RANG is alleen RANG als er RANG op staat. 4 Veiligheid eist op iedere mogelijke actie een antwoord klaar te hebben Defensielasten belemmeren ook in Rusland sociale vooruitgang Klacht van Nieuw-Zeelanr] over boter-dumping op Engelse markt v 97ste jaargang Donderdag 22 mei 1958 Derde blad no. 29448 ipo^oooooooooto^atftflt^taflppUppaoaD^^p^inaoooaottttüaaotto hobo OBttOOO oooaoo OBtooooo oo BOQOOOOOOOB PBO ll Q 0 01)1) 0 0 0 B miBtllB( Vraag ook RANO ment bol eucalyptus. D» beste bescherming tegen ons klimaat. RANO, een product van de Klngfabrieken ftnrrnrrirr»TirrmTinnr» 8rn,tTirrmTmTrmTinrmTnnniTirmTinnnrnT»TrrirrirrrmTrrm'rrm^ Minister Staf tot prot. chr. werkgevers „De situatie van vandaag lijkt in hoge mate verward en onzeker. Dagelijks worden wij geconfronteerd met discussies over de vraagstukken van atoombewape ningen. van strategische raketten in Europa, van kernproeven. Wij worden in spanning gehouden of er al dan niet een topconferentie zal komen, wat daarvan wel en wat daarvan niet verwacht kan worden. De internationaal politieke si tuatie is zo ingewikkeld, dat vrijwel geen twee versies daarvan gelijk zijn. Toch moeten wij een houding bepalen, omdat niets zo verlammend werkt als voortdurende twijfel, voortspruitend uit het niet meer zien van de dingen waar het om gaat". Aldus zeide de minister voor Defensie ir. C. Staf, gistermiddag tijdens zijn rede op de jubileumvergadering van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland. Voorkomen Minister Staf besloot aldus: „Wij staan nu voor de noodzaak, ook de door raketten geschapen nieuwe bedreiging weer te neutraliseren. Wij kunnen dit alleen doen door ook in West-Europa deze wapens op te stellen en toe te ver trouwen aan de geallieerde bevelhebbers, aan wie wij de verdediging van dit we relddeel hebben opgedragen. Het besluit heeft grote ongerustheid gewekt, en het argument dat wij hier- Voor iedereen van het grootste belang De minister sprak over de militair- politieke ontwikkelingen in de laat ste wereldoorlog. „Misschien", zo zei- de hij, „kan een terugblik wat perspectief brengen in de huidige problemen rond het defensievraag- stuk, dat niet alleen voor mij als mi nister van Defensie maar ook voor U en voor het gehele Nederlandse volk van zo groot belang is". Hij herinnerde eraan, dat er nog maar zelden aan gedacht wordt, hoe terstond na de overwinning Amerika en Engeland in de grootste haast hun enor me strijdkrachten demobiliseerden en zich op de wederopbouw van een vredes economie wierpen. Zo snel verliep dit proces van afbraak van militaire macht (in een jaar tijd werd de omvang daar van teruggebracht van ongeveer 5 mil joen man tot 880.000), dat de Sovjet Unie, die niets van die aard deed, al heel snel 'n zeer groot feitelijk machts overwicht in Europa kreeg. Gewroet De Russische machtsuitbreiding in 1945, 1946, en 1947, gevoegd bij het com munistisch gewroet in Frankrijk en Ita lië, bij de in Griekenland gevoerde bur geroorlog, bij de pressie op Turkije en het volkomen falen van conferenties over vredesverdragen met Duitsland en Oostenrijk, brachten het westen geleide lijk tot de overtuiging, dat een andere politiek dan van verzoening en conces sie tegenover de Sovjet-Unie nodig was, wilde voorkomen worden dat ook andere landen van Europa stuk voor stuk door Jcc het communisme werden overweldigd. 1lC(i0Flclll(TSC 1 0ClclI110 Minister Staf schetste daarna de ont- wikkeling van de NAVO en wees op het-I cloofr ficrimi* geen intussen in vrije samenwerking' ®lddl O10CI11 IJgllUl van soevereine Naties is bereikt aan nauwkeurig uitgewerkte verdedigings plannen. Volgens minister Staf moeten we onze verdediging zo inrichten, dat wij op elke mogelijke actie een passend antwoord klaar hebben, en onze tegenstander voortdurend confronteren met de nood zaak, duidelijk zijn bedoelingen te open baren. Voorkomen moet ook worden, dat bij hem de misvatting zou kunnen ont staan, dat een beperkte agressie met succes zou kunnen worden uitgevoerd, omdat het Westen daarin geen aanlei ding zou durven zien voor een strate gisch tegenoffensief met kernwapens. door aanvallen met kernwapens naar ons toe trekken, heeft opgang gemaakt. Ik acht dit argument echter onjuist. Ik kan niet genoeg herhalen, dat al onze inspanning primair erop gericht moet zijn en is. een oorlog te voorkomen Hoe meer middelen ons ter beschik king staan om de tegenstander van agressie te weerhouden, hoe zekerder onze veiligheid is en hoe meer kans er bestaat, dat een oorlog ondenkbaar wordt en tenslotte door overleg aan de conferentietafel een politiek vergelijk mogelijk wordt. Onze tegenstander heeft bewezen, respect te hebben voor kracht en zich niet zelf te willen opof feren in het nastreven van de wereld heerschappij. Blijven wij eensgezind vastbesloten om onze vrijheid en onze levenswijze desnoods met alle middelen te verde digen, dan zullen de communistische machten tenslotte moeten inzien, dat zij hun doel niet kunnen bereiken. De bewapeningslast, die op het Westen drukt en daar soms andere vooruit gang vertraagt, drukt evenzeer op het Sovjet-blok en belemmert ook daar economische expansie en sociale voor uitgang. Det is mijn stellige overtui ging, dat wij op vrede en een toe komstige vermindering van de grote spanningen kunnen vertrouwen, wan neer wij enerzijds eensgezind, vastbe raden en sterk blijven, anderzijds ons steeds bereid tonen om op reële basis aan een oplossing van de politieke spanningen mede te werken." Geen „schrikdraad" Hiermede is enze defensiepolitiek be paald. Er bestaat geen twijfel aan. dat het Westen de beschikking moet houden over doeltreffende strijdmiddelen voor een strategisch tegenoffensief. Daarnaast moeten we een doeltreffen de bescherming hebben en houden van ons grondgebied in Europa. Er bestaat een hardnekkige visie, die wij de „schrikdraad"-theorie noemen, volgens welke in Europa volstaan zou kunnen worden met een dun scherm van troe pen, waarvan iedere aantasting het sein zou betekenen voor de strategische te genaanval met nucleaire wapens. Deze visie is echter in het bijzonder voor de continentale West-Europese lan den onaanvaardbaar. Door een dergelij ke „schrikdraad' -verdediging zou niet alleen een beperkt locaal conflict ons meteen voor het in ieder geval te voor komen dillemma plaatsen de nucleaire oorlog te ontketenen of in de plaatse lijke aanslag te berusten. Maar bovendien kan een dun scherm nimmer verhinderen, dat onze landen in eerste instantie onder de voet wor den gelopen cn door de viiand bezet Dat hij daarna door het strategisch tegenoffensief in eigen land wordt aangetast, kan geen troost zijn voor de slachtoffers, die inmiddels door de overrompeling en bezetting zijn ge maakt." Compromis onder protest aanvaard (Van onze correspondent te Londen) De Nieuwzeelandse plaatsvervangende minister van Landbouw, Skinner, die al vijf maanden in Europa is om kracht bij te zetten aan de klacht van Nieuw- Zeeland over oneerlijke concurrentie op het gebied van de boter-export naar Engeland, keert weliswaar niet met lege handen, maar ontevreden naar huis terug. De Engelse regering is Nieuw-Zeeland weliswaar tegemoet gekomen, maar onvoldoende, waardoor de verkoop van Nieuwzeelandse boter in Engeland verlies zal blijven opleveren. Dit verlies bedroeg tot nu toe f. 180.000.000.— per jaar. Thans heeft de Engelse minister van Handel, Sir David Eccles, in het Lagerhuis ver klaard, dat maatregelen zullen worden genomen tegen Zweden, Finland en de Ierse Republiek, indien zij doorgaan ver beneden kostprijs boter op de Engelse markt te brengen. Ook de boter-invoer uit Polen en ander Oosteuropese landen, welke zich aan dumping hebben schuldig gemaakt, zal worden beperkt. Minister Skinner heeft deze compromis-regeling slechts onder protest aanvaard. de invoer van Belgische boter-tegen-een- belachelijk-lage-prijs verboden. Zonder op bijzonderheden in te gaan kar worden vastgesteld, dat de toestand op het gebied van de internationale boterexport vrij chaotisch en hoogst on bevredigend is. Er is nagenoeg geen land, zo verzekerde men ons van deskundige zijde, dat zijn boter niet door dumping of subsidie aan de man brengt. Het onverkwikkelijke is, dat iedereen de schuld aan de ander geeft. Dankzij het feit, dat Engeland, Nieuw-Zeeland, Australië, Denemarken en Nederland ge zamenlijk hun boterpropaganda verzor gen, blijven onderlinge wrijvingen tus sen hen tot een minimum beperkt. Het algemene boter-surplus is niet alleen bevorderd door een nat jaar, maar ook doordat de Verenigde Staten surplusmelk geschonken hebben aan landen, welke tot de afnemers var de traditionele boterexporteurs behoorden. De Zweedse boter, welke op de En gelse markt gesmeten werd, is door de Z—eedse regering opgeslagen koelhuis- boter. De Zweedse regering zou om po litieke redenen de boter-produktie sterk hebben aangemoedigd. Zweedse en Finse boter wordt in Engeland met andere geïmporteerde boter vermengd, terwijl Argentijnse boter voor industriële doel einden wordt gebruikt. De Denen adverteren in de Engelse bladen, dat zij zich niet aan dumping De totale boter-invoer in Engeland zal met ongeveer 10% van het importcijfer over 1957, of met ongeveer 40.000 ton, worden verminderd. De positie van de Nieuwzeelandse boter zal daardoor wor den versterkt. De handel verwacht van deze maatregel een geringe algemene verhoging van de boterprijss. Het besluit van de Engelse regering is niet veel meer dan een gebaar tegen over Nieuw-Zeeland, dat in de oorlog door de Britten werd aangemoedigd de boterproduktie 'ten koste van grote of fers tot een maximum op te voeren. Maar ook in vakkringen betwijfelt men of de Nieuwzeelandse boterafzet door de maatregel werkelijk geholpen wordt. Mogelijk zal thans de produktie van En gelse boter, welke in de winkels ver in de minderheid is, worden vergroot. Tegenover de klacht van Nieuw-Zee land over vermindering van de boter- uitvoer naar Engeland, kan, wat N e- derland betreft, worden opgemerkt dat twintig jaar geleden 75% van alle door Engeland ingevoerde boter uit ons land kwam. Thans is dit nog maar 2 of 3% De Britse regering heeft dezer dagen Dulles ever de activiteit van de communisten De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Dulles heeft in een se naatscommissie gezegd, dat de Russen een meer vooruitziende blik tonen dan de Amerikanen wat betreft het beïn vloeden van de jeugd in het buitenland, waaruit over een jaar of 20, 30 de poli tieke leiders voortkomen. „In dat op zicht zijn zij naar mijn mening verstan diger dan wij", aldus de minister. Hij noemde het van het grootste be lang dat Amerika zijn activiteit in Afri ka, „waar de communisten enorme som men uitgeven", uitbreidt. Hetzelfde geldt voor de activiteit in Europa, het Verre Oosten, het Midden-Oosten en Latijns Amerika. Advertentie LIJST 2 Stemt raak VAN DER KWAAK Scheepvaartverkeer hervat tussen Hamburg en Berlijn Het scheepvaartverkeer op de boven- Elbe. van Hamburg naar Berlijn, dat met de rest van de interzonale binnen vaart tot stilstand was gekomen doordat de Oostduitsers een hoge belasting op de Westduitse scheepvaart naar Berlijn zijn gaan heffen, is hervat. Reeds zijn 62 schepen in beide richtingen de zone- grens gepasseerd. Zij hebben bij elkaar meer dan 75.000 mark tolgeld betaald. f. 200.000 voor boterpropaganda? Het bestuur van het Ned. Zuivelbureau heeft het Produktschap voor Zuivel voorgesteld f. 200.000 extra ter beschik king te stellen ter bevordering van het binnenlands gebruik van boter. Dit be drag zou moeten worden verkregen door de propaganda-heffing op boter te ver hogen van f. 1.20 tot f. 1.70 per 100 kg. en moeten worden aangewend voor de reclamecampagne tot aan het einde van dit jaar. Het voorstel zal waarschijnlijk over 14 dagen op de volgende openbare verga dering van het Produktschap voor Zui vel worden besproken. Advertentie LIJST 2 Stemt raak j VAN DER KWAAK MOND ACCORDEONISTEN TE DELFT Op tweede pinksterdag wordt te Delft een concours gehouden van mondaccor- deonverenigingen in Nederland. Er zal aan worden deelgenomen door 21 ver enigingen met ongeveer 800 muzikanten, die uit verscheidene streken van ons land afkomstig zijn. Het concours heeft plaats in Stads Doelen en wordt 's mid dags onderbroken voor een marswed strijd, waaraan 10 korpsen deelnemen, op de markt. Het concours wordt gehouden door de Chr. Mondaccordeonvereniging .Prins Hendrik" te Delft als afsluiting van de feestelijkheden ter gelegenheid van haar zilveren jubileum. Na Kopenhagen: Den Haag Luns en Von Brentano gaan het gesprek weer op gang brengen Duitse onderhandelaars niet vriendelijk fVan onze correspondent in West-Duitsland) Het voor begin juni aangekondigde gesprek tussen de ministers van Bui tenlandse Zaken van ons land en van de Westduitse Bondsrepubliek, de heren Luns en Von Brentano, is in de eerste plaats bedoeld om de Neder lands-Duitse onderhandelingen weer op gang te brengen. Beide ministers hébben tijdens de NAVO-conferentie te Kopenhagen besloten tot een mi nisteriële ontmoeting, waar, dat lijkt zeer waarschijnlijk, zeker niet zal worden afgedaald in de menigte technische details, zoals die tijdens het overleg over bijv. de Eemskwestie de laatste maanden telkens weer ter tafel zijn gekomen. Men mag hopen, dat het ministeriele gesprek in Den Haag zal leiden tot be spoediging van de onderhandelingen, welke men in Den Haag zelf verwacht Daarbij kan worden aangenomen, dat de aankomst van minister Von Bren tano in Nederland toch wel na het of ficiële bezoek van de West-Duitse pre sident prof. Heuss aan Canada en de V.S. zal vallen. De West-Duitse minister zal dit bezoek, voor wat het officiële deel aangaat, tot en met Washington bijwonen en dat duidt erop. dat hij van 1 t/m 4 juni buiten Europa zal vertoe ven. Positieve punten De Duitse positie ten opzichte van het voortgezette overleg met Nederland zal o.m. door de volgende feiten bepaald worden: 1. Minister Von Brentano kan de laat ste tijd niet ten onrechte trots zijn op een reeks politieke successen op het stuk van gesloten verdragen met andere landen. In zekere zin kan men namelijk de succesvolle bespre kingen met Rusland (Mikojan) Spanje. Portugal en de Verenigde Arabische Republiek (Egypte en Sy rië) zien als winstpunten voor het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken. In dit kader past wel zeker een zogenaamde „algemene zuivering van de betrekkingen" met naaste buren als Frankrijk en Ne derland. Met België zijn de Duitsers ook reeds in het reine gekomen. 2. Er bestaat een algemene Duitse wens om binnen bepaalde perken tot overeenstemming te komen met de landen naast de deur en zeker met de belangrijkste handelspartner Ne derland. Duitse druk Naast deze bepaald positieve houding staan de volgende meer negatieve pun ten: 1. Het is een onloochenbaar feit, dat de factor „tijd" in het Nederlands- Duitse overleg voor de Bondsrepu bliek werkt. Bonn kan wijzen op een groeiende economische macht in het Europese geheel en bezit politiek meer dan ooit een, sleutelpositie in Midden-Europa. Advertentie I LIJST 2 Stemt raak VAN DER KWAAK Advertentie schuldig maken. De Deense boteruitvoer is ook het minst kwetsbaar, omdat de Deense fabrieken gezamenlijk een na tionaal merk op de exportmarkt bren gen. In de Nederlandse boterexport is een heid helaas nog altijd ver te zoeken. In de winkels kan men hier waarnemen hoe Nederlandse fabrieken leveren onder over het algemeen weinig aansprekende eigen merken. Met een gecoördineerde verkoop-organisatie zou veel meer te be reiken zijn. vooral ook omdat de Neder landse ongezouten boter bij de Engelsen sterk favoriet is. De Nieuwzeelandse boter kan hiermede in kwaliteit niet worden vergeleken. Wee: onrust in Portugal Woensdagavond zijn in Oporto bij bot singen tussen de politie en aanhangers van generaal Umberto Delgado, een onafhankelijke kandidaat van de oppo sitie voor de presidentsverkiezingen, twintig mensen gewond en enkele gear resteerd. Generaal Delgado was per vliegtuig uit Lissabon in Oporto aange komen en werd op het vliegveld en op zijn weg naar de stad door aanhangers toegejuicht. De politie greep toen niet in maar wel toen een menigte zich buiten het hotel verzamelde, waarin de generaal zijn intrek heeft genomen. De politie maakte gebruik van gummiknup pels om de betogers te verspreiden. Er werden stenen naar de agenten ge worpen. Enthousiast werd Koningin Juliana] zich te voet naar de aanlegsteiger] een boottocht tijdens haar bezoek in Lekkerkerk begroet, waar begaf om zich in te schepen voorj aan de Kcimpenerwaard. RECHTZAKEN Rotterdamse inbreker mishandelde politieman „Dubbel leven" (Van onze Haagse redactie) De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof, mr. J. Zaaijer, heeft be vestiging geëist van het vonnis van de Rotterdamse rechtbank, een gevangenis straf van vier jaar met aftrek, tegen een 27-jarige Rotterdamse plaatwerker, die tot deze straf was veroordeeld, omdat hij in november van het vorige jaar een Rotterdamse politieman, die hem had betrapt na het plegen van een inbraak, ernstig had mishandeld. De straf was te vens opgelegd voor het plegen van een lange reeks van inbraken. De verdachte had eerst zijn naam en adres opgegeven aan de politieman en was toen rustig meegegaan, op weg naar het hoofdbureau van politie. Onderweg realiseerde hij zich echter wat de ge volgen van deze aanhouding zouden zijn. Toen kreeg de angst hem zo te pakken, dat hij er toe kwam om de agent neer te slaan. Om het opschrijf boekje met zijn naam en adres te kun nen pakken, moest hij de agent buiten gevecht stellen. Daartoe ontworstelde hij hem zijn dienstpistool, waarmee hij hem zo hard op het hoofd sloeg, dat de agent half bewusteloos en bloedend op straat bleef liggen. De voortvluchtige inbreker kon echter bijna onmiddellijk weer door gealanneerde pol itievers ter king worden gegrepen. Verdachte zei in hoger beroep te zijn gegaan, omdat de Rotterdamse recht bank z.i. geen rekening had gehouden met het psychiatrisch rapport. Zijn ver dediger lichtte dit nader toe. De ver dachte was een man, die een dubbel le ven leidde. Bij zijn werkgever stond hij bijzonder gunstig bekend. Na in zijn jeugd enigë misstappen begaan te heb ben, had hij zich voortreffelijk gere- classeerd. Emotionele spanningen, die hij niet wist te verwerken, ontlaadden zich in 1957 op zeer ongunstige manier: ver dachte ging inbraken plegen om zijn vrouw en kinderen enige luxe te kun nen geven. Toen hij betrapt werd en al les dreigde uit te komen, werd verdach te gek van angst, aldus pleiter. De psy chiater achtte hem op dit moment dan ook verminderd toerekeningsvatbaar. Geadviseerd wordt een voorwaardelij ke ter beschikkingstelling. Het reclasse- ringsrapport is uiterst gunstig. Pleiter vroeg een mindere straf. ..Dit is een verklaring, maar geen ver ontschuldiging", repliceerde mr. Zaaijer. Uitspraak 4 juni. 2. Van Duitse zijde zou men de ge sprekspartners erop kunnen wijzen, dat de tijd thans gunstig is voor het bereiken van een resultaat omdat de huidige regering van kanselier-Ade- nauer gewillig genoeg is om een ver drag te sluiten. Ook hier zit een sterl-c Duits punt in, omdat er door zal kunnen worden gesuggereerd, dat met een volgende Duitse rege ring (na 1961) en eigenlijk reeds in de komende jaren met ae huidige regering door politieke moeilijk heden deze gewilligheid wel eens zou kunnen afnemen. 3. De regering-Adenauer staat in een moeilijke positie ten opzichte van de twee Bondslanden, die ten naawste betrokken zijn bij het Duits-Neder landse overleg en die het Bonn niet zo gemakkelijk kunnen maken wat concessies aangaat, zo zal men voorts van Duitse zijde kunnen aan voeren. Dit zijn het door socialisten geregeerde Noord-Rijnland-West- falen en Neder-Saksen, waarin de socialisten sedert kort ook weer een vinger in de pap hebben. Voor Noord-Rijnland-Westfalen is van belang, dat de geannexeerde gebie den teruggegeven worden, voor Ne- dersaksen speelt de positie van de haven van Emden een zeer belang rijke rol. Juist omdat binnenkort in diverse Bondslanden. waaronder Noord-Rijnland-Westfalen. verkie zingen worden gehouden, is het voor de regering te Bonn belangrijk om de huidige regeringen van deze Bondslanden niet tegen zich te krij gen. Tussen wens en realiteit Dit alles doet niets af aan de recht vaardigheid van de Nederlandse eisen en wensen. Voor een juist begrip van de Nederlandse positie in het overleg met Bonn en van de moeilijkheden, die de Nederlandse onderhandelaars hebben te overwinnen, kan het boven staande van nut zijn. Hoe moeilijk die onderhandelaars het vaak met hun Duitse gesprekspartners hebben. Is al gemeen bekend: De Duitse onderhan delaars voeren het overleg over Neder landse voorstellen namelijk nu juist niet steeds op erg vriendelijke wijze, en zijn in bepaalde gevallen over de schreef gegaan met hun behandelings wijze en terzijdeschuiven van dergelij ke voorstellen. De Nederlandse eisen ten aanzien van het Eemskanaal en daarmee de bescher ming van de belangrijke havenpositie van Delfzijl en het hiermee samenhan gende zich ontwikkelende industriege bied en de eis ten aanzien van Duitse vergoeding aan Nederland voor hec ge leden verlies en het ondergane leed ver oorzaakt door het Nazi-bewind zijn niet te ontzenuwen. In hoeverre zij voor ons land op aanvaardbare wijze realiseer baar zijn onder de huidige omstandig heden zal in grote mate afhangen van het gesprek Luns-Von Brentano^ en van de wijze, waarop men zich van Neder landse zijde voorstelt het Nederlands- Duitse overleg verder te voeren, d w z. mede van de vraag wie mr. Beyen als delegatieleider zal opvolgen. Mr. Reinink sprak voor Grafisch Exportcentrum Mr. H. J. Reinink. directeur-generaal voor de buitenlandse culturele betrek kingen, heeft gistermiddag in het Apollopaviljoen te Amsterdam de le den van de Stichting Grafische Ex portcentrum, die daar voor hun jaar vergadering bijeen waren, toegespro ken. „Wij kunnen het buitenland o.a. door onze grafische produkten bereiken", zei hij. Met leedwezen constateerde hij. dat het Nederlandse taalgebied sinds het wegvallen van Nederlands Oost-Jndië bijzonder klein is geworden. Het is heel begrijpelijk", dat Indonesië na het tot stand komen van de Unie zicb allereerst aan het culturele verdrag met Neder land onttrok. Men heeft daar bijzonder goed begrepen, dat een gemeenschappe lijke taal een van de hechtste banden tussen de beide gebiedsdelen was" Spreker uitte waardering voor de re producties. die in Nederland vervaardigd worden en die als exportartikel de naam van onze kunstenaars in het buitenland bekendheid geven. In dit verhand is ook het ontwerpen en drukken van de post zegels uitermate belangrijk. In zijn openingswoord had tevoren voorzitter O. van Leer verteld, dat de grafische export, verleden jaar ruim 90 miljoen gulden heeft bedragen en dat na de boeken de tijdschriften op de tweede plaats zijn komen te staan. Vele van die tijdschriften zyn in een buitenlandse taal gedrukt. In Engeland ondervinden de drukkers scherpe concurrentie van de televisie, als gevolg van de reclame-T.V. neemt het reclame-drukwerk sterk at

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11