Goede greep van „T.I.G." met „Het is nooit te laat" Tienjarig bestaan C.J.M.V. in dankdienst Kooikapel herdacht Feestelijke herdenking van de Oude Leidse bij gouden jubilc 97ste Jaargang Maandag 12 mei 1958 Derde blad no. 29438 Vlotte speeltrant, goed plaatskiesen alsmede degelijk grime- en kapwerk Dat de toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" tot de toonaangevende Leidse amateurclubs behoort, heeft zij zaterdag weer bewezen met de opvoering van het spel „Het is nooit te Iaat" In de Schouwburg. Opvallend bü dit lange toneelspel van Felicity Douglas (ruim twee en half uur werkelijke speeltijd) vonden wij de vlotte opeenvolging van scènes en het uitstekend geregisseerde „plaatskiezen", kwaliteiten welke mèt het goede grime- en kapwerk de kleine tekorten aan uit spraak en toneelroutine volledig compenseerden. Het is niet eenvoudig de complete inhoud in het kort weer te geven. Laura Hammond, een eerzame huisvrouw, ontdekt in zichzelf schrijftalent. Ondanks al het werk dat zij thuis als dochter, echtgenote, moeder en schoonmoeder moet verzetten, tracht zij haar eerste roman te schrijven. Zij wil een eigen werkkamertje hebben, maar zowel haar inwonende moeder, haar man,-kinderen en haar even eens inwonende schoondochtergunnen haar tijd, ruimte noch rust. Niettemin voltooit zij haar roman en het wordt een bestseller. Verlies van natuurlijke taak is verlies van geluk Laura vertrekt naar Hollywood als men haar werk gaat verfilmen en bij haar terugkeer besluit de gehele familie haar met rust te laten, zodat zij zich aan haar schrijverij kan wijden. In haar eigen flatje en onder „ideale" omstan digheden kan zij echter niet werken en zij besluit naar huis terug te keren om haar oorspronkelijke en natuurlijke taak weer op te nemen. Deze korte inhoud klinkt heel aanne melijk, maar de karakters van sommige toneelfiguren doen wel wat vreemd aan: de stoïcijnse kalmte van Laura komt wel eens erg onwaarschijnlijk voor, evenals de ongelooflijk drukke familie, de onmo gelijk lastige oma en bovenal de laconie ke en vergevingsgezinde opvatting van de a.s. schoonzoon Tony over de amou reuze avontuurtjes van zijn verloofde. Toch heeft de schrijver een geslaagde poging gedaan het stuk een pedagogi sche grondslag te geven. In enkele pret tige uurtjes hebben wij kunnen leren, dat men zich niet aan zijn natuurlijke taak onttrekken kan zonder er eveneens zijn geluk bij in te schieten. Dat er hier en daar wat gemakkelijk over huwelijks trouw gesproken wordt nemen we daar bij dan maar op de koop toe. Zonder twijfel heeft „Tot Ieders Ge noegen" met de laatste voorstelling van het seizoen een groot succes geboekt. Het spel vertoonde weinig zwakke plekken Dodenherdenking Haagse Schouw Rondom het monument aan het Haagse Schouw waren zaterdagmiddag de oud- strijders van de mei-dagen van 1940 weer bijeengekomen op uitnodiging van de Herdenkingscommissie van het v.m. lie Depot Infanterie te Leiden. Men had elkander eerst in het resaurant ont moet en ging toen gezamenlijk naar het oorlogsmonument. Het is verheugend te bemerken, dat door de Dienst van Gemeentewerken zoveel zorg aan deze plek wordt besteed. In het keurig onder houden gazon stonden vele prachtige tulpen in volle bloei. Deze treffende zorg was op zichzelf al een hulde aan hen die in moeilijke strijd van 1940 hun leven gaven. De plechtigheid werd ingezet door de Harmonie van Valkenburg, dat het toepasselijke „Blijf bij mij Heer" speelde. Na de kranslegging werden twee cou pletten van het Wilhelmus ten gehore gebracht. Tijdens de stilte werd door de Rijkspolitie van Oegstgeest het drukke verkeer langs de Rijksweg opgehouden. De burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, toonde door zijn aan wezigheid zyn belangstelling voor deze dodenherdenking. Verkeerde opvatting van Moederdag Drie jongetjes resp. 9, 10 en 11 jaar oud hebben zaterdagmiddag op de markt de portefeuille van een koopman gestolen. In de portefeuille bevond zich een bedrag van f. 900. De jongste van I te halen en de spijzen, die aan"de afgo- (behalve in een enkel bijrolletje) en was goed ingestudeerd en doorleefd. De spe lers met de grotere rollen ontliepen el kaar niet veel. Opvallend was wel, dat de rollen van hen die niet tot „de fami lie" hoorden, zoals uitgever Hodgson, Tony en mrs. Dixon wat minder tot hun recht kwamen. Het echtpaar Hammond, verpersoonlijkt door Ton Arentsen en mevrouw M. BoomSchild, traden niet alleen door hun belangrijkheid maar vooral door acteertalent op de voorgrond. Als extra prestatie van de hoofdrol speelster dient nog aangetekend, dat zij zelfs haar te jeugdige verschijning op den duur aannemelijk wist te maken. Jammer voor het geheel was de steeds verschillende maar slechts zelden juiste uitspraak van de Engelse namen. LEIDERDORP Kinderen, geboren in de jaren 1952 tot en met 1957, die door ziekte of an derszins de vorige maal verhinderd wa ren te komen voor de inenting tegen kinderverlamming, kunnen op dinsdag 13 mei om 4 uur 's middags in het Dorps huis te Leiderdorp terecht om alsnog ingeënt te worden. NOORDWIJK AANRIJDING In de beruchte bocht van de Gooweg te Noordwijk nabij het bureau van ge meentewerken vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bus van de NZHVM. De bestuurder van de auto komend uit de richting Haarlem, haalde in de bocht enkele fietsers in toen van de andere kant de autobus kwam aanrijden. Een botsing was niet meer te voorko men. Hierbij werd de personenauto aan de linkerzijde finaal opengereten. Het mag een wonder genoemd worden, dat RljNSBURG Paardenmarkt op 29 mei De traditionele paardenmarkt zal al hier worden gehouden op 29 mei a.s.. Het comité heeft weer premies van f. 200, f. 100, f. 75 en f. 50 uitgeloofd voor de grootste aanvoeren. Waarschijnlijk zal er des middags een sportmiddag worden gehouden. gee-n persoonlijke ongevallen plaats von den. Een en ander veroorzaakte stag natie in het verkeer. Gesneuvelden uit meidagen 1940 werden in Oegstgeest herdacht Bijeenkomst in Groene Kerk Het was gisteren voor de twaalfde maal dat de Oranjevereniging in de Groene Kerk een herdenkingsbijeen komst hield ter nagedachtenis aan hen, die in de meidagen van 1940 zijn gesneu veld in onze omgeving. Burgemeester H. L. du Boeuff en zijn echtgenote, pastoor Looyaard en nog vele anderen woonden de samenkomst bü. Als een van de gasten van het oor logsgraven-comité was bovendien aan wezig mrs. Frcemam uit Vancouver, die voor de eerste maal het graf van haar zoon op het oorlogskerkhof bezocht. Begonnen werd met orgelspel door Hans Boelee. die sombere muziek speel de over Psalm 103 8 van Jan Zwart. Samen zong men „Wilt heden nu tre den" waarna de voorzitter der O.V., de heer N. v. Weizen, een kort begroetings woord richtte tot de nabestaande fami lieleden en o.m. opmerkte dat hü des tijds niet had verwacht dat nu nog, 18 jaar na 1940. de samenkomsten zouden plaats vinden. Zolang evenwel zovele nabestaanden de soms verre reis over hebben om naar Oegstgeest te komen behoeft de vraag nog niet aan de orde te komen wanneer deze herdenkingen tot het verleden zullen behoren. Hü dankte de autoriteiten voor hun aanwezigheid, prees de toegewijde zorg van het oor- logsgravencomité voor de geallieerde gravetn en dankte de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente voor het beschikbaar - stellen van het kerkgebouw en niet in 1 het minst prof. dr. G. P. van Itterzon „Ook nu nog is Nebucatlnezar niet dood" weg geestelük schade te lüden, schrif tuurlik gezegd: aan de ziel. Ook uit onze tijd, vervolgde ds. De Ruiter, kennen we de Nebucadnezars. In het Duitsland van Hitier werd de jeugd opgeëist voor de god der Germanen. Evenzo legt men nu beslag op de jeugd achter het IJzeren Gordyn. Maar ook in het Westen is Nebucadnezar niet dood en de moderne Nebucadnezar volgt de oude beproefde tactiek met de verlok king hoveling te mogen worden in zijn wereldrijk. Wy moeten dit niet op zyn beloop laten, maar de jeugd leren van Jeugd leren van spijs te eten, die waarlijk voedt In de Kooikapel werd gisteravond een herdenkings- en dankdienst gehouden, gewyd aan het tienjarig bestaan van de Chr. Jongemannenvereniging Irene. Aan deze dienst, waarin voorging ds. J. N. .de Ruiter, werkte mede het dubbel gemengd kwartet „Musica" o.l.v. de heer J. Arnoldus en de trompettist Joop Brons. By dit jubileum, aldus ving ds. De Ruiter zijn predikatie aan, zien wij terug de spijs te eten die waarlijk voedt, en zien wij vooruit, maar wij dienen ons Zo kan de C.J.M.V. verantwoord ver in de eerste plaats te bezinnen. Tot be- der gaan met haar werk, ook al zal de zinning komt men door te luisteren j wereld zeggen, dat het dwaasheid is; naar Gods woord. Ds. De Ruiter las ver- want na een proeftyd van tien dagen volgens Daniël 1 vers 11—16, waarin I met groenten tot spys en water tot wordt verklaard hoe de joodse jongelin- drank, wonnen Daniël en de zijnen het uit Den Haag voor diens bereidwillig heid het herdenkingswoord te spreken. Nadat allen Gezang 293 hadden ge zongen las prof. v. Itterzon een deel van 1 Cor. 15. Dit werd gevolgd door orgel spel n.l. Lamentation door Alexandre Guilmant. Prof. v. Itterzon ontleende zijn toespraak aan 2 Cor. 5 1. Paulus schreef aan mensen, die voortdurend dicht bij de dood leefden, omdat Corin- the steeds gevaar liep door aardbevin gen te worden getroffen. Heel het leven van de inwoners was een stryd tegen de laatste vijand, de dood. De dood is vol gens Paulus de afbraak van onze aardse tent. De levenstent van hen, die vielen was heel gauw gescheurd en afgebro ken door het oorlogsgeweld. De troost, die Paulus in hetzelfde vers geeft is dat de dood niet het laatste is. Jezus Chris tus zal eens het stof uit de graven op wekken tot een nieuw en onvergankelijk lichaam. God geve de nabestaanden dat zy by het graf niet alleen naar beneden kij ken maar ook omhoog in het geloof in de opstanding. In het Engels sprak hierna prof. v. It terzon de buitenlandse gasten toe. in het bijzonder mrs. Freeman, waarbij hy haar vroeg onze grote dank voor wat de Canadezen deden voor onze bevrü- ding over te brengen. Na het zingen van het Engelse en het Nederlandse volkslied begaf men zich naar de Hollandse en geallieerde graven, waar kransen werden gelegd, door prof. v. Itterzon een kort bijbeldeel werd ge lezen en het Onze Vader gebeden. Mrs. Freeman bracht grote dank aan allen, die door de goede verzorging van de graven haar in staat stelden een dank bare herinnering te houden aan de plaats waar haar gesneuvelde zoon be graven ligt. De nabestaanden kwamen later nog in het kerkgebouw bijeen by welke gele genheid nog eens dank werd gebracht aan de Oranjevereniging voor alle zorg en bemoeiing voor de herdenkingssa menkomsten. Leidse raad bijeen Dokter J. G. Bazuin directeur Gem. Geneeskundige Dienst By de aanvang van de hedenmiddag gehouden zitting van de Leidse raad, deelde de voorzitter mede, dat het lid, de heer J. van Iterson, na afhandeling van de agenda in de gelegenheid zou worden gesteld om zijn interpellatie in zake de riool-ellende aan de Langebrug te houden. Na deze mededeling en lezing der in gekomen stukken werd allereerst voor zien in de benoeming (vacature dokter C. R. Zyerveld) van een directeur van de Gem. Geneeskundige Dienst. Voor deze vacature was de volgende niet alfabetische voordracht opgemaakt: 1. dokter J. G. Bazuin, thans wnd. direc teur en 2. dokter J. P. Buys, plv. direc teur G. G. en G.D. te Delft. Met alge mene stemmen werd dokter Bazuin tot directeur benoemd. Tot tüdelijk leraressen in de klassieke talen aan het Gymnasium werden be noemd de dames A. M. F. Witkam Peeren en A. K. de Buck; idem tot tü- delyk leraar in de wiskunde en de mechanica aan het Rembrandt-lyceum de heer K. A. Post. Aan de heer C. Kivit werd eervol ontslag verleend uit zün betrekking van tüdelük leraar in de handelswetenschap pen aan dit lyceum. De raad ging akkoord met de bouw van een openbare lagere school met 10 lokalen aan de Oppenheimstraat en van een openbare school voor g.l.o. aan de Sumatrastraat. De bedoeling is evenwel met de uitvoering van de bouw te wachten totdat de finan ciering voldoende zal zyn verzekerd. Binnenkort is dit te verwachten. Voor de verbetering van de vloerbe dekking in vijf lokalen van het gebouw der voormalige B.L.O.-school aan de Caeciliastraat werd een bedrag van f. 5600 uitgetrokken De R.-K. Meisjes school aan de Haarlemmerstraat 32 heeft deze lokalen thans in gebruik. '■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Nabezorging Mocht U een keer de krant niet ontvangen, dan verzoeken wty U no. 3 0 5 0 0 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur (Dus niet het in de telefoongids vermelde nummer van onze auto maat). gen aan het hof van Nebucadnezar tot hovelingen werden opgeleid onder de verlokking van een hoge onderscheiding en met dagelijkse maaltijden gelijk aan die van de Koning zelf. Hun positie was echter niet zo bevoorrecht als het leek. De jongens werden losgemaakt van de geestelijke bodem waarin zij waren ge worteld. Daarom werden zelfs hun na men (aan hun godsdienst ontleend) door andere vervangen. Zij moesten de Baby lonische taal leren en men bracht hen geheel onder de cultuur van het veel godendom. In hun leeftijd van „grote kinderen" waren zij gemakkelijker over het drietal begaf zich met een stapel van het ontvreemde bankpapier naar een winkelier om een schemerlamp te kopen voor zün moeder. Hy wilde er de volgende dag zijn mama mee ver rassenDe winkelier vertrouwde het zaakje niet erg en belde de politie op. Tot nu toe is een bedrag van f. 700 teruggevonden. NA AANRIJDING OVERLEDEN De heer C. v. d. Lelie, die onlangs bü een verkeersongeval in de Narmstraat een heupfractuur had opgelopen, is in het afgelopen weekeinde overleden. Het slachtoffer was 67 jaar oud en woonde aan de Lammenschans weg. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ronald, zn van A. van Polanen en E. Ahrens; Kees, zn van W. van Oorde en M. Sanderse; Franciscus Maria, zn van J. T. Witte en H. M. B. Stijnman; Karei, zn van B. Ouwerkerk en J. Bakker; Johanna Ber- nardlna Maria, dr van J. G. Turk en P. E. van Egmond; Astrid Sylvia, dr van N. D. Kret en L. Verstoep; Adrianus. zn van A. Gravekamp en E. Nieuwpoort; Harold Alexander en Josephine Charlotte, zn en dr. van T. C. Maghielse en A. van Rhee- nen; Peter Johannes, zn van T. van Nieu- wenhuijzen en C .J. M. van Alen; Anto- nla Maria, dr van J. W. Braun en M. A. J. Gordyn; Agnes Franciska, dr van K. Peet oom en E. J. Scharre; Freddy, zn van H. van der Meulen en H. Korringa. OVERLEDEN M. Parlevliet, 36 jaar, man. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 9 mei. Bloe menveiling: Lathyrus 671.08; Pyrethrum 95—1.90; Anemonen 1832; Narcissen 5 19; Irissen 4662; Doronlcum 618; Col- vlllels 1.101.15; Campanula 7078; Vio lieren 6065. Tulpen: Golden Harvest 26—62; Nlrza 3342; Reforma 1834; Piccadilly 1541; Cordell Huil 3041; Paris 3240; E. Eddy 16—33; Red Pitt 4049; Rose Copland 1338; Golden Measure 2247; Queen Elizabeth 3247; Rdnland 31—38; Bartlgon 2234; .-sonja 12—17; Dillenburg 60—65; W. Pitt 25—30. Tulpen gemengd 2761; Parkiettulpen 30 —85. per bos Am. Anjers 17—33 per tuk. Grienteveiling: Aardbeien 14 ons doos 1.20—1.55 Idem 2 ons doos 1.752.05, id. afw 801.40 per doosje; kropsla I 1523, idem II 7—19; andijvie 17—21; spinazie 1621; komkommers 54 per 100 kg. ROTTERDAM, 12 mei. Veemarkt. Aanvoer in totaal 2285; vette koelen en ossen 1367; varkens 918. Prijzen in cents per kg.; vette koelen le kw. 300—340; 2e kw. 275295; 3e kW. 260 —276; varkens (lev. gew.) 179 177 174. den waren gewijd, zouden naar Oosterse begrippen helpen hen onder de invloed van deze goden te stellen. Zij waren op Handel. glansrijk. Het jeugdwerk heeft al een proeftyd van eeuwen achter zich. Wie gelijk heeft wordt men gevaar als de dood aan de mens of als de nood aan de ziel komt en de mens alleen komt te staan voor God. Het is alleen de sobere spys in woord en geest van Jezus Chris tus die voedt. Onze schriftoverdenking gaf zin en betekenis aan ons jeugdwerk. Wij kun nen er op voort en zullen blij en moedig verder gaan, aldus besloot ds. De Ruiter. Het koor zong voor de predikatie Sum Sanctus van Schubert en aan het einde van de dienst gezang 232. Joop Brons speelde begeleid aan het orgel door Jan Brons ..God is licht"' van Vupius en „I know that my redeemer liveth" van Recente kwart eeuw was niet gemakkelijk Nehroe valt Tito's standpunt bij Premier Nehroe van India heeft he denochtend voor de Indiase Congres commissie gezegd, dat er voortdurend meningsverschillen in de communisti sche landen voorkomen, welke zich soms achter gesloten deuren afspelen. Der halve kan men soms met verrassing over een beslissing lezen, die niet in overeenstemming met een eerder afge legde verklaring leek te zün. Nehroe zei, dat de communistische wereld zich via de verschillende communistische partyen met de binnenlandse aangele genheden van andere landen bemoeit. De Indiase communistische partij had aanvankelijk een vriendschapsbetuiging aan het recente Joegoslavische party- congres gestuurd, maar nadat de ont stemming van o.a. de Russische party genoten over de gebeurtenissen in Joe- go-Slavië -tot uiting was gekomen, had men een tweede boodschap gestuurd, waarin men zyn misnoegen over het Joegoslavische partybeleid uitte, aldus Nehroe, die eraan toevoegde, dat het niet op zyn weg lag uit te maken wie in het geschil tussen Joego-Slavië en de andere communistische landen gelijk heeft. Hy vergeleek de situatie met die van een kerkvorst, die een afwijzing van het orthodoxe pad veroordeelt. „Er kun nen vele wegen naar het socialisme leiden. Dat is geheel in overeenstemming met het Indiase filosofische standpunt" Fuchs weer thuis Fuchs en zün mannen, die zoals be- Bij het monument voor de geval-de vijf dagen strijd tussen Duitse j «traïS! lenen aan de Hofweg in Den Haag aanval en capitulatie het leven of- zijn vandaag per schip in Southampton werden -aterdan bloemen oelead i fetden I aangekomen. Zy werden met muziek en werden ^ateictag oioemen gciega /eruen. het geloei van scheepssirenes Verwel- door nabestaanden van hendie in I komd. Waardig begin van het jubileumjaar Het gouden herdenkingsjaar van haar 50-jarig bestaan is de Leidse Pluimvee vereniging „De Oude Leidse" zaterdag avond begonnen met een feestelijke herdenking voor de leden en huisgeno ten in de geheel bezette zaal van „Oud Hortuszicht". De heer F. v. d. Mark jr.. die al 25 jaar voorzitter is. sprak over een onge kende bloei in de eerste vijf en twintig jaar. van ongekende moeilijkheden daar na. maar was toch verheugd te mogen zeggen dat de vereniging nu weer een stijgende lijn toont. Hij hoopte hiervan de weerslag te zullen zien in de nationa- let jubileumtentoonstelling van 18 t.m. 20 decmber te Rijnsburg. Op deze ten toonstelling zal het bestuur ook reci piëren bij gelegenheid van dit gouden feest. Het was voor de heer Van der Mark ook een groot genoegen, het erelid tevens oprichter van ,.De Oude Leidse". de heer H. L. A. v. d. Horst uit Jutphaas te mo gen begroeten. Een woord van waardering en dank was er voor het gouden (en oudste lid) de heer F. v. d. Mark sr.. die nog steeds actief lid is en ook sinds vijftig jaren inzendt voor tentoonstellingen. Spreker memoreerde dankbaar het ge lukstelegram van de Kon. Ned. Ver. „Avicultura". de telefonische gelukwen sen van mevr. Verhey van Wijk, de dochter van de eerste voorzitter, de heer J. Roem en de vele gelukwensen van de .zusterverenigingen. Erelid en oprichter, de heer v. d. Horst, ging in zijn dankwoord even terug naar de grote nationale tentoonstellingen van de Oude Leidse. die als de grootste en beste bekend stonden. Spreker hoopte dan ook dat de jubileumtentoonstelling de oude roem van de vereniging weer zal evenaren en dat dit gouden feest een stimulans zal zijn voor de groei en de bloei van de vereniging. De verdere avond werden de leden op een bijzondere wijze vermaakt door het Cabaret Trio Rolé's. Vooral de diverse schetsjes, hoewel niet nieuw, werden uit stekend gebracht en de cabaretiers ga ven blijk van goede toneelroutine. De muzikale omlijsting werd op de bekende wijze verzorgd door Henny Choufour. wiens Ballroomorkest het slot van de avond bracht en een gezellige dans. De leden kunnen dan ook met voldoening terugzien op een gezellige avond, maar ook op een waardige inzet van het gou den jubileumjaar van hun „Oude Leld- Hoewel de plannen voorshands niet kunnen worden uitgevoerd financiële omstandigheden van ryk en gemeente zegde de raad zyn medewerking toe in de stichting van een Prot. Chr School voor B.L.O. in Zuidwest. De heer Woud stra (Prot Chr.) vroeg, nu de plannen voorlopig niet zullen worden gereali seerd, aandacht voor de hoog noodza kelijke restauratie van het huidige ge bouw aan het Plantsoen. Wethouder Van Schaik deelde mede. dat B. en W. naar een oplossing zoeken. Restauraties zyn ook volgens B. en W. nodig. Mo menteel worden reeds besprekingen ge voerd tussen het College en het school bestuur. Het zal vermoedelijk gaan in de richting van een kapitaalsverstrekking. Aan de Ver. voor Pedagogiek zal een garantie van ten hoogste f. 1000 worden verstrekt voor een eventueel tekort van het hier ter stede op 16 en 17 mei te houden landelijk congres. Het woonhuis met erf aan de Lange brug 95 werd voor f. 6.825 aangekocht. Teneinde de bouw van een studenten flat, gelegen op de hoek van de Haagweg en de Churchilllaan, mogelyk te maken werd een bouwterrein ln erfpacht uit gegeven. (De zitting duurt voort) BEURSOVERZICHT K.L.M. en Van Nievelt Goudriaan flauw Amsterdam, 12 mei Tengevolge van alle mogelyke tegen vallers, leed de KLM naar gemeld over het le kwartaal 1958 een verlies van f6.8 miljoen. Het bedryf is zeer conjunctuurgevoelig en daardoor erg kwetsbaar t.a.v. risico's. Dat het verlies dergelyke vormen zou aannemen, viel eerlyk gezegd, tegen. Deze tegenvaller lokte aanbod van publieke zyde uit; waardoor de prys van de aandelen daal de van f 108.50 vrüdag j.l. tot f 101.50 vandaag ex f 4 slotdividend. De handel was zeer rustig en het aanbod kwam in een vrüwel lege en ongeïnteresseerde markt, waardoor het verlies zich ge- makkehjk laat verklaren. Aandelen Philips stegen 3%. Er bestond weer wat belangstelling voor de aandelen van bui tenlandse züde in verband met de a.s. introductie van het fonds op de lei dende beurzen in West-Duitsland. Aan delen Kon. Olie bleven op f 172 f 1.— onder de slotkoers van vrijdag j.l. Uni levers. lichtelük aangeboden, verloren 1 punt, terwyl Aku's prüshoudend ble ven. Het Jaarverslag van Van Nievelt Gou driaan, met sombere uitlatingen van de directie, werd ter beurze ongunstig ont vangen. De aandelen van deze maat- schappü openden op 128, ruim 7 punten lager dan de vorige slotprys. In het verdere beursverloop kon de koers zich herstellen tot 130. De vreugde over de eventuele verkoop van 18 schepen door de directie van de KPM, was vandaag verdwenen. De overgebleven winst van 4 punten van j.l. vrijdag, verminderde vandaag nog eens met 3 punten. Ook aandelen Scheepvaart Unie verloren dientengevolge 2 punten. De a.s. veiling in Milaan van 2500 pakken prima tabak van de Deli Maat schappij. maakte een gunstige indruk. De koers van de aandelen Ver. Deli trok circa 2 punten aan tot 78 De overige fondsen in deze sector ondergingen wei nig wyzigingen. Staatsfondsen kalm en prüshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam. 12 mei Londen 10.5946 —10.59%: N. York 3.78%—3.78%; Mon treal 391%—3.91%: Parijs 89.75—89 85; Brussel 7-50%—'7.60%; Frankfurt 90.44— 90.49; Zurich 86 58—86 63; Zürich (vr. fr 88311288.36%; Stockholm 73.01— 73 06: Kopenhagen 54.7254.77; Oslo 52.9252.97; Milaan 60 66%—60.71%; Wenen 14.69%—14.60%. Beurs van Amsterdam Maandag 12 mei ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 1% Grootboek obl. 3% Q13/ Ned '47 3* (3> Ned. '51 3% "J lij Ned '53 (34) »j* Ned '56 34 f.f' "g B Ned '48 34 jB Ned '54 34 Ned '55 I 34 88% 88% Ned. '55 H 34 ™Y> NeH *87 3 olnt oo Ned WJB lening 6% 108% Dollarlng '47 3 94% 95 Investeringscert. 3 94 Ar Ned 62-64 3 93% 93,, Cert. NWS 60% 60/4 Indië '37 A 3 90% 90% Grootboek '46 3 88 y4 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 26% 25% Nat. Handelsbank 80% 80 Ned. Handelmü 158 159% Amst. Rubber 57 56% Deli My.en (Ver.) 76 78 H.VA 94% 94% Java Cult31% 31% Senembah 54 y4 54 Vorstenlanden9% 9% A.K.U 171% 171% Berkei's Patent (v.) 194% 196 Calvé Delft cert. 280% 282 Kon Pap v Gelder 167% 166 Hoogovens cert 295 297% Müller en Co NJB 307 305 Ned Kabelfabr 235 283% Philips 280% 283% Philips pref 153% 154% Unilever 326% 325% Wilton Feyenoord 188 187% Bill ton 2de r 166 167 Dordtse Olie gew 725 714% Kon Petr (f 20.— 172.20 172.50 idem (50 A f. 20.—173 172.05 Holl Amer UJn 135% 136 Java China Paket - us K-L-M 108.50 101.60exd. Ned Stoomv M(J 128% 127% Kon Paket Mü 112% ill Stoomvaart Mü Ned 13i 130 Nievelt Goudr cert 135y4 130% v Ommeren cert 205 204 Kon Rott Lloyd 108% 108 Ned Scheepv Unie 110^ 108 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 92 92 Den Haag 1937 I 3 86 Leiden 1947 90B R'dam -37 I-III 3% 92% 92 Industr. Obligaties Philips Dollar lng '51 98L 97% Premieleningen 97 97% A'dam '51 2% 8614 86% A'dam '56 I 2% 81 80% A'dam '56 II 2% 94% 95% Eindhoven *54 2% 80% 81 Enschede'54 2% 83 83%B Den Haag '52 1 2% 90 90% Idem II 2% 96 95% R'dam '52 I 2% 91 91 Idem n 2% 90% 90% Utrecht '52 2% 90 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 209 2il0 HH.U cert187% 167% Rott. Bank 176 176% Twentsche Bank 160 160 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 230B 213 Borneo Sum HMU 40 40 Ned G. en Sp fabr 183% 185 Kon Ned Grofsm 98% Interna tio 67 Va 67 Rott. Droogdok Mü 484 486 Tieleman en Dros 8% 8V4 Ned MÜ- Walv.vrt 67 65% Spoorwegen Deli Spoorweg My 7% Amerlk fondsen Canadian Pacific R 26% Intern Nickel 74% Anaconda 45% Bethlehem Steel 40A Cities Service 52 y4 General Motors 38A Kennecott 85% Republic Steel 43 Shell Oil 75% Union Pacific 30 Un States Steel 61% 26A 73 45% 40% 52% 38% 85 43% 75% 29A 61% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V K 9/5 Edeimet Kon AA 43 43 Prei ns idem o7UB Electrolas B 390B Holl Constructie 415B 430GB lng our v Bouwnyv 124% Int Kunststofl Ind 43GB 44 Leidsche Wolspinn 138 138 Sikkens Lakfab '5:< 385GB Ver rouwfHhriPKf :58% 159 Wernink s Betonm 84 84% Van Wyk Textiel 63L 60% Zaalberg 118L 117L

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7