)oeleiilierdeiikiiig zaterdag 3 meia.s. erdenkingsdienst en Stille Toclit ste jaargang Vrijdag 25 april 1958 Vijfde blad no. 29425 Op verzoek van het gemeentebestuur heeft ook dit jaar het Comité Doden- denking zich wederom belast met de organisatie van de plechtigheden ter :denking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog aan de vooravond van verjaardag van het beëindigen van deze wereldbrand. (Vaar 5 mei ditmaal op een maandag valt, is de Dodenherdenking een dag vroegd en wordt zij dus gehouden op zaterdag 3 mei. IN DE SCHOLEN riode aan.terwyl dat in de grote Gehoor zaal zal geschieden door het zingen van het eerste en zesde couplet van ons volkslied, resp. voor en na de stilte. les morgens wordt in alle openbare bijzondere scholen dit feit herdacht vervolgens trekken de kinderen van zesde klassen naar het Bevrijdings- iument nabij de molen „De Valk", te klokke elf uur een minuut stilte acht wordt genomen, voorafgegaan gevolgd door een couplet van het helmus, te spelen door het Leidse itie Muziekgezelschap. Na afloop be lt er gelegenheid om aan de voet van monument bloemen neer te leggen. AVONDHERDENKING les avonds van kwart vóór tot kwart zeven zullen alle kerkklokken lui- waarbij zich gedurende het laatste irtier ook de Bourdon van het Stad- zal voegen. Om kwart over zeven int dan in de grote Stadsgehoorzaal plechtige herdenkingsdienst, waarin A. W. Kist. directeur van de Stich- Oud-Poelgeest", een rede zal uit- iken. ie dienst, welke wordt omlijst door ig van „Ex Animo" en orgelspel van i"m Martijn, wordt te 8 uur onder ken door twee minuten absolute te, welke zich tot over het gehele d zal uitstrekken. Het openbare ver- r wordt stilgelegd en het ligt in de ioeling, dat het overige verkeer zich irbij zal aansluiten, n Leiden en Oegstgeest kondigt een signaal van de luchtalarminstallatie begin en het einde van de stille pe- MARKTBERICHTEN BIDEN, 25 april Veemarkt: Aanvoer ren 3. melkkoeien 132. vette koelen 270, koeien 384, pinken 40. vette schapen lokschapen 120, vette lammeren 601, lammeren 356, varkens (zeugen) 55. ammen 194, biggen 515, gelten 30. To- 3.091. Notering: melkkoeien f800 60; vette koelen f2.70f3.15 per kg. htgewicht; varekoeien f600f825; ten f275f425; vette kalveren per kg. nd gewicht f 1,70f2,50; nuchtere 'eren per kg. levend gewicht f 1.15 10; nuchtere kalveren per stuk f 40 vette schapen f70f90; fokschapen 2 lammeren f 140f 175; vette lam- en f80—f105. zeugen f 275—f 350. lammen f70f 110, biggen f4855. tdel: melkkoeien rustig, vette koelen g, varekoelen rustig, pinken kalm. vette teren redelijk, nuchtere kalveren ma- vette schapen en vette lammeren stug. ichapen rustig, zeugen, schrammen en ten stug. EIDEN. 25 april Kaasmarkt: Aan- oerd 11 partijen Goudse kaas. Note- f 1.92i 2,03. Handel matig. STILLE TOCHT Vanaf 8 uur bestaat ook gelegenheid zich op te stellen voor de Stille Tocht langs het Bevrijdingsmonument. Deze opstelling geschiedt op het parkeerter rein achter de molen „De Valk", dat van de Turfmarktzijde toegankelijk is via Turfmarktsbrug. Oude Singel, Lange Scheistraat en Lammermarkt en van de andere zijde via de brug over de Rijns- burgersingel tegenover het Schutters veld. Om precies half negen stelt de stoet zich in beweging en trekt langs het mo nument via de 2e Binnenvestgracht. Zoals gewoonlijk worden zowel deputa ties van verenigingen als particulieren in de gelegenheid gesteld kransen bloemstukken of losse bloemetjes neer te leggen. Gaarne wekken wjj onze stadgenoten van harte op om deel te nemen aan dit eerbetoon, dat een posthume hulde wil zijn aan allen, die in de jaren 1940'45 in de strijd voor vrijheid en recht het leven lieten. Mogen talloos velen door hun persoonlijke deelne ming aan herdenkingsdienst en/of Stille Tocht ervan getuigen, dat hun dankbaarheid voor die offers na 13 jaar nog geenszins is afgeflauwd, doch in eerbiedig gedenken in hun herinnering voortleeft! Chr. metaalbewerkers huldigen jubilarissen tjdens de gisteravond in „Prediker" ouden 55ste feestelijke jaarvergade- van de afdeling Leiden van de Metaalbedrijfsbond zijn verschei- e personen gehuldigd. Ten eerste vingen twee leden het gouden CNV- gne voor het 25-jarige lidmaatschap; rts kreeg één lid het herinnerings- voor het veertigjarige lidmaatschap tot srot werd de heer P. Barendse, pas is afgetreden als voorzitter, ge- digd voor het vele werk. dat hij reeds de afdeling heeft gedaan. Het in- le ontvingen de heren B. Viele en A. Verhoog, de huidige voorzitter, en het kreeg de heer J. Stouten, a het openingswoord van de heer hoog hield de heer D. Nederveen een pagandistische toespraak, waarin hij onder meer op wees, dat de oprich- het niet gemakkelijk hebben gehad; ondervonden zelfs tegenstand van eigen geloofsgenoten in hun strijd sociale gerechtigheid. De afdeling telt thans ongeveer 430 :n. maar dit aantal moet nog om- aldus de heer Nederveen. Er zijn te veel mensen verkeerd georgani- •d. Bij het CNV gaat het er niet om we krijgen, maar hoe we het krijgen, u de ondernemingsraden op gang len. is inschakeling van alle krachten om zo sterk mogelijk te staan en is een christelijke zaak om toe te ien tot de chr. vakbeweging. Mannen vrouwen moeten zich hiervoor inzet- Tot slot wekte de heer Nederveen aanwezigen op tot een trouwer be- aan de ledenvergaderingen. >e heer Barendse kreeg als waarde- voor zijn werk voor de afdeling een lakkelyke stoel aangeboden, empre Avanti's Jong en Jolig ver fde de verdere avond met hét pro- mma „Vakantieherinneringen". Het lsohap bracht liedjes uit verschil- ie landen; als solisten traden op Nel Vries, Lyda Spaans, Nel Pouw, Fieke Rooijen, Wim Brugman, Gerard ilhaas en Thom Brandt en H. Ludia meisser. Koos Kukler had de leiding. Jouw chr. huishoudschool gegund )e bouw van de Chr. Huishoudschool Leiden is heden gegund aan de N V. Geel's Aannemersbedrijf t-e Amster- voor de som van f. 866.000.Deze was niet de laagste inschrijver. RIJWIELSTALLER LIET BANDEN VAN NIET-KLANTEN DOORPRIKKEN en 45-jarige Leidse ex-rywieLstaller id vandaag voor de Haag.se Politie ker terecht, omdat hij zijn zoontje 12 jaar de banden had laten door ken van fietsen, welke in de onmid- ijke omgeving van zijn stalling op at stonden. Bij het bepalen van de fmaat hield de politierechter er re- ïng mee, dat de verdachte zijn htvergunning inmiddels is kwijtge- kt en tevens dat hij nog zes kinde- te zijnen laste heeft. De politierech- veroordeelde hem tot betaling van boete van f. 10. ACADEMISCHE EXAMENS ieslaagd voor het doot. examen Ned. it mej. I. Middelburg te Singapore. Gistermorgen omstreeks tien uur Icte in een woning aan de Middelste- öht, de vaste vloerbedekking door ■verhitting van een oliekachel in nd. Dank zij het optreden van de ndweer bleef de schade beperkt. Leidse Geologische Ver. kwart eeuw De Leidse Geologische Vereniging be staat een kwart eeuw. Het bestuur wilde dit vijfde lustrum vanzelfsprekend niet geheel onopgemerkt voorbij laten gaan en heeft derhalve een aantrekkelijk feestprogramma samengesteld. Zo hiel den vandaag het ere-lid van de L.G.V., prof. dr. Ph. H. Kuenen en prof. dr. R. Trümpy uit Zürich lezingen in de film zaal van de Academie en zullen morgen een receptie in de collequiumzaal van het Geologisch Instituut en een bal in de zalen van het Prytaneum ongetwij feld veler belangstelling trekken. Mor genmiddag zal er ook een gevelsteen onthuld worden in het pand Papen gracht 25 waar het Geologisch Museum van 1880 tot 1892 was gehuisvest. Meer in het-bijzonder voor de leden van het personeel van het Geologisch Instituut, die zich zozeer voor de L.G.V. hebben ingespannen, was er gisteren een film avond in de collegezaal van het Insti tuut. Interessante rolprenten over de ontginning van olievelden in de Suma- traanse jungle, de arbeid die verricht moet worden alvorens men tot proef boringen in de tropen kan overgaan (namen als Bert Haanstra en Ytzen Na dertien jaar zagen de Ameri kaan Joseph Polówski uit Chicago en de Rus Alexej Meresew elkaar terug in Amerika. Hun eerste ontmoeting was een histo rische: in het hartje van Duitsland aan de Elbe, waar zij elkaar als eerste soldaten van het westelijk en oostelijk front begroetten. De Rus vertoeft nu in Amerika op uitnodiging van de Amerikaanse veteranenorganisatie. Het weerzien was blijkens deze foto allerharte lijkst. Brusse zeggen genoeg) en over de eerste Engelse Grand Prix werden voor de pauze vertoond. Daarna weiden twee films over vul kanen, waarop de heer P. Floor een toe lichting gaf, gedraaid. Met de vertoning van „Het Paard", een voortreffelijk filmpje, dat ook tijdens de afgelopen Diesviering zeer de aandacht heeft ge trokken, werd deze avond besloten. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer J. A. MeHema, leidde de bijeen komst, die uiteraard ook door vele leden van de L.G.V. werd bijgewoond. Pseudo-ingenieur draaide xijn familie en kennissen fwee jaar rad voor ogen (Van onze correspondent) Twee jaar lang heeft een 32-jarige Amsterdammer kans gezien zijn echtge note, ouders, verdere familieleden en be kenden een rad voor ogen te draaien. Twee jaar lang heeft hy hen met al lerhande smoesjes weten te bewegen hem grote sommen gelds te lenen. Nadat hij in Delft een poosje colle ges had gevolgd, vertelde hij dat hij af gestudeerd was en een zeer belangrijke baan had gekregen als chemisch Inge nieur bij een groot Amerikaans concern. Gedurende de afgelopen twee jaar heeft hij geen dag in Amsterdam gewoond, doch steeds met zijn echtgenote in ho tels door heel Europa gelogeerd. Hij zou in die steden voor het concern fabrieken moeten zoeken. Toevallig placht hij deze zakenbezoeken alleen af te leggen als zijn vrouw in de stad winkelde. Deze le venswijze kostte hem handenvol geld, maar daar wist hij wel aan te komen. Links en rechts leende hij geld. Nu eens zou hij krap bij kas zitten door devie- zenmoeilijkheden. dan weer had hij panne met zijn auto. Nog niet zo lang geléden stuurde een familielid van zijn vrouw hem in Duitsland een bedrag van f. 3000 toe. Indien familie en bekenden wat ongeduldig werden over het uitblij ven van de betaling van de schulden stelden de ouders van de „ingenieur" zich voor hem garant. Zaterdag is hij door een Rotterdamse caféhouder ont maskerd. De recherche heeft hem in het bureau Bergsingel in bewaring gesteld. Daar bleek dat hij. toen de bronnen bij familie en kennissen uitgeput waren, ook anderen had opgelicht. Een stadge noot vloog erin voor f. 900, een inwoner van Arnhem voor f. 80, terwijl hij in Vlaardingen en Deventer nog resp. f. 82 en f. 94 in de wacht sleepte. Ook zijn ouders heeft hij niet alleen een grote teleurstelling, maar ook een groot fi nancieel verlies berokkend. KAPPERSZAKEN OP KONINGINNEDAG NA 13 UUR GESLOTEN. De Vakraad voor het Kappersbedrijf heeft conform de richtlijnen, die het georganiseerde bedrijfsleven heeft ver strekt. besloten de kapperszaken op 30 april na 13 uur te sluiten. Deze halve vrije dag voor het kapperspersoneel, wordt niet als snipperdag aangemerkt. OEGSTGEEST Feestprogramma Koninginnedag Vandaag verscheen het zoals gewoon lijk keurig uitgevoerde programma boekje van de Oranjevereniging, waarin een overzicht wordt gegeven van de feestelijkheden op Koningin nedag en de herdenkingen op 2 mei en 11 mei a.s. Op de vooravond van het Koninginne- feest wordt des avonds om half negen een lampionoptocht gehouden, waaraan muzikale medewerking wordt verleend door de Harmoniecorpsen „Triumph" uit Oegstgeest en „Concordia" uit Lei den. Voort-s werken enkele drumbands mee. Na de optocht concerteert in het Wilhelminapark ..Concordia". Alsdan is cok het feestelijk marktterrein aldaar geopend, hetwelk op 30 april de gehele dag openstaat De feestdag wordt om kwart over acht begonnen met beiaardklanken uit de Raadhuistoren. De aubaude aan de bur gemeester voor het raadhuis door 500 leerlingen der 'agere scholen wordt af gewisseld door volkszang. De koperbla zers van het Chr. Muziekcorps ..Con cordia" zorgen voor begeleiding. Voor de leerlingen der lagere scholen verzorgt het theater ..Miniatuur' een marionettenspel in de recreatiezaal van Endegeest. Voor de kleuterscholen zijn er feestelijke bijeenkomsten in het Pa tronaatsgebouw en in Irene. Het volks spel tonknuppelen voor volwassenen wordt beoefend op een terrein aan de Rhijngeesterstraatweg. KINDEROPTOCHT De gekostumeerde optocht, waaraan wordt deelgenomen door leerlingen van alle Oegstgeester lagere scholen en kin deren van de Leidsche Houtschool zal zoals gewoonlijk veel publiek op de been brengen. Als bijzonderheid kan worden vermeld dat o.a. muzikale medewerking wordt verleend door kinderdrum- en doedelzakband „De Scotjes" uit Tilburg. Deze band treed ook op bij de aanvang van het middagfeest op het A.S.C.-ter- rein, waar zoals reeds eerder meege deeld werd een Westfries Folkloristisch programma wordt afgewerkt. Voor leden der O.V. wordt een puzzelrit voor auto mobilisten gehouden in de middaguren. Na een muzikale rondwandeling geeft ..Werkmans Wilskracht" des avonds een populair concert. Op zaterdag 3 mei vindt de herden kingsbijeenkomst plaats bij het monu ment in het Bos van Wijckcrslooth. De herdenkingsrede wordt uitgesproken door Pater Ceslaus Tijnagel O F.M van Leiden. De „Rhijnsanghers" zingen en kele toepasselijke liederen. Na de krans leggingwordt er langs het monument gedefileerd. De gevallenen in de mei-dagen van 1940 worden herdacht in de herdenkings samenkomst In de Groene Kerk op 11 mei waar gesproken wordt door prof. dr G. P. van Itterzon uit Den Haag Zowel op de Nederlandse als op de Engelse graven worden lcr»'-»*"" BURGERLIJKE STAND Geboren: J.Th. dr. v. P. H. Schmidt en H. S. van Essen; Maria W. B., dr. van J. P. W. Scholtz en J. A. J. Freyser; Otto K., zn. van K. H. Meijer en L. Lageman; Véra M., dr. van Z. L. Dokoupil en J. E. van Voorst van Beest; Victor zn. van C. van der Zwart en G. van der Niet; Marcel, zn. van C. van der Zwart en G. van der Niet; Jacob F., zn. van J. J. Hamming en L. Cleton; Dirk J., zn. van D. Mus en C. D. H. Koorn. Ondertrouwd: J W. F. Mulder.. 38 Jr. en D. Kodong. 31 jr G. van der Spek. 35 jr. en E. F. J. Wijntjes. 21 Jr. Getrouwd: W. Ravensbergen, 24 jr. en C. van Iterson. 22 jr. Overleden; M. C. Gieskcns; S. Telln, I wed. van N. den Hoed; H. Ch. J. van der Linden; F Bokelmann. wed. van H. L. Bierman; A. W. M Martens, c. v. J. E. Conradl; A. M. Kuick. e. v. J. v .d. Heide. VOORSCHOTEN Opbrengst De opbrengst der Si- mavicollecte in deze gemeente i? f 709.-. GESLAAGDE E.H.B.O.-ERS Dr. M. van der Stoel heeft deze week de cursisten van de EHBO-cursus ge ëxamineerd. Het diploma werd uitge reikt aan mevr. J- GraphornBouw, mevr. H. van VeldenDen Hollander, de dames A. v. d. Kooy, W M Harmsen, A. Verrips, I. Grootveld en N. Bakker, en aan de heren B. M. Oerlemans, G. de Vos. C de Bruin. J van Egmond jr.. G. C Magré, G J. van Seggelen, F. N. Betoke, B A. Winterberg, J Brussée, W. van Turenhout en A. B. Wesselo. WARMOND Programma 30 april, 3 en 5 mei De burgemeester van Warmond deelt, na overleg met de commissie tot viering van Warmonds feesten, mee. dat de verjaardag van Hare Majesteit Konin gin Juliana in deze gemeente op woens dag 30 april zal worden gevierd als volgt. De leerplichtige schoolgaande kinderen (dus ook de Warmondse kin deren die elders een school bezoeken) zullen zich om 9 uur 's morgens verza melen op de Seminarielaan. In optocht gaat het naar het gemeentehuis. Hierna wordt een rondgang door de gemeente gemaakt. De schoolgaande jeugd tot en met 14 jaar wordt uitgenodigd deel te nemen aan een bloemencorso. Men kan deel nemen met autopeds, fietsen en andere voertuigen. De optocht begint om 3 uur en neemt de volgende route: Dorpstraat, Jan Steenlaan, Lockhorstlaan, Sweiland- straat. Station, Herenweg, Warmunda- straat, Burg. Ketelaarstraat, Burg. Ne- derburglaan alwaar ontbinding. Prijsuitreiking onmiddellijk na de op tocht bij het gemeentehuis. Om 8 uur nam concert in de muziek tent te geven door Warmonds Fanfare, waarna rondgang door het dorp. De herdenking van de gevallenen zal gehouden worden op zaterdag 3 mei. 19.40 uur: Stille Tocht vanaf het plein voor h-»* politiebureau, door d° Pen straat, Warmundastraat en Herenweg naar het monument. Tijdens de tocht luWen de kerkklokken. 20.02 uur: Herdenking van de geval lenen voor het monument. Hierbij zal worden gedeclameerd, gezongen en me dewerking worden verleend door de R.-K. Harmonie St.-Mattbias en War monds Fanfare. Bij deze plechtigheid zal niet worden gesproken. Op bevrijdingsdag is er om 8 uur nam. een concert in de muziektent door de R.-K. Harmonie St.-Matthias. De gebruikelijke kinder- en volksspe len en -feesten zullen worden gehouden op 9 en 10 september, terwijl de hard draverij voor paarden on dinsdag 22 juli as. is bepaald. In „De Burcht" hield het R.-K. Vrouwengilde haar laatste bijeenkomst in het seizoen. De presidente, mevrouw Meskers Hendriks, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal voor broeder Daniël, die de avond zou ver zorgen. Hierna herdacht zij het overleden lid mevrouw WalenkampIserief. Op gezellige wijze maakte broeder Daniel een praatje over roepingen tot het religieuze leven in het algemeen en het werk van de congregatie in het bijzonder. Hij vertoonde ook een aantal kleurendia's. WASSENAAR Feestprogramma Koninginnedag Het programma voor Koninginnedag is als volgt vastgesteld: 8 uur v.m. ko- raalmuziek door Excelsior op het Dorps plein. 9 uur v.m. koraalmuziek door Ex celsior in het Kerkehout. Van 911 uur op de kleuter- en lagere scholen spelen en traktaties. Op de sportvelden aan de Prinsenweg om 10 uur v.m. schoolsport- wedstrijden voor leerlingen van ulo-, middelbare- en vakscholen. Namiddags grote sportwedstrijden: 1.30 uur hockey wedstrijd WassenaarDe Batavieren, 2.45 uur gymnastiekdemonstraties door de drie plaatselijke gymnastiekvereni gingen na een opmars met de drumband van. Irene, 3.10 uur vlaggenparade onder het spelen van het Wilhelmus. 3.15 uur voetbalwedstrijd tussen Wassenaars elf tal en Schev. Holland Sport, 4 uur atle tiek: 3000 m. baanwedstrijd nationaal, 4.15 tweede helft voetbalwedstrijd. 's Avonds 8.30 uur opmars van Excel sior. het trompetterskorps Prins Bern- hard en de drumband van Irene naar het Molenplein voor een taptoe aldaar. TUINBOUWSTUDIECLUB Gisteravond werd ln de bovenzaal van Café Wijngaard een niet druk bezochte vergadering gehouden van de Tuinbouw- studieclub "Wassenaar. De voorzitter, de heer A. den Haan. begroette in het bijzonder de heer P. Duivenvoorden, die een inleiding zou houden over de kweek en het gebruik van heesters. De heer Duiven voorden ving aan met de opmerking dat de vermeerdering van heesters veel al geschiedt door stekken, aangezien door zaaien soms verbasteringen optre den. Ook het afleggen van heesters wordt wel toegepast. Het stekken gebeurt meestal in de nazomer of winter. Het planten en verplanten kan in het voor- en in het najaar geschieden. Er moet altijd rekening worden gehouden met de plantengemeenschappen op bepaalde grondsoorten om heesters tot hun recht te laten komen. Hierna volgde over enkele punten een levendige discussie. Uit de Wassenaarse leden van de. Remonstrants Gereformeerde Gemeente heeft zich een dameskoor gevormd, dat nu en dan tijdens de godsdienstoefe ningen in ihet Johannahuis zal optre den; voor de eerste maal in de pink- sterdienst. Bij beschikking van de staatssecre taris van Onderwjjs, Kunsten en We tenschappen is benoemd tot Rijksge committeerde bij de in 1958 te houden eindexamens van de Academie voor Dramatische Kunst „De Toneelschool", te Amsterdam, en de Toneelacademie, te Maastricht, mr. A. Mout, alhier. Botsing Op de Berkenlaan had een aanrijding plaats tussen een personen auto en een bromfiets, waarop gezeten waren de 27-jarige Scheveninger G. de Niet en diens verloofde, de 27-jarige mej G. Zoutenbier De heer De Niet liep een hoofdwond op en zijn verloofde een hersenschudding. Beiden werden naar het Gemeenteziekenhuis te Den Haag vervoerd Mikojau in Bonn Anastats Mikojan, eerste vice-premier van de Sovjet-Unie, is hedenochtend in West-Duitsland gearriveerd, waar h\j de onlangs gesloten handels-, consulaire en scheepvaartovereenkomsten tussen de Sovjet-Unie en de bondsrepubliek zal tekenen. Mikojan, die o.a. vergezeld was van Semjonof, onder-minister van Buiten landse Zaken, arriveerde met een Rus sisch straalvliegtuig op het vliegveld van Frankfort, dat door honderden West- duitse politiemannen in uniform en in burger werd bewaakt. De Russische ministers werden daar begroet door de Bondsminister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano en de Sovjet-ambassa deur in Bonn. Smirnof. Mikojans delegatie bestaat uit zestien man. Het gezelschap reisde met een speciale trein van Frankfurt naar Bonn, waar de verdragen zullen worden getekend. Fraude bij de Landmacht Bij controle is onlangs een fraudezaak ontdekt, waarbij een aantal officieren en onderofficieren uit het infanterie schietkamp de Harskamp, de leger plaats Ermelo de luchtmachtteehni- sche school te Deelen, het barakken kamp te Schoonhoven, het garnizoens commando Arnhem, het depot cava lerie Amersfoort en het inmiddels op geheven kamp De Driesprong te Ede alsmede een burger, eigenaar van een levensmiddelenfirma, bleken te zijn betrokken, aldus deelt de Legervoor- lichtingsdienst mede. De firma leverde diverse produkten aan de militaire „messen", welke leve ranties betaald werden uit de z.g. tafel gelden. Deze „messen" worden zelfstan dig beheerd door het mess-bestuur, maar staan onder controle van de or ganen van de militaire administratie. In deze zaak hebben een aantal van de mi litaire verdachten giften in geld of goe deren aangenomen, terwijl verder enkele malen fictieve rekeningen werden inge diend voor niet geleverde goederen, die later door de respectievelijke korpsad ministrateurs werden voldaan. De bur- gerverdachte. die aanvankelijk in ver zekerde bewaring werd gesteld, bevindt zich thans wederom op vrije voeten. Te gen de betrokken militairen is door de Koninklijke Marechaussee proces-ver baal opgemaakt, terwijl enkele van hen in hun dienstbetrekking zijn geschorst. De militaire verdachten zullen. Lndien daartoe termen aanwezig blijken, te zij ner tijd terecht staan voor de Krijgs raad. Directie van de K.L.M.: „Nu geen commentaar!" Naar aanleiding van de verklaring. I welke namens het bestuur van de Ver eniging van KLM-vliegers gisteravond op een persconferentie is afgelegd, ver strekt de KLM desgevraagd het volgende commentaar: „De KLM acht het niet juist en in strijd met de gebruikelijke normen om hangende het salarisconflict met de ar bitrage in zicht mededelingen te doen over enig facet van deze aangelegenheid en daardoor de indruk te wekken te trachten invloed op het eindoordeel uit te oefenen". Nabezorging Mocht U een keer de krant niet ontvangen, dan verzoeken wjj U no. 3 0 5 0 0 te bellen vóór 7 uur n.m. Zaterdags tussen 4 en 6 uur n.m. (Dus niet het in de telefoongids vermelde nummer van onze auto maat). ALPHEN AAN DEN R1]N Man verloor pink bij bedrijfsongeval Gistermiddag kreeg de betonwerker H. van Kampen by het. transporteren van betonblokken voor dwarsleggers een der 85 kilo wegende blokken op zijn lin kerhand waardoor de pink verbrijzeld werd en later na behandeling door dok ter Van Kooten. in het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden ge amputeerd. Het ongeluk gebeurde doordat by het vervoer van de blokken een ervan ach ter een ketting bleef hangen, waardoor het van de stapel kantelde en op de hand van Van Kampen terechtkwam, die de lorrie voortduwde. BEURSOVERZICHT Philips lager in vaste markt AMSTERDAM. 25 april De internationale waarden sloten de laatste beursdag van deze week af met vaste stemming. De laatste dagen was er in Amsterdam reeds van een goede tendentie sprake en door het vaste slot van New Cork kon het bijna niet anders of het Damrak zou de week met hogere koersen afsluiten. Dit was dan ook het geval, echter aandelen Philips vormden hierop een uitzondering en waren lager. In de hausse van deze aandelen kwam, zoals gemeld, gisteren een einde en van daag volgde een reactie op de forse koersstijgingen van de aandelen der laatste dagen. Er was middenkoers aan bod en doordat de arbitrage verstek liet gaan. kon de geringe vraag weinig te genstand bieden. Tengevolge hiervan werd t.o.v. gisteren een koersverlies van circa 5 punten geleden. Aandelen Kon. Olie lagen, ingevolge Wallstreet. vast in de markt. Op circa f. 165 ontstond een levendige handel en bedroeg de koerswinst vergeleken bij gisteren circa f. 3.50 (18 punten op oude basis). Unilevers, die gisteren reeds anti cipeerden op de mogelijkheid, dat de aandelen vandaag het dividend van 101/4 gedeeltelijk zouden inlopen, kregen vandaag gelijk. Het fonds no teerde rond de 331 ex 10 1/4%. tegen gisteren 336% cum dividend. Er bestond goede belangstelling voor de aandelen. AKU's deden het rustiger aan en wa ren goed prijshoudend. Van de schijn bare minder goede verstandhouding tus sen de piloten en de directie van de KLM was op de beurs niets te merken. De aandelen van het concern waren op f. 108 onveranderd. Scheepvaarten konden de drukte vandaag gemakkelijk aan en lagen ver deeld. De koersverschillen bleven bin nen nauwe grenzen tot ongeveer 1 punt naar beide zijden. Ook de Cultures konden de drukte zeer gemakkelijk aan en in verhouding met de vorige dagen was het zelfs stil in de hoeken. Amsterdam Rubbers een half puntje lager, Deli Maatschappij en HVA vrijwel op de vorige slotprys. Staats fondsen praktisch onveranderd. Verder werden nog vernomen aande len Nederlanasche Gist- en Spiritusfa briek op 169 (167) op het onveranderde dividend van 9 waardoor bewezen wordt, dat dit aandeel van prima kwa liteit is, aldus de beurs, aandelen Ko ninklijke Zout 363 (360) op het versche nen jaarverslag. Rotterdamsohe Droog dok werden 2 punten hoger geadviseerd op 480. Een verder herstel voor aandelen Excelsior 93. tegen gisteren 92. WISSELKOERSEN Amsterdam. 25 april - Londen 10 59% —10.60%. New York 3 78,V-3 78H. Mon treal 3 90%—3.90%. Parijs 89.80—89 90. Brussel 7.59%7.60%. Frankfurt 90.39 90 44, Zürich 86.56%—86-61%. Zürich (vr fr.) 88.32'88.37%. Stockholm 73 0673.11. Kopenhagen 54.76%-54 81%. Oslo 52.94—53 00. Milaan 60 72%— 60.77%, Wenen 14.59%—1460%, Advertentie Van der WERFF HÜBRECHT Opgericht 1899 Beursbericht no 208 is verschenen RENTESPAARBRIEVEN (II) Beurs van Amsterdam Vrijdag 25 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkóers koers v. heden •m.J ,-q «3/ 94 93% Ned. 53 3,4 7Qit 791*» Grootboek obl. 3% Ned. '47 3'i l3> «-J 95,. Ned. '51 3'= Si? Ned '53 <3'ï> «J2 |56 Sji jj# Ned 48 3% oo Ned. '54 314 Ned. '55 I 314 UJ Ned. '55 II 314 f»'' Ned. '37 3 "J? Ned. Wi. lening 67. IJ"; Dollarlng'47 3 93Mj 93* Investenngscert. 3 93-6 Ned. 62-64 3 93 931, Cert. NWS 5911 Indië '37 A 3 9014 90 ft Grootboek '46 3 6b ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 24% 25 Nat. Handelsbank 75 75% Ned. HandelmijI6OV4 163 Amst. Rubber 56% j» Dell My.en (Ver.) 60 s 80r8 H.VA94% 93% Java Cult31% 31/8 Senembah 56% 56% Vorstenlanden10% 10 A.K.U174% 174% Berkei's Patent <v.) 193 194% Calvé Delft eert. 283% 285% Kon. Pap. v. Gelder 174% 175% Hoogovens eert290 290 Müller en Co. N.B. 313 313 Ned. Kabelfabr221% 220 Philips 279% 275% Philips pref154% 153% Unilever336% 331% Wilton Feyenoord 201 201% Biliton 2de r 168 169 Dordtse Olie gew. 668% 685% Kon. Petr. (f.20.—) i60 164.70 idem (50 f.20.—) 161.70 164.85 Holl Amer. lijn 13e 135% Java China Paket 121 120% K-L^L 108 107.70 Ned. Stoomv Mij 132% 132% Kon. Paket Mij m 110% Stoomvaart Mij. Ned 136U 136i4 Nievelt Goudr eert 144 143^ v. Ommeren eert. 200 199 Kon Rott. Lloyd 4 Ned Scheepv Unie 111 y4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92 92% Den Haag 1937 1 3.. 85% 94 Leiden 1947 90 R'dam -37 T-TTT 3% 92% 89 I Industr. Obligaties Jhilips Dollarlng '51 97 96% Premieleningen 79% 97% 86% 86% A'dam '56 12%. 86% 80% A'dam '56 II 2% 80% 94% Eindhoven '54 2% 92% 81% Enschede '54 2% 81% 82% Den Haag '52 I 2% 90% 90% Idem n 2% 95% R'dam '52 12% 95% Idem II 2% 89% 90% Utrecht '52 2% 100% 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 205 208 H.B.U. eert 187% 188 178 179% Twentsche Bank 153 154 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 220B Borneo Sum H Mij 40 40 Ned G en Sp fabr 167% Kon Ned. Grofsm 103 102% Internatio 65 64% Rott. Droogdok Mij. 478 476 Tieleman en Dros 8 Ned. Mij. Walv.vrt. 69% 69% Spoorwegen Dell Spoorweg Mi). 7% 7% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24% 24A Intern. Nickel 72ft 72% 45 Bethlehem Steel 38% 38% 48% 50 General Motors 36% 37% 83 84% Republic Steel 40H 41% 67% 68% 28% 28% Un. States Steel 58% 59% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 24/4 Edelmet Kon AA 45GL Prei w.a idem 57GB Electrolas B 372GB 370 Holl Constructie 392 392 Ing our v Bouwnyv 124% 124% Int Kunststof! Ind 39 40GB Leidsche Wolspmn 141 139L Slkkens Lakfab '53 440% 430 Ver Touwfabrleken 158GB Wernlnk's Betonm 86L 85 Van Wijk Textiel 64% 65GB Zaalberg 117% 117%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7