STURKA Ernstige financieringsfouten van tie overheid oorzaak van overbesteding Groot aantal onderscheidingen ter gelegenheid van Koninginnedag Aan inflatoire otitivikkeling nu einde gekomen slankmakende pantalon MAN ABOUT TOWW Steek gerust van wal met de WILLEM RUYS 97ste jaargang Dinsdag 29 april 1958 Derde blad no. 29428 President Nederlandsche Bank in jaarverslag Van onze financiële jnedewerker) In het jaarverslag van de Nederlandsche Bank herinnert de president er aan dat de over-investe- ring, de klassieke beleidsfout, die de conjunctuur- overspanning pleegt te kenmerken, ditmaal over wegend in de publieke sector werd begaan, waar de zonde van het onvoorzichtig beleid niet, zoals in het bedrijfsleven, wordt gevolgd door de straf van het faillissement. Het waren vooral de gemeenten, die zich aan het investeren boven de grens der beschikbare besparingen schuldig maakten. E.E.G. biedt ook Nederland nieuwe kansen Na de in 1957 gevoerde loonpolitiek en het tekort op de betalingsbalans te heb ben gereleveerd, stelt de president vast, dat de geneigdheid tot expansie tegen het eind van 1957 een ongekend laag niveau bereikte, waarschijnlijk vooral door de reeds ver voortgeschreden relatieve achteruitgang van de liquiditeit der gezinnen en bedrijven. De maatregelen van de bank. w.o. ook de druk op de kredietexpan sie, bleven niet zonder gevolg: in het laatste kwartaal van 1957 viel zelfs voor het eerst sinds jaren een kleine vermindering van de totale kredietverlening te constateren. Na oktober volgde een zekere kentering, die in de eerste maanden van 1958 in een duidelijke daling van de rentestand overging. stel, dat steeds bedreigd blyft, zolang een hervatting van de inflatoire finan ciering door de lagere overheid zo ge makkelijk te verwezenlijken is, onzeker heid anderzijds over de internationale conjunctuur, waarvan Nederland voor zijn export zo afhankelijk is. Zij verhoogden haar bruto-investeringsuit- gaven, ondanks de erkende noodzaak van de be stedingsbeperking ten opzichte van 1956, nog met 20%, haar uitgaven voor de woningbouw zelfs met 46%, zonder voor die uitgaven overdekkings middelen op vaste termijn te kunnen beschikken. Ook in de particuliere sector hebben zich onge twijfeld investeringsdisposities voorgedaan, welke op het beschikbaar komen der duurzame finan cieringsmiddelen vooruitliepen, maar niet in ern stige mate. Er is geen enkele reden te verwachten dat de geleidelijke expansie van de we- reldproduktie zou worden onderbroken, integendeel liggen in -het. bijzonder in Europa, nieuwe ontwikkelingsmoge lijkheden in het verschiet. Vertrouwen in gelei! Het antwoord, op de belangrijke vraag, welke thans velen bezig houdt, n.l. waar de rentestand op lange termijn zijn evenwichtsniveau straks zal hervinden, valt volgens de president, niet te voorspellen. Zeker is dat dit niveau lager zal kunnen zijn, naarmgte de overheid er beter in slaagt de waardevastheid van het geld te handhaven en even eens naarmate zij haar eigen aan spraken op de kapitaalmarkt weet te beperken. Een lage kapitaalrente is slechts te verwezenlijken bij vertrouwen in het geld. En slechts een overheid, die de sta biliteit van de munt als volstrekte be- leidsnorm aanvaardt, heeft het morele recht miljarden aan besparingen tegen een zo laag mogelijke rente tot zich te trekken. Het afgelopen jaar heeft duidelijk aangetoond, dat het rentegamma geen waarborg biedt tegen een rentestijging. Nu zinloos Deze voorschriften zijn zinvol, indien zy inderdaad bedoelen de kapitaals- vraag van de lagere overheid, maar dan ook haar investeringen, tegen te hou den, zodra de particuliere vraag naar kapitaal de rente boven een zeker ni veau doet stijgen. Zoals de voorschrif ten thans zijn gehandhaafd, hebben ze tr toe geleid de lagere overheid aan te moedigen tot een verderfelijke wijze van financieren, waarmee tenslotte én staatsfinanciën én de munt in gevaar zijn gebracht. Een andere vraag, n.l. of de werkloos heid en de deflatoire tendenties in bin nen- en buitenland tot monetaire tegen maatregelen moeten leiden, wordt door de president ontkennend beantwoord. De terugslag in de bedrijvigheid, die met het voorlopige herstel van het interne en externe evenwicht van de nationale huishouding is gepaard ge gaan. draagt tot dusver geen ernstig karakter. Het terugvallen op een iet wat lagere graad van bedrijvigheid met een ruimere arbeidsreserve moet als een onscheidbaar onderdeel van het herstelproces worden aanvaard. Herziening patroon Dit herstelproces vraagt thans om een zekere herziening van het patroon der nationale produktie. Deze zal in min dere mate op de bevrediging van een overspannen binnenlandse vraag, maar meer dan tevoren op de export moeten zijn gericht. In dit verband wordt ge wezen op het belang van voldoende fa ciliteiten voor de exportfinanciering en de exportkredietverzekering, waartoe ook de Nederlandsche Bank hoopt bij te dragen. Toch moet tegen overdreven verwachtingen worden gewaarschuwd. Middelen voor de exportfinanciering op langere termijn zullen voor het grootste deel ontleend moeten worden aan de kapitaalmarkt, die een begrensde ca paciteit heeft en waar vele gegadigden zich verdringen. Wat de toekomst betreft moet worden erkend dat wij voor een periode van on zekerheid staan, onzekerheid enerzijds over de stabiliteit van het interne her- Geen pessimisme Hoewel ook elders, met name in de V.S., een terugslag op de conjuncturele overspanning is gevolgd, de daling van de grondstoffenprijzen een verminderde koopkracht van de grondstoffenlanden meebrengt en de importvraag van die landen nadelig beïnvloedt, is er volgens de president van de Nederlandsche Bank geen reden tot pessimisme, omdat de Europese conjunctuur ook thans een groot weerstandsvermogen vertoont. In dien het bedrijfsleven van de noodza kelijke dynamische instelling doet blij ken, zich niet verstart, doch lagere kos ten ook laat leiden tot lagere prijzen, zal de vraagvermindering te ener plaat se snel blijken te worden gecompenseerd door de toeneming van reëele koopkracht elders. Bij de verdere ontwikkeling van de Europese economische gemeenschap zul len zich ongetwijfeld moeilijkheden voordoen, maar toch is de president van mening dat het ook voor Nederland van aanvang inluidt van een dynamische I ontwikkeling, die de hoogste eisen zal stellen aan ondernemersinitiatief, koop manschap en aanpassingsvermogen. Langzaam, maar onafwendbaar, zullen tolmuren worden geslecht, die voor de één een belemmering vormden voor de ontplooiing van het bedrijf, maar die voor de ander een bescherming boden tegen machtige concurrentie. Daar veel gewonnen is. zal niet alles behouden kunnen blijven Met vertrouwen mag worden verwacht, dat de geleidelijke ontwikkeling van een nieuw Europees produktiepatroon inderdaad een ratio nalisatie met zich zal brengen, die de deelnemende landen een grotere wel vaart zal verzekeren. Er kan geen twijfel aan bestaan dat ons land. met zijn gunstige verkeers- ligging en met zijn uitnemende sociale verhoudingen, die zoveel kunnen bij dragen tot een wrjjvingloze aanpas sing aan de vele nieuwe omstandig heden, z.jjn aandeel in die grotere wel vaart zal weten te veroveren. Te zorgen dat die grotere welvaart een vaste grondslag vinde in gezonde financiën en in waardevast geld, is de moeilijke, maar stimulerende taak, die aan de samenwerking der financiële en monetaire autoriteiten van de zes landen blijft voorbehouden. Grootse B.B.-oefening op 8 mei in Den Haag OOK ALPHEN AAN DEN RIJN DOET MEE. (Van onze Haagse redactie) De meest grootscheepse BB-oefening welke tot nog toe ooit in het land ge houden is, zal in de avond van don derdag 8 mei het Laakkwartier en Spoorwjjk te Den Haag herscheppen in een „vreedzaam", maar desondanks opwindend oorlogstoneel. Zó ingrij pend zal de oefening het dagelijks leven in die wijken verstoren, dat b.v. de dienst van lijn 4 gedurende enkele uren wordt gestaakt, om het uitrollen van honderden brandslangen mogelijk te maken. De oefening wordt 's avonds om half acht ingeluid met het overvliegen van een formatie bommenwerpers. Op het zelfde moment gaat het luchtalarm, ter wijl op de grond, bij zgn. getroffen per celen. rookbommen worden ontstoken om het geheel zo realistisch mogelijk te maken. Van dat ogenblik af zullen alle BB- noodwachters van de A-kring Den Haag. in totaal 1700 mannen en vrouwen, uit alle delen van de stad. zo snel mogelijk naar het getroffen gebied worden ge dirigeerd. terwijl de BB van Naaldwijk, Alphen aan den Rijn en Gouda deze nog onvoldoende macht te hulp zullen snel len, samen met de mobiele colonne van het Rijk. H. N. Werkmanprijzen 1957 toegekend B en W van Amsterdam hebben op voordracht van de adviescommissie voor de toekenning der H. N. Werkmanprij- zen-1957 de volgende prijzen toegekend: le: twee prijzen voor typografisch best verzorgde boeken of tijdschriften, ver schenen tussen 1 oktober 1956 en 1 ok tober 1957: aan jhr. W. J. H B. Sand- berg, directeur der Amsterdamse Ge meentemusea, voor de typografische verzorging der catalogi van het Stede lijk Museum. En aan de heer Wim Crouwel (Amsterdam) voor de typogra fische verzorging in enkele gevallen in samenwerking met de heer Kho Liang Ie (Amsterdam) voor de catalogi van het gemeentelijk van Abbe-museum te Eindhoven. 2e: een prijs voor het typografisch best verzorgde handelsdrukwerk, ver schenen in dezelfde periode, aan de he ren T Raateland en A. Verberne (bei den uit Amsterdam) voor de verzorging van het tijdschrift „Range", een uit gave van Philips' Telecommunicatie In dustrie te Hilversum, gedrukt bij de drukkerij Meyer N. V. te Wormerveer. De prijs voor de best verzorgde biblio fiele uitgave kon niet worden toege kend. De adviescommissie werd ge vormd door de heren G. Noordzij, B. Stroman en O. Treumann. STREEP-BLAZER OP Voor anker bij uw Sturka-dealerex clusieve streep-dessins en 'Man about Town'coupe voor uw blazer! Bijpassen de tinten en slanke snit voor uw Sturka- pantalon'First class' combinatie du en een ideale vakantie ligt voor U Southampton - Bermuda - New York - Azoren 22 dagen (23 mei -14 juni) 1e klasse. 22 dagen (14 juni 6 juli) vanaf ƒ1580- ir Noorwegen 5 dagen (12-17 juli) 1e en Toeristenklasse resp. vanaf 420.- en 240.- Casablanca en Madeira 9 dagen (17 - 26 juli) 1e en Toeristenklasse resp. vanaf ƒ730.- en 410.- k Noorwegen - Walcheren - Casablanca - Madeira 14 dagen (12-26 juli) 1e en Toeristenklasse resp. vanaf 1150.- en 650.- Uitvoerige inlichtingen verkriigbaar bij de Hoofdagenten Ruys Co. Rolterd om. Amsterdam Den Haag, Ulrecht, Haarlem. Helmond en Sneck.*de Passage- Agenten en de erken de Rcisbureaux. De KONINKLIJKE ROTTERDAMSCHE LLOYD Uw ideale gastheer Notulen zaak majoor K. bij Kamer gedeponeerd De ministers van Justitie en van Oorlog hebben ingevolge het verzoek van het Tweede Kamerlid, de heer Koersen op de griffie van de Tweede Kamer een exemplaar van de notulen van de voor het Hoog Militair Ge rechtshof in hoger beroep behandelde zaak maojor K. doen deponeren. Te vens hebben zij daarbij gevoegd de processen-verbaal van het verhoor van beklaagde en van alle getuigen. De heer Koersen had dit verzocht in een aantal schriftelijke vragen met be trekking tot ter terechtzitting van het HMG in de zaak majoor K. afgelegde verklaringen omtrent de gang van zaken bij het directoraat Materieel Landmacht van het ministerie van Oorlog. De mi nisters delen de mening van de heer Koersen dat enige van deze verklarin gen de veronderstelling wettigen dat bij het DML opmerkelijke toestanden heb ben geheerst. Een juiste beoordeling van de gang van zaken bij het DML is uiteraard niet mogelijk aan de hand van de notulen en de processen-verbaal, aldus de minister van Oorlog, die te kennen geeft het op prijs te stellen als hij de gelegenheid krygt op nader door de Kamer te bepa len wijze hierop een toelichting te geven. Enige weken geleden werden deze acht jonge hondjes kort na hun ge boorte door hun „baas" levend be gravenDe politic van Oss kon tij dig gewaarschuwd worden, groef wille van dit plaatje even op deze de hondjes weer op en nam de acht- ongebruikelijke wijze moesten wor- ling onder haar hoede. Inspecteur den uitgestald. Roebroeks met zijn pupillendie ter Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin is een groot aantal onderscheidingen uitgereikt. Daarvan noemen wij de volgende: Benoemd zijn tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: dr. J. G. de Beus. Hr. Ms. buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Moskou; D. G. E. Middelburg, consul- generaal der Nederlanden te Singapore; A. Pelt, laatstelijk directeur van het Eu ropees Bureau der V.N. te Genève; dr. ir. A. Sevenster. Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Praag; mr. L. M. Loeff, Advocaat-Gene raal bij de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. C. R. C. Wijcker- held Bisdom, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. mr. G. J. Lijcklama Nijeholt, advocaat en procureur te Rot terdam; prof. mr. P. Borst, juridisch en sociaal-economisch adviseur van de Fe deratie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf te Amsterdam; prof. dr. H. W. Julius, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. E. Hui zin ga, hoogleraar aan de Rijks universiteit te Groningen, prof. dr. A. Sizoo, hoogleraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, prof. dr. L. C. Mi- chels. hoogleraar aan de R.-K. Universi teit te Nijmegen; prof. ir. P. Landberg. hoogleraar aan de Technische Hoge school te Delft. C. A. Klaasse. directeur van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam; mr. M. Sanders, president- directeur van de Maatschappij tot Fi nanciering van het Nationaal Herstel N.V. te 's-Gravenhage; prof. mr. J. Valkhoff, voorzitter van het Commissa riaat voor Oorlogsschade, te Amsterdam; jhr. mr. G. W. van der Does. landsadvo caat te 's-Gravenhage. luit.-generaal mr. J. D. Schepers; generaal-majoor- arts dr. H. J. van der Giessen; vice-ad- miraal C. H. Brouwer, vice-admiraal H. H. L. Pröpper; generaal-majoor der ma riniers H. O. Romswinckel; ir. J. v. Veen te 's-Gravenhage. hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat. W. N. H. van der Vorm. te Rotterdam, directeur N. V. Nederlands-Amerikaanse Stoom vaart Maatschappij „Holland-Amerika- Lijn"; mr. A. A. baron Bentinck. plv. directeur-generaal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het Mi nisterie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; mr. ir. C. J. de Haan. voorzitter van de Octrooiraad. te 's-Gra venhage. prof. T. Keuzenkamp. te 's- Gravenhage; prof. dr. S. J. Wellensiek. te Bennekom. hoogleraar bij de Land bouwhogeschool; mr. P. H. Valentgoed te 's-Gravenhage, directeur-generaal van de Arbeid; dr. J. Wester. voorzitter van de Gezondheidsraad, wonende te Heemstede; mr. W. A. Offerhaus. Com missaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. id. Utrecht; J. M. Peters, lid Tweede Kamer, te Rooste ren; J. M. Willems, lid Tweede Kamer, te Oisterwijk; mr. H. K. J. Beernink, lid Tweede Kamer, te Rijswijk (Z.-H.); R. Zegering Hadders, lid Tweede Kamer te Zeist; H. Kikkert, lid Tweede Kamer, te Zeist; A. Hogeweg. wethouder van Rot terdam; prof. dr. J. Engelfriet, te 's-Gravenhage; G. J. N. M. Ruygers, lid Tweede Kamer, te Rijswijk <Z.-H.). Benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau (bij bev.): Prof. mr. A. Anema, lid Eerste Kamer, te Haarlem. Tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau (bij bev H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, lid Raad van State, te 's-Gravenhage; mr. R Pollema. lid Eerste Kamer, te Leeuwarden. Benoemd zijn tot Officier In de Orde van Oranje Nassau: M. S. Andriessen. beeldhouwer te Haarlem (bij bev.) jh*. dr. H, J. van Asch van Wijck, gevolmachtigd minis ter. permanent vertegenwoordiger van Nederland bij het Europees Bureau der V.N. te Genève; J. Blanksma, te Hil versum. v.m. algemeen vertegenwoordi ger van de Ver. Deli Maatschappij te Medan; jhr. E. Boreel. ambassaderaad aan Hr. Ms. ambassade te Lissabon; prof. dr. H. Brugmans, voorzitter van de Beweging van Europese Federalisten, te 's-Gravenhage; J. P. Engels, handels- raad aan Hr. Ms. ambassade te Preto ria; mr. J. W. A. van Hattum, consul- generaal der Nederlanden te Dusseldorp; dr. J. B. V. M. J. van de Mortel, consul- generaal der Nederlanden te Antwer pen. H. Jonker, handelsraad bij de Di plomatieke Vertegenwoordiging der Ne derlanden te Djakarta; mr. J. de Leeuw, consul aan het consulaat-generaal der Nederlanden te Singapore, jhr. mr. J. A. de Ranitz. gevolmachtigd minister, plv. hoofd gecombineerde Nederlandse permanente vertegenwoordiging bij de Noordatlantische Raad en de Organisa tie voor E.E.S. te Parijs; mr. E. L. C. Schiff. ambassaderaad bij de permanen te missie van Nederland bij de V.N. te New York; mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk. gevolmachtigd minister aan Hr. Ms. ambassade te Parijs; mr. P. S. Bakker, secretaris Produktschap voor Vee en Vlees. mr. J. H. des Tombe, se cretaris van het College van Curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht; gep. Commandeur M. C. van Grondelle (met de zwaarden)prof. G. H. M. Holt. te Bloemendaal; H. M. J. H. Kraaijvanger. Rotterdam en J. W. H. C. Pot. Amster dam, architecten BNA; mr. J. Kroese te Rotterdam, lid van de Raad van Beheer van Phs. van Ommeren NV. dr. J. Veld- J kamp. te De Bilt. directeur van het KNMI; ir. H. M. van Mourik Broekman, te Boekelo. pres.-directeur N.V. Kon. Ned. Zoutindustrieprof. ir. L. H. de Langen, directeur AKU te Arnhem, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, te Aer- I denhout. directeur N.V. Joh. Enschede en Zoon. Grafische Inrichting en voor zitter van het Genootschap voor Re- clame; ir. H. K. Hylkema, directeur NV Billiton Mij. te 's-Gravenhage. C. Ve- rolme. te Ridderkerk, directeur N.V. Scheep-, Installatie-, Scheepsbouw- en Reparatiebedrijf „Nederland", prof. dr. J. Ch. W. Verstege. te Voorburg, adjunct directeur Centraal Bureau voor de Sta tistiek; R. W. Wentges. directeur NV Handelsveem te Rotterdam; A. Burg graaf. te 's-Gravenhage. inspecteur van de Volksgezondheid en van de Veeartse- ny kundige Dienst. J. p. Kruseman. te Hilversum, directeur van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij NV. ds. J. A. Kwint, predikant van de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage. J. E. Boddens Hosang. burgemeester der gemeente Doetinchem; mr. B. Kolff, burgemees ter der gemeente Vlissingen; H. van Bo- heemen. wn. directeur van de Stichting Culturele Samenwerking in liquidatie, te Amsterdam; mr. A. G. Fennema. te Am sterdam. gedelegeerde van de Ned. Werkgeversfederatie voor Internationale Arbeidszaken; C. Burger, voorzitter Be drijfschap voor het Slagersbedrijf. te componist-pianist, te Bergen (N.-H.); J» van Epenhuijsen, dirigent van de Gro ninger Orkestvereniging, B. van Eijssel- stein, letterkundige en journalist, te Rijswijk (Z.-H.); J. L. A. Panlfuijsen, letterkundige en journalist, te 's-Gra venhage; L. A. van Gasteren, toneel speler. te Amsterdam. P. Arntzenius, kunstschilder, te 's-Gravenhage. J. N. Buning, kunstschilder, te Amsterdam; A. Haanstra, filmregisseur, te Amster dam; mr. A. F. Kamp. voorzitter Kun stenaarscentrum Bergen (N.-H.). P. Diamand, secretaris Holland Festival, te Amsterdam, dr. M. J. Premsela. te Am sterdam; dr. W. van Wijngen. predikant te Christchurch in Nieuw-ZeelandI. H. A. Frequin, hoofdredacteur van de Gel derlander Pers" te Nijmegen. S. H. A. M. Zoetmulder, hoofdredacteur „Eindho- vens Dagblad", te Waalre; mevr. H. Straalman-Kremer. wethouder der ge meente Hilversum, ir. P van Gelder, di recteur N.V. Kon Drukkerij en Uitgeve rij Erven J. J. Tijl. te Zwolle; majoor R. van IJperen. directeur van de Kon. Mil. Kapel (met de zwaarden). PLEZIERIG WERKJE Een Kerko „Espresso" shirt van sneeuwwitte little or no-iron poplin hoeft u eigenlijk helemaal niet te strijken. Maar wilt u het extra keurigextra netjes hebben... strijkt u het dan heel licht heel gemakkelijk, heel prettig! Dat doet u voor uw plezier. Kerko Espressoshirts met de fantas tische oronized boord kosten slechts f 13.50 In Algerije 900 rebellen in één week gesneuveld Meer dan 350 opstandelingen zijn in het afgelopen weekeinde by verbitterde gevechten in Algerye gesneuveld In de week. die zaterdag eindigde, ztfn 900 re bellen gedood. Zaterdag lieten 223 op standelingen het leven in een veldslag by El Milia in Constantine Valscherm jagers vielen een groep opstandelingen aan. die zich onmiddellijk terugtrokken in een klein versterkt dorp. dat de ge hele dag door artillerie en een honderdtal vliegtuigen werd bestookt. In de avond gingen de valschermtroepen met steun van tanks tot een stormaanval over Het dorp viel na een gevecht van een half uur van man tegen man. Aan Franse zyde zou een tiental militairen gesneu veld zyn en vyfentwintig gewond Ten zuidwesten van Aumale. ongeveer 170 km ten zuiden van Algiers, werden 63 PUHHP B opstandelingen gedood. De Fransen ver- Amsterdam: mr. w. Bakhuis Roozetxrom lorenman In h" departement Oran chef der afdeling Openbare Gezondheid en Ziekenhuiswezen ter gemeentesecre tarie te Amsterdam. J. M. P. J. Verste gen. directeur van de Ver. van Ned. Gemeenten, te 's-Gravenhage. A. W. C. Dudok de Wit. penningmeester van de Stichting Woudschoten ter bevordering van het Chr. Godsdienstig leven in de Ned. Studentenwereld te Zeist, te Hil versum; F. B. J. M. Janssens. hoofd commissaris van de verkenners van de Kath. Jeugdbeweging, te Esch (N.-Br.) prof. dr. W. A. P. Smit. letterkundige, te Utrecht. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: L. A. Bogtman. lied- en oratorium- zanger te Hilversum; J. Henkemans, sneuvelden nog vyfenzeventig opstan delingen. Gouverneur van Tilburg terug in Suriname Gouverneur van Tilburg van Suriname ls zondag te Paramaribo teruggekeerd na zyn reis naar Nederland Hij had onmiddeliyk een onderhoud met de waarnemende gouverneur, de heer Nag- tegaal en later met minister-president, dr. J. Ferrier. Gisteravond heeft de gouverneur een vergadering met de ministerraad ter bespreking van de situatie, ontstaan na het ter beschik king stellen van hun portefeuilles doof do leden van het Surinaamse kabinet.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9