n TIP VAN BOOTZ De Eerste Kamer nogal verdeeld over Indonesië en Nieuw-Guinea Ontploffing in zuursioffabriek radio 0<DXUIIÏÏ> en ZSHILWJERl Agenda DONDERDAG 3 APRIL 1958 Het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van Buiten landse Zaken doet belangrijke debat ten verwachten in de Senaat bij de openbare behandeling van die begro ting, vooral waar het Indonesië en Nieuw-Guinea betreft. Vele leden van de Senaat meenden te hebben begrepen, dat de regering het belang onvoldoende inziet van het tot stand komen van een nieuw overleg tussen Nederland en Indonesië, zodra zulks ook maar even mogelijk zou zijn. Het had trouwens de aandacht van deze (socialistische) leden getrokken, dat de regering blijkbaar elke mede-verant woordelijkheid voor de thans in Indo nesië ontstane situatie van zich afwijst en dat zij ook elke schuld, welke meer in het algemeen op dit stuk aan Neder landse zijde zouden kunnen bestaan, niet in haar overwegingen betrekt. Verscheidene leden wilden met na druk vaststellen, dat zij de houding van de P. v. d. A.-fractie ten opzichte van de verhouding van ons land tot Indone sië en voorts ten opzichte van het be leid van de Nederlandse regering inzake Nieuw-Guinea ten zeerste betreuren. Deze leden wilden zich gaarne aanslui ten bij hetgeen de minister-president ter gelegenheid van de laatste algemene politieke beschouwingen over onze ver houding tot Indonesië naar voren had gebracht. Bij die gelegenheid was im mers duidelijk aangetoond, hoe irreëel en onbillijk het standpunt van de P. v. de A. in deze Kamer is. Overduidelijk was toen ook gebleken, dat ook het Kabinet dat standpunt veroordeelt. Vele andere leden betuigden hun in stemming met de tot dusverre gevolgde regeringspolitiek ten aanzien van Indo nesië. Sommige leden (waarin men gemak kelijke de liberale leden kan herken nen) gaven uiting aan hun vrees, dat de oplossing van de vraag, hoe de ver houding van Nederland tot Nieuw-Gui nea zich op den duur zal moeten ontwik kelen. wel eens niet zou kunnen wach ten tot het ogenblik, waarop een ge- dachtenwisseling van Nederlandse zijde met Indonesië zal kunnen plaats heb ben. Deze leden zullen de minister vra gen of hij het niet mogelijk acht en zo ja. ook in het belang van het land een internationale conferentie bijeen te roepen in verband met de vraagstukken betrekking hebbende op Nieuw-Guinea? Dit op een wijze, zoals dit in 1885 is geschied, toen men tot een algemeen akkoord moest komen ten aanzien van een aantal toen acute Afrikaanse kwes ties. zoals de status van de Kongo. Zou, zo vroegen deze leden, de bijeenroeping van een zodanige conferentie volken rechtelijk buiten de V.N. kunnen om gaan? TENTOONSTELLING „STUDENTENHUISVESTING" Prof. dr. C. J. F. Böttcher, hoogleraar aan de Leidse Universiteit en voorzitter van het curatorium der Centrale Stich ting Studentenhuisvesting, heeft gister ochtend in de eeuwenoude Academie van Bouwkunst aan het Waterlooplein te Amsterdam de tentoonstelling „Stu dentenhuisvesting" geopend, samenge steld uit de ingezonden ontwerpen van een lustrumprijsvraag. Deze prijsvraag was het vorig jaar uitgeschreven door het Amsterdamse Studentenkorps ter gelegenheid van de lustrumviering. Advertentie Een paashaas is meest zeer bedreven In het scheppen van vreugd in het leven. Z'n advies luidt aldus: „Maak dit feest reuze knus Met TIP, beter is niet te geven!" Inz. hr. M. H., R'dam ontv. 1 fl. TIP en 1 l.fl. Bootz' Oude Genever. Nieuwe limericks inz. aan H. Bootz N.V. - A'dam. Drie gewonden (Speciale berichtgeving) Bü de N.V. Nederlandse Gasaccu- mulatorenmaatschappij Aga aan de Overschieseweg te Rotterdam is gis termorgen even voor kwart voor twaalf een acetyleengasfles ontploft. Door de steekvlammen kwamen kwa men ook drie of vier andere flessen gevaar voor eigen leven naderden de brandweerlieden omzichtig de vuur haard. Daarbij zochten zij zo goed mo gelijk dekking achter lege flessen. Zo bonden zij de strijd aan met het vuur dat steeds meer opgeslagen cilinders be dreigde. Hun eerste taak was die cilin ders nat te houden, want elk ogenblik konden nieuwe ontploffingen volgen Van enige afstand gezien was de fa- tot ontploffing. Een arbeider werd I briek geheel in een nevel en water ge- zwaar. twee werden licht gewond, huid. Zeven stralen stonden voortdu- Door de hitte die het vuur ontwikkel- rend gericht op de kritieke punten de. ontstond er weldra overdruk op de De brandweer was uitgerukt met twee flessen die buiten op het laadstation i gereedschapswagens, een autospuit, een waren opgeslagen. Er ontsnapte gasladderauto en enkele bluseenheden. Ook de GG en GD was met groot materieel aanwezig. Advertentie FALCON REGENJASSEN SPORTCOLBERTS PANTALONS HOEDEN, enz. C. H. NOLET Haarlemmerstraat 206 Botermarkt 89 Verklaringen inzake „Anastasia" liepen gisteren uiteen In het proces voor het gerechtshof te Wiesbaden omtrent de identiteit van de 57-jarige Anna Anderson namelijk de vraag of zij inderdaad de jongste dochter van Ruslands laatste Tsaar, Anastasia, is geweest heeft de 68-jarige voormalige cavalerie-officier van het voormalige keizerlijke leger, Felix von Dassel, met nadruk herhaald, dat hij vasthoudt aan zijn overtuiging, dat Anna en Anastasia indentiek zijn. „Ik heb hier dertig jaar over kunnen nadenken en ik verklaar het nu voor de tiende maal: de zich „Anna Anderson" noemende vrouw is Anastasia, de jong ste dochter van wijlen de Tsaar". Gistermiddag heeft nog een tweede getuige verklaard, dat Anna Anderson Anastasia is. Het was Tatiana Melnik, dochter van dr. Botkic, vroegere lijfarts van de laatste Tsaar. Een derde getuige de 78-jarige Pierre Gilliard, de vroegere gouverneur van de kinderen van Tsaar Nicolaas, verklaarde echter, dat Anna Anderson niet de jongste dochter van de Tsaar is. Tatiana Melnik heeft met haar vader van 1908 tot 1917 aan het hof vertoefd. Toen zij na de revolutie, in 1926, in een rusthuis in Obersdorf (Beieren) kwam, verbleef daar een geheimzinnige „onbe kende zieken", van wie toen al het ge rucht ging dat zij de jongste dochter van de Tsaar was. Aanvankelijk had Tatiana weinig aandacht aan de kwestie geschonken, tot zij op een avond de geheimzinnige patiënte had gezien en haar onmiddellijk had herkend. Anas tasia had haar niet herkend, doch zij herkende o.a. een boekelcgger, die haar moeder eens had gemaakt, en aan dr. Botkic had gegeven. "J Kan Nederlands getuigenis van belang zijn? B Naar aanleiding van het be- richt, dat wij gisteren in ons blad publiceerden over de gang B B van het proces te Wiesbaden. deelde een onzer abonné's. die J J gedurende de eerste wereld B B oorlog in Rusland vertoefde. ons mede in staat te zijn aan J B de zich Anastasia noemende B B mevr. Anderson een vraag te kunnen stellen, waaruit duide- J lijk kan blijken of haar aftn- B spraken al of niet juist zijn. Het juiste antwoord zou tevo- m J ren bij een Nederlandse nota- gg B ris gedeponeerd kunnen wor- den. Onze Redactie stelt zich voor deze mededeling ter a kennis te brengen van het ge- rechtshof te Wiesbaden, zodat m zij eventueel van nut kan zijil B voor de uitspraak van dit Duitse rechtscollege. door de veiligheidsventielen, waar door een grote brand ontstond. De situatie was bijzonder kritiek, zo dat niet alleen de zuurstof fabriek, maar alle bedrijven in de naaste omgeving moesten worden ontruimd. Nieuwsgie- ei-nstige Toestand is opgenomen Uc j ppv 7ipi..pn-i111 n uipvripn nnp tvupp arhpi- Een van de arbeiders werd zwaar ge wond. per particuliere wagen naar het Sint-Franciscus gasthuis vervoerd, waar rigen op de daken van woningen in omgeving werden verwijderd. Tot ver in de omtrek werden de wegen afgezet en het verkeer omgeleid Een 87-jarige vrouw, die boven de Glimfabriek woont en zich uitsluitend in een invalide wagen kan voortbewegen, werd in allerijl in veiligheid gebracht Politie en brand weer waren zeer snel ter plaatse. Met Dertien rebellen gedood bij de opstand op Cuba Het Cubaanse leger heeft bekendge maakt, dat woensdag dertien opstande lingen zijn gesneuveld in gevechten met strijdkrachten van de regering van pre sident Batista. Volgens de bekendmaking deden de opstandelingen aanvallen op voertuigen. In diplomatieke kringen te Washing ton wordt vernomen, dat de Verenigde Staten een algeheel verbod op het zen den van wapens naar Cuba heeft afge kondigd Het verbod blijft van kracht totdat er een einde zal zijn gekomen aan de huidige spannende toestand op Cuba. Een officiële bevestiging van het ministerie van Buitenlandse Zaken is nog niet verkregen. Onlangs heeft het ministerie van Bui tenlandse Zaken meegedeeld, dat de Amerikaanse regering verscheping van een niet genoemd aantal geweren naar Cuba heeft opgeschort. Per ziekenauto werden ong twee arbei ders naar het ziekenhuis aan de Cool- smgel vervoerd. Omstreeks half twee kon worden gezegd dat het gevaar voor verdere ontploffingen was geweken. Over de oorzaak van de ontploffing valt nog niets met zekerheid te zeg gen. Men spreekt van zelfontbranding, maar een nauwgezet onderzoek zal moeten uitmaken wat er precies is gebeurd. Daartoe waren de recherche en de arbeidsinspectie aanwezig. Hoensbroekse familie na eten onwel geworden (Van onze correspondent) In het St. Jozefziekenhuis te Heerlen zijn vier leden opgenomen van een Hoensbroekse familie, welke na het nut tigen van het middagmaal plotseling onwel werden. Dat middagmaal bestond uit soep en gebakken lever. Het eerst was de 61-jarige moeder niet goed ge worden, waarna ook drie andere gezins leden, de 34-jarige zoon en de 70-jarige vader onwel werden. De 20-jarige doch ter, die eveneens niet goed werd, had nog de tegenwoordigheid van geest de huisdokter te alarmeren, die spoedig met een collega eerste assistentie verleende. Hij gelastte de overbrenging van het gezin naar genoemd ziekenhuis. Een en ander gebeurde reeds maandag j.l.. maar is eerst thans vrijgegeven door de poli tie. Intussen heeft de toestand der pa tiënten zich verbeterd, zodat onmiddel lijk levensgevaar is geweken. Omtrent de juiste oorzaak van de vergiftiging is nog niets bekend. VOOR HEDENAVOND Hilversum 1. (402 m.) NCRV: 18.10 Kamermuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19 15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.2024.00 Matthaus Passion (Om 21.50 Periodieken-Parade). Hilversum II (298 m.) AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V d. kind. 19.05 Wie opent de kluis? 19.45 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Strijkkwartet. (20.2520.45 Voordr.). 21.10 Gram. 21.25 Indien Hij waarlijk is opgestaanstemmenspel. 22 10 Gram. 22.25 Orgelconc. 22.50 Journ. 23 00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Sportact. 23.25—24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS- 20.00 Journ. en weerber. VARA. 20 15 Spiegel der Kunsten. 20.45 Van hout tot textiel, rep. 21.20 Een moordje. éen- akter. ERICSSON RADIO Verkoopkantoor 's-Gravenhaga een toonbeeld van verfijnde smaak Uw handelaar kan over de complete serie inlichten. Bij Rijkspostspaarbank 11 miljoen meer De gunstige invloed op de besparin gen bij de Rijkspostspaarbank, die de verhoging van dc inleggersrente tot 3 reeds in februari te zien gaf, handhaaf de zich in maart volledig. Het opgeno men bedrag ging niet uit boven het niveau van februari. Het ingelegde be drag toonde een verdere stijging. In totaal overtreffen de inleggingen de op nemingen met bijna 11 miljoen gulden. (Advertentie) (Advertentie) Verpakking van A 54 gram A I 20 AUBASTINE HOLLAND N V UIDSIGMCHI 4 - MUItHW» Karakter en deel der Universitairestudie (Van onze parlementaire redacteur) Over de toekomst van de Universi taire studie zei minister Cals gister middag in de Eerste Kamer, dat niet moet worden gestreefd naar een een zijdige, maatschappelijke vorming, maar ook niet naar een eenzijdige wetenschap pelijke vorming. De minister kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat het besef van evenwicht 'tussen deze twee richtingen meer aanwezig was in het boeiende en diepgaande betoog van i de heer Van Riel (V.V.D.i dan in dat! van prof. Diepenhorst (AR.). De oplei ding van meesters in de rechten bij voorbeeld, aldus minister Cals, mag zeker niet eenzijdig worden gericht op dienaren van de gerechtigheid, maar ook niet eenzijdig op adviseurs van bloembollenhandelaren. De opleiding moet haar basis vinden in de spanning tussen beide doelstellingen. Dan kan men de twee uiterste vermijden en de gulden middenweg vinden. Men mag zich overigens niet blind staren, zei minister Cals, op de eenzij- I dige wetenschappelijke ontwikkeling in I Rusland, want de harmonische vorming I van de mens is ook zeer belangrijk. Het i Amerikaanse college-systeem, waarvoor de heer Van Riel de aandacht had ge- I vraagd, kan worden bezien in het ver- band met de spreiding van het onder wijs, waarover dit jaar een rapport is te verwachten. In de kringen van het hoger onderwijs, vooral het technisch hoger onderwijs, is men ook van mening, dat begeleiding van de student in de eerste jaren volstrekt nodig is. voor een goed geschenk Vraag deskundig advies aan de juwcher-horlogcr Met een enkel woord fehr vrouw«.»bond oR 3 Jum BINNENLAND Bij K B. van 21 maart is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, om onderwijs te geven in de farmaceutische en analistische scheikunde dr. J. S. Paber, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan deze universiteit en aan dr. D. van Os op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als gewoon hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen. met dankbetuiging voor de belang rijke in deze betrekking bewezen diensten. De 13e internationale huishoudbeurs die van 24 maart tot en met 2 april in het RAI-gebouw te Amsterdam is gehou den. heeft 136.381 bezoekers getrokken (vorig jaar 133,000). Er zijn goede zaken gedaan. Op 1 april wordt in de Rolzaal te 's- Gravenhage de Jaarvergadering van de Ne derlandse Consumentenbond gehouden. Nu prof. L. J M. Beel in verband met zijn benoeming tot lid van de Raad van State met 1 april is afgetreden als rege ringscommissaris voor het radiowezen, is Ingaande die datum tot aan het tijdstip, waarop in dc vacature-Beel zal zijn voor zien. benoemd tot waarnemend regerings commissaris voor het radiowezen mr H. J. Schölvinck. raadadviseur ln algemene dienst bij het ministerie van O K. en W„ wonende te 's-Gravenhage Tevens is mr. Schölvinck aangewezen om toezicht uit te oefenen op de televisie, als bedoeld ln het televlslebeslult van 1956. Met de volgende schepen kan zeepost' worden verzonden. De data waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniëm.s. ..Alberto Dodero" april ss. „Alcantara" 12 april; Brazilië: ss. „Ar gentina" 5 april, ss „Alcantara" 12 april: Canada: ss. „Waterman" 5 april, ms ..Noor dam" 10 april ss „Nieuw Amsterdam" 12 april; Chili: vla New York 10 april: Indo nesië: ms. „Java" 10 april; Ned. Antillen: ms. „Oranje Nassau" 8 april; Ned. Nw- Gulnea: ss. „Pyrrhus" 10 april: Nieuw Zee land: via Engeland 12 april; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms. ..Edinburgh Castle" 12 opril. Met ingang van 1 april 1D58 is weder opgericht het Commando tactische lucht strijdkrachten. onder gelijktijdige ophef fing van het Nederlandse administratieve commando nr. 2 group. De commandant van het commando is rechtstreeks geplaatst onder de bevelen van de chef van de Luchtmacb tstaf De algemene vergadering van de Ned. Vrouwenbond zal op 3 en 4 Leeuwarden worden gehouden. Minister Algera heeft gisteren, verge zeld door de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, en enkele hoofdambtenaren van zijn departement een officieus werkbezoek gebracht aan de provincie Zeeland. President Tito van Joego-Slavlë zal zich aan het eind van de lente, aan het In de ouderdom van 79 jaar is te hoofd van een partij- en regerlngsdelega- 1 1 tie, naar Polen begeven, zo meldt het Poolse persbureau. Het Amerikaanse ministerie van Han del heeft alle beperkende bepalingen op de uitvoer van het Salkvaccin tegen kinder verlamming opgeheven Het verklaarde, dat. de voorraad van deze entstof op het ogenblik groot genoeg is om aan de hui dige eli de te verwachten vraag uit het binnen- en buitenland te voldoen. De Amerikaanse admiraal buiten dienst Charles Momsen, die enige uitvin dingen op zijn naam heeft staan, heeft gisteren in een lezing te Los Angeles voor speld. dat over tien of twintig jaar han delsduikboten met accommodatie voor 's-Gravenhage overleden dr. L. W. Lasonder, oud-rijksarchivaris en oud-ar chivaris van de Ned. Herv. Kerk. BUITENLAND Harold Beelev en Robert Morphy die namens Engeland en de VS „goede dien sten" verlenen in het Frans-Tuneslsche geschil, zijn gisteren uit Londen in Parijs aangekomen voor verder overleg met de Franse regering. Beeley en Murphy ver klaarden bij aankomst met de secretaris generaal van de V.N. Hammarskjöld, ge sproken te hebben ever het toezicht op de Tunesisch-Algerijnse grens Zij weigerden evenwel vragen te beantwoorden over Hammarskjolds opvattingen hieromtrent. Bij een treffen tussen betogers en politie in de Zuldlibanese stad Tyre zijn gisteren vier doden en elf gewonden geval len. Het gold een protest tegen de arresta tie. vorige week, van drie inwoners van Tvre, die schuldig zijn bevonden aan bele diging van de Nationale vlag tijdens de monstaties ten gunste van de Verenigde Arabische Republiek. Enkele winkels en scholen ln Tripoll en Sldon sloten uit sympathie met de stakende winkeliers in Tyre. Woensdag is te Luxemburg een ten toonstelling geopend, die gewijd is aan werken van de Nederlandse schilder G. H. Breitner. Deze tentoonstelling ter gelegen heid van het eeuwfeest van Breitners ge boorte omvat een veertigtal van de be langrijkste doeken van de schilder. Zii is ingericht in het kader van het Neder lands-Luxemburgs cultureel akkoord en met de medewerking van stedelijke musea en het Rijksmuseum van Amsterdam. De Chinese communistische regering heeft een autonome regering voor twee be langrijke nationale minderheden in het gebied van Wensjan in het zuidoosten van de provincie Joennan. grenzend aan Noord Vietnam, opgericht, zo meldt het persbu- I der lijk gesloten overeenkomsten* tot hulp- reau Nieuw-Chlna De autonome regering verlening. In genoemde kringen voorziet geldt voor 600.000 Ysjoengs en Miao's, die men de mogelijkheid van uitbreiding van 42r; van de bevolking van Wensjan uit- i dc hulpverleningsoverecnkomsten en gro- maken. Dc voedselproduktle in het gebied j tere deelneming van de Sovjet-Unie in in- was tijdens het eerste vijf-Jarenplan met dustrialisatieplannen voor Syrië en Egyp- 76 pCt. gestegen en de koopkracht van de te en de plannen voor exploitatie van de bevolking met 250 pCt. hulpbronnen van Jemen. VOOR VRIJDAG 4 APRIL Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8 15 Gram 9.30 Religieuze voordr. 10.30 Waterst. 10.35 Gram. 11.00 V .d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Lijdensoratorium „Laat de kinderen tot Mij kamen". 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Mannenkoor. 13.50 Kamer muz. 14 55 Plechtigheden v. Goede Vrij dag 16.30 Gram. 16.45 Het lijden van de Heer, Passiespel. KRO: 18.15 Gram. 18.30 Sopr. en orgel. 19 00 Nws. 19 10 Comm. 19.15 Regerings- uitz. 19 25 V.V.D pol caus. 19.35 Radio- Philharm. Ork 20 30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Klavecimbelrecital. 21.00 Re quiem-Mis. 21.45 Strijkkwart 22 20 Piano recital. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Studentenork. en solist Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7 20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9 00 V. d. vrouw 9.40 Kamerkoor. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. zieken. 11.00 V.'d. kleuters. 11.15 Fluit en piano. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr. Regis tratie bij de rundveefokkerij. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13 15 Meded. of gTam. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Kamerork. en solist. 15.00 Voor dracht. 15.20 Koorconc VARA: 16.00 Gram 16 30 Muz. oaus. 17.10 V. d. Jeugd. 17.40 Orgelspel. VARA: 18 00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19 00 V ,d. kind 19.10 Kinderkoor. VPRO: 1930 Avondmaalsdienst. 20.40 Kamerkoor en orgel. 20 55 Nws. VARA: 21.00 Instr. octet. 21.25 Een vloer van goud. hoorsp. 21.55 Pianoduo. 22 25 Buitenl. over. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Serv. 330 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Hoorsp. 13.00 Or kestconc. 13.30 Rep. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Orkestconc. 15.00 Kerkdienst. 16.00 Hoorsp. 17.10 Gram. 17 30 Brieven- beantw. 18.00 V d. kind. 18 55 Weerber. 19 00 Nws. 19,15 Stad en land. 19.40 Sport 20.00 Koorzang. 20 30 Klankb. 21 00 Schots ork. 22 00 Nws. 22 15 Gevar progr. 22.45 Caus. 23 00 Recital. 23.50 Meditatie. 0.00 —0.06 Nws. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.15 Voordr. 12.30 Amus. muz. 13.00 Kerkdienst 13.30 Orgelspel 13 45 Sport- parade 14 00 Dansmuz. 14 45 V. d. kleu ters 15 00 Gevar. muz 16 05 Gram. 16.30 Sport 16.45 en 17 45 Idem 18 00 Spart- ber. 19.00 Gevar, muz. 19.45 Hoorso. 20.00 Journ. 2024 Sportpraatle 20.30 Nws en hoorsp. m. muz. 21.00 Gram 21.30 Dis cussie. 22.15 Koor en sol. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55 l.OO Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk 309 m. 12.15 Ork.conc. 13.00 Nws. 13 10 Symf- ork. en solist. 14 00 Hoorsp. 15.30 Johannes Passion. Bach. 18.15 Viool en plano. 19.00 Nws. 19.10 Hoorsp. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 23.00 Twee piano's. 23.30 Orgelconc. 24.00 Nws. 0.051.00 Kamermuz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 280 en 235 m. 12.00 Gram 12.43 Strijkkwint. 13.00 Nws. 13.05 Gewilde nvuz. 14.00 Recital 15.30 Ork.conc. 19 03 Zangrecital. 20.00 Orkconc 21.18 Strijkkwart. 23 10 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12 55 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13 50 Imitatio Christ i. oratorium. 15.00 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuz. 16.30 Omr.koor. 17.00 Nws. 17.10 Gram 17 45 Duitse les. 18.00 Godsd caus. 18.30 V d said. 19.00 Nws. 19.30 Prot. caus. 20.00 Matthaus Passion. Bach (tweede deel) 21 45 Kunstkalelrio- scoop 22 00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.55 —23 00 Nws. 484 lil.: 12 00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ork conc. 14 00 Gram. 15 15. 15.30 en 16 05 Gram. 17.00 Nws 17.10 Gram. 18.38 Idem. 19.00 Kath. halfuur, 19.30 Nws. 20.00 Klankb. 20.30 Orkconc. 22.00 Nws. 22.10 Discografie. 22.35 Gram. 22.55 Nws. VOOR ZATERDAG 5 APRIL Hilversum I. (402 m.) ruim 1000 passagiers ln twee dagen de At- 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mórgen- lantische Oceaan zullen oversteken Vol- i se,c >.en kal' 8 00 Nws- en weerber. gens de admiraal verhinderen de golven Gram. 8.25 Metten en Lauden v. aan de oppervlakte grote snelheden, maar I Pn^,z„er?'ar, 0 45 G-ram. 9.55 Waterst. deze bezwaren bestaan niet voor onder-I Gram 10.30 Ben zeese passagiersschepen. d. _^!eken-, 11 45 Gram. 12.00 Idem (12.3012.33 Land- en tulnb.- De Tsjechische regering heeft de prij- meded.) 12 55 Zonnewijzer. 13 00 Nws. en zen van sterke drank ter bestrijding van kath nws. 13.20 Platennieuws. 13.30Lich'e het alcoholisme met 20 procent verhoogd. Een bruiloftspartij in Praag ontaard de dezer dagen in een compleet gevecht over een oude familievete, ten gevolge waarvan de bruidegom en enkele familie leden ln de cel en de meeste gasten in het ziekenhuis belandden. Er werd met mes sen, schoppen en zelfs een bijl gevochten. De bruid was een van de weinigen, van wie G G.D. en politie geen notitie behoef den te nemen. De Engelse goud- en dollarreserves zijn ln maart met 231 miljoen dollar ge stegen tot 2.770 miljoen dollar, aldus maakt het Engelse ministerie van Finan ciën bekend. In februari J.l. waren zij met 135 miljoen dollar toegenomen In Egyptische financiële kringen ls gezegd, dat een van de voornaamste doe len van het a s. bezoek van Nasser aan de Sovjet-Unie herziening is van de door de Sovjet-Unie met Syrië en Egypte afzon- 14 00 V rl leugd. 14 20 Gram. 14.40 Boekbespr 14.50 Gram. 14.55 Fanfare-ork. 15.15 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Vrouwenkoor. 16.00 V .d jeugd. 16.50 Gre goriaanse zang. 17 20 Sportpraatle. 17.30 Amateursproer 17.45 Inslr. kwint. KRO: 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Gram 18.15 Parlementair overz. 18.25 Strijkork. 16.45 Vragenbeantwoording. Zoals reeds bekend is. zal een beroep gedaan worden op het Nederlandse volk om. ter gelegenheid van het tienjarig be staan van dc staat Israël, een Nederlands Woud in de buurt van Jeruzalem te doen planten. Dit woud zal een levend symbool worden van de gevoelens van het Neder landse Jegens het Joodse Volk en jegens de jonge staat Israël. Het is thans moge lijk om voor eén of meer boomplantingen opdracht te geven De prijs van één boom bedraagt f 5,00 Voor iedere boomplanting wordt een in kleurendruk uitgevoerd cer tificaat. aan de schenker afgegeven. Op- op postgirorekening 43 Cl 3 Joods Nationaal Fonds te Am 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Promenade- ork. en sol. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 Mil. ork. 21.10 Gram. 21.25 De man, die Jezus' zijde doorstak, hoorsp. 22.30 Concertgebouwork. 23 00 Nws. 23.151.30 Paaswake en plech tige nachtmis. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.18 Rep. 8.23 Gram. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.40 Rep. 10.45 Buitenl. overz. 11.00 Annemarieke. hoorsp. m. muz. 11.30 Cello en piano. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Rep. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Harmonie-ork. 13.45 Sporitpraatje. 14.00 V. d. Jeugd. 14.35 Lichte muz. 15.00 Boe kenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.35 Veluws progr. 16.00 Radio Philharm. Ork. 16.55 Caus. over vakantlesprelding. 17.05 Rep. 17.10 Lichte muz. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Amus. muz 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, cans. 19.40 Le Corbusler. caus. 19 55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Metropole-ork. en soliste: 20.40 Rep. 20 45 Als een blad op de stroom hoorsp. 22.15 Soc. comm. 22.30 Opsporing verzacht! 23.00 Nws. 23.15 Rep. 23 20— 24.00 Johannes-Passion. Schütz (gr.). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.0015.00 Eurovisie: Roeiwedstr. Oxford—Cambridge. AVRO: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weerber. NORV: Die sleben Worte Jesu Christi am Kreuz, Schütz. 20.35 Voord. 20.55 Zie de mens. film. Engeland. BBC Home Serv. 330 m. 12.00 Dansmuz 12.30 Koorzang 13.00 Ge var progr. 13.15 Filmprogr. 13 55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Sport. 15.00 Gram. 15.30 Hoorsp. 16.30 Orkestconc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.45 Amus. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interv. 21.00 Gevar. progr. 22 00 Nws 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondge beden. 24.000.06 Nws. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 217 m. 12.00 Dansmuz. 12 30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Gevar. progr. 13 30 Nws. 13.45 Sportparade. 14.10 Gevar. progr. 14 45 Lichte muz. 15.15 Amus muz. 15.50 Sport. 16.05 Orkestconc. 16.45 Sport. 17.45 Idem. 18.00 Sportber. 19.00 Gitaarclub 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20 24 Spart. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 en 22.30 Nws. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.15 Amus. muz. 0.30 Nws. 0.551.00 Nws. Nnnlivest Deutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 15.30 Moderne muz. 16.30 Orkconc. 19.00 Nws. 19 30 Sopr. en lult. 20 00 Gevar progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.50 Ork conc 24.00 Nws. 0.05 Amus. muz. 2.155.30 Gevar. muz. Frankriik 3 (Nat. Progr.J 235 en 280 m. 12 00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.05 Ork conc. 14.35 Hoorsp. 16.30 Cellorecital. 16 55 Gram. 17.30 Orkconc. 19.03 Ork.conc. 21.03 Hoorsp. 22.50 Oude Franse muz. 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 16.10 Idem. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Liturg, gezangen. 17.30 Passiemuz. 18 00 Fluit en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. nvuz. 22.00 Nws. 22.15 Verz progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dans muziek. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 14 00 Vrije tijd. 16.00 Disco-club. 17.00 Nws. 17.10 Bel Canto. 18.38 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22 10 Dans muz 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. philharm. Ork. 20.30 Act. 20.45 De gewone Hilversum I, (402 ni.) DONDERDAG Marekerk: duin over: 8 uur nam. Geref. Kerk Oude Vest: Paaswijding Herv. Jeugdraad en Geref. Jeugdverband. 8 uur nam. Den Burcht: Voorlichting emigratie Lis- sonne-Lindeman. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Bijeen komst Jehova's Getuigen. 8 uur nam. ZATERDAG Volkshuis. Poppentheater „Harlekijn". „Het geheim van de flesgeest". 2.30 en 4 u. nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Bijbel lezing. Jehova's Getuigen. 3 uur nam TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. Tentoonstellingen van werk van Kees Verwey en Chris le Roy. (tot 14 april) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Fototentoonstelling (t/m 12 april). BIOSCOPEN Trianon ..Mam'zelle Striptease". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Het Bolshol Ballet", a.l. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Litlo „Jenny". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Duel op de Atlantic". 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „De vleugels van de vloot". 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9 15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: ..Vera Cruz". De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 5 april te 8 uur waargenomen te Leiden door de Zuider- Apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) •o d c* 2 3 c g k a U CN Helsinki zwaar bcw. zo 2 -4 0 Stockholm onbewolkt O 2 -3 0 Oslo geh. bew. ono 5 1 0.1 Kopenhagen zwaar bew. O 6 0 0 Aberdeen sneeuwbui O 2 0 1 Londen licht bew. n no 3 -1 0 Amsterdam zwaar bew. O 3 0 1 Brussel onbewolkt O 4 -1 0 Luxemburg half bew. no 3 -3 0 Parijs zwaar bew. ono 4 0 0 Bordeaux regen waw 5 10 9 Grenoble zwaar bew. nno 3 8 0 Nice regen no 7 -12 0.2 Berlijn onbewolkt o 4 -1 0 Frankfort zwaar bew. ono 2 -2 0 München mist O 2 -1 0 Zürich zwaar bew. windstil -2 0 Genève zwaar bew. z 1 3 0 Locarno regen wnw 1 7 0.1 Wenen half bew. O 5 2 0 Innsbruck licht bew. w 1 -1 0 Rome zwaar bew. z 5 10 0 Ajacclo zwaar bew. windstil 8 1 Madrid licht bew. w 8 7 5 Mallorca half bew. windstil 10 0 Algiers zwaar bew. BW 1 10 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2