„CASINO" KROESJTSJEF SPRAK WEER IN STALINISTISCHE STIJL overtuiging? Natu-raLax Kerkelijk Leven kerko radio jr Met een enkel woord fl3.50 Agenda VRIJDAG 6 JUNI 1958 Bulgarije geprezen, Tito veroordeeld Ideologische druk van Rood-China (Van onze correspondent In Wenen) De redevoering, die Kroesjtsjef deze week in de Bulgaarse hoofdstad Sofia heeft gehouden, is nu eerst volledig bekend geworden. Hij heeft daarin op het zevende congres van de communistische party in Bulgarije een scherpe en principiële veroordeling tegen Tito uitgesproken. Daarmee heeft hij niet alleen een streep gehaald door zijn eigen optreden in 1955, toen hij naar Belgrado vloog en een openlijke verzoening met Tito wilde forceren, maar het betekent tevens een herziening van het 20ste partijcongres te Moskou, waarop hij het Stalinisme veroordeelde en in het bijzonder tegen Stalin verklaarde, dat een oorlog met de kapitalistische wereld vermeden kon worden. In Sofia echter zei hij woordelijk: „In tegenstelling met de bewering van de Joegoslavische kameraden moet men verklaren, dat niet de strijd voor de vrede, doch de strijd voor de overwinning van het socialisme het hoogste doel van alle communisten moet zijn". Gedwongen of uit eigen C O Vooral de Bulgaarse oommunistisohe partij wordt geprezen om haar princi piële houding in het verleden, wat niet anders wil zeggen dan dat de Stalinis tische koers van Tsjerwenkof weer wordt goedgekeurd. De zogenaamde „fouten" van Tsjerwenkof worden dus goedgepraat en vooral het feit dat hij de Titoïst Kostof had laten ombrengen, waarom toy op het 6de partijcongres in 1'955 werd veroordeeld en afgezet. Na het jongste partijcongres ln Joego-Slawië werd Tito's nieuwste pro gramma "door vrijwel de gehele commu nistische wereld veroordeeld als een af wijking van de Lenistische beginselen en als een afkeurenswaardig voorbeeld van „revisionisme". Bij die veroordeling hield Poïen zich enigszins afzijdig en ook Roemenië sprak zich in gematigde bewoordingen uit. Opvallend was ech ter de scherpe toon van de reactie tegen Tito in communistisch China, dat voor al de nadruk legde op de ideologie. Aansluiting bij banvloek Kroesjtsjef schijnt aanvankelijk nog een poging te hebben gedaan om te schipperen en vooral om zijn vriend Gomoelka de hand boven het hoofd te houdlen. Na de veroordeling en het iso lement van Tito zond hij zelfs een ge lukwens telegram aan de maarschalk op diens 06ste verjaardag en tevens een condoleance-telegram aan de regering en de partijleiding van Joego-Sfovië bij gelegenheid van het overlijden van Safliaj, de voorzitter van de algemene Joegoslavische vakbond. Maar nu schijnt Kroesjtsjef zich hetzij gedwongen, hetzij uit innerlijke overtuiging bij de algemene ban vloek tegen Tito te hebben aangesloten. Dat China op ideologisch gebied een leidende rol speelt, blijkt ook uit de rede van Kroesjtsjef. die de communis tische partij aldaar prees voor „de ge weldige bijdrage ten aanzien van de theorie en de praktijk van de socialis tische revolutie". Stille waarschuwing voor het Polen-van-Gomoelka Ook heeft Kroesjtsjef een stille waar schuwing voor Polen uitgesproken, toen hij verklaarde: ,Een land, dat geld- Ueningen van imperialistische macht hebbers aanneemt, kan ndet meer als NOORDWIJK AAN ZEE ZATERDAGAVOND 7 JUNI: DANS- EN SHOWORKEST „THE RYTHM MAKERS", van 9—1 uur. Toegang f 1.—. socialistisch land worden aangezien. Niemand zal toch willen geloven, dat er twee soorten socialisme bestaan". Dit is een waarschuwing voor Go moelka, die tot tweemaal toe finan ciële hulp van de Ver. Staten heeft aangenomen. Het betekent tevens het einde van de theorie van de actieve coëxistentie en de veroordeling van een „eigen weg" naar het communisme voor de verschillende communistische lan den, zoals dit door het 20ste partijcon gres te Moskou was toegestaan. Kroesjtsjef heeft met deze rede niet alleen de liberale koers sinds 1955 weer ingetrokken, maar bovendien de Bul gaarse partij in haar verzet tegen Tito gesteund. Sinds jaren namelijk smeult er tUssen de twee partijen en landen een felle vijandschap over het bezit van Macedonië, ten aanzien waarvan Tito volgens de Bulgaren een burgerlyk- nationalistisch standpunt zou innemen. De vraag as nu. of Tito tegen deze mas sieve aanval stand zal kunnen houden Van Gomoelka kan hij geen steun ven wachten. Daarom achten waarnemers in Bonn het niet uitgesloten, dat hij de diplomatieke betrekkingen met Oost- Du itsland zal afbreken om zodoende weer goede betrekkingen met Bonn te verkrijgen en vooral de 'handelsbetrek kingen! daarmee uit te breiden. Hardnekkige verstopping? voor de natuurlijke regelmaat Geen gewoon laxeermiddel I Zorgl dal de ingewanden weer regelmatig gaan functioneren. Ook bij zonder geschikt voor hen die buitenshuis werken. Flacon 60 tabletten (versterkte werking) II. 1 35 Afzet roomboter bijna verdubbeld Sinds de prijsverlaging (Van onze Haagse redactie) De afzet van roomboter is sinds de prijsverlaging in april j.l. byna ver dubbeld. In de periode 26 april17 mei is 4900 ton afgezet tegen 2600 ton in een even lange periode vóór de prijsverlaging. Deze vergelijking gaat alléén op als men een periode be schouwt, waarin er géén koelhuisboter was te verkrijgen. Deze 4900 ton is natuurlijk niet het binnenlands verbruik. Ook de export is hierbij inbegrepen. De produk'tie van boter is in deze tijd van het jaar op z'n hoogst: ongeveer 3000 ton per week. Alles wat hiervan niet geëxporteerd of in het binnenland verbruikt wordt gaat naar de koelhuizen. De voorraad, welke op deze manier ge vormd wordt, zal vermoedelijk komende winter op de markt moeten worden ge bracht, als de produktie van verse room boter niet groot genoeg zal zijn, om de export-behoeften èn het binnenlands verbruik te dekken. Men zal dan dus genoodzaakt zijn koelhuisboter voor het binnenlands verbruik op de markt te brengen tegen nóg lagere prys, dan in de afgelopen winter het geval was. „Effatha" gaat uitbreiden In de Fonteinkerk te Voorburg werd gisteren de 70ste jaarvergadering van het Chr. Doofstommeninstituut Effatha ge houden. De voorzitter, prof. C. H. v. d. Meiden, wees er in het bijzonder op, dat de taal de volle aandacht bij het onderwijs moet hebben. De secretaris, de heer T. van Dijk, legde er de nadruk op, dat ieder jaar een grondig onderzoek naar t bc. zal worden ingesteld, zodat herhaling van de t.b.c.-gevallen in het Instituut zal wor den voorkomen. Op het ogenblik is een betere huis vesting van de oudere jongens dringend noodzakelijk, aangezien tachtig jongens in de kapel zijn ondergebracht. Men heeft het oog op een stuk grond, dat 'thans nog in het bezit is van de ge meente Voorburg. De bouw van dit nieuwe paviljoen zal mogelijk zjjn dank zij de „Goed zo- actie" van de N.C.R.V., die voor Ef fatha f. 500.000 opbracht. De penningmeester, de heer J. Mod derman, deelde mede, dat de positie van Effatha op financieel gebied gezond kan worden genoemd. Tweejarig meisje bij brand omgekomen Zware slag voor gerepatrieerd gezin Speciale berichtgeving Bij een felle brand, welke gister middag heeft gewoed op de zolder etage van een perceel aan de Schiekade te Rotterdam, is het bijna 2-jarig dochtertje van een van de bewoners verbrand. De brand moet zyn uitge broken terwijl de moeder even naar de apotheek en naar een sigaretten- winkel was gegaan. De vrouw, kortge leden met haar echtgenoot, de 54-jarige magazijnbediende J. F. v. d. Star, en hun drie kinderen uit Indonesië ge repatrieerd, heeft nog gepoogd het meisje te redden. Dit deden ook twee politieagenten, maar de metershoge vlammen en de sterke rookontwikke ling verhinderden hen de kamer, waar in het kind zich bevond, binnen te dringen. Over de oorzaak van de brand is nog niets met zekerheid te zeggen. Twee kinderen van het echtpaar Van der Star—Kim Kee Lim waren naar school. Het derde, Rosina Isabella, dat op 22 juli twee jaar zou zijn geworden, lag in haar bedje, toen haar moeder te gen half drie even boodschappen ging doen. Nog maar nauwelyks was de vrouw terug in het huis, waar zeven uit Indonesië gerepatrieerde gezinnen wo nen, of zij hoorde roepen, dat er rook uit de dakgoot kwam. Bij haar pogingen de kamer op zolder nog even binnen te dringen verschroeide zy haar haar. He vig overstuur is de vrouw naar het zie kenhuis gebracht. De brandweer bedwong het vuur met zes stralen. Het kon worden voorkomen, dat de brand nog tot lager gelegen etages doordrong. Onder het raam op de zolder werd het verkoolde lijkje van Rosina gevonden. Er heerste grote verslagen heid bij de kleine gemeenschap, die in het pand is gehuisvest. Advertentie Vergadering Bond Chr. Kleuteronderwijs De Bond van Verenigingen voor Chris telijk Kleuteronderwijs heeft gisteren te Utrecht, zijn algemene jaarvergade ring gehouden. Bij de bond zijn 683 besturen aangesloten, die samen 846 christelijke kleuterscholen exploiteren. Op deze bijeenkomst werd de wense lijkheid uitgesproken van een vergoe ding voor kleuterleidsters die in het bezit zijn van het „godsdienstdiploma". Dit diploma is ingesteld door de Fede ratie van christelijke besturen, leid sters en opleiders, omdat de kandida ten bij het staatsexamen volgens de nieuwe kleuteronderwijswet niet meer worden getoetst op bijbelkennis e.d. Men was het er overeens. dat een ver goeding van flCO.f120,— per jaar redelijk mag worden geacht, aangezien het z.g. na-akte-examen veel extra stu die vraagt. Op het ogenblik is het nog verboden, niet wettelijke akten te ver goeden, maar zo werd medegedeeld, er verschijnt binnenkort een ministerieel besluit, dat een extra-uitkering uit de exploitatierekening, die ook kan worden opgenomen in de pensioengrondslag, mo gelijk maakt. Ongeveer 1000 kandidaten werden dit voorjaar geëxamineerd voor het godsdienstdiploma. De presidente, mevr. H. Rosier-Mar- kenstein te Eindhoven en de heer J. Aarhout te Leeuwarden werden als be stuurslid herkozen. In de vacature van de heer W. G. Ages werd de heer J. van den Berg te Ede benoemd, terwijl het bestuur zal worden uitgebreid met mevr. E. C. van Voort-Van Heul te Velp. 's Middags hield dr. L. de Klerk, psy choloog te Utrecht, een inleiding over „Kleuterschool en kleuterzorg". Koolvis met de blote hand in zee gevangen Een Nederlander heeft woensdag, op de eerste dag van zyn vakantie in Noorwegen, „visgeschiedenis" gemaakt Nadat hij zonder succes alle gebrui kelijke vismethoden had geprobeerd, dook hu ln zee en haalde met zyn blote handen een koolvis van 112 cm aan land! De 36-jarige David Snelleman, verte genwoordiger van een Noorse scheeps- bevoorrader in Rotterdam, bezocht vrienden in Stavanger aan de westkust van Noorwegen. Hij stond rustig te hengelen aan een baai in de buurt van de stad. toen zijn vrienden een grote koolvis zagen zwem men in de richting van de rots waarop de heer Snelleman stond. Het dier had echter geen trek in het aas van de Ne derlander en zwom weer weg. Toen enige tijd later de vis weer verscheen, dook Snelleman met kleren en al in zee om te proberen het dier te grijpen. Het lukte niet en onder grote hilariteit van zijn vrienden zocht de heer Snelleman de vaste wal weer op. Hij was nog bezig zich te verkleden toen de koolvis zich voor de derde maal liet zien. De heer Snelleman bedacht zich geen moment, dook opnieuw te water, kreeg de vis te pakken en wierp hem op het droge. Het bleek een knaap van tien kilo te zijn! De Noorse vrienden van de heer Snelleman hebben de gebeurtenis ge filmd. iiuvcripm ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Gravenhage een toonbeeld van verfijnde smaak Uw handelaar kan U over de complete serie inlichten. CAMERA S NED. HERV. Beroepen te Werkendam B. F. KERK C. de Groot te Vlisslngen: te Ouderkerk a. d. IJssel J. T. Doornenbal te Oene. Bedankt voor Polsbroek en Vlist K. Schipper te Waspik. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Tweetal te Mussekanaal H. den Boeft, kand. te Groningen en H. H. Stolk, Idem te Amstelveen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Kalamazoo (Michigan. USA) (Netherland Ref. Church) H. Rijk- sen te Vlaardingen. Predikantennood Chr. Geref. Kerken In de Grote Kerk te Apeldoorn is gisteren de jaarlijkse theologische- schooldag der Chr. Geref. Kerken ge houden. Het openingswoord werd gespro ken door de rector, prof. J. Hovius. die met name wees op de grote predikanten nood in de Chr. Geref. Kerken. Hij wek te op gevolg te geven aan het bevel van Christus om krachtig te bidden, tenein de op deze manier in deze nood te kun nen voorzien. Ds. M. W. Nieuwenhuijze uit Amsterdam heeft vervolgens gespro ken over het onderwerp „Terug naar Pinksteren?", waarna mevr. F. den Bra- ber-Maaswinkel uit Rotterdam namens een damescomité een bedrag van ruim f. 7000 aanbood als resultaat van een busjesactie ten behoeve van de- uitbrei ding van de bibliotheek der Theologische Hogeschool. De middagvergadering werd geopend door ds. M. Geleijnse. mis sionair predikant, onlangs teruggekeerd uit Celebes. Deze wees o.a. op de grote predikantennood in het Toradj aland, waar op de 150 gemeenten slechts zes predikanten zijn. De laatste spreker van deze dag was ds. J. Prins uit Groningen, die sprak over „Crisis en opdracht". Dr. F. J. Fokkema tachtig jaar Dr. F. J. Fokkema van Doetinchem, oud-rector van de Nederlandse Zen dingsschool (thans Zendingshogeschooi) te Oegstgeest, hoopt morgen 80 jaar te worden. j Dr. Fokkema studeerde aan de rijks universiteit te Groningen, waar hij in 1901 zijn kandidaatsexamen deed en op 18 juni 1907 op een proefschrift „De godsdienst-wijsgerige beginselen va.i mr. G. Groen van Prinsterer" cum laude promoveerde tot doctor in de Godgeleerdheid. Eén van zijn stellingen luidde „De vrouw, gehuwd of onge huwd. behoort te kunnen worden toege laten'tot het predikambt in de Neder landse Hervormde Kerk". Nadat dr. Fokkema door het provin ciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 12 april 1908 te Westeremden in de classis Ap- pingedam in het ambt bevestigd. Deze zijn eerste en enige gemeente diende dr. Fokkema tot 10 mei 1914 toen hem in verband met zijn benoeming tot derde zendingsdirector van de samenwerkende zendingscorporaties eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd ver leend. Op 1 augustus 1921 volgde dr. Fokkema wijlen prof. dr. A. N. Brouwer, die toen kerkelijk hoogleraar was ge worden aan de rijksuniversiteit te Utrecht, op als rector van de Neder landse Zendingsschool, welke in 1917 van Rotterdam naar Oegstgeest was overgeplaatst. Deze functie vervulde dr. BINNENLAND De 76-Jarige heer A. J. Zoetmulder uit Eindhoven, oud-hoofdredacteur van het Eindhovens Dagblad, is gisteren het slachtoffer geworden van een verkeerson geval. De heer Zoetmulder, die op zijn flets reed. verleende geen voorrang aan een personenauto. Hfj werd met een ern stige schedelbasisfractuur alsmede een heupfractuur tn het Blnnenzlekenhuis opgenomen. - De Nederlandse landbouwweek 1958 zal gehouden worden van 24 tot en met 27 Juni ln „Junushoff" te Wagenlngen. De gemeenteraad van Rotterdam ls gistermiddag akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. het plein aan de Blaak, waarop het monument „Verwoeste Stad" van Zadklne staat, de naam „Plein 1940" te geven. Langs de weg BredaRoosendaal heeft een automobilist gistermiddag het stoffelijk overschot aangetroffen van een dienstplichtige korporaal, gelegerd te Ber gen op Zoom. Enkele meters verderop lag een geheel vernielde scooter. Aangenomen wordt, dat de militair tydens het rfjden bewusteloos is geraakt en van de weg af tegen een boom is gereden. De jaarlijkse algemene vergadering van de Nationale Christen Onderofficieren Vereniging en de Christelijke Sociale On derofficierenvereniging »al worden ge houden op donderdag 26 en vrijdag 27 juni ln het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht. BUITENLAND In Noordwest-India zijn reeds meer dan honderd personen als gevolg van een hittegolf om het leven gekomen. In Bihar zoeken van dorst bijna dol geworden be ren zelfs overdag ln de buurt van dorpen water. Eén der beren heeft negen dorpe lingen gewond. In Oost- en Midden-Japen heerst buitengewone droogte, waardoor de rijst oogst gedeeltelijk verloren ls gegaan, ter wijl ook voor de rest van de oogst wordt gevreesd. De wervelstorm, die ln de nacht van woensdag op donderdag boven het noord westelijke gedeelte van de Amerikaanse staat Wisconsin heeft gewoed, heeft het leven gevergd van achttien personen. Er zijn minstens honderd gewonden. De wer velstorm verrichtte zijn vernielende uit werking over een afstand van ongeveer 150 kilometer. Het plaatsje Colfax ls bijna met de grond gelijk gemaakt. Elders wer den dozijnen boerderijen en stallen ver nield. In de afgelopen dagen hebben ver tegenwoordigers van Zuld-Afrlka, Groot- Brittannlë, België. Frankrijk en Portugal te Kaapstad beraadslaagd over de verde diging der zeewegen rondom Zuld-Afrlka. Een woordvoerder van het Zuldafrlkaanse ministerie van Landsverdediging heeft medegedeeld dat de besprekingen een. zeer bevredigend verloop hebben gehad. Fokkema tot 31 juli 1946 toen hem op achtenzestigjarige leeftijd eervol ont slag werd verleend. Daarna heeft hij tot 1948 nog twee jaar aan de Nederlandse Zendingshogeschool de bijbelse vakken gedoceerd. Op 6 september 1953 werd ds. Fokkema door ds. J. Groeneweg. eme ritus predikant te Hilversum, bevestigd als predikant van de hervormde zen dingsgemeente te Doetinchem. Vanaf de oprichting is dr. Fokkema steeds lid geweest Yan het curatorium van de Ne derlandse Zendingshogeschooi. Van zijn hand verschenen vele artike len in diverse zendingstijdsohriften. Gehuwde predikante mag in functie blijven IN EVANG. LUTHERSE KERK De synode van de Evangelisch-Luther- se Kerk heeft na een uitvoerige dis cussie een concensus (overeenstemming) over de doop aanvaard Deze consensus kwam aan de orde als èen consequentie van de consensus met de Ned. Hervorm de Kerk over het avondmaal, die door de synode 1957 werd aanvaard. De synode aanvaardde ook de voorge stelde bepalingen in de kerkorde, waar door de kwestie van intercommunie en intercelebratie tifcsen de Ned. Herv. en Lutherse Kerk wordt geregeld. Zonder discussie werden met algeme ne stemmen de voorstellen aanvaard, waardoor het mogelijk wordt dat eeni vrouwelijk predikant ook tijdens haar huwelijk in funotie blijft. Zij zal alleen dan bij huwelyk verplicht zijn ontslag te vragen, wanneer deze verplichting in de beroepsvoorwaarden van de gemeen te, die zij als ongehuwde dient, werd vastgelegd. Ook wanneer zij als predi kante bij haar huwelijk aftreedt, verliest zij niet de rechten en plichten van pre dikant. Zij mag in gemeenten preken en zij blijft beroepbaar. Voorts aanvaardde de synode het voorstel om predikanten, die hun ambt hebben neergelegd en tot een andere staat des levens zijn overge gaan. de mogelijkheid te openen desge wenst opgenomen te worden in een re gister van oud-predikanten. Slechts de synode kan over een dergelijk verzoek beslissen. Degene, die in dit register wordt vérmeid, ontvangt daarmee tot wederopzegging door de synode toe stemming om voort te gaan in de ver kondiging van het woord. Uitdrukkelijk werd vastgesteld, dat zij niet gerechtigd zijn om huwelijken in te zegenen of andere ambtshandelingen te verrichten. De synodale commissie werd gemach tigd om in overleg met de commissie voor de predikantstraktemÉnten zo mo gelijk besluiten te nemen ten aanzien van de toekenning van kindergelden aan predikanten en predikantsweduwen voor kinderen boven 18 jaar, die door studie of anderszins nog ten laste van de ouders komen. De president van de synode, dr J. P. van Heest, deelde aan het slot van de vergadering zijn besluit mede, zich niet meer als synodelid herkiesbaar te stel len. hetgeen betekent dat hij aan het einde van het nu ingegane synodale jaar zijn functie zal neerleggen. De vice- president. dr. W. F. Lichtenauer, dankte in een zeer hartelijke toespraak dr. van Heest voor de voortreffelijke wijze waar op hij sinds 1946 in een voor het leven van de Evangelisch-Lutherse Kerk zo be langrijke periode leiding had gegeven aan de synodale arbeid. PROCES OM KERKELIJKE GOEDEREN De rechtbank van Dordrecht heeft de eis tot schadevergoeding afgewezen, ingesteld door de kerkeraad van de Geref. Kerk (artikel 31) te Hardinxveld- Giessendam tegen de Geref. Kerk ter plaatse tot een bedrag van f. 56.000 wegens het niet kunnen gebruiken van de kerk en de kerkelijke gebouwen, om dat die by rechteriyke uitspraak aan de Geref. Kerk waren toegewezen. De vi-ygemaakte kerkeraad heeft nu opnieuw een eis tot schadevergoeding ingediend tot een bedrag van f. 20.000. Na de vakantie in september zal de rechtbank daarover uitspraak doen. HONDERD-EN-ZESTIEN VACATURES! Aan het juist verschenen kerkelyk jaarboekje van de Geref. Gemeenten ontlenen we, dat het zielental over 1957 is gestegen tot 60622 tegen 59737 in 1956. Het aantal gemeenten steeg van 132 tot 134, het r.antal predikanten bleef 18. Het aantal vacatures steeg van 114 tot 116. Zeeland heeft voor 34 gemeenten maar 4 predikanten, voor de part. synode van west zyn er 9 en voor die van oost 5. Het gebrek aan voorgangers is by deze kerkengroep dan ook uitermate groot. Hoewel de theologische school te Rotter dam een groter aantal studenten heeft dan by herhaling het geval was, n.l. 9, kunnen deze, mede gezien het natuurlijk verloop in het predikantenkorps, op geen stukken na in de behoefte voorzien. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Accordeonmuz. 18.20 Stem men van overzee. 18.35 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitz. Rubriek Verklaring en toe lichting. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Assepoes, muz. sprookje. 21.30 Kunstrubr. 21.50 Avonturen met de we reld. 22.15 Met de bijbel naar Centraal- Afrika. 22.30 Gram. 22 45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Orgel les. 23.40—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. caus. 19.00 Voor de kind. 19.10 Musette-ork. VPRO: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19 45 Unesco in Nederland, caus. 19.50 Zieken gezond, caus. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Wereldmelk- dag, caus. 20.10 De dichter Marnix Gilsen, caus. 20.20 Kamerkoor. 20.35 Regerings uitz.: De Verenigde Naties in ae afgelopen weken, door mr. C. W. A. Schürmann, Ne derlands permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. 20.45 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.25 Gevar. pro gramma. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Nieuwe gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.4524.00 Gram. Advertentie VOOR ZATERDAG 7 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO; 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 De zln- ?ende kerk: 7.45 Morgengebed en lit. kal. .00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Radio-rally. 10.05 Voor de kleuters. 10.20 Gram. 10.30 Ben je zestig? 10.55 Radio-rallye. 11.00 V. d. zieken 11.45 Gram. 11.55 Radio-rally. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Me- tropole-ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Radio-rally. 12.50 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz 13.55 Radio-rally. KRO; 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Jazz- muz. 14.00 Lichte muz. 15.30 Gevar. muz. 16 30 Gevar. muz. 17.30 Schlagers. 19.00 Nws. 19 30 Koorzang. 21.15 Amus.muz. 21.45 Nws. 22.10 Symf.ork. 22.50 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.155.30 Gevar. muz. Frankrijk, Programma 3 (280 en 235 m.) 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.00 Idem. 17.00 Koorzang. 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.15 Lichte muz. 15.45 Gram. 16.15 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Liturg, zangen. 17.40 Gram. 18.00 Gevar. muz. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.0524.00 Verz.progr. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-cocktall. 16.00 Nieuwe gram. 17.00 Nws. 1842 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Festival te Brussel. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nws. Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uurn am. Universiteitsmanege (Kaiserstraat)Pro pagandas vond Leiase Ry- en Jachtclub. 8 uur nam. Universiteitsmanege (Kaiserstraat)Pro- paganda-avond Leiase Ry- en Jachtclub. 8 uur nam. Antonlus Clubhuls: Cabaret-avond Ver. van Gerepatrieerden. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. langs de Brasem. 2 uur nam. Schouwburg: Lustrum RKSV „Sanctus Augustlnus". „Caligula" van A. Camus. 8$ uur nam. In den vergulden Turk: Receptie 20 jaar „Leidse Sleuteltjes". 3J—4J uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5£ uur nam. MAANDAG Titus Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7$ uur nam. DINSDAG Kamerlingh Onnes Laboratorium: Ex cursie K. en O. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Einduitvoering vér- gevorderde leerlingen Muziekschool voor Toonkunst. 8 uur nam. My. WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed. 7$ uur nam. Rehoboth: Leden verg. Arjos en CHJG. Spr. G. P. J. van Alkemade over het com- Gram. 14.20 Idem. 14.40 Radio-rally. I munisme. 7 3/4 uur nam. 14.42 Amateurprogr. 15.05 Radio-rallye: verz. progr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gre goriaanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Dansmuz. 17.45 Lichte muz. 18,00 Jour nalistiek overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Lichte muz. 18.45 Re geringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Kamerork. en soliste. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 De zingende mynwerker. 21.45 Boekbespr. 21.55 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.2224.00 Nouveauté's. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.55 Instr. sextet. 11.25 Buitenl. weekoverz. 11.40 In str. kwint. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. VARA: 14.00 Dansmuz. 14.25 Streekuitz. 14.50 Harmonie-ork. 15.15 Boekenwijsheid. 15.35 Kamerork. 16.15 Van de wieg tot het graf. caus. 16.30 Nieuwe gram. 17.00 Va- kantletips. 17.30 Act. 18.00 Nws en comm. 18.20 Roemeens ork. 18.45 Hammondorgel spel. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 mrs. Elea nor Roosevelt, gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. 20.35 Gevar. progr. 21.15 De straat ln de mist, hoorsp. 21.50 Soc. comm. 22.05 Trombone-ens. 22.30 Waar biyft de tyd? 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00—17.45 V. d. kind. AVRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Gevar. progr. 21.05 Scotland Yard: Retour Am sterdam. TV-spel. 21.3022.05 Qulzprogr. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.25 Filmmuz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 14.00 Gram. 14.30 Hoorsp. 15.30 Polly, opera. 16.15 Caus. 16.30 Polly (vervj. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Lichte muz. 20 15 Toast of the town. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Litanie. 23.00—23.06 Nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Gevar. progr. 12.30 Nws. 13.00 Crlcketultsl. 13.50 Gevar. muz. 14.20 Gram. 14.30 Golfrep. 14.35 Cricket. 14.55 Royal Tournament: 15.10 Cricket. 15.25 Golf. 15.30 Wielrennen. 15.45 Cric ket. 15.55 Royal Tournament. 16.10 Voet bal. 16.40 Ork.muz. 17.10 Golf. 17.15 Cric ket. 17.45 Atletiek. 17.55 Cricket. 18.35 Jazz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en hoorsn. 20.15 Lichte muz. 20.30 Nws. 20.45 Lichte muz. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Cricket. 22.45 Gevar. muz. 23 10 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.55—24.00 Nws. BEPALING PROFVEN KERNWAPENS De Wereldraad van Kerken heeft een resolutie aangenomen waarin wordt ge- eist, dat een internationaal akkoord wordt gesloten over het toezicht op en beperking van proeven met kernwapens en over de ontwikkeling van raketten, kunstmanen en andere ruimtevaartui gen. De resolutie werd aangenomen door het bestuur van de organisatie, die in de Amerikaanse stad Minneapolis byeen is. In de resolutie wordt verder van de Amerikaanse regering geëist, dat zy op uitgebreide schaal het volk uiteenzet, waarom proeven met kernwapens nood- zakelyk zyn. Wassenaar. Kasteel Oud-Wasse naar: Avond t.b.v. Anjerfonds met Vera Bondam en Harry Knap. 8 uur nam. DONDERDAG SadhuisplelnExcursie'K. en O. naar Rotterdam en Pernis. 8 1/4 uur voorm. Schuttersveld: Grootse ijs-show. 8 uue nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Klokateeg 25) Tentoonstelling van etsen van A. J. Veld hoen. Werkdagen 25 uur nam. (t/m 6 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling Tinus van Doom (tot 30 juni). BIOSCOPEN Trianon „De avonturiers". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Als ouders slapen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 cn 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Meisjes en mannen" 18 jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „Casino de Paris". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Re\ „De Graaf van Monte Christo". 14 jaar. Dagelijks 2 en 7.30 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken wordt waargenomen te Leiden door Apotheek van Drlesum, Mare 110, tel. 20406 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts ot specialist bel op dokterstelefoon 22222. Advertentie PRONONCE voor Uw NYLONS leiden oegstgeest Breestraat 65 Geversstraat 41 Telefoon 21800 Telefoon 23917 c i— fl a» «"a N V e V ij B it ■sï "5 a Helsinki zwaar bew. nno 7 9 0 Stockholm licht bew. nno 2 10 0 Oslo onbewolkt ozo 1 20 0 Kopenhagen half bew. zo 3 13 0 Aberdeen motregen zo 4 11 0 Londen zwaar bew. O 4 22 0 Amsterdam geh. bew. O 3 19 0 Luxemburg half bew. no 2 22 0 Parijs zwaar bew. ono 2 23 0 Bordeaux liobt bew. zo 3 25 1 Grenoble geh. bew. windstil 24 0 Nice geh. bew. nnw 2 21 0 Berlijn zwaar bew. O 4 15 0.7 Pr ankfort onbewolkt O 2 21 0 Vlünohen onbewolkt z 1 18 0 Zürich half bew. w 2 22 0 Senéve geh. bew. windstil 22 0 Locarno half bew. windstil 25 0 Wenen zwaar bew. nw 5 20 05 [nnsbruck onbewolkt w 1 22 0 Rome licht bew. no 3 28 0 AJacclo zwaar bew. windstil 22 0 Algiers zwaar bew. zw 5 27 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2