3 4 90 90 Rotterdams DOS won driekamp vóór Holland en Vlug en Lenig Papieren van Franse formateur Pflimlin staan zeer ongunstig Satin coton Popeline Brieven op advertenties onder nummer MAANDAG 12 MEI 1958 Atletiek in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) De krachtmeting tussen de Atletiek verenigingen Holland, het vermaarde Vlug en Lenig uit Den Haag en DOS (Rotterdam), welke gisteren in de Leidse Hout werd gehouden, is in een ruiqie overwinning voor de Maasste delingen geëindigd! Op de tweede plaats kwam „Holland", dat, ondanks het gemis van enkele cracks, V. en L. achter zich wist te houden. Een schit terende prestatie dus weer van de Oranjebroeken. In punten uitgedrukt ziet de totaaluitslag er als volgt uit: 1. DOS 216; 2. Holland 180; 3. V. en L. 159. Bezien we echter alléén de seniorenprestaties, dan blijkt, dat Holland en V. en L. van plaats ver wisselen! Met de voorwedstryden om de Prins Hendrikbeker (Ned. club- kampioenschap voor senioren) vlak voor de deur, 1 juni a.s., is dit minder prettig. De ploeg wordt dan echter versterkt met enkele sterke junioren en die bezit Holland! Zo verbeterde Kees Smit, ondanks de krachtige wind zijn beste persoonlijke prestatie op de 300 meter (36.5 sec.)Frans Beker kan stellig ook een versterking zijn. In elk geval moeten de Leidenaren in staat kunnen zijn een finaleplaats uit het vuur te slepen. We zijn be nieuwd! Een verrichting, die eveneens gezien mag worden is die van Gijs de Vreugd (Holland), die op de 5000 meter clubge noot Piet de Haas versloeg in de uitste kende tijd van 16.11.6, hetgeen voor hem promotie naar de B-klasse betekent. Carel van Venetiën schijnt er langza merhand weer in te komen. Zijn „ge durfde" 400 meter (51.9) mag tenminste genoemd worden. Coos van Royen ver raste vriend en vijand op de 800 meter. Alhoewel vierde, eindigde hij slechts 1.6 sec. achter de winnaar, de international Flip Koudijs (V. en L.). Op de sprint was Aad van Hardeveld (V. en L.) na tuurlijk heer en meester. Gezien de rug- wind viel zijn tijd van 10.9 sec. echter nogal tegen. Wilt U nog weten wat Hans Peen (Holl.) deed op de 600 meter jun. B? Winnen natuurlijk, met een tijd van 1.28.7. De beruchte springplankschoen schijnt hoogspringer Harry van Kleeff (DOS) Sportsplinters Donderdag 29 mei a.s zal op Hout- rust in Den Haag een voeitbadiwedstrijd worden gespeeld tussen de studenten teams van Nederland en Luxemlburg. De Nederlandse golfploe-g voor de landenwedstrijd FrankrijkBelgië Nederland (heren), 17—19 mei as. te Brussel, bestaat uit de volgende spelers: W. Oh. van Lansdhot, aanvoerder, mr. J .F. Dudok van Heel. A- F. Knappert, R. Ollland, J. Eschauzier, F. G. Waller, D. P. Hudig en A. M. Borren- De 3-litier Ferrari van de Italiaan Luigo Musso en de Belg Olivier Gende- bien heeft zondag de Targa Florio ge wonnen. Deze race voor sportwagens, de derde wedstrijd die meetelt voor het wereldkampioenschap merken, werd op het 72 km. lange bergcirouit van Mado- nia bij Palermo gereden. Op het terrein van Sittardia te Sittard heeft de Nederlandse heren- ha ndbalploeg een 16—11 overwinning behaald op het Belgische elftal. Het was de 7e achtereenvolgende ontmoeting tussen beide landen. De wedstrijd werd door ongeveer 2000 toeschouwers bijge woond. De hockeywedstrijd tussen de he ren B-teams van West-Du itsland en Nederland, welke te Muelheim is ge speeld, is in een 20 overwinning voor onze landgenoten geëindigd. De stand was reeds bij de rust bereikt. Tijdens een nationaal waterpolo- toernooi in het Sportfondsenbad te Am sterdam is zaterdagavond ook gezwom men om de Obeltbeker. een wisselprijs op de 200 meter vrije slag heren. De Heemstedenaar Rudy Prins kwam voor een jaar in het bezit van dit kleinood, door in de overigens matige tijd van 2 min. 15 6 sec. te winnen. Tijdens nationale atletiekwedstrij den. die zondag op het sportpark „Adri- chem" in Beverwijk gehouden werden, heeft Corrie van Wijk (DJS.M.) het re- oord kogelstoten meisjes heroverd. Met een worp van 14.88% m. bleef ze ruim boven haar eigen prestatie van drie we ken geleden (14 48 m.) en boven die van de oude recordhoudster Irene Roe ken, die op 4 mei in Utrecht 1461 m. stootte. De Belg René Baeten heeft zondag te Genève met een FN de Grote Prijs van Zwitserland (motorcross), een wed strijd die meetelt voor het wereldkam pioenschap motorcross, gewonnen. In de finale legde hij de 20 ronden (40 km) af in 54 min. 1.5 sec. De Zweed Bill Nils- son werd tweede, de Nederlander Albert Dirks eindigde op de zesde plaats. nog geen goed te doen: 1.75 m. is voor hem nu niet een prestatie om over naar huis te schrijven. Tot slot de belangrijkste uitslagen: 60 m. jun. C: 2. C. van Wageningen (Holl.) 7.8 sec. 100 m. jun. B: 3. K. Linschoten (Holl.) 11.9. 100 m. jun. A: 1. K. Smit 11.4; 2. F. Beker 11.5. 100 m. sen.: 1. A. v. Hardeveld (V. en L.) 10.9; 2. W. Aelrichs (DOS) 11.-; 3. C. v. Venetiën 11.2. 110 m. horden sen.: 1. M. Bos (V. en L.) 15.4. 300 m. jun. A: 1. K. Smit 36.5; 2. F. Kwakkel (DOS) 38.6. 400 m. sen.: 1. R. v. d. Knaap (DOS) 51.2.; 2. C. v. Venetiën 51.9. 600 m. jun. B: 1. H. Peen 1.28.7; 3. C. Booy 1.34.5. 800 m. sen.: 1. F. Koudijs (V. en L.) 2.-.-; 2. J. Jansen (DOS) 2.-.-; 3. J. Waterreus (DOS) 2.01.5; 4. C. v. Royen 2.01.6; 5. A. Kingma 2.02.4. 1500 m. sen.: 1. R. Schoenmaker (V. en L.) 4.12.6; 2. L. Suiker (DOS) 4.13.-. 5.000 m. sen.: 1. G. de Vreugd 16.11.6; 2. P. de Haas 16.15.6; 3. L. Suiker (DOS) 16.35.4. Kogel jun. C: 1. T. Huigsloot 11.33 m. Kogel jun. B: 1. W. Suvaal (DOS) 13.02; 2. F. Beker (Holl.) 12.32; 3. J. v. Heek (Holl.) 11.89. Kogel sen 1. Romani (V. en L-) 12.67. Vèr sen.: 1. Sleeuwenhoek (V. en L.) 6.22 m. Hoog jun. A: 1. J. de Gruill (DOS) 1.65 m.; 2. W. Suvaal (DOS) 1.60; 3. F. Beker (Holl.) 1.55. Discus sen.: 1. A. de Bruyn (V. en L.) 38.58; 2. J. Romani (V. en L.) 37.07. Speer sen.: 1. A. van Druten (V. en L. 46.68 m. Polshoog sen.: 1. R. v. Es (Holl.) 3.60 m.(!); 2. B. Kany (DOS) 3.20; 3. R. den Tonkelaar (Holl.) 3.- m. Estafettes: 4x60 m. jun. C: 1. Holland 32.4; 4x100 m. jun. A: 1. Holland 46.4; 4x100 m. sen.: 1. V. en L. 43.2; 2. DOS 44.8; 3. Holland 46.3. VVSB deelde met VVP In de eerste helft hadden de gasten, gesteund door de krachtige van doel tot doel staande wind, de beste kansen een voorsprong te nemen. Ook het spel van de Hagenaars was in die eerste drie kwartier beslist beter dan dat van de Noordwijkerhouters. Het was dan ook volkomen verdiend, dat de bezoekers na een half uur spelen de leiding verkre gen, dank zij een keihard schot van de midvoor, dat de jeugdige Bavodoelman Peters te machtig bleek: 01. De tweede helft was grotendeels voor VVSB, dat met snelle aanvallen de Haagse defensie uit verband speelde. Toen Jan van Duin met een ver schot de Haagse doelman wist te verrassen (11). wettigde deze treffer het vermoe den, dat hij tevens de inleiding zou vor men voor een voorsprong voor de thuis club. In deze verwachting werd men echter teleurgesteld, eerstens doordat de Bavo-voorhoede met de doelpuntrijpe kansen verder geen raad wist en ten tweede doordat de Haagse achterhoede niet al te veel gelegenheid tot schieten liet. Het gevolg van een en ander was, dat het einde met een puntenverdeling kwam, waarmee de bezoekers en de thuisclub kennelijk tevreden waren. Slecht spel bij AlphiaCromvliet Aan de Heul heeft Cromvliet als het minst slecht spelende elftal beslag ge legd op de beide punten. Wat Alphia er dit keer van terecht bracht, was zonder meer slecht. Zowel in technisch als tactisch opzicht mankeerde er wel bijzonder veel aan het spel van beide elftallen. Alphia bracht met de wind in de rug de bal aan het rollen, waarna de voor hoede zich enkele kansen wist te schep pen, die echter onbenut bleven. Na een kwartier spelen wist Cromvliet zich wat los te werken, maar produktiviteit kwam in het woordenboek van de Hagenaars evenmin voor. De wedstrijd verviel hier na in een wat lusteloos heen en weer getrap. Na de pauze was het weer Alphia. dat het eerst tot aanvallen kwam. Toen echter doelpunten uitbleven, verflauwde de animo van de gastheren weer. Het gevolg hiervan was. dat de gasten het spel in handen konden nemen en na een kwartier spelen moest Kramer voor de eerste maal naar het net, toen de rechts binnen na stevig doorzetten een treffer wist te plaatsen: 01. Het werd hierna weer een pover partijtje en iedereen verlangde naar het eindsignaal. Voor dit echter kwam, had de Haagse linksbin nen nog met een hard schot de voor sprong vergroot: 02. Bij Alphia werd linksachter Bouthoorn gemist Vierde klassers Zaterdagvoetbal Ook in de vierde klasse B zijn nu de beslissingen gevallen. TOGR, dat met 41 by Leiden won. werd kampioen en het Zwammerdamsé ZW degradeerde naar de Afdeling Gouda doordat Katwijk erin slaagde van RCV te winnen. LeidenTOGR Moeilyk heeft TOGR het niet gehad want uitge zonderd de achterhoede met Piet van der Kwaak aan het hoofd vormde de Leiden-ploeg een zwak geheel. Na twin tig minuten spelen opende TOGR door midvoor Pols de score en enkele minuten later maakte dezelfde speler er 0—2 van Ook in de tweede helft was TOGR vrij wel voortdurend in de aanval. Rechts buiten Knyf scoorde 0—3 en pas toen de stand 04 was. wist Starre voor Leiden de eer te redden: 14. RCVKatwijk Deze op het Kat- wyk-terrein gespeelde ontmoeting ken merkte zich door een zenuwaohtig begin. RCV nam door midvoor Van Leeuwen de leiding in de zevende minuut, maar de Katwykers lieten zich daardoor niet ontmoedigen en in de zeventiende mi nuut bracht Herberts de partyen weer naast elkaar. Een verrassend schot van invaller-rechtsbuiten Knetch bezorgde Katwyk een 12 voorsprong by rust. Na de hervatting werd de strijd vinniger en na getreuzel in de Katwyk-achter- hoede kon Van Leeuwen de stand weer gelijktrekken: 22. Kort voor tijd zorg de Herberts echter toch nog voor een Katwijkste zege Een verrassend schot men rekende op een voorzet bete kende 23 en daarmee behielden de Katwykers hun vierde klasseschap. RCLNoordwyk De kampioenen, die met drie invallers aantraden, ver loren deze niet meer van belang 'zynde ontmoeting met 3—2. De roodbroeken namen na drie minuten spelen de lei ding door hun rechtsbinnen, maar Boogaards deed deze Noordwijkse voorsprong in de twintigste minuut te niet. Na de hervatting gaf Van Duyn Noordwyk uit buitenspelpositie opnieuw de leiding, maar met een kop bal bracht Koreman RCL weer naast de kampioenen. Uit een penalty wegens hands gaf Boogaards RCL voor het eerst in deze wedstrijd de leiding: 3—2 Kort voor tijd voorkwam doelman Van Well de Noordwijkse gelijkmaker door vrij zwaar blokkeren van een der doorgebro ken roodbroeken. Naar veler mening had dit met een penalty bestraft dienen te worden en het einde kwam dan ook met enige rommelige taferelen. Quick Boys verloor met 5—3 van Kozakken Boys Met vijf invallers speelde Quick Boys zaterdagmiddag zyn laatste competitie- wedstryd tegen Kozakken Boys in Wer kendam. Het elftal werd gecompleteerd met verschillende junioren, die ondanks de nederlaag toch wel wat voor de toe komst beloven. In het begin van de wedstrijd was de thuisclub aanvallend stukken beter en de invaller-doelman had al gauw driemaal moeten vissen. Daarna kwam Quick Boys door twee goede doelpunten tot 3—2, maar de lei ding stond de thuisclub in het verdere verloop toch niet meer af, want de wed stryd eindigde met 5—3. Quick Boys speelt morgenavond op „Nieuw Zuid" te Katwyk een wedstrijd tegen Slough Town F.C.. een club uit de buurt van Londen. WIELRENNEN Van Wetten won in België Adrie van Wetten heeft zondag by de Belgische plaats Dein-ze een wegwed strijd over 210 km. voor professionals gewonnen in de tijd van 5 uur en 22 mi nuten. De Belg Van Aerde werd met een achterstand van tien meter tweede, Rondele derde, Noel Fore vierde en Aucquier vijfde. Aan de wedstrijd namen 79 renners deel. Te Ettellbruck werd zondag een in ternationale wielerwedstrijd voor ama teurs gehouden om de „Generaal-Pat- ton-prijs" Winnaar werd de Belg Emile Dams, die de 150 km aflegde in 3 uur 59 minuten en 12 seconden. Van Hou- welingen (Sassenheim) klaseerde zich als tweede (op 3 sec.) en de Limburger Hugens eindigde als derde, met een achterstand van 1 minuut en 18 sec. Noordwijkse Golfclub De gisteren op de banen van de Noordwykse Golfclub gespeelde beker wedstrijd, een 18 holes strokeplay voor dames en heren, 26 handicap en hoger, is gewonnen door de heer C. Gips. HOCKEY-UITSLAGEN Heren: Om de H.T.C.C.-beker: Delftse Stu dentenBe Fair 13. Prom. le-klasse: HDMKampong 01 (Kampong promoveert). Dames: Om de Parnassiaprys, finale: BDHC Kieviten 60. CRICKET COMPETITIE-UITSLAGEN lste klasse A: HCC I (207 voor 7)— Hermes DVS (89); ACC (194)—HCC II (142 voor 7, tijd). T enniscompetitie LLTCNMC 3, 6—2 LLTC heeft NMC 3 op resolute wyze terug gewezen. Wel moest Van Dongen zich aan Thomas in een eindeloos ly- kende party waarin rally's van 10. 15 slagen geen uitzondering vormden, in 2 sets gewonnen geven, maar daarna kwamen voor de thuisclub winstpunten aan de lopende band. Sitzen was veel te sterk voor Buning, zowel in achterveld als aan het net. Mej. v. Regteren Altena nam op sprekende wyze revanche en mevr. Buning voor de in de uitwed strijd geleden nederlaag. In 2 sets moest de NMC-speelster het hoofd buigen voor haar nu constant spelende rivale. NMC won alleen nog het 2e damesenkelspel. Mej. v. d. Wetering kon het tegen mej. Haan niet bolwerken en verloor, zy het in drie sets. De overige partijen waren voor LLTC. NOORDWIJK 2—LEIDSE HOUT De L.H. behaalde een kranige over winning op Noordwyk 2 (35). De da mes deden natuurlijk wat van hen werd verwacht. Zy boekten overwinningen in hun enkelspelen. Op een meer dan dui delijke manier. Mevr. Lie won met 60, 61 van mevr. Karsten en mevr Baren- dregt liet mej. Vriesman met 61, 62 al even weinig illusies. Het damesdub belspel gaf hen ook geen moeite. In 2 sets was de zaak snel bekeken. De grote verrassing was de nederlaag, die Noord- wyks no. 1 Oerlemans te slikken kreeg van vasthouder Barendregt. In de eer ste set was het al te zien, dat de Noord- wijk speler het ditmaal tegen Baren- drecht lang niet zo gemakkelijk zou krij- gen als destijds in Leiden. Met inzet van alle aanval kon hij de gamestand tot 55 gelijk houden. Toen capituleerde hij door de onophoudelijke druk op zijn backhand: 7—5 en in de volgende was hij nergens, werd hy zelfs op de fore hand uitgespeeld. 61. Een gevoelige afstraffing Schonk moest Karsten jr. de eer laten in een party vol verrassingen. De dubbelspelen werden gedeeld. ROOMBURG 1—GRAVELLERS 1 De beste party in deze ontmoeting was toch wel de party tussen mevr. Ubbink en mej. Buur. De Roomburgspeelster had nog iets goed te maken, in de uit wedstrijd had zy namelyk voor mej. Buur de vlaig moeten stryken. Nu triumfeerden haar drives. Doorlopend met een hoog tempo en een voor deze klasse verwonderlijke scherpte spelend joeg zy haar tegenstandster van hoek naar hoek. Even leek na de winst van de eerste set, 61, een reactie te komen, de drives gingen wat missen aan zeker heid en daardoor kon ook mej. Buur haar spel meer ontplooien. Maar lang duurde die inzinking niet en toen de drives weer helemaal functioneerden was ook de tweede set vlug gewonnen 63. Ed Lim. gaf de Rover met 60, 60 een gratis'tennisles wanneer mevr. Kas ten in haar party tegen mej. Kooistra een tikkeltje meer vasthoudendheid had getoond, dan zou er voor Roomburg een overwinning uit de bus gekomen zyn. Na een voorsprong van een set moest zij de tweede na hevige strijd met 810 prijsgeven. In de derde ging het uithou dingsvermogen een belangryke rol mee spelen en dat was wel de voornaamste oorzaak van het partyverlies. Glastra van Loon won de tweede set van Hensen met 62 maar had daarmee zyn kruit verschoten, 26. 62, 16. Het eerste gemengddubbel en het he- rendubbel leverden winst op voor Room burg, het tweede gemengd dubbel en het damesdubbel voor de Gravellers. Uitslag HANDBAL HVL miste penalty en verloer HVL heeft gisteren in Rotterdam de belangryke wedstrijd tegen concurrent de Schutters met 7—6 verloren. Een ge lijkspel zou evenwel de krachtsverhou ding ongetwijfeld beter hebben weerge geven. Het zou ook een gelijkspel zyn geworden als Rynsburger 3 minuten voor het einde bij de stand 76 voor de Schutters de penalty had benut, die was toegekend omdat Lucas in volle vrijheid op de cirkel werd gehaakt. De spanning van het ogenblik, de wetenschap dat de wedstryd in zyn handen lag, en uiter aard daarmee het kampioenschap waren teveel voor de HVL-aanvoerder. Het schot dat hij losliet kon de Rotterdamse doelman niet in moeilijkheden brengen. Jammer, want hy was gisteren de beste roodwitte aanvaller. Kanonniers als Duursma en Lucas, die doorgaans in een wedstrijd hun hand niet omdraaien voor 2 of 3 doelpunten, misten tegen de Schut ters de juiste richting. Het begin was voor HVL zeker hoopvol. Na 2 minuten al kon Bonte op een doorloopbal van Rynsburger de eerste HVL-treffer doen noteren. Wel maakte vlak daarop de Rotterdamse linksbuiten op nogal for tuinlijke wijze gelyk een door Bonte half afgeblokte bal verdween n.l. net langs Bronk maar Kagie en Bonte zorgden voor een 31 voorsprong. Duursma in vrije positie op de cirkel faalde en direct daarop verdween de bal, uit een vrye worp, ten tweede male ach ter de HVL-doelman. Even was de rood witte achterhoede haar zekerheid kwyt en de Rotterdamse aanval profiteerde daar bekwaam van. Met 43 voor de Schutters kwam de rust. Na de hervatting besloot Rynsburger Morgen voor Nationale Vergadering Pierre Pflimlin, de 51-jarige liberale r.-k. leider die zich bereid heeft ver- klaard te trachten een oplossing voor de regeringscrisis in Frankrijk te vinden, heeft tot dusver meer negatieve dan po sitieve reacties op ziin pogingen gekre gen. Politieke waarnemers slaan zyn kansen om Frankrijk na een crisis van vier weken aan zijn 25ste regering sinds de tweede wereldoorlog te helpen, dan ook niet erg hoog aan. Morgenmiddag zal hy voor de Nationale Vergadering verschynen. Tekenend voor de moeilijkheden waar mee hij te kampen heeft, is de weigering van zijn partijgenoot Georges Bidault om minister van Defensie te worden. Deze leider van de MRP nam zaterdag in een rede te Lyon ten aanzien van de Noordafrikaanse vraagstukken een standpunt in dat lijnrecht ligt tegenover de „liberale" benadering welke Pflim lin nastreeft. „Als Frankrijk in Algerije verliest, dan verliest de Republiek in Parijs. Wanneer de Republiek niet in staat is Algerije te behouden, dan heb ik meer medelijden met Algerije dan met de Republiek", aldus Bidault. Pfilmlin wil enerzijds een versterking van de militaire inspanning in Algerije, maar anderzijds een loyale uitvoering van de kaderwet, waardoor hij de mede werking van alle Algerijnen ook hen die vijandig tegenover Frankrijk staan, hoopt te krijgen. Voorts streeft hij naar directe onderhandelingen met Tunesië en Marokko. Met medewerking van deze landen wil hij komen tot onderhande lingen over een staken van het vuren in Algerije en tenslotte tot de vestiging van een economische gemeenschap voor het gebied van de Sahara en een Frans- Afrikaanse gemeenschap. De portefeuille voor Algerijnse Zaken had Pflimlin toegedacht aan een niet- politieke figuur, de prefect van politie Maurice Papon, doch deze bedankte voor de eer. Voorts gaven desgevraagd de volksrepublikein Robert Schuman, de voorzitter van het Europese parlement, en de conservatieve leider Pinay te ken nen, dat zy niet voelden voor de porte feuille van Buitenlandse Zaken. Roger Duchet, de secretaris-gen er aal van het Centrum van On afh ankelij ken bedankte voor de portefeuille van Defensie. Prins Bernhard in Pitt Polder Prins Bernhard heeft zaterdag een bezoek gebracht aan Pitt Polder in Brits Columbie en een tocht van uren ge maakt langs woningen, boerderijen en dyken in een door een groep Nederland se immigranten drooggelegd groot stuk land, ongeveer 40 km ten oosten van Vancouver. Het land is voor de zuivel- produktie geschikt gemaakt door Neder landers, die zich na de oorlog in Canada gevestigd hebben. De Prins bezocht o.a. de boerderij van Cor Klaver, die 64 stuks vee houdt. Mevrouw Blom. de echtgenote van de directeur van Pitt Polder, bood de Prins een schaal aan met een tekening van een paard, van de hand van Prinses Margriet. De Prins gebruikte het noenmaal ten huize van een gewezen luitenant-gouver neur van Brits Columbie te Pitt Meadows alvorens naar Vancouver terug te keren. Op de laatste dag van zyn bezoek aan Canada is Prins Bernhard vandaag met een toestel van de Canadese luchtmacht uit Vancouver in Victoria in Brits Columbia aangekomen. Morgen vertrekt de Prins naar de Verenigde Staten. Op het vliegveld van Victoria werd de Prins door burgemeester Scurrah en schout by nacht Rayner verwelkomd. Ruim 200 Nederlandse immigranten wuifden met vlaggetjes en juichten toen Prins Bernhard uit het toestel stapte. een solo met een uitgekookte boogbal in de uiterste rechterbovenhoek, 44. Maar ook de Schutters konden de weg naar het heiligdom van Bronk vinden. Via een penalty en een uitstekende switch van midvoor en rechtsbinnen, waardoor de laatste een niet te missen scoringskans kreeg, werd het 64 voor de Schutters. HVL kwam terug. Duurs ma had eindelijk succes. Snel inlopend op een pass van Rynsburger kogelde hy via lat en paal onhoudbaar in, 65 en Verver bracht uit een van de onophou delijke Leidse stormlopen de partijen op gelijke voet, 66. Even tevoren had Bronk op sublieme wyze een penalty uit zyn doel geranseld. Vaillant zag n.l. maar één weg om de snelle Rotterdamse aanvalsleider by een flitsende uitval van de Schutters af te stoppen, een forse tackle. Te fors evenwel in de ogen van de arbiter, die prompt naar de witte stip wees. Gelukkig werd het geen doelpunt. Vijf minuten voor het einde glipte by een vrye worp de Schutters-midvoor langs Van Zyl om 76 te laten aanteke nen en dat was de winst, want zoals boven reeds werd beschreven, miste Rijnsburger in de slotfase dé kans op de gelijkmaker. Tenslotte vond de kabinetsformateur de onafhankelijke politicus André Mut ter bereid, minister voor Algerye te wor den. Volgens Pflimlins medewerkers zal de formateur de Nationale Vergadering voor vyf maanden volmachten vragen en daarna de afgevaardigden tot okto ber naar huis sturen. Daarna zou hij be reid zyn af te tredena Een miljoen schade Engels schip voer kraan omver Het 1.547 brt. metende Engelse s.s. „Bittem" is vanmorgen om half vier tijdens het manoeuvreren om in de Y-haven te Amsterdam voor de wal te komen, waarbij het door twee sleepboten werd geassisteerd, tegen de kademuur van de Java- kade gevaren. De boeg van het schip raakte daarbij de 50 m. hoge 40 ton zware topkraan, die omviel en terecht kwam op de loods F, die over een lengte van circa 60 meter werd vernield. De kademuur werd naar binnen gedrukt en eveneens zwaar beschadigd. De „Bittern" kreeg schade aan de top van de boeg en vlak boven de waterllijn waar de steven enigszins werd in gedrukt. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De totale schade wordt voorlopig geraamd op één miljoen gulden. De kraan, evenals de loods, eigendom van de gemeente, was pas zes maanden in bedrijf, en kost inclusief het plaatsen een kleine vier ton. De 15 ton wegende top van de kraan, die op het dak van de loods terecht kwam, werd door de val „verkreukeld". Zo hevig was de botsing, dat het onderstuk van de kraan van de vier wielstellen gedrukt werd, waardoor de betonplaten op de kade verbrijzeld werden. De z.g. gordingbalk tussen twee meepalen waarop het schip was ingeva ren werd versplinterd. De plaatijzeren wand en het dak van de loods werden vermorzeld onder het gewicht van de verwrongen staalmassa van de top van de kraan. Als lucifers houtjes waren de zware houten dak spanten afgeknapt en terecht gekomen op de in de loods opgeslagen stuk goederen. De „Bittern", eigendom van de British and Continental Steamship Company te Liverpool, kwam met een lading stuk goed uit deze Britse haven. De Rijks politie te water stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in. Bijna f 15.000 voor Militaire Steunfondsen Dank zij de enthousiaste medewerking van de officieren en manschappen van de Leidse Koksschool heeft de collecte, welke de vorige week in Leiden en om geving is gehouden ten bate van de Gezamenlijke Militaire (Steun)-Fondsen het prachtige resultaat van bijna f. 15.000 opgeleverd. De huiscollecte in Leiden en omlig gende gemeenten bracht f. 12.235.53 op en de zaterdag in Leiden gehouden inzameling op straat f. 2.708.35. Voorwaar een schitterende prestatie! Vrolijke, zomerse bloemdessins op wit Een weelderige kwaliteit met subtiele bloem- fond, perfect voor fleurige zomerkleding, dessins in schitterende aquarel kleuren bedrukt, normaal 5.50, slechts enkele dagen normaal 6.90, door een bijzondere inkoop ww ModetMJis 90 breed LEIDEN BREESTRAAI 142 T.L 25838 WIJ VRAGEN voor onze Winkelafd. een flinke verkoopster en een LEERLING-VERKOPER. Kantoor een jongste bediende (mnl. of vrl.). Sollicitaties worden gaarne schriftelijk ingewacht bij IEMCO N.V. - Nieuwe Rijn 32 - Leiden Vermeldt steeds het juiste nummer Jagelijks ontvangen wy oneven op advertenties ivaarop net nummei van de betreffende adver tentie ontbreekt Dit geéh aanleiding tot veel vertraging en kan oorzaaR zyn dat de inge zonden brief zyn oestemming te iaat of in net geheel niet oerelkt Men gelieve er dus voor zorg te dragen dat net luiste nummer dat in de advertentie voorkomt duidelyk links boven op de enveloppe wordt vermeld-

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 14