Laatste Berichten STADSNIEUWS DONDERDAG 10 APRIL 1958 Prot. Chr. Woningbouwver. ER BESTAAT WEL ANIMO VOOR Teneinde de belangstelling te pijlen, welke er in Leiden voor een Prot. Chr. Woningbouwvereniging bestaat, werd gisteravond in het gebouw Levendaal een bijeenkomst gehouden. Zij, die voor de oprichting van een dergelijke vereni ging reeds interesse hadden getoond - het zijn er velen -, waren tot deze bij eenkomst uitgenodigd. De heer B. de Kier, één van de initiatiefnemers, gaf een korte uiteenzetting van de in de toe komst te ontwikkelen activiteiten. Besloten werd dat het inmiddels ge vormde comité, statuten en huishoude lijk reglement zal ontwerpen. In een volgende vergadering zal dan een defini tief bestuur worden gekozen. Tijdens deze bijeenkomst tradén reeds vijftig aanwezigen als adspirantlid toe. Leidse Jeugd Tour ZIT VOETBALTOERNOOI VOORTGEZET In de tweede ronde van het zitvoet- baltoernooi was de spanning er van het begin tot het einde. Rijpwetering speel de tegen de Maredijk A een vinnige par- 1 tij. Al spoedig noteerde Rijpwetering 1-0, l maar de Maredijkers gaven zich niet zo maar gewonnen. Na een hevig bombar dement moest ook de Rijpwetering-kee- per vissen 1—1. De strijd om de leiding duurde lang, tot het betere schieten van Rijpwetering de doorslag gaf met twee fraaie doelpunten: 31. De Leidse Boys verweerden zich hef tig tegen Maredijk B. die een goede kee per in het doel hadden. Aangezien Ma redijk B bovendien een goede schutter d had. kon men de stand op 40 brengen. De Oranje-ploeg speelde tegen DOS C niet zo best. Het ging te langzaam. De keeper redde echter alles. Drie tref fers vormden een wel zeer royale belo ning. De Leerlooiers tegen DOS B ging hard i tegen hard. Toen de Leerlooiers het eer- I ste doelpunt maakten, kwam DOS zo I fel opzetten, dat er geen houden meer aan was. De gelijkmaker viel onder ge- I juich van de hele DOS-aanhang, spoe dig aan te tekenen. Toen echter de Leer looiers weer de leiding namen was het met DOS B afgelopen. Het einde kwam met 41. St. Bernardus tegen DOS A ging prachtig gelijk op. Bernardus kwam tweemaal voor maar DOS A wist ook twee keer gelijk te maken. Sophiastraat won met 41 van Mare dijk C. Hierna kwam de uitgestelde wedstrijd van de eerste ronde tussen de Leerlooiers en de Oranjeploeg. Het werd een heet gevecht, waarin de Oranjeploeg met 20 zegevierde. Na twee ronden is de stand thans als volgt: Oranjeploeg 4 pnt. doelcijfers 50; Sophiastraat 4 pnt 61; Maredijk B 3 pnt. 51, St.-Bernardus 3 pnt 32; Leerlooiers 2 pnt. 43; Maredijk A 2 pnt. 54; Rijpwetering 2 pnt. 32; DOS A 2 pnt. 33; Leidse Boys 2 pnt. 4—5; Maredijk C 0 pnt. 28; DOS B 0 pnt. 1—6; DOS C 0 pnt. 1—7. Kon. onderscheiding voor A. de Wagenaar Voor de heer A. de Wagenaar, werk zaam aan de Lichtfabrieken, afdeling Gas, was het gisteren een heugelijke dag. Hij ontving namelijk, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum uit handen van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de eremedaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking geschiedde op het Stad huis in tegenwoordigheid van de wet houder voor de Bedrijven, de heer D. v. d Kwaak en de directeur der Lichtfa brieken, ir. Y. Ykema. De jubilaris werd vervolgens in de directiekamer van de Lichtfabrieken ontvangen, waar ir. Ykema wees op de ingrijpende veranderingen, die in het bedrijf hebben plaatsgevonden tijdens de afgelopen 40 jaar. De heer De Wa genaar legde voor de bedrijfsverbeterin- gen grote belangstelling aan de dag en betoonde zich een zeer gewaardeerde kracht. Mede namens het gemeentebe stuur dankte ir. Ykema hem voor de uitstekende prestaties. De directeur reikte vervolgens de oorkonde en de gra tificatie van het gemeentebestuur uit. Ook de overige, bij deze bijeenkomst aanwezige superieuren van de heer De Wagenaar uitten zich in waarderende geest, terwijl namens de Personeelsver eniging een geschenk werd aangeboden. In de kantine, waar de naaste colle ga's bijeengekomen waren, wachtte de heer De Wagenaar, thans vergezeld van zijn echtgenote en enige familieleden, nog een hartelijke huldiging, waarbij de heer T. Platteel het woord voerde en de collegialiteit en de aangename samen werking met de jubilaris memoreerde. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een aardige attentie. Mevrouw De Wagenaar werden bloemen aange boden. Tot slot dankte de heer De Wagenaar allen voor de sympathieke woorden en voor de aangeboden geschenken. VER KEERSVERBETERINGEN Nu zowel op een gedeelte van de Ka- merlingh Onneslaan als op de Lammen- schansweg het éénrichting-verkeer is ingevoerd, is het van belang, dat het verkeer ter hoogte van de tramlbaan bij de halte Tuinstadwijk en de Lelie straat wordt geregeld. Teneinde dit te bereiken en te voorkomen, dat een bocht te klein wordt genomen, wordt thans bij de tiramwegovergang bij de halte Tuinstadwijk een brede vlucht heuvel aangebraoht. Het ligt in de be doeling deze „vluchtheuvel" van een lage beplanting te voorzien. Een derge lijke vluchtheuvel is ook geprojecteerd ter hoogte van de tramwegovergang bij de Leliestraat. Bovendien zal een wijzi ging worden gebracht in het trottoir op de hoek van de Lorentzkade en de Ka- merlingh Onneslaan. Ook deze veran- 3, dering zal het verkeer ten goede komen. ONTDEKKING VAN PROF. Dr. P. J. W. DEBIJE. Prof. P. J. W. Debije, een Nederlander van geboorte, die sinds 1946 Amerikaans staatsburger is, heeft een nieuwe me thode ontdekt voor het meten van de afstand waarover moleculaire krachten op elkaar inwerken. De 74-jarige prof. Debije, die in 1936 de Nobelprijs voor scheikunde kreeg, verklaarde dezer dagen op een plechtig heid in de universiteit van Dayton, dat het meten van dichtheidfluctuaties in vloeistoffen nabij een kritisch punt be paling van de afstanden van molecu laire werking mogelijk maakt. De vraag hoe dicht moleculen bij el kaar moeten komen om op elkaar in te werken is een reeds lang bestaan pro bleem. Tweede Kamer 15 april weer aan de slag Twee communistische fracties? De Tweede Kamer komt dinsdag 15 april voor het eerst na het paasreces weer bijeen. Dan zal zich de omstandigheid voor doen, dat vier van de zeven commu nisten, die de communistische fractie telt, niet meer zullen behoren tot de partij, op welker lijst zij gekozen zijn. Nu deze vier desniettemin hun plaat sen zullen blijven innemen, rijst de vraag, wie nu eigenlijk de communis tische fractie zullen uitmaken. Namens de drie overgebleven CPN-ers zal wel verklaard worden, dat de vier uitgestotenen geen deel meer zullen uit maken van de fractie. Ongetwijfeld zal dan echter de heer Wagenaar, die tot voor kort fractievoorzitter was, verkla ren, dat hij en zijn drie metgezellen zich beschouwen als de ware CPN-fractie. Zo ontstaan er dus automatisch twee com munistische fracties. Indien het nieuw gekozen Kamerlid Brandsen, die in de plaats van de com munist Reuter benoemd verklaard is, a.s. dinsdag aanwezig is. zal hij door de voorzitter worden beëdigd. Protesten te gen deze beëdiging kunnen geen effect ressorteren omdat de Kamer alleen te beoordelen heeft of iemand ten rechte benoemd verklaard is. Gaat Bep van Klaveren op Curasao weer boksen BREUK MET HUIZENAAR (Van onze correspondent) Van thans nog onbekende zijde is de 50-jarige Bep van Klaveren het aanbod gedaan om op Curasao enige wedstrijden te komen boksen. Als belde partijen het over de gage eens worden, lijkt de kans groot dat Van Klaveren opnieuw de ring instapt. Huizenaar, bij wie Van Klaveren nog steeds trainde, wil met de nieuwe plan nen van zijn ex-pupil niets te maken hebben en heeft hem verboden zijn school te bezoeken. De Nederlandse Boksbond zal voor deze wedstrijden ook de toestemming weigeren, doch volgens Huizenaar zal men zich daarvan op Curasao weinig aantrekken. Van Kla veren. die in september 51 jaar wordt, opnieuw onder de schijnwerpers Haagse havenarbeiders vielen in mierenzuur Scheerbalk gebroken (Speciale berichtgeving) Toen vier havenarbeiders gister middag bezig waren mandflessen met mierenzuur op de luiken van het bin nenschip „Mia", dat in de Merwe- haven te Rotterdam lag, te zetten, brak plotseling de achtcrbalk waarop luiken steunden. Drie van de vier havenarbeiders vielen in het 3 meter diepe ruim, de vierde kon zich nog vastgrijpen en later op de wal klau teren. De 33-jarige J. Zegers uit de Herman Costerstraat in Den Haag kreeg de inhoud van enkele mand flessen over zich heen, waardoor ern stige brandwonden ontstonden. Arbeiders, die op de wal bezig waren, hebben de man onmiddellijk onder water gedompeld. In ernstige toestand is hij in het Havenziekenhuis te Rotterdam opgenomn. De twee mede-havenarbeiders eveneens Hagenaars liepen ver wondingen van minder ernstige aard op. De politie Stelt een onderzoek in naar het breken van de scheerbalk. H. Gortzak uit C.P.N.- raadsfractie „De heer H. Gortzak vormt dus ln het vervolg een eenlingfractie in de Am sterdamse gemeenteraad". Dit consta teerde burgemeester Van Hall gister middag aan het begin van een raadsver gadering na een kort debat over een verklaring, die de communistische frac tievoorzitter, de heer L. Seegers, had af gelegd. In deze verklaring werd de raad te kennen gegeven dat het bestuur van de CPN na „enige gebeurtenissen van de laatste weken in de partij" had beslo ten het lid, de heer Gortzak te royeren en dat dit lid derhalve geen deel meer uitmaakt van de communistische raads- factie. „Nu volgens berichten ln de ons vijandige pers blijkt, dat de heer Gortzak zijn zetel in de raad zal blijven bezetten, verklaar ik uitdrukkelijk dat we hem zullen beschouwen geen lid meer van onze fractie uit makende," aldus de heer Seegers. De fractievoorzitter van de PvdA, de heer J. den Uyl, zei hierop, dat „dit alles daarom van zo groot belang is omdat de Amsterdamse burgerU en met name de kiezers in deze stad thans goed kun nen weten, dat hetgeen zich hier af speelt een afspiegeling is van het Rus sische dictatoriale mensverachtende systeem". De burgemeester zei op een vraag van de heer A. A. van Sandick (prot. Chr.) uit de Verklaring van de heer Seegers begrepen te hebben dat de heer Gortzak thans niet meer tot de communistische fractie behoort. Deze verklaring is dus niet van toepassing op het raadslid de heer W. Janz, wiens naam in verband met de gebeurtenissen in de CPN ook is genoemd? zo wilde de burgemeester we ten. De heer Seegers zei uitsluitend over de heer Gortzak te hebben gesproken. Daarop kwam de burgemeester tot de bovenvermelde constatering. Staking op Cyprus De Griekse Cyprioten zijn vandaag een algemene staking van 24 uur begon- nen uit protest tegen het vasthouden I van pol.tieke gevangenen ,die niet ver- oordeeld zijn. In Nicosia stond vanochtend het ge hele openbare verkeer stil Alle winkels van Griekse Cyprioten waren gesloten. De straten waren verlaten. Men zag alleen patrouilles van Britse militairen. De politieke gevangenen van de cen trale gevangenis van Nicosia zijn heden- j ochtend uit hun cellen gebreken. Zij I klommen op het dak, vanwaar zij door voorbijgangers gezien konden worden, en schreeuwden anti-Britse leuzen. Na verloop van tijd kon men hen overhalen naar hun cei'len terug te keren, nadat beloofd was dat zij niet voor hun op stand gestraft zouden worden. Singapore eindstation der K.L.M. Toen de KLM destijds de lijn naar Djakarta exploiteerde was Singapore als tussenstation in deze dienst opgenomen. Nadat de Indonesische regering dc ver- gunningsrechten van de KLM voor Dja- karta had ingetrokken, kreeg de maat- j schappij een tijdelijke vergunning om Singapore als eindstation van de lijn te i beschouwen. Volgens een mededeling j van de heer M. J. van der Ploeg vice- president-directeur der KLM worden j thans besprekingen op diplomatiek ni veau in Londen gevoerd met de bedoe ling Singapore definitief te bepalen als eindstation van de intercontinentale dienst van de KLM met een frequentie var. enkele diensten per week. Voorts wordt getracht de frequentie op de lijn naar Mexico City te verhogen j tot drie keer per week en die voor i Houston tot vier maal wekelijks. Dit is de standaard, welke ge- voerd zal worden door de auto. die I het stoffelijk overschot van Prins Willem V van Brunswijk naar Delft zal brengen. Russische wapens in Algerije buitgemaakt Te Algiers is bekend gemaakt, dat men in een gevecht met opstandelingen in het bergmassief van Traraf een mitrail leur van Russische makelij heeft buit gemaakt, evenals dozen Russische medi camenten. De laatste waren te Tunis door een Russisch schip ontscheept en heetten toen bestemd te zijn voor Al gerijnse „vluchtelingen". Volgens in Algiers ontvangen berich ten hebben Franse troepen in drie veld slagen in het oosten van Algerije dins dag 248 verzetsstrijders gedood. Een troep rebellen, 150 man sterk, die maandag avond over de Tunes'sche grens was gekomen, werd vernietigd in het woeste bergland van Zuidoost-Algerije, ten noorden van Negrine. Een andere groep verzetsstrijders verloor de vorige week bij gevechten met de Fransen 150 man. De bewegingen van beide groepen wer den met behulp van radar opgespoord. Mislukte Ierse bomaanslag in het centrum van tonden (Van onze Londense correspondent) Scotland Yard is op jacht naar een man, die woensdagnacht heeft getracht een bom te plaatsen in de telefooncen trale van Westminster in Londen. Toen hij daarmee bezig was, werd hij ontdekt door een employé van de telefoondienst en ging hij met achterlating van het koffertje, waarin de bom zet, er vandoor. Indien de bomaanslag was geslaagd zou dit ernstige gevolgen kunnen hebben ge had voor het telefoonverkeer met En- gelands regeringscentrum. Een week ge leden was de politie gewaarschuwd, dat twe? leidende figuren van het illegale „Ierse republikeinse leger" in Dublin van plan waren naar Engeland te ver trekken. Men nam aan, dat hun aan wezigheid zou leiden tot verhoogde ac tiviteit van de IRA in Engeland. Beul van een „opper" (Speciale berichtgeving) De officier by de Bredase Rechtbank mr. P. Grasso heeft vanochtend drie maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf geëist tegen een opperwacht meester van de rijkspolitie uit St. Wille- brord, thans gedetacheerd in Roer mond. Deze zou in juli 1956 een inwoner van St. Willebrord die zonder achter licht reed, in het gezicht geslagen heb ben om zodoende zijn naam te weten te komen, welke de aangehoudene aan vankelijk weigerde te zeggen. Verder was hem tenlaste gelegd, dat hij in september 1956 een dronken man die in een cel te Sprundel op een brits lag, 8 tot 10 maal met een gummiknuppel zou hebben geslagen. De opperwachtmeester gaf alleen toe de zonder achterlicht rijdende fietser een draai om zijn oren te hebben ge geven. De mishandeling met de gum miknuppel ontkende hij ten stelligste. Tegenover zijn ontkenning stond ech ter de verklaring van een wachtmees ter eerste klasse die beide voorvallen had meegemaakt en zelf verdachte nog geprobeerd had te weerhouden om de J bijna weerloze man in de oei met een gummiknuppel af te ranselen. Weer een gevecht in een Zuidkoreaans vliegtuig Een kapitein van het Zuidkoreaanse leger heeft vandaag geprobeerd de piloot van een militair transportvliegtuig tij dens een vlucht van Taegoe naar Seoel te dwingen naar Noord-Korea te vlie gen. De kapitein bedreigde de piloot met j een revolver, doch deze weigerde en viel de kapitein aan. Tijdens het gevecht vie len enige schoten, waardoor de telegra- j fist van het vliegtuig dodelijk getroffen werd en de piloot zelf ernstige verwon dingen opliep. De piloot slaagde er ech ter in, ondanks zijn bloedverlies, een noodlanding te maken op de luchtbasis van Pjongtaik by Seoel, terwijl de an dere inzittenden van het toestel de ka- pitein overweldigden. Dit is de tweede keer dat een der gelijke poging wordt gedaan. De eerste 1 keer, op 16 februari, dwong een groep communisten de Amerikaanse pi loten van een Zuidkoreaans burgervlieg tuig naar het noorden te vliegen. Dit toestel is later door de Noordkoreanen i vrijgelaten. Het Leidsch Dagblad Ais van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. BEURSOVERZICHT Aku's vast Amsterdam 10 april. Aku's liggen de laatste tijd opvallend goed in de markt. Bovenal zijn het de aankopen voor Duitse rekening, die toonaangevend zijn voor de koersvor- ming. Vandaag lagen de aandelen, te gen de marktverhouding in, tegen het slot van de markt wederom zeer vast. De vaste koers van de American Enka, waarin de Aku een groot aandelen- belang heeft, was mede oorzaak van de hogere koers van vandaag. Na een opening op 1634 steeg de koers tot 166. tegen gisteren 163. Aandelen Kon Olie stelden teleur op een koers van f. 153, tegen gisteren f. 154,20 Het fonds lag ,f 1,onder pa riteit NewYork door verkopen speciaal voor Pariise rekening, ln eer. dunne markt. Philips verloor een punt. KLM een halve gulden lager Ingevolge Wall- stnest. Ook Unilevers stonden onder druk. Het verlies bedroeg ruim 1%. In de scheepvaartsector waren aan delen KPM één punt hoger op de te verwachten activiteit van de vloot in ZO.-Azië. De overige koersen in deze sector ondergingen geen- verandering. Van de cultures bestond weer enige vraag voor Ver. Deli's, plus 1"% De stemming voor de Staatsfondsen was kalm en prijshoudend. Woninc- bouwlening eri rentespaarbrieven ver den 1 '8 hoge vernomen. Aandelen Hollandse Constructie wor den wederom 10 punten hoger geadv - reerd op 385 en Electrolasch op 375 365), een en ander in verband met de 50% bonus. WISSELKOERSEN Amsterdam. 10 april Londen 10 62 10 .624. New York 3 78%—3 784 Mon treal 3 90%—3 91. Parijs 89.06—69 95. Brussel 7.594—7 60%. Frankfurt 90 44 - 90.49, Zürich 86.684^-96.73 4 Zurich (vr. fr.) 88.33 4 88.38 4. Stockholm 73.1473 19, Kopenhagen 54 88— 54 93. Oslo 53 07—53.12, Milaan 60 814—60.86 Wenen 14.80%—14.61%. LEIDERDORP KANDIDATENLIJST AR. De A.R. Kiesvereniging „Vrijheid en Recht" komt morgenavond in spoed eisende vergadering bijeen ter bespre king van de kandidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing. Door het overlijden van wethouder Snel is de lijst onvolledig ge worden. daar de heer Snel lijsttrekker was. VOORSCHOTEN BIKGERLIJKE STAND Geboren: Adnlanus H. M., zn. van A. A. van der Meer en C. M. Duivenvoorde; Joan R., zn. van J. H. Roeterink en K. C. Vonders; Josephine L. M., dr. van J. L. Bronsgeest en P. D. Th. J. Goddljn; Arie J.. zn. van A de Wit en P. N. Kriege; Yvonne J., dr. van N. W. van DuiJven- bode en W. J. Huner; Rlenko P., zn. van Chr. Egglnk en E. B. Offringa; Paula I., dr. van G. van den Hoek en G. F. Kerk hof; Christlaan J.. zn. van Chr. J. Dril lenburg ook genaamd Lelljveld en P. A. BeJJerebergen; Robbert A., zn. van H. Del fos en J. C. A. M. Deelman. Ondertrouwd: J. Zuhderduln en E. Vol kers; R. Stufkens en A. Schuilenburg; F. Flllppo en M. Kesseler. Overleden J. M. Straathof. 38 jr., echtgenote van C P. van der Werf: H. van Houten, 60 Jr.. echtgenoot van H. Hemerlk. WARMOND OUDERAVOND VERKENNERS- TROEP ST. TARCISIUS Gisteravond hield de verkenners troep St. Tarcisius in de zaal van hotel De Zon een avond voor ouders en belang stellenden. De belangstelling was bij zonder groot en dit heeft zeker veel bij gedragen aan het enthousiasme waar mede de verkeoneN deae mooie avood hebben verzorgd. Na de opening met trompet en trom en een normale troep opening. heette hopman Van Stijn alle aanwezigen een hartelijk welkom. Deze avond, aldus spreker, is georga niseerd om U kennis te laten maken met het spel van verkennen, om U een in druk te geven van wat er zoal naast het gezin aan de opvoeding van de jeugd wordt gedaan. De avond werd geopend met een zwaarddans, opgevoerd door zes ver kenners. Een en ander ging op het to neel met nogal wat stof gepaard en was wel een tegenstelling van wat de verken ners buiten in de vrije natuur gewend zijn. Na een sportdemonstratie volgde een filmpje dat was opgenomen tijdens de zomerkampen in Vogelenzang en Mid- delbeers. Vaandrig De Vroomen gaf hierbij toelichting. Hierna volgde een staaltje ..acrobatiek" en een echt stuk verkennen. Er werd een solide brug ge slagen, een brancard gebouiwd. een ge wonde verkenner werd op deskundige wijze van alle kanten ln de doeken, wat ten en latten gelegd. Na de pauze kon de zaal getuige zijn van een altijd weer fascinerend kamp vuur. De aalmoezenier, kapelaan A. P. Loos sloot deze avond en bracht een bijzon der woord van dank aan alle leidsters en leiders van de jeugdbewegingen voor het waardevolle werk dat zij verrichten. WASSENAAR Vrij en Vrolijk Het muziekensemble „Vrolijk en Vrij" I to hek Dorpscentrum Een beeld van de thans bijna voltooide stormvloedkering te Ca- pelle-aan-de-IJssel. De 620 ton zware schuif hangt in de twee hef- torens, waarin zich de motoren be vinden voor het neerlaten van het gevaarte. voor een geheel gevulde zaal de revue „Vrij en Vrolijk" op. De voorzitter, de heer J. Verbeek, deelde in zijn kort ope ningswoord na een welkom mee, dat het ensemble zijn zetel enkele Jaren te Voor schoten had, maar deze nu had ver plaatst naar Wassenaar. Zo was er dus gisteravond een eerste kennismaking met het gezelschap en die viel niet tegen. De muziek onder lei ding van dirigent H. Wiersma mag alles zins worden geprezen. Conferencier W. de Leur wist zijn praatje goed te maken en de schetsjes werden aardig vertolkt. Voorts hebben de aanwezigen zeker ge noten van de pianosoli van de heer Wiersma. De kennismaking zal gaarne worden voortgezet. De 11-jarige Theo v. d. Zon uit Den Haag stak zonder op het verkeer acht te slaan de Rijksstraatweg over, werd door een autobus aangereden en liep een hersenschudding op. Hij werd vervoerd naar het Gemeenteziekenhuis te Den Haag. Beurs van Amsterdam Donderdag 10 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% Grootboek obl.34 Q17/ q,5/ JK-ïïïï™ -• Ned. 51 3,2 na ai a Ned. '53 i3%4> jf,, Z2. Ned. '56 3'4 Ned '48 3>. tSJ Ned '54 3V. f?™ S Ned '55 I 3'i SS Ned. W.B lening 6% 106* 108£ Dollarlng '47 3 93 934» Investeringscert. 3 934 »-i« Ned. 62-64 3 9?U Cert. NWS 60 Indië '37 A 3 90Vi 89% Grootboek '46 3.... 86 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 23% 23% Nat. Handelsbank 70% 714 Ned. Handelmij151 1504 Amst. Rubber 50% 50% Deli Mij.en (Ver.) 65 66% H.VA87 884 Java Cult30% 30% Senembah 58 584 Vorstenlanden9% 94 A.K.U 1634 1684 Berkei's Patent (v.) 187 188 Calvé Delft cert. 2904 286% Kon. Pap. v Gelder 182% 178 Hoogovens cert282 276 Mülleren Co. N.B. 318% 317 Ned. Kabelfabr 223 4 221% Philips 265% 264% Philips pref 153 1534 Unilever330% 328% Wilton Feyenoord 201% 2004 Bill ton 2de r 170 168 Dordtse Olie gew 647 645% Kon Petr <f.20.—153.8O 152.90 Idem (50 a f 20.—154.25 153.05 Holl Amer lijn 13110, 131 Java China Paket 114 114 Ki-M 108 60 1 08 Ned Stoomv MiJ 26127H Kon. Paket Mil 105% 10744 Stoomvaart My Ned 134~ 134% Nievelt Goudr cert 143y4 i427/s v. Ommeren cert. 1994 Kon. Rott. Lloyd uov 1104 Ned Scheepv Unie 114y4 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (34) 3 93 Den Haag 1937 1 3.. 86B 86 Leiden 1947 9u R'dam -37 I-III 34 914 92% lndustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 96 Premieleningen A dam *53 3 97% 97 A'dam '51 24 8787,% A'dam '56 I 24 80% 80% A'dam *56 II 24 95% 95% Eindhoven '54 24 814 62% Enschede'54 2 4 834 Den Haag '52 I 24 91 90% Idem II 24 95% 94% R'dam '52 I 24 904 91 Idem II 24 90% 90% Utrecht '52 24 914 92% NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst Bank 2054 205 H.B.U cert184% 185 Rott. Bank 178 178% Twentsche Bank155 154 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 215B 214 Borneo Sum. H. My 33 33 Ned G. en Sp fabr 170 169 Kon Ned Grofsm 96% Internatio 59 4 60 Rott. Droogdok Mij 468 4654 Tieleman en Dros 8V« Ned Mij Walv.vrt 74y4 73*4 Spoorwegen Dell Spoorweg Mü 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 24% 244 Intern Nickel 734 734 Anaconda 45 4446x1. Bethlehem Steel 37% 37% ♦8% 404 General Motors 344 34% 83 83 Republic Steel 3934 39% Shell Oil 68 68 >4 Union Pacific 264 26exd. Un States Steel 564 56 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 9/4 Edelmet Kon AA 464 464 Pref wa idem 57GB Electrolas B 350B 365B Holl Constructie 365GB 375B Ing our v Bouwnyv 1244 Int Kunststof! Lnd 40B 40 Leidsche Wolspinn 1484L Sikkens Lakfab '53 410B 415B Ver Touwfabriekeri 158 155 Wernink's Betonm 88 88OI Van Wijk Textiel 66L 66B 116% 116%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9