VAN NELLE Ontmoeting tussen kerk en kunst my KUIPER Uw kapsel de hele dag onberispelijk dank zij Ti/eMafem. Grote belangstelling voor film, lekenspel, dichter en pantomime „Christus is nog even nabij als op de allereerste Pinksterdag" „Mosterd na de maaltijd" grote met een pracUt gemiaaelde een werkster T.V.-apparaat a. telefoniste b. typiste INKOOP BOEKEN LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 27 MEI 1958 Een groot deel van het middagprogramma van de kerkdag was gewijd aan culturele activiteiten. Er waren zeven mogelijkheden en voor elke activiteit bestond een verheugende belangstelling. Men kan dit onderdeel de ontmoeting van de kerk met de kunst noemen. Veel telang hebben deze twee naast elkaar voort geleefd, doch thans komt daarin een kentering, hetgeen door de grote belangstelling tijdens de kerkdag duidelijk tot uiting kwam. Met name voor de film „La Strada", voor het lekenspel „Des Heilands Tuin" en voor de voordracht door de experimentele dichter Hans Andreas bestond overweldigende belangstelling. „Rare" gedichten Hetzelfde geldt voor de voordracht door Hans Andreas, die vertelde over moderne dichtkunst en voorlas uit eigen werk Ruim 30 personen konden een plaatsje vinden in de gemeentecom- missiekaimer in de Pieterskerk, doch wij hebben de indruk dat het aantal lief hebbers wel twee of driemaal zo groot was. Spreker, die de experimentele poëzie of liever de poëzie van de „Avant- Garde" noemde, wees erop dat èr altijd reeds in zeker opzicht experimentele dichtkunst is geweest, waarbij het ging om woordvernieuwing en het afbreken van de oude waarden. Beter nog kan men zeggen dat de oude waarheden opnieuw beleefd moe ten worden en dat kan slechts geschie den door een nieuwe wijze van uitdruk ken. Aan deze nieuwe vorm is men niet gewend en men noemt het moderne gedicht „raar" en „onbegrijpelijk". Ontbreekt het de dichters van tegen woordig dan aan technisch kunnen? Zo kan men het zeker niet stellen; zij ge bruiken hoogstens een andere techniek. Rijm is veelal over boord gegooid, omdat het als zodanig niets met dichtkunst te maken heeft. Rijm is vroeger jaren slechts ingevoerd om de gedichten ge makkelijker te doen onthouden. Overi gens schuilt er in het rijm niets kwaads, en er is ook weer een lichte terugkeer tot het rijm. Het oude ritme is eveneens verlaten, om plaats te maken voor het meer „gesproken" ritme. De beeldspraak is veel directer geworden. De dichter van thans zegt niet meer „Ik voel mij als een vogel", doch „Ik ben een vogel", daarbij veronderstellend dat de lezer hem zal volgen. De begrijpelijkheid is een moeilijk punt. Het gaat er vooral om dat men aanvoelt, verstaat, wat de dichter wil zeggen, zonder nu direct het gedicht op de voet te kunnen volgen. Tenslotte las Hans Andreas enkele ge dichten van hemzelf voor. Lekenspel Het lekenspel „Des Heilands Tuin" van Martinus Nijhoff zou door een groep uit Alphen-Oudshoorn opgevoerd wor den in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De belangstelling bleek echter zo groot dat men snel verhuisde naar de grote zaal. die voor driekwart gevuld was. Het is tè begrijpen dat dit. spel zoveel be zoekers trok. want telkens weer wordt men getroffen door dit prachtige stuk. De spelers hebben een voortreffelijke opvoering gegeven. Verder stonden nog op het programma een bezoek aan het Museum van Volkenkunde en een rond wandeling door Oud-Leiden. Ook voor deze activiteiten bestond behoorlijke belangstelling. Pantomime maakte diepe indruk De groep van Oud-Poelgeest te Oegst- geest, welke zich heeft toegelegd op pantomime en mime, is nog maar heel jong. Twee jaar volgt men nog maar cursussen, dus was het een hele onder neming om op deze kerkdag een opvoe ring te verzorgen. Doch reeds tevoren was men zeker van waardering, daar de kleine zaal van de stadsgehoorzaal goed gevuld was, toen de energieke leider van het groepje, ds. J. M. Hoekstra zijn inleidend praatje hield. Hij vertelde, dat men pantomime zo goed kan gebruiken om de fantasie te oefenen en door te dringen in het wezenlijke van de dingen. En juist deze oorzaken had ertoe geleid, dat het groepje deze vorm van kunst wilde ge bruiken voor de lezing van de bijbel. Aan het einde van het eerste cursus jaar had men reeds getracht enige per sonen rond het passieverhaal uit te beelden. Met de medewerking van de direoteur van de Nederlandse Panto mime Stichting in Amsterdam, de heer J. Bronk, werd daarna verder gebouwd om deze fundering en ontstond een pas sieverhaal dat gisteren in de stadsge hoorzaal in premiere ging. Tevoren had men enkele stukjes pantomime en mime laten zien, om de toeschouwers wat in de sfeer te brengen. Ds. Hoekstra zorgde voor een verhel derende inleiding en daarna werd men in louter bewegingen opgenomen in de verwachting van Israël en de andere volkeren, en kreeg men een geluidloze, maar suggestieve uitbeelding van enkele episodes uit de Lijdensgeschiedenis, de Paasgeschiedenis, de Hemelvaart en ten slotte Pinksteren. Sluiting in Pieterskerk Ds P. Kloek heeft als voorzitter van de kerkdagcommissie deze dag in de Pieterskerk gesloten met een korte toe spraak, waarin hij erop wees dat de raambiljetten en de kerkdagboekjes nu verdwijnen. Moge deee kerkdag, aldus ds. Kloek, ons wat gegeven hebben, waarmee wy in onze gemeenten iete kunnen doen. Aan de uitgang werd een ieder het kerkdagnummer van het tijdschrift „De Open Deur" uitgereikt. Subliem kerkconcert Onze muziekrecensentschrylt: In het kader van de Leidse kerkdag heeft helaas het concert in de Pie terskerk, verzorgd door de Leidse or ganist Adriaan Blankenstein, in sa menwerking met dè hoboïst Heinz Friesen, lid van het Residentie-Orkest, onverdiend een te gering aantal toe hoorders getrokken. Helaas: want beiden boden een uitgezocht program ma van onmiskenbaar hoog niveau. Deze organist houdt de ware orgel cultuur hoog en hfj vond door zijn kun dige en doordachte registratie volop ge legenheid de rijke mogelijkheden van het Pieterskerkorgel tot expressie te brengen. Wij hoorden het zelden zó fraai tot klinken gebracht! De vermaarde Parijse organist Louis Nicolas Clérambault (1676—1749) schonk met zijn „Suite du deuxième ton" een uniek orgelstuk, dat in het opzicht der registratie voor iedere organist als ideaal mag gelden. Maar niet iedere or ganist weet het zo perfect te hanteren, als Blankenstein het deed. Hij moet zich terdege met deze moeilijke opgave, ge baseerd op een der oude kerktoonsoor ten, vertrouwd gemaakt hebben. Wel licht maakte hij studie van de „L'art du facteur d'orgues" van de Spanjaard Don Bédos de Celles, waarin de regis- tercombinatie van het „Plein Jeu", het eerste deel dezer Suite, precies omschre ven staat. Hij leidde ons voorts met grote kleurgevoeligheid door de diverse andere prachtige delen, waaraan echter het „Recu de Nasard" ontbrak, culmi nerend in de thematisch zo boeiende en interessante „Caprice sur les grands jeux". Alleen reeds deze stylistisch verant woorde weergave zou voldoende ge weest zijn, om Blankenstein te rang schikken onder de organisten, die zich bewust zijn van de zuivere voorschrif ten en intenties. Zo was dit ook het geval in de andere door hem gespeelde nummers: Prelu dium G dur van Bach, diens koraal voorspelen „Liebster Jesu, wir sindhier" en „Komm Gott Schópfer, Heiliger Geist". De originele en vindingrijke Im provisatie (variaties) op de Pinkster hymne ((Veril Creator Spiritus" van eigen hand, bewees al evenzeer hoe diep Blankenstein tot de. geheimen van zijn orgel is doorgedrongen en met zijn sub tiele en heldere stemvoering alles rag fijn weet te belichten. Het markante en juichende slot vormde een knap gespeelde bekroning der pinkstergedachte. In een harmonisch, vloeiend en lenig samengaan vertolkten de organist en zyn comparant, de superieure hoboïst Friesen met zijn nobele toon Corelli's be kend Concerto in F dur en de sonate in C van Loeillet, waarin het laatste Alle gro een betoverend spel met het fluit register biedt. Fauré's kort maar veel zeggend „Pièce" voor orgel en hobo bood beiden zo nauwgezet musicerende kunstenaars, door innerlijke bezieling gedragen, gelegenheid diens meester schap uit te dragen in de hier vereiste gedistingeerde sfeer. Een middag van hoogstaand en fijn zinnig kunstgenot, die geen wens onver vuld liet. Dit concert, dat de zucht naar uiter lijk effect verre van zich liet, verdient een aparte aantekening. Blankenstein toont zich zyn kost baar instrument volkomen waard! De vreugde en nood der gemeente „God met ons, de vreugde en de nood der gemeente". Over dit thema spraken na afloop van de dienst in de Pieterskerk prof. dr. A. Teeuw te Leiden en de heer J. Vink te Katwijk aan Zee. Prof. dr. Teeuw, die hierover sprak in de Pieterskerk, merkte o.m. op, dat het „God met ons" ons terugvoert naar het begin der gemeen ten (Handelingen 2) toen Gods geest neerdaalde op mensen, die op hun beurt gingen spreken. Spreker, die hierna eerst uitweidde over de pinkstergeschiedenis, zeide, dat de werkelijkheid van thans veel weg heeft van het tegenbeeld van Handelingen 2. Toch is Christus niet verder van ons weg, dan in de tijd, dat Hij in de pinkstergeest aanwezig was. Gelijk als in die dagen zal ook nu het gebed de basis van ons geloof moeten zijn. Ook voor thans geldt het grote gebod: Gij zult God liefhebben bovenal en Uw naaste als Uzelf. God wil van ons een gemeente, die leeft uit de verwachting van Jezus Christus. Indien wy mensen op deze basis met God gaan samenleven zullen ook de menselijke verhoudingen in hun breedte en diepte geheel anders wor den. Een gemeente zal in deze wereld getuige Gods moeten zijn. Volgens prof. dr. Teeuw zyn er enkele knelpunten, welke het samenleven met God en onze naaste in de weg staan. Zo zal b.v. de schuldbelijdenis de centrale werkelijkheid moeten zijn in ons dage lijks bestel. Een schulbelydenis, welke wy niet tussen onszelf en God moeten houden. Indien wij, ook tegen de naaste, voor onze schuld uitkomen, wordt hier mede de toegang tot de naaste geopend. Spreker kon zich voorts niet aan de in druk onttrekken, dat velen in onze dagen geen tijd voor God meer hebben. Bovendien is er thans veel ongeloof in de effectiviteit van Gods leiding in ons leven. Velen laten in hun denken en handelen geen ruimte meer voor Gods geest. Voorts ontbreekt het ons aan perspectief voor de toekomst. Wij suk kelen in dit leven vaak door of er nooit een einde aan komt, aldus spreker. Wie evenwel geen toekomst verwacht, vindt geen moed meer om boven de verwarring van deze tijd uit te komen. De gemeente is Christus' Lichaam „De gemeente is geen vereniging of orga nisatie, zij is een door God by een geroepen organisme, zy is niet van men selijke makelij". Dit werd 's ochtends in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal nog eens nadrukkelijk onderstreept door de inleider, de heer J. Vink uit Katwijk aan Zee, die zich tot zijn uitgebreid auditorium wilde richten als een nor maal gemeentelid. De heer Vink stelde Cabaret en sociodrama Direct na de samenkomsten in de morgenuren verzamelden zich vele jon geren tot ca. 30 jaar omstreeks half één in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Toen de gemeenschappelijke lunch af gelopen was traden enkele jongeren uit Oegstgcest voor het voetlicht. Kees Ver hagen en Marianne Kleibrink hadden enkele sketsjes en liedjes samengesteld, die nu door Joke Mackaay, Ineke de Haan, Jos van Veen, Hans Landré, Dick Houwert en Wout Hardeman op origine le wijze naar voren werden gebracht onder de titel: „Mosterd na de maaltijd". Leuke parodieën op het wereldgebeu ren. afgewisseld met het zingen van volksliedjes zorgden ervoor dat de aan wezigen zich een halfuurtje kostelijk ge amuseerd hebben. SOCIODRAMA Hierna werd een kort sociodrama op gevoerd over „God met ons", op ons werk en in het verkeer. Dit sociodrama begon met het beluisteren van de pries terzanger Aine Duval, die in zijn liedje ..Par la main" de mens erop wijst, dat ondanks zorgen die er zijn in de wereld, de zegetocht van Christus dóórgaat. In het sociodrama kwam vooral naar voren dat het verband tussen het werk of het deelnemen aan het verkeer mèt het Christen-zijn vaak helemaal zoek is. Bovendien is er in deze haastige tijd bijna geen tijd meer om over dergelijke dingen te praten. Vroeger ging dit ge makkelijker, men leefde in gesloten ge meenschappen en men kon in de alle daagse dingen óók Christen zijn. Daar om vond wika M. A. de Vlieger uit Oegstgeest het ook zo fijn, dat men nu op de kerkdag gelegenheid had. om over deze dingen te praten. De aanwezigen werden in discussiegroepen verdeeld, waarna van elke groep de leider aan een forum enkele vragen voorlegd#, die in zijn groep naar voren waren gekomen. Na deze bespreking voegden de aan wezigen zich weer in het grote geheel van de kerkdag. direct by het begin van zyn toespraak, dat de gemeente iets anders is dan te- samen in de kerk te zitten. Dat is z)o vrijblijvend, zo individualistisch. En zelfs alle .geestelijke ikjes" vormen nog geen gemeente. Ook de dominee maakt de gemeente niet. „Arme domi nee die met al die ikjes rekening moet houden en vaak meer een duivelskun stenaar moet zyn dan een dienaar Gods". „Neen, gemeente zijn is lichaam van Christus zyn'. Juist in het alledaagse vinden we wellicht het meest geestelyke leven. Het samen werken, leven, eten, beste den van de vrije tijd enzovoort. Dat de gemeente zo weinig is „lichtend als een stad op de berg" is juist de nood. Het laat zich begrijpen, dait er naar aanleiding van deze duidelijke en direote inleiding in de zaal wat vragen gerezen waren. Men kreeg tijdens 'het zingen van het Hervormd Kerkkoor uit Hillegom onder leiding van de heer Visser, gele genheid schriftelijk deze vragen te stel len, waarvan gretig gebruik gemaakt werd. De heer Vink ging nader op deze vragen in. Eveit Vermeert „Geen aanval op de heer Moorman" De voorzitter van de PvdA. de heer E. Vermeer, deelt ons het volgende mede: „Het aftreden van mr. Kranenburg als Staatssecretaris van Oorlog heeft aan leiding gegeven tot berichten waaruit de conclusie kon worden getrokken, dat de PvdA nu als een soort wraakoefening een aanval zou lanceren op de Staats secretaris van Marine, de heer Moor man. Ik werd vrydag 23 mei 1958 opge beld door een redacteur van het Parool en sprak met hem over het voorgenomen aftreden van mr. Kranenburg. Een uur later las deze redacteur mij voor wat hij naai- aanleiding van dit gesprek wilde publiceren. Ik keurde deze tekst., voor zover deze op uitlatingen van mij betrekking had, goed. Toen ik deze tekst voor mij in de krant zag, bleek my, dat daarin mijn bedoelingen niet juist tot uitdrukking kwamen. Ik wilde tot uitdrukking bren gen hoezeer ik het betreurde, out een aanval van de KVP in de Eerste Kamer mr. Kranenburg dwong tot aftreden, voordat de uitslag van het onderzoek door de commissie uit de Tweede Kamer nog maar op gang was gekomen Onze gemeenschappelijke verantwoor delijkheid tot uitdrukking gebracht in de samenstelling van de leiding van de beide defensieministeries werd hier naar mijn mening in gevaar gebracht. Ik wees op de wijze, waarop de Tweede Kamer-fractie van de PvdA had gehan deld by de motie inzake de Karei Door man om aan te tonen hoe men eigen standpunt kan verdedigen zonder de be trokken bewindsman in een dwangpositie te brengen. Hieruit blijkt, dat ik niet beoogde te stellen, dat een aanval op de heer Moorman zal worden begonnen nu mr. Kranenburg is afgetreden. Dit zou wei in hoge mate onsportief zijn Ik betreur, dat myn woorden die indruk konden wekken", aldus de heer Vermeer. EXAMEN EENHEIDSDIPLOMA VOOR E.H.B.O. Voor het Eenheidsdiploma E.H.B.O. zijn geslaagd: mej. D. P. M. Blom, mej. A. Buvs, mej. T. de Cler, mej. T. Die- mer, mej. C. C. Dekker, mej. M. N. v. d. Dop, mej. T. v. Dijk, mej. U. Grobbe, hr. J. Grotenhuis, mej. G. v. d. Haak, hr. E. A. Th. 't Hart, hr. W. v. Eygen, hr. A. L. v. Iterson, mevr. Jaspers(|— Montfoort, hr. J. A. de Jong, mevr. A. F. Jonge janSchuurman, mej. W. Jong- ma, mevr. de Kruys—Versteeg, hr. W.. de Koning, hr. J. W. Krabbe, mej. W. Klaver, mej. L. Laterveer, mevr. Lens— Singeling, hr. H. J. C. Mennens, mej. R. Meijers, hr. W. F. Neuteboom. hr. J. F. Demmenie, mej. F. G. Oostveen, mevr. J. v. d. Pluymde Geus, mej. C. J. Righart v. Gelder, hr. K. Sanders, mej. A. H. Schrama, hr. W. F. v. d. Steen, mej. C. J. Warner, mej. A. M. Vreeken, hr. B. L. Smidt, mej. W. Stigter, mej. C. Stigter, mej. A. M. v. Ulden, mej. E. M. Verhoogt, hr. L. J. M. Vlekke, mevr. E. G. Weijermans, hr. C. H. S. Weijermans mevr. C. M. WeberGerritsen, mevr. A. C. J. de Wolf-«Vries, hr. C. D. Zand vliet, hr. J. J. Zandvliet, hr. K. v. d. Bos en mej. J. M. M. v. d. Horst. Afge wezen 9 kandidaten. De Zwitser Henri Chammartin heeft tijdens het 22ste internationale concours hippique te Wiesbaden de grote dressuurproef gewonnen. Op het paard Woehler verzamelde hij 2206 punten. De Russische ruiter Serge Filatov werd op „Ingass" met 2157 punten tweede. Prins Bernhard, die in zijn functie van voor zitter van de F.E.I. (Federation Equestre Internationale) de wedstrijden bijwoon de, reikte de prijzen uit. klinkende prestatie die U vergelijken Van Nelle's halfzware shag. Oók zo'n pracht gemiddelde van 40 sigaretten voor 95 ct Het juiste midden tussen licht en zwaai Resultaat de ideale halfzware shag! Roek VAN NiLLi's holfzwore shag PITTIG EN VOL AROMA 95 ct U VERTROUWT TERECHT OP DE TABAKSKENNERS VAN Bij de Algemene Dienst van de Rijksuniversiteit kan worden geplaatst (ongehuwd), voor 48 uur per week. Leeftijd tot 40 jaar. Aanmelden vóór 1 juni a.s. van 8.30 tot 9.30 uur, kamer XX van het Akademiegebouw, Rapenburg 73, Leiden. f 89.- sportrijwielen Eng. model met terugtraprem en chroomvelgen. Ook voorra dig lste-klas merkrijwielen: Rudge, Joco, Burger E.NJt. KINDERRIJWIELEN f56.—. contant of in overleg. Nog enige beschadigde wasmachines f 155. FIRMA DUSOSWA, Turfmarkt 2 - Leiden Aangeboden nieuw salonmodel, 53 cm. beeld buis. Nieuwe prijs f 1695. wegens omst. m. 30 korting. Brieven onder no. 8847 aan het bureau van dit blad. Direct voor tijdelijk gevraagd: Gehuwd geen bezwaar. Sollicitaties telef. 30225 Voor MODERNE BRILLEN ELASTIEKEN KOUSEN (1 en 2 i-eks) BANDAGES is: OP DE AALMARKT vanouds het adres: Leverancier voor I.ZA. en alle Ziekenfondsen Wij kopen alle soorten bruik bare boeken in Boekh. M. L. SWERIS Prinsessekade 4 - Tel. 25065 Botermarkt 14 - Tel. 26696 Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra- venhage van 22 mei 1958 werd j. C. VEEREN, een zaak drij vende onder denaam „Shaver Shop" a. d. Hogewoerd 78 te Leiden in staat van faillisse ment verklaard met benoe ming v. mr. N. W. de Grooth tot Rechter-Commissaris en van ondergetekende als cura tor. Leiden, 26 april 1958. De curator mr. M. G. A. M. van de Kamp, Nieuwsteeg 7, Leiden. SLIUTELTJES GEVRAAGD Te koop gevr. een paar spikes, maat 40. E. Wijsman, Roodborststr aat 4, Lelden. P .Jongeman met veel vrije tyd en ln bezit van motorbakfiets zoekt bijverdienste. Brieven bur, v. d. blad no. No. 7565 k m Wie wil mij een paar avon den in de week goed lerenl rekenen. Liefst een onderwijzer. Br. bur. v. d. blad no. 7571 k. Gevr. een 1. g. st. z. dames- sportficts tegen redelijke pr. Na 6 uur. Joh. v. Oldenbarneveltstr. 37 A Nette hulp in de hulshou ding gevraagd, boven de 18 J. Mevrouw Anlba. Witte Singel 109. Lelden. Gevr. voor maandag- en vrijdagmorgen een nette werk ster. Spaarnestr. 9. T> pistes voor tydeiyk ge vraagd. gehuwd geen bezwaar. Normale dagtaak. Brieven bur. van dit blad no. 627 k. Mevr. Bodde Bouman. Oran jelaan 30, Oegstgeest vr. we gens huwelijk der tegenwoor dige een net meisje voor de dag. Zelfst. kunn. werken. Tel. 23267. Albert Heyn. Kempenaer- straat 17. Oegstgeest heeft plaats voor een bediende, leef tijd tot 18 jaar. Goed loon. bedrijfskleding gratis. Reis kosten worden vergoed. Heer zoekt ln Oegstgeest zlt-slaapkamer. met of zon der pension. Brieven bur. van dit blad no. 7615 k. Gevraagd breiwerk voor breimachine. Breit alles. Wil lemstraat 7, bij de Mareslngel Gevr. fl. meisje tot hulp v. h. werkm.. die gen. is alle voork. bezleh. te verrichten v. d. geh. w. Goed loon en warme maaltyd. Aanb. tel. 01751 - 9795. Jagerslaan 2 Wassenaar. (Tramk. w. verg.). Yrl. adm. personeel (typen niet vereist) voor tijd. direct gevr., gehuwd geen bezw. Enige kantoorerv. wel vereist. Soil, tel. 30225. Meisje gevraagd, 15 of 16 Jaar. Strijkinrlchting „Ozon", Hoge Rijndijk 34. Jong echtpaar z. k. zoekt kamer (s) met keuken of gebr. daarvan. Brieven bur. van dit blad onder no. 7656 k. Voor direct gevr. flinke hulp in de huish.. 16 17 J., van 9 1.30 uur. Mevr. Rooyakkers, Leemansstr. 31, Leiden. AANGEBODEN p Kwak's Verkeerslnstltuut o. 1. v. oud-examinator, iedere woensdagavond 8 uur verkeers- les voor alle weggebruikers. Erkend door K.N.A.C. en F.N.O.P. Volkswagen, Opel, N.S.U.-scooter. Leiden, Zoeter- woudsesingel 104. Tel. K 1710 - 22803. Het. Juiste adres voor het overtrekken van Uw matras is De Kleine Winst, Haarlemmer straat 51. 1-persoons f 19.50, 2- persoons f26.50. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. Teleurgesteld? Door uitbrei ding van ons bedrijf kunnen wij U weer snel en netjes be dienen zonder lange wacht- lüst. Witten, behangen en schoonmaakwerken. Fa. Stou ten, tel. 21751. Raamsteeg 3, Schelpenkade 23. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist- ies? Verstopping? Vetzucht? latterman's Bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Vrouwen die de Knlttax kennen breien nooit meer op de pennen. Knlttax breima chines met 198 naalden en draadgeleider, 't Breimachine huis. Haarl.straat 196 A. Lei den. Vraagt een demonstratie! Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost 40 tabletten f 1.45. By apoth. en drogist. Termijnbetaling kostuums en demi's naar maat. Keuze uit een grote collectie eerste klas stoffen o.a. Ital. dessins. Bill, prijzen. Ook confeotie- kost., regenjassen. Maandel. girostortingen. Vraagt Inlich tingen bur. van dit blad on der no. 629 k. Mod. Uke-box 104 selec. van I f 3600 voor f 2200. ook huur- I koop, 3 mnd. gratis op proef. 1 Telef. K1700 - 555038. Autorijschool Louis van Dijk Succes verzekerd. 35-jarige er varing. Leswagen Opel Rekord f 6 per lesuur. Boerhaavelaan 28. Tel. 24991. Puehmotor, 175 cc.. 22000 km. gelopen, bouwjaar Ï955, in prima staat, sportlef model, t. e. a. b. Veilingkade 35. Na 6.30 uur. El Zwart-wit katje, gewend aan Felix, zoekt goed tethuis. Kapteynstraat 31 Vier Jonge katjes, dol op Felix zoeken goed tehuis. Koepelweg 28. Noordwijk a. Zee DIVERSEN Te huur of te koop, leeg te aanvaarden pakhuisruimte, ge legen achter de Haarlemmer straat. Brieven bur. van dit blad onder no. 7591 k. Verloren witte teddybeer met rood bandje. Teg. bel. te rug te bez.: De Jong, Room burgerlaan 43. Net kantoormeisje 18 jaar, zoekt leuke vriendin. Indien no" mogelijk om ook met va kantie te gaan. Brieven bur. van dit blad no. 7589 k. B Jongeman. 29 Jaar. i. b. v. woning, z. k. met net meisje of Jonge wed., 23 t/m. 28 jaar. Br. bur. v. d. blad no. 7654 k Alleenst. dame jonge wed., goede positie, zoekt kennis making met Intellect, repre sent heer, plm. 40 tot 50 J., enige kinderen geen bezwaar. Brieven met inlichtingen, re ferenties. bur. van dit blad onder no. 649 k. Rullen. Heel huls aan gezel lige weg, kan ook in tweeën bewoond worden, voor klein huisje of 2 kamers en keu ken. Brieven bur. van dit blad onder no. 7663 k. Ruiling gevraagd. Aangeb. modern ben.huis ómtr. Bern- hardkade, 2 k„ k.. douchec.. schuur en tuin. Gevr. ben.- of b.huls aan drukke weg of Sin gels, in de stad of omstr. Brie ven bur. van dit blad onder no. 7664 k. Sportieve Jongeman, 30 Jr., zoekt serieuze kennismaking met net meisje. Brieven met foto erewoord retour. G. Oostra Leeuwenhoekstraat 2, Leiden. Dames, wy vervormen Uw hoed, als nieuw terug, mo dellen in voorraad, vilt f 3, strohoeden f 3.50. Dinsdag en zaterdag na 2 uur niet thuis. Nleuwstraat 18. by Den Burcht Jongeman. 35 .i. Ned. Ilerv., uit werkendr zoekt ken nismaking eenvoudig meisje. Leeftijd tot 30 Jaar. Br. bur. v. d. blad no. 7655 k Avondstilte, iedere woens dagavond. ln de Pieterskerk om 7.30 uur t/m. 10 september. Sportief meisje, 21 J„ zoekt serieuze kennismaking met nette Jongeman. Brieven met foto, erewoord retour. Brieven bur. van dit blad no. 7659 k. Het grootste aantal men sen, met de laagste kosten, in de kortste tijd, op het gunstigste ogen blik. ADVERTEER daarom regelmatig in het De MEEST gelezen krant van Leiden en Omstreken. ■■■■■■■■■■■■■BI Ook voor heren de beste haarcrème Tuben: f I.-, f 1.50, f «.65. Potten: f I.50.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4