DUFFGORDON SHERRY cTjrrhct mo°,c gcdicht ^xrondKnt— MEVR. ANDERSON ZOU GEEN WOORD RUSSISCH SPREKEN Eerste Amerikaanse atoomschip komt in 1960 in de vaart Met een enkel woord Agenda PRONONCE voor Uw NYLONS VRIJDAG 23 MEI 1958 Nieuiv hoogtepunt in proces-Anastasia Sensationele onthulling uit de mond van zeer deskundige barones Von Kleist (Van onze correspondent in West-Duitsland) Voor het landelijk gerechtshof te Hamburg is gisteren, op de derde dag van het proces om de identiteit van mevrouw Anderson, een nieuw hoogtepunt bereikt. Ook ditmaal waren de tegenstanders van mevr. Anderson, die beweert de laatste dochter van de Russische Tsaar te zijn, aan het woord. Een van hen, barones Von Kleist, die als een van de belangrijkste getuigen geldt, verklaarde dat mevr. Anderson geen woord Russisch kent. Voor dit proces bestaat thans opnieuw over weldigende belangstelling, vooral van de zijde van het vrouwelijk deel van het publiek. Maar Anna Anderson is te ziek om te praten De 51-jarige mej. Von Kleist ver klaarde gisteren, dat zij in 1920 te Ber lijn vernomen had, dat in een krank zinnigengesticht bij het plaatsje Witte- nau de vrouw werd verpleegd, die grootvorstin Anastasia zou zijn. Mej. Von Kleist vertelde voorts, dat haar ouders, die in contact stonden met Rus sische emigranten, naar Wittenau waren gegaan. Zij hadden tenslotte besloten de vermeende Anastasia, toen nog een jong meisje, in hun gezin op te nemen. Op dat moment van haar getuigenverkla ring begreep gisteren een ieder in de rechtszaal, dat een belangrijk ogenblik was aangebroken. Mej. Von Kleist liet niemand in het ongewisse, toen zij zei: „Het meisje, dat Anastasia moest zyn, Nestor op de bromfiets! (Speoial© berichtgeving) De nestor van de Sohiermonnikoogse raad, de heer J. Teertstra, heeft de andere raadsleden versteld doen staan met de mededeling, dat hijeen bromfiets heeft aangeschaft. Wat is namelijk het geval? De heer Teertstra had in de vorige raadsverga dering nog gezegd, dat hij geen enkele brommer op het eiland wilde toelaten, sterker nog, dat hij ze direct van de steiger in het water wilde doen wer pen Er is in de raad hartelijk gelachen! G. van der Kooy, Texelse redder (80 jaar) everleden Gistermiddag is te Cocksdorp overle den de 80-jarige heer G. van der Kooy, die met een aldaar gestationeerde red dingboot vele tochten naar de Eierlandse Gronden heeft gemaakt om de beman ning van gestrande schepen bij te staan. Hij heeft ongeveer 90 mensen veilig aan wal helpen brengen. De heer Van der Kooy was o.a. aanwezig bij een tocht, toen in 1921 de Duitse driemastschoener „Liesbeth" gestrand was. Na vijf uur roeien bereikten de redders het schip en konden de opvarenden aan boord wor den genomen. Op 10 januari 1922 vond 'ter gelegenheid van die redding een grote huldiging plaats, waarbij o.m. het woord werd gevoerd door Prins Hen drik. De Duitse regering heeft de redders toen beloond met een zilveren horloge met inscriptie. Het stoffelijk overschot van de heer Van der Kooy zal morgen ter aarde worden besteld. Wel schaking, maar geen veroordeling (Van onze correspondent) De Haarlemse redhtlbank heeft gister middag geen veroordeling uitgesproken tegen een 38-jarige Amsterdamse verf handelaar, die verdacht werd van scha king van de vorig jaar nog minderja rige dochter van een Haarlems hoofd ambtenaar en tegen wie deswege door de Officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek was geëist De offi cier had zijn eis gebaseerd op het delict omschreven in artikel 279 van het Wet boek van Strafrecht, namelijk onttrek king van een minderjarige aan het ouderlijk gezag. De man was echter ver volgd wegens het delict van schaking, omschreven in artikel 281, waarin ech ter tevens is bepaald, dat sdhaking, wanneer daar inmiddels een huwelijk op gevolgd is, niet langer strafbaar is. De Amsterdamse winkelier is dit jaar tij dens zijn voorarrest met de intussen meerderjarig geworden Haarlemse ge trouwd. De rechtbank overwoog nu, dat een redelijke uitweg van het bepaalde in artikel 281, een veroordeling op grond van het suJbsidiiair ten laste ge legde artikel 279 niet mogelijk maakt. Stichting Nationaal Fonds voor Bijzondere Noden In het jaarverslag over 1957 van de Stichting Nationaal Fonds voor Bijzon dere Noden, dat onder ere-voorzitter schap staat van H.M. de Koningin, wordt meegedeeld, dat het aantal in be handeling genomen aanvragen tot steun een weinig lager was dan in 1956. De door het fonds beschikbaar gestelde be dragen beliepen een iets hoger bedrag dan in 1956 en in totaal werd samen met andere instanties meer verstrekt dan in 1956 het geval was. Het resultaat van de inkomsten ge durende het verslagjaar wordt niet on bevredigend genoemd. Tot een bedrag van f. 31.255.60 werd in het verslagjaar aan legaten en giften ontvangen; de prijsvraagacties brachten f. 106.499,88 op. In 1957 zijn 793 aanvragen om finan ciële hulp binnengekomen, waarvan er 735 toegankelijk werden verklaard. In totaal was een bedrag van f. 136.741 beschikbaar gesteld voor hulpverlening. „DE KEUKENHOF" WORDT MAANDAG GESLOTEN. Het bestuur van „De Keukenhof" te Lisse heeft besloten de tentoonstelling ook met de Pinksterdagen geopend te houden. Op Tweede Pinksterdag zullen de poorten 's avonds bij zonsondergang worden gesloten tot het voorjaar van 1959. N.V. TEDDINGTON, NIEUWKOOP De directie van de N.V. Teddington, te Nieuwkoop, deelde ons vanmorgen nog mede, dat toaar mededeling, dat men de iproduktie volgend Jaar weer ter hand hoopt te nemen, zó moet worden uitgelegd, dat men de produktie dan voor 100 zal hervatten. Hetgeen dus inhoudt, dat deze produktie niet geheel is gestaakt, zoals uit de eerste medede ling was at te lelden. sprak in het begin van haar verblijf in ons gezin helemaal niet en vader kreeg op vragen, wie zij toch werkelijk was als antwoord, dat zij Anastasia was. Zij ver telde ons tenslotte hetgeen gebeurd moest zijn tijdens de bolsjewistische moorden, waarbij de Tsarenfamilie werd omgebracht. Zij beweerde door bolsje wistische soldaten misbruikt te zijn en later de kans te hebben gekregen naar Roemenië te vluchten door een zekere Tsjaikowsky, die de vader van haar kind zou zijn. Te Berlijn zou zij een poging tot zelfmoord hebben gepleegd en ten slotte in een krankzinnigengesticht terecht zijn gekomen. Zij sprak slechts Duits en éénmaal Pools". „De taal des volks" Speciaal verkrijgbaar bij: NIEPOTH'S WIJNHANDEL L. Holshuijsen Levendaal 166B - Tel. 22717 Schrijfster mevrouw SzekelyLulofs overleden Gisteren is te Amsterdam op bijna 59- jarige leeftijd plotseling overleden de schrijfster mevrouw H. Szekely-Lulofs. Mevr. Szekely-Lulofs werd 24 juni 1899 te Soerabava geboren en grotendeels in het toenmalige Ned.-Indië opgevoed. In 1930 repatrieerde zij met haar echtge noot. de planter en schrijver Laszlo Sze kely naar Europa en woonde tot 1938 in Boedapest. Daarna kwam zij naar Ne derland. Van haar hand verschenen vele wer ken over het leven in de tropèn en in Hongarije, o.a. „Rubber" (dat ook voor toneel en film is bewerkt). „Koelie". „Emigranten", „De andere wereld", „De hongertocht", „Het laatste bedrijf en „De kleine strijd". NATIONALE ZWEEFVLIEG WED STRIJDEN Tijdens de tweede dag van de natio nale zweefvliegwedstrijden, op het zweef- vliegterrein Teriet bij Arnhem, zijn de volgende resultaten bereikt. Eerste werd de heer Klijnstra van de „Noordneder- lansde Aeroclub Avio Eelde". Hij legde een afstand af van 251 kilometer en landde in Narthauen (Duitsland). Tweede werd de heer Réparon van vlieg club Teuge met een afstand van 248 kilometer (landing in Ortersberg, Duits land). Nummer drie was de heer Jung- blut van de Gooise Zweefvliegclub. die met een afstand van 221 kilometer Bre men bereikte. Het totaal klassement aan het einde van de tweede wedstrijddag ziet er als volgt uit: 1. de heer Réparon: 2. de heer Klijnstra, 3. de heer Jungblut; 4. de heer Bee'ke van de Amsterdamse Zweefvlieg club; 5. de heer W. Hoffmann van de Zuidhollandse Vliegclub. Op dat moment vroeg de voorzitter van het gerechtshof, of de barones Pools of Russisch sprak. Zij antwoordde, dat zij beide talen kent. „Wij hebben nooit een woord Russisch van „Anny" (Anna Anderson) tijdens haar verblijf bij ons thuis te Berlijn gehoord", voegde zij er aan toe „Wij hebben thuis dikwijls een Russisch gesprek uitgelokt, maar onze logé ging daar nooit op in. Zij zei altijd, dat van haar niet verlangd kon worden, Eerste kielplaat gelegd (Van onze Amerikaanse correspondent) Mevr. Nixon heeft gisteren de eerste kielplaat helpen leggen voor een vracht en passagiersschip, dat door atoom- kraoht voortgedreven zal worden. 'De als dochter van de Tsaar goed op de hoogte moest zijn van de religieuze ge bruiken in de Russische kerk, een ont stellend gebrek aan kennis van deze ge bruiken getoond. Andere getuigen ver klaarden, dat Anna Anderson nog in 1954 het liefst in het Pools converseerde. Het pijnlijke van dit gehele proces is, zo wordt steeds meer duidelijk, dat men dit alles niet controleren kan. omdat mevr. Anderson zelf doodziek in een klein plaatsje in het Zwarte Woud ligt en niet in staat moet worden geacht ook maar een woord, hetzij Duits, Pools of Russisch, aan de getuigenverklaringen toe te voegen. was namelijk ook op 22 mei (maar in het jaar 1819), dat de „Savannah" ue oceaan overstak. Die „Savannah" was een vaartuig, dat in Amerika was ge bouwd. Het was het eerste schip, dat geholpen door stoomkracht de verbin ding met Europa tot stand bracht. Ge lijk men zich van oude prenten zal her inneren hadden die eerste-stoomschepen ook nog flink wat zeilen. De nieuwe Savannah wordt geheel op kosten van de Amerikaanse regering gebouwd. Met de atoomreactor is men reeds bezig. Die reactor zal tien miljoen dollar kosten en het schip zelf 21 mil joen. Het schip zal een snelheid kunnen ontwikkelen van 20 knopen. Voor een vrachtschip is dat snel. Zestig passagiers zullen accommodatie kunnen vinden aan boord van deze noviteit op de oceaan. De Amerikanen hopen althans, dat zij de eersten zullen zijn met een dergelijk schip. Het is de bedoeling, dat de Savan nah in 1960 in de vaart zal zijn, maar men weet natuurlijk nooit of de Russen ook niet een dergelijk plan hebben. De Russische atoom-ijsbreker kwam voor Amerika als een ietwat pijnlijke ver rassing. Thans is er een wet in behan deling, die beoogt ook Amerika een atoom-ijsbreker te geven en men loopt met plannen rond om een tankschip te gaan bouwen, dat door atoomkracht wordt voortgedreven. De Savannah wordt vooral een recla me-schip". De bouwkosten zijn nog zo hoog. dat een particulier ondernemer er niet 'aan denken zou thans reeds een atoomschip op stapel te zetten. Het Amerikaanse Congres heeft lang geaar zeld of men op 's lands kosten wel zulk een kostbare reclame zou gaan maken, maar thans is het dan eindelijk zo ver. Mij spreekt de hlomme een tale, Mij is het kruid beleefd". waar zóveel Varuur uit spreekt.. Oc natuur spreekr ook ,'n King S "schappen aan de„kru,d, - pePm de natuurlijke verkwikking Agent zou accordeon in brand gestoken hebben (Van onze Haagse redactie) De Haagse rechtbank heeft een 32- jarige Haagse a$ent van gemeentepolitie wegens brandstichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden. Dit vonnis is conform de eis van de Officier van Justitie. De agent werd hiertoe ver oordeeld omdat hij in mei van het vorig iaar zijn dure accordeon in brand had gestoken om de verzekeringsgelden te innen. De volledige bekentenis, die de agent aanvankelijk had afgelegd trok hij ter terechtzitting weer in, zeggende dat hij alleen had bekend om uit te lok ken. dat een anonieme briefschrijver, die de zaak aan het rollen had gebracht. ',ich bekend zou maken. De zaak werd op 27 februari j.l. aangehouden voor het uitbrengen van een psychiatrisch rap- oort. waarin de verdachte als volledig toerekeningsvatbaar wordt beschreven. De Officier van Justitie persisteerde daarom bij zijn eis tegen de ontkennen de agent. Schande, riep Lagerhuis (Van onze Londense correspondent) In het Engelse Lagerhuis heeft het Labourlid Hunter gisteren meegedeeld aat onlangs een ingezetene van zijn kiesdistrict door een auto van de Ne derlandse ambassade, welke brieven naar Londen Airport vervoerde, was overreden en gedood. Er was geen ver volging ingesteld, omdat de Nederlandse ambassade een beroep deed op diploma tieke onschendbaarheid. De heer Hunter verlangde, dat een onderzoek naar de regels hieromtrent zou worden ingesteld. Diensten van een bestelauto en soortge lijke activiteiten zouden volgens hem niet hieronder mogen vallen. David Renton, onder-minister van Binnenlandse Zaken, antwoordde dat de Nederlandse ambassadeur was verzocht, om de diplomatieke immuniteit in dit geval op te heffen, maar dat deze, na zijn regering te hebben geraadpleegd, gewei gerd had zulks te doen. Deze verklaring wekte verontwaardiging. Er werd „schande" geroepen. BINNENLAND De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. H. J. Drossaart Lulofs, leraar in de klassieke letteren aan het gemeentelijk lyceum te Emmen, een subsidie, verleend voor een kritische uitgave van Arlatote- les' werk „De Generatione Anlmalium" (over de afstamming van de dieren). „De Generatione Anlmalium" is het laatste van Aristoteles' biologische werken en ook het rijpste. De 52-Jarige smid E. Venema, die dinsdag tijdens werkzaamheden op een dak aan het Damsterdlep te Groningen door draadglasbedekklng zakte tn 4i meter lager met het hoofd op een beton nen vloer terecht kwam, ls gisteravond ln het Academisch Ziekenhuis, overleden. Dn. ir. A. H. W. Hacke heeft gisteren wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, tijdens de drukbezochte receptie, afscheid genomen als voorzitter van de ziekenfondsraad, welke functie hij sedert 1949 vervulde. Op de Bussinkweg nabij Rijssen is gistermiddag de 67-Jarige weduwe, mevr. G. W. Smalbrugge, door een autobus ge grepen en op slag gedood. BUITENLAND De eerste uitslagen van gisteren ln Jiapan gehouden parlementsverkiezingen wijzen op winst voor de pro-Westelijke regeringspartij der liberaal-democraten, van wie men algemeen aanneemt, dat zij onder premier KlsJi aan de macht zullen biyven. Zijn meerderheid ln het parle ment zal vermoedelijk groter zijn dan totnutoe. De laatste uitslagen zijn: libe raal-democraten 174, socialisten 78. on- afhankelljken 8 en communisten één. De laatste achttien Japanse oorlogs misdadigers die nog in Japan gevangen werden gehouden, zijn gisteren op ere woord vr 11 gelaten uit de öoegamo-gevan- genls te Tokio. In Panama zijn donderdag tien men sen gedood en zestig gewond by gevech ten tussen militairen en studenten, die een algemene staking waren begonnen. De Panamase regering heeft ln verband met de onrustige toestand, de burgerrechten opgeschort. De studenten waren donder dagochtend ln staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun els. clat de minister van Onderwijs en drie hoge officieren van de nationale garde ontslagen zouden worden. Sepp Dietrich, eens commandant van Hitlers lijfgarde, en Michael Llppert, even eens een gardecommandant, nebben gls- Sedert twee weken tracht de 20.000 leden tellende stam der Sapedl ln het Transvaalse reservaat Sekoek Unleland door Intimidatie en terreur de macht te krijgen over de overige 300.000 bewoners van dit gebied. Twaalf personen werden vermoord. Ondanks het verrichten van een 150-tal arrestaties heeft de Zuldafri- kaanse politie de orde nog niet kunnen herstellen. De oudste autobus van Duitsland, bekend als „Max", die 26 Jaar lang een trajeot door het heuvelgebied ln de om geving van St. Andreasberg in de Harz heeft gereden, wordt thans uit de dienst genomen en krijgt een plaats in het Daim ler-Benz museum bij Stuttgart. B(1 graafwerkzaamheden in de buurt van Kaltensundhelm in Thürlngen, heb ben arbeiders het skelet ontdekt van een mastodont, de voorvader van de olifant, die ln het begin van de ijstyd nu ciroa een miljoen Jaar geleden uit Europa verdween. Het skelet is nog bijna geheel gaaf. De Finse president Kekkonen ls gis teren, voor een officieel bezoek van tien dagen, per vliegtuig ln de Sovjet-Unie aangekomen. Hy werd op het vliegveld van Moskou begroet door president Wo- rosjilof, premier Kroesjtsjef en andere hoge leiders. De publieke belangstelling voor de komst van Kekkonen was even groot als die, welke kort gjleden betoond werd bij de aankomst van de Egyptische president Nasser. De Finse president zal ln het Krimlin logeren. Het Poolse parlement heeft een wet aangenomen waarby de stryd tegon de straatschenderij wordt aangebonden en voorts een wetsvoorstel voor verhoging van de strafmaat die hiervoor kan wor den toegekend. In 1957 zijn de straat schenderyen ln Polen met 36 pet. toege nomen vergeleken by het voorgaande jaar. In 1957 zijn 15.000 straatschenders van meld. De groep onderhield contacten met tussen de i6 en 25 Jaar aangehouden. Zij i de Westduitse sociaal-democratische par- hadden 180 personen gedood en 7000 ge- ty en zaaide ontevredenheid onder de wand. studenten, aldus dit blad. teren hun zaak ln hoger beroep verloren. De Rechtbank van München had hen een Jaar geleden tot anderhalf Jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens medeplichtig heid aan de vermoording van SA-leiders, onder wie Ernst Röhm, in de „nacht van de lange messen" (30 Juni 1934). Het ge rechtshof In Karlsruhe handhaafde ln hoger beroep de opgelegde straf. De Sovjet-Unie ls toegetreden tot de Internationale Vlssery Conventie van 1946. Deze conventie regelt de maaswydte van visnetten en stelt minimumlengten vast voor bepaalde soorten vla. De Russische'' toetreding dekt voor 100 procent de ge regelde vlssery van de Sovjet-Unie ln de Noordeiyke IJszee, het oosteiyk deel van de Noordeiyke Atlantische Oceaan en de Noordzee. Van 2 Juni a.s. verbinding af zal de .Sabena" een verbinding zonder tussenlanding BrusselMoskou en retour gaan onder houden met Douglas DC-7 C vliegtuigen. Deze lyn zal tot en met 31 Juli eenmaal per week worden uitgevoerd op maandag uit Brussel, retour op dinsdag uit Moskou. Er is een „vyandelyke groep" ont maskerd aan de medische hoogeschool te Maagdenburg, aldus heeft het Oostduitse blad „Neues Deutschland" gisteren ge ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Qravenhage Uw handelaar kan U over de complete serie inlichten. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.) NCRV: 18.00 Koorzang; 18.20 Stemmen van Overzee. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Regeringsuitz.De Statistiek antwoordt: prof. dr. Ph. J. Idenburg. directeur-gene raal van de statistiek, beantwoord vra gen over de verkeersveiligheid in ons land. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Muzikaal Rendez-vous! 21.00 De jeugd op eigen wieken, hoorsp 21.30 Muzikaal Ren dez-vous (verv.). 22.30 Pianorecital. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Langs wegen van Kunst en Schoonheid. 23.4024.00 Gram. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 P. v. d. A.. pol. caus. 18.25 Amus. miuz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V. d. kind. 19.10 Mu- sette-ork. VPRO: 19.30 Vrede of atoom oorlog, van dr. Albert Schweitzer. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Een nationale zaak, caus. 20.10 Pianorecital. 20.15 Film- rubr. 20.25 Voondr. m. muz. 20.40 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.15 Pol. cabaret. 21.55 Bultenl. overz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.45 24.00 Gram. VOOR ZATERDAG 24 MEI Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. (9.35 9.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Kinderliedjes. 10.30 Ben Je zestig?. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Metropole- ork. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. KRO; 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogr. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Amateursprogr. 16.00 V. d .Jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Ball- roomork. 17.45 Pianospel. 18.00 Journalis tiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Chansons. 18.45 Regerlngsuitz. Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm op het nws. 19.15 Omr. ork., koor en sol. 20.10 Licht baken, caus. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de Zon dag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. ln Esperanto. 23.22—24.00 Gram. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA; 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Amus. muz. 11.25 Bultenl. overz. 11.40 Planorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. VARA: 14.00 Lichte muz. 14.25 West- Fries progr. 14.50 Politie-korps .15.15 Boe kenwijsheid. 15.35 Omr. ork. en solist. 16.25 Van de wieg tot het graf. 16.40 Nieuwe gram. 17.05 Gram. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.45 Volharden by het Ideaal, caus. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Ope ning Pinksterconferentie. 19.40 Gesproken portret v. Lester Pearson. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20 00 Nws. 20.05 Gram. 20.35 Metropole-ork. en soliste. 21.15 De straat ln de mist, hoorsp. 21.50 Soc. comm. 22.05 Trombone-ens. 22.30 Waar blijf de tyd? 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. VRIJDAG Schouwburg. K. en O. Rotterdams To neel speelt „Goede Reis". 8 uur nam. Stadhuis. Jaarvergadering Stichting „Fonds tot opsporing tuberculose". 8 uur nam. Rapenburg 6: Dem. Soc. Studentenver. „Politela". Spr. prof. mr. B. V. A. Röllng over Nieuw-Guinea. 7 3/4 uur nam. StadsgehoorzaalVerklezingsbyeenkomst Prot. Ohr. groep. Sprekers mr. C. J. Woud stra. mr. dr. K. de Vries, Ph. v. d. Kooy en D. v. d. Kwaak. Medewerking Haags Matrozenkoor en „Accelerando". 8 uur nam. Gerecht 10 Soefi-beweglng. Spr. mevr. W. KhanDe Konlngh. 8 uur nam. Jullanakade: Verkiezlngsbyeenkomst P. v. d. A. 8 1/4 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan N.C.VJ. Spr. ds. K. J. H. Burgy over: Jehovu-getulgen. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Jubileum feestavond Toneelver. D.O.B. 7 3/4 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal). Receptie To neelver. D.O.B. 2.304.30 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Hanlekyn" speelt „Jan Klaassen en de draak". 2^ en 4 uur nam. Trompstraat: Straatpropaganda Prot. Chr. Groep. 7.35 uur nam. Driftstraat: Straatpropaganda Prot. Ohr. Groep. 7.55 uur nam. Parkstraat: Straatpropaganda Prot. Chr. Groep. 8.10 uur nam. PrinsenstraatStraatpropaganda Prot. Chr. Groep. 8i uur nam. MaurltsstraatStraatpropaganda Prot. Chr. Groep. 8.50 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Openbare lezing Jeho va's Getuigen. 4 uur nam.; Wachttoren studie Jehova's Getuigen. 5 uur nam. MAANDAG Leldse Hout: Sportdag 6ectle C.J.M.V. en Jongenswerk. Volkshuls: Poppetheater „Harlekyn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 2i uur nam. Papenstraat: Excursie Ned. Chr. ttels- ver. naar Brugge, Gent en Antwerpen. 6J uur voorm. DINSDAG Noor d wij k-a a n-Z e e (Huis ter Duin): Modeshow WSL 8J uur nam. Speeltuin „Groenoord": Heropening van gerestaureerde speeltuin. 7£ uur nam. Oegstgeeat (W. de Zwygerkerk): Baptisten Gemeent. Spr. Ev. Agtereek, 0 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Mensen, dingen, nu! 20.30 Nederl. danskamp. 21.00 Pension Hommeles, muz. biyspel. 21.45 Weet wel wat je waagt. Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. progr. 12.15 Fllmprogr. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.00 Gram. 14.30 Hoorsp. met muz. 15.30 Sport. 16.00 Orkestconc. 17.00 Voor de kind, 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.45 Amus. muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interv. 20.00 Toast of the Town. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.0023.06 Nws. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Gevar .progr. (Om 12.30 Nws). 13.00 Sport. 13.36 Gram. 13.45 Sport. 13.50 Lichte muz. 14.20 Oribekend. 14.30 Sport en muz. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en gevar. progr. (Om 20.30 en 21.30 Nws.). 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.15 Gram. (Om 23.30 Nws.). 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Or- gelmuz. 13.30 Jazz. 14.00 Gram. 15.30 Vrol. muz. 16.30 Gevar. progr. 17.30 Duitse schlagers. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. 21.45 Nws. 22.10 Orkest-conc. 22.40 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.155.30 Lichte muz. Frankryk, Progr. 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 15.00 Idem. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Gram. 15.00 Accord, muz. 15.15 Dansmuz. 15.45 Accord, muz. 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.40 Idem. 18.00 Japanse volksliederen. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 ni. 12.16 Gram. 12.54 Idem. 13.00 Nws. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz- mu. 23.55 Nws. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. M van Wie- ringen te (Leiden) en de heer N. J. Ro- bat te (Rotterdam). WOENSDAG Schouwburg: Speeltuinver. „Ons Eiland" 7± uur nam. Oegstgeest (Endegeesterlaan 1) Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 7.15 uur nam. Ryksherbarium (Nonnensteeg 1) Leden- verg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. LKK „Voor Allen". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling Pleter Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd. 10-5. zon en feestd. 15 uur) BIOSCOPEN Casino „Jet Pilot". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „De naakte waarheid". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur: zondagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „April love". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.30, 4.43, 7 en 9.15 uur. Trianon „De droom van een bakvis". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rev „De vlucht van Kapitein Blood". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uuri; zondagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. Donderdagcyclus „High Noon". De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door: Apotheek BoekwlJt, Breestraat 74, tel. 20552 en te Oegstgeset door Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8. tel. 26274. By geen gehoor bij Uw hulsarts ot specialist, bel op dokterstelefoon 22222. Advertentie LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 5 i* 1 ft S al a far Ö3 SS Helsinki onbewolkt wnw 4 14 0 Stockihiolm licht bew. zzo 1 16 0 Oslo zwaar bew. zzo 2 16 0 Kopenhagen half bew. zo 6 13 0 Aberdeen zwaar bew. O 4 12 4 Londen regen zzo 7 16 2 Amsterdam regen O 4 16 0.1 Brussel onbewolkt zzo 2 17 0.1 Luxemburg onbewolkt zzo 2 16 0 Parys licht bew. z 5 16 0 Bordeaux zwaar bew. zw 1 18 0 Grenoble half bew. windstil 17 0 Nice half bew. no 3 19 0 Beriyn regen O 3 17 0.3 Frankfort zwaar bew. ono 1 18 0 München geh. bew. wzw 2 14 0 Zürlch licht bew. ozo 2 12 3 Genève licht bew. windstil 15 0 Locarao mist nno 1 18 27 Wenen onbewolkt windstil 20 1 Innsbruck zwaar bew. windstil 18 0 Rome licht bew. z 2 25 0 Alaccio motregen n 2 20 0 Madrid onbewolkt windstil 27 0 Mal lor ca, zwaar bew. windstil 21 0 Algiers onbewolkt windstil 22 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2