Ceëvacueerclenstroom in Singapore vloeit nu slechts druppelsgewijs FILMS Changi-kamp binnenkort gesloten Jury zegt: „Cheryl Crane heging een gerechtvaardigde manslag"" Komplot van 23 oliedieven en helers door recherche opgerold Eén kwam terugspannend epos ZATERDAG 12 APRIL 1958 Menselijk drijfhout in een vreemde baai (Van onze reisredacteur) Singapore, april. Het strand toont het gangbare plaatje van een tropische toeristenaffiche: lauwe, blauwe golven, indolente palmen, wit blinkend zand. Maar voor de luttele baders is het beeld geen exo tische attractie, zij zijn reizigers die de andere kant uitgaan, naar de kou cn de regen van Nederland, die zelfs de meest optimistische folder voor hen niet aantrekkelijk kan maken. Zij zijn de gedwongen toeris ten met het donkerblauwe paspoort dat in Indonesië taboe is ge worden, Nederlandse geëvacueerden uit Djakarta, Medan of Balik- papan, die zich in het doorgangskamp Changi in Singapore de tijd korten met het laatste bad in een tropische zee, dat hun voorlopig be schoren zal zijn. Zij haasten zich terug naar het kamp, wanneer de stem van de '■"•mpassistente door de luidspreker zegt: „wil de familie Jansens zich Je „goedang" melden voor het aanpassen van warme kleren". De familie Jansens meldt zich en verwisselt de dunne jurkjes of overhemdjes voor solide Nederlandse pantalons, vesten met lange mouwen en tweedjasjes. De kinderen hijsen zich in trainingspakken. Gelatenheid Iedereen staat onwennig te transpi reren bjj het ongemakkelijk voor proefje van het vreemde voorland. Men ondergaat het gelaten, zoals de man nen gelaten in de kantine wat lome woorden laten vallen over de oude tyd in Indonesië en de onzekerheid in Holland, zoals de vrouwen gelaten en moe het rumoer van kinderen aan horen. Het is de gelatenheid van menselijk drijfhout, losgeslagen van het eens zo sterke schip, aangespoeld in een vreemde baai. berustend afwachtend waarheen de stroom hen voeren zal. Het is rustig geworden in Changi, het enige doorgangskamp voor de Neder landse evacués in Singapore, dat nog open: was en dat 11 april gesloten werd. De grote stroom is voorbij, 25.000 van de, pak weg, 50.000 Nederlanders in In donesië zijn geëvacueerd. De schrik van de eerste kwade ogenblikken is weg, de vrouwen en kinderen van de Neder landse employés zijn naar huis. De meerderheid van hen, die thans eva- cuëren gaat direct van Djakarta per schip naar Nederland. Er is wat minder haast bij de vertrekkenden, velen pro beren hun boeltje wat béter te verkopen, orde op zaken te stellen, wie nu nog binnenkomen zijn voornamelijk mensen uit de buitenplaatsen, die gebruik ma ken van de ongeregelde scheepsverbin dingen tussen Singapore en Indonesië. De vloedgolf is ingeschrompeld tot een beekje, de ene dag komen er tien of twintig, de andere geen enkele, het kampbestand van Changi schommelde de laatste tijd tussen 20 en 100. Nu Changi gesloten is, zal er elders een klein opvangkampje worden ge opend voor de binnendruppelende gas ten, die dan drie keer per week met de K L.M., mogelijk met een enkel char tervliegtuig. naar Nederland zullen wor den vervoerd. Harde noren onzin Men heeft nogal wat harde noten gekraakt over de ontvangst in Singa pore. Men heeft over ongastvrijheid gesproken, de kampen modderbaden genoemd, het Nederlandse consulaire personeel laksheid verweten. Dit is onzin. Ondanks Singapores delicate politieke positie, heeft de eilandkolonie militaire kampen ontruimd en troepen met een drie maands verlof naar huis gestuurd om de geëvacueerden te ont vangen. Op de Indonesiërs werkt het woord geëvacueerden overigens als een rode lap op een stier. Djakarta spreekt van re patrianten. Waren de tenten- en barak kenkampen modderbaden? Nu ja, als het in Singapore regent, dan komt het ook bij bakken uit de hemel. Maar in Sin gapore peperdure overvolle hotels was geen plaats om de mensenstroom onder te brengen. Gezien de noodtoestand heeft niemand onnodig ongemak gele den. De regering van Singapore heeft voornamelijk zelf de overlast gehad: zy heeft met prijzenswaardige tact gezwe gen over de stelselmatige verdwijning van serviesgoed, lakens, dekens, zelfs complete veldbedden, uit de kampe menten. Onvermoeide ijver Wat het Nederlandse consulaire per soneel in Singapore betreft, het heeft met onvermoeide ijver, zij het mogelijk mét de lichte ambtelijke plechtstatig heid, die een consulaat in normale tij den dient te sieren, de noodtoestand op gevangen, dag en nacht, ook zondag en feestdagen en -nachten doorgewerkt. Het heeft al zijn consulaire tact nodig gehad om een aantal menselijke pro blemen op te lossen. Want al heeft men in de opwinding van de eerste dagen in Nederland de terugkomst van onze land genoten uit Indonesië begrijpelijkerwijze geromantiseerd, het valt niet te ont kennen, dat er naast de tragisch ont wortelde Indische Nederlanders en de Nederlandse employés met hun gezin nen, ook dragers van het Nederlandse paspoort zijn meegekomen, die tot de rottende droesem van een afgestorven koloniale maatschappij behoren, die dief stal. afpersing, prostitutie, koppelarij en onvoorstelbare vervuiling tot dagelijkse verschijnselen in de kampen maakten. Er zijn arrestaties nodig geweest. En de uiterst ongebruikelijke sanitaire ge woontes van sommigen, waarvan ook de K L M. kan meepraten, heeft onder richt in het gebruik van een w.c. voor een aantal aankomenden tot eerste kamp- routine gemaakt! Zo men zich in Singapore thans aan past by de verminderde stroom en de dagelijkse maaltyden. die de regering van Singapore vlot op bestelling le verde, tot een wat handelbaarder aan tal porties zyn teruggelopen, dan houdt men toch rekening met één kwade mogeiykheid: nameiyk dat de politieke toestand in Indonecië zó zou verergeren, dat er opnieuw een „sauve qui peut", een wilde vlucht, zou ont staan. Deze kan echter zeer wel worden opgevangen. Ten eerste ge schiedt de huidige evacuatie reeds in combinatie met die van Britten en Amerikanen, hetgeen de zaken poli tiek gemakkeiyker maakt, en ten tweede is de staf van consul-genera3» Middelburg door de opgedane routine thans volledig op kwade eventualitei ten Ingeschoten. Trieste woede onderdrukken Hoezeer dat het geval is. bewyst de voormalige Nederlandse consul uit Ma kassar. Jack de Leeuw, die na jaren lange tropendienst nog wat in Singapore is achtergebleven om de functie van kampconsul te vervullen. Bij het bemoe digend woord en de joviale uitleg, die iedere evacué van hem krijgt, doorloopt zijn stemgeluid alle variaties tussen hoog-Nederlands en het rollendste In- Advertentie) ZILFA PLEET hard juwelierspleet 1^ HOSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN I. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 I. du PON Breestraat 89 dische accent, zo nodig het vloeiendste Maleis, al naar gelang welke klant hij op zijn gemak moet stellen. Langs zUn paradeert het hele gamma van de Nederlandse samenle ving in Indonesië: de Nederlandse em ployé in smetteloos wit hemd en witte lange broek, het gezicht wat getaand door de tropen, met wat zorgelijke rimpels om de ogen vanwege de onze kerheid om een nieuwe baan in Ne derland. het oude Indische opaatje, een beetje beverig en hulpbehoevend glimlachend, de jonge Indische Neder lander in kleurig open hemd. die men de rilligere winter in een Hollandse pensionkamer zo graag besparen zou, kleine kinderen met grote donkere ogen ln smalle gezichtjes, die weg hollen om te spelen en dan hun spel weer onderbreken om by hun ouders een beetje zekerheid te komen halen, in de vreemde wereld om hen heen, die zo snel verandert. En men moet by het zien van deze tragische ry al èrg sterk In de schoenen staan om een opwelling van trieste woede te kunnen onderdrukken De dood van gangster Stompanato Het meisje 24 april voor kinderrechter De jury heeft by het gerechtelyk voor onderzoek naar de dood van Johnny Stompanato, „vriend" van de filmster Lana Turner en geen onbekende in de .onderwereld" van de Amerikaanse west kust, verklaard, dat de veertienjarige Cheryl Crane, die hem met een keuken mes neerstak, hiermede een „gerecht vaardigde manslag" heeft bedreven. De 32-jarige Stompanato werd vorige week vrydag In de slaapkamer van de 38-jarige Lana Turner gedood. Haar dochtertje Cheryl, zei Stompanato te hebben gedood, toen hy haar moeder bedreigde. Deze beslissing van de jury in het vooroderzoek is niet bindend voor de kinderrechter, voor wie Cheryl 24 april zal verschijnen. Laatstgenoemde kan hiermede en met het in het vooronder zoek verkregen bewijsmateriaal echter wel rekening houden. Beste voor kind De kinderrechter kan ook een volledig nieuw en officieel onderzoek gelasten, waarbij de thans gehoorde getuigen kunnen worden gedagvaard, om opnieuw getuigenis af te leggen. Hij kan ook Cheryl Crane verzoeken zelf haar lezing van het gebeurde te geven. De kinderrechter zal bij het geven van zijn oordeel in de eerste plaats rekening SissiKeizerin en moeder" Natuurlijk geprolongeerd! Luxor Had U het soms anders ge dacht? Romy Schneiders als Sissi en dan nog in de paasvakantie! In de ter minologie der kaartspelers pleegt zoiets „opgelegd pandoer" te worden genoemd, waarmede dan gezegd wil zijn. dat het succes bij voorbaat als een paal boven water vaststaat. Weliswaar behoort de paasvakantie over enkele dagen tot het verleden, maar of daarmede ook een eind zal zijn gekomen aan de grote toe loop naar deze Sissi III is vooralsnog aan gerechte twyfel onderhevig. Ook de interessante reportages over het bezoek van Prinses Beatrix aan de West en *ran het Britse Koningspaar aan ons land worden gedurende de morgen- en vroege middaguren als gevolg van de grote belangstelling nog een week voort gezet. Meisjes, mambo's en whisky1 Nieuwe Eddie Constantine Trianon Meisjes en whisky zijn nu eenmaal onafscheidelijk verbonden aan elk avontuur van Eddie Constantine. De stoere, dappere held van talrijke Franse avonturenfilms is niet in te denken zon der een overdaad aan vrouwelijk schoon in deze rolprent dingen er niet min der dan drie mooie meisjes naar zijn gunsten en zonder de geestrijke in houd van niet al te grote glazen, die hij aan de lopende band ledigt. De mambo is er voor deze gelegenheid aan de haren bijgesleept om wat sterker de sfeer van dc plaatsen te accentueren, waar het nieuwe spannende verhaal van de on verschrokken vrouwen- en avonturen- jager zich afspeelt: rond de Caraibische Zee. Eddie Constantine haalt er in elke film even zijn Amerikaanse tweeling broer bij. Lemmy Caution, maar er be staat een typisch verschil tussen die twee. Lemmy staat altijd aan de kant van de wet. Eddie schroomt niet om de scheidslijn af en toe te overschrijden. Ditmaal is hij een voormalige Marine officier. Burt Brickford, die zonder em plooi zijn tijd verhangt in allerlei nogal dubieuze kroegjes. Zijn strafregister is verre van blank en dus bezwijkt hij voor het aanbod van een stel onbetrouwbare individuen om het commando te nemen op een fraai jacht, dat met onbekende bestemming de haven uitzeilt. het avon tuur tegemoet. De mooie vrouwen en de whisky gaan mee op de reis. die blijkt nauw verbonden te zijn met de cocaïne smokkel. Er wordt menig robbertje ge vochten eer Eddie erin is geslaagd de bandieten te ontmaskeren en aan de Justitie over te leveren, maar eer het zo ver is heeft men een genoeglijk uurtje beleefd aan dit typisch Constantine- avontuur. waarbij verder commentaar overbodig is. „De nachten van Babiria" Onvergetelijke mimiek van Giuliette Masina Casino Deze Italiaanse film zy draaide reeds eerder in onze stad be wijst, dat het milieu betrekkelijk bijkom stig kan zyn. De emoties van de Ro meinse straatmadelief Cabria zyn in dit prachtwerk van regisseur Fellini op waarlijk indrukwekkende wijze op alge- meen-menselijk niveau gebracht en door des regisseurs echtgenote, de bril jante actrice Giulietta Masina, op on vergetelijke manier vertolkt. De mimiek van de hoofdrolspeelster ia verrukkelijk l VAN DEZE WEEK: alles wat zij doorleeft is haar van het gelaat te lezen en woorden zyn feitelijk overbodig. Het is verheugend, dat dit werk. dat kortgeleden in Hollywood de ..Oscar" kreeg als beste buitenlandse film, thans in reprise gaat. De Dief van Bagdad Overweldigende sprook jesavonturen Rex Theater Sprookjes biyven ook in de moderne tijd van kernenergie, kunstmanen en ruimtevaart hun aan trekkingskracht behouden. En niet al leen voor de jeugd! Dank zü de vrywel onuitputtelijke mogelykheden van de film. die met technische trucjes alles kan uitbeelden wat vroeger alleen in woorden kon die daarby dikwijls nog te kort schoten, kan de sprookjessfeer te genwoordig zelfs ongekende hoogten bereiken. In de kleurenfilm „De dief van Bagdad" kan men van die fantastische mogelijkheden op zeldzame wyze genie ten. Alles wat men zioh aan wonderlyks kan bedenken in de sprookjessfeer van het oude Oosten vindt men in dit inge wikkelde verhaal van een diefachtig jongetje Abu. de rechtvaardige koning Ahmad, zijn' kwaadaardige grootvizier Jaffar en de schone prinses van Basra. Een alleraardigste film, waarin het ver haal eigenlijk niet het voornaamste is, al is het boeiend genoeg om de vele won- deriyke avonturen in sprookjesland aan elkaar te rijgen. houden met hetgeen in het belang van Cheryl en haar toekomst is. Hij kan een onderzoek naar haar geestestoestand gelasten en hy moet be slissen of Lana Turner voogdes zal blijven. Mocht hy het wenselijk achten de filmster uit de voogdyschap te ontzet ten. dan moet hij ook uitmaken aan wie deze zal worden toevertrouwd. De gangster Mickey Cohen heeft gis teren bij het begin van de behandeling van de zaak van Johnny Stompanato's dood geweigerd het lijk te identificeren, omdat hij naar hij zei, er misschien van zal worden beschuldigd Stompanato te hebben vermoord. Cohen, die eens de gedode vriend van de filmactrice Lana Turner als lijfwacht had. was de eerste getuige die werd voorgeleid. Cohens weigering werd aanvaard en hy verliet snel de rechtzaal. Lana's getuigenis Lana Turner verklaarde ter zitting, dat de ruzie tussen haar en Stompanato was begonnen, omdat zy met twee heel oude vrienden uit dineren wilde gaan. zy ging naar boven, naar de kamer van haar dochtertje, die daar naar een tele visie-uitzending keek. De gangster volg de haar en bedreigde haar op de vrese- lykste wijze. Volgens de filmster had zy Stompanato er toen op gewezen, dat zij geen woordenwisseling in het byzijn van haar dochter wilde. Daarom ging zij weer naar beneden. Lana verklaarde, dat Stompanato had getracht haar te wur gen, voordat Cheryl hem in de maag stak. Na een hevig twistgesprek in haar slaapkamer was de gangster met een kledingstuk op haar toegekomen, alsof hij haar wilde wurgen. Lana Turner was naar de deur gegaan, waarachter haar dochter bleek te staan. Cheryl kwam binnen en onmiddellyk daarop sloeg Stompanato tegen de grond. In antwoord op een vraag van haar verdediger verklaarde de zeer nerveuze filmster, die eenmaal zelfs flauw viel, dat de gangster haar vroeger meermalen had bedreigd. Onder een kruisverhoor verklaarde Lana Turner nog, dat er nooit tevoren ruzie was geweest tussen Stompanato en Cheryl. Stephen Crane, de vader van Cheryl, verklaarde, dat zyn dochter hem had opgebeld met de woorden„Pappie, komt u alstublief gauw, er is iets verschrikke lijks gebeurd". En toen hy er eenmaal was had Cheryl gezegd: „Ik heb het ge daan, pappie, maar ik had het niet wil len doen. Maar hy wou mammie kwaad doen. Ik heb het niet gewild, ik heb het niet gewild De jury had twintig minuten nodig om tot haar beslissing, dat Cheryl „gerecht vaardigde manslag" had bedreven, te komen. Niet vervolgd De bevoegde aanklager in het geval van de dood van Stompanato, Mckesson, heeft gisteren tot verslaggevers gezegd, dat hy er na de uitspraak van de jury niet veel voor voelt de veertienjarige Cheryl Crane te vervolgen. Zij zal echter in elk geval wel voor de kinderrechter van Santa Monica moe ten verschijnen, die over haar toekomst zal beslissen. Oude dame uit woning gezet Sprong uit radeloosheid in de Hofvijver (Van onze Haagse redactie) Gistermorgen is krachtens een rech terlijk vonnis een 77-jarige Haagse juffrouw uit de Oude Molstraat te Den Haag uit haar woning, waar ze reeds gedurende een halve eeuw woon de. gezet. De oude vrouw, die onder steuning geniet van de dienst sociale belangen, geraakte hierover in een dusdanig overspannen toestand, dat ze uit radeloosheid in de Hofvyver sprong. Enige ambtenaren van het Rijksbureau voor kunsthistorische documentatie, die dit zagen gebeuren, renden het gebouw uit, dat as.i de korte Vijverberg gelegen is. en haalden de oude dame uit het ijskoude water. Onmiddellyk werd zy naar een ziekenhuis vervoerd, waar naderhand bleek, dat zy een longontste king had opgelopen Nader wordt ons meegedeeld, dat de Dienst Sociale Belangen de uitzetting, waarvan de procedure reeds lang gaan de is, had zien aankomen. De dienst had haar reeds herhaaldelyk gewaarschuwd, dat dit zou gebeuren en haar geraden het advies van de dienst om zich te doen opnemen in een rusthuis, te aan vaarden. zy weigerde echter steeds hier aan gevolg te geven. Een overzicht van dc kampeer- tentoonstelling Goed Kamp welke thans op Houtcust wordt gehouden. Burgemeester Kolfschoten van Den Haag verrichtte de opening. Jongetje door vrachtauto gedood Gistermiddag is in de Bosstraat te Bergen op Zoom een dodelyk verkeers ongeval gebeurd. Toen de chauffeur van een geparkeerde vrachtauto, uit St. Maartensdijk, zyn wagen startte, zag hy niet. dat een kind met zyn driewielertje zich voor zyn wagen bevond. Toen hy door een militair van een tegemoet komende militaire colonne gewaar schuwd werd, was het reeds te laat. Het rechter voorwiel van de auto ging over het kind, het 3-Jarig zoontje van de familie Verduit wonende aan de Linde- baan te Bergen op Zoom. waardoor de kleine vrywel op slag werd gedood. Advertentie BEGRAFENISONDERNEMING A. ZAALBERG Middelweg 2 telefoon 25605 32731 Beeld van ontsnapping uit gevangenschap LIDO ..Dit is de ware geschiedenis van de enige Duitse krijgsgevan gene, die tijdens de wereldoorlog II uit Engelse krijgsgevangenschap wist te ontsnappen" ZO ongeveer luidt de aanhef van de Engelse Rank-film Eén kwam te rug" (The one that got away). Deze man nu, was de beroemde Duitse oorlogsvlieger Oberleutnant Franz von Werra, wiens grenzeloze moed, brutaliteit, energie, vindingrijkheid, gevatheid en charme legendarisch zijn geworden. de echte „Draufganger", maar dan met een sympathieke inslag, omtrent wie men in Engeland reeds alle gegevens be zat, voordat hy in gevangenschap raak te. een uitbeelder, van wie men zich in denken kan. dat hy zó en niet anders geweest moet zyn. Zijn ontvluchtingspogingen, in samen werking en met steun van zijn medege vangenen. worden tot in detail weerge geven. Daarbij dwingt von Werra's niet te stuiten ontsnappingsdrang. gebaseerd op de erecode „iedere officier heeft de plicht te vluchten, als hij dat kèn", be wondering af. Ook zijn Engelse tegenspelers zijn één voor één treffend juist getypeerd. Het behoeft voor hen nog geenszins een schande te zijn, dat zy het uitein delijk tegen zulk een tegenstander - van wie zy wisten, wat zy aan hem hadden - toch moesten afleggen. Deze film bevat een adembenemende serie authentieke episoden uit het leven van een man, die letterlijk voor niets stond En het strekt de sportieve Engelsen tot eer. dat zij hun „viiand" van wel eer. door middel van deze realistische film meenden te moeten huldigen, zy zUn de eersten, die fairheid en durf we ten te waarderen! Op 5 september 1940 was hij gedwon gen een noodlanding te maken. Gevan gengenomen, nam hij zich van het eer ste ogenblik af aan voor. zo spoedig mo gelijk te ontsnappen, hetgeen door de Engelsen aan wie hy dit eerlijk zegt - voor absoluut onmogelijk werd gehouden. Drie pogingen daartoe wisten zij. na een byna slagen, tenslotte te verijdelen. Ver volgens overgebracht naar Canada, ge lukte het von Werra. na een zorgvuldig in scène gezette voorbereiding, by Mon treal uit de trein te springen. Na een verschrikkelijke tocht door het met sneeuw en ys bedekte, verlaten land. ge lukte het von Werra. het toen nog neu trale Amerika te bereiken. Ondanks het feit, dat de V.S. hem wilden vasthouden en Engeland zijn uitlevering vroeg, wist hy over Mexico. Peru. Bolivia en andere landen in 1941 Duitsland weer te bereiken. Voor nieu we oorlogsvluchten ingezet, hoorde men sindsdien niets meer van hem. Het merkwaardige van deze fantas tisch boeiende film is. dat de Engelsen zonder enige reserve von Werra's onver flauwde heldhaftige pogingen tot ont vluchten scherp belicht hebben, waarbij zy zichzelf niet spaarden. In Harrv Krüger vindt deze merk waardige Franz von Werra, het type van (Van onze correspondent) Dertien dieven en twaalf helers die allen opereerden ten nadele van een oliemaatschappij te Rotterdam zijn door de recherche aangehouden. Twee jaren achtereen hebben zU on gestoord grote hoeveelheden olie, pe troleumkachels en auto-onderdelen gestolen en verkocht. Tot in de nacht van 20 op 21 maart twee agenten een 31-jarige wagenwas ser aanhielden. In zyn autootje ver voerde hy twee autowielen Na aan de tand te zyn gevoeld, gaf hij toe deze te hebben gestolen van de maatschappy, waar hy werkzaam was. De zaak werd aan de recherche overgegeven, die de afgelopen weken nog 22 arrestaties ver richtte. Onder hen bevond zich een 40-jarige Leidse oliehandelaar. De diefstallen zyn over een periode van twee jaren gepleegd. In de boek houding van de benadeelde firma was men reeds op aanmerkelijke tekorten gestoten. Men vermoedde echter, dat de olie, die men tekort kwam. via lekken in de tankschepen was verdwenen. De olie was echter terecht gekomen in een tankwagen van de Leidenaar. Deze had met de dieven gemene zaak V erkeersongevallen in Leiden Eerste kwartaal 1957 „veiliger" dan 1958 Liep, zoals uit deze thermometerstand blijkt het aantal verkeersongevallen in de afgelopen maand, vergeleken met maart 1957 terug, nemen wy de totaal cijfers van het eerste kwartaal 1958, dan valt daaruit op te maken, dat het eerste kwartaal van 1957 383 aanrijdingen) „veiliger" was dan de overeenkomstige periode van dit jaar (419). Vooral februari met 160 aanrydingen (v.j. 113» was een zwarte maand. Ook januari <127 aanrydingen) steekt ongunstig af by 1957, toen zich in totaal 111 verkeers ongevallen voordeden. In de week van 4 t.ejn. 10 april von den in onze stad 32 aanrydingen plaats, waarvan 23 uitsluitend met materiële schade en negen bovendien met licha melijk letsel. Het totaal aantal aanry dingen is daardoor in dit jaar gestegen tot 474. gemaakt. Voor de gestolen olie, die zy hem leverden, betaalde hy acht cent per liter. De werkeiyke prfjs la 50 cent. Nadat de zaak aan het rollen was gekomen door de aanhouding van de wagenwasser, heeft de recherche een diepgaand onderzoek ingesteld. De ene arrestatie leidde tot de andere. Zeven dieven zUn reeds voorgeleid voor de officier van Justitie, alsook vyf helers. Elf leden van het komplot kregen een proces-verbaal. In totaal zijn gestolen: 50.000 liter petroleum. 1500 liter smeerolie. 20 petroleumkachels, 25 lege olievaten, oude en nieuwe autobanden en auto- wielen. 199

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7