Eeuwigheids w aarde „Vierde" opnieuw Brahms' geopenbaard Pander Odnoposoff belierrst in Bruch PLASTIC MATRAS Hasselman BULTHUIS 87ste jaargang Vrijdag 25 april 1958 Tweede blad no. 29425 n onze etala Breestraat Programma voor nieuwe seizoen al gereed Dc dynamische uitleiding van Brahms' weemoedsvolle, zwaar moedige herfstsymEonie (de Vierde) vormde het grootse besluit van de concertenreeks van het Residentie-Orkest, dat zijn interessante serie voor het komend seizoen alweer aankondigde met een belang wekkende rij van solistische medewerkenden. Deze vierde symfonie is een der lievelingswerken van Van Otterloo: hij heeft haar in hoofd en handen en snelt zijn orkest erin vooruit als een zijn leger aanvoerende veldheer! Benijdenswaardig is hier van oudsher zijn diepgaande partituur- kennis, zijn belichting van ieder detail zonder de vaste greep te verliezen. Met verve, voornaam en beheerst i Van Otterloo. noch voor het orkest meer evenwichtig kneedt hij dit bewonderens- enigerlei geheimen kent waardige architectonische bouwsel van I Dat de leerling van Carl Flesch Ri- Brahms' geest, met als climax die ma- tardo Odnoposoff zijn roem nog altijd I gistrale passacaglia met 30 variaties en i glorieus weet te handhaven, bewees dez» coda op het thema van Bach's cantate „Nach dir. Herr. verlanget mich". een formidabele trits, die een unicum van contrapuntisch kunnen in de orkestlitte ratuur vertegenwoordigt. Sterk en groots, in volledige overeen stemming met Brahm's bedoelingen is deze symfonie tot een trots besluit van dit laatste concert uitgegeroeid, met een vooral in het Andante innig en glan zend palet der strijkers, in casu de vio len en celli. voor wie wel eens een apar te hulde op haar plaats is. Men kan de eeuwigheidswaarde dezer symfonie nooit genoeg tot zich laten doordringen: ieder maal. dat wij haar horen, komen wij onder de indruk van deze majestueuze taal, die noch voor Expogé ging op reis BINNEN EN BUITEN DE LANDSGRENZEN Met de zomer in het vooruitzicht zijn velen in deze tijd bezig met het maken van vakantieplannen. Sommigen zullen in eigen land blijven, maar bij anderen bestaat het plan een bezoek aan het buitenland te brengen. Deze beide categorieën hebben gister avond in ..De Harmonie" al een voor proefje gezien van hun aanstaande va kantiereis en mocht deze nog niet vast staan. dan is hun in ieder geval een idee aan de hand gedaan. Onder leiding van de heer Van Ingen Schenau vertrokken namelijk de leden van de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke Gevangenen uit de bezettings tijd voor een lange reis via de projector en het projectiescherm. Het devies van de reisleider was: zie eerst Uw eigen land en dan het buiten land en daarom begon men met het ver tonen van kleurendia's van onze Sleu telstad. Hierbij kwam duidelijk naar vo ren. dat Leiden legio plekjes heeft, die zich uitstekend voor kleurenfoto's le nen. Via de hofjes, grachten en het 3- oktoberfeest, kwam men op de Beesten markt en hierdoor automatisch in het omliggende polderlandschap terecht. Na een bezoek aan Avifauna en Mon nikendam ging men via de Rijn naar Heidelberg om daar in de omgeving de druiven te zien rijpen. Via Ulm kwam men in Oostenrijk en een kort bezoekje aan Zwitserland stond ook nog op het programma vermeld. De talrijke aanwezigen hebben in ieder geval van deze reis genoten en als de stemming tijdens de komende vakantie- tochten ook zo zal zijn als gisteravond in ..De Harmonie", dan is er in het ge heel geen reden tot klagen! De heer L. Questroo opende deze bij eenkomst, die tevens de laatste in dit seizoen was. De voorzitter noemde het afgelopen seizoen een goede tijd met vele activiteiten van de vereniging. Forum en quiz bij Kynologenvereniging De gisteravond gehouden vergadering van de Kynologenvereniging Rijnland in Zomerzorg werd bij uitstedigheid van de voorzitter geopend en geleid door de heer F. Alófs uit Wassenaar. Deze avond was er bij uitstek op ge richt de kennis van de leden te vergro ten en testen. Zo was er een forum ge vormd. dat vragen uit de zaal op uiteen lopend terrein beantwoordde, zoals vra gen op het terrein van de dierenarts en de gezondheidszorg in het algemeen, op het terrein van de kvnologische wet geving en het expositiewezen. Na de pauze was er een geanimeerde quiz. waarin de deelnemers gelegenheid kre gen hun kennis te luchten en van an deren te leren. Een zeer genoegluke en nuttige avond die door de heer Alofs werd gesloten. BENOEMINGEN LEDEN UNIVERSITEIT. Aan de Leidse Universiteit is met in gang van 1 juli a s. benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar voor de fy sische scheikunde dr. F. C. de Vos, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse en voor het jaar 1958 tot wetenschap pelijk ambtenaar lste klasse voor de inwendige geneeskunde dr. W. G. Lin- scheer. thans hoofdassistent. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Leonard Peter. zn. van L. P. van Velzen en M. C. H. Verhoeve; Vloletta Irmgard. dr van A. van Steenbergen en W J Langeveld; Gerxit. zn. van W. Blijleven en P. J. Bcrkelaar; Ellse Egbertha, dr. van C. Kromhout en F. H. Muller; Janna Hen- drika. dr. van I. Mloch en J. H. Bosman; Theodoras Maria Johannes, zn. van T. Sebel en C. A. van Es; Abraham, zn. van J. de Graaf en M. Blok; Alida Geertrulda Grietje, dr. van J. Zitman en C. Rooden- burg. GETROUWD B. L. A. van Kesteren en J. M. Padden burg; G. J. Nachtegeller en J. R. van Zeist; D. Blansjaar en H. J. E. Veijgen; K. Rietdijk en M. C. Teljeur; D. van de We tering en A. de Tombe; C. Lepelaar en J. Korendijk; J. J. van Egmond en H. J. Meere; D. A. Smlnk en E. Hart; J. H. van Koert en R. Hankoff; M. G. F. van Lu- beck en M. van der Heemst. Buenos Aires geboren Rus tijden, zijn vertolking van hét vioolconcert van Max Bruch diens eerste, terwijl men van de beide anderen nooit meer iets gehoord heeft. dat bij tijd en wijle onverwacht als een meteoor door de concertzalen schiet, om dan weer even snel te verdwijnen Odnoposoff lubben wij indertijd, kort na zijn successen op het concours te Brussel met David Oistrach. als jonge man hier reeds begroet als een der vio- listische fenomenen voor de toekomst, welke verwachting hij niet heeft be schaamd. Nu, met dit concert van Bruch. dat ieder muziekminnaar vertrouwd, wel licht tot vervelens toe vertrouwd is. heeft hij dit evenmin gedaan, 't Is met Bruch een vreemd geval: slechts violis ten van de alleréérste rang kunnen dif concert nog met succes brengen. Boven dien moeten 't violisten zijn. die wars zijn van de zoetelijkheid. welke hier zo licht dominerend kan zijn: in dat gevai wordt deze Bruch onverdragelijk. Welaan: het meesterschap van Od noposoff. thans tot absolute rijpheid uitgegroeid, waakt daartegen. De tempi van het eerste deel, die dikwijls véél te langzaam en die in het laatste deel. die meestal tot c-en extravagante vaart worden opgezweept, blijven bij hem be heerst: van slijmerige sentimentaliteit cf van overvloedige, vliegensvlugge cres- cendi, meestal om de virtuose struikel blokken te maskeren, is bij hem geen sprake. Integendeel: deze Bruch. zó ge speeld is toch altijd een violistisch, epa terend vioolstuk. in deze in niet over dreven gehouden romantische visie vol komen aanvaardbaar, ondersteund door een prachtig warme toon, die ook ge voelige. cantabele passages volop haar deel gaf. Bruch mag dan. in tegenstelling tot Brahms niet diep in het gemoed drin gen. hij geeft nog altijd vreugde om de melodieuse schoonheid van de viool klank. Onze enige opmerking geldt het orkest, dat wel voor een lichtvoetiger, transpa ranter en pÊtillanter begeleiding had I kunnen zorgdragen, i De staande hulde. Odnoposoff na zijn I boeiende en verrassend frisse interpre- I tatie gebracht, zal hem er van over tuigd hebben, dat het ..waagstuk" Bruch voor hem géén waagstuk was! Wij hebben zijn superieur spel naar waarde geschat' Als inleiding Mozart's ..Zauberflöte"- ouverture. Wie in één nacht, twee dagen voor de première en met de naderende dood in het verschiet, zulke sublieme muziek, ondanks alle misère waarin dit genie in 1791 verkeerde, kon schrijven, behoort tot de ..begenadigden". Wanneer wij deze ouverture horen, beklagen wij onszelf en alle concertgan gers. dat het vervolg verborgen blijft. Zij vormt slechts de proloog tot nóg heerlijker muziek: na deze korte op bloei valt plotseling het doek. De opera zélf blijft helaas verborgen De betoverende klank van deze tover fluit is veel te snel voorbij, slechts in gedachten volgen wij haar verder Zo is ook de klank van het orkest voor dit seizoen alweer te snel voorbij en het doek gevallen. Maar liet nieuw programma ligt ge reed: Leiden blijft dus bij het Resi dentie-Orkest betrokken. Ware he' anders denkbaar? Onmogelijk! n. 80 x 90 LEIDSE JEUGD-TOUR SLECHTE DAG VOOR MAREDIJK- PLOEGEN. Aangezien twee ploegen gisteravond voor het zitvoetbaltoemooi van de Leid se Jeugd-Tour verstek moesten laten gaan. zijn er van het officiële pro gramma maar vier wedstrijden ge speeld. Hiervan verraste DOS C door hun clubgenoten DOS B met 73 te verslaan DOS C heeft blijkbaar de slag te pakken. Maredijk C. dat tegen DOS A moest optornen, hield voor rust goed stand. Pas vlak voor de wisseling kreeg DOS A een 1—0 voorsprong. Op dit moment was het hek van de dam en toen hpt j 30 was .gaf Maredijk C zich gewon- nen. DOS A maakte er toen een schut- i tersfeest van en bracht de stand op 9—0. De LeerlooiersMaredijk B was in het begin voor de Maredijk. die reeds in de eerste minuut, met een prachtig diagonaal schot de score opende De Leerlooiers begonnen nu zeer fel te spelen. Een omzetting in de Leerlooiers- I ploeg gaf deze ploeg nog voor de wis- I seling tweemaal succes. (21). De Mare dijk-ploeg .die ook de opstelling ver anderde. had hiervan minder succes. want kort achter elkaar, kegelde de rechter-voorman van de Leerlooiers de j bal in het doel De Maredijk had toen geen antwoord meer. De eindstand werd 81 voor de Leerlooiers. De Sophiastraat en Maredijk A wa- ren aan elkaar gewaagd. Steeds wisselde j de kansen 1—0, 1—1, 2—1, 2—2. Toen de Sophiastraat echter voor de I tierde maal met een daverend schot de leiding veroverde was de Maredijk ge- slagen. De St -Bernardus-jongens hadden geen tegenstander, doch wilden toch J spelen. Een combinatie uit de andere i ploegen werd samengesteld. Dit werd een zeer aantrekkelijke wedstrijd. D<> j Gem. ploeg hing echter als los zand j aan elkaar en St.-Bemardus behaalde een ruime 63 overwinning. De stand na deze vierde avond is tlians: Sophiastraat gesp. 4 pnt. 7 dóelcijfers 10—4. Oranjeploeg 3 6 7—0. Leerlooiers 4 6 16—7. Maredijk B 4 5 810. DOS A 4 4 IS7. Maredijk A 4 4 168. DOS C 4 4 910. Rijpwetering 3 3 43. St.-Bemardus 3 3 4—4. Leidse Boys 3 2 415.DOS B 4 0 4—15 en Ma redijk C 4 0 218. Ook de volgende week wordt er. in 1 verband met Koninginnedag, op don derdag gespeeld. WETENSCHAPPELIJKE CONFERENTIE OVER HET ALCOHOLISME. De Federatie van Instellingen voor de zorg voor Alcoholisten houdt ter gele genheid van haar vijfjarig bestaan van 25 t/m. 27 juni een wetenschappelijke conferentie in het Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde. De direc- j teur-generaal van de Volksgezondheid, prof. di-. P. Muntendam, zal de confe rentie openen. Verschillende aspecten van het alcoholisme en de behandeling van en de zorg voor alcoholisten zullen door deskundigen worden behandeld. Waren tot nog toe de motten de vonden om zeer fijn houtfineer te grootste zorg van de huisvrouw, maken met de duurzaamheid van waar het de kledingkasten betrof,metaal en de plooibaarheid van tex- wellicht zal ze zich binnenkort moe- J tielweefsel. Ziehier het resultaat: ten gaan werpen op de strijd tegen een houtjurk met een bijpassend houtworm en termieten. Iemand uit j hoedje, uit Porto Rico heeft een middel ge- Leidens zwartbonte stieren op centrale premiekeuring voor Zuid-Holland Een knappe collectie..... De oudste enterstieren telden geen eerste, een 2de prijs kreeg de in Kame- rik gefokte Marie's Adema. van H. Maa- gen te Haastrecht. Eerste der derden werd de Fries© Doetje s Kroonjuweel van M. G. Kromwijk te Nieuwerbrug; even eens kreeg een 3de prijs de Friese klein zoon van An. Ad.: Paul Adema 2 van C. J. Biemond te Bleiswijk. De middenklasse der enterstieren tel de als eerste en 2A de beide Friezen van deze collectie, beide van ..De Horizon" te Rotterdam. Een 2de prijs kreeg o.a. Karei, V. Vrijke's Eduard. f.e. W. Vonk te Leimuiden. een derde kreeg Adema 18 v. Rijnland, v. Adema 1 v. Slootje's Hoe ve. f.e. fam. L. Laan te Woerden Ook de jongsten werden aangevoerd door de Friese van ..De Horizon Kampioen werd de Hoomaarse Cri Cri Adema, reserve-kampioen werd Peanster Eduard van „Vita Nova" te Leiden, twee van iets verschillend type: Eduard edel doch baart iets groot. Cri Cri zeer har monisch. met zeer goede benen. VOLLEYBAL. H.V.L.—U.S. AMSTERDAM. Hedenavond wordt in het Gymnasium de belangrijke hoofdklassewedst rijd Il.V.L.U.S. Amsterdam gespeeld. Win-^ nen de roodbaadjes, dan zijn zij een' goede stap vooruit op de weg naar het behoud van het hoofdklasseschap. Ver liezen zij, dan zitten zij meteen weer volop in de narigheid. KARPETTEN. waar U plezier van zult hebben (Van onze deskundige medewerker) De provinciale commissie ter bevorde ring van de rundveefokkerij in Zuid- Hoiland beeft donderdag te Rotterdam haar centrale premiekeuring van zwart bonte fokstieren gehouden, op welke j keuring de Rijnstreek-zwartbonten een heel goede indruk maakten. I De belangstelling voor deze keuring was wel goed. doch had toch groter kun- 1 nen zijn. misschien dat de moeilijke zui- velpositie de animo niet stimuleert, maar het goede weer na de late winter zal toch ook van invloed zijn geweest, Als geheel liet Zuid-Holland een knap pe collectie stieren zien. de ouderen me rendeels van Friese afstamming met ook nogal uit Drente, de jongeren meest in de provincie zelve gefokt. De uniformi teit neemt de laatste jaren toe. vooral ook bij de jongeren doch op de kwaliteit van de laatsten kunnen we nog niet roemen. Mogelijk wel de beste indruk, als ge- stieren waaronder enkele vrij bejaarde. Bromfietsers kregen in Leitien een diploma ren Niet 0 1 BESHIR KASHMIR KROON BROUSSA DESSO KIRAS Wij zenden U graag vrijblijvend een zichtzending. Grote sortering klas sieke en moderne dessins. WONINGINRICHTING Botermarkt 23 D van Ryswyk, 65 Groot. 33 Jr., man; H. vrouw. 5 jr. J. man: A. M. de Remmellnk, 26 Jr. De gebruikelijke provinciale dag, die i Op de Keukenhof is gisteren een elk jaar m de Keukenhof aordt geor- Brabantse Jay gehouden. De bovenste foto toont de deel- ganiseerd was ditmaal een Brabantse dag. Het gezelschap werd met een gees tige speech door de burgemeester van Lisse in het gemeentehuis ontvangen waarna men in autobussen naar de Keukenhof ging. De meeste deelnemers waren in het uniform, waarin zij hun sport of spel bedrijven. Voorafgegaan door de harmonie met drumband van de Voltfabrieken te Tilburg werd eerst een rondje om de vijver gemaakt, waarbij de zeer vele buitenlanders een prachtig gezicht hadden op de kleine folkloris tische optocht. Nadat de harmonie voor het paviljoen had geconcerteerd kwamen doch goed bewaarde exemplaren. Niet minder dan zes kregen een eerste pre- I mie met als allereerste de fraaie edele Peanster Eduard. v. Peanster Piet I Eduard. 4'/2 jarige Friese van de k.i. ver. ..Vita Nova te Leiden. Deze mooie rech- te stier is van heel goede produktie-af- I stamming ook. Dan volgden twee goede Friezen van de fokcentrale Z.-Hollandse eilanden en Hoornaar (k.i. Alblasser- waard en Vijfherenlanden) waarna 1 D werd de bijna 8-jar. Wetsens Teatske's Adema van Vita Nova. een kleinzoon van de proferente Anna s Adema. die veel in vloed heeft op de hele zwartbont fokke rij in ons land; ook in Zuid-Holland voeren vele stieren zijn bloed. 1 E werd ditmaal de 6-jarige Bjismer Bravo 'An na's Ad.) van Hoornaar: we menen dat deze vorig jaar kampioen was. En zesde der eersten werd de 8V2-jarige Scout v. ..De Horizon" te Rotterdam, nog zeer goed bewaard al slijt hij wat in zijn achterbenen. Bij de driejarigen was geen Leidse stier; de Friese Freerk. van Hoornaar werd eerste der vier eersten. Een 2de premie kregen o.a. de Drentse Anton, kleinzoon van Anna's Adema, van J. v. cl. Lip te Ter Aar en Adema v. Rijn land. eveneens een kleinzoon van Anna's Ad. 'en van de le klas preferente Ade ma 21 v .d. Woudhoeve), f.e. fam. L. Laan te Woerden. Een derde pr. was voor Adema 2 van Rijnland, kleinzoon van An. Ad., f.e. fam. L. Laan te Woer den en voor de Friese Rika's Johan. v. Felsum Johan. van de stierh. Stolwijk. De oudere twenterstieren telden als eerste de opvallend beste Cri Cri Ade ma, Friese van Hoornaar; 1 B werd de Drentse Waldo van de k.i. Gouda en omstreken, beide kleinzoons van Anna's Adema. Een 2de prijs kreeg o.a. Diamant v. Amarilla Anna's Diamant, van M. Bogaard Br. e.a. te Stolwijk, gefokt door J. v. d. Broek aldaar. Het plaatsen der jongere twenterstie g blijkbaar niet zo bar vlot. Eers - voorop de Friese, heel goede ster* het vendelzwaaien. waarvan de ke Kielewierster Stilma. v. Anna's Ade ma. van ,,Vita Nova", gevolgd door Ce res. v. De Kleaster Rudolf, eveneens van nemers op weg naar he, terrein uoor het vendelzwaaien. waarva onderste foto een beeld geeft. draak. Na dit nummer kwamen de jonge boerinnen en boeren van het Gilde van St.-Martinus uit Woensel-Tongelre aan de beurt voor hun volksdansen en hun ritmische gymnastiek. De meisjes waren gekleed in een rode rok met een witte blouse en de jongens met een witte blouse en een blauwe pantalon. Na een .Vita Nova", een edel geheel, niet hele maal zo solide als eerstgenoemde en haast iets neiging tot heupigheid. Als derde volgde dan de Friese kleinzoon van Anna's Ad.. Jopie, van ..Gouda en Omstreken", best solide, vooral van opzij gezien een best geheel, doch niet te fraai n niet te ruim rond de staartinplanting. de vendel/waaiers uit de kring Kempen- gezellig samenzijn en met een rondgang j Na lang rondwandelen werd Jopie eer- land aan de beurt die voor het grote over het tentoonstellingsterrein werd sto. Ceres IB en Stilma IC. terwijl ID paviljoen hun verrichtingen demon- deze Brabantse dag besloten. werd de toch ook heel goede Rijnlands streelden Hierbij vielen veel uniformen De Keukenhof begint nu zo langza- Diamant, v. Haskera Diamant Jan 2, f.e. te bewonderen omdat de vendeliers tot j merhand in bloei te komen. Er bloeien j fam. L. Laan te Woerden, verschillende groepen behoren. Als volop hyacinten, krokussen, blauwe en Een 2de prijs kreeg o.a. de in Vlaar- laatste nummer vertoonde één vendelier witte druifjes en narcissen terwijl er ai dingen gefokte Tine Keizer AthJeet, van de geschiedenis van St.-Joris met de veel vroege tulpen bloeien. I B. Ruytenburg te Rettwtjk. Van Verbond voor Veilig Verkeer Voor het eerst sinds haar bestaan heeft de Leidse afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer in het afgelopen winterseizoen een cursus verkeersveiligheid voor bromfietsers georganiseerd. De cursus, bestaande uit zeven les sen, werd bekroond met een examen, waarvan gisteravond in ,.IIet Gulden Vlies" de uitslagen bekend werden ge maakt. De voorzitter van het V. v. V. V. te Leiden, de heer J. Machielsen, heette de dames- en herencursisten met hun echtgenoten van harte welkom. Hij zei- de, dat het bestuur van de afdeling aan deze eerste diploma-uitreiking een fees telijk tintje had willen geven In de toe komst zal dat niet meer mogelijk zijn. Sprekér toonde zich verheugd over het trouwe cursusbezoek, waardoor de deel nemers hadden getoond dat ze de les sen nodig hadden en dat ze de wil be zaten hun verkeerskennis te verrijken. Vaak was dit gegaan ten koste van ontspanning en plezier. Enkele ogen blikken besteedde de heer Machielsen aan een beschouwing over de bromfiets, die zo dikwijls „een plaag op de weg" genoemd wordt. Hij meende, dat daar wel iets van waarheid in zit, omdat de snelheidsbepaling en het plotseling stop pen steeds weer moeilijkheden blijken op te leveren. Tot slot van zijn welkom zegde de heer Machielsen hartelijk dank aan de docent van de cursus, de brigadier Voerman. Nadat een van de Verkades-verkeers- films was vertoond (De sterrit naar het Uddelermeergaf de heer Voerman een kleine toelichting op het examen en reikte hij de diploma's uit aan 38 cursisten. Twee kandidaten waren niet geslaagd. Een van de cursisten, de heer Van der Geer, voorzitter van de Motorclub, dankte de heer Voerman namens de cursisten, erop wijzend, dat het bestuur een gelukwens toekomt met een docent als de heer Voerman. Hy bracht zyn dank aan het bestuur en aan de do cent in natura tot uiting in de vorm van een thermometer voor het verkeers- lokaal en sigaren voor de leraar. Me vrouw Voerman kreeg een doos bon bons. De heer Veldinever. eveneens deel nemer aan de nu beëindigde cursus, sprak een woord van propaganda voor het Verbond voor Veilig Verkeer, dat door de heer Machielsen nog eens werd onderstreept. Hij zeide dat het Verbond veel geldelijke steun nodig heeft i.v.m. nieuwe activiteiten; in dit verband noemde hij o.m. een landelyke compe titie voor leerlingen van middelbare scholen, welke competitie de volgende week in Arnhem zal plaats hebben. Tot slot van deze gezellige bindings avond werden nog twee komische film pjes gedraaid. Kopblad „Algemeen Dagblad" (Rijn en Gouwe) versus „Leidsch Dagblad" Voor de president van de Haagse Rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias diende hedenmorgen in kort geding een zaak van het Dagblad „Ryn en Gouwe", een kopblad van het „Algemeen Dag blad" en een uitgave van de N V. Rot- terdamsche Courant, welke in de Rijn streek wordt verspreid, tegen de N V. Leidsch Dagblad „Rijn en Gouwe" be schuldigde het „Leidsch Dagblad" ervan inbreuk te hebben gemaakt op de Auteurswet door de overname van het verslag zonder bronvermelding van de op 12 maart j.l. gehouden jaar vergadering van de Confessionele Ver eniging te Alphen aan den Ryn, welk verslag in het ochtendblad van R. en G. van 13 maart was opgenomen, terwijl het Leidsch Dagblad van diezelfde datum van die bijeenkomst eveneens een ver slag publiceerde. De raadsman van de eiseres, mr. J. A. la Gro uit Bodegraven gaf een toelich ting op de eis, waarna de procureur van gedaagde, mr. E G. Sprey uit Leiden, haar bestreed. Het bewuste verslag, al dus betoogde mr. Sprey, is samengesteld door de Alphense redacteur van het L.D., die zyn gegevens heeft ontleend aan een telefonisch onderhoud met de voorzitter van de Confessionele Vereni ging, de heer P. Koren, dat de volgende ochtend heeft plaats gevonden. Ten be wijze daarvan overlegde mr. Sprey de aantekeningen, welke de betrokken jour nalist tijdens dit onderhoud heeft ge maakt en op grond waarvan hij onmid dellijk daarna het verslag heeft samen gesteld. Nadat laatstgenoemde als ge tuige was gehoord, stelde de president de behandeling van de zaak een week uit teneinde ook de voorzitter der C.V. als getuige te horen. Een ieder stelle zich tot taak Bescherm de reddingslijn en -haak.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3