Na bijna drie jaar wordt „Curium^ thans toch nog officieel geopend Katwijks gemeentebestuur ontving schipper en bemanning van KW 40 Hasselman Groots tuinfeest volgende week vormde een welkome aanleiding Overheid leeft mee met liet wel en wee der Katwijkse vissers ZATERDAG 24 MEI 1958 Verkiezingsappèl C.H.U. Leiden Reformatorisch geluid moet ook in politiek doorklinken! Waarom christelijke partij-formatie In de Stadsgehoorzaal er waren plm. 500 aanwezigen hield de Prot. Chr. groep gisteravond met het oog op de a.». gemeenteraadsverkiezingen een propaganda-hMcenknmst, waarin vier sprekers, o.w. de lijstaanvoerder, de hefer I). van der Kwaak, het woord voerden, dat werd afgewisseld met het optreden van het Haags Matrozenkoor en de Mondaccordeonclub „Accele rando". Deze samenkomst stond onder leiding van de heer N. L. van Dalsen, die in zijn inleidend woord wees op de principiële instelling van de twintig kandidaten van de Prot. Chr.-lfjst. De fractie-voorzitter in de Leidse rand. mr. C. J. Woudstra, die deze avond het eerst „van wal stak" achtte het een nationale schande, dat terwijl in alle behoeften is voorzien, de woningnood nog niet is overwonnen. Ook heeft de hoge rentevoet de gemeenten buiten hun schuld, in moeilijkheden gebracht. Op velerlei terrein deinst de staat, wel ke optreedt als een alverzorger van de burgerij, terug voor het schenken van meer vrijheid. Spreker ziet hierin een socialistische idee. welke door christe nen niet is te aanvaarden. ZU zien ln het feit, dat de macht in handen van enkelen is gelegd, een gevaarlijk „be drijf". In tegenstelling met deze staats macht. pleiten zj) voor het nemen van verantwoordelijkheid en verzetten zij zich tegen onmatige belastingen, welke geen ruimte laten voor eigen initiatief. Op gemeentelijk terrein betekent dit het stimuleren van de zelfwerkzaamheid. DE S.G.P.-LIJST Mr. Woudstra, die het democratlsoh recht van de S.G.P. om bU deze ver kiezingen met een eigen lijst uit te komen niet betwistte, hield deze partij over de hoofden der aanwezigen heen voor ogen, dat een zetel in de Leidse raad toch nog altijd circa 1400 stem men kost. Afgaande op de S.G.P.-uit- slag bij de verkiezingen voor de Prov. Staten toen in Leiden op deze partij plm. 800 stemmen werden uit gebracht levert dit aantal stemmen nog geen zetel op. Stemmen op deze lijst kan volgens spreker betekenen, dat een prot. chr. zetel verloren gaat en deze ten goede komt aan een partij, waarvan ook de S.G.P. geen voor standster is. ivir. Woudstra, die tenslotte nog uit- weidde over de financiële positie van Leiden, merkte o.m. op, dat het voor een belangrijk deel te danken is aan wet houder Van der Kwaak, dat deze zo ge zond is. WAAROM STEMMEN OP EEN CHR. PARTIJ? Mr. dr. K. de Vries, directeur van de Chr. Kweekschool en hoofdbestuurslid van de C.H.U.. die hierna het woord voerde en sprak over „Ons beginsel", verstond onder een beginsel, datgene waarmede men begint en dat ook in het kader van geheel het handelen voorop staat. Wie beaamt, dat alle gebieden van onze samenleving begrepen zijn onder de belofte en geboden G-ods, stemt volgens spreker op een christelijke partij. Ook bij het vervullen van onze stem plicht geldt het gezegde: wat het zwaarst is moet het zwaarste wegen. Wie als christen stemt op een partij, die dit niet. ericent, bewijst, dat hy/zij van het christendom niets moet hebben. Voor wie ernst maakt met het christendom, aldus mr. De Vries, geldt nog steeds het bijbelwoord: „Heb God lief bovenal en uw naaste als Uzelf". Hierin ligt ons solidariteitsgevoel, dat ons wars maakt van een moedwillig Isoleren. Reformatorisch gezien aohtte spreker het ock in deze dagen nog van groot belang, indien wij ons instellen op het geen God van ons vraagt. Van deze ge dachte gaat ook telkens weer de Prot. Chr raadsfractie uit als zij bijeenkomt om de noden van deze gemeente te be spreken Een bijeenkomst, welke steeds met schriftlezing en gebed wordt ge opend. Als er één ding is. waaraan Leiden behoefte heeft, dan is het een gemeen teraad, die de gemeensohap wil dienen overeenkomstig GodS woord.. Laten wij, aldus spreker, a.s. woensdag in onze stem tot uitdrukking brengen, dat wij een gemeente-politiek wensen waarin het reformatorisch beginsel doorklinkt. De heer Ph. van der Kooy, die ver volgens spraik over „Wat bezielt ons", merkte o.m. op, dat ondanks het optre den van zeven hervormde predikanten in 1945. die de anti-these verwierpen en een politiek onderkomen zochten bij de P. v. d. A.. nog zeer velen de christe lijke party-formatie trouw zijn gebleven. Spreker acht dit verklaarbaar omdat sleohts één verhouding, die van Schep per tot creatuur, ons leven bepaalt. Vol gens spreker gaat het ook in deze tijd, welke rijk is aan afgoden, ln de politiek om een levenswandel, welke op Christus is gericht. WIJ zullen daarbij niet onder de indruk moeten komen van de argu menten van de doorbraaflcpoldtlek, doch ln gehoorzaamheid aan Christus, die ons leven kan zegenen, onze weg moeten gaan. De heer D. van der Kwaak, die al6 laatste spreker het woord voerde, wen ste, staande voor de verkiezingen, geen „verstoppertje" te willen spelen of met niet vervulbare beloften te zwaaien. In tegendeel. Internationaal, doch vooral nationaal ziet de toestand er zeer be denkelijk uit. Nu en in de toekomst gaan de gemeentebesturen een zware tijd te gemoet I Laten de straatpredikers van het ogenblik zloh duidelijk voor ogen houden, dat de regering, staande onder leiding van minister Drees, de gemeen ten hebben lamgelegd. Hield men van bepaalde zijde de stemgereohtigheden voor de verkiezin gen in 1956 voor ogen, dat zij leefden in een welvaartsstaat, reeds kort daarop werden zij geconfronteerd met de beste dingsbeperking. Velen en de laatst gehouden verkiezingen tonen dit aan zijn hierover teleurgesteld. AANVAL OP P. v. d. A. Spreker neemt het de voorzitter van de P. v. d. A. zeer kwalijk, dat hij het dezer dagen tijdens een straatprediking liet voorkomen alsof de Prot. Chr. groep suggereert, dat Van der Kwaak in Leiden alles doet". Dit kan, aldus spre ker, Van der Kwaak niet en Van Schalk niet en ook een Jongeleen en Menken niet. Al hetgeen in Leiden tot stand kwam. hebben wij in gemeenschappelijk overleg gedaan. Ook de bewering, dat de Prot. Chr. fractie de P. v. d. A. in de raad tegenwerkt, raakt kant nooh wal. Ik tart, aldus spreker, de heer Meester om dit te bewijzen! Eenmaal sprekende over de P. v. d. A.- raadsfractie. had spreker sterk de in druk gekregen, dat deze fractie uit el kander ligt. Terwijl de heer Meester verdwijnt, moet ook de heer Van den Burgh, volgens spreker, al moeite heb ben met de vervulling van zijn raads- LEIDENAARS STEMT LIJST TWEE doet met ons MEE VAN DER KWAAK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrik Johannes Gerardus. zn. van G. H. J. M. Llebeton en A. G. Gerritsen; Jo hannes Antonlus Petrus, zn. van P. Meeuwlssen en P. A. Lyten: Wilhelmus Johannes, zn. van W. van Noort en S. Piket; Monique Agnes Henrlëtte, dr. van K. W. J. M. Peterse en W. C. van Cegge- len; Frida. dr. van B. H. Hoop en J. Ver- nes; Johannes Jacob, zn. van A. Bregman en A. Slootweg; Johanna Maria, dr. van A. Bregman en A. Slootweg; Thomas Ran dolph, zn. van W. H. Geriach en M. M. L. H. Oldekop; Hauke Maria Augusta, dr. van H. Backer (Jnkhr.) en H. M. Cool; Arie, zn. van G Hoek en J. Guijt. ONDERTROUWD A. Bekooy en C. H. Breedeveld; J. J. C. Geul en C. Marree; E. K. Ligtenberg en J. B. van Grieken; R. van der Zwah en A. van Poelgeest: A. Keijzer en M. de Tombe; G. G. Terpstra en C. J. Bronsgeest A. A. van Ingen en A Nieuwenhurg: T. Kamminga en Z. van der Wal; N. de Bes en H. S. de Gxinst; J van dpr Mfii en G. I van Leeuwen: G Stoof en J. M. varj r P. M. W van Loe en C. M. Warm- N J. P. van eBrge Henegouwen en K I J. Vermeulen; G. M. I Wahlstr ir" en Kanbier; K. Luisman en W A. Jin -r.s; C. E. Flaman en G. Springer. OVERLEDEN H. de Vos, 66 Jr., echtgenote van P. Voorwinden; R. can Daele, 3 Jr. zoon. lidmaatschap. Voorts is het de heer Va*n der Kwaak opgevallen, dat onder de dertig kandidaten, die deze lijst bevat, zich niet één belijdend Hervormd lid bevindt. Zelfs is de enige, die hier aan vankelijk op voorkwam, geruisloos ver dwenen. De heer Van der Kwaak, die ver volgens mededeelde, dat hij er in ge slaagd was om tegen 1 september een lening van 5 miljoen tegen een laag rente-percentage af te sluiten, vroeg daarna aandacht voor de woningbouw 4500 woningzoekenden is een schrijnend leed de bejaardencentra, sanering, krotopruiming, verkeersproble men etc. Vraagstukken waaraan men grote aandacht zal besteden. Tenslotte wees spreker erop, dat ook in de politiek rekening moet worden gehouden met Gods wil en wet. Bij de vervulling van onze taak zullen wij over mensen heenkijken en zeggen ,Heer, wat wilt gij dat ik doen zal". Aan het einde van deze samenkomst sprak mr. dr. N. G. Geelkerken een slotwoord. Pedologische kliniek te Oegstgeest LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt op beide pinktserdagen waargenomen door dokter H. A. Blaauwendraad, Hoo- gewaard 4, Koudekerk, tel. K 1714 - 208. OEGSTGEEST Medische dienst Deze wordt van hedenmiddag 2 uur tot zondagnacht np - i 0 uur waargenomen door dokter Held. 1 eVCllS KeilllISmaK Illg 149 en van zondagnacht 0 uur tot tel. 24649 en van zondagnacht dinsdagmorgen 7 uur door de doktoren Varekamp en Meissner. beiden telef. no. 31916. WARMOND Medische dienst De medische I dienst wordt op eerste pinksterdag waargenomen door dokter Van Raay. Dit is echter niet de enige ge dachte geweest, die de basis heeft gevormd tot het organiseren van het tuinfeest. Deze kliniek, waarin de universitaire afdeling vror kin derpsychiatrie is gevestigd, kan wetl wat vlagvertoon gebruiken. Niet om Officiële publikaties VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 28 mei 1958 van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de Gemeente raad zal plaats hebben. De kiezer wordt in herinnering gebracht c'c verplichting, bedoeld in artikel I 9 der kieswet: Hij. die volgens het kiczersrepls- ter bevoegd is tot de keuze mede te wer ken. is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aange wezen stemdistrlct. Voorts wordt gewezen op het bepaalde ln artikel 128 van het Wetboek van Straf recht: Hy, die opzetteiyk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wet telijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste een Jaar. Leiden, 24 mei 1958. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT VASTSTELLING UITSLAG VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD De Voorzitter van het centraal stembu reau ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 30 mei a s., te 10.15 uur v m. in het Stadhuis de uitslag van de op 28 mei daaraan voorafgaande gehouden verkiezing van de leden van de Gemeente raad zal worden bekend gemaakt. Leiden, 24 mei 1958. De Voorzitter voornoemd. F. H. VAN KINSCHOT VAKANTIEREGELINGEN Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat op de Secretarie dier gemeente, kamer 125, zijn nedergelegd ter lezing voor een leder ge durende drie maanden de volgende door de Raad dier gemeente ln zijn vergadering van. 12 mei 1958 vastgestelde verordenin gen; 1 Vakantieregeling kruideniers- en melk- winkels; 2. Vakantieregeling slagerswinkels 1958. INZAMELING HUISVUIL Op 2e pinksterdag zal geen huisvuil worden Ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het Inzamelen van huisvuil uit die per celen. welke gewoonlijk op maandag wor den bediend, zal nu plaats vinden op dinsdag 27 mei e.k. Het ophalen van huisvuil uit die per celen. welke normaal op dinsdag worden bediend, geschiedt nu op woensdag 28 mei e.k. De ophaaldienst van woensdag zal, met enige vertraging, normaal doorgang vin den. De Directeur Gem. Reinlglngs- en OntsmettlngsdlenBt. Tijdens een bijeenkomst, welke gistermiddag om vijf uur in de trouwzaal van het Katwykse raadhuis werd gehouden, ontving het gemeentebestuur schipper S. Kloos en verdere bemanning van de logger KW 40, de Everhard Christina, die eergisteravond de eerste Katwijkse nieuwe haring aanvoerde. De KW 40, van de N.V. Visserij Maatschappij Kennemerland, voer voor een combinatie van negen loggers, van de navolgende rederijen: N.V. Visserij Maatschappij Kennemerland, N.V. VlsserU Maatschappij Rijnstroom en Firma Joh. Parlevliet Lzn. B\j de ont vangst waren aanwezig burgemeester H. Duiker, wethouder H. P. Bloot en gemeentesecretaris D. C. O. Boekhoven, namens het gemeentebestuur, mevrouw Duiker-Van Hasselt, de heer T. H. Meyering, directeur van de N.V. Visserij Mij. Kennemerland, de heer N. Parlevliet jr., directeur van de N.V. Visserij Mij. Rijnstroom, de heer D. Parlevliet Lzn., directeur van de firma Joh. Parlevliet Lzn., de heer P. C. Priester, directeur van gemeentewerken, de heer mr. J. Blanken, hoofdinspecteur van politie en voorts echtgenoten en verdere familieleden van de bemanning van de KW 40. Burgemeester Duiker, die als eerste het woord voerde, riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe. Spreker wees erop dat het gemeentebestuur gemeend had deze ontvangst niet aan de beste dingsbeperking ten offer te moeten doen vallen, omdat anders een goede traditie zou worden afgebroken. Het is boven dien logisch dat het gemeentebestuur, na afscheid te hebben genomen van de Katwijkse vloot in de. helaas nog ge leende, haven van IJmuiden. ook weer een welkom toeroept aan de mannen die de eerste haring aan de Katwijkse afslag aanvoeren. De burgemeester richtte ver volgens een woord van gelukwens tot de reders van de combinatie, die de eerste is die dit jaar de Hollandse Nieuwe op Katwijks grondgebied heeft gebracht. Zich vervolgens tot schipper en beman ning van de KW 40 richtende, voor wie deze bijeenkomst in hoofdzaak werd be- toe bij hun terugkeer in Katwijk. Het gemeentebestuur, aldus de burgemeester, is dankbaar dat U allen weer gezond en wel bent teruggekomen en wenst U van harte geluk met dit bereikte resultaat. Spreker hoopte dat ook in de toekomst de KW 40 de naam van Katwijk zal blijven hoog houden. De burgemeester besloot zijn toespraak met het. samen met schipper S. Kloos, uitbrengen van een dronk op de haringteelt 1958. OVERHEID LEEFT MEE De heer T. H. Meyering, die vervolgens het woord voerde, bracht namens de drie rederijen, schipper en bemanning van de KW 40 het gemeentebestuur dank voor de waardige ontvangst. Hij verheugde zich erover dat, on danks de huidige omstandigheden, deze traditie kon worden gehandhaafd. Hier- legd, riep hij hen een hartelijk welkom uit valt namelijk het belangrijke feit te Nogal geruisloos begon de pedologische kliniek „Curium" aan de Rhijngeesterstraatweg 32 te Oegstgeest onder leiding van dr. D. Arn. van Krevelen in augustus 1955 haar werkzaamheden. Sindsdien is een honderdtal patiëntjes met de uiteenlopendste nerveuze klachten als angsttoestanden, dwangverschijnselen, moeilijk-opvoedbaarheid op basis van conflicten, behandeld, maar een officiële opening heeft nooit plaats gehad. Door verschillende oorzaken is dat in de pen gebleven. Toch werd dit als een gemis gevoeld. Daarom is men van plan iets bijzonders te maken van de plechtigheid, welke de ouverture vormt tot een groots opgezet tuinfeest, zodat later gezegd kan worden: op vrijdagmiddag 30 mei 1958 werd „Curium" officieel geopend! het werk op zichzelf. De capaciteit van de kliniek ls beperkt tot onge veer 25 kinderen tot de leeftijd van zestien jaar, en men kan helaas niet eens aan alle aanvragen snel vol doen. Een wachtlijst moest zelfs worden opgesteld. Wat dat betreft behoeft men dus waarlijk geen extra ruchtbaarheid aan het werk van deze neurosekliniek voor kinderen te geven. Dat heeft helaas an dere oorzaken. De geneesheer-directeur, dr. Van Krevelen steekt het niet onder stoelen of banken: „Het is een beetje een armenklinlek. Wij hangen tussen de overheid en het particulier initiatief". De overheid heeft zich in eerste instan tie sterk geïnteresseerd getoond en een garantie verstrekt, zodat mede met be hulp van grote steun van de universiteit het werk kon worden begonen, maar daarna moest de kliniek zichzelf bedrui pen. Zeker, de verpleegprijs bedraagt f. 14.50 per dag voor fonds- en particu liere patiënten, maar om de psycho therapie. zowel individueel als in groeps verband goed te kunnen toepassen moet een uitgebreide, sterk gespecialiseerde en dus dure staf van personeel aan de kli niek verbonden zijn; naast de genees heer-directeur. drie artsen - psychiaters in opleiding -. een directrice, een maat schappelijk werkster, ongevepr acht ob- servatriees en uiteraard administratief personeel. Materieel voordeel Dat alles maakt het begrijpelijk, dat bij de organisatie van dit tuinfeest, dat ook zaterdag 31 mei zal voortduren, niet op de laatste plaats gedacht is aan het mogelijke materiële voordeel. Dat moet dan te behalen zijn uit de opbrengsten van de verschillende stands en attracties ln de tuin. het inleggeld voor de bridge drive. de toegangsprijzen voor het open luchtspel „Doornroosje", dat door de kinderen zal worden opgevoerd, de film- vertoningen, die in de kliniek gegeven zullen worden en wat .er zo al meer te beleven valt. Zo worden ook de tentoon gestelde werkstukjes van de kinderen verkocht. Reeds zijn naar talrijke be drijven brieven uitgegaan om te wijzen op het belangrijke werk van de kliniek en met een verzoek om medewerking. Deze oproep heeft niet aan dovemans- c i v, l j. oren geklonken. Van vele zijden komen Schipper Kloos biedt, namens 6 v zijn bemanning, burgemeester en mevrouw Duiker een vaatje zee banket aan. Geheel links de echt genote van de schipper. (Foto L.D./Jaap van Duijn, Katwijk) concluderen dat de plaatselijke overheid meeleeft met het visserijbedrijf. Dit is niet alleen prettig, doch ook noodzake lijk. Het sfrekt het gemeentebestuur van Katwijk tot eer dat dit. zoals reeds vele malen is gebleken, wordt ingezien. Spreker wees er vervolgens op hoe op merkelijk het is dat. ieder jaar opnieuw, de haringrace overal in cien lande zo n grote belangstelling verwekt, die door pers en radio nog wordt gestimuleerd. De oorzaak hiervan moet worden ge zocht in de omstandigheid dat de visse rij een interessant bedrijf is. met veel romantiek, waarbij tevens het sportieve element een rol speelt. Ook spruit deze belangstelling voort uit het produkt. dat in de rij van voedingsmiddelen een bo venste plaats inneemt. Hoe groot de be langstelling is blijkt wel uit de prijzen, die voor de eerste Hollandse Nieuwe werden gemaakt, namelijk f. 1500 per vat, hetgeen neerkomt op f. 2.00 a f. 2.25 per stuk. Dat deze prijzen door het pu bliek worden betaald, niet alleen in de restaurants, doch ook aan de haringstal letjes langs de straat, geeft moed voor de toekomst en spreker hoopte dan ook dat deze pas begonnen teelt voor de ha- ringdrijfnetvisserij een bijzonder goede zal mogen zijn. De heer Meyering besloot met het uitbrengen van een dronk op het gemeentebestuur van Katwijk. De schipper van de KW 40. de heer S. Kloos. bood namens de bemanning mei enkele woorden een vaatje haring uit de vangst aan aan burgemeester en mevr. Duiker. de geschenken en toezeggingen tot me dewerking binnen. Zo heeft het tam boers- en pijperkorps van K. en G. be loofd op zaterdagmiddag een uitvoering te zullen verzorgen. Voorts heeft men ook de medewerking gekregen van het patronaatsgebouw aan de overzijde, zo dat „Curium" niet geheel afhankelijk is van de luim der weergoden. Zelfwerkzaamheid Het zou echter niet juist zijn dit tuin feest geheel als een festijn op materiële grondslag te zien. Integendeel, de gees telijke moeder van het evenement, de di rectrice, zuster J. A. M. Lindner, heeft ook bedoeld de zelfwerkzaamheid van de patiëntjes te stimuleren. Onder haar energieke leiding zijn zij reeds enige weken druk in touw. Om de stands in de tuin - waarin studenten zullen staan - in orde te maken, om het huis wat op te knappen, om de tuin wat te verfraai en en vooral ook met het instuderen van het openluchtspel. Alles in de kliniek draait momenteel om het tuinfeest. En bovendien, men heeft nu ook een. mooie aanleiding om allerlei instanties, instel lingen en organisaties, die zich met Jeugdzorg in de uitgebreidste zin bezig houden, eens uit te nodigen kennis te komen maken met deze moderne kliniek, die slechts te vergelijken is met drie soortgelijke instellingen in ons land: in Groningen, in Utrecht en in Amsterdam. De laatste twee zijn dan echter nog af delingen van een academisch ziekenhuis. Het zou ons hier te ver voeren om na der in te gaan op de wijze, waarop de behandeling van de patiëntjes ter hani wordt genomen. Bovendien is dat afhankelijk van het kind en zijn klach ten. Uit de bestaande methodieken wordt de voor het individuele kind het mee t in aanmerking komende behande'in- -- mehode gekozen. Ongetwijfeld zal hi"r echter nog wel aandacht aan besteed worden tijdens de openingsplechtigheid op vrijdagmiddag a.s. Na een inleidend woord door de ge neesheer-directeur, dr. Van Krevelen, wordt de officiële opening verricht door de burgemeester van Oegst"eest, de heer H. L. de Boeuff, waarna ook prof. dr. E. A. D. E. Carp het woord zal voeren. Minister-president Drees antwoordt Kroesjtsjef Minister-president Drees heeft ge antwoord op de brief van Kroesjtsjef, overhandigd op 13 mei. Het antwoord luidt: „Mijnheer de minister-president. Bij uw schryven van 4 april j.l. heeft U my in kennis gesteld van het besluit van uw regering om proeven met kern wapens van elke soort met ingang van 31 maart j.l. stop te zetten. Aan dit be sluit werd de mededeling verbonden, dat, indien andere regeringen zouden voortgaan met het nemen van proeven met kernwapens, de Sovjetregering zich de vrijheid voorbehoudt tot hervatting van haar eigen proefexplosies. In zoverre uit bovenstaande de bereid heid der Sovjetregering mag worden afgeleid om mede te werken aan een beëindiging der bewapeningswedloop, heeft de Nederlandse regering met ge- oegen van dit. besluit kennis genomen. Naar het oordeel der regering is voor een oplossing van het vraagstuk dei- proefexplosies een internationale rege ling vereist, welke tevens voorziet in doeltreffende controlemaatregelen. Voorstellen voor een dergelijke regeling zijn 'reeds eerder door een aantal rege ringen, waaronder die van Nederland, in de Verenigde Naties aanhangig gemaakt doch deze zijn door de regering der USSR niet aanvaard De regering is van oordeel, dat het vraagstuk der proefexplosies tezamen met andere ontwapeningsproblemen, ln beschouwing ware te nemen ln 'een evetuele topconferentie. Met gevoelens van verschuldigde hoogachting," MODEL FLAT (Torenflat le etage no. 18) Geopend vanaf dinsdag a.s. van 11—1 uur 2—4 uur Kerkdag hervormde classis Leiden De Classicale Jeugdraad heeft zich voor de Jeugdkerkdag, die evenals de Grote Kerkdag op Tweede Pinksterdag in Leiden wordt gehouden, weten te verzekeren van de medewerking van de Voorschotense Harmonievereniging „Benvenuto". De jeugd, die zich op het Pieterskerkplein verzamelt, zal zich, be geleid door „Benvenuto", naar „Den Burcht" begeven. De daar te houden hagepreek door ds. Van Soest zal worden opgeluisterd door het spel van vijf bla zers. Na afloop van de kerkdag zal de jeugd zich weer naar het Pieterskerk plein begeven, waarbij zij begeleid zal worden door enkele trommelslagers. De Grote Kerkdag vangt om 10 uur aan met een kerkdienst, waarin ds. D J. Vossers voorgaat, en waarin gemeente leden de schriftlezingen zullen verzor gen. Na de koffiepauze worden in de Pieterskerk en de Stadsgehoorzaal in leidingen gehouden over „God met ons, de vreugde en de nood der gemeente". Het middagprogramma vangt om 145 uur aan. Er worden korte inleidingen gehouden over de „Gemeente en het woningvraagstuk", „De gemeente en het verkeersvraagstuk" en „Christen-zyn op het werk". Te half vier beginnen de culturele activiteiten, waaronder een kerkconcert door Adriaan Blankenstein, orgel, en Heinz Friezen, hobo. Op het programma staan werken van J. S. Bach, Corelli, Loeillet, Clérambaul't en G. Fauré. De sluiting vindt om 5.30 uur plaats in de Pieterskerk door ds. P. Kloek.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4