UNIEK AANBOD f. 316- f. 256.- Leidse jeugd had een groot aandeel in Sievrijdingsfeesten van Sleutelstad Fa. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN Bevrij dingsvuur Stadhuisplein 2098 DINSDAG 6 MEI 1958 De Leidse jeugd, van wie het grootste deel al geen weet meer heeft van de oorlog, heeft gistermiddag op feestelijke wtfze de herdenking gevierd van de dag waarop Nederland, nu dertien jaar geleden, van de overheersing werd bevrijd. De son, die op nationale feestdagen nogal eens mee pleegt feest te vieren, handhaafde deze willekeurige traditie geenszins en zegde tegen het aanvangsuur van de verschillende evenementen definitief de dienst op. Een malse, doch fanatieke regen nam haar plaats in en deed bijna letterlijk de festiviteiten in het water vallen. Om halfdrie waren op het speelterrein in de Leidse Hout de jongens en meis jes bijeen, die zich wilden meten in de vliegerwedstrijd, die de Leidse Jeugd- Actie voor deze middag had georgani seerd. Er hadden 41 kinderen ingeschre ven maar onder invloed van het steeds slechter wordende weer meldden zich slechts 28 dapperen bij de organisato ren. die de vliegers beoordeelden naar originaliteit, de vakbekwaamheid, waar mee ze gebouwd waren en naar hun luchtwaardigheid. Vliegerwedstrijd De regen deed de spelleiders spreken van een debacle maar wij delen deze mening niet. De omstandigheden, waar onder de deelnemers him vliegers moes ten oplaten waren wat zwaar, maar er waren vliegers in alle vormen en afme- ingen .er was enthousiasme en er was spanning. Die spanning vond zo nu en dan een hoogepunt, als een vlieger bij de start ter nauwemood aan vernieling in de bomen en struiken ontkwam of als het pad van een vlieger, die óp ging, onverwacht gesneden werd door een an dere. die juist passeerde. Maar ook waren er tegenslagen en teleurstellingen in het spel. Zo hoorden we van een jongen, die 's morgens om zes uur al was opgestaan om zijn vlieger af te maken, die 's middags bij de start door een enkele rukwind in de toppen van de bomen geworpen werd. Een an dere wilde niet op gaan en verregende jammerlijk. Maar er was ook een vlieger in de vorm van een boertje, die een driehon derd meter boven de Leidse Hout best boerde en de eerste prijs won. In de klasse van kinderen van 9 tot en met 11 jaar werden no. 1. Henny van der Laan. 79 punten: 2. Eddv Klinken berg 70 pnt.; 3. Jan Weeda 69 pnt.; Remi Nieuwenburg 67 pnt. en Wim Meyer 64 pnt. In de klasse van 12 tot en met 14 jaar werd no. 1. Barend van Schade wijk 74 pnt.; 2 Comelis Hartevelt 67 pnt., 3. Wim Bouwman 66 pnt.. Kees v d. Huizen 63 pnt. en 5. Adri van Leeuwen, 59 pnt. Na de prijsuitreiking, die door het Leidse Jeugdorkest ..Dén Burcht" werd opgevrolijkt, begeleidde het orkest de deelnemers naar het overdekte gedeelte van de veemarkt, waar ze allen een bevrijdingsvaantje van de LJA. ont vingen. Veel animo voer speurtochten Inmiddels waren, eveneens op het overdekte gedeelte van de veemarkt, de eerste honderdtallen kinderen "aangeko men. die hadden meegedaan aan de speurwandeltocht, Die had hen naar Oegstgeest gevoerd, naar het kasteel van Oud-Poelgeest, waar ze o.m. de paardekoppen moesten tellen, die uit het koetshuis staken. Dat leverde wel wat moeilijkheden, want van de tien gebeeldhouwde koppen, bleek er één van de muur gevallen te zijn en aan de kant van de sloot te liggen. Ook de tocht langs de pijlen door het Leidse Hout was niet eenvoudig. Daar moesten o.a. de reeën geteld worden, die zoveel lawaai niet gewend als razenden door het park renden. Elk van de kin deren had een routebeschrijving ont vangen, die op verschillende plaatsen moest worden afgestempeld. Om vier uur arriveerde de eersten van de wan delaartjes aan de finish, waar ze hun afgestempelde boekje voor een L.J.A- Beyrijdingsvaantje konden ruilen. Zagen we bij het vliegeren, hoe een van de jongens, die zijn vlieger ver speeld had, spontaan zijn touw aan een ander gaf. die daar behoefte aan had. bij de wandelaars, zagen we een jon gen, die heel wat minder sportief een boekje weggriste en er een tweede vaantje voor probeerde te krijgen. Het lukt niet Ook alle deelnemers aan de fietsers speurtocht waren het er over eens dat het een gezellig tochtje geweest was. Deze keer voerde de speurtocht hen helemaal naar Voorschoten en Wasse naar. De start van deze fietstocht had. ook om halfvier. plaatsgevonden op het Pieterskerkhof. De finish was ook on der het overdekte gedeelte van de markt, waar ook de fietsers een vaantje werd uitgereikt. Het enthousiasme onder de deelne mers aan voet- en fietstocht was zo overstelpend, dat men de laatste hon derden bij gebrek aan vaantjes een te goedbon moest geven, waarop men over enkele weken het vlaggetje op zal kun nen afhalen. Vrijheid een groot goed Uitgaande van de Buurt- en Speel tuinvereniging „De Professorenwijk" werd gisteravond omstreeks kwartover zes een bijeenkomst gehouden bij de bevrijdingsboom in de Zeemanlaan. Een bijeenkomst, die een sober karak ter droeg, maar die er toch niet min der sfeervol om was. Evenals vorige jaren waren enkele honderden buurtbewoners bij elkaar ge komen om gezamenlijk de dag van de bevrijding, nu alweer dertien jaar gele den, te herdenken. Als spreker was dit maal aanwezig mr. dr. K. de Vries, di recteur van de Chr. Kweekschool. Voor dat deze gelegenheid kreeg het woord te voeren heette de voorzitter van „De Professorenwijk", de heer J. P. A. de Vrind, allen, die ondanks de koude wind, getuigen wilden zijn van de plechtigheid, van harte welkom. Het verheugde hem, dat ook de jeugd van haar belangstel ling blijk wilde geven ondanks het feit, dat zij de oorlogsjaren niet bewust heeft medegemaakt. In het bijzonder vestigde hij de aandacht van de jeugd op de betekenis van onze vrijheid, die zo bij zonder veel slachtoffers heeft geëist. Na deze korte inleiding speelde het Chr. Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen", dat aan deze bijeen komst gewaardeerde medewerking ver leende, het clublied van de buurtvereni ging. Vervolgens werd de Nederlandse driekleur in top gehesen en zong het ge mengd dubbelkwartet „Musica" een aan tal liederen. Mr. dr. De Vries wees in zijn her denkingstoespraak met nadruk op het grote goed, dat vrijheid heet. Vrijheid! Voor de oorlog meer een kwestie van de mond dan van het hart, daarna een begrip, dat velen leerden kennen. Spre ker herinnerde aan de dood van dui zenden land- en bondgenoten, die voor onze vrijheid het leven lieten en schetste de droefheid, die er, weliswaar met dankbaarheid vermengd, in ieders hart heerste. Juist omdat wij aan onze vrij heid gewoon beginnen te raken is de viering van 5 mei zo noodzakelijk, aldus spreker, die er tot slot van zijn rede op wees, dat vrijheid ook veel verantwoor- dleijkheld met zich meebrengt. Twee kleine meisjes legden hierna een krans bij de bevrijdingsboom. De plech tigheid, welke o.m. werd bijgewoond door wethouder D. van der Kwaak als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur en als ere-voorzitter van „De ProfessorenwiJk" en verder ook de oud voorzitter van de vereniging, de heer P. D. Beversluis, werd besloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Dank werd nog gebracht aan de politie, die voor een keurige afzetting van de Zeemanlaan zorgde. Bevrijding tegelijk opdracht In de Pieterskerk werd gisteravond een herdenkingsdienst gehouden, waar in pastoor A. J. Glazemaker van de Oud-Kath. Kerk en ds. H. Heule, ge reformeerd predikant de liturgie ver zorgden en dr. K. E. II. Oppenheimer, hervormd studentenpredikant, een korte rede uitsprak. In deze toespraak stelde dr. Oppenheimer centraal, dat onze dank voor de uitredding alleen iets waard is, indien wij de bevrijding tevens zien als een opdracht. Herdenken, aldus spreker, is een be wust bezig zijn met het verleden. Wie de bevrijding herdenkt zal ook iets moe ten zeggen over de jaren, welke daar aan voorafgingen.. Het waren droeve en verschrikkelijke jaren. De kennis aan dit verleden zullen wij moeten bewaren. Grote en belangrijke gebeurtenissen in het leven mag de mens nimmer verge ten. Dit is ook bijbels. Staat er niet in de Psalmen: „Indien ik U vergeet, o Je ruzalem, dan verdorre mijn hand". Met de bevrijding, aldus dr. Oppen heimer, kwam een einde aan veel leed, aan vernietiging van mensenlevens, aan angst en vertwijfeling, aan honger en koude. Wat een snelle opeenvolging van boosheid openbaarde zich in die jaren. 'tWas een tijd van het opengaan der hel. Een mens kon niet meer mens en menselijk zijn. Laten wij dit vasthouden voor het nageslacht, opdat wij niet ver getenOok thans weer hebben Hon garije en Algiers ons aan het denken gezet, terwijl in West-Duitsland de geest der Nazi's niet is gestorven. Laten wij bij het herdenken van onze bevrijding toch vooral waakzaam blijven 'tot in het kleinste. Vervolgens wees spreker er op, dat ook in die jaren de Kerk van Jezus Christus de hoedster van Gods gebod was. Zij bad voor mannen en vrouwen in gevangenissen, voor de onderduikers en de joden. In alle bezette landen heeft de kerk partij gekozen voor de bedruk ten. Temidden van de verschrikking was zij de Kerk van Jezus Christus; de ruimte van. waarheid en trouw, wees zij op God dé rechtvaardige rechter. De kerk kan een goed instrument zijn in de hand van God, doch de christenheid zal dan ook moedig en standvastig moe ten optreden. Dan behoeven wij ons niet ongerust te maken over de toekomst en zullen wij strijden tegen de duisternis dezer eeuw. Misschien wordt deze strijd morgen of overmorgen weer van ons gevraagd. Blijft dan daarin, aldus dr. Oppenhei mer, waakzaam tot in het kleinste, want dan zal ook Gods nageslacht in vrijheid leven. Laten wy onze beste krachten geven voor wat wij verwachten van de toekomst. Met het zingen van drie coupletten van het Wilhelgius, werd deze dienst, waarvoor goede belangstelling bestond, beëindigd. Waarom zo lauw? Wat is toch de reden, dat het Ne derlandse volk zo lauw staat tegen over de herdenking van de 5de mei? Is het de teleurstelling over het feit, dat na 1945 niet alles gerealiseerd werd, wat men bij de bevrijding had verwacht? Zijn het de trieste erva ringen in Indonesië en Korea? Of is het het gevoel, dat men beter niet kan terugdenken aan de droeve da gen in de jaren van 1940 tot 1945 toen zovele zware offers gebracht moesten worden? Wij moeten ons neerleggen bij de wil van de meerderheid, maar desondanks ligt er voor de ouderen een taak om de jeugd te laten weten, wat die vijfde mei voor ons betekent. Wij moeten de jonge ren even stil laten staan bij onze be vrijdingsgedachten. Wil moeten onze geestelijke weerbaarheid versterken en naar buiten uitdragen en ons in alle opzichten paraat maken om de moei lijkheden. die in de wereld zouden kun nen ontstaan het hoofd te kunnen bie den. De les. die wij in 19401945 geleerd hebben, moet niet vergeefs zijn. Deze ernstige waarschuwing werd gis teravond uitgesproken door de burge meester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot op een slechts door de vlam men van het bevrijdingsvuur verlicht Stadhuisplein. In de kille avonduren hadden honder den achter de afrasteringen de aankomst van vier muziekkorpsen gadegeslagen. Om acht uur waren de muzikale gezel schappen van verschillende plaatsen in de stad vertrokken: K. en G. van de Koninginnelaan, Werk mans Wilskracht van de Vestestraat. Concordia van de Sumatrastraat en Nieuw Leven van de v. d. Werfstraat. Na een rondwandeling door de stad kwamen zij tussen negen uur en kwart over negen op het Stad huisplein aan en stelden zich rond het bevrijdingsvuur op. Het v/achten was toen op de winnaar van de bevrijdings ronde in de Professorenwijk, die geflan keerd door de Oxfordse deelnemers aan deze rit even later een brandende fak kel het plein opbracht, waarmede het vuur kon worden ontstoken. Terwijl de gasvlammen een sprookjesachtig licht over het plein wierpen, hield de burge- meestetr zijn toespraak en klonken de ernstige tonen van het Wilhelmus. De korte plechtigheid was ten einde. De muziekkorpsen marcheerden af, de talrijke autoriteiten onder wie de wet houders J. C. van Schaik en A. J. Jon- geleen, trokken zich terug van het bor des en de Oxfordse gasten, die eveneens op het bordes dit sluitstuk van het Leid se bevrijdingsfeest hadden bijgewoond, vertrokken naar de Stadsgehoorzaal voor de laatste gemeenschappelijke bijeen komst tijdens hun verblijf in de Sleu telstad. Huurbijslag voor gepensioneerden De minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en P.B.O. heeft begin april jl. de Pensioenraad toestemming verleend om, vooruitlopend op de wet telijke regeling, de huurbijslag bij wijze van voorschot uit te betalen. Voor de huurbijslag komen circa 35.000 gepen sioneerden in aanmerking. De Pensioenraad had reeds voorberei dingen getroffen om terstond, nadat overeenstemming over de grootte van de huurbijslag was bereikt, deze bij de eerstvolgende pensioenbetaling uit te keren. De betaling geschiedt ineens over ten hoogste 17 maanden (1 augustus 19571 januari 1959). De huurbijslag over die periode bedraagt maximaal f. 170 voor gehuwden en f. 127,50 voor ongehuwden en daarmee gelijkgestelden. Zij die in het genot zijn van een alge meen ouderdomspensioen komen voor deze bijslag niet in aanmerking. Een be kendmaking van de Pensioenraad, welke aan de gepensioneerden bij de uitbeta ling van hun pensioen aan het post kantoor wordt uitgereikt, bevat verdere bijzonderheden. Zét op! In het kader van de bevrijdingsfeesten werd in de Leidse Hout een vliegerwedstrijd gehouden. (Foto LD./Van Vliet) Ken. onderscheiding pref. Van Groningen en prof. Bok Ter gelegenheid van het jubileum dér Koninklijke Nederlandse Academie voor Wetenschappen heeft de minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, vanmiddag in het Koninklijk Instituut voor de Tropen drie koninklijke onder scheidingen uitgereikt: Prof. dr. B. A. van Groningen uit Leiden, algemeen voorzitter van de jubi lerende academie, werd benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, onze oud-stadgenoot, prof. dr. S. T. Bok te Naarden, lid van de afde ling wis- en natuurkunde der academie, tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw en de heer M. E. 't Hart uit Amsterdam, hoofd van de admi nistratie, tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. MEISJE VIEL UIT RAAM De 13-jarige Catharina Cramer is gis termorgen omstreeks half negen in de ouderlijke woning aan de Marnixstraat uit een openstaand raam gevallen. Het ongeluk gebeurde doordat een houten droogreksteun waar tegen het mèisje leunde op een gegeven ogenblik brak. Het kind kwam op een 3V2 meter lager gelegen binnenplaats terecht en brak haar linker enkel. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Zieken huis. Als gevolg van een aan het bedie ningssysteem van de BB-alarmerings- sirenes te treffen nadere technische voorziening zal de gebruikelijke maan delijkse beproeving van de sirenes tij delijk gestaakt worden. Een échte van Door deze massa-inkoop kunnen wij U dit bijzon dere succes-radiotoestel, dat altijd f336.heeft gekost, thans aanbieden voor de WAANZINNIG LAGE PRIJS VAN f256.— ORUDDIG ^Ïnt radio GRUnDIG 0 radio's - type 2 voor Kijk NU eens in onze etalages Wij kochten de gehele resterende voorraad Dat is 'n koopje Dat komt nooit terug Een van de mooiste GRUNDIGS - zó uit de lopende serie; met volle GRUNDIG Gint FABRIEKS- èn OFFICIËLE DEALER GARANTIE U krijgt dus zómaar eventjes 80 gulden in de schoot geworpen Grijp deze unieke kans, voordat deze toestellen onze zaak uit zijn Edelhouten kast - 7 buizen 17 kringen - FM, midden- ;n lange golf - 3 luidspre kers - 8 druktoetsen - iervoudig klankkeus- egister - toontabulator spraak, klankkeus, mu- iek) - magisch oog - ferriet-antenne, duplex- ifstemming met vliegwielaandrijving - aan sluitingen voor grammofoon en extra luid spreker - Afm. 56 x 36 x 25 cm. Oorspronkelijke PRETTIGE BETALINGSREGELING prijs f336.-, NU f256.- MOGELIJK DIT BIEDT ALLEEN DE RADIO- EN TELEVISIESPECIALIST AALMARKT 12 TELEFOON 21782 C5 SLEUTELTJES GEVRAAGD Gevraagd straat maker voor circa 1000 m2. tegelleggen. 30 x 30 x 4J cm. en 30 x 30 x 7 cm.. Inclusief soc. lasten, te Delft, vierkant werk. Voor di rect. Brieven met offerte bur. van dit blad no. 61 k. Heer alleen met twee grote kinderen vraagt huishoudster tussen 35 j. en 45 Jaar. Brieven bur. van ddt blad no. 5606 k. lieer alleen met twee school gaande kinderen vraagt hulp ln de hulshouding, voor dag en nacht. Brieven bur. van dit blad onder no. 5605 k. P Door part. te koon gevr. even met prijsopgaaf dit blad no. 5670 k. Ml Een poppenhuis, tulnop- klapstoelen of tulnameuble- ment, moet 1. g .st. z. Telef. 32321. Grammofoonplaten, gitaars, mandolines, plok-ut», citers enz. enz. gevraagd, wij betalen goede prijs. Doet Uw voordeel! Muziekhandel W. Grönloh, Burgsteeg 9, Lelden. Werkman zoekt kost en In woning met huiselijk verkeer te Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 5654 k. ff J.dame b. b. h. h„ zoekt gem. zlt-sl.kamer, zonder pen sion. Brieven met bur. van Gevraagd Jongen of Jonge man om een- or tweemaal p. w. de tuin schoon te houden. Zoeterwoudsestnge 1 106, tegen over Plantage. Gezocht voor verlofgangers per 15 augustus voor 6 maan den, gem. 4- of 5-kamerwo ning. Max. f 300.Brieven bur. van dit blad no. 66 k. Flink helder inelsje van 16 18 jaar. 3 x p .w., van 9 tot 12 uur of 5 maal van 46 u. Aanm. nè tel. afspr. Leldsestr.- weg 4, Oegstgeest. (Tel. 25212). Nette werkster gevraagd (noodhulp) voor het schoon houden van een kantoor, ln Lelden. W. Wieman. Celebes- straat 22, Oegstgeest. w Verpleger (K.M.). 24 jaar. zoekt m. 1. v. 1 Juni studle- slaapgelegenheld. Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad onder no. 72 k. Gevraagd flinke bergkast. Opg. met prils en afmeting. Br. bur. v. d". blad no. 5630 k Te huur gevr. zlt-slaapka- mer door rustige dame, liefst met kleine kookgelegenheid. Br. bur. v. d. blad no. 5642 k. J.man zoekt flinke gestof feerde zlt-sl .kamer. zonder pension. Brieven A. v. d. Burg Hoge Morsweg 16, Lelden. Strijksters en chemisch Fa. H. J. Dieben, Zoeterwoudse Singel 23. Gevr. 2-wlellg aanhang- wagentje, laadvermogen 500 kg. Tel. 02520 - 6304. Nè 18 uur. El Gevraagd een 3e bediende, genegen een kleine wijk te bedienen. Luxe Bakkerij P. Zaanen, Deutzstraat 8, Oegst geest. Tel. 22103. Goed tehuis gez. v. Jonge hond. wit m. br. en klein hondje (wit). Brieven bur. v. d. blad onder no. 5724 k. Meisje of werkster gevr. voor 1 of 2 morgens per week. Event, ook 1 of 2 middagen Kamperfoellepleln 29, Katwijk aan Zee. Gevr. motorrijwiel tegen bil lijke pr.. 250 cc. Niet ouder dan 1950. Brieven bur. van dit blad onder no. 5733 k. Med. anal, zoekt grote ge- stof f. kamer op het zuiden. Omgeving Acad. Ziekenhuis. Br. bur. v. d. blad no. 6735 k. AANGEBODEN Te koop aangeb. A-Ford, bouwjaar 1930. Prinsenstraat 84 A. Tel. 26261. 2 fauteuils en 4 stoelen, zo goed als nieuw ad f 325. Te bezichtigen: Heereweg 55. Llsse. 's Avonds. B Garage naby Torenflat. Stai ng voor kl. auto, b.v. V.W. in autobox. f 17.50 p. m. Motor rijwiel of scooter f5 p. m. Br. bur. van dit blad no. 5732 k. Aangeb. woonboot, stalen onderbouw, spotprijs f 1300. Moet opgeknapt worden. Brie ven bur. v. d. blad no. 5734 k. Een kinderwagen te koop aangeb. nè 6 uur. Alb Ver- we ystraat 25, Lelden. f2 per week kan ledereen missen! Geen Incasso, bet. per giro. Lederen Jassen, herenkos tuums, mantelkostuums enz. Vraagt Inlichtingen. Geheim houding verzekerd. Brieven bur. van dit blad no. 62 k. Damesfiets, ln goede staat, met terugtraprem f 35. Hoge Rijndijk 107. Van part. te koop prachtige V.W. de Luxe 1953. Tel. 22732. Oppen helmstraat 61. Rijwiel, fllmprojector enz. Als nieuw herensportrljwlel, elektr. fllmprojector. compleet ameublement, divan met kleed f 35, vloerkleden, tafels, bu reaus, boekenkasten, klnder- ledikantjes. 2-pers. opklapbed. Philips wisselaar enz. Nieuwe Rijn 60 .bij hoek Hocrigr. Telef. 22150. Te koop trouwjapon, 14 da gen oud, met sluier en kapje. Maat 3840. Koninginnelaan 15. Leiden. Een ln z.eer goede staat verkerende half Engelse kin derwagen, tevens als relswieg en wandelwagen te gebruiken. Lammenschans weg 40, Lelden. Te koop aangeboden goede Singer trapnaalmaohine, t. e. a. b. Dorpsstraat 33, Zoeter- woude. 2 k. ni. gebr. v. keuken aangeb. door dame alleen op goede stand aan een werkende vrouw. b. b .h. h. (verpleegster, analiste o.d.) Bereid warme maaltijd voor de hoofdbewoon ster te bereiden. Brieven bur. van dit blad no. 5743 k. ff Te koop plck-up met platen tegen elk aannemelijk bod. W. J. Fakkel. De Genestet- straat 110 A, Leiden. <imnninii!iii?nmn!i!iini!inniTi!n!n5!niniTininn!!!!!!i!'m':ti!iiiTnnnin!!!i!rTn!!ii!!i!i!!rir^ DAGBLADRECLAME IS NIE1 LE VERVANGEN |l!llilllflll!llll!nilll!!l!llll!!l!ll!l!]llllllllllllll!illlill!llllllllll!l!lllllllll!i!lllill!!l!lltl!llllll!!ll!l!li!l'!l!lll!II1lllll!!!ll!llll!ll!ll!l!ll!!ll!!l!l!!!ll|ilill!:!llllll!|IIIUIIIUII Sleutels bijmaken! Llps, Yale, autocontact- en voor deursleutels, klaar terwijl U wacht! Graszaden, bloemzaden, tuinbouwzaden, pootstokken, zeisen, zichten, zeisbomen enz. A. J. Hartwljk, Nwe Beesten markt 7-9-4, Leiden. Telef. 26627. Badminton racket 69 ct. Ge heel van onbreekbaar plastic, zware kwaliteit, diverse kleu ren. Pluimbal hiervoor 10 ct. Voor deze prijzen koopt U al leen bij: I.V.A. Haarlemmer straat 48. Nova, Noordelnde 43. Lelden. Plastic gieters ln alle prij zen!!! Door eigen import lage prijzen, f 1.49, 1.69, 1.95, 2.35. 2.50. De nieuwste modellen. Zeer fraaie kleuren. Voor deze prijzen koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordelnde 43, Leiden. Plantenbakje met hertje 59 ct. Aardig voor op tafel, schoorsteen of dressoir. Fraai gedecoreerd aardewerk. Alleen met advertentie voor 59 ct. Geldig tot 15 mei. I.V.A. Haar lemmerstraat 48. Nova, Noord elnde 43, Lelden. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20 24, inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho eewoerd 6668, telef. 31292. ff Voor autorijles erkende autorijschool John Remmers waal. Het juist adres, nieuw materiaal, f 5 per uur. Utrechtse Jaagpad 16 A. Rijwielen, bromfietsen, was machines, haarden, fornuizen, kinderwagens, textiel, meube len, klokken, horloges, ringen. Gem. betaling. (Eigen finan ciering). Brieven bur. van dit blad onder no. 5621 k. Verhuur zonder chauffeur, diverse merken f 6 per dag. 6 cent per km. Speciale vakan tietarieven. Utrechtse Jaagpad no. 16 A. „Avaros" bromfietsen (scoo termodel), oompleet f695. Be taling ln overleg. J. Crama, Herenstraat 46, Leiden. „Simplex" bromfietsen reeds vanaf f 359. Betaling in overleg. J. Crama. Herenstr. 46 Lelden ff Solex van 1956 te koop, ln prima staat, t. e. a. b. Tevens eitje met fiets. Te bevragen: Haarlemmerweg 79. Lelden. Aangeboden gestoffeerde of ongemeubileerde kleine zit- en balkon kamertje met gas en water, voor dame op n. st. Br. bur. v. d. blad no. 5602 k. B Nieuwe stofzuiger, merk: Holland-Electro, weg. ovex- compl., gem. prys, nleuwpr. f115, t. e. a. b. Te bevragen 's avonds na 6 uur. Burggra- venlaan 229. ■I Garage te huur aangeb. Wasstraat. Brieven bur. van dit blad onder no. 5607 k. ff Te koop bromfiets In pri ma staat en een leren Jas, zo goed als nieuw. Hendrlkstr. 8, Lelden DIVERSEN RBril verloren op de Vondel- an. Tegen hoge beloning te rug te bezorgen: Vondellaan 25 ff Wed. wil langs deze weg ln kennis komen met heer, plm. 50 jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 5687 k. Dames, U zult ook enthou siast zijn net als wij. De nieu we natuurpermamerit ls ideaal voor elk model. Kapsalon Luolen, Haarlemmerstr. 234. -Tel. 20714. m Vakantie-w oningruli. 14 dagen Juli-aug., voor 5 perso nen, woning z. d. m. bij zee. Aangeboden flat, mooi punt Arnhem. Brieven: Lagerwey, Laan v. Presikhaaf 28, Arn hem. Mooi Warmond! Juni en Juli logeergelegenheld, 1 of 2 personen, met of zonder pen sion. Ook logeren per nacht of weekeinden. Besch. milieu, jlrieven blad no. 5712 k. Juffrouw, 41 J., wenst ken nismaking met een heer of zakenman, liefst 40 tot 50 j., drie kinderen 912. Brieven, liefst met foto, erewoord terug, aan Agent L.D., Hooftstraaï, Alphen a/d. Rijn. Sam's Snaekroom", de zaak van de vakman, start van heden af met ijs bereid ln de nieuwste Ijsmachine Car- plgianl. Uw adres voor cro- qnetten .loempia's, huzarensla, nassiballen, patates-frltes enz. Vrouwenkerkkoorstr. 7.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4