Comité Autotocht Ouden van Dagen staakte zijn werkzaamheden Feestelijke afsluiting met variétéprogramma '■j 3te jaargang Woensdag 4 juni 1958 Tweede blad no. 29456 Jkvr. W ttewaall over het gevangeniswezen Leidse jongeren bijeen Het was gisteravond heerlijk zomer weer. Dat zal dan ook wel de reden zhn geweest, dat slechts enkele jongeren, die cie christelijke historische beginselen willen uitdragen, gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging om in gebouw ..Re- hoboth" bijeen te komen. Desondanks is het een genoeglijke vergadering gewor den. Als spreekster was aanwezig jkvr. mr. C. W. I Wttewaall van Stoetwegen. Zij behandelde een onderwerp waar men in Nederland nog veel te weinig van af weet en dat zekér niet vrolijk is. nl. het gevangeniswezen. De belangstelling voor het gevangenis wezen in ons land werd vooral na afloop van de tweede wereldoorlog, toen niet minder dan honderdduizend mensen ge arresteerd werden, gewekt. We realiseer den ons echter niet. dat de bewarings- en bewakingsmogelijkheden vrijwel ni hil waren, aldus jkvr. Wttewaall van Stoetwegen, die vervolgens de massale vrijlating onder het bewind van minister ▼an Maarseveen in herinnering riep. Spreekster wees erop. dat men in Ne derland sedert honderd jaar het systeem van afzondering in een cel kent. Tegen woordig ls het echter zo. dat de gevan genen overdag in gemeenschap werken en 's nachts afzonderlijk in een cel ver toeven. Voorts zette spreekster uiteen waarom na de oorlog differentiatie van straf ge stichten en selectie van gevangenen noodzakelijk werd geacht, terwijl zij even later sprak over de nieuwe begin selenwet van 1952 waarop men gemak kelijker voort kon bouwen. Deze nieuwe wet kan echter in de oude gevangenissen zeer moeilijk uitgevoerd worden. Jkvr. Wttewaall van Stoetwegen schilderde op boeiende wijze het leven in de Nederlandse gevangenissen en wijdde enige aandacht aan de vrouwelijke ge vangenen. die in een vleugel van de ge vangenis te Rotterdam opgesloten zitten. Zij betreurde het dat in verband met de bestedingsbeperking de bouw van een vrouwengevangenis voorlopig niet door kan gaan. Tot slot sprak jkvr. Wttewaall van Stoetwegen over het psychopatenpro- bleem. dat steeds moeilijker wordt om dat het aantal psychopaten blijft groei en. De heer P. J. Th. Zilverentant leidde de bijeenkomst. Gouden bruiloft Dinsdag 10 juni is voor het Leidse echtpaar Van Hal een zeer bijzondere dag. Het zal dan precies een halve eeuw geleden zijn. dat de jongelui F. J. M. van Hal en E. Chaudron met elkan der in het huwelijk traden Dat zij sinds de dag van ondertrouw. 1 juni. al in de bloemetjes zijn gezet valt te begrijpen. In dit verband kan opgemerkt worden dat het echtpaar niet minder dan elf nog in leven zijnde kinderen. 32 klein kinderen en 9 achterkleinkinderen heeft. Zowel de 71-jarige bruid als de 77-jarige bruidegom genieten nog een betrekkelijk goede gezondheid. Zij zijn geboren en getogen Leldenaars en wonen reeds ge durende dertig jaar in een huisje in het Transvaalhof 28. Eerder hebben zij aan de Doelengracht en in de Zegersteeg ge woond. De heer Van Hal is yrijwel zijn gehele leven als grondwerker in de weer geweest en geniet nu samen met run vrouw van een rustige oude dag. De bruid doet zelf nog het huishouden, maar heeft aan haar oudste dochter, die ook in het Transvaalhof woont, een goed hulp. Het bruiloftsfeest zal zater dag a.s. gevierd worden. Het Leidse Comité voor een Autotocht der Ouden van Dagen aller gezindten, dat sinds 1928 met uitzondering van de bezettingsjaren jaarlijks voor een groot aantal bejaarden een uitgaansdag organiseerde, heeft zich door de omstan digheden genoodzaakt gezien zijn in zo brede kring op hoge prijs gestelde activiteiten te staken. De reden daarvan is niet gelegen in het feit, dat van de zijde van de bejaarden voor deze uitgaansdag een verminderende belangstelling zou bestaan het tegen deel is het geval, want de laatste jaren was het aantal deelnemers tot ver boven de duizend gestegen! en evenmin in de omstandigheid, dat van de zijde van de burgerij en de automobilisten minder bereidheid tot medewerking zou worden getoond door het in mindere mate beschikbaar stellen van geld, goederen en vervoersmiddelen. De voornaamste oorzaak is evenwel, dat het huidige verkeer de vorming van een stoet van ongeveer honderd auto's en autobussen op de reeds overvolle wegen niet toelaat en dat de Rijks- en gemeentepolitie dientengevolge weigert de file te begeleiden en daardoor een veilige thuiskomst te garanderen. Op deze wijze is het het comité volstrekt onmogelijk zyn taak te blijven vervullen. Het stelde er niettemin prijs op om de band. welke gedurende dertig jaar met een grote groep van ingezetenen is ge vormd. niet zonder meer door te snij den. maar allen in een feestelijk ge tint afscheid in de grote Stadsgehoor zaal te verenigen. Eén duizendtal Lei- denaars. allen boven de zeventig, vulde gistermiddag de zaal en heeft oprecht genoten van een voortreffelijk variété programma. dat hun door het gezel schap van Roland Wagter werd voorge schoteld. Het programma was zeer ge varieerd. bood inderdaad voor elk wat wili en stond op een zeer behoorlijk peil. Tonny Bakkenes oogstte met zijn accordeonsoli op zijn prachtig instru ment daverend succes en vooral toen hij als laatste nummer van het pro gramma „liedjes uit de oude doos" te voorschijn haalde, zoals „Als na het bal de gasten". „Daisy", „O. m'n lieve zwart kop". „Zandvoort aan de zee" enz., werd er uit volle borst meegezongen. Het zal wel niet erg mooi geklonken hebben we hebben er, eerlijk gezegd, helemaal niet op gelet maar énig was het! Miss Sylvia oogstte als acrobate de diepste bewondering: wanneer de eigen botten een beetje strammer gaan wor den en de ledematen niet altijd meer willen doen wat de hersens bevelen, dan zit men wel in stomme bewonde ring te kijken naar zo'n jeugdig schep seltje, dat er eenvoudigweg geen rugge- graat op na schijnt te houden en zich in bochten en knopen weet te wringen, dat men nauwelijks meer weet waar de kop zit en waar de staart Doodstil was het in de zaal tijdens het optreden van het internationaal ver maarde mondaccordeontrio „The Larry - sons": Ted Alton goochelde van de meest onvermoede plaatsen levende par kieten te voorschijn. John Rico liet ver bluffende staaltjes zien van jongleer- kunst. Roland Wagter sr. en jr. deden beiden een belangrijke duit in het lach- zakje en tenslotte was er Koos Speen hof jr., de zoon van de bekende „Bard met de baard", die in het begin van deze eeuw een van de meest populaire zangers van ons land was. Wat werd er ook nu nog genoten van het wijs gerige liedje ..De juffrouw van de retirade" en wat daverde de zaal van het bekende refreintje ..Daar komen de WARMOND VOETBALWEDSTRIJD In het Overbosch werd een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen het personeel van de Houthandel v d Wilk en het personeel van de DKW-fabriek Het personeel van v. d. Wilk won deze wedstrijd met 51, na dat de rust was ing-egaan met een 21 voorsprong. TOCH EEN ZETEL VOOR LAGE LAND Overeenkomstig artikel 5 van het reglement op de voorbereiding van de gemeenteraadsverkiezingen heeft het bestuur van de K.V.P te Warmond una niem besloten mevr. Meskers-Hendriks, die bij de laatst gehouden gemeente raadsverkiezingen door voorkeurstem men werd gekozen, doch de kiesdeler niet haalde, te verzoeken haar zetel prijs te geven tien gunste "van de heer S. ivan Sohia, au vertageri\^oo»chgrer van het Loge tand. schutters van Rotterdam"Het was kostelijk en het is moeilijk te zeggen wat méér de moeite waard was om naar te kijken: het programma op het po dium of de aanblik van al die vrolijke oudjes, die zich weer als kinderen ver maakten en van ganser harte instem- Waar haalt die vent 't vandaan?'' (Foto L D /Van Vliet) dan met Speenhofs verzuchting: „Het was vroeger allemaal anders. Waar schijnlijk hadden we het toen lang niet zo goed als nu. maar het was véél ge zelliger en we hadden ook niet allemaal altijd zo'n haast Na een welkomstwoord van de vice- voorzitter aan het begin van de mid dag. bracht de voorzitter van het Comité, dokter C. R. Zijerveld na de pauze dank aan allen, die gedurende een Jange reeks van jaren, het Comité door hun medewerking tot dit werk in staat hebben gesteld; de automobilisten, de gevers van geschenken in geld en natura, de talloze helpsters en collec tanten. de verpleegsters van de G.G.D. De rijks- en gemeentepolitie, de Wegen wacht en de naamloze vele anderen, die in stilte hun tijd en- werkkracht be schikbaar stelden en daardoor handel den naar de uitspraak van Multatuli ..Het voornaamste doel van de mens is Mens te zijn". Naast weemoed over dit afscheid is er ook volop reden tot dankbaarheid. Wij zijn ervan overtuigd dat beide sentimenten gistermiddag in ruime mate in de Gehoorzaal aanwezig waren, zowel bij hen ten behoeve van wie deze bijeenkomst was georganiseerd, als bij hen. die zich voor de laatste maal met deze organisatie hadden be last. En daardoor was het een móói en een waardig afscheid, dat velen nog lang in de herinnering zal blijven! Grensgevecht tussen India en Pakistan Te Fazilka in West-Pendsjaab ztfn gisteren schoten gewisseld tussen Pa kistaanse en Indiase grenspolitie, aldus is te Nieuw-Delhi vernomen. Zeven Indiase politiemannen werden gedood en vijftien gevangen genomen. Verdere bij zonderheden zijn niet bekend. Premier N'ehroe heeft zfjn verontwaardiging over dit voorval ultgeeprokgn. Amerikaan** karn»»actor** voer Euratom Een tienjarig verdrag tussen de Ver. Staten en Euratom, dat binnenkort zal worden gepubliceerd, voorziet in de le vering van acht Amerikaanse kernreac toren, die tezamen een capaciteit van een miljoen kilowatt hebben. Weet- Duitsland, Frankrijk. Italië en de Bene lux zullen waarschijnlijk elk twee van deze reactoren ontvangen. Tegelijkertijd zal Euratom een Amerikaans krediet van 135 miljoen dollar ontvangen voor de financiering van de aankoop der reac toren. De lening zal vermoedelijk een rente van 4 proeent dragen. Naar in Bonn bekend is gemaakt, verbinden de Amerikanen zich onder het verdrag ge durende twintig jaar de benodigde kern brandstof te leveren. Premier De Gaulle in Algerije Generaal De Gaulle is hedenoentend r>m half twaalf in Algiers aangekomen. vaar hij door een enorme menigte werd begroet. Acht straaljagers waren de Ca- i ravelle. het nieuwe Franse toestel, aan boord waarvan de premier en zijn gezel- j schap zich bevonden, tegemoet gevlogen. De toestellen vlogen over het centrum van de stad Algiers, dat versierd was door talloze vlaggen, erebogen. portret- ten van De Gaulle en spandoeken. Op het vliegveld, waar generaal Salan en Massu. alsmede Soustelle ter begroeting I aanwezig waren, waren doeken gespan nen met de woorden ..Welkom aan d? redder des vaderlands". Op verscheidene punten langs de weg van het vliegveld naar de stad vormden militairen van de drie onderdelen der strijdkrachten een erehaag. Op verscheidene punten ston den groepen mohammedanen opgesteld. De omgeving van het oorlogsmonument, waar de premier, die gekleed wa6 in een uniform van het Franse leger zonder decoraties, een krans legde, was door vierduizend parachutisten en andere mi litairen afgezet. Colorodo-kevers Het aetfoutenduiveltje heeft onae lezers gisteren in een moeilijk parket gebracht door hen te verbieden door hen te vinden colorade- kevers te vernietigen en ver volgens de plaatselijke overheid te waar schuwen Wat moeten wfj er in 's hemelsnaam dkn mee doen? zullen zij zich ongetwijfeld hebben afgevraagd. De oplossing is deze, dat. hier geen sprake is van een wets verbod, doch van een wetsgebod. Mocht U dus ooit een colo radokever tegenkomen, maakt het dier dan onschadelijk en stel de politie of de gemeentesecretarie van Uw bevinding op de hoogte! KATWIJK Wethouder Kleen vroeg ontslag Naar men ons mededeelt heeft da heer D. J. Kleen. wethouder dezer ge meente, thans zjjn ontslag als lid van de gemeenteraad aangevraagd. Deze ontslagaanvrage is een gevolg van het besluit, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van j.l. donderdag met 17 tegen 1 stemmen nam om de wethouder het vertrouwen op te zeggen. In de wethoudersvacature zal eerst kunnen worden voorzien als de opvolger van de heer Kleen tot de raad is toe gelaten. Tot zolang blijft de heer Kleen zijn functie nog vervullen. Door het vertrek van de heer Jac. van der Plas naar elders is tevens een raads- zetel van de Partij van de Arbeid va cant gekomen. Ook in deze vacature zal nog moeten worden voorzien, zodat de gemeenteraad in de laatste maanden van deze zittingsperiode nog twee nieuwe leden zal krijgen. Concerto voor automobiel en orkest in Londen Het dagelijkse door auto's veroorzaak te verkeerslawaai, dat de stemming van de meeste mensen neerdruk1:, is voor de Engelse componist Anthony Hopkins juist een bron van inspiratip gebleken. Hij heeft zojuist een „Concerto voor automobiel en orkest" voltooid, iat op 17 juli a.s. in de Royal Albert Hall in Londen zijn eerste uitvoering zal bele ven tijdens een programma, gewijd aan vreemde en merkwaardige muziek, dat de titel ..Midzomer dwaasheid" draagt. Voor het Hopkins Concerto zal als so lo-instrument een veteranen-vehikel worden gebezigd met twee bestuurders. Het zal door een 104 man sterk orkest worden begeleid. Het concerto bestaat uit twee delen Allegro molto Stirling Mosso (genoemd naar de beroemde Britse coureur Stir ling Mossi en de Carboratorwals. BEURSOVERZICHT Voste stemming Amsterdam, 4 juni. De beurs verkeerde vandaag over vrij wel de gehele linie in een vaste en op timistische stemming De hausse, vooral in aandelen Kon. Olie en later in die van Unilevers, zette zich voort. New York nam ten tweede male achteen de vaste oliekoers van Amsterdam over en opnieuw vormde zich een stimulans voor de markt op het Damrak. De ont wikkeling van de politiek in Frankrijk werkt bemoedigend op de speculanten, terwijl verder vele verkooplimites wer den ingetrokken, vooral voor de Cul tuurwaarden. waardoor in deze sector de vaste stemming tevens bleef aanhouden. Voor aandelen Kon. Olie werd bij ope ning f173.80 betaald Geringe vraag in een vrijwel lege markt was oorzaak, dat de koers opliep tot f 174.70 tegen gisteren als slotprijs f 172.90 Hierdoor lag het fonds wederom iets boven pariteit New York. Veel bedrijvigheid was er in de hoek niet, de arbitrage had heel weinig te doen en voor de speculatie liggen de stukken wat zwaar op de maag. Philips wilde weliswaar niet achter blijven en de winst bedroeg hier circa 1 punt. Anders was het gesteld in de hoek van Unilevers. Het margarinefonds opende op 333 en voegde aan de forse stijging van de vorige dag nog eens 4 punten toe. De beroepsspeculatie had hier wederom de overhand gevolgd door steun van publieke zijde in een overigens kleine markt. Ook Aku's schoten van- da&e uit hun slof. Nadat deze aandelen de laatste dagen vrijwel onaangeroerd in de markt hadden gelegen, ontstond er bij de opening flinke belangstelling voor de Kustzijde aandelen, die zich verder op circa 169 stelden waardoor een koerswinst werd gehaald van circa 3 punten. Tegen de gehele marktver houding in werden aandelen KLM een halve gulden lager vernomen De activiteit had zich vandaag ver plaatst naar de internationale en cul tuurwaarden, waardoor de scheepvaart markt zo goed als verwaarloosd werd. Alleen aandelen Van Ommeren waren op 213 twee punten hoger. De overige fondsen gaven veranderingen van een punt te zien naar beide zyden De spe culatie in de Cultuursector hield aan en de koersen stelden zich wederom hoger. Doordat vele verkooplimites waren in getrokken kon de geringe vraag toch domineren. Amsterdam Rubbers waren zelfs 3 punten hoger op 66';. Ver. Deli's zakten na 90% in tot 90'4 tegen giste ren 89%. HVA's bleven ruim boven pari op 101 tegen de vorige dag 100. De stemming voor de Staatsobligaties was, mede tengevolge van de verlaging van de daggeldrente van 2% tot 2% pet., gunstig en gaf koersstijgingen te zien van tot pot. De minder gunstige gepubliceerde weekstaat van de Neder - landsche Bank werd in deze sector vol komen ter zijde gelegd. WISSELKOERSEN Amsterdam. 4 juni - Londen 1059% 10.59% New York 3.79—3 79%; Mon treal 3-WH3-94A; Parijs 89.82%— 99.92%; Brussel 7.50%—'7.60%Frank furt. 90.4890.53: ZÜridh 86.57—86.62; Zurich Cvt. fr.) 88-44%88.49%; Stock holm 73.2173.26; Kopenhagen 34.74% 54 79%; Oslo 52 92%—52.97%Milaan 60.99%—60.74%; Wenen 14.61—14 62. Beurs van Amsterdam Woensdag: 4 juni ACTIEVE OBLIGATIES BÉaatalenlngsp ad f. 1000.— Vorige Slotkoen koers v. heden 93% 81 90H Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. J. Machielsen gaat met pensioen A. Boogaard volgt hem op als inspecteur L.O. Bij K. b. is met ingang van 1 sep tember a.s. in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd eervol ontslag verleend aan de heer J. Machielsen. inspecteur van het lager onderwijs in do inspectie Leiden. Met ingang van gelijke datum is de heer A. Boogaard, leraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) t- Haarlem, als opvolger van de heer Machielsen benoemd. De heer Boogaard, die 25 februari 1914 te Rotterdam werd geboren, is in het be zit van de l.o.-akten wiskunde, Engels en handelskennis en de m. o.-akte A- pedagogie. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Geologie mevr. J. E. Struwe-Bast (Lei den). Prof. dr. H. D. Kloosterman alhier is benoemd tot lid van de examencom missie wiskunde MO 1958; prof. dr. J. Droste en dr. J. P Murre. eveneens bei den alhier, zijn benoemd tot plaatsver vangend» leden. Leidse Dambond In de derde ronde van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dam Bond waren de resultaten C. Zijlstra—W. F. Olivier 1—1. C. Dee genaarsN. Anker 11, W. Heemskerk Th. Zwetsloot 20. Heemskerk heeft nu de leiding met 4 punten uit 2 partijen. In de lste-klasse waren de uitslagen: lste ronde: C. WassenaarJ. Dubbel- deman 02; J. SchoonderwoerdA. Slingerland 11. 2de ronde: C. WassenaarA. Slinger land 11; J. SchoonderwoerdJ. Dub- beldeman 20. Waterpolonieuws In de wedstrijd De ZijlH.P.C. dames waren de Heemsteedse dames duidelijk sterker, zowel' in snelheid als in spel- opbouw en techniek. De Leidse ploeg was vrijwel de hele wedstrijd in de ver dediging teruggedrongen en kwam alleen tot enkele verre schoten De eindstand werd 0—5. Enige uitslagen kringcompetitie: De ZijlLGB (jongens) 12; De Zijl IV OZV III 2—5; Boskoop I—LGB I 0—12; LGB II—OZV I (dames) 5—6; LGB II AZC II 1—1. Een aantal vroegere en tegen- u*oordige steunpilaren van het Comité. Van links naar rechts de dames Hilgersom-Dullemond, Van der Abeele, Van der Lelie-Meijs. Van der Meij. Zitman-Christiaan- se. Visser, Van der Vlerk-Ludeling en Brouwer-te Velde. (Foto L-D./Van Vliet) MARKTBERICHTEN WOERDEN. 4 juni Aanvoer 47 pax* tijen. Eerste kwaliteit f 1.73f 1,82; 2de Irwahteit f 1.60f 1,72; extra kwaliteit tot f 1.85. Handel matig. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jacob Sybren Pier. zn. van S. Sa n tem a en J. Drlnkwaard: Hendrik Francois Al- bert. zn van H. F. Móller en H. Alder- lieste; Alfred, zn van M. C. Segaar en C. Koekebakker; Maria Bernadette. dr. van A. van Gennlp en H. W. J van Rijn; Ed- mond Ignatius, zn. van E. Ofner en H. H. J. Donders: Nicolaslne Pauline Eleonora, dr. van H. A. M. van den Berg en E. Q. C. van der Meel; Susanna Cornelia, dr. van W. van Kuyk en S. Flippo; Karln Louise Annemleke. dr. van D. Klein en L Vroom; Cornells, zn van K DuiJver man en J. Kamphues: Aldertdina Johan na. dr. van A. H. M Chrlstiaanse en W. Vermaas; Arris Florls, zn van A. Zwanen burg en S J. Onvlee; Gerda. dr. van A. van Duij ven voorde en J. Guijt. OVERLEDEN F. L. BlankenbMg, 70 Jr., man; J. Butljn. 66 Jr.. man; M. J. van <Jêt Zeeuw, 68 Jr echtgenote rajj H. A. Borebé; H. van Rhee, 66 Jr., vrouw. m&. Grootboek obi. 3% Ned. '47 3% (3) '51 3% '53 <3%) g '56 3% 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '37 3 1SM23A Ned. W.B. lening 6% 'J* Dollarlng '47 3 JJ Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 J® Cert. NWS Indië '37 A 3 90 7 Grootboek '46 3 ,3B ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 36 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli Mij.en (Ver.) 89 H.V.A Java Cultft Senembah Vorstenlanden I"® Berkei's Patent (t.) 182 Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Miiller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr----- Philips 284,8 Philips pref153 Unilever329 a Wilton Feyenoord i Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon. Petr. (f.20.— idem (50 f.20. Holl. Amer. lijn Java China Paket KJJ.M Ned. Stoomv. Mij Kon. Paket Mij108% Stoomvaart MU. Ned. 133 Nievelt Goudr. cert, v. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% 9Q% Den Haag 1937 1 3.. 86B Leiden 1947 92% B R'dam *37 I-m 3% 93% 96% 81% 158 285 163 287 302 235% 174 170% 726% 172.10 172.85 140% 123% 100.50 129% 122% 211exd 108 108 92% 93 Va 93% 93% 99% 90% 90% 89% 108* 94% 93% 62% 90% 92 159% 65% 90% 102% 33 59% 10% 169% 182 288 164 288 304 235 286% 153% 334% 177% 175% 731 175.20 174.75 140% 123% 10010 1307/a 108 136 122% 215 109% 108% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 96% Premieleningen 97 98% A'dam '51 2% 86% 86% A'dam '56 12% 81% 82 Adam '56 II 2% 97 97% Eindhoven '54 2% 82 81% Enschede '54 2% 79% 81 Den Haag '52 I 2% 91% 91% Idem II 2% 95% 96 R'dam '52 I 2% 91 91% Idem II 2% 91 91% Utrecht '52 2% 91% 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 220% 223 H.B.U. eert188% 190 Rott. Bank 178% 179% Twentsche Bank 155 157% Industrie Ondernemingen Albert Heyn236B Borneo Sum. H.MU- 42% 44 Ned. G. en Sp. fabr. 190 192B Kon. Ned. Grofsm. 94 94% Internatio77% 77% Rott. Droogdok Mij. 460 460% Tieleman en Dros 8% 8% Ned. MU. Walv.vrt. 67% 67 Spoorwegen Deli Spoorweg MU- 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26% Intern. Nickel77% Anaconda 47% Bethlehem Steel43 Cities Service 53% General Motors 39* Kennecott 91 Republic Steel 48% Shell Oil 79%B Union Pacific 29% Un. States Steel 66% 26* 77H 47+| 43% 53% 39* 90% 47% 74 65% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 3/6 Edelmet. Kon. AA 44%GB Pref. w.a. idem 57GB Electrolas B 375 Holl Constructie 405 Ing. bur v, BouwnUv. Int. Kunststof!. Ind 42% 42 %B Leidsche Wolspinn. Sikkens Lakfab. '63 146% 146% 383GB 388 Ver. Touwfabrieken 159% 159% Wernlnk's Betonm. 78 78% Van WUlc Textiel 61% 61% 116L

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3