Vetikaêe In België is zenuwenooi'log van de drie partijen thans begonnen •Tui GROOTSTE VRAAGSTUK VAN FRANKRIJK IS: FINANCIEN Wordt de Nederlandse vervoerder internationaal weggedrukt? 97ste jaargang Vrijdag 6 juni 1958 Derde blad no. 29458 Prins Bernhard tot de boeren Aandacht schenken aan menselijk aspect agrarische samenleving Industrialisatie zal diep ingrijpend zijn voor het plattelandsgezin Prins Bernhard heeft gistermiddag op de jaarvergadering van de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond in „Tivoli" te Utrecht een toespraak gehouden. Daarin zei hy o.a.: „Ik zie het als volstrekt noodzakelijk, dat de land- en tuinbouw in ons land een sterke positie blyft innemen. Dat is voor de hele natie van essentieel belang. Ook bij de zich steeds uitbreidende industrialisatie zal de agrarische bedrijfstak e^n uiterst belangrijke bron van welvaart voor ons volk dienen te blijven". I IHIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Prins stelt boeren gerust Prins Bernhard heeft gistermid- dag op de jubileumvergadering van de CBTB te Utrecht zijn toespraak n voor de jubilerende boerenorga-1= nisatie ingeleid met een persoonlijk n woord. Dit naar aanleiding van de ware ovatie die hem ten deel viel. „Uw medeleven met de Koningin, j| ons gezin en ook met mij persoon- n lijk heeft mij diep ontroerd", aldus n Prins Bernhard. „Ik ben er van overtuigd, dat dit ook verplichtin- gen oplegt en ik zeg u toe, u niet te veel te verontrusten met wilde n dieren en vlugge vervoermiddelen". Over deze verontrusting had n.l. de voorzitter van de CBTB. de heer Chr. van den Heuvel, in zijn wel- komstwoord een opmerking ge- |j maakt. Pref. Röling wil afschaffing van het „overheersingsrecht" j Zonder een lans te willen breken voor I een houding van de Westerse wereld, I waarbij toegegeven wordt aan iedere onredelijke eis, bepleit prof. mr. B. V. A. Röling de bereidheid van Europa om een normale strijd over verouder de stellingen van het volkenrecht te aanvaarden. In een pre-advies voor de morgen in het huis der provincie te Arnhem te houdenalgemene ledenvergadering van de Vereniging voor Internationale Rechtsorde zegt hij een verandering van het Europees gegroeide volkenrecht noodzakelijk te achten. Met name vindt prof. Röling noodzakelijk afschaffing van het „overheersingsrecht", zoals dat is gegroeid uit koloniale en daarmee verwante verhoudingen, het algemeen geldend maken van dit stukken volken recht, die oorspronkelijk als alleen gel dig voor de „beschaafde naties" waren gedacht en uitbreiding van het volken recht met een beveiligings- en verzor gingsrecht voor de economische zwakke en of jonge naties. Aan het slot van zijn pre-advies merkt prof. Röling op, dat wanneer wij zouden nalaten bewust mee te werken aan de aanpassing van het recht aan de nieuwe omstandigheden, als wij deze taak zou den overlaten aan de blinde, onpersoon lijke kracht die met geweld verwerkelijkt wat redelijk handelen niet tijdig tot stand bracht, dat zou gaan ten koste van de Westerse beschaving. „Zoals binnenlandse starheid in Rus land leidde tot de dictatuur van het proletariaat, zo zou buitenlandse star heid tenslotte leiden tot wereldoorlog en overheersing der gekleurde volken", aldus prof. Röling. Een frisse vruchtenicafel FRAMBESCA met dubbele vulling van frambozen-bessenjam en crème 53 ct. per 100 gram. VoikoJe Van Nelle bestellen Advertentie Een welvarend platteland zie ik ove rigens niet alleen als van materiële be tekenis, maar ook van groot geestelijk zedelijk belang voor ons volk. In het streven naar een harmonisch evenwicht tussen de onderscheiden bestaansvormen in onze nationale economie, heeft ook uw bond een eigen verantwoordelijke taak. In dit verband wil ik voorop stel len, dat vergelijking met het buitenland uitwijst, dat de Nederlandse boer en tuinder wat concurrentievermogen be treft in het voorste gelid staan. De ijver, de toewijding en de vakbekwaamheid van de Nederlandse agrariër worden in het buitenland geroemden gevreesd. Uit de huidige situatie valt echter af te leiden, dat de concurrentiekracht van onze landbouw nog in verschillend op zicht moet en kan worden versterkt. Een bond als de uwe heeft door de positie die hij zich in de loop der jaren in ons agrarisch bestel heeft verworven, daar bij een belangrijke rol te vervullen. U bent als agrarische organisatie de eerst aangewezene om aan te geven, langs welke wegen de Nederlandse land bouw zich zal hebben aan te passen aan zich wijzigende nationale en internatio nale omstandigheden. „Uw bond houdt zich zeer terecht veel bezig met het agrarisch produkt, gy zijt echter een bond van boeren en tuinders. De mens en niet het produkt staat voorop. Het welzijn van de boeren stand dient u vooral ter harte te gaan. Door de ingrijpende wijzigingen die zich in onze tijd door de ontsluiting van het platteland bezig zjjn te vol trekken zult u in de komende jaren grote aandacht moeten schenken aan wat men zou kunnen noemen het menselijk aspect van de agrarische samenleving. De industrialisatie en ook het Delta plan zullen diepingrijpende gevolgen hebben voor het plattelandsgezin. Het behoort mede tot uw taak de daarvoor noodzakelijke omschakeling en aanpas sing van de agrarische bevolking goed te doen verlopen. Uw verleden heeft met grote stelligheid aangetoond, dat gij als bond niet terugdeinst voor het aanvaar den van verantwoordelijkheid, ook op dit gebied". Prins Bernhard besloot aldus: „Ik wens u toe, dat u ook bij het tegemoet gaan van de nog onbekende toekomst, uw taak als roeping zult blijven zien. Een roeping, die u naar uw beginsel ziet als de roeping van dienstknech ten van God. Op de zo verrichte arbeid wens ik u zegen toe. Tot heil van het platteland en daarmede van het hele Nederlandse volk". De voorzitter van de C.B.T.B., de heer Chr. van den Heuvel, hield een lustrum toespraak, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van de wordingsgeschie denis van de C.B.T.B. Ondanks een grote emigratie met name van C.B.T.B.-leden is het ledental gestadig geklommen en nog zijn er, al dus de heer Van den Heuvel, vele moge lijkheden voor uitbreiding van het leden tal. De C.B.T.B. zal doorgaan in goede samenwerking met andere landbouw organisaties en de landarbeidersorgani saties. „Prijsstellende op goede samenwer king" zo besloot de heer Van den Heuvel", mogen we nooit onze diepste overtuiging loslaten dat bij ons hart iedereen, die van agrarische huize, met ons het grote beginsel van Gods absolute soevereiniteit over al wat er is, aanhangt". Re^je van minister Vondeling Na de rede van Prins Bernhard sprak de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. ir. A. Vondeling, over het probleem van de stands-orga nisatie en overheid. Sprekende over het landbouw-onder- wijs, zei de minister, dat hierin nog heel wat valt te verbeteren. Hij deel de mede, dat er gewerkt wordt aan de herziening van de leerplannen. Voorts zal een aantal lagere landbouwscholen worden opgeheven en fuseren in ver band met de voortschrijdende verbe tering der verkeersverbindingen. Mi nister Vondeling kondigde aan, dat een wettelijke regeling voor het landbouw onderwijs aanstaande is. Het ligt in de bedoeling, dit onderwijs in te pas sen in de wet van het voortgezet onderwijs. Ook zal de structuurnota met betrek king tot de landbouwgronden zeer bin nenkort verschijnen, en nog voor het reces der Kamer in discussie worden ge bracht. Hij noemde het een winst, dat de drie grote boeren-organisaties het vraagstuk van het kleine bedrijf als pro bleem erkennen. Minister Vondeling sprak als zijn verwachting uit, dat het wel mogelijk zal zijn overeenstemming te krijgen over een aantal maatregelen dat met betrekking tot deze kleine be drijven zal worden genomen. Ruilver kaveling noemde hij nodig maar ook kostbaar. Sprekende over de perspectie ven van de landbouw, zeide minister Vondeling het vertrouwen te hebben, dat er voor de Nederlandse land- en tuinbouw een goede toekomst is. Tenslotte deed hij mededeling van de bevordering van de vice-voorzitter van de C.B.T.B., de heer W. P. Cnossen, Wat de toekomst ook brengen moge! Het ging er nogal gemoedelijk toe gistermiddag op de jubileum-verga- I dering van de C.B.T.B. Prins Bernhard heeft tweemaal i het gezang „Wat de toekomst ook i moge brengen" staande mee moeten zingen. De voorzitter van C.B.T.B,. de heer Chr. van den Heuvel, verzocht j i de honderden aanwezigen om en- j i kele minuten voor twee. dit gezang i in te zetten. Twee coupletten werden gezon- j gen, waarna laconiek de mede- deling kwam van de voorzitter om j het nog maar eens te doen, want i de NCRV, die de rechtstreekse uit- zending van deze bijeenkomst ver zorgde, kon eerst om precies twee uur contact met Hilversum krijgen en men wilde dit gezang niet mis- sen! tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De gelukwensen sprak de mi nister in de Friese taal uit. Prins Bernhard was de eerste die de heer In Utrecht ts gisteren het jubi leumcongres begonnen ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Ned. Chr. Boeren- en Tuinders- j bond. Prins Bernhard heeft deze I vergadering als eregast bijgewoond. Van links naar rechts de Commis- i saris der Koningin in Utrecht, mr. j C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg, Prins Bernhard. de voorzitter van de C.B.T.B. de heer Chr. van den Heuvel, minister dr. A. Vondeling en de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Cnossen met deze onderscheiding feli citeerde. De Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg, sprak over „de C.B.T.B. als partner in ons land- bouw-organisatie-leven", waarna prof. dr. W. Rip, bijzonder hoogleraar te Wa- geningen, een inleiding hield over de betekenis van de C.B.T.B. als christe lijk maatschappelijke organisatie. Van Nelle bestellen Advertentie KONINGIN ELIZABETH ONTVING MR. STIKKER Koningin Elizabeth van Engeland heeft in het paleis Buckingham te Lon den de Nederlandse ambassadeur, mr. D. U. Stikker, in afscheidsaudiëntie ont vangen. De Koningin ontving ook me vrouw Stikker. Advertentie Veehandelaren uit Zuid-Holland bijeen te Gouda Gisteren is te Gouda de jaarvergade ring gehouden van de Z.H. Bond van Veehandelaren. In zyn openingswoord richtte de heer Han Karens uit Zoe- termeer een hijzonder woord van wel kom tot de heren Van Dam en Los, resp. voorzitter van de Landelijke Bond van Veehandelaren en voorzitter van de Ned. Bond van Varkenshandelaren. De gedachten van de heer Karens gin gen in het bijzonder uit naar de onlangs overleden voorzitter van de Z.H. Bond, de heer C. P. Alkemade. Hij richtte daarna zijn aandacht op net jachtige leven van de veehandelaar, die steeds weer in spanning verkeert wanneer hij vee aan de man moet brengen. De prij zen zijn het laatste half jaar overigens stabiel gebleven, behalve voor schapen. Het jonge vee vindt nog wel zijn weg naar Italië. Griekenland en andere lan den. Nederland heeft gelukkig een ge zonde veestapel. De garantie van gezond vee verhoogt de exportkansen. Tenslotte pleitte de vice-voorzitter voor een goede opleiding vooral van be lang in verband met de komende Euro- markt. De heer A. van der Hoek. Voed- selcommissaris voor Noord- en Zuid- Holland hield vervolgens een inleiding over de landbouwpolitiek en veehouderij. Tot nieuwe voorzitter van de Bond werd gekozen de heer J. Karens, uit Zoeter- meer. Van Nelle bestellen Advertentie Jongetjes onder leem bedolven Gelukkig bijtijds gered Gistermiddag zijn twee jongens van 12 jaar aan een wisse dood ontsnapt. Zij waren namelijk aan het spelen in de leemgroeve van de steenbikkerij Bosserveld onder Caberg te Maastricht. Zij groeven kuilen in de leemwand van een leemberg met het gevolg, dat op een gegeven moment een massa van tien tot veertien kubieke meter leem instortte en op hen terecht kwam. Gelukkig hadden werklieden van de bouwmaatschappijen, die in de nabij heid werkzaam waren, het ongeluk zien gebeuren. Op deskundige wijze hebben zij op de snelste manier de kinderen kunnen bevrijden. 5 tel toch hogere e i s en e n Van Nelle bestellen Advertentie Geruchten overeen geheim verdraglussen de liberale en socialistische partijen (Van onze Brusselse correspondent) De vorming van een nieuwe Belgische regering schijnt sterk bemoeilijkt te worden door wat in politieke kringen te Brussel het „geheime pact" tussen libe ralen en socialisten wordt genoemd. Dit zou er op neer komen, dat de twee partijen, die vier jaren het land hebben geregeerd, ook thans zouden blijven samenwerken om tegenover de C.V.P. dezelfde eisen te stellen en om in de toe komst verder eenzelfde politieke lijn te volgen. Het bericht is met grote verbazing vernomen en indien het wordt bevestigd, staat men in de Belgische partijpolitiek tegenover een geheel nieuwe toestand. Daar de C.V.P. in de Senaat over.de volstrekte meerderheid beschikt, moet normaal een C.V.P.-socialistische of een C.V.P.-liberale regering worden gevormd, tenzij een regering een nationale eenheid met de drie nationale partijen op stapel zou worden gezet. Zwaar geschut in stelling Dergelijke regeringen worden echter pas in geval van g-ote nood of oorlogs bedreiging geformeerd. Wanneer de beide regeringspartijen oiiive i samen werken, ondanks de C VP-meerderheid in de Senaat, aldus rooinj-katholieke waarnemers, is er geen andere oplossing dan de ontbinding van het Beleiscne parlement. In dat geval zou de CVP een homogeen-katholieke regering vormen, welke de investituur in de Senaat zou verkrijgen. Daarna zou die regering zich voor de Tweede Kamer presenteren en door liberalen en socialisten ten val worden gebracht. De premier van de ontslagnemende regering der CVP zou dan de Koning het ontbindingsbesluit van de Tweede Kamer voorleggen, terwijl de Senaat niet zou worden ontbonden. De Belgische grondwet zegt namelijk, dat de beide Kamers van het parlement onafhankelijk tegenover elkaar staan en de Senaat niet automatisch met de Tweede Kamer behoeft te worden ont bonden. Gaat men naar nieuwe verkie zingen dan is er natuurlijk voor een iedere partij een nieuw risico en is het mogelijk, dat de katholieken minder zetels zouden halen, waaruit zij dan de politieke conclusie zouden dienen te trekken. Maar het is waarschijnlijker, dat de CVP versterkt uit de strijd zal komen aangezien de nieuwe verkiezings strijd op de schoolkwestie zou worden uitgevochten, terwijl een aantal liberale kiezers, die nu reeds duidelijk hun on genoegen over het samengaan met de socialisten hebben laten blijken, nog in grotere mate naar het katholieke kamp zouden overlopen. Sommigen beschou wen de idee van het „geheime pact" als een ballonnetje dat voor ex-premier Van Acker wordt opgeworpen om de CVP bij de a.s. onderhandelingen murw te maken. Het ziet er naar uit, dat de zenuwen oorlog is begonnen en dat de drie par tijen hun zwaar geschut in stelling bren gen om in de a.s. regering een zo sterk mogelijke positie te veroveren. Belangrijk vooruitzicht In de drie partijen wordt namelijk reeds gedacht aan de gemeenteraads verkiezingen. welke in oktober of növem- ber a.s. zullen worden gehouden. Deze overtuig U in de Showrooms van "THE INDIANA" dat het betere niet altijd **-<«• duurder behoeft te zijn. Naast hogere kwaliteit, deugdelijker constructie en degelijker afwerking, 30 tot 40 pet besparing door directe levering af fabriek. Ongeëvenaarde collectie .V Tenten- en Parasolfabrieken Hoofdkantoor voor Nodorland HAARLEM - Zljlwag 111 - Tol.: 17B77 Doolori ovor do gahal* worold - Gaïll.catalogue grati* op' aanvraag In E.E.G.-verhand zorgelijk perspectief De Nederlandse Internationale Wegvervoerorganisatie (N.I.W.O.) hield gisteren in Utrecht haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer E. van Donkelaar, stelde met voldoening vast, dat het Nederlandse internationale wegvervoer in 1957 een procentuele groei heeft gekend in de omzet in tonnen, die uitging boven de toe neming van onze buitenlandse handel, zodat ook het relatieve aandeel van deze vervoertak in het totale vervoer van, naar en door Nederland is vergroot. Per jaar geeft Parijs zeven miljard aan oorlog in Algerije nit gulden De regering van De Gaulle heeft, naast de vele politieke problemen van buitenlandse en bin nenlandse politiek, vooral te kampen met de finan ciële toestand in Frank rijk, eigenlijk wel het grootste binnenlandse pro bleem. Wil Frankrijk de huidige crisis overleven, dan is een eerste vereiste, dat het zijn financiële status herstelt. De Gaulle zelf is geen financiële deskundige en hij heeft het liefst niets met financiën te maken. Maar zijn minister van Financiën. oud-premier Antoine Pinay, is een kun dig man. die de frank sta biliseerde toen hij in 1953 premier was. Frankrijk stond begin van dit jaar op het punt bankroet te gaan. maar slaagde er nog in 655 mil joen dollar van zijn Wes telijke bondgenoten te le nen. Naar verluidt heeft de Amerikaanse regering- echter te verstaan gege ven, dat zij niet nog eens borg zal staan voor de Franse schulden, en de 655 miljoen zullen in de loop van dit jaar zeker opraken. De meeste terzake des kundigen zijn het erover eens, dat de voornaamste oorzaak van de slechte financiële toestand de Al gerijnse oorlog is, die het land ongeveer 6.8 miljard gulden per jaar kost en dat duurt al drie jaar Indien De Gaulle erin slaagt een einde aan deze oorlog te maken en dus ook aan de constante drainage van de schat kist, dan heeft hij reeds de helft volbracht van de taak die hij zich heeft opgelegd! Het eigenaardige is, dat alleen 's lands financiën ongezond zijn, want de economie beleeft 'n hoog conjunctuur en de vraag naar arbeidskrachten overtreft het aanbod. Maar juist hierom heeft Frankrijk gfondstoffen nodig voor zijn grote in dustrieën en moet als ge volg daarvan meer impor teren dan het kan uitvoe ren, waardoor op hun beurt de buitenlandse de viezen-reserves moeten worden aangesproken. Men verwacht dan ook dat Pinay in de volgende maanden enkele drasti sche maatregelen zal ne men voor het te laat is. Maar zelfs dergelijke maatregelen zullen ver geefs zijn indien de Alge rijnse oorlog niet kan wor den beëindigd. In de tweede helft van 1957 was in bepaalde sectoren onder de druk van de bestedingsbeperking een terugloop van vervoeraanbod te constateren, maar daar tegenover stond een toeneming van ver voeraanbod van een ander soort pro- dukten, zoals bouwmaterialen. In de laatste maanden van 1957 werd de in vloed van de interne Duitse maatregelen tegen het eigenvex-voer merkbaar, waar door een aantal eigenvervoerders over schakelde op beroepsvewvoer en zo doende bijdroeg in de omzetstijgingen. De mogelijkheden voor een verdere ontwikkeling voor ons wegvervoer ook in de komende Euromarkt, zijn nog talrijk, aldus spr., maar de voorwaar den hiervoor zijn, dat deze ontwikke ling zich voltrekt op redelijke finan ciële basis en dat geen overmatige en discriminerende reglementeringen haar heiemmeren. In dit licht gezien ver toont het verloop van zaken volgens spr. een zorgelijk beeld, aldus spr. De directeur van de N.I.W.O., de heer Collëtte, hield hierna een rede, waarin hij o.m. de volgende cijfers noemde: De vrachtopbiengst in guldens bedroeg in 1957 12% meer dan 1956, het vervoer- gewicht in tonnen was 17,4% hoger. Er werden in 1957 190.084 beladen ritten uitgevoerd. De gemiddelde vrachtprijs per vervoerde ton daalde van f. 23,10 tot f. 22.09. Op 31 december 1956 waren 1163 eenheden met een laadveimogen van ge middeld 13.2 ton per eenheid op de weg, op 31 december 1957 1416 eenheden met een laadvermogen van gemiddeld 13,8 ton. Van het Nederlandse wegvervoer op het buitenland betrof in 1957 30% Bel gië en Luxemburg (in 1956 34%), 56% Duitsland (in 1956 52%) De heer Colette merkte verder op, dat, als na de eerste twee etappes van de Euromarkt niet meer eenparig, doch met gekwalificeerde meerderheid van stemmen besluiten zullen worden genomen, Nederland een naar Neder landse begrippen ongunstige ontwik keling van de gemeenschappelijke ver- voerpolitiek niet kan tegengaan. Een mogelijkheid is dus, dat Nederland in E.E.G.-verband overstemd wordt. Dan zal de Nederlandse internationale weg vervoerder van de weg gedrukt wor den, en dat terwijl van Nederland uit eigenlijk het internationale wegvervoer in Europa is opgebouwd. Een andere mogelijkheid is echter, dat Nederland in de jaren, die ons nog scheiden van 1973, begrip weet te vinden by de vijf verdragspartners. Wij moeten, aldus spr., trachten het Nederlandse standpunt ingang te doen vinden in de internationale organi saties, waarin de N.I.W.O. zitting heeft en de Nederlandse ideecn in woord en geschrift uitdragen in binnen- en buitenland. De N.I.W.O. is daar reeds geruime tijd mee bezig. De plv. directeur-generaal van Scheep vaart van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, mr. K. Vonk. hield ten slotte een causerie over het Nederlandse inteinationale wegvervoer en de daar mee samenhangende actuele problemen. verkiezingen vinden iedere zes jaar plaats en hebben geleidelijk hun eng- gemeentelijk of dorpskarakter verloren. Men zal dus in oktober of november kunnen constateren of de liberalen en socialisten zich in de grote steden hand haven. want in de meeste grote Belgi sche steden, zoals de voorsteden van Brussel. Gent. Luik. Charleroi. Meche len en Bergen, regeren socialistisch- liberale colleges. Mocht de CVP in oktober in de katho liek geregeerde steden, zoals Brugge, of in steden zoals Antwerpen en Brussel, waar resp. een socialistisch-katholiek of een liberaal-katholieke meerderheid re geert, achteruitgaan, dan zou dit de eventuele regering van de heer Eyskens verzwakken. Prof. Eyskens is inderdaad "nog steeds de enige kandidaat voor de formatie van een regering onder katho lieke leiding. Het is intussen mogelijk, dat de katholieke staatsminister Auguste de Schrijver wordt belast met een infor matie-opdracht. Koning Boudewyn heeft overigens geen haast omdat pas volgende week de partij-congressen bijeenkomen om te be slissen over de houding welke de socia listische en liberale partijen in de nieuwe politieke toestand dienen aan te nemen. Van Nelle bestellen Advertentie Gouden Mahlermedaille voor Eduard van Beinum De dirigent van het Concertgebouw orkest, dr. Eduard van Beinum, heeft uit handen van de voorzitter van de Internationale Gustav Mahler Vereni ging, prof. dr. Erwin Ratz, de gouden Mahlei-medaille ontvangen vanwege zijn verdienste voor de uitvoering en van de werken van Mahler. De heer M. Haitjema, president van de Vereniging „Het Concertgebouw orkest" nam namens de orkestleden eveneens een gouden Mahlermedaille in ontvangst. De uitreiking geschiedde in de Julianaf. yer van het Concertgebouw na afloop van de uitvoering van Mahlers Zevende Symfonie door het Concertge- bouworkest. Van Nelle Destellen Advertentie NATIONALE COMMANDANT JEUGD LUCHTVAART BRIGADE De raad van de Jeugd Luchtvaart Brigade heeft luitenant-kolonel (b.d.) G. J. Reerink benoemd tot nationaal commandant van de Jeugd Luchtvaart Brigade. De heer Reerink heeft zyn functie inmiddels aanvaard. De officiële installatie zal op een nader te bepalen datum geschieden, vex-moedelijk op de luchthaven Rotter dam. De heer Reerink zal a.s. zomer met mr. J. Lankhof. lid van het uitvoerend comité van de Jeugd Luchtvaart Briga de, de Nederlandse luchtvaartcadetten begeleiden die een bezoek zullen bren gen aan de V.S. Van Nelle bestellen I Advertentie Toenemende werkloosheid geenszins uitgesloten Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt mede, dat van een verbetering in de algemene werk gelegenheidssituatie niet kan worden gesproken, zodat in de komende maanden een stijging van het werk loosheidsniveau geenszins uitgesloten moet worden geacht. Van Nelle oestellen Advertentie GEEN NIEUWS OVER DE ACHTERSTALLIGE CENT Minister Vondeling heeft op dit mo ment niets nieuws toe te voegen aan hetgeen hij in de Eerste Kamer op 29 april heeft medegedeeld over de uitbeta ling van de achterstallige cent per kg melk over het garantieprijsjaa. 1956 '57 De minister deelt dit mee in ri-,voord op schriftelijke vragen, die het Tweede Kamerlid, de heer Borst, hem gesteld had. WASSENAAR BIKGERLIJkb M AM) Geboren: Jacob D.. zn. van J. Jungcneel en T. P. Fladderak; Fiona I dr. \an J. H. Carpentier Alting en E. Pfundt; Caro line. dr. van H. F. M. Matternen en C. H. van Randeraat; Maria A C dr. van C. L. F. Voorham en A. J. van Wissen: Cornells zn. van C Filius en C. L. van der Helde! Ondertrouwd: T. A. de Zwart en E. E. Schults; E. H. Kroese en E. C. Schnück. Getrouwd: E. Marbus en A. J H. Bui tendijk: J. van Herwtjnen en M. A. L. van de Graaf; H. B. M. Morshuis en C. M. Kuljpers: C. A. Westeroven van Meteren en C. Tuteln Nolthenlus: P. Adam en H. D van Soest. Overleden: N. L. W. Platt. 44 Jr C. G. Timmerman. 77 Jr.. wed. van J Lepoetre;

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5