RIVELLA veel gerookt? PADjj Minister Stof nu conferentie „VRUCHTBARE EN NUTTIGE BESPREKINGEN IN PARIJS" radio Met een enkel woord Agenda PRONONCE voor Uw NYLONS VRIJDAG 18 APRIL 1958 Streven naar nog grotere samenwerking (Van onze Parijse correspondent) De conferentie van ministers van Defensie der vijftien landen van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie en der zeven leden der West-Europese Unie is gisteren in Parijs na drie dagen beëindigd. In een onderhoud, dat wij met ir. C. Staf mochten hebben, noemde de Nederlandse minister van Oorlog de besprekingen met zijn collega's vruchtbaar, nuttig en interessant. Dit laatste vooral omdat, zoals ir. Staf uitlegde, dit soort samenkomsten, die nu op regelmatige tijden zullen worden herhaald, niet tevoren door de permanente NAVO- vertegenwoordigers worden voor- en uitgekauwd, zodat men de pro blemen vaak in veel spontaner geest kan benaderen. Europese Unie bevindt men zich, ook op dit terrein, nu op de goede weg, waarbij in beginsel de steun van Amerika al ver kregen werd. Ook voor een gemeenschap pelijke luchtverdediging en logistiek is men een goed stuk verder gekomen. Raketbases Over de uiterst belangrijke kwestie van de installatie van de startbanen voor atoomgeschut besloten de ministers nog niet te praten, zoland alle militaire kanten van een keuze nog niet afdoende zijn bestudeerd. Het schijnt echter wel zeker, dat Engeland, Frankrijk en Italië wel en Nederland hoogstwaarschijnlijk niet voor installatie van deze startba nen in aanmerking zullen komen. Van Canadese zijde is nog een plan ter tafel gebracht, dat voorziet in de vorming van voedselvoorraden ten be hoeve van de Europese burgerbevolking. Reserves zouden onontbeerlijk zijn ge durende de eerste weken na een aan val, wanneer de Russische onderzeeërs, waarvan er binnen twee k drie jaar 700 zullen zijn, Europa van de buitenwereld zouden afsnijden. Al deze beslissingen, vraagstukken en aspecten met betrekking tot de Europese veiligheid zullen nu in an dere Atlantische organen en gedeelte lijk ook door de ministers van Bui tenlandse Zaken volgende maand in Kopenhagen verder worden bestu- deerd. De eindindruk van de jongste conferentie in Parijs is echter wel, dat er door de ministers van Defensie bij- zonder nuttig en vruchtbaar werk is verricht. Atlantisch leger van ca. 30 divisies De conferentie der ministers van Oorlog heeft zich in het bijzonder be ziggehouden met de vooruitzichten der Europese verdediging, waarbij zy verplicht waren te pogen de stand van zaken in 1963 of zelfs '65 voor ogen te stellen. Men is zich in Atlantische kringen nu namelijk heel sterk be wust, dat de militaire ontwikkeling nooit stil staat, zodat men voortdu rend zowel aan het heden als aan de toekomst moet denken en werken. Over het algemeen was men echter de over tuiging toegedaan, dat West-Europa vooral door zijn afstandsraketten over 2500 kilometer, die de Sovjet-Unie nog niet bezit, nu een ontegenzeglijke voorsprong op de Russen heeft. Om die betrekkelijke veiligheid te kunnen handhaven zal men zich oriën teren op een staand Atlantisch leger van 28 a 32 divisies. Vandaag staan er ongeveer vijftien, een aantal dat, vol gens minister Staf, einde volgend jaar tot 25 zal kunnen stijgen. In Lissabon richtte men zich in 1952 op 60 of zelfs 90 divisies, een doelwit dat zelfs in de verte nimmer kon worden bereikt. Realistische aanpak Minister Staf prees de realistische aan pak van de Atlantische opperbevelheb ber, de Amerikaanse generaal Norstad, die voortdurend streeft naar een aan passing bij de modernste wapens zonder de economische mogelijkheden der be trokken landen uit het oog te verliezen. Wij moeten, zo heeft generaal Grünther eens opgemerkt, een schild oprichten, dat zó stevig zal zijn, dat een Russische aanval pas zal worden ondernomen, na dat het Kremlin inderdaad vastbesloten heeft een nieuwe wereldoorlog te ontke tenen. In dat geval zal het Atlantische opperbevel in Europa tijdig de noodza kelijke tegenmaatregeln met inbegrip van een algemene mobilisatie kunnen nemen. Op het gebied van de coördinatie der bewapeningsprogramma's zijn er in Pa rijs ook beduidende vorderingen ge maakt. Van Nederlandse zijde waren er wel enige bedenkingen tegen de club van Frankrijk, Engeland en West-Duitsland, die een eigen wapenpool overwogen, maar de vrees voor een onderonsje van die landen kon in Parijs vrijwel volledig worden opgeheven. Voor een samenwer king in het groter verband der West- Wenen opgeschrikt door een moord middenin de stad (Van onze Weense correspondent) Op het Schwarzenberg-plein, midden in Wenen, is in de bosjes rondom het pompeuze oorlogsmonument voor Rus sische soldaten, het lijk gevonden van de 21-jarige mannequin Ilona Faber. Het lag half onder de aarde en ver toonde sporen van wurging. Onder landgenoten heet dit centrale punt van Wenen de „Hoek van Holland", omdat hier de bureaux liggen van het Nederlandse consulaat, de Kamer van Koophandel, Philips en Shell. En juist in de omgeving van dit drukke punt, waar ook 's nachts nog voorbijgangers voorbijgaan, werd een afschuwelijke moord gepleegd, waarvan de nadere omstandigheden nog niet dui delijk zyn. Men neemt aan dat het mis drijf zelf elders misschien in een auto werd gepleegd en dat het lijk in de loop van de nacht in de genoemde bosjes werd verborgen. Het meisje be zocht een mannequincursus, was vlijtig en maakte een zeer serieuze indruk. Haar vader is een vooraanstaand staats ambtenaar, die als ingenieur aan het ministerie van Handel is verbonden. Daar hij op dienstreis was en de moe der vanwege een hartziekte niet op de hoogte mocht worden gesteld, moesten de twee jongere zusjes van 14 en 11 jaar de dode identificeren. Ook in Oostenrijk neemt het aantal moordgevallen schrikbarend toe, vooral sexuele misdrijven met dodelijke afloop. In de meeste gevallen werden de daders opgespoord, soms na jarenlang zoeken, zoals bij de vrouwenmoordenaar uit Steyr. Daar de doodstraf in Oostenrijk is afgeschaft, komen de daders er gewoon lijk met een gevangenisstraf van twintig jaar van af. Vooral naar aanleiding van deze laatste moord eist de bevolking dat de doodstraf weer wordt ingevoerd. De eerste, die zich hiervoor heeft uitgespro ken, is nu de minister van Handel in wiens departement de vader van het slachtoffer werkt. Schrijfster Ting Ling moet vloeren schrobben Het in Peking verschijnende officiële „Volksdagblad" meldt, dat de bekende Chinese schrijfster Ting Ling, die ver leden jaar aan de kaak werd gesteld wegens „rechtse afwijkingen", is afge zet als ondervoorzitster van de Chinese schrijversvereniging. Ting Ling is een 53-jarige Stalinprijs- winnares. Kortgeleden was zij aan het vloeren schrobben in het gebouw van de schrijversvereniging, zulks als boetedoe ning voor „individualistisch optreden en het uiting geven aan anti-partijgevoe lens". Het „Volksdagblad" meldt voorts dat een andere ondervoorzitter der schrij versvereniging, de criticus en schrijver van korte verhalen Feng Hsoe-feng eveneens tot aftreden is gedwongen Hetzelfde is geschied met de schilder Kiang Feng, die ondervoorzitter was van de vereniging van kunstenaars. Advertentie Uitreiking van televisie-Oscars te Hilversum (Speciale berichtgeving) Hollywood heeft zijn film-Oscars en sinds gisteren heeft Nederland zijn televisie-Oscars. Tijdens een cocktail party in Hilversum heeft de burge meester, de heer J. J. G. Boot deze (kristallen) tropheeën voor de eerste maal uitgereikt aan Wim lbo (voor de beste amusementsgroepprestatie) Kees Brusse (beste persoonlijke film prestatie), Tom (Doris) Manders (beste persoonlijke amusementsprestatie) en Gijs Stappershoef (beste T.V.-regie prestatie). De prijzen waren de resultaten van de prestaties over het gehele jaar 1957. Wim lbo kreeg zijn Oscar op grond van zijn werk als cabaretier en producer van het kleinkunstprogramma „Het oog wil ook Probeer dan eens een flesje RIVELLA. Verbazend zoals U daar van opkikkert! RIVELLA is verfrissend, speciaal na het gebruik van koffie, alcohol en nicotine. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuur* product uit melk. Sprankelend goudgeel RECHTZAKEN Ambtenaar pleegde meer dan honderd diefstallen (Van onze Haagse redactie) Een ambtenaar, voormalig incasseer der bjj de dienst voor Sociale Zaken te Den Haag, die een goed salaris had en meer dan 12 jaren lang zijn werk met grote nauwgezetheid verricht had waarmee hij het volledige vertrouwen en de tevredenheid van zjjn superieuren had verworven moest voor de Haagse rechtbank terecht staan, omdat hij vorig jaar meer dan 100 diefstallen had ge pleegd uit de portieken van flatgebou wen. De man had alles meegenomen wat hij pakken kon: in hoofdzaak bestellingen, die leveranicers bij de voordeuren van niet thuis zijnde cliënten hadden neer gezet. De politie vond bij de ambtenaar een grote legkast vol gestolen wasgoed en voorts een reeks van de meest uiteenlopende andere goederen. In zijn schuur stonden niet minder dan vier ge stolen fietsen. De officier van Justitie eiste tegen deze enigszins verminderd toerekeningsvatbare verdachte een ge vangenisstraf van een Jaar zonder aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met gedurende de drie jaar lange proef tijd toezicht van de reclassering. De ver dachte zit reeds vijf maanden in voor arrest. Uitspraak 1 mei. Weer zeven en vijf jaar geëist tegen daders moord De officier van Justitie bij de Recht bank te Leeuwarden, mr. M. H. Gelinck, heeft in zyn requisitoir in de moord zaak-An jum gepersisteerd bij zijn eis van vorig jaar juni: tegen de beide hoofd verdachten, een 20-jarige landarbeider en een 26-jarige timmerman werd res pectievelijk 7 en 5 jaar gevangenisstraf geëist en daarna ter beschikkingstelling van de regering. De eis tegen de 38-jarlge moeder van de landarbeider luidde 5 jaar gevange nisstraf met aftrek wegens uitlokking van het misdrijf en 2'L- jaar gevangenis straf met aftrek voor de vader, een 43- jarige landarbeider. Voor laatstgenoem de had de officier van Justitie vorig jaar juni vrijspraak gevraagd Uitspraak 1 mei a.s. Mnde'ii e/an an(/r)i Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven. wat", Kees Brusse vanwege zijn bijzon dere prestaties als T.V.-acteur, Tom Manders voor zijn belangrijk aandeel in de uitzendingen van het cabaret „St. Germain des Prés" en Gijs Stappers- hoef voor zijn baanbrekend werk op het gebied van de T.V.-regie. De bekroning toont volgens de jury dan ook aan, dat de televisie over medewerkers beschikt van een formaat, dat ware het Neder landse taalgebied groter, zonder meer internationaal kan worden genoemd. Minister Casey over Nieuw-Guinea Dit is het tegendeel van kolonialisme ?5 Aan de verklaring, die de Australische minister van Buitenlandse Zaken, R. G. Casey, na zijn bezoek aan Nieuw- Guinea dezer dagen heeft afgelegd in het Australische huis van afgevaardig den, ontlenen wy, dat later dit jaar een conferentie zal worden gehouden tussen functionarissen van beide delen van Nieuw-Guinea. Het is niet vol doende bekend, aldus de minister, hoe veel samenwerking reeds tussen beide gebieden bestaat. Toen ik in Nieuw- Guinea was, zag ik daarvan aanzien lijke bewyzen. De Nederlandse regering besteedt een aanzienlijk en toenemend bedrag aan haar gebied, aldus de minister. De regelingen van samenwerking op bestuursgebied tussen Australisch en Ned. Nieuw-Guinea zijn bedoeld om de inheemsen de gelegenheid te bieden over hun eigen toekomst te beschikken en, zover mogelijk, om te verzekeren, dat de ontwikkeling in de beide delen van Nieuw-Guinea niet geschiedt langs ver schillende tegenstrijdige lijnen, die zouden kunnen leiden tot onnodige barrières tussen de bewoners aan beide zijden van de grens. Wij ge loven, dat de Nederlandse soevereiniteit, die in ieder geval rechtmatig is. voor de bewoners van Ned. Nieuw-Guinea deze toekomstige gelegenheid van zelfbestuur bewaart. Over zyn bezoek aan Australisch Nieuw-Guinea zei hjj o.m., dat men Nieuw-Guinea moet bezoeken om zich bewust te zijn van de grote vooruit gang, die gemaakt is. Als iemand die Nieuw-Guinea bezocht heeft mag ik zeggen, dat ik niet bevreesd ben voor de bezoeken van delegaties van de beheerschapsraad der V.N. Indien iemand twyfelt aan de doelmatigheid of de menselijkheid van de taak die Australië in Nieuw-Guinea uitvoert, laat hem Nieuw-Guinea bezoeken. Wy kunnen de wereld tegemoettreder met het zuiverste geweten. „Dit is geen kolonialisme, dit is het tegengestelde van kolonialisme", aldus de minister. ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Gravenhage een toonbeeld van verfijnde smaak Uw handelaar kan U over de complete serie inlichten. Vijftig honden te Schattenberg dakloos Vijftig honden uit het Ambonezen kamp Schattenberg bij Westerbork hebben onmiddellijk onderdak nodig, daar ze anders zullen worden neer geschoten. Hun Ambonese eigenaars weigeren nl. de f. 10 per hond te be talen, die door het gemeentebestuur van Westerbork voor een verplichte penning wordt gevraagd. Kolonel P. G. C. A. van der Speek Obreen, die dicht bij het kamp woont, heeft zich voorlopig over het merendeel der dieren ontfermd en ze onderge bracht in een aantal hokken bij zijn woning, terwijl ook het asiel in Leeu warden enkele honden heeft opgenomen. Het is evenwel niet mogelijk alle hon den in het asiel op 'te nemen. Daarom heeft de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren een oproep ge daan aan alle dierenliefhebbers, zich met kolonel Van der Speek Obreen in verbinding te stellen (telefoon 05939-286) om een hond ter verzorging over te nemen. Plattelandsvrouwen bijeen 238 Zuidhollandse leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hebben gisteren de voorjaarsvergadering bezocht in het Groothandelsgebouw te Rotter dam. In haar openingswoord deelde de voor zitster, mej. M. Iterson, mede, dat de plattelandsvrouwen meer bekendheid willen gaan ge-en, aan wat er op het platteland leeft. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden in Zuid-Holland met 130 is toegenomen: men heeft er nu 5671, ver deeld over 69 afdelingen. Aan het begin van het jaar heeft de bond een z.g. „rustfonds" in het leven geroepen. Tenslotte heeft jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen gesproken over „De vrouw in het openbare leven". J. Broeren uit Voorscheten te Haarlem verongelukt (Speciale berichtgeving) Gistermiddag om kwart voor drie is op de in aanleg zijnde westelijke Rand weg nabij de Gibraltarstraat te Haar lem een ongeluk gebeurd, waarvan de 62-jarige uitvoerder J. Broeren uit Voorschoten het slachtoffer is gewor den. Hij was werkzaam bij de aanleg van de weg en reed per motor in noor delijke richting. Vermoed wordt dat hij door het rijden in hoopjes grint de macht over het stuur heeft verloren. De uitvoerder is gevallen en hij moest met een schedelbasisfractuur naar het St.- Elizabethgasthuis worden vervoerd. Daar I is hij vanmorgen vroeg overleden. BINNENLAND De 28-Jarige werktuigkundige, Wood- row Kors Kroon, geboren op 7 maart 1930 te DJatiroto (Indonesië) en thans werk zaam bij de N V Machinefabriek Reine- veld te Delft, wordt sedert 23 maart ver mist. Op die datum verliet hij in gedepri meerde toestand het ouderlijk huls in Bla- ricum. Sindsdien heeft men niets meer van hem vernomen. Op 75-Jarige leeftijd is te Den Haag overleden de heer Th. Sanders, oud-voor zitter van de Algemene Rekenkamer. De begrafenis heeft vandaag in stilte te Hilversum plaats gehad. Onvoorziene omstandigheden voorbe houden zal het ms. „Oranje" van de N V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", onder commando van kapitein H. Zeil maker, zaterdag 19 april de Amsterdamse haven binnenlopen. Het schip zal meren langszij de Javakade, waar de debarkatle der 544 passagiers via loods „Holland" om 8.30 uur zal aanvangen. Te Napels en Southampton ontscheepten reeds respec tievelijk 80 en 200 passagiers. Het bureau Bierhandel en Mineraal waterindustrie van de Algemene Neder landse Bond van Bierhandelaren en Mi neraalwaterfabrikanten zal op 23 en 24 april in het Kurhaus te Scheveningen zijn jaarlijkse congres houden en dan tevens zijn 25-jarig bestaan vieren. Ir. E. A. Plate, plaatsvervangend directeur-generaal van Handel en Nijverheid, zal het congres openen. Op 3 mei, des morgens om half elf, zal in tegenwoordigheid van nabestaanden en een officiële Nederlandse en Franse de legatie een Nederlands ereveld worden ge opend, gelegen te Orry-la-Ville, direct aan de westzijde van de route Nationale no 17. circa 2 km ten noorden van La Chapelle- en-Serval (29 km van de Porte de la Vll- lette te Parijs)Op dit ereveld zullen 99 Nederlandse oorlogsslachtoffers, militairen en burgers, omgekomen in de Jaren 1940- 1945 bij de gemeenschappelijke strijd tegen de vijand, worden herdacht. De directie van de N.V. Fabriek voor elektrische apparaten Hazemeier te Hen gelo (O), heeft zich genoodzaakt gezien wegens verminderde werkzaamheden in het bedrijf aan een aantal werknemers ontslag aan te zeggen. De maatregel be- Elektrische Apparaten Hazemeier te Hen gelo en 25 personen in de fabriek te Breu- kelen. Gisteren is aan minister-president dr. W. Drees het eerste certificaat voor het Nederlandse woud in Israël overhandigd. De Nederlandse organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft de Rotterdamse historicus dr. W. van Rave- steyn, een subsidie verleend voor de uit gave van het derde deel van „Het socia lisme aan de vooravond van de wereld oorlog! BUITENLAND De Amerikaanse schrijfster Pearl., Buck heeft onthuld dat zij onder het pseudoniem "John Sedges" vijf boeken heeft geschreven met Amerikaanse achter gronden. in tegenstelling tot de onder haar eigen naam verschenen verhalen die merendeels in het oosten spelen. In Constantlne (Oost-Algerije) zijn gisteravond vijf mohammedanen om het leven gekomen door het ontploffen van een handgranaat. Charles Robert Cowan, een 32-jarige arts in Liverpool, is wel tragisch aan zijn eind gekomen. Hij had zijn patiënten in geënt tegen kinderverlamming maar zich zelf niet, omdat, er niet genoeg entstof was. Hij kreeg kinderverlamming en stierf woensdagavond. Leiders der Franse mijnwerkers heb ben de staking ter ondersteuning van looneisen, die maandag zou beginnen, af gelast, omdat een staking als gevolg van de regeringscrisis mogelijk „nutteloos" verlengd zou worden. De mijnwerkers zul len maandag echter wel een langzaam- aan-staking beginnen, Koning Hoessein van Jcrrtanle heeft aan 115 personen, die wegens deelneming aan de ongeregeldheden van een jaar geleden tot gevangenisstraffen waren ver oordeeld, amnestie geschonken. De geringe regenval in Jordanië heeft dit Jaar reeds voor een tachtig mil joen gulden schade aan de gewassen te velde veroorzaakt, alsmede een „ernstige crisis" in de landbouw, aldus de Jordaan se raad voor ontwikkeling. President Worosjllof van de Sovjet- Unie is gisteren aan het hoofd van een kleine delegatie in de Poolse hoofdstad aangekomen voor een officieel bezoek. In antwoord op een begroetingstoespraak heeft de maarschalk verklaard, dat Polen „krachtig en onafhankelijk moet blijven, een waardige plaats innemend in het so cialistische kamp". Het te Peking verschijnende „Volks dagblad". het officiële orgaan der Chinese communistische partij, meldt dat in vele delen van het Communistisch China ge vallen van „spionage en tegenrevolutio- naire handelingen" zijn ontdekt, die wer den bedreven „in opdracht van de Ver enigde Staten en de Chinese nationalis ten". Militairen zullen het werk overnemen in de nationale vleesverwerkende bedrijven van Uruguay, die door een staking der vleesverpakkeis zijn getroffen. Zij begon nen gisteren met de slacht van voor de binnenlandse markt bestemd vlees. De vleesultvoer naar het buitenland is geheel stopgezet. Twee particuliere vleesverwer kende bedrijven, een Engelse en een Uru- guees, hebben gedreigd met blijvende slui ting, indien hun vleesverpakkers het werk niet spoedig hervatten. In Joego-Slavië heerst een ernstig te kort aan krantenpapier Alle dagbladen hebben besloten met ingang van mei eenmaal per week niet te verschijnen Het meest gezaghebbende blad „Polttlka" zal op dinsdag niet uitkomen. Dertig Colombiaanse conservatieven hebben in de loop van deze week de dood gevonden in politieke opstootjes in het gebied van Bucaramanga. zo meldt de conservatieve Colombiaanse krant La Re- publlca. Men vermoedt, dat de opstootjes een politieke achtergrond hebben, met na me de a.s. presidentsverkiezingen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 ni.) KRO: 18 05 Lichte muz. 18.20 Caus. 18.30 Licht progr. 18.50 Laat je wijzen, hoe te reizen, klankb. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Regerlngsultz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van I/uyk. 19.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verz.progr. v. d. mil. 20 15 Act. 20.30 Pol. forum 21.00 Cabaret. 21.25 Pianorecital. 22.00 Het ge heim van de appèl-krant. 22.30 50 jaar St. Franclscus van Asslsië. gesprek. 22.40 Gram. 22.50 Priester, leek en huwelijk, caus. 23.00 Nws. 23.1524.00 Jazzmuz. Hilversum II (298 m.) VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte miuz. 18 50 De puntjes op de i. caus. 19 00 V. d. kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Onder het Melkwoud, hoorsp. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Politiek cabaret. 21.30 Ether forum. 22.10 Lichte muz. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. VOOR ZATERDAG 19 APRIL Hilversum I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V d. kleuters. 10.15 Hongaarse kamermuz. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - Noodklok. 12.03 Metropole ork.. klein koor en soliste. 12.3012.33 Land- en tuinb.meded. 12.55 Zcmnewilzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Pfatennieuws. 13.30 Luchtmachtka pel. KRO: 14 00 V. d. jeugd. 14.20 Engelse les 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram. 14.55 Har- monie-ork 15.15 Kron. v. letteren en kun sten. 15.40 Lichte muz. 16.00 V. d. Jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sportpraat- Je. 17.30 Amateursprogr. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Parlementair overz. 18.25 Strljkork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Radio Philharm. ork. en so list. 20.10 Lichtbaken. 20.25 Act. 2040 Gevar. progT. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23 00 Nws. 23.15 Nws. In Es peranto. 23.2224.00 Nouveauté's. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10 00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Strljk- sextet. 10.50 Buitelands overzicht. 11.05 Politiek cabaret. 11.35 Twee violen. 12.00 Fromenade-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA Varia. 13.20 Harmonie-ork. 13.45 Sport- praatle. VARA: 14 00 Voor de Jeugd, 14.35 Lichte muz. 15 00 Boekenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.35 Fries progr. 16.00 Concertgebouwork. VRIJDAG Schouwburg. Balletuitvoering o.l.v. Toos Zandvliet. 8 uur nam. De Doelen: Leden verg. Ver. „Volkson derwijs". 7Ï uur nam. Stadszaal (foyer). Viering Ul-jarlg be staan Backer en Co N.V. 8 uur nam. Whkgebouw Levendaal: Jaarverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. ZATERDAG Oud-Hortuszlcht. Jaarvergadering Gere- patrieerden. 8 uur nam. Volkshuls. Poppentheater „Harlekijn" „Het geheim van de flesgeest". 2.30 en 4 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. .Lltterls Sacrum' „Bonaventura". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O. Jubi leumconcert R'dams Philharmonisch Or kest. o.l.v. Ed. Fllpse. 8 uur nam. Prediker. Feestavond afd. Lelden „Unl- tas". 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Toneelclub „Ons Grunnegerlaand". „De störm". 8 uur nam. Kantine H.C.W. (Zoeterwoudseweg) Ontspanningsavond Leldse C.J.M.V.'s 8 u. nam. MAANDAG Den Burcht. Inschrijving jongens (9— 12 Jaar) kinderspelen Koninginnedag. 4.30 uur nam. Stadszaal (foyer)Filmavond Ned. Feis- vereniging. 8 uur nam. Steenschuur 6. Ledenvergadering „De Natuurvriend". 3 uur nam. Titus Brandsma8traat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Gulden Vlies: Forum Gew. Zuid-Holland Bond van Chr. Slagerspatroons. 8 uur nam. Gulden Vlies; Modeshow voor Ned. Ver van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. DINSDAG Stadszaal (grote zaal). Italiaans strijk orkest „Angellcum". 8 uur nam. Rijkslaboratorium (Nonnensteeg). Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Herv. ULO-school (Asserstraat). Herv. gemeente-avond. Bespreking plannen bouw Vredeskerk 8 uur nam. Den Burcht. Inschrijving meisjes (912 jaar) kinderspelen Koninginnedag. 4.30 u. nam. Schouwburg. „Kwartet in Majeur" ten bate van Studentensanatorium. 8 uur nam. WOENSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ned Bond „Het Mobilisatiekruis." Lezing over de visserij in Zuidoost Azië. 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 11a: Broederschap van oud-padvinders Kring Rijnland. 8.15 uur nam. De Kleine Burcht. Ledenvergadering Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg. Kon. Ver. .Lltteris Sacrum*. „Bonaventura", 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Violist Ricardo Odnoposoff. 8 uur nam. Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Filmavond over Oostenrijk, 8 uur nam. 16.50 Wenkend perspectief, caus. 17.05 Lichte muz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Anuis. muz. 18.45 Rege- ringsuitz.; Atlantisch allerlei. Een en an der over 15 landen, aangesloten bij het At lantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Ben Goerion, gesproken portret. 19.55 Deze week ,caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen 20.13 Gevar. progr. 21.45 Soc. comm. 22.00 Opsporing verzocht. 22.30 De straat in de mist, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.3024.00 Dansmuz. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.5517.45 Interland voetbalwed strijd SchotlandEngeland te Glasgow. VARA: 17.45 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Vragenspel 20.45 De ge schiedenis van de tekenfilm, filmdocu mentaire. 21.30 Een Wereld als Wiever. TV-spel. 22.15 Einde. Engeland. BBC Home Serv. 330 ni. 12.00 Dansmuz. 12.30 Liederen. 13.00 Ge var. muz. 13.15 Filmprogr. 13.55 Wcerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 15.00 Gram. 15.30 Hoorsp. 16.30 Pagliacci, opera. 17.50 Caus. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19 45 Ge var. muz. 20.15 Pari .overz. 20.30 Inter views. 21.00 Toespraak. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.000.07 Nws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Dansmuz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Lichte muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Sportparade. 14.10 Lichte muz. 14.45 Jazzmuz. 15.15 Sportreportages. 19.05 Gitaarclub. 19.35 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbflpraatje. 20.30 Nws. en lichte muz. (Om 21.30 en 22.30 Nws.). 23.00 Dansmuz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.15 Lichte muz. (Om 0.30 Nws.). 0.551.00 Nws. Nord Westdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Dans film- en operettemuz. 15.30 Volksmuz. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Oude muz. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Symf.-ork. en sol. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Lichte muz. 1.00 Idem. 2.15— 5.30 Gevar. muz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 ni, 12.00 Nws. 12.05 Orkestconc. 13.05 Idem. 15.05 Lichte symf. muz. 16.00 Hoorsp. 17.30 Orkestconc. 19.00 Instr. ens. 19.30 Kamer muz. 20.10 Gram. 20.15 Hoorsp. 23.10 Oude muz. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws 13.11 De Radio-Almanak. 14.30 Gram. 15.15 Lichte muz. 15.45 Gram. 16.45 Eng. les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram .18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Caus. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00, Nws. 22.15 Dansmuz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 18.42 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Zangconcours. 22.00 Nws 22.10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz muz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur BIOSCOPEN Casino: „Gejaagd door de wind". 14 Jaar- Dagelijks 2 en 7.30 uur. Luxor: „Sissi, keizerin en moeder". Al. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Slachtoffers van het trottoir'.' 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De slavin van Pointe du Loup' 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uut Rcx„De held van Benghazi". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon- Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 19 april 8 uur waargenomen te Leiden door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8 tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist hel op dokterstelefoon 22222. Advertentie LEIDEN Breestraat 65 Telefoon 21800 OEGSTGEEST Geversstraat 41 Telefoon 23917 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Alaccio Madrid Mallorca Algiers onbewolkt onbewolkt onbewoLkt onbewolkt geh. bew. zwaar bew. regen regen zwaai" bew. geh. bew. zwaai" bew. half bew. licht bew. zwaai" bew. mist geh. bew. mist half bew. licht hew. zwaar bew. sneeuw zwaar bew. licht bew. licht bew. licht bew. zwaar bew. bC 1 W s £3 6 CM n 6 1 0 windstil 3 0 windstil 1 0 w 5 3 0 zw 5 5 5 w 3 7 0.2 z 8 5 0.6 z 4 4 1 zzw 2 -0 0.1 windstil 7 0.3 w 1 9 3 windstil -0 0 w 6 9 0 w 3 3 0 windstil -2 0 nw 2 0 1 windstil 1 2 windstil -2 0 O 2 6 0 nw 6 4 0.1 w 3 0 7 O 4 9 0.2 ono 2 7 0 windstil 4 0 windstil 4 0 z 2 8 9

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2