Prins Bernharcl opent te Istanboel Historisch-arclieologisch instituut Nieuwe gereformeerde lagere school Obrechtstraat is in gebruik genomen Leiden had belangrijk aandeel in de voorbereiding Adjudant J. J. Mulders nam afscheid van Leidse Politie Twee schoolverenigingen zullen in fraaie gebouw komen inwonen Franse openbare diensten staken 97ste jaargang Dinsdag 1 april 1958 Tweede blad no. 29408 Dr. A. A. Kampman benoemd tot officier in de Orde van Oranje-jNassan Gisteravond heeft Prins Bernhard in Istanboel het Nederlands Historisch-Archeologisch Instituut geopend. In zijn openingsrede noemde Prins Bernhard het, gezien de eeuwenoude Nederlandse tra ditie op oriëntalistisch gebied vanaf het midden der zestiende eeuw, waarbij men slechts de namen van Erpenius, Golius, Adriaan Reland. Schultensj Dozy, de Goeje, Snouck Hurgronje, Wensinck en Kramers behoeft te noemen om te beseffen welk een baanbrekend vakmanschap de Nederlandse oriëntalisten steeds hebben betoond, haast onbegrij pelijk, dat ons land tot op heden geen wetenschappelijk centrum in één der landen rondom het oostelijk bekken van de Middellandse Zee heeft gehad. Jhr. mr. F. H. van Kinschot: ideaal verwezenlijkt! De inrichting van dit nieuwe Ne derlandse ivetènschayyelijke en cul turele centrum is voorbereid door het te Leiden gevestigde Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten. Oy initiatief van het curatorium van dit laatste instituut kwam enige tijd ge leden een nieuwe stichting tot stand, die dit Nederlandse centrum te Is tanboel zal exyloiteren. De oyrich- ting en inrichting van het instituut is mogelijk gemaakt door 'n subsidie van het Ministerie van O., K. en W., donaties van het Ned. bedrijfs leven met belangen in Turkije en het Nabije Oosten en de steun van het ministerie van Buitenlandse Za ken, dat de eerste etage in het Pa lais de Hollande daartoe ter beschik king stelde. De door het curatorium benoemde directeur, prof. dr. A. E. Cense, oud rector van de universiteit te Djakarta en van 1951 tot 1957 algemeen secreta ris van het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde, arriveer de op 15 februari j.l. te Istanboel ter voorbereiding van de inrichting en de officiële opening. OPENINGSREDE BURGEMEESTER VAN KINSCHOT De plechtige bijeenkomst werd gister avond geopend door de burgemeester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot, president-curator van de Stichting Ne derlands Historisch-Archaeologisch In stituut te Istanboel. Jhr. mr. Van Kinschot herinnerde er aan, dat het ten onzent en ook daar buiten in wijde kring bekend is, dat de wetenschap van het Oriëntalisme in Ne derland zich in de conglomeratie van de landen rondom het oostelijke bekken van de Middellandse Zee steeds meer heeft ontwikkeld en in de loop van vier eeuwen een traditie van hechte grond slag heeft opgebouwd. Sprekende over de voorgeschiedenis van het tot stand komen van het insti tuut, herinnerde jhr. mr. Van Kinschot er aan, hoe in 1936 van de hand van de tegenwoordige Nederlandse ambassadeur in Italië, dr. H. N. Boon, een belang- i rijke dissertatie verscheen, waarin de wenselijkheid werd uitgesproken in het Nabije Oosten een Nederlands Histo- risch Instituut te vestigen met het oog op archeologische studies. Het verheugde spreker dan ook zeer dat dr. Boon, die zich onder de aanwezigen bevond, thans de relisatie van zijn indertijd uitge sproken wens mooht meemaken. Naast dr. Boon heeft dr. A. A. Kamp man zich ten zeerste beijverd voor de oprichting van een dergelijk instituut. Dr. Kampman die evenals dr. Boon een leerling van professor De Liagre Böhl is geweest, vertrok na de beëin diging zijner studies naar Istanboel, waar hij in professor Kurt Bittel een tweede leermeester vond. Tijdens zijn verblijf aldaar maakte hij ook kennis met het moderne Turkije en werd hü voorgesteld aan Kemal Ataturk. In Leiden terug, richtte hij het „Insti tuut voor het Nabije Oosten" op, dat zich in de loop der jaren tot een grote internotionaal georiënteerde instelling heeft ontwikkeld en waarvan hij in 1955 tot directeur werd benoemd. Dr. Boon en dr. Kampman hebben in de jaren 19481958 steeds krachtig geijverd om hun ideaal verwezenlijkt te zien, onder andere door het voeren van besprekin gen en het maken van „goodwill-reizen". Dr. Kampman heeft ook de bibliotheek van het instituut bijeengebracht en een begin gemaakt met de uitgave van de serie „Publications de l'Institut Histo- rique et Archeologique de Stamboul". Jhr. mr. Van Kinschot beëindigde zijn rede met een woord van dank tot allen, die in een of ander opzicht hadden bij gedragen om de oprichting van het in stituut mogelijk te maken. WAAROM VESTIGING IN ISTANBOEL? Vervolgens hield de curator-secretaris der Stichting, dr. A. A. Kampman, een rede. Dr. Kampman zeide, dat toen hij 'indertijd in Istanboel verbleef, hij een grote waardering kreeg voor de weten schappelijke prestaties der Turkse ge leerden op het gebied der archeologische en historische wetenschappen en voor de wijze waarop Turkije deze weten schappen steunde. President Kemal Ataturk bracht dit op treffende wijze tot, uitdrukking door bij testament zijn vermogen na te laten aan de Turk Ta- Koningin en Prinsessen in Oostenrijk Onmiddellijk op de ski's Koningin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn vanmorgen te 10,18 uur met de „Arlberg-Express", waaraan .twee koninklijke rijtuigen waren ge- I koppeld in Sankt Anton (O) aangeko men. De Koningin heeft in hotel „Post" dezelfde appartementen betrokken, die zij ook gedurende de laatste jaren heeft bewoond. In haar gevolg bevond zich onder meer het hoofd van de veiligheids dienst van het Koninklijk Huis. de hoofdcommissaris van Rijkspolitie de heer C. Sesink. De Koningin en de beide Prinsessen gingen, aangezien het heerlijk voorjaars weer was, onmiddellijk na aankomst skiën, Koningin Juliana begeleid door ski-instructeur Johann Fahrner en de Prinsessen door Toni Marth. rih Kurumu, teneinde de historische en archeologische studies daarmee tot in lengte van dagen te stimuleren. Spreker deelde mede, dat het in de bedoeling ligt het diplomatieke archief van de ambassadeur Calkoen onder aus piciën van het nieuwe instituut te publi ceren. Dr. Kampman besloot zijn rede met op te merken, dat de vestiging van het instituut te Istanboel een bewijs te meer is, dat de Nederlandse geleerden de mogelijkheden tot verdere ontplooi ing hunner studies hier als zeer om vangrijk beschouwen en dat de be langstelling, die de Turkse hoge auto riteiten en universitaire kringen er voor tonen hem versterken in de ge dachte dat men juist gehandeld heeft om het instituut in Istanboel op te richten. Hierna hield de Turkse minister van Onderwijs, de heer Celal Yardimci, een toespraak, waarna de directeur van het instituut, prof. dr. A. A. Cense, doel en taak dezer instelling belichtte, waarna Z K.H. Prins Bernhard de opening ver richtte. De Prins dankte allen, die in enigerlei Dr. A. AKampman Of [icier in de Orde van Oranje Nassau. opzicht ertoe hebben bijgedragen dit in stituut tot stand te brengen. In de over tuiging dat dit instituut eroe zal bij dragen de vredelievende samenwerking tussen onze landen op wetenschappelijk en cultureel gebied ten zeerste te be vorderen, verklaarde hjj het Instiuut voor geopend. Na afloop van de opening werd voor genodigden een receptie gehouden in de balzaal van het Palais de Hollande. Des avonds was er in het Hilton-hotel een diner op uitnodiging van H.M.'s ambas sadeur, de heer H. Hagenaar, met Turk se regerings- en universitaire autoritei ten en vertegenwoordigers van de Ne derlandse Vereniging te Istanboel en van het Nederlandse bedrijfsleven. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR dr. A. A. KAMPMAN Tijdens deze plechtigheid stelde Prins Bernhard dr. A. A. Kampman er van in kennis, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem te benoe men tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. AFSCHEID K. KUYVENHOVEN VAN S.L.F. Na een diensttijd van ruim veertig jaar nam de heer K. Kuyvenhoven in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd gisteren bij de SLF afscheid van directie, chefs en col lega's. Bij verhindering van de directeur, ir. Y. Ykema, wees de hoofdingenieur van de afdeling Gas, ir. T. Lentelink in de directiekamer erop dat hier een tradi tionele figuur van het kolentransport af scheid neemt. De heer Kuyvenhoven be hartigde zijn zaken accuraat, Van stag natie of ongelukken was nimmer sprake. Ir. Lentelink zag de heer Kuyvenhoven dan ook node vertrekken. Hij dankte hem voor de langdurige en met grote toewijding vervulde diensten en wenste hem een goede pensioentijd toe. Ook de overige bij dit afscheid aanwe zige heren spraken in dezelfde, waarde rende trant. De naaste collega's van de heer Kuyvenhoven waren in de kantine bijeengekomen om van hem afscheid te nemen. Zijn onmiddellijke chef, de heer J. Schouten, sprak de scheidende ambte naar op waarderende wijze toe en her innerde aan zijn grote mate van plichts betrachting. Hij dankte hem voor de zo vele jaren bewezen diensten. Namens de collega's sprak de heer A. Lepelaar, die eveneens de goede eigen schappen en de collegialiteit van de heer Kuyvenhoven prees en hem als aanden ken aan de bij de fabrieken doorge brachte tijd een geschenk aanbood. De heer Kuyvenhoven dankte allen voor de sympathieke woorden en voor de bewijzen van waardering. LEIDSE JEUGD-TOUR Morgenavond om 6.45 uur worden de jongelui, die zich opgaven voor het zit- voetbaltoernooi van de Leidse-Jeugd- Tour verwacht in het gymnastieklkaal van de Openb. School aan de Maresin- gel-Marnixstraat. Het maximum aantal ploegen (12 stuks) is royaal volgeboekt. De animo is er wel. Er is een ploeg van zes schoen makersleerlingen, die men de niet geheel juist naam van „Leerlooiers" heeft aan gemeten. Van de Maredijk komen drie ploegen, a. b. en c., in het strijdperk. De Leidse Hout en Omgeving deed het nog beter en kwam onder de naam D.O.S. met 4 ploegen aan de start. De Oranjebuurt leverde twee ploegen op, die als „Oran- jeploeg" en „Sophiastraat" van start gaan. Ook uit de voetbalwereld schreven twee ploegen in n.l. Rijpwetering en Leidse Boys. Er wordt zes weken lang, iedere woensdagavond gespeeld. Er is geloot tegen wie men op iedere avond moet In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft adju dant J. J. L. Mulders gisteren afscheid genomen van het Leids Politiekorps. De heer Mulders, die ruim 38 jaar van dit korps deel uitmaakte, was praktisch zijn gehele diensttijd verbonden aan de af deling Verkeer waar hij nu al weer vele jaren belast was met de dagelijkse leiding. Nadat de commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws, reeds 's ochtends af scheid had genomen van de scheidende adjudant, waarbij hij mede namens de Parel aan kroon Leids christelijk onderwijs Het was voor de Gereformeerde Schoolvereniging te Leiden gisteren een zeer bijzondere feestdag. Zij kon de negende school in onze stad in gebruik nemen. Een modern juweeltje, waarin zon, licht en lucht vrij spel hebben, en dat gelegen is aan de Obrechtstraat in het snel groeiende zuidwestelijke gedeelte van onze stad. Is het onder normale omstandigheden reeds reden tot vreugde, wanneer een school in gebruik genomen wordt, hoeveel te meer in een tijd, dat de beste dingsbeperking ook de scholenbouw zo sterk aan knellende banden heeft gelegd? Geen wonder dus, dat de vlag gistermiddag hoog in top woei, toen het schoolbestuur de gasten ontving, die bij deze officiële ingebruikname aanwezig zouden zijn. spelen. Dc vier ploegen, die na deze zes avonden de meeste punten hebben, ko men in de finale. Men ontmoet dus niet alle ploegen,.dit in verband met het grote aantal deel nemers. Voor het Rolhockey-toemooi aan het eind van deze maand kunnen nog enkele I ploegen aangenomen worden. Voor het gewone rolschaatsen (hard rijden en kunstrijden) is de leeftijds grens 811 jaar en van 12 t/m 16 jaar. Deze wedstrijden komen weer in mei. Onderwijs in Leiden in „fatale situatie" De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van het schoolbe stuur, mr. dr. M. Teekens, die na schriftlezing en gebed het eerst het woord gaf aan de voorzitter van het bouwcomité, de heer J. H. de Jong. Deze stak zijn vreugde over de tot standkoming van dit fraaie gebouw niet onder stoelen of banken. Immers, het had maar weinig gescheeld of de bestedingsbeperking had ook deze bouw naar de toekomst verschoven. Gelukkig is dat niet geschied en kon na zes jaar van voorbereidende werkzaamheden vorig jaar mei de eer ste steen gelegd worden. Nu staat het trotse gebouw met zeven leslokalen geheel gereed aan de Obrecht straat. Elk van deze leslokalen kan 48 leerlingen bevatten. Drie van de zeven lokalen liggen gelijkvloers, een van de lokalen is ingericht als filmlokaal. Voorts is er nog een kamer voor het hoofd der school, een kamer voor het personeel, ruime garderobes voor de kle ding van de leerlingen, toiletinrichtin gen, bergruimten voor leermiddelen, een rijwielbergplaats, kortom alles, wat een modern schoolgebouw vraagt. Naast het normale lager onderwijs zal ook worden opgeleid voor het voortgezet lager- en middelbaar onderwijs. In aanmerking nemende, dat deze school is gebouwd in De voorzitter van het schoolbe stuur, mr. dr. M. Teekens, de voor zitter der Bouwcommissie, de heer H. de Jong en het schoolhoofd, de heer L. Noorduyn (v.l.n.r.) be wonderen het zojuist aangeboden radio-toestel. (Foto L.D./Van Vliet) een stadsdeel, waarin in de toekomst 25.000 mensen onderdak zullen vinden, twijfelde de heer De Jong er niet aan, dat ook deze school wel de nodige leer lingen zal vinden. Dank Spreker bedankte daarna uitvoerig al degenen, die hun bijdrage hadden ge leverd tot het totstandkomen van déze school, in het bijzonder de inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Leiden, de heer J. Machielsen en de ge meentelijke autoriteiten. Voorts bracht hij dank aan het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest en de aannemers J. van Rijn en Zn. te Katwijk en tenslotte aan Hem, zonder wiens hulp niets mogelijk is. Hij sprak de hoop uit, dat zeer vele kinderen door deze school mogen worden geleid naai de grote kindervriend Jezus, dan zal deze school een parel zijn aan de kroon van het christelijk onderwijs in Leiden. Mr. dr. Teekens onderstreepte nog eens de dank aan de autoriteiten en bracht vervolgens hulde aan de leden van het bouwcomité waarvan de heer De Jong zeker de „stuwende kracht" ge noemd kan worden. Tijdens de bouw ging deze bijna iedere dag een kijkje nemen. De heer Teekens hoopte, dat zijn activiteiten in de toekomst even succes vol zouden zijn, zodat binnen afzienbare tijd een gereformeerde uloschool in dit zelfde stadsdeel zou kunnen verrijzen en wellicht ook het gymnastieklokaal, dat voorlopig nog moest worden uitgesteld. Installatie Na dit dankwoord ging de voorzitter over tot de installatie van het school hoofd, de heer L. Noorduin. Een oude bekende voor de vereniging, hij was er als het ware mee vergroeid. In het oude gebouw aan de Hooglandse Kerkgracht. heeft de heer Noorduin bewezen een cor rect, voortreffelijk en zeer gezien hoofd te zijn, zodat de heer Teekens met ver trouwen de toekomst tegemoet durfde te zien. In Veenendaal was het de heer Noorduin gelukt een nieuwe school tot groei en bloei te brengen, hopelijk zou hem dat ook in Leiden kunnen gelukken. De Leidse wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, meende in deze sfeer van vreugde er toch op te moeten wijzen, dat het onderwijs in onze stad wat betreft de ruimte „fataal in moeilijkheden" verkeert. Ongetwijfeld i was het voor het gemeentebestuur ook J een prettige dag nu weer een school in de Sleutelstad kon worden ingebruik ge- i nomen, maar wanneer zou de volgende I komen? Hoeveel andere evenzeer nodige scho len kunnen er niet gebouwd worden? Op hoeveel plaatsen wordt niet onder wijs gegeven in lokalen, die daar te enen male niet voor geschikt zijn? Zelfs moesten enkele reeds lang af gekeurde gebouwen weer in gebruik genomen worden. Het verheugde hem dan ook, dat de prettige contacten, die hjj steeds met het gereformeerde schoolbestuur heeft gehad, ertoe heb ben geleid, dat ook enkele andere schoolverenigingen door inwoning te verlenen uit een grote nood gered kon den worden. PAASVIERING CHR. VROUWENBOND De leden van de afdeling Leiden van de Ned. Christen Vrouwenbond hebben gisteravond in het wijkgebourw „Reho- both" aan het Rapenburg een bijeen komst gehouden, waarin het paasgebeu- ren op wijdingsvolle wijze in zang, me ditatie en schriftlezing is herdacht. Inspecteur G. A. N. Cornelissc rechtsneemt afscheid van adju dant J. J. L. Mulders. (Foto L.D./Van Vliet) hoofdinspecteurs en de inspecteurs een boek aanbood en de heer Mulders dankte voor zijn hoge opvatting van zijn taak, volgde in de middaguren in de gymnas tiekzaal van het Politiebureau het af scheid van het korps. Op uitdrukkelijk verzoek van adjudant Mulders, wiens echtgenote en dochter eveneens aan wezig waren, voerde hier als enige spre ker het woord de chef van de afdeling Verkeer, inspecteur G. A. N. Cornelisse, die grote waardering had voor de capa citeiten van de heer Mulders en diens inzicht in tal van verkeersproblemen. Op i dit terrein was hij de vraagbaak van gehele korps. Namens de afdeling bood j hij een boekenkast aan, terwijl er voor I de beide dames bloemen waren. I Na afloop van deze intieme huldiginf j drukten velen, ook buiten de kring van het korps, de scheidende adjudant de I hand. De heer J. Wondergem, deed dit j in zijn kwaliteit van voorzitter van U.V.S. In adjudant Mulders dankte hij j de gehele afdeling Verkeer voor het aan- I deel, dat deze afdeling heeft bij thuis- I wedstrijden, t.w. het regelen van het I verkeer. Onder de velen, die deze mid- dag afscheid kwamen nemen, waren o.m. afgevaardigden van tal van vervoers- diensten, de oud-hoofdinspecteur, de heer D. W. v. d. Wal, de oud-chef van de j afdeling Verkeer, mr. P. C. Breed veld, j tal van gepensioneerden van het Leidde korps en vertegenwoordigers van de I S.L.F. en de dienst van Gemeentewer ken. Tal van geschenken werden aan- 1 geboden. (Advertentie) KARPETTENexpositie Een keus uit meer dan 500 VOOR DE PASEN EXTRA Bij aankoop van een karpet GRATIS WAARDEBON karpetten. VOORDELIG fl -rr-rN 1 Vele sprekers De tweede spreker na de pauze was de heer J. Machielsen, die schoolbestuur, bouwcomité en de heer Noorduin aller hartelijkst geluk wenste met deze nieuwe aanwinst. Een gebouw om trots op te zijn. Hij was er van overtuigd, dat de heer Noorduin, die met 42 leerlingen zal beginnen, een prettige tijd tegemoet ging. Na hem voerden nog verschillende andere personen het woord: dr. H. Schilp. die namens chr. nationaal onder wijs zijn gelukwensen kwam aanbieden, de heer J. W. J. Wiertz, secretaris van het r.-k. schoolbestuur, dat met enkele klassen inwoning in het nieuwe gebouw zal krijgen, de heer D. Streefkerk, die de hoofden van de andere acht gerefor meerde Leidse scholen vertegenwoordig de, de heer Meijer namens de oud-hoof den van scholen, en de heer M. van Cittert, voorzitter van de Vereniging voor Christelijke Kleuterscholen, welke ook inwoning zal krijgen. De rij werd besloten door de heer Noorduin, die dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte, dat dit niet beschaamd zou worden. In het bijzonder bracht hjj ook dank aan de aannemersfirma, die de school een radio had geschonken. Hiermede was dan tevens een einde gekomen aan de officiële ingebruikname. Daarna kre gen de genodigden, onder wie wij nog dr. J. M. Roosenschoon, chef afdeling onderwijs ten stadhuize en de heer B. Swanenburg. gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, zagen, ru' schoots de gelegenheid om het nieuwe gebouw te bewonderen. Het oordeel was een stemmig: schitterend. Het parool voor de 24-uurs waarschu wingsstaking in de Franse openbare diensten, dat hedenochtend om vier uur van kracht is geworden, schijnt over de gehele linie te zijn opgevolgd. Het Franse maatschappelijke leven is vandaag voor een groot deel verlamd door deze staking van het overheids personeel uit protest tegen de wanver houding tussen de Ionen en de geste gen kosten van het levensonderhoud. De spoorwegen in het land van Marianne hebben te kennen gegeven, dat de treinenloop in geheel Frankrijk nagenoeg stil ligt. Vele reizigers hebben van de nachttreinen nog gebruik ge maakt om hun dagbestemming toch te bereiken. De Franse hoofdstad was in de vroege ochtenduren reeds geheel van openbaar vervoer verstoken. De onder grondse reed niet en ook de bussen waren uit het stadsbeeld verdwenen. Daardoor was het vroeger druk dan anders, want de Parijzenaars zagen zich nu gedwongen van eigen vervoersmidde len van „benenwagens tot auto" of van taxi's gebruik te maken. De K.L.M. heeft vandaag de vluchten op Parijs laten vervallen, behalve het laatste toestel, dat echter een uur later zal vertrekken. De N.S. heeft de dagtremen naar en van Parijs niet laten rijden, de nachttreinen werden gehandhaafd. Er bestaat evenwel onzekerheid of de nachttrein, die vanavond uit Parijs zou moeten vertrekken ook inderdaad mor gen in ons land zal aankomen. Opleiding buitenlandse employé's voor Indonesië (Van onze Haagse redactie) In het Koninklijke Instituut voor de Tropen te Amsterdam worden op het ogenblik cursussen aan buitenlanders gegeven, die in Indonesië het werk van de Nederlanders zullen gaan overnemen. Zo wordt thans een orienterende cursus gegeven aan een aantal Duitse employé's van Unilever om hen voor te bereiden op een a.s. werkkring in Indonesië. In april zal verder een dergelijke cursus gegeven worden voor een aantal En gelse employé's van de BPM, die even eens in Indonesië te werk zullen worden gesteld. LEDEN GRONDKAMER I Voor het tijdvak van 1 april 1958 tot II april 1963 zijn benoemd bij de gru»ri- kamer voor Zuid-Holland tot leden de heren F. C. Meyer te Voorhout en P. C. j van Rijn te Ter Aar, en tot plaatsver vangende leden de heren W. Timmers te Rijnsaterwoude, A. H. Verkley te Wad- I dinxveen, J. C. Castelein te Roelof- arendsveen, A. A. Jongebreur te Bode- graven, A. A. de Jong te Hazerswoude en G. van Leeuwen te Valkenburg (Z.-H.). Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Goes (vac A W. M. Cdé) F. N. M. Nllssen te Mijdrecht naar Oosterzee-Bantega D. W. Koelman, kimd te Blezelinge. Benoemd tot voorganger van de afdeling Blrdaard-Wanswerd ds D. Th. Rutgers to Oudkerk. Beroepen te Koord wijk aan Zee (2de pred. pl.) W. Hoekstra, vlootpredlkant te Loosduinen te Slnt-Maartensdljk L. Vroeglndewey te Gameren. Bedankt voor Voorburg (vac dr. P A Elderenbosch) A. Th. Rothfusz te Ren- kum. GEREF. KEKKEN Tweetal te Amsterdam (wfjkgemeente I) A Broek te Gronlngen-Noord en dr B Rietveld te 's-Gravenhage-West Aan genomen naar Helpman (Gron.) W. M de Bakker te Maasdijk. Bedankt voor Oud- Beljerland K. Snoey te Dlnteloord. Be roepen te Wierlr.gen A. Bolwijn, kand. te Amsterdam, Bedankt voor Haulerwljk G. Hengeveld te Woubrugge. Beroepen te 's-Gravenhage-Oost (vac. R. F. E. Hoekstra) W. Griffioen te Nljkerk. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Beverwijk L. E. Oosterhof te Ten Post (Gron.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Artesla (Callfornlc) (Old Chr. Ref. Church) M. Vlletstra te Eem- dijk te Rotterdam-Krallngen G. de Vries te Zeist. Bedankt voor Ede P. op den Velde te Hilversum-Oost. Bedankt voor Does burg J. W. de Bruin te Zwaagwestelnde. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Middelburg W Hage te Nunspeet. die bedankte voor Meltsker- ke, Slikkerveer en voor Waarden burg

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3