Drukste pinksterdagen van de laatste jaren Natu-raLax Turkse zwaar gewond bij een parachutistensprong te Eelde FOTOGRAFEREN! Kerkelijk Leven Natuurlijke regelmaat! Verklaring van De Gaulle 97ste jaargang Dinsdag 27 mei 1958 Vierde blad no. 29449 Het heeft de organisatoren van de pinksteniiegfeesten op Eelde, de Noordnederlandse Aero-club Avio- Eelde, dit jaar niet zo heel erg mee gezeten. Het weer was niet ideaal en bij de voorbereidingen zaterdag veron gelukte reeds een Tiger Moth btf een oefenvlucht. Gisteren is een Turkse paraehutiste ernstig gewond. Overigens waren er 20.000 bezoekers en het programma verliep uitstekend tot de allerlaatste minuten toen als hoogtepunt een massasprong plaats zou vinden door vrouwelijke leden der Turkse parachu tistenclub. Negen dames, vergezeld van drie heren, zouden in twee sprongen bo ven het vliegveld aan parachutes neer komen, onderwijl met vlaggetjes zwaai end. Maar bij de sprong van de eerste zes deed zich een ongeluk voor zodat de tweede groep al niet meer sprong. De Turkse parachutistenclub lier namelijk geen zogenaamde marker springen om te bepalen hoe de windkracht was en waar de sprong het beste kon geschie den. Men baseerde zich op de gegevens die men ontvangen had van de leden van de eerste Nederlandse paracnutis- tenclub, die eerder in de middag een feilloze sprong deden. Maar de wind kracht was toegenomen en de Turkse dames waren klein van stuk en licht in gewicht. Daardoor dreef er één nogal af en belandde op het gazon midden tus sen het publiek. Ze kwam overigens on gedeerd terecht. Een tweede kwam in aanraking met een vleugel van een Canberra straal- bommenwerper die midden op het ter rein stond. Ze werd over de vleugel heen getrokken, kwam op de landings baan terecht en werd over het beton Koningin in september naar Rotterdam Op 13 september a.s. zal Koningin Juliana een bezoek aan Rotterdam brengen. Hoewel het gehele programma nog niet vaststaat, is zeker, dat zij het nieuwe grote passagiersschip van de Holland-Amerika Lijn, de „Rotterdam" in aanbouw bij de Rotterdamse Droog dok Maatschappij, te water zal laten. Verder ligt het in het voornemen van H.M. zich ter plaatse op de hoogte te stellen van het plan-Europoort, zodat zij dus de westpunt van het eiland Rozenburg .waar dit nieuwe havencom plex zal komeni zal bezoeken. V.N.- waarnemer op berg Scopus gedood Jordaanse sluipschutters troffen Canadese koïonel De Canadese kolonel Flint, voorzitter van de gemengde Jordaans-Israëlische bestandscommissie, en vier Israëlische politiemannen zijn gisteren getroffen by een vuurgevecht tussen Israëlische en Jordaanse strijdkrachten by de berg Scopus. Kolonel Flint en twee van de Israëliërs kwamen om het leven. Aan vankelijk moesten alle pogingen om de kolonel en de vier politiemannen te be reiken, worden opgegeven, omdat Jor daanse sluipschutters doorgingen met schieten. Flint was naar de berg Scopus gegaan om daar een staken van het vuren te bewerkstelligen. Het vuurge vecht heeft zes uur geduurd. Het hoofd van de afdeling bestands- zaken van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken, Josef Teokoa, ver klaarde in een persconferentie in Jeru zalem dat de Jordaanse strijdkrachten vuurden op een Israëlische politiepa trouille. die zich op een plek bevond, die Israëlische politiemannen dagelijks be zoeken zonder dat er ooit eerder een incident is voorgevallen. Teokoa zei, dat de Jordaanse autori teiten de commissie van toezicht van de V.N. op de naleving van het bestand hadden meegedeeld, dat een Bedoeien ..razend was geworden" en het vuur had geopend op de Israëlische patrouille. Teokoa verklaarde dat deze lezing van het incident onhoudbaar is daar er voortdurend werd geschoten met gewe ren en machinegeweren. Dag Ham- ma rskjöld, de secretaris-generaal van de V.N., heeft in New York een verklaring uitgegeven waarin het werk van kolonel Flint wordt geprezen. Weinig verandering bij de Italiaanse verkiezingen Meer dan negentig procent van de Italiaanse kiesgerechtigden heeft zondag en maandag hun stem uitgebracht bij rerkiezingen voor een nieuw parlement. De grote opkomst werd beschouwd als funstig voor de centrumpartijen, met nbegrip van de christen-democraten, die aan de macht zijn. In vele steden en dorpen waren bijna allen opgekomen >m hun stem uit te brengen. De stem- lureaus werden gistermiddag om twee gesloten. De einduitslag wordt ledenavond of morgenochtend ver vacht, Nadat de eerste uitslagen bekend raren, bleek de ohristen-democratische lartij de meeste stemmen te hebben erworven. in de fabriekssteden in het loorden schijnen de linkse socialisten an Nenni veel stemmen op de commu- listen te hebben veroverd, in Toscane in Umbrië daarentegen wonnen, volgens e eerste uitslagen, de communisten errein ten koste van de socialisten. De sociaal-democraten van Saragat ouden eveneens vooruitgegaan zijn, de ïcnarchisten handhaafden zich en de ieo-fascisten zouden in enkele delen an het land gevoelige verliezen hebben eleden. Dit zijn echter nog slecht6 oorlopige indrukken. Relletjes op Cyprus Gisteren zijn op Cyprus verscheidene ersonen gewond bij relletjes tussen nks en rechts. De communisten heb- en een algemene staking van 24 uur fgekondigd. De meeste gewelddaden ebeurden waar winkeliers geen gehoor iven aan de stakingsoproep. De staking bedoeld als protest tegen het ver- loorden van enkele communisten, naar len meent door de Eoka. Er zijn maandag op Cyprus verschei- Mie mensen gewond in botsingen tussen fikse en rechtse Cyprioten, nadat er ilf politieke moorden in het weekeinde iren gepleegd. Deze moorden worden «geschreven aan de verzetsbeweging oka. De laatste van de vijf moordaan- »gen werd maandagochtend te Fama- ista gepleegd. Er werd maandag 24 uur gestaakt op ot eiland. Het merendeel van de onge- geldheden deden zich maandag voor, ter winkeliers hun zaken niet hadden sloten, ondanks de stakingsoproep van Küer communistische leiding staande Woonden. van de baan gesleurd. Ernstig gewond werd het slachtoffer, de 20-jarige me juffrouw Aytac Tekirdaglioglu door de G.G.D. naar het Academisch Zieken huis te Groningen overgebracht. De paraehutiste had reeds 32 sprongen achter de rug. maar deze sprong werd haar noodlottig. De toestand van de Turkse paraehu tiste was gisteravond laat onveranderd ernstig. Het slachtoffer heeft een sche- delbasisfractuur en ernstige verwendin gen aan het gezicht. Zij is buiten ken nis. Advertentie Riskeer niets vraag films MONDACCORDEONISTEN EN TAMBOERS IN DELFT Ongeveer 800 mondaccordeonisten, leden van ruim 20 verenigingen, hebben gisteren te Delf t een concours gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Omstreeks tien uur verzamelden de deelnemers (neemsters), die uit verschil lende plaatsen van ons land afkomstig waren, zich in Stads Doelen, waar zy namens het gemeentebestuur werden begroet door de heer H. C Grundel, wethouder van Onderwijs en Volksont wikkeling. Na een openingswoord van de heer J. B. van Holst, voorzitter van de Mond- accordeonvereniging „Prins Hendrik" te Delft, dat het concours had georgani seerd ter afsluiting van de viering van haar zilveren jubileum, nam het con cours een aanvang, dat onder leiding stond van de heer J. v. d. Sloot uit de Bilt, voorzitter van de Stichting Ned. Bond van Mondaccordeonverenigingen. Dit concours, dat 's middags werd voortgezet, werd onderbroken voor een marswedstryd, welke op de markt werd gehouden door zeven tamboerkorpsen. Deze wedstrijd trok, ondanks het minder gunstige weer, veel belangstellenden naar het marktplein. NED. HERV. KERK Beroepen te Wyk by Heusden S. Meyers te Hoogblokland te Ridderkerk H. van Nlel te Nunspeet. Aangenomen naar Diepenveen H. C. Nortier te Kantens (Gr.) naar Morra-Llcessens H. A. Winkel, kand. te Leldschendam. Bedankt voor Hedel A. Klein Kranenburg te Hilversum voor Amsterdam (Willem de Zwyger- kerk-gemeente) P. W. Spruyt te Amster dam Koepelkerkgemeente) voor Haar lem (toez.) dr. 3. H. Spanjaard te Baarn voor Ouddorp (Z-H) J. van der Haar te Waddlnxveen. GEREF. KERKEN Beroepen te Harllngen M. N de Wolf te Klazlenaveen. Bedankt voor Delft (vac. E. de Vries) P. Heinen te Noordwyk-Bin- nen voor Applngedam (vac. A. J. Jans- sens) B. Berends te Beetsterzwaag. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Bedum H. J. de Vries te Berkel (Z-H). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gouda R. Slofstra te Har- derwyk- Bedankt voor Ermelo M. Vliet- stra te'EemdlJk; Bedankt voor Bun schoten M. W. Nieuwehuyze te Amsterdam West. Atoombewapening moet worden afgewezen OORDEEL VAN HERVORMDE PREDIKANTEN. Negen hervormde predikanten van Rotterdam hebben enkele overwegingen inzake de atomische bewapening bekend gemaakt. zy gaan er van uit dat het vraagstuk van de atomische bewapening in ons volk strenger enj intensiever moet wor den doordacht dan nu gebeurt. Hoeveel zakelijke argumenten ook mogen pleiten voor de atomische bewapening van de NAVO-strijdkrachten, toch menen zij dat deze in gehoorzaamheid aan de Heilige Schrift dient te worden afgewe zen. Het in Rom. 13 genoemde zwaard der overheid kan onder bepaalde om standigheden onvermijdelijk zijn om onrecht te weren of terug te dringen. Daarmee kan echter de atomische be wapening niet worden verdedigd, aan gezien het gebruik van deze wapens neerkomt op de ondermijning van de levensmogelijkheden voor het nageslacht en wellicht op de vernietiging van het leven op aarde. In de gemeenschap met de Heilige Geest worden wij geroepen ook tot mensen en volken wegen van verzoening te gaan. Dit brengt de mo gelijkheid van lijden met zich mee. Van uit dit licht zijn de negen predikanten overtuigd, dat de christenheid geroepen is de regeringen van oost en west in deze kritisch vragend en herinnerend aan Gods gebod te begeleiden bij hun beslissingen. De westerse christeheid zal dan ook het gesprek met de broeders in de communistisch geregeerde landen moeten voortzetten. Zonderling potte geld op De makelaar P. Hommes uit Maas tricht heeft tijdens de kijkdag voor een boedelveiling een bedrag van bijna f. 22.000 aan verlopen geld gevonden. Zijn eerste vondst deed hij toen hij een glazenkast oplichtte. Onder de voet van de kast bleken acht bussen verborgen te zyn. waarin 1000 zilverbons van een gul den' en f. 2,05 waren gepropt. De zil verbons waren uitgegeven in, tydens en vlaJk na de oorlog en zijn inmiddels een Jaar of tien verlopen zodat restitutie wel niet meer mogelijk zal zijn. Mis schien is de Nederlandse Bank wel be reid om 185 biljetten van f. 10,die vorig jaar uit de circulatie zyn geno men. te restitueren. Dit laatste pakje bil jetten vond de makelaar in een donker hoekje in een klerenkast. Nationale Zweefvliegtuigwedstrijden De opdracht voor de zweefvliegers tij dens de vierde dag van de nationale zweefvliegwedstrijden. die op Teriet worden gehouden, was gisteren een snel heidsrace Terlet/vliegbasis Twente, een afstand van 70 kilometer. Prijswinnaars waren: 1. J. Jungblut (Gooise Zweef- vliegclub). 1000 punten, tijd: 1 uur en twee minuten: 2. E. van Bree (Kon. Luchtmacht Zweefvliegclub Woens-) drecht), 954 punten, tijd: 1 uur en 1 mi nuten; 3. P. Smits (Eindhovense Aero- club), 950 punten .tijd1 uur en 1V% mi nuut. Het totaal klassement is nu als volgt: 1. J. Jungblut, 3327 punten; 2. D. Répa- ron (Teuge) 2991 punten; 3. P. Smits. 2724 punten; 4. J. Michielse Gilzer Zweefvliegersclub) 2723 punten: 5. J. Klijnstra (Noordnederlandse Aeroclub Avio Eelde) 2671 punten. Een bijzonderheid was, .dat gisteren de Nederlandse kampioen, de heer W. Toutenhoofd, buiten mededinging, mee deed. Hij werd eerste ni een tijd van 53 minuten. De heer toutenhoofd wordt naar de wereldkampioenschappen in Polen in juni a.s. afgevaardigd. Weer voerden Duitsers boventoon Keukenhof boekt ruim 30.000 bezoekers Nederland heeft de drukste -pink sterdagen sinds de oorlog beleefd, dat wil zeggen wat het bezoek van de buitenlanders betreft, zo verne men wij van de ANVV. De grote stroom vreemdelingen begon zich zaterdagavond al langs de grenspos ten te persen en die avond waren de hotels in Amsterdam en Rotterdam al vrijwel geheel vol. Laat in de avond moest de logiesinformatie- dienst te Amsterdam al honderden buitenlanders doorsturen naar lo geergelegenheden in de wijde omtrek van de hoofdstad. Zondagavond waren ook de hotels ln Den Haag. Utrecht en de kleinere ge meenten van de Randstad Holland en in Arnhem vol. In vele gevallen hebben de Iogiesinformatiediensten de noodreserve logies moeten aanspreken. Het overgrote deel van de buitenland se bezoekers bestond uit Duitsers. De grensposten in het oosten hadden het dan ook druk tot zeer druk. vooral ook door de vele dagjesgasten, die even over de grens wipten. Aan de grensposten in het zuiden was het wat rustiger, maar ook daar passeerde toch een aanzienlijk aantal Belgen en Fransen. De laatsten ondanks de gespannen toestand in eigen land en de deviezenbeperking. waarbij 't verboden is om meer dan 200 gulden Frans geld mee naar het buitenland te nemen. Voorts bezochten nogal wat ge allieerde militairen ons land. Het aan tal Scandinavische bezoekers was gering. Keukenhof, dat speciaal ten gerieve van de buitenlanders voor de pinkster dagen was opgehouden, boekte 30 tot 35.000 bezoekers, van wie zeker de helft Duitsers. Slecht weer Limburg kwam er tijdens de pinkster dagen bij de weergoden zeer slecht af. Vooral zaterdag en op de eerste pink sterdag regende het dat het goot. In de toeristenplaatsen gingen de zonnepara- sols dan ook dicht en de paraplu's open. Toch viel het met het toerisme nogal mee. Reeds op zaterdag begon de grote intocht van Duitse toeristen. Onder de Duitsers was een klein per centage koopgraag publiek, belust op goedkope boter en andere levensmidde len. De overgrote meerderheid echter trok naar de bekende toeristenplaatsen in het westen des lands en naar Lim burg, ofwel reisde door naar de Expo te Brussel. Op de tweede pinksterdag, toen de zon af en toe wat kleur en warmte bracht, was het Duitse dagtoerisme niet veel drukker dan normaal. Lange files Bij Arnhem, met het KNGV-festival, bij de doorlaatpost Elten passeerden op tweede pinksterdag naar schatting 35.000 auto's in de richting Duitsland. Er is nogal enig oponthoud, omdat ae Duitse douane de auto's nazoekt op koffie en boter, zodat er zich op een gegeven mo ment zelfs een rij vormde van Elten naar Babberich, een afstand van 5 km. Ook de grote steden hebben druk be zoek gehad van buitenlanders in de voorbije pinksterdagen. Het havengebied van Rotterdam, diergaarde „Blydorp" (20.000 bezoekers) en uitstapjes naar de kust waren de geliefde objecten van de vreemdelingen in de Maasstad. Ook in Amsterdam had men de indruk, dat het drukker was dan vorig jaar. Miniatuurstad Madurodam in Den Haag telde ditmaal 25.000 bezoekers te gen vorig jaar Pinksteren 22.000. Veer tig procent van de bezoekers waren bui tenlanders, waarvan ook weer het groot ste deel Duitsers. lilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen De hervormde predikanten van Rot terdam, die deze overwegingen voorleg gen zijn: ds. G. J. H. Gijmink, dr. W. S. van Leeuwen, ds. F. Oberman, ds. J. W. Schokking. dr. J. Sperna Weiland, ds. J. W. van Swigchum, ds. G. van Veldhui zen. ds. M. J. C. Visser en ds. H. W. Waardenburg KADETTEN LEGER DES HEILS TOT OFFICIER BEVORDERD Tijdens de bijeenkomst van het Leger des Heils in het Concertgebouw in Am sterdam onder leiding van de territoriaal bevelhebber voor Nederland, commis sioner Ragnar Ahlberg, ontvingen 33 kadetten voor de kweekschool voor offioieren in Amstelveen, hun aanstel ling als officier van het Leger des Heils. De commandant sprak naar aanlei ding van de woorden uit Jesaja 52 het zevende vers: „Hoe lieflijk zijn op de bergen de voeten van de vreugdebodem". Daarna overhandigde hy de nieuwe officieren hun eerste aanstelling in rich tingen en korpsen van het Leger des Heils. TOOGDAG VRIJE EVANGELISCHE JEUGDORGANISATIES In de gereformeerde kerk aan de Jachtlaan te Apeldoorn is gisteren de toogdag van de Vrije Evangelische Jeugdorganisaties gehouden waarvoor honderden jongeren belangstelling ble ken te hebben. Tijdens deze jongeren dag hebben bondsvoorzitter ds. Jac. Verboom uit Dordrecht alsmede ds. Q. de Vries uit Veendam en ds. J. Lissen- 1 berg uit Apeldoorn een beroep gedaan op de hedendaagse jeugd om trouw te I zijn aan Jezus Christus en overeenkom stig daarmee trouw aan de medemens. KONINGIN JULIANA EN PRINSES WILHELMINA BEZOCHTEN KERKDAG Gisteren hebben Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina in de ochtenduren de kerkdag van de Ned. Herv. Kerk. die tegelijkertijd in tien andere gemeenten i werd gehouden, in Apeldoorn meege- maakt. De dienst in de Grote Kerk te 't Apeldoorn stond onder leiding van de 1 hofpredikant ds. J. F. Berkel. Ter gele- genheid van deze kerkdag heeft Prinses Wilhelmina zich in een brief tot alle I deelnemers gewend. Zy wees er in deze brief om. op. dat de problemen waar mee de mens van nu heeft te worstelen, I alleen oplossing kunnen vinden indien j geleefd en gehandeld wordt in de geest van Christus' liefde. CHR. GEREFORMEERDE JONGEREN BIJEEN Voor het eerst in de geschiedenis heb ben gisteren de Chr. Geref. Jongeman nen en -Meisjesverenigingen hun bonds dag gezamenlijk gehouden. Dat gebeur de in Apeldoorn als gevolg van een onlangs genomen besluit om federatief te gaan samenwerken met als doel te zyner tyd tot een fusie te komen Ruim 2000 jongeren waren voer deze bondsdag naar Apeldoorn gekomen, waar voorzit ter ds. M. W. Nieuwenhuyze uit Amster dam opende met een toespraak waarin hy zyn blijdschap uiitte over het onlangs genomen besluit tot samenwerking. Het woord werd op deze bondsdag verder gevoerd door prof. dr. B. J. Oosterhoff uit Apeldoorn, d6. A. H. Schippers uit Hillegom en ds. J. J. Rebel uit Murmer- woude. De Britse duikboot Aurochs' Indonesisch vliegtuig werd bescho- die ten noorden van Australië door j ten. een onbekend maar vermoedelijk I Mr. dr. W. Hugenholtz ere-voorzitter van Wereldfederatie Dierenbescherming Leidsch Dar„L"ad op ere-lijst Wereldfederatie Dezer dagen is het derde internationale congres voor dierenbescherming te Zu rich gesloten. Daar de voorzitter van de Wereldfederatie tot bescherming van dieren, mr. dr. W. Hugenholtz uit Lei den, zich niet herkiesbaar had gesteld, werd in zyn plaats gekozen de heer Lin- desey Langwell, een van de vice-presi- denten. Na zyn benoeming huldigde de heer Langwell op zeer hartelijke wijze de afgetreden voorzitter, die in 1950 de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren had opgericht en haar acht jaar lang heeft geleld. Voor zyn enorme verdiensten voor deze organisatie werd mr. dr. Hugen holtz tot ere-voorzitter van de Wereld federatie tot Bescherming van Dieren benoemd. Thans zyn er weer 30 verenigingen tot de Wereldfederatie toegetreden. Zo byv. de gehele Italiaanse Verening voor Dierenbescherming met 800.000 leden en de gehele Zwitserse vereniging. Tot vice-presidenten werden benoemd: mr. Wlttemans uit Antwerpen en dr. Pichler uit Wenen. Als bestuurslid van de Wereldfederatie werd gekozen de heer J. Kalf uit Den Haag. vice-voor- zitter van de Bond van politie-ambte- Natu-ralax is géén gewoon laxeer middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaatEen uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. voor de natuurlijke regelmaat Zo zag de Nike-raketbasis ten zuiden van New York eruit, nadat er zeven projectielen waren ont- ploft. W&KSBÊË Flacon a 60 tabletten versterkte werking) II. 1.35 Generaal De Gaulle heeft een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt dat hij begonnen is met de voorgeschreven procedure voor het vormen van een republikeinse re gering, welke in staat is de een heid en onafhankelijkheid van het land te verzekeren. Hy zegt te hopen dat deze procedure voortgang kan vinden en dat het land door kalmte en waardigheid zal tonen, dat het wenst, dat de procedure zal slagen. De Gaulle zegt dat elke actie die een gevaar voor de openbare orde oplevert van welke kant zij ook komst, ernstige gevolgen kan hebben. Met alle begrip voor de omstandigheden, zou ik die niet kunnen goedkeuren. VOORBEELDIG „Ik verwacht dat de strydkrachten in Algerije zich voorbeeldig blyven gedra gen onder bevel van hun commandan ten: generaal Salan, admiraal Auboy- neau en generaal Jouhaud. Ik geef uiting aan myn vertrouwen in deze commandanten en aan myn voornemen onverwyld met hen in verbinding te treden". Onmiddellyk toen de boodschap van De Gaulle bekend werd, is premier Pflimlin naar president Coty gegaan. Om 15.30 uur zou het kabinet byeen- komen. De Gaulle's verklaring kwam na zes uur van hoogst geheime onderhande lingen tussen hem en de regering- Pfilmlin. In zyn aankondiging heeft De Gaulle het gebaar gemaakt, dat Pflimlin van hem gevraagd heeft als voorwaarde voor het openen van een grondwettige weg naar de macht. In de staatscourant is vandaag een decreet gepubliceerd van president Coty, dat de Franse regering het recht geeft arbeldeskrachten op te roepen. Hierdoor heeft president Pflimlin de macht ge kregen de staking van de communis tische vakbond te breken. TUNESIË Een Franse woordvoerder heeft in Tunis verklaard, dat de Tunesische auto riteiten een dreigende houding aan nemen tegen de Franse garnizoenen. Te Gafsa, in het centrum van het land, en te Sfax, aan de oostkust, troffen de Tu- neslërs militaire voorbereidingen en I evacueerden *y al hun burgers. naren voor dierenbescherming. Tot ere- journalist van de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren werd benoemd dr. H. A. ten Bruggencate. redacteur van het A.N.P., en posthuum de heer H. W. J. Enserink, in leven chef-redac teur van de Nieuwe Leidse Courant. Het Leidsch Dagblad werd, evenals de Neue Zürrher Zeltung, op de ere- lyst van dagbladen gezet voor de vele publikaties, die zij voor Wereldfede ratie hadden gedaan. Een besluit, dat op voorstel van mr. dr. Hugenholtz met algemene stemmen werd genomen. Thans komen zes bladen op deze ere- ïyst voor. Tot de instelling van een dergelijke lyst werd op het in 1950 te Scheveningen gehouden wereldcongres besloten. Binnenkort zal het bij deze onderscheiding behorende diploma de directie van ons Blad ter hand worden gesteld. Het congres werd beëindigd met een toneelvoorstelling, waarby werd opge voerd „Een storm in een glas water", een werk waarin de dierenbescherming een rol speelt. Het eerstkomende internationale con gres voor dierenbescherming zal in 1962 worden gehouden, waarschynlyk te Salz burg. De eerstvolgende bestuursvergade ring der Wereldfederatie is bepaald op 11, 12 en 13 oktober te Scheveningen. Het conflict der K.L.M.-vliegers Naar reeds eerder bekend is gemaakt werd na de onlangs met party en gehou den vergadering van de commissie, die in het conflict tussen de KLM en de ver eniging van KLM-vliegers bemiddelt verwacht, dat over enkele dagen een beslissing zou kunnen worden verkre gen. Over één punt van het ontwerp akkoord bleek evenwel in het bestuur van de vereniging van KLM-vliegers verdeeldheid te bestaan, zodat het aan het oordeel van de leden werd voorge legd. Dit punt betreft de vraag of aan vaard zou worden dat, indien by de uit werking van het te treffen akkoord ver schilpunten zouden ryzen, de beslissing zou worden overgelaten aan een onpar- tydige derde. Verwacht wordt, dat het standpunt der vereniging over 14 dagen bekend zal zijn, zo vernemen wy van de zyde der bemiddelingscommissie Automobilist reed twee meisjes Had geen rijbewijs (Van onze Haagse redactie) Twee meisjes zyn gistermiddag ln Den Haag gewond, van wie één ernstig, door toedoen van een man, die zonder in het bezit van een rybewys te zyn, met een auto reed. Na de aanryding reed hy zelfs door zonder zich om zyn slacht offers te bekommeren. Een getuige van het ongeval, die in zyn etagewoning voor het raam zat, rende naar beneden sprong in zyn auto en wist de ander en kele kilometers verder klem te rijden, waarna deze door de politie werd inge rekend. Het ongeluk gebeurde 's middags op de hoek van de Goevemeurlaan en de Van Zeggelenlaan. De meisjes, reap 12 en 11 jaar w ilden daar oversteken Zy wer den midden op 6traat gegrepen door de auto van een 44-jarige man uit ae Ule.n- passtraat, die geen rUbevoegdheid bezit Een der meisjes kreeg een schedel- basisfractuur en buikletsel en werd eerst naar het ziekenhuis-Westeinde te Den Haag en vandaar naar de Ursuiakliniek in Wassenaar vervoerd. Haar toestana is zorgelyk. Het andere meisje werd we gens buikklachten opgenomen in het ziekenhuis Westeinde. Na de wilde jacht tussen de twee auto mobilisten werd de veroorzaker van het ongeval in de Jan van Heydenstraat naby de RUswijkeeweg Jogerekend.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7