ASPRO' WOENSDAG 7 MEI 1958 Regering komt Tweede Kamer tegemoet Rechtsbescherming van de burger tegenover belastingambtenaren Geen administratieve boete na vrijspraak (Van onze parlementaire redacteur) Wanneer iemand te weinig belasting heeft betaald geeft de wet de belasting inspecteur het recht de navorderings aanslag met 100 procent te verhogen. Die 100 procent kan geheel of gedeelte lijk worden kwijtgescholden. Bij de be handeling op 26 februari 1.1. in de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot vereenvoudiging van het belastingrecht, had de heer Lucas (KVP) een amende ment ingediend met de strekking het mogelijk te maken het oordeel van de rechter in te roepen over de omvang van de verhoging. Ook prof. Oud (VVD) vond dit noodzakelijk voor de rechts bescherming van de burger tegenover de belastingambtenaren. Aanvankelijk vreesde de regering, dat hierdoor de rechter een te groot aantal gevallen van beroep te behandelen zou krijgen. De ministers Hofstra (Finan ciën) en Samkalden (Justitie) wensten zich daarom over de consequenties van het amendement te beraden en zij vroegen schorsing van de beraadsla ging. Dit beraad heeft geleid tot een vrij ingewikkelde wijziging van het wets ontwerp om aan het verlangen van de heer Lucas tegemoet te komen. Nadat deze gisteren de verzekering had ge kregen. dat volgens de gewijzigde pro cedure de rechter zal oordelen over het percentage van de kwijtschelding, trok de heer Lucas zijn amendement in. Wijziging CHU, WD en SGP, die tezamen ver in de minderheid zijn tegenover PvdA en KVP. die akkoord gingen met de 100 procent. Minister Hofstra voerde als be zwaar tegen het amendement van de heer Versteeg aan, dat in het overgrote deel van de gevallen van het opleggen van een boete, deze beneden vijftig pro cent blijft. Maar er zijn gevallen van grove schuld, dat een hoger percentage gerechtvaardigd is. Wanneer de belas tinginspecteur dan vijftig procent als straf onvoldoende vindt en hij niet de bevoegdheid heeft om honderd procent boete op te leggen, zou hij een strafver volging moeten instellen. Bij de behan deling van de zaak komen dan allerlei particuliere bijzonderheden in het open baar omtrent inkomen en vermogen. REÜNIE VAN OUD-ILLEGALEN. IN „HET LOO". In een der zalen van het Koninklijk paleis „Het Loo" te Apeldoorn, welwil lend voor dit doel door H. M. de Ko ningin beschikbaar gesteld, wordt op tweede pinksterdag een reünie gehou den van oud-illegale werksters en wer kers, die na de bevrijding op „Het Loo" werden verpleegd in een der vleugels. Het is de bedoeling van de organisatoren van deze reünie een nieuw contact te leggen tussen de velen, die hier direct na de oorlog verbleven. Oud-illegalen, die aan deze reünie willen meedoen, kunnen zich aanmelden bij mevrouw F. Linschoten—Ter Wengel, te Apeldoorn. De verdachten zijn dan vaak beter af met een administratieve boete tot honderd procent, vooral, aldus de minis ter, omdat het systeem van de boeten met grote voorzichtigheid wordt toege past. Het debat over dergelijke technische belastingkwesties is uiteraard dor en droog en de strijdende Kamerleden zul len deswege door de kiezers zeker niet met lauweren worden omkranst. Maar in stilte doen zij voor de rechtsbescher ming van de burger toch nuttig werk. Vandaag wordt het debat voortgezet. Wanneer de belastinginspecteur een administratieve boete oplegt en de be lastingfraude aanhangig wordt gemaakt bij de strafrechter, bestond volgens het oorspronkelijke wetsontwerp de moge lijkheid, dat bij vrijspraak toch nog een administratieve boete werd opgelegd. Daartegen hadden de heren Van Rijcke- vorsel (KVP) en Van Leeuwen (WD) bezwaar. Ook op dit punt is de regering aan de bezwaren tegemoet gekomen door een wijziging, volgens welke de admini stratieve boete vervalt, indien de ver dachte door de rechter is vrijgesproken of ontslagen van rechtsvervolging. Voor de heren Van Rijckevorsel en Van Leeuwen was dit gisteren aanlei ding hun amendementen in te trekken. Een nader amendement van de heer Van Leeuwen om de bewijslast voor gro ve schuld op de inspecteur te leggen, werd bij zitten en opstaan verworpen. Alleen de WD stemde voor. Het bezwaar van minister Hofstra was, dat de in specteur niet het dwingende recht heeft getuigen op te roepen en te verhoren om het bewys te kunnen leveren. Navordering blijft 100% Een amendement van de heer Ver steeg (AR) om de navorderingsaanslag in de wet niet te stellen op 100 procent, maar op 50 procent, werd eveneens by zitten en opstaan verworpen. Het amen dement kreeg alleen de steun van AR, Atlantische Oceaan wordt steeds kleiner Amerika is niet meer het verre, bijna onbereikbare gebied van 300 jaar geleden, maar is a.h.w. in Euro pa's voortuintje komen te liggen. Had de beroemde „Mayflower" 330 jaar geleden nog 65 dagen nodig om van Europa naar Amerika te zeilen, 226 jaar later wisten de snelle clip perschepen het in 13 dagen te doen, maar daarmede had de zeilvaart dan ook haar topprestatie bereikt. De wereld moest op een andere techniek wachten om de continenten „dichter bij elkaar" te kunnen brengen. Voor de eerste wereldoorlog kon er geen sprake van zijn een luchtdienst Ontelbare duizenden Londenaren. doen ongewoon gezond door in deze dagen naar hun werk te lopen in plaats van met de bus te gaan, nu de busstaking dit belangrijke ver voermiddel heeft uitgeschakeld. Deze heer met bolhoed en para plu heeft er wat anders op gevon den. Zolang het kalm lenteweer is, brengt een waterscooter hem uit komst. De ene bespreking na de andereeen telefoon die niet stilstaat Wees zeker! Neem bij begin van hoofdpijn of kou onmiddellijk 'ASPRO'! Dan behoudt U onder alle omstandig- Uw opgewektheid. Hoofdpijn opkomende kou IJdt het snel en zeker met 'ASPRO'. 'ASPRO' betekent zich een onder mens voelen, opgewekter, prettiger 'ASPRO' Is onschadelijk en A Irriteert Uw moag nlhtl 2 'aspro'* .-dn tt&ntufeeb fct.' on« pnj'urmt _H£AHAIINC Of VtAZOUC om tod» Lunmborg (200 m Itdtrt nmd<fmor|c« 10.45 vut Geen onderzoek naar beleid Pensioenraad Minister Struycken heeft geen behoef te aan een onderzoek door een speciaal daartoe te benoemen commissie naar de administratie en het beleid van de Pen sioenraad. De minister heeft dit meege deeld in antwoord op schriftelijke vra gen van het lid van de Tweede Kamer de heer Smalienbroek, waarin de sugges tie voor een dergelijk onderzoek werd gedaan in verband met de onlangs in de Eerste Kamer geuitte kritiek op de ad ministratie van dit lichaam. Minister Struijcken zegt in zijn ant woord, dat de plotseling naar voren ge komen kritiek op de administratie van de pensioenraad betrekking heeft op het ontbreken van gegevens, welke volgens de commissie, belast met het opmaken van de elfde wetenschappelijke balans van het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, niet aanwezig en voor het bepa len van de wiskundige reserve onont beerlijk waren. Deze kritiek heeft, dit wil de minister nog eens stipuleren, geen betrekking op enige financiële handeling van de Pen sioenraad. De minister is voornemens onder zijn leiding de pensioenraad en de balans commissie de gelegenheid te geven de geuite bezwaren te bespreken. Van deze bespreking verwacht hij goede resulta ten. Voorts is gebleken, dat de Pensioen raad gaarne bereid is vraagstukken op organisatorisch gebied in" regelmatig overleg met het departement van Bin nenlandse Zaken. Bezitsvorming en PBO te doen behandelen. Advertentie Van Nelle bestellen I Vraag naar mager vlees bevordert „duurte" over de oceaan te openen. Een nieuw tijdperk kondigde zich echter spoe dig aan en er werden verscheidene geslaagde pogingen gedaan om van Amerika naar Europa te vliegen. Lindbergh zette de kroon op het werk door in ca 33 uur een non-stop- vlucht van New York naar Parijs te maken. Hij maakte de sprong over de oceaan echter niet sneller dan Al- cock en Brown in 1919 reeds deden, maar hij was de eerste, die het hele maal in zijn eentje volbracht, een formidabele prestatie. Thans is het heel gewoon om „eventjes" naar Amerika te vliegen en vorige maand is er een nieuw re cord gevestigd door een Bristol Bri tannia van de Israëlische lucht vaartmij „El Al". Dit schroefturbine- vliegtuig wist de afstand Londen- New York af te leggen in precies 9 uur en 23 minuten. Wie dus 's mor gens acht uur uit Londen vertrok zou nog in Amerika kunnen dineren/ In het jaarverslag 1957 van het Be drijfschap voor het Slagersbedrijf wordt geconstateerd, dat de vleespry- zen in 1957 gemiddeld even hoog zijn geweest als in 1956. Meer. dan voor heen, heeft men ernaar gestreefd de kleinhandelsprijzen te laten evolueren met de slachtveeprijzen. Zulks in over eenstemming met de prijsstabilisatie- politiek. Het vetvraagstuk bleef moeilijkheden bieden. Het publiek verlangt in toe nemende mate vetvrij vlees. Gepoogd wordt het overtollige slaehtvet cen traal als spijsvet te verwerken. Proef nemingen daarmee zijn nog niet ge heel gereed. De „duurte" van het vlees wordt door de vraag naar mager vlees bevorderd, aldus het verslag. Veel aandacht wordt geschonken aai. het verbod om het natriumsulfiet als conserveringsmiddel van gehakt te ge bruiken. Door de toenemende vraag naar vetvrij vlees wordt het doorregen vlees in groeiende mate tot gehakt verwerk* Voor gehakt is veel vraag. Twintig procent van de omzet van menige sla gerij bestaat uit dit produkt. De totale omzet in ons land is reeds tot 90 miljoen kilogram per jaar gestegen. Gehakt heeft de eigenschap spoedig te verkleu ren, hetgeen door natriumsulfiet wordt tegengegaan. Hoewel de kwaliteit door verkleuring niet terugloopt, is het produkt toch min der ooglijk. Al 70 jaar lang wordt sul- fiet voor kleurbehoud gebruikt, in de laatste tientallen jaren drie promille. Nu er een verbod is natriumsulfiet te gebruiken ondervindt de slagerij hier van schade door achteruitgang van de omzet in gehakt. Het verslag stelt, dat matig gebruik van het conserverings middel nog nooit als schadelijk is aan getoond. Men hoopt, dat onder streng voor schrift gebruik van dit conserverings middel weer zal worden toegestaan, ten einde een meer rendabele afzet van in courant rund- en varkensvlees mogelijk te maken. Ook de veehouderij onder vindt schade van het verbod, zo meent het bedrijfschap. Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen ITALIAANSE ONDERSCHEIDING VOOR DIRECTEUR RIJKSMUSEUM De hoofddirecteur van het Rijksmu seum te Amsterdam, jhr. D. C. Röell. heeft gisteravond uit handen van de ambassadeur van Italië, z. e. markies R. Guistiniani, het diploma eerste klas en de gouden medaille van verdiensten voor cultuur en kunst ontvangen, verleend door het Italiaanse ministerie van O. K. en W. Tijdens een bijeenkomst in het Ita liaanse consulaat te Amsterdam sprak de consul-generaal, de heer Rocco Stani een rede uit waarin hij jhr. Röell dank bracht voor het bevorderen van de cul turele betrekkingen tussen Italië en Ne derland. Hierbij herinnerde hij aan de exposities van Venetiaanse schilder kunst in het Rijksmuseum in 1953 en de tentoonstellingen van Nederlandse schil derijen van 17e eeuwse meesters in Rome (1958) en MMaan (1954). Korporaal bij oefening omgekomen Tydens schietoefeningen in het in fanterie schietkamp te Harskamp is gistermorgen de 20-jarige dienstplich tige korporaal F. Paap, van de Kader- school Infanterie uit 's-Hertogenbosch, door een geweerkogel getroffen en op slag gedood. Korporaal Paap, die onge huwd was en woonachtig te Zandvoort, maakte deel uit van het zogenaamde sohij vencorvee en bevond zich in een waarnemingspost. Om onbekende rede nen heeft hij, terwijl de baan onveilig was, de waarnemingspost verlaten, met noodlottig gevolg. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. Wim Sonneveld voer vijf jaar naar Britse televisie De Nederlandse cabaretier Wim Son neveld heeft gisteren van de BBC te Londen de aanbieding gekregen zich voor vijf jaar by de BBC-televlsie te contracteren. Gedurende deze tijd zal Wim Sonne veld indien hy tenminste op déze aanbieding ingaat minstens vier keer per jaar met een eigen show op het televisiescherm komen. De Neder landse artiest, die gisteren nog geen definitieve beslissing had genomen, zeide wel het voornemen te hebben deze aanbieding te accepteren. Zoals bekend ls Wim Sonneveld zater dagavond voor de Engelse televisie de hoofdfiguur geweest In de show "The world our stage", met dit optreden heeft hij zeer veel succes geboekt. In juni vertrekt Wim Sonneveld naar Hollywood, vanwaar hij in oktober naar Nederland zal terugkeren Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen Schotse bedreiging van Koningin Elizabeth Ten huize van de te Kirkcaldy woon achtige 37-jarige journalist Alan Mac- kay zijn gisteren een zelfgemaakte bom en een brief bezorgd, waarin het leven van Koningin Elizabeth wordt be dreigd. Koningin Elizabeth zal de vol gende maand dit deel van Schotland bezoeken. De bom, die geligniet bevat, is veilig aangekomen. Maar in de brief wordt gewaarschuwd, dat „de bom, die wij op 30 juni in Fifeshire willen gebruiken en die misschien niet van dezelfde soort zal zijn, zeker niet veilig zal zijn en de belediging van juni 1953 zal uitwissen." (In juni 1953 werd de Koningin tot „Elizabeth II" gekroond, een titel die door de Schotse nationalisten, die zeg gen dat Elizabeth I alleen Koningin van Engeland was, hevig wordt betwist). De verzenders van de bom vragen Mackay de bom naar de bevoegde auto riteiten te zenden en het Schotse pu bliek mede te delen „dat Engelse bele digingen niet langer geduld zullen wor den". Koningin Elizabeth en Prins Philip brengen op 30 juni een bezoek aan Fife en zullen een mijn bij Kirkcaldy bezich tigen en vervolgens met de autoriteiten van Kirkcaldy het noenmaal gebruiken De politie heeft de bom onderzocht. Een rechercheur verklaarde, dat de bom j zeer krachtig was en had kunnen ont- ploffen. Nieuw hoofd bureau wederzijdse bijstand Schout bij nacht John A. Snacken- berg zal generaal-majoor John C. Mcqueen opvolgen als hoofd van het Bureau van Wederzijdse Militaire Bij stand in Nederland. De officiële overdracht van het com mando zal op 15 mei geschieden, waarna generaal Mcqueen, die sedert 13 septem ber 1956 hoofd is geweest van het Bu reau van Wederzijdse Militaire Bij stand in Nederland, naar de V.S. terug keert. Generaal Mcqueen, die reeds meer dan 37 dienstjaren bij het corps mari niers telt, en aan wie driemaal het „Legion of merit with combat „V" is toegekend, zal zich op 31 juli uit de actieve dienst terugtrekken en zich metterwoon vestigen in MenloPark, Ca- lifornië. Advertentie Van Nelle bestellen UNIE VAN BAPTISTENGEMEENTEN De Unie van Baptistengemeenten in Nederland is gisteravond in algemene vergadering bijeengekomen in de Bap- tistenkerk te Groningen. De voorzitter der Unie-commissie, ds. F. E. Huizinga te Hengelo (Ov.) ging in zijn openings woord uit van het motto van de verga dering „Christus ls overwinnaar". Ds. Huizinga sprak over de betekenis van Christus als profeet en als priester, maar vooral als koning. Advertentie Van Nelle bestellen Sportsplinters Gisteravond is in de restauratie van het station S.S. in Den Haag de tweede ronde van het internationale damtoer nooi gespeeld. Evenals in de eerste ronde eindigden alle partijen remise. Hisard (Fr.) Koeperman (Rus) 1-1. Bom (Ned.) - W. Roozenburg (Ned.) 1-1 Gordijn (Ned.) Ir. van Dijk (Ned.) 1-1. De Amsterdammer Jacobs heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om het kampioenschap ereklasse groot biljart bandstoten, dat van 15 tot en met 18 mei as. in Nijmegen wordt gespeeld Jacobs heeft dit besluit genomen om een plaats vrij te maken voor Henk Scholte. De acht finalisten zijn nu dus F J. de Kleine. J H. Sweering. P Kruythof; C. van Oosterhout; H. Po pellus; A. Mol; H. Mets en H. Scholte. Ronde van Spanje Opnieuw Belgische etappe-zege maar De Groot bleef leider Opnieuw ging In de „Vnelta" een Belg als eerste over de eindstreep Ditmaal niet Rik van Looy, vanzelfsprekend. Guillaume Driessens, de leider der Belgische équipe, besefte maar al te goed dat de slanke, veelzijdige coureur uit Herenthals na drie achtereenvolgende etappelriomfen in de zevende rit geen schijn van kans zou krygen op de zege. En daarom stuurde hy op enkele kilome ters voor de finish een van zijn andere favorieten naar voren: Desmet. Het plannetje slaagde volkomen. Rik van Looy begon ijverig het tempo van de kopgroep af te remmen, schonk daarmee Desmet een voorsprong van 45 seconden - en won vervolgens de sprint om de tweede plaats. Een waardevolle plaats, want deze wordt gehonoreerd met 30 seconden bonificatie, hetgeen juist voldoende was om de Spanjaard San Emeterio als tweede in de algemene rangschikking te ver dringen. Het verschil met Daan de Groot, die de trotse drager bleef van de gele leiderstrui, werd bovendien terng gebracht tot iets minder dan zeven minuten. Belgische supprematie dus. opnieuw. Maar eveneens opnieuw heeft de Neder landse équipe zich voortreffelijk ge weerd. Daan de Groot. Wim van Est en Michel Stolker eindigden namelijk in de kopgroep en verstevigden daarmee de positie van onze vaderlandse formatie flink. De Nederlanders hebben daarvoor echter al hun krachten moeten aanwen den, want de ploeg van Kees Pellenaars bleef niet voor pech gespaard. Daan de Groot, bijvoorbeeld, kreeg driemaal een lekke band, waarvan twee keer vrijwel onmiddellijk achtereenJuist op het moment, waarop de strijd was ontbrand. Wim van Est. Michel Stolker en Piet de Jongh hielpen hem echter kranig, de laatste stond de kopman zijn wiel af en verspeelde daarmee de kans op een ere plaats. Van Est en Stolker hielpen de Amsterdammer in de jacht op de kop groep. Dit alles geschiedde op ongeveer 45 km. voor Cuenca. De hoofdmacht was daarvoor niet bijster actief geweest. De rit langs de kust van de Middellandse Zee was de renners blijkbaar zó goed bevallen, dat zij het vandaag tijdens de rit naar het binnenland - met de Col de Contreras (2e categorie) als enige ob stakel van betekenis - kalm aan deden. De Italiaan Buratti leek daarvan te zul len profiteren. Reeds na 28 km. sprong hij uit de hoofdmacht weg. veroverde een ruime voorsprong (op de Contreras ruim 7 minuten), maar kreeg daarna bij Minglanilla (118 km.) zo veel last van spierpijn, dat hij zich terug liet vallen en kort daarna de strijd staakte. Bij Almodovar del Pinar (na 168 km.) verdween de rust echter. Bahamontes probeerde enkele keren te ontsnappen en slaagde daarin, ondanks de tegenstand van zijn ploeggenoot en aartsvijand Lo- rono. Rik van Looy ging met Bahamon tes mee, evenals Botello en - uiteraard - Lorono. Het peloton reageerde onmid dellijk: Manzaneque. Stablinski, Baffi, Fomara, Ferraz, Otano. Mas, Urrasta- ruzu, Daan de Groot - wiens leiderstrui in gevaar kwam - Wim van Est, De Jongh, Stolker en tenslotte ook Couvreur bogen zich over hun sturen en na een korte, felle jacht werd het viertal op kop ingehaald. Een stevige kopgroep - en ogenschijn lijk geen gevaar voor Daan de Groot. Maar op een verschrikkelijk slecht stuk je weg kreeg hij een lek bandje. Zijn Advertentie Van Nelle bestellen VOETBAL KJN.V.B. TOTO In verband met de foutieve uitslag van de wedstrijd Sochaux-Marseille (niet 21, maar 12). waarover wij reeds gis teren berichtten, deelt de KNVB mede. dat de meldingstermijn met één week verlengd wordt. Tot nu toe zijn er één melding van 14 punten en twee meldingen van 12 pun ten bij de KNVB binnengekomen. Deen Soerensen leidt Noorwegen-Nederland De Deense Voetbalbond heeft Tage Soerensen uit Aarhus aangewezen om de wedstrijd NoorwegenNederland op 28 mei in Oslo te fluiten. Soerensen is zelf een oud-internatio nal en hij heeft verscheidene jaren in de kampioensploeg A.G.F. uit Aarhus gespeeld. In Oslo maakt hij zijn Inter nationaal debuut als scheidsrechter. GOLF Wereldkampioenschap Golf in oktober Na een twee dagen durende verga dering waaraan afgevaardigden uit 36 landen deelnamen, heeft het wereld comité voor amateurgolf bekend ge maakt dat in oktober de eerste wereld kampioenschappen golf voor amateurs zullen worden gehouden op een traditio nele plaats, n.l de Royal and Ancient Club te St.-Andrews in Schotland. Er werd stroke play gespeeld. De wereldraad heeft echter het voor nemen om toekomstige toernooien op een match plav basis te laten spelen. De wereldkampioenschappen zullen om de twee jaar gehouden worden. Mer> verwacht dat meer dan 30 landen aan het toernooi van 8—11 oktober te St. Andrews zullen deelnemen. ploeggenoten hielpen hem onmiddellijk. Nauwelijks 100 m. verder stond hij óp- nieuw langs de kant van de weg. nu met tranen in de ogen. Piet de Jongh stond zijn wiel af - de drie overigen slo ten zich aan bij een groepje, waarin o.m. Nencini. Carlesi en San Emetorio (twee de in de algemene rangschikking) zaten. Couvreur - eveneens drie lekke banden was minder fortuinlijk. Hij moest zélf repareren en zakte af. De jacht werd tenslotte met succes bekroond; 19 km. voor Cuenca werd de kopgroep achter haald - juist op tijd! Desmet mocht daarna nog ontsnappen en als eerste in Cuenca arriveren. KLASSEMENTEN De uitslag van de 7 etappe Valencia- Cuenca (216 km.) luidt: 1. Desmet (België) 7.01.48; 2. Van Looy (België) 7.02.13; 3. Botella (Sp.) z.t.; 4. Iturao (Sp.) z.t.; 5. Mas (Sp.) z.t. 6. Van Est (Ned.) z.t; 7. Otano (Sp.) zt. 8. Ferraz (Sp.) z.t.; 9. ex aequo een grote groep reamers, o.w. Bahamomes, Lorono, Couvreur. Stablinski. Fomara, Hoorelbeke Carlesi, Nencini, Stolker en De Groot; 29. Van der Pluym 7.05.30; 30. De Jongh z.t.; 52. Kersten 7.15.56; 53. Huissoon z.t; 54. Gramser z.t.; 61. Gel dermans 7.21.02. Na de zevende etappe is de stand in het algemeen klassement: 1. De Groot (Ned.) 39 uur 57 min. 6 sec,. 2. Van Looy (Belg.) 40.04.02; 3. San Emeterio (Sp.) 40.04.13 4. Manzaneque (Sp.) 40.06.08; 5. Stablinski (Fr.) 40.07.05 6. Fomara (It.) 40.07.47; 7. Couvreur (B) 40.09.39; 8. Bahamontes Sp.) 40.15.24; 9. Company (Sp.) 40.16.50; 10. Luyten (B.) 40.16.57; 18. Van der Puym (Ned.) 40.25. 40.; 27. Piet de Jongh (Ned.) 40.46.58; 29. Kersten (Ned.) 40.49.13; 36. Wim van Est (Ned.) 40.56.42; 37. Stolker (Ned.) 40.57.06; 44. Huissoon (Ned.) 41.07.15; 47. Geldermans (Ned.) 41.14.53; 67. Gramser (Ned.) 41.42.26. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. België 118 uur 50 min. 2 sec.; 2. Ne derland 119 uur 39 min. 51 sec.; 3. Span je 119.50.18; 4. Frankrijk 120.00.40; 5. Italië 120.04.09. Jan Nol ten en Plet van Est zuller. niet starten voor de Vierdaagse van Duinkerken, die van 8 t/m 11 mei a.s. wordt gehouden. Nol Ehlen (Broeksit- tard) en de Zeeuw Bram van der Sluis (Vlissingen) zijn als hun vervangers aangewezen. Jan Nolten neeft tijdens een wegwed strijd bij Hooghalen 'Belgisch Limburg1 een ernstige vleeswonde aan 't been op gelopen. Maar ..lange Jan" kan voorlopig niet rijden. WANDELSPORT De LWSV „De Stalen Band" organi seert op woensdag 21 mei een avond- tocht (10, 12.5, 15 en 20 km), voorts op 28 en 29 juni internationale wandeltoch ten (10, 15. 20, 30 en 40 km) en op zater dag 28 juni een nachtwandeltocht over 60 Ion. Inschrijvingen bij de heer A. van Heusden, Juliana van Stolberghof 37 te Leiden, tel. 20443. TAFELTENNIS Bedryfscompetitie In de Annakli- nlek werd de beslissingswedstrijd tussen de A-teams van Svntat (Katwijk aan Zee) en de Twentse Bank gespeeld. De ontmoeting werd door Syntat gewonnen WIELRENNEN Rome-Napels-Rome De Belg Jos Hoevenaars is winnaar geworden van de wedstrijd Rome- Napels-Rome. In het eindklassement be zette de Spanjaard Poblet met een ach terstand van 2 min. 56 sec. de tweede plaats. Peter Post was de best geplaat ste Nederlander. Hij werd achtste. Piet van Est legde beslag op de negentiende plaats, terwijl Wout Wagtmans op de laatste dag de strijd staakte. SCHAKEN Sniyslov - Botwinnik De 23e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap, die gisteren ge speeld had moeten worden, is uitgesteld wegens ziekte van Botwinnik. Aangezien beide spelers thans regle mentair geen recht meer hebben op uit stel wegens ziekte zullen de twee reste rende partijen, bepaald op 8 mei en 10 mei. niet meer uitgesteld kunnen wor den. In de 23e partij speelt Smyslov met wit. De stand is 1210 in het voordeel van Botwinnik. Leidse Damvereniging In de 3e ronde van de wedstrijd om ae Van der Vlist-beker schakelde P Pul B. Slechtenhorst uit. Pijl veroverde door deze zege een plaats in de finalp I La - terveer won van M Brinks en W. Heemskerk versloeg J Dreef Donderdag wordt de partij I. La terveer W. Heemskerk gespeeld, waarin eerstge noemde aan remise voldoende heeft om zich in de eindstrijd te plaatsen. DUIVENSPORT LEIDSE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht met oude duiven vanat Es sen. In concours 300 duiven, gelost te 9.15 uur. Er werd gevlogen met vier aangewezen duiven. Eerste duif te 10.14 11 uur. laat- I ste te 10.46 47 uur De uitslag werd: J M de Lange 1D. v. d Nieuweniijk 2 v. Teske 3: B Geen jaar 4; C. de Groot 5. J. Kukler 6; W. Stouten 7; J. Filippo 8; J. Schouten 9; M. Nijssen 10.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9