Het weer van a.s. zondag ►...dus bierweer! 'ASPRO' Prins Bernliard zag vele staaltjes van Nederlands initiatief in Canada Chefarine ,4 ,,Oitfl vriend en welkome gast Het toonbeeld van informaliteit 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Agenda Mei een enkel woord WOENSDAG 14 MEI 1958 Van onze correspondent in Canada) Montreal Met de verzekering dat hij „tinnen afzienbare tijdnog eens terugkomt, is Prins Bernhard hier vertrokken. Een beter bericht had hij niet kunnen achterlaten. Hij heeft een lange en vermoeiende tocht achter de rug en met heel veel Nederlanders heeft hij persoonlijk kennis ge maakt en gesproken, maar Canada en het aantal landgenoten zijn zo groot dat negen lange dagen naar de zin van velen te kort waren. En het verlangen naar een weerzien is het bewijs van de „good will" die er van deze reis is uitgegaan, onder Nederlanders en Canadezen. Vliegende Prins „Nederlands vliegende Prins is een oud vriend en een welkome gast", schreef het Montrealse ochtendblad The Gazette en dat gaf eigenlijk de toon aan van het hele bezoek. De Engelssprekende Canadezen spraken met evenveel gemak over „Prince Bernhard", zonder dat er verdere uitleg bij nodig was. De ongedwongenheid, waarmee de Prins met iedereen sprak en zich bewoog en de levendige be langstelling die hjj toonde, waren voor de Montreal Star aanleiding om te schrijven, dat hij „het toonbeeld van informaliteit" is. Er was een goed vriend over: zo werd Prins Bernhard hier beschouwd en zo is hij ook ont vangen. Het was een bijzonder treffend ogen blik, toen de Prins op een intieme recep tie ten huize van de Nederlandse consul- generaal te Montreal, jhr. J. B. Elias, de allerbeste wensen overbracht van Hare Majesteit de Koningin en de kinderen. Het was op die dag namelijk precies dertien jaar geleden dat dezelfde Prins als bevelhebber van de Nederlandse binnenlandse strijdkrachten in Wagc- ningen tegenwoordig was by de overgave van het 25ste Duitse leger aan de Canadese generaal Foulkes. De Prins vertelde wat hem nu. op de verjaardag naar Canada zullen gaan, tot voordeel van beide landen". Nederlands initiatief Van dat „voordeel", die vruchtbare samenwerking tussen Canadezen en Nederlanders, is Prins Bernhard tijdens zyn bezoek herhaaldelijk getuige ge weest. Hij heeft kunnen zien hoe Neder lands initiatief meehelpt aan de ontwik keling van de Canadese economie. Zo bezocht hij in Vancouver de internatio nale handelstentoonstelling, die daar gehouden werd ter gelegenheid van het I eeuwfeest dat Canada's westelijkste pro- vincie dit jaar viert. De Nederlandse industrie en het transportwezen waren er vertegenwoordigd alsmede de „Mer cantile Bank of Canada", een Canadees dochterbedrijf van de Nationale Han- I delsbank N.V. te Amsterdam. In diezelf de streek bezichtigde de Prins de Pitt Meadows-polder, een staaltje van Ne derlandse waterbouwkunst in de Fraser- i rivier, waar land werd drooggelegd en boerderijen verrezen die de verbazing I afdwingen van de Canadezen. En in Toronto zag de Prins een ander bewijs I van Nederlandse durf en doorzicht. Daar i was hij tegenwoordig bij de opening van j het Holland Life Building, het nieuwe hoofdkantoor van de Holland Life i Insurance Society Ltd., een dochteron- derneming van de Hollandse Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. te Am- i sterdam, die drie jaar geleden neg maaj in Canada begon te werken en nu reeds naar een eigen gebouw moest uitzien. De presse-papier, die de Prins daar ontving uit handen van de general-manager voor Canada, de heer J. C. Tupker. gaf blyk van de band die tijdens de oorlog ont stond: op een zilveren landkaart is Ottawa aangegeven door een gouden wiegje, het wiegje van Prinses Margriet. Ook in luchtvaart Weer een ander facet van die samen- i werking kwam tot uiting op de lucht machtbasis van Gimli in Manitoba waar Prins Bernhard de „wings" uitreikte aan Nederlandse vliegers, die hier door Canada krachtens het wederzijdse bij standsprogramma van de NAVO zijn op geleid. En ook in Montreal, waar hij met grote interesse de vliegtuigfabrieken van Canadair bezichtigde. Bijzonder veel be- j n langstelling had hij voor de CL-28 of grote interesse, die de "rins had mj Argus, een viermotorige onderzeeboot jager voor de luchtmacht, waaraan ook tulif' »U' om prop Wteht niet tot Uw hoofd of keel gaat dichtzlttei*. Neem onmiddellijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen Miljoenen mensen over de hele wereld ondervinden het dagelijks. Ook zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rillerigheid verdwijnen snel door 'ASPRO' Mij niets van Uw levensvreugde. Voel U prettiger opgewekte' door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw maag niet Houd het altijd bij de hand 2 'aspro-' ...-m tt&nt «reet fit! .HEftHALlNS Of VlAZOUr ever Aorfi# Lvnmbur/ /20S m.) lendigmorgt» 10.*$ wt. De vele Nederlandse technici die op de vliegtuigfabrieken van Cana dair in Montreal werkzaam zijn waren bijzonder verrast door de hun welzijn in Canada. Canadai is de grootste Canada en in totaal zijn er een zes tig Nederlandse vliegtuigbouwkun digen op dit bedrijf werkzaam. van die bevrijding, was overkomen tij dens de plechtigheid op de universiteit van Montreal, waar hem een eredocto raat werd verleend. Er was een klein meisje naar hem toegekomen die hem had gevraagd om de groeten over te brengen „aan zijn vrouw en de kinde ren". Na afloop had ze hem er nog even aan herinnerd met de woorden: „Wilt U het toch vooral niet vergeten „Welnu", zei Prins Bernhard, „ik zal van U allen, of U nu Canadees of Nederlan der bent, de groeten overbrengen en ik hoop, dat nog velen in de komende jaren r door veel Nederlanders is meegewerkt., liegtuigjabriek van ^viet een zestigtal Nederlandse technici, die op dit bedrijf werkzaam zijn, heeft de Prins een praatje gemaakt, waarbij hij informeerde naar hun welstand en de omstandigheden in hun nieuwe om- geving. Sommige Montrealse bladen speculeer den, dat zijn bezoek wellicht verband hield met de aankoop van vliegtuigen en andere schreven, dat hij zich op de hoogte had laten stellen van „niet minder dan vyftig verschillende typen toestellen". De initiatiefnemer tot deze tocht, de heer Thomas A. Stone, de Canadese ambassadeur in Nederland, had er kennelijk genoegen in om te zien hoe de hoge bezoeker in zyn land werd opgenomen als een bekende in een vertrouwde omgeving. Want dat was hij en dat was hèt. 9 Vervolg van pag. 1 V.S. bewonderen de Euromark t De voorzitter van de Commissie voor de Internationale Economische Groei, Eric Johnston, heeft in een rede tydens een maaltyd te New York de Europese gemeenschappelijke markt „duidelijk een van de wonderen der wereld" genoemd. Johnston werd onlangs door president Eisenhower aangewezen voor het coör dineren van een nationale campagne voor de wet op de handelsovereenkom sten op basis van wederkerigheid. Vol gens Johnston hebben de zes landen, die de gemeenschappelijke markt vormden, op fabelachtige, bijna ongelooflijke wijze gebroken met het verleden. De nieuwe gemeenschappelijke markt zal zeker ver storingen veroorzaken van het tegen woordige internationale handelsbeeld. Gedurende een zekere periode zullen sommigen er misschien door getroffen worden, maar in veel grotere mate biedt zij een kans. Doelend op de voorgestelde vrijhan delszone en de Europese gemeenschap pelijke markt zei Johnston: „Naar mijn mening zijn wij getuigen van een van de werkelijk lonende prestaties der mensheid. Wij Amerikanen moeten alles doen, wat in ons vermogen ligt. om het plan te doen slagen. Het zal leiden tot een Europa met meer bevolking, met meer geld om meer dingen te kopen, en tot een veilig en sterker Europa". Johnston verklaarde verder, dat de Verenigde Staten de economische strijd, welke in de gehele wereld gevoerd wordt zouden verliezen, wanneer het Congres rie door president Eisenhower bepleite vijfjarige verlenging van de bestaande wet op de handelsovereenkomsten op basis van wederkerigheid zou verwer pen of verminkingen in het desbetref fende wetsvoorstel zou aanbrengen. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderenI Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen ff VOOR HEDENAVOND im I (402 m.) 18.00 Leger des Heilskwartier. - Ohristelük Organl- Gemengd 18.15 Spectrum v. "h. Christelijk Organi satie- en Verenigingsleven. 18.30 Gemengd koor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET l legen pijnen en griep Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd dooi het bestanddeel (helarot. Ernstige fase in de Franse geschiedenis Pflimlin achr ingrijpende maatregels:i noodzakelijk De nieuwe premier Pflimlin heeft de consequenties van een krachtige Alge rijnse politiek ook in zijn verdere eco nomische plannen tot uiting laten ko men: de Invoer zal worden verminderd, de uitvoer moet vergroot worden en dis tributie van verschèidene artikelen en levensmiddelen zal op korte termijn on vermijdelijk kunnen worden Ook met de hervorming van de staats inrichting, een stokpaardje van zijn par tij. verklaarde de premier nu ernst te willen maken. Wanneer op 1 december a.s. met die hervorming geen begin zou zijn gemaakt, zal de regering vrijwillig aftreden. Het parlement zal zo mogelijk tot 1 oktober met vakantie worden ge stuurd. Voor dit programma heeft Pierre Pflimlin dus nu een meerderheid gekre gen. maar een meerderheid, waarvan men de waarde en de eensgezindheid op dit moment nog moeilijk kan bepalen. Laat in de nacht heeft de premier zijn eerste kabinetszitting al gepresideerd. Na afloop richtte ook hij zich met een op roep tot trouw en kalmte tot het Fran se volk. De nieuwe minister voor AlgerHe, de conservatief André Mutter, die een moe dig man is met begrip voor de nationale èn internationale verhoudingen, zou in de loop van de dag bekend maken wel ke beslissingen hij ten aanzien van het Algerijnse comité van waakzaamheid denkt te nemen. Het behoeft wel geen betoog, dat Frankrijk nu verreweg de ernstigste fase van zijn geschiedenis na de oorlog pas seert en da! de toekomst van de republi keinse staatsvorm in deze uren op het spel staat. Demonstratie in Algiers tegen de Amerikanen Jonge Franse nationalisten drongen gistermiddag het Amerikaanse culturele centrum te Algiers binnen en hebben daar een grote ravage aangericht. Te zelfdertijd kwamen 25.000 demonstran ten samen op een van de grote pleinen van de stad onder uitroepen als ..Alge rije is Frans". Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse consulaat is ongeveer de helft van de boeken in het culturele cen trum vernield, met een groot deel van het meubilair. De jonge nationalisten werden aangevoerd door enkele ouderen, van wie één een Franse vlag meedroeg. Het gebouw werd onmiddellijk door de Franse politie omsingeld en ontruimd. De woordvoerder van het Amerikaanse consulaat noemde de situatie ernstig, maar hij achtte het moeilijk reeds pre cies te beoordelen wat er aan de hand is. Speciale waarschuwingen voor in Al giers wonende Amerikanen werden nog niet uitgevaardigd. IMCOS London seint Komende dagen voortdurend veranderlijk. Dikwijls bewolkt met af en toe regen. Enkele opklaringen gedurende het weekeinde. Een service van de gezamenlijke rouwers van het beste Nederlandse bier. Win binnen 8 dagen I Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag verwacht. Stuur aan "Het bier is weer best'. Postbus 62. Amsterdam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn. Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld). Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosjes bierglazen). Naam winnaar volgende week op deze plaats. Vorige zondag: 0.3 mm neerslag. 3 uur zon. WAT 18 IMCOS T Deze International Metereologlcal Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundigen. die destijds het weer voor de geallieerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZENDE ROELAND Yale University. - Dr L A. Greenberg verklaart dat zijn onderzoekingen uitwijzen dat bier prestaties kan verhogen door spanningen te verminderen. BIER IS BEST VOOR BEI0EN Ober: 'Wat zal het zijn?' Hij en zij: 'Twee zielen, twee glazen bierl" WOENSDAG Hotel Centraal: Jaarverg. Ned. Ver. Expogé. 8 uur nam Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. Herstel lingsoord ..De Leldsche Buitenschool". 9 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond 50- Jarlg bestaan Chr. Kweekschool. 8 uur nam. Pelikaanstraat. Openluchtsamenkom6t Baptistengemeente. 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175 Bijeenkomst Jehova's Getuigen 7.30 uur nam. Papenstraat: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Giethoorn en Holterberg. 7J uur voorm VRIJDAG Zoeterwoudseweg 1: Jaarl. aandeelhou- dersverg. HCW. 11 uur voorm.; idem NEM 12 uur 's middags. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr J. WesselinkLengkeek. 8 uur nam. Mevr. Eleanor Roosevelt, die vorige winter de Sovjetrussische leider Niklta Kroesjtsjef heeft ontmoet, heeft verklaard, dat mannen als Adlai Stevenson en Wal ter Reuther (ondervoorzitter van het Ame rikaanse vakverbond) deel zouden moeten uftmaken van een Amerikaanse afvaardi ging voor een topconferentie. Eisenhower en Dulles ontbreekt het volgens mevr. Roo sevelt aan bepaalde eigenschappen, die no dig zijn om met Kroesltsjer, die „ruw, sluw en slagvaardig" is, te onderhandelen De Verenigde Staten zullen aan Jor danië 10.000 ton tarwe leveren, die op de markten ln dat land verkocht zal worden, terwijl de opbrengBt aan de raad voor de ontwikkeling van Jordanië ten goede zal komen, zo Is te Amman bekendgemaakt. De Ver. Staten hebben de regering van Jordanië tevens medegedeeld dat een schenking van 20.000 ton voeder voor die ren aan Jordanië ls goedgekeurd in ver band met de droogte ln dat land. Autobussen van West-Duitsland en andere Westeuropese landen krijgen geen toestemming meer om vla Oost-Duitsland naar Polen en Tsjecho-Slowakije te rijden, zo ls door Westberlljnse transportfunctio narissen bekendgemaakt. ZIJ zeiden dat er voor het verbod geen reden was opgege ven. ZIJ dachten echter dat de Oostduit sers de maatregel ten behoeve van hun spoorwegen hebben genomen, In Lake Hurst b(j het proeftorreln voor raketten in Woomera (Zuid-Austra- llë) zullen onderaardse afschletbanen voor Britse raketten met een reikwijdte van 3000 km worden aangelegd. De Sovjetrussische deskundigen staan op het punt een derde spoetnik te lan ceren, zo heeft prof. Pobiedonosjef van de BINNENLAND De gouverneur van de Ned. Antillen de heer A. B. Speekenbrink heeft gisteren het nieuwe zittingsjaar van de Staten der Ned. Antillen geopend. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen is benoemd tot hoogleraar in de so ciologie dr. Ivan Gadowrek. Tot hoogleraar ln de Statistiek en de Econometrie prof. dr. H. Ryken van Olst. sinds 1949 lector aan deze Rijksuni versiteit. Onder commando van Kapt. J C. Flach, zal het m.s. Sibajak op zaterdag 17 mei a.s. opnieuw uit Rotterdam vertrek- enk naar Nieuw-Zeeland en Australië. Be halve byna 600 emigranten ca. 250 voor Australië en ca. 340 voor Nleuw-Zeeland zal het schip ditmaal 375 voor eigen rekening reizende passagiers, van wie er ongeveer 150 de volgende dag in South ampton aan boord komen, vervoeren. De Inscheping der passagiers, onder wie 188 kinderen beneden 12 Jaar. vindt plaats op zaterdag a.s. van 9 tot 13 uur, aan do Lloydkade te Rotterdam BUITENLAND Koning Boudewijn heeft gisteren voor het eerst sinds hy zeven Jaar geleden de troon besteeg, ln het park van het kasteel te Laeken een tuinfeest gegeven. Er wa ren ongeveer zesduizend mensen uitgeno digd. Het feest werd voornameiyk gegeven voor hen, die niet voor het vorige maand gehouden hofbal konden worden gevraagd. In Oostenrijk zal zaterdag a.s. om 12.03 uur al het verkeer gedurende één minuut stilstaan ter herdenking van de talrijke slachtoffers die het verkeer elk Jaar eist Deze demonstratie ls een onder- deel van een ..veilig verkeersdag". Vorig dlnavië—Japan la het Noordpoolgebied ln ïrlanon Leiderdorp Zaal Gerefa Kerk, Arjos-vergadering. Spr. mr. W. R. van der Sluis. Ond.: „Wat doet de A.R. In het Jaar 1958". 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht Jacobazaal)Feestavond Mondaccordeonver. ,.De Mondorico's" 8 u. nam. Halte Posthof. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Wassenaars wa terleidinggebied. 1.56 uur nam. Prediker: Feestavond 10-Jarig bestaan CJMV. „Irene". 8 uur nam. Schouwburg. Jublleumuitvoerlng neelver. D.O.B. 8 uur nam. To- 19.10 Op de man af. 19.15 Vocaal duibbel- kwartet. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Phllharm. ork. en solist. 21.30 Naar een rechtsorde van de arbeid: staking en uitsluiting, caus. 21.50 Geestelijke liederen. 22.15 De strijd van het Spaanse Protestantisme, caus. 22.25 Musettemuz. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportultsl. 23.20—24.00 Gram, Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Me- tropole-ork. 18.50 Act. 19.00 V. d. kleuters 19.10 De christen en zijn politieke keuze toespr. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Gevar. progr. 22.30 Hammondtrio. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S VPRO: 17.0017.40 V. d. kind. NCRV 20.00 Weekjourn. 20.30 Joseph in Dothan. toneelstuk. 22.20 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 15 MEI. Hilversum I, 402 m. NCRV.: 8.00 Nws. 8-15 Gram. IKOR.: 8.30 Vroegdienst. 9.20 Moederland - Va derland? KRO.: 9130 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.45 Studenten- ork. 12.35 Instr. octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Gram. 13.20 Koperkwartet en sol. NORV.: 14.00 Bondsdag. 14.45 Gram. 15.00 Mil. ork. 15.20 Radio Phlliharm. ork. en solist. 16.00 Ma- trozenkoor. 16.15 Bondsdag 17.00 Orgel- conc. 17.30 Metropole-orkklein koor en sol. NORV.: 18,10 Hunsxnuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.1.0 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U.. pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Am us.ork. 20.50 Met mei ls alles goed, reportages. 21.15 Gemengd koor, knapen koor en lnstr. ens. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Metropole-ork. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitsl23.2024.00 Grain. Hilversum II. 298 m. AVRO.: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte muz. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Jeugdkoor. 11.20 V. d. Jeugd. 11.35 Gram. 12.00 Rep. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Populair concert. 13.00 Nws. en S.O.S.-ber. 13.07 De toestand in de wereld caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Liohte muz. 13.50 Indiaanse feestdagen In Banff, caus. 14.00 Lichte muz. 14.35 Logboek 1901. 15.15 Gram. 15.30 Cabaretprogr. 16.00 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 V. d .Jeugd. 17.45 Gram. AVRO.: 18.00 Nws. 18.15 Gevar. progr. v. d. mil. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Ge sproken brief uit Londen. 19.00 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 La Tosca, opera. I. d. nauzes: plm. 20.5021.05 Licht progr., plm. 21.50—22.00 Aot. 22.35 Rep. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 24.00 Rep. Radlo-BIoeniendaal 9 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal (rechtstreekse uitzending) TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.0017.00 Eurovisie: Rep. Int. Concours Hippique te Luzern. I'RO: 20.00 Journ. 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Oude film-fragmen ten. 20.50 Introductie. 21.15 Spastische kinderen, documentair progr. Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Meded. 13.15 Gevar. muz. 13.55 Crlcketultsl. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Vespers. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.18 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Gevar .muz. 19.00 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Act. vraagstukken. 21.45 Gram. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.06—23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 147 m. 12.00 Orgelspel. 12.30 Nws. en V. d. arb. 13.00 Gram. 13.15 Gevar. muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en gevar. muz. 18.00 Lichte muz. (Om 18.30 Nws.). 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengymn. 20.00 Verz.progr. 20.30 Nws. en brievenbeantw. 21.00 Ge var. progr. 21.00 Nws. en gram. 22.00 Twin tig vragen. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.15 Lichte muz. (Om 23.30 Nws) 23.55 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nw6. 13.10 Gevar. progr. 15.00 Ork.conc. 17.00 Jazzmuz. 18.30 Symf.ork. 19.00 Nws. 19.30 Dansmuz. 20.20 Chansons. 20.35 Hoorsp. 21.30 Musette muz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Amus.muz. Frankryk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 05 Operamuz. 14.10 Kamermuz. 16.45 Gevar. muz. 17.15 Or- gelmuz. 20.00 Gram. 20.05 Ork.conc. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 1)1.: 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Beboantoconc. 15.30 Gram. 16.00 Vocaal kwart. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18 15 Koorzang. 18.30 Godsd. caus. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Gram. 20.10 Klankb. 20.30 Verz.progr. Rapenburg 6. Opdam, f Russische wetenschappeiyke academie op persconferentie ln Warschau ver- fo Mnntmnrtrr 9in. klaara. De derde Russische kunstmaan zal 1 nnm /trn 14 'mpn mri nnn hnnrrl hpVihPii -rol hit m. Il.m. l* mei). leerlingen Martlen OfJ Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Nieuwkoop. 2 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Tltus Brandsmastraat 174 Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 8 uur nam. Stadhuisplein. K. en O.-excursie naar Zuidhollandse Eilanden. 7.45 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V d Werfpark i Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling Pletei Ge- raedts (tot 27 mei). (Werkd 10—5. zon en feestd. 15 uur) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Litho's door V. H Ellenbaas (tot 18 mei) Werkd 25 uur nam Boerhaavezaal (Vrouwenkerksteeg). Fo- -.30 en 7.30!0 uur geen hond aan boord hebben, zei hy De SAS, die tot nu toe de lyn Scan- BIOSCOPEN' De dochter van de woenstyn". Iaar zyn ln Oostenrijk bij verkeersongeluk- I dertig uur vloog, zal daarover met ingang 14 laar Werkdaeen 2 30 7 en ïfiTuür :en 1984 mensen om het leven gekomen van 16 mei twee en een half uur minder 1 ------ - 6 - - en 61.278 gewond. Zondag en Hemelvaartsdag 2.15, 7 en 9.15 uur. Rex: „Ik was een rebel". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Hemelvaarts dag ..Michel Strogoff" (vier voorstel lingen). Luxor: ..De longe leeuwen". 18 jaar Werk dagen 2.30 en 8 uur. Zondag en Hemel vaartsdag 3 en 8 uur. Lido: ..Met de dood voor ogen". 14 Jaar Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: De minderlarlge". 14 Jaar. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag: ..Wonderman" (Danny Kaye). De avond- en nachtdienst der apotheken wordt waargenomen te Leiden door de Zuiderapotheek. Lammenschansweg 4. tel. 23553 Op Hemelvaartsdag 15 mei ls alleen de Zuiaer-Apotheek geopend. Te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8, tel. 26274. De diensten der huisartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot vrijdag morgen 8 uur waargenomen door de dok toren 's-Gravesande. Schaefer, Teeuwen. Gaasbeek en Kortmann. Te Oegstgeest van hedenmiddag 6 uur tot vrijdagmorgen 7 uur door dokter Held. tel. 24649. 22.00 Nws. 22.15 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz. 484 m.: 12.00 Gram 13.00 Nws. 13.15 Gevar. progr. 17.00 Nws. 18.45 Gram. 19 30 Nws 20.00 Filharm.ork.. mannen koor en soliste. 22.00 Nws. 22.55 Idem. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nws. VOOR VRIJDAG 16 MEI Hilversum I (402 in.) 'KRO: 7.W Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor- en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. V .d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Chansons. 10.35 Symf.- conc. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Italiaanse volksliedjes. 12.00 Middagklok - noodklok 12.03 Pianoduo en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Zang en klavecimbel. 14.25 Lichte muz. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Metropole- ork. en soliste 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Amus. muz. KRO: 18.05 Lichte muz. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18 50 Laat je wijzen hoe te reizen. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op 't nws. 19.15 Regerlngsultz.; Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 VVD. pol. caus. 19.35 Verz.progr. v. d. militairen. 20.15 Act. 20.30 Pol. fo rum. 21.00 Lichte muz. 21.25 Amus.muz. 22.10 Sport. 22.20 Gram. 22.50 Priester, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Jazzmuz. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.05 Gym. 9.16 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 V. d. zieken. AVRO: 12.00 Orgelspel. 12.20 Regerlngsultz.: Landibouwrubr.: Pokken en difterie by pluimvee. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs - ber. 14.00 Orgelconc. 14.20 Literair Drogr. 14.40 Pianorecital. 16.00 Gram. 15.10 Ge var. progr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.40 V. d. Jeugd. 17.10 Hammondorgel en zang. 17.35 GTam. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, caus. 19.00 V .d. kleuters. 19.10 Meisjes koon VPRO: 19.30 Vrede of atoomoorlog, caus. 19.55 VPRO-nleuws. 20.00 Nws. 20.05 Een nationale zaak. caus. 20.10 Literaire caus. 20.20 Viool en plano. 20.40 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. 21.25 's Zomers op zee - 's winters op straat, klankb. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22 10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Dans muz.; 23.4524.00 Gram. GRAMMOFOONPLATEN DRAADOMROEP (over de 4e lyn van 1820 uur) Wolfgang Amadeus Mozart: Le Nozze dl Figaro. Komische opera in 4 bedrijven. Plaats en tijd van handeling: het slot van graaf Almaviva in de omgeving van Sevilla tegen het eind van de 18e eeuw. Personen: Graaf Almaviva, George London, bas-bari ton; Gravin Almaviva, Elisabeth Schwarz kopf, sopraan: Susanna, kamermeisje, Irm- gard Seefrled, sopraan; Cherubino, page van de graaf, Sena Jurlnac, sopraan; Figa ro, kamerdienaar. Erich Kunz, bariton; Marcellina, Elisabeth Höngen, alt; Bartolo, arts uit Sevilla, Marjan Rus. bas; Basilio. muziekleraar; Don Curzio, rechter. Erich Majkut. tenor; Antonio, tuinman. Wilhelm Felden, bas; Barbarlna, zijn dochter. Rosl Schwaiger, sopraan; Meisjes, Anni Felber- mayer, sopraan. Hilde Czeska, sopraan; Weèns Philharmonisch Orkest; Koór van de Staatsopera te Wenen o.l.v. Herbert von Karajan. Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 The Brains Trust. 13.55 Cricketuit slagen. 14.00 V .d. scholen. 15.00 Oogge tuigeverslagen. 15.30 Vragenbeantw. 16.00 Gram. 16.30 Bnievenbeantw. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sportber. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.00 Ork.conc. 2100 Nws. 21.15 Buitenl. overz. 21.45 Gevar. progr. 22.15 Gram. 22.45 Parü. overz. 23.00 Nws. 23.06 23.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Ork.conc. 15.30 Nws. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mts. Dale's dagboek. 16.45 Verz.progr. v" Orgelmuz. 17.15 Gevar. muz. 17.30 Nws. 18.00 Lichte muz. 18.30 Nws. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Ork.muz. 20.30 Nws. en discussie. 21.15 Gevar. muz. 21.30 Nws. 22.30 Nws. 22 40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55 —24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Volksliederen en -dansen. 17.00 Nws. 17.40 Orgelspel. 17.55 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.35 Die BUrgschaft. opera. 21 45 Nws. 23.40 Blaaskwlnt. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.154.30 Gevar. muz. Frankrlik 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.00 Gevar. muz. 19.03 Zangrecital. 20.10 Gram. 20 15 La Habanera, opera. 23.5224.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel 14.00 Sohoolradlo. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram 16.40 Idem. 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Omr. ork. 17.45 Duitse les. 18.00 Zang en niano. 18.30 V. d. sold. 19 00 Nws. 19.30 Wereld tentoonstelling. 20 00 Svmf.ork., en sol. 21.30 Kamermuz. 22 OO Nws. 22.15 Jazz muz. 22 45 Gram. 22 552<3.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Kamermuz. 14.45 Gram. 17 00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20 00 Oude muz. 21.00 Kamerork. en soliste. 22.00 Nws. 22.40 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) l, Siil By geeo gehoot lulist speci, by Uw huisarts ol bel op dobterstelefoou 22222. Helsinki onbewolkt wnw Stockholm onbewolkt w Oslo onbewolkt wzw Kopenhagen zwaar bew. zzw Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mllnchen Ztirich Genève Locarno Wenen Innsbruok Rome Ajacclo Mal lor ca Algiers motregen regen z 6 regen zzo 4 zwaai- bew. zzo 2 mist no 2 zwaar bew. windstil zwaar bew. nw 4 regen o 4 zwaar bew. nw 2 geh. bew. regen geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zzo onbewolkt windstil nno 2 zo 2 windstil windstil windstil nno 2 1 windstil windstil

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2