Het Israëlische parlement is een jaar jonger clan de 10-jarige staat Behoefte aan scheepsruimte blijft! Vele tekenen van een conjuncturele opleving bij onze Westduitse buren fomrrrmrrmvm ;mni 3 vrrrrrrvrrrrrnvrrrrrrrrrrrrrrvrrrrrrrrrrrrrrrvrrrrrtrrrrrrrr^^ Thans zijn er tien partijen en men verwacht over een jaar verder kristallisatie Verjongingsproces komt op gang Half miljoen werklozen minder 97$te jaargang Donderdag 8 mei 1958 Vierde blad no. 29435 69.9,9 9 1 8 9 9 8 Advertentie II8 8.9.8.8.8.8.9.9.8 8 8 9.» 8 9 «.9 9.9.9.8.9.8.9.9.9.8.8 8 9 9 1UXU.8.8.8.QJUL9-9.9 8 9 9 9,9.9.9.9,9.9.9.9,9.9.9.9JA9JA9X9-9JÜ.8.9.9.9.9.9.9.9.9.9.9 8.8 fl 9 9 9 911.1 fl.a.fl.fl.a.B.fl.fl.flg V VOORRANG VOOR RANG V RANG, de versnapering van de eerste RANG de meeste volksvertegenwoordigers ge makkelijk herkennen: de religieuze afgevaardigden door hun onafscheide lijke hoofdbedekking, de socialisten door hun open hemden en kakibroeken en de Arabische minderheden aan hun ro mantische klederdracht. Ook wanneer het in het parlement bijzonder heet toe gaat. staat er op de gezichten van de Arabieren en Droezen niets te lezen van wat er in hen omgaat. Twee afgevaar digden der Arabische minderheden zijn leden van de kleine, maar niet onge vaarlijke communistische partij de vijf anderen steunen de regeringspolitiek van de socialistische partij, de Mapei. Met behulp van koptelefoons ontvangen zij de onmiddellijke vertaling der in het Hebreeuws gevoerde debatten. Hun eigen redevoeringen worden door een uit een den- Arabische landen afkomstige joodse immigrant met luide stem aan de joodse parlementsleden voorgelezen. Eerst de volgende generatie zal de (Van onze correspondente) De Knesseth (het Israëlisch parlement) is slechts negen jaar oud, een vol jaar jonger dus dan de staat Israël. Terwijl de hele Israëlische bevolking actief deel nam aan een harde en toen nog onbesliste strijd tegen vijf binnenrukkende Ara bische legers, ontstond in mei 1948 een speciale commissie. Deze trof alle voor bereidingen om de eerste verkiezingen op democratisch verantwoorde wijze tot stand te brengen. Zevenentachtig percent van de toenmaals zeshonderdduizend zielen tellende bevolking ging enthousiast ter stembus. De verkiezingen leverden niet minder dan twaalf politieke partijen op. Sedert de derde in 1950 gehouden verkiezingen vertegenwoordigt het honderdtwintig leden tellende parlement tien partijen en het ziet er naar uit, dat zich na de verkiezingen, die over ruim een Jaar zullen plaats vinden, een verdere kristallisatie zal voltrekken. Geen verschuiving in de politiek dooi de immigratie Politieke onenigheid is in de Joodse geschiedenis een even bekend als uiterst gevaarlijk verschijnsel geweest. Persoon lijke en politieke grieven gaan meestal terug tot vóór de uitroeping van de staat. Israëls volksvertegenwoordigers ïjjn allen voormannen, leiders en be kende figuren uit de arbeidersbeweging, verzetsorganisaties en Zionistische raad gevende colleges. Interessant is het ver- chünsel, dat massa-immigratie, welke leidde tot verdubbeling van het inwo nertal, geen belangrijke verschuivingen in de politiek teweeg bracht. De drie arbeiderspartijen, welke sa men een meerderheid van twee en vijf tig percent bezitten, gingen een coalitie aan met de religieuze partijen. De rege- ringscrises in het verleden ontstonden door opstandig geworden leiders der twee socialistische splintergroepen. De uiterst rechts nationalistische „Che- I roeth". Israëls grootste en vijftien leden 1 tellende oppositiepartij, wordt aange vuurd door Beigen. een berucht-felle, hardnekkige en eens meedogenloze on dergrondse strijder. Zijn verzetsorgani satie werd door premier Ben Goerion als illegaal verklaard en ontbonden. Vele parlementariërs hebben hem dit besluit nooit kunnenbesluit nooit kun besluit nooit kunnen vergeven. Ma al door dit besluit werd de grondslag gelegd voor het eerste Israëlische leger, dat bloedige represaillemaatregelen en afstraffingsacties tegen Arabische ne derzettingen vermeed. De algemene Zionisten zijn Israëls liberalen, in hoofd zaak geleid door industriëlen en de ge- «itueerde middenstand. Geen demagogie .Mijne heren, ik verdaag de zitting voor twee uren". Zonder merkbare ont roering kwam deze nuchtere aankondi ging van de plaatsvervangende voorzitter in de Knesseth in oktober 1957, toen de kruitdamp nog niet opgetrokken en het aantal ernstig gewonden nog niet be kend was. Dit was de eerste officiële reactie op de bomaanslag, waarbij Ben Goerion en andere gewond werden. De beheersing was kenmerkend vooi- de Joodse parlementariërs, die allen niet lang geleden nog deel uitmaakten van de een of andere militair geschoolde ver dedigingsorganisatie. Opvallend zijn de lusteloosheid waarmee de Israëliërs de politieke debatten volgen, en de gerin ge belangstelling, die er bestaat voor het Knesseth-gebouw, wanneer hun volks vertegenwoordigers naar de zittingen gaan. Men verwerpt hier iedere vorm van persoonsverkeerlijking en men heeft ronduit het land aan polemieken en de magogie. welke een realistische rege ringspolitiek verhinderen. In het kleine, altijd volle parlements- cafeetje schuiven kabinetsleden, afge vaardigden en journaisten gezellig aan voor een kopje Turkse koffie en een verhelderend gesprek. Hier heb ik onder meer Ben Goerion herhaaldelijk ontmoet in een geanimeerd gesprek met parlementaire verslagge vers. verantwoordelijkheid voor het vastleggen van een geschreven Grondwet op zich nemen. Hiertoe werd. na stormachtige zittingen, in 1950 besloten, omdat men van mening was. dat dit geslacht nog niet in staat is de volle omvang van deze taak te kunnen vatten. Lange reeks wetten In de afgelopen negen jaren werd er hard gewerkt in het Israëlische parle ment. De ene belangrijke wet volgde de andere op. Afschaffing van de dood straf, gelijke rechten voor de vrouw, al gemene leerplicht en nog vele andere belangrijke wetgevingen, volgden na die eerste dramatische zitting, waarin werd vastgelegd, dat de poorten van Zion voor iedere jood, die terug wil naar het land van zijn vaderen, openstaat. De nu 72-jarige socialist Josef Sprin- j zak werd tot drie keer toe met algemene I stemmen tot voorzitter van het parle ment en vice-president van de staat Is raël gekozen: een voor Israël opvallen de manifestatie van eenheid, welke te danken is aan zijn fijn gevoel voor hu mor en rechtvaardigheid. De leden van de parlementaire delegatie welke dezer dagen een bezoek aan Nederland bracht, waren allen bkende figuren in Israël. Rachel Zabari, de in Tel Aviv uit een Levenslang voer moordenaar van Britse onderwijzeres De Franse zwerver, Robert Avril, is gisteren te Amiens tot levenslange dwangarbeid veroordeeld wegens moord op de Britse onderwijzeres Janet Mar shall, bijna drie jaar geleden gepleegd. De uit zes mannen en een vrouw be staande jury nam verzachtende omstan digheden in aanmerking. De openbare aanklager had de doodstraf geëist. De 45-jarige Avril heeft zyn daad beked. Beklaagdes verdediger, Edmond Che- vriot, zei: „Wij zijn allemaal een beetje schuldig aan de dood van Janet Mar shall". In 1946 had een arts verklaard, dat Avril gevaarlijk was. maar niettemin werd hij op vrije voeten gesteld nadat hij een straf had uitgezeten. Er was niets gedaan, aldus de hem te genezen. „Kristallen bel" voor de heer F. J. Tempel Het Genootschap voor de reclame zal op 13 mei a.s. aan de heer F. J. Tempel, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V., de „Kristallen bel" aan bieden. Dit geschenk symboliseert het wapen van het Genootschap en wordt uitgereikt aan degene, die naar het oor deel van het bestuur zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt op het gebied der reclame. De eerste Nederlander, die dit geschenk ontving was prof. G. Brouwers, secreta ris-generaal van het ministerie van Economische Zaken. De heer Tempel ontvangt het geschenk op grond van de rede, die hij op 24 april heeft gehouden tijdens de algemene vergadering van verdediger, om aandeelhouders van Unilever N.V. Mr. E. N. van Kleffens uit buitenlandse dienst Bü K.B. is aan mr, E. N. van Klef fens op zijn verzoek eervol ontslag uit de buitenlandse dienst verleend onder dankbetuiging voor de vele en gewich tige diensten, onder moeilijke omstan digheden, door hem aan H.M. de Koningin en aan den lande bewezen. Mr. Van Kleffens, die per ultimo april zijn functie als hoofd van de gecombi neerde Nederlandse permanente verte genwoordiging te Parijs heeft neerge legd, is naar Londen vertrokken. Zoals bekend zal mr. Van Kleffens daar de functie bekleden van hoofdvertegen woordiger van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor kolen en staal te Luxemburg. Gemakkelijk te herkennen! Na een korte leerperiode kan iedere buitenlander de politieke richting van i 'HSin «bortn ^ialistisSe de meeste volksverteeenwoordiaers se- J^menitisch gezm geboren sociansnscne afgevaardigde, was tijdens Israëls „be vrijdingsoorlog" het hoofd van de medi sche afdeling van het Israëlische leger en bataljonscommandant. Zij studeerde psychologie in Jeruzalem en Londen. De heer Rokach 'Algemene Zionisten) was van 1953 tot 1955 burgemeester van Tel Aviv, de heer Rafaël 'religieuze partij) verwierf bekendheid door zijn boeken over chassidische filosofie, en folklore. Zev Tsoer is lid van een coöperatieve landbouwbeweging, zijn salaris gaat naar de gemeenschapskas van zijn kibboets „Sde-Nachoem". De Jemeniet Megoeri Cohen behoort tot de leden van de eens vermaarde en later ontbonden illegale verzetsorganisatie. De Nederlandse erkenning en begrip voor Israëls moeilijkheden vormden in de afgelopen jaren een ongelooflijke sti mulans voor ons. vertelde mij Josef Sprinzak voor zijn vertrek naar Neder land. Jaarverslag Reedersvereeniging Grote voorzichtigheid in toekomst geboden In het jaarverslag 1957 van de Kon. Ned. Reedersvereeniging wordt medegedeeld, dat de netto deviezen-ontvangsten van 74 van de vloot der leden, overeenkomende met ongeveer 62 van de totale Nederlandse koopvaardijvloot in 1957 827 miljoen gulden hebben be dragen, tegen 729 miljoen gulden in 1956 aan netto deviezen-ontvang sten van 80 van de vloot der leden, overeenkomende met ongeveer 72 van de totale Nederlandse koopvaardijvloot. Aan de expansie van het wereldzeevervoer van 1956 is in 1957 vrij plotseling een einde gekomen, gepaard gaande met een ongekende daling op de open vrachtenmarkt tot een dieptepunt, dat sedert 1952 niet meer was bereikt. Deze vrachtendaling zal waarschijnlijk tenge volge hebben, dat de sinds 1945 ontstane achterstand in de afvloeiing der verouderde schepen thans in versneld tempo geschiedt. Met het oog op de voortgaande industrialisatie in West-Europa en elders in de wereld en de daaruit voortvloeiende toenemende energie behoefte, en gezien de ontwikkeling der achtergebleven gebieden en de groei van de wereldbevolking, kan worden verwacht, dat op lange termijn de behoefte aan scheepsruimte zal blijven toenemen. Het thans op gang komende verjon gingsproces der wereldvloot, waarbij de verouderde eenheden worden vervangen door snellere en meer efficiente schepen zal leiden tot een capaciteitsverhoging, welke aan deze behoefte tegemoet komt. Uit een oogpunt van zelfbehoud is het evenzeer voor de Nederlandse koopvaar dij noodzakelijk de verjonging van de vloot met kracht te blijven uitvoeren en voor dit doel reservefondsen op te bouwen. Het tot voldoening stemmende herstel van de investeringsaftrek voor de scheepvaart en de handhaving der vervroegde afschrijving kunnen dan ook 1 als een bescheiden bijdrage worden be schouwd om de Nederlandse koopvaar dijvloot haar relatieve positie in de internationale concurrentie te doen be houden. Arabische volksvertegenwoordigers in de Knesseth. Derde van links in eerste tij is de heer Rokachdie heeft deelgenomen aan de parle mentaire delegatie naar Nederland. Instabiele verhoudingen Het scheppen van de mogelijkheid financiële gevolgen van fluctuaties op te vangen behoort tot de meest essentiële elementen van het reders- beleid en is als het ware ingebouwd in de gehele structuur der bedrijfs voering. Een daling in het lading aanbod is dan ook geen verschijnsel, dat terstond tot alarmerende conse quenties behoeft te leiden. Niettemin is ook in het verslagjaar gebleken hoe instabiel in feite de ver houdingen in het zeevervoer zijn en hoe noodzakelijk het is op de wissel valligheden der conjunctuur te zijn voorbereid. De grote bedragen, welke noodzakelijk zijn om ongunstige perioden te overbruggen, kunnen alleen worden geaccumuleerd geduren de een tijd van hoge vrachten, zoals Kans op voelhal-t.v. uit Zweilen gering De kansen op directe TV-uitzendingen van wedstrijden in de a.s. wereldkam pioenschappen voetbal, lijken geringer dan ooit na, een bijeenkomst die giste ren te Stockholm heeft plaats gehad i tussen onderhandelaars van de FIFA en i de Europese TV-maatschappijen. De FIFA werd in deze onderhandelin gen vertegenwoordigd door haar secre taris, de Zwitser Kurt Gassman. en door de secretaris van het organisatie-comité der wereldkampioenschappen, de Zweed Holger Bergerus. Akkoorden werden niet bereikt en beide partijen zagen de kans op een op- lossing als uiterst klein. „De situatie kan alleen maar donker genoemd worden", verklaarde Gert Eng- stroem van de Zweedse Radio- en TV- omroep. „ik geloof niet dat we het eens zullen worden". „Wij zijn niet van plan onze eis van 1—1'. miljoen kronen voor de TV-rech- Gunstige perspectieven de laatste weken Naar volledige werkgelegenheid (Van onze correspondent in West-Duitsland) Van drie kanten kon dezer dagen gewezen worden op een conjunc turele opleving in West-Duitsland, welke zich speciaal de laatste weken heeft ontwikkeld. Ten eerste, het aantal werklozen in West- Duitsland liep de vorige maand met 518.000 terug tot 589.000 man, waarmee de normale stand van 1957 werd bereikt. Ten tweede, de Westduitse minister van Economische Zaken Erhard gaf te Bonn een zeer optimistisch beeld van de gehele conjunctuur vooral tengevolge van de prijsdalingen. Ten derde, de juist geëindigde Hannover Messe, barometer van de Westduitse conjunctuur genoemd, bevestigde de voorspellingen, dat er goed verkocht zou worden. Wat het aantal werklozen aangaat, is vooral van grote invloed geweest, dat na de lange winter overal weer kon worden begonnen met het bouwen van huizen. Wat thans aan de gang is. is dus in feite een seizoenopleving, welke ditmaal evenwel, hoe laat zij ook is in gezet, een bijzonder grote draagwijdte heeft De werkloosheid bereikte haar werkgelegenheid. Daarmee houdt de werkloosheid in, dat van deze zijde geen aanwijzing van een conjuncturele terug gang aanwezig is. Reden tot juichen Minister Erhard had dezer dagen te Bonn voor CDU-parlementariërs dan ook reden tot juichen. Hij gaf een zeel ten te verlagen en we hopen zelfs dat hoogtepunt in januari met 1.4 miljoen de televisie dit aanbod niet zal accep- man In februari en maart nam zij ai optimistisch beeld van de Westduitse economie en van de vooruitzichten daar van. De prijzen zijn zijns inziens de eer ste vier maanden van dit jaar zeer sta biel gebleven en dalen eerder dan dat zij stijgen. De Hannover Messe heeft, tegen", zo verklaarde Bergerus. Vertegenwoordigers van de TV-maat schappijen zullen vandaag vergaderen, maar de FIFA zal hierbij niet aanwezig rijn, zo vertelde Bergerus. met respectievelijk 300.000 en 518.000 man. Thans is het punt nabij, dat de oude stand van 365000 werklozen kan worden bereikt, waarbij in West-Duits land gesproken wordt van volledige volgens Erhard aangetoond, dat van de daar aangeboden goederen niet minder dan 69 procent ondanks hogere kwali teit niet duurder zijn dan in 1957. Bij zeven procent van de aangeboden goe deren kwam prijsdaling voor, vooral in de sectoren kunststoffen, chemische produkten en produkten van de elektro- industrie. Erhard zei voorts, dat West-Duitsland ondanks de afzetmoeilijkheden van de Roerkolen, de invoer van Amerikaanse steenkool niet zal belemmeren. Europa moet zijns inziens de markten open houden. Technische impulsen De Hannover Messe heeft bepaald niet gestaan in het teken van kopers voorzichtigheid of scepticisme. De vraag en de omvang der contracten waren overweldigend De conclusie ligt dan ook voor de hand, dat de Westduitse conjunctuur, voorzover Hannover daar een barometer van kan zijn, bepaald geen teruggang aanwijst. Duidelijk bleek te Hannover dat de dynamische ontwik keling van de techniek impulsen voor de verkoop biedt. De vele nieuwe din gen op het gebied van de elektro-tech- niek en de chemie, bureaumachines en kantoororganisatie, hebben de verkoop zeer begunstigd De staal- en ijzerin dustrie. die met nieuwe materialen kwam voor de atoomindustrie, profi teerde eveneens van deze tendens. Daar tegenover staat, dat de machine-indu strie tengevolge van de neiging om de investeringen in te perken, niet de ver koop van het vorige Jaar kon bereiken. de afgelopen jaren hebben te zien gegeven, en dienen derhalve als een conjunctuurreserve in het bedrijf te worden gehouden. Bij de huidige aarzeling der conjunc tuur is grote voorzichtigheid ten aan zien van het beleid voor de toekomst geboden: de ontwikkeling wordt door de Nederlandse rederswereld nauwlet tend gevolgd, niet zonder bezorgdheid doch evenmin zonder vertrouwen. Daling vrachtenmarkt Wat de daling op de vrachtenmarkt in 1957 betreft wordt er op gewezen, dat de aanzienlijke hoeveelheid tonnage, welke in de periode 19531954 op grond van de toenmalige behoefte aan scheeps ruimte, hetzij voor vlootuitbreiding dan wel voor vervanging van verouderde schepen alsmede in verschillende landen onder de impuls van de Korea-hausse was besteld en in 1956 en 1957 werd af geleverd, een belangrijke rol heeft ge speeld. In dit algemene beeld past ook de uitbreiding van de Nederlandse koop- j vaardyvloot. Deze vertoonde over 1957 een iets sterkere groei dan in het daar aan voorafgaande jaar en bereikte vol- gens gegevens van Lloyd's register of shipping per 30 juni 1957. een totaal van 4.335.356 b.r.t., verdeeld over 1886 schepen van 100 b.r.t. en meer. Ten opzichte van 30 juni 1956, toen de vloot 1797 schepen met een tonnage van 4.006.077 b.r.t. omvatte, werd een voor uitgang geboekt van 89' schepen met een inhoud van 329.279 b.r.t. Deze toename, hoewel procentueel belangrijk, dient echter te worden gezien tegen de ach tergrond van de noodzakelijke vervan ging van verouderde eenheden, welke thans in versneld tempo ten gevolge van expoitatieverliezen moeten worden af gestoten. De wereldkoopvaardijvloot steeg van 66 miljoen b.r.t. In 1950 tot 94 miljoen b.r.t. in 1957. De grote aflevering van nieuwe sche pen vooral in 1956 en 1957 zou echter minder invloed hebben gehad, indien gelijktijdig afstoting van verouderde tonnage zou hebben plaats gevonden, waardoor de totaal beschikbare tonnage minder aanzienlijk zou zijn toegenomen. Deze afstoting heeft echter in het alge meen niet plaats gevonden. Varen onder goedkope vlag Een verschijnsel, dat meer nog dan in de afgelopen jaren, in het centrum van de belangstelling staat, is de in versneld tempo voortschrijdende groei van de vloten onder goedkope vlag, die een steeds ernstiger bedreiging vormen voor de vloten der traditioneel maritieme landen. Hoezeer deze vloten ook over 1957 zijn toegenomen, moge blijken uit het feit, dat de totale tonnage der „goedkope vlaggen", volgens Lloyd's op 30 juni 1957. bijna 12.5 miljoen b.r.t. bereikte, d.w.z. ten opzichte van 30 juni 1956 met ruim 2 miljoen b.r.t. is toegenomen. In deze groei neemt Liberia met ruim 18 miljoen b.r.t. het grootste aandeel voor haar rekening, hetgeen overeenkomt met ca. 37" van de totale toename der wereldvloot over 1957. Volgens berichten uit andere bron zou 1 januari 1958 de vloot van Liberia, [onduras. Panama en Costa Rica te zamen reeds een tonnage van ruim 14 miljoen b.r.t. hebben bereikt. In 1962 zal deze vloot bestaan uit een aanzienlijk hoger percentage snellere schepen met een veel grotere vervoers capaciteit dan thans het geval is. In hoeverre de expansie van de wereldhan del tegen 1961 zal opwegen tegen het aanbod van scheepsruimte valt bezwaar lijk te voorspellen. Voor de nabije toekomst zijn de perspectieven voor vrije tankertonnage ongunstig. Voor de ontwikkeling op lange termijn kunnen de verwachtingen wellicht iets beter worden genoemd. In een ten be hoeve van de Suezkanaalmaatschappü in 1956/1957 uitgebracht rapport, wordt nJ. de mening uitgesproken, dat op grond van de ontwikkeling in het ver leden en een prognose van het wereld- verbruik en produktie van olie voor de periode 19551972, de oliebehoefte in absolute zin sterk zal stijgen en dat een steeds groter gedeelte van de produktie buiten de eigenlijke verbruikscentra zal worden gewonnen, zodat het vervoer een steeds belangrijker rol gaat spelen. Toepassing kernenergie Tenslotte wordt o.a. aandacht ge schonken aan een nieuwe ontwikke ling. welke voor de scheepvaart van belang is, n.l. de aanwending van kernenergie voor de voortstuwing van zeeschepen. Meer en meer blijkt, dat men in alle landen, waar men zich bezig houdt met de plannen voor zee schepen uitgerust met kernreactoren, tot gedegen studie der concrete pro blemen overgaat. In een enkel geval is reeds een dergelijk schip In bestel ling, dan wel wordt een bestelling overwogen. Vraagstukken welke voor reactoren voor landgebruik niet of nauwelijks van belang zijn, zijn van grote betekenis bij toepassing van kernenergie in de zee scheepvaart, zoals die betreffende het gewicht van de reactoren en de ruimte die zy innemen. De afscherming van reactoren en bijbehoren, de veiligheids maatregelen in het algemeen voor het gebruik van deze installaties maar bovenal de tot dusverre bijzondere hoge kostprijs van reactoren en van splijt stofelementen vooral van de verrijkte splijtstof vormen evenzovele compli caties. Een dagelijkse puzzle! toat eten toe vandaag Natuurlijk Een kaasgerechtf (Een originele en zo lekkere oplossing van Uzo probleem 1) too gr. kaas (vraag raar, jonge, Goudse kaas I) 8 sneetjes oud brood 8o grant roomboter gebakken kaas-boterhammen De sneetjes brood met een gedeelte van de boter smeren. Op 4 boter hammen een flinke plak kaas leg gen en daarop de 4 onbelegde sneet jes. De dubbele boterhammen in de koekepan met de rest van de boter aan beide zrjden snel lichtbruin bakken. Doe nog meer met kaas PUBLICATIE VAN HET NED 2UIVEIBUREAU RIJSWIJK per Hor Nieuwbouw Verwacht mag worden, dat bjj uit voering van het huidige nieuwbouw- programma voor wat de wereldvloot betreft en in de veronderstelling, dat geen verdere bestellingen zullen plaatsvinden en de verouderde sche pen naar de sloper verdwijnen de Koningen van Jordanië en Irak komen in Bagdad bijeen Koning Feisal van Irak en Koning Hoessein van Jordanië zullen begin vol gende week in Bagdad bijeenkomen om te spreken over de gemeenschappelijke regering en het gemeenschappelijke par lement van de Iraaks-Jordaanse Unie. Hierbij zullen Kroonprins Abdoellah van Irak, premier Noeri-es-Said van Irak en premier Ibrahim Hasjim van Jordanië aanwezig zijn. ïiaar in Amman verluidt zal een Jordaanse delegatie droge ladingvloot in 1962 kwantitatief naar Bagdad vliegen om met de rege- gelijk zal zijn aan de huidige, doch ring van Irak te spreken over de gelyk- kwalilatief een belangrijke vooruit- schakeling van de in- en uitvoerrechten gang zal hebben geboekt. I van beide landen

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 13