Verbreding Warmonderweg mogelijk door grondruil Oegstgeest Leiden PINEAU TROK BANDEN MET Vervolg van pag. 1 BONN WEER NAUWER AAN Bonn r,eageert ?ei Matthaus Passion Geversstraat wordt verbreed aJs financiën het toelaten Boycot der Joden in Duitsland begon kwarteeuw geleden Met een enkel woord ië: Agenda DINSDAG 1 APRIL 1958 voorzichtig op liet Adenauer en Von Brentano toch sceptisch tegenover een Frans plan-Rapacki (Van onze correspondent in West-Duitsland) Mr. Assaat president tegenregering In Djakarta wordt verwacht, dat de tegenregering in Midden-Sumatra mr. Assaat, de voormalige waarnemende president van de Indonesische Repu bliek, tot president zullen uitroepen. Assaat is tien dagen geleden uit Dja karta naar Padang vertrokken. Hjj is een Sumatraan en was minister van Binnenlandse Zaken in 1950 tijdens het kabinet-Natsir. Het regeringsgezinde blad Pemoeda schrijft, dat Natsir, die zich eveneens in Midden-Sumatra bevindt, tegen de be noeming van Assaat is gekant omdat hij deze functie zelf wil bekleden. Mr. Assaat is niet bij een politieke partij aangesloten. Hij was voorzitter van het voorlopige Parlement tijdens de Indonesische revolutie en werd waarne mend president kort voor de overdracht van de soevereiniteit in 1949. Sovjet-Unie beperkt reizen van buitenlanders De Sovjetrussische autoriteiten hebben in het afgelopen weekeinde plotseling alle reizen van buitenlanders naar de Oekraine, de Kaukasus en geheel Mid- den-Azië verboden, zo is in gewoonlijk betrouwbare kringen in Moskou verno men. Het verbod, dat vermoedelijk twee we ken zal gelden, kwam zo onverwachts, dat buitenlanders die in de betrokken gebieden waren, uit hun hotels moesten worden gezet en naar Moskou terugge zonden. Het verbod geldt ook voor diplo maten. Vorig jaar is ook een dergelijk verbod van kracht geweest. De reden van het verbod 16 onbekend. Vast staat, dat Pineau en Adenauer op het punt van aanhankelijkheid aan de NAVO bepaald niet op dezelfde hoogte staan. Van de Franse minister is bekend dat hij gelooft in een soort be vrijding van Oost-Europa na invoering van een gecontroleerde, gedemilitari seerde zone en dat hij niets zo zeer vreest als Amerikaans-Russisch overleg zonder Westeuropese (lees: Franse) deelneming. Adenauer zou op veel rea listischer basis staan en in elk geval een rotsvast vertrouwen hebben in de NAVO en de Verenigde Naties als de fensieve krachten voor Europa. Het bezoek, dat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, het afge lopen weekeinde aan Bonn heeft gebracht, heeft o.m. tot resultaat gehad, dat Frankrijk en West-Duitsland besloten hebben op het stuk der grote problemen van de buitenlandse politiek nog nauwer samen te werken dan tot dusverre. Pineau was er kennelqk 0p uit bü de Westduitse Bondskanselier Adenauer en zun collega Von Brentano steun te krijgen voor de Franse deelneming aan een aanstaande top-conferentie, welke de Fransen niet gereserveerd willen zien voor Kroesjtsjef en Eisenhower. Vandaar ook. dat te Bonn gezegd is dat dit Frans-Duitse overleg ten doel had een top-conferentie mede voor te bereiden. Van Westduitse zijde zou men tevreden zijn over de door Pineau toegezegde hulp voor de Westduitse mening, dat op een top-conferentie ook het probleem van de Duitse hereniging ter sprake moet worden gebracht. Met nadruk werd verklaard, dat beide landen tegen die oplossing van het Europese veiligheidsprobleem zijn, waarbij het militaire zwaartepunt hetzij naar het Oosten, hetzij naar het Westen zou worden verschoven. Ook wezen beide gesprekspartners het plan van de Poolse minister van Buiten landse Zaken, Rapacki, tot instelling van een atoom-vrije zone in Midden-Europa van de hand, maar toch werd de mogelijkheid open gehouden tot overleg over een militair-verdunde zone in Midden-Europa, waarbij als voorwaarde wordt gesteld de hereniging van Duitsland. Frankrijk poogt nog steeds grote mogendheid te spelen Bonn heeft zich overigens kennelijk wat stijfjes gedragen ten aanzien van al te duidelijke steun aan Franse pogin gen om de grote mogendheid te spelen en inzake de Franse opvattingen op het punt van het plan-Rapacki. Het is namelijk geen geheim, dat Pineau er ge dachten op na houdt, die in de verte met dat plan gelijkenis vertonen. Een tweetal weken geleden heeft de Franse minister te Manilla op de Phi- lippijnen een gesprek gevoerd met zijn Britse en Amerikaanse collega's Selwyn Lloyd en Dulles. Daarbij heeft hij o.m. een balletje opgegooid voor zijn ideeën betreffende ontspanning in Europa, welke zyns inziens stap voor stap zou kunnen worden bereikt. Indien men er, aldus zouden Pineau's gedachten zijn, in zou slagen de Russen te bewegen tot ge deeltelijke terugtrekking van hun troe pen uit Polen en andere Middeneuro- pese landen, gelijktijdig met terugtrek king van Britse en Amerikaanse troe pen uit Duitsland, dan zal men reeds een regionale ontspanning teweeg bren gen. De militaire machten in Europa zouden daardoor wel zeker uit elkaar geschoven worden met als uiteindelijke consequentie hoop op bevrijding van deze volkeren uit de communistische macht. Het is bekend dat Pineau's ideeën te Manilla niet bepaald de Amerikaanse geestdrift hebben opgewekt. Anderzijds sluiten Pineau's gedachten wel zeker aan bij die van Rapacki en ook bij die van de Franse onderhandelaar in de ontwapeningscommissie van de Ver enigde Naties, Jules Moch. Frankrijk vreest eenzijdig optreden van Moskou en Washington Men ontveinst zich in West-Duitsland niet. dat Pineau's plannen niet alleen voortspruiten uit de wil om thans een steentje bij te dragen in het atoom-de bat. De Fransen, zó meent men in Bonn, gevoelen zich de laatste tijd tengevolge van de kwestie-Algerije op internatio naal niveau naar achteren geschoven en willen nu tonen dat zij initiatieven kun nen ontwikkelen op het vlak van de ont spanning tussen Oost en West. Van Franse kant zou namelijk sterk gevreesd worden dat van Russische en Ameri kaanse zijde tenslotte toch besloten zal worden een top-conferentie te beperken tot Kroesjtsjef en Eisenhower, onder uitsluiting van o.m. de Fransen, wier geloof in hun eigen functie van grote mogendheid eerstdaags zal worden ver groot door atoomproeven in de Sahara Te dien einde werkt Pineau zich thans ook op als de man, die op een topcon ferentie in het krijt kan treden voor de Westduitse belangen betreffende de eenheid van Duitsland. Of Pineau van Adc uer en Von Bren tano enig belangrijk antwoord heeft ontvangen op de vraag of de huidige Westduitse regering tenslotte toch wel bereid zou zijn om een soort Frans plan-Rapacki steun te verlenen, is niet bekend. Dat een dergelijk plan zonder Amerikaanse steun geen aantrekkelijk heid voor Bonn heeft, is zeker. Het hangt er nu maar van af in hoeverre Pineau zijn ideeën la Rapacki heeft weten te versieren met toegezegde steun aan West-Duitsland op een top-conferentie. LEZING MET LICHTBEELDEN en gedeelten met toelichting uit de Telefunkenopname van de uitvoering in 1957 te Naarden o.l.v. dr. Anton v. d. Horst. Spreker: TON v. d. HORST, (zoon v. d. dirigent). Deze 6e muziekavond wordt U aange boden op 2 april a.s. om 8 uur in de Stadsgehoorzaal door RADIO WESTRIK Leiden, Diefsteeg 17 Oegstgeest, Geversstraat 39. Kaarten GRATIS in onze zaken. besluit van Moskou Onze correspondent in West-Duitsland telefoneerde ons hedenochtend: De Westduitse regering, zo is officieel te Bonn verklaard, heeft veel belang stelling voor de Russische verklaring in zake stopzetting van atoomproeven. Het belangrijkste acht zij overigens, dat er zekerheid moet zijn, dat het Russische voorstel geen onderdeel is van een nieuwe propaganda-veldtocht tegen het Westen. De voorzitter van de Westduit se socialistische partij, Ollenhauer, noemde het besluit een verlichting van de internationale spanning. Zijns in ziens moet het Westen nu dit besluit aangrijpen om met de Sovjet-Unie te gaan onderhandelen. In het algemeen ontveinst men zich te Bonn niet, dat het Westen door het Russische voorstel in een moeilijke positie is geraakt. De his toricus Paul Sethe schrijft bijv. heden in het Hamburgse dagblad ..Die Welt", dat de Russen op hetogenblik eigenlijk klaar zijn met hun reeks atoomproeven. De Amerikanen zijn er daarentegen juist aan toe om hun zogenaamde „schone" waterstofbom te ontwikkelen, waarvan geen schadelijke gevolgen voor de mens heid zou zijn te verwachten en waar voor de Russische minister van Buiten landse Zaken Gromyko gisteren slechts schampere opmerkingen over had- De Engelsen werken hard om hun achter stand op Rusland en de Verenigde Sta ten weg te werken en de Fransen staan voor hun eerste atoomproef, die binnen kort in de Sahara zal plaats vinden en waarvan zij hopen dat zij hierdoor weer in de rij der grote naties zullen worden opgenomen. Evenwel wanneer het Wes ten het Russische voorstel verwerpen zou, zou dit neerkomen op een grote propaganda zege der Russen. Het is om dit alles dat men te Bonn huiverig is om werkelijk positief te reageren op het Russische voorstel. Prof. Bahder Djohan In arrest? Radio-Padang meldde gisteravond, dat de voormalige president van de univer siteit van Indonesië, prof. Bahder Djo han, door de Indonesische regering in hechtenis zou zijn gesteld. Prof. Bahder Djohan had naar gemeld indertijd uit zijn functie ontslag genomen als protest tegen de aanval op Midden-Su matra en zou, volgens Radio-Padang, sedert 22 maart uit zijn woning te Dja karta zijn verdwenen. Sedert zou niets meer van hem zijn vernomen. „De rege ring van Soekarno heeft hem kennelijk weggevoerd en gevangen gezet", aldus Radio-Padang B. en W. van Oegstgeest delen de raad mede, dat zij met Leiden tot overeenstemming zijn gekomen inzake de ruiling van grond, nodig voor de verbreding van de Warmonderweg en de aanleg van de weg door de Kikkerpolder. Overeengekomen is aan de raden van beide gemeenten voor te stellen, dat een overeenkomst van ruiling wordt aangegaan, waarbij de gemeente Leiden aan Oegstgeest afstaat een perceel grond van dr 6000 m2, gelegen langs de Warmonderweg en deel uitmakende van de Leidse Hout, en waarbij de gemeente Oegstgeest aan Leiden afstaat percelen, tezamen groot dr 11950 m2, gelegen in de Kikker polder, deel uitmakende van de z.g. Ezelwei en van het bos Oud- Poelgeest. De ruiling zal op de volgende voet ge schieden: 1. de gemeente Leiden vergoedt aan de gemeente Oegstgeest voor de opper vlakte grond, groter dan 7150 m2, welke zij aan Leiden overdraagt, een bedrag van fl— per m2, en vindt overigens plaats met gesloten beurzen; 2. de gemeente Leiden betaalt de ko: ten van het treffen van voorzieningen voor het gebruik van het overblijvende gedeelte van de z.g. Ezelwei als ijsbaan en de kosten van het kappen en het treffen van voorzieningen in het bos Oud-Poelgeest, waaromtrent te zyner tijd nog nader overleg zal worden ge voerd. Indonesiërs solidair met K.P.M. De Indonesische bemanningen van 10 schepen van de KPM, die in de haven van Soerabaja lagen, hebben gisteren verklaard, dat zij „en bloc" zullen blijven werken voor de KPM. De betrokken schepen zjjn gisteren uit Soerabaja naar Singapore vertrokken. Deze opzienbarende stap van de Indo nesische zeelieden deden zij enkele uren voor de vastgestelde tijd van ver trek der schepen. De KPM-schepen die heden uit Tandjong Priok vertrokken, hadden kleine bemanningen, uitsluitend be staande uit Nederlanders. „De dag van de grote lafheid De herken en de universiteiten zwegen, ja, iedereen was bang om Ie protesteren (Van onze correspondent in West-Dujtsland) Vandaag is het vijf en twintig jaar geleden dat in nazi-Duitsland de boycot der Joden begon. Op 1 april 1933, een dieptepunt in de gehele Duitse geschiedenis, posteerden S.A.-mannen, in het bruin gekleed, met plompe laarzen aan en de bekende kinderachtige petjes op, zich voor de Joodse winkels in de grote Duitse steden. Zij molesteerden een ieder, die het waagde deze winkels te betreden. In feite was dit het begin van de grote vervolging der Joden onder de nazi's, die er mee eindigde dat miljoenen een gruwelijk einde kregen in de beruchte concen tratiekampen. „Hop eloos ve rla.ten' Is verzoeningsgedachte nu een rekensommetje I In het Mlinchener dagblad „Süddeut- De Raad van de Joden uit Duitsland, sche Zeitung" troffen we een artikel van i die zijn zetel te Londen heeft, riep ter de overleden rabbijn dr. Leo Back, een j gelegenheid van deze trieste 25ste „ver- van de laatste voormannen van de Duitse jaardag" de Westduitse regering en de joden. aan. Deze hekelde daarin „deze i Westduitse openbare mening op om pal dag van de grote lafheid" der Duitsers. te staan voor de zedelijke verantwoorde- Hij schreef, dat op 1 april 1933 niemand lijkheid. opdat de door het nationaal- j tegen de boycot der joden in Duitsland socialisme gepropageerde haatgevoelens1 heeft geprotesteerd De universiteiten voor altijd uitgebannen zouden blijven. j zwegen, evenals de kerken, de recht- De Raad eert in deze oproep die Duit sers, die in de jaren der jodenvervolging trouw zijn gebleven aan de traditie der humaniteit en van het recht. Maar met spijt constateert de Raad ook, dat in de laatste tijd door vele kringen de verzoe ningsgedachte tot een rekensommetje wordt gedegradeerd en niet meer als een zedelijke verplichting wordt gevoeld. Kennelijk doelt de Raad der Joden uit Duitsland hiermee op de actie van o.m. de vroegere Westduitse minister van Fi nanciën, thans minister van Justitie, Schaffer. welke uit conjuncturele over wegingen kritiek inhield op de grote sommen, die van Westduitse zijde aan de slachtoffers van het nazi-regime zijn en worden uitbetaald. banken, de kamers van koophandel, de Duitse president Hindenburg, en wie niet al. In joodse kringen zelf voelde men zich I toen hopeloos verlaten, absoluut een- zaam, in het bijzonder toen in 1936 tal loze volkeren de gehele jodenboycot ne geerden en vrolijk hun sportlieden naar de Olympische Spelen te Berlijn zon den. De toenmalige joodse leiders in Duitsland, die spoedig na die eerste april te zamen kwamen, verklaarden toen onder elkaar, dat het Hitler-regime nog lange tijd zou blijven, omdat het zich bekleed had met een schijn van wettig heid en daardoor rekenen kon op de gehoorzaamheid van het altijd tot ge hoorzaamheid bereid zijnde Duitse volk BINNENLAND Op donderdag 10 april 's middags te drie uur zal de nieuwe tot de B-klasse be horende onderzeebootjager „Amsterdam" in de aanbouwhaven nabij de werf Oost van de Nederlandse dok- en scheepsbouw maatschappij te Amsterdam, door de aan gewezen commandant luitenanl-ter-zee eerste klasse A. van Noordwijk ,als Hr. Ms „Amsterdam" in dienst worden gesteld Deze bodem is de laatste van een serie van acht in deze klasse gebouwde onder zeebootjagers. welke nu aan de Neder landse zeestrijdkrachten wordt toegevoegd. Bij K.B. is met Ingang van 1 mei a.s. tot burgemeester van Enschede benoemd de heer W. Thomassen, thans burgemees ter van Zaandam. Voor de zevende keer in haar bestaan zal morgen, de Haagse miniatuurstad „Madurodam" haar poorten openen voor de bezoekers, waarvan het vorige seizoen het aantal 725.000 heeft belopen. „Een der vorige jaren was een „topjaar" met bijna 800.000 bezoekers. Het aantal bezoekers in 1957 heeft het stichtingsbestuur in staat gesteld, aan het studentensanatorium f 100 000 af te dragen, welk geld vooral voor de nazorg van pas genezen studenten, met name de werkstudenten onder hen. hard nodig ls. Onder zeer grote belangstelling uit universitaire kringen en de perswereld heeft gistermiddag prof. mr. dr. M. Rooij in de aula van de Amsterdamse gemeente universiteit zijn ambt als gewoon hoog leraar in de leer van de communicatie middelen, in het bijzonder van de pers, aanvaard met het uitspreken van een rede over: „De vrijheid van de journalist" (reeds doorgegeven in de nacht van zon dag op manadag J.I.). Prof. Rooij, oud hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdam se Courant en ere-voorzitter van de Ne derlandse Journalistenkring, is de opvol ger van profr, dr. K. Baschwita. Het Rijksmuseum te Amsterdam be staat als Instelling op 21 april a.s. 150 jaar. Het gebouwencomplex aan de Stadhouderskade werd 73 jaar geleden in gebruik genomen. De officiële herdenking valt samen met de opening op 28 juni a.s. van de grote jubileumtentoonstelling „Middeleeuwse kunst der Noordelijke Ne derlanden", die tot 28 september a.s. duurt. Met ingang van gisteren staan de pro- duktie-afdelingen van het textielbedrijf van Heek en Co. te Enschede stil. Deze maatregel is reeds enige tijd geleden aan gekondigd en houdt verband met de grote voorraad gerede goederen. Volgende week dinsdag, dus dinsdag na Pasen, zal het werk op normale wijze worden hervat De dienst bescherming bevolking van de A-kring 's-Gravenhage zal op donder dag 8 mei van 19.3022,30 uur een grote oefening houden, genaamd Paraat III Aan deze grootste werkelijkheidsoefening, die ooit door de BB ln Nederland is gehouden, zullen ongeveer 1700 noodwachters van de A-kring en 500 man van de mobiele colon nes deelnemen. BUITENLAND Groothertogin Charlotte heeft Pierre Frleden (christelijk-sociale partij) officieel benoemd tot eerste minister van Luxem burg. Hij volgt ln deze hoedanigheid Jo seph Bech op, die minister van Buiten landse Zaken en van wijnbouw blijft. Bech is reeds bijna 32 jaar minister van Bui tenlandse Zaken, De 65-jarige Frleden is vanaf 1948 minister van Onderwijs en Bin nenlandse Zaken geweest. Hij behoudt deze functies naast het premierschap. Hongarije gaat meer geld uitgeven cm de diplomatieke, economische en cul turele betrekkingen met kapitalistische landen te normaliseren en verder te ont wikkelen. De minister van Buitenlandse Zaken, Endre Sik, verklaarde maandag in de commissie van Buitenlandse Zaken van het Hongaarse parlement, dat zijn minis terie en de diplomatieke missles in het buitenland onder de huidige internatio nale omstandigheden „nieuw en meer werk" te doen kragen. Koslof - een nieuwe communistische ster in Sovjet-regering De nieuwe Russische regering bestaat uit de premier (Kroesjtsjef), twee eer ste vice-premiers, vier gewone vice-pre miers, negentien minister, zeventien voorzitters van staatscommissies of di recteuren-generaal en de president van de Staatsbank (Boelganin). Voorts maken de premiers van de vyftien Sovjet-republieken deel uit van de centrale regering in Moskou. De grootste verrassing is de verkiezing van Koslof tot eerste vice-president. Frol Romanawitsj Kosjof, Ruslands nieuwe eerste vice-premier naast Anastas Mikojan heeft snelle promo tie gemaakt in de Sovjetrussische hiërar chie- Hij werd uit een landbouwersfa milie in het gebied van Ryazan geboren, begon op 15-jarige leeftijd zijn loopbaan in een textielfabriek en werd drie jaar later lid van de communistische partij. Afgestudeerd aan het Polytechnische Instituut van Leningrad, ging Koslof werken in een staalfabriek in de weste lijke Oeral, waar hij in 1940 gekozen werd tot secretaris van het plaatselijke comité van de communistische partij. Vier jaar later verhuisde hij naar Moskou als lid van de Centrale Orga nisatie van de Partij. Binnen negen jaar werd hij benoemd tot secretaris van het streekbureau van de C.P. in Leningrad- Met zijn verkiezing in het machtige Centrale Comité op het negentiende partijcongres en zijn herverkiezing op het twintigste, was Koslofs plaats in de hogere regionen van de Sovjet-hierar- chie verzekerd. In juni 1957 werd hij lid van het pre sidium, thans is hij gestegen tot eerste- premier naast de veteraan Anastas Mi kojan. Koslof is tijdens zijn beklimming van de partij-politieke ladder begiftigd met twee Orden van Lenin, twee Rode Va nen van de Arbeid, de Orde van de Rode Ster en tal van andere onderscheidingen. Onze Londense correspondent telefo neerde hedenochtend: De wijzigingen in het Sovjetrussische Kabinet tonen volgens het commentaar in Londen duidelijk de diepte aan van Boelganins val: weliswaar krijgt hij een functie, waarmede hjj vertrouwd is (van 1938 tot 1941 was hij namelijk ook pre sident van de Staatsbank, in welke func tie hij thans opnieuw benoemd is, maar hij was toen tegelijkertijd plaatsvervan gend voorzitter van de ministerraad. Praktisch heeft hij thans als politieke figuur afgedaan. Het zou dan ook niet te verwonderen zijn, indien hij als gevolg van zijn degradatie ook zou ophouden lid te zijn van het partij-presidium. Boel ganins tuimeling lijkt erger dan die van Malenkof, die tenslotte minister voor de krachtstations is gebleven en als plaats vervangend premier ook nog deel uit maakt van het kern-kabinet. De mannen met wie Kroesjtsjef het nauwste zal samenwerken bij de beslis singen over de Sovjetrussische politiek, zijn Mikojan, die altijd met groot talent elke politieke crisis heeft overleefd, en de sinds een half jaar opgekomen nieuwe ster. Kroesjtstjef schijnt er op uit te zijn het premierschap een permanenter karakter te geven dan sinds Stalins dood het geval was en daarmede de toestand te stabiliseren. In de 35 jaar, sinds de Oktoberrevo lutie en Stalins dood, heeft de Sovjet- Unie slechts vier premiers gekend, na melijk Lenin, Rykof, Molotof en Stalin zelf. Kroesjtsjef is reeds de derde pre mier in de op Stalin volgende periode. Dat de wijzigingen in het kabinet niet van ingrijpende aard zijn, komt omdat de meeste functionarissen hun positie aan Kroesjtsjef te danken hebben gehad. 'J r fl f VOOR HEDENAVOND Hilversum I. (402 m.) KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Lichte muz. 19 35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdensmeditatie. 21.00 Gram. 21.45 Omr.ork. en solist. 22.35 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Journ. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. Kind. 19.05 Gitaarspel. 19.30 Kamerkoor-, Kunstmaandork. en orgel. 19 45 Fllmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Tips voor onderweg. 20.45 Lichte muz. 21.15 De beste Nederlandse roman van 1957, gedachtenwisseling. 21.45 Orgel en cello. 22.15 Gram. en pianospel. 22 55 Ik geloof, dat.... 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 KRO: Filmprogr. VOOR WOENSDAG 2 APRIL Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Ork.conc. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.40 Gram. 10.15 Paaswljdingsdlenst. 11.15 Gram. 11.20 Zo ik niet had geloofdhoorsp. 12.10 Klavecimbelrecital. 12.30 Land- en tulnb - meded. 12.33 Klavecimbelrecital. 12.48 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.55 Alceste, opera (le bedrijf). 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NORV18.00 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Org.- en Verenigingsleven; 18.30 RVU Dodenbezorging ln de prehistorie, door dr. P. J. R. Modderman: Eerste lezing: Grafheuvelonderzoek in Nederland. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Passiestonde 21.00 Geestelijke liederen. 21.30 Kamer- ork. en soliste. 22.15 Vakantierubriek. 22.25 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 SportUitsl.23.20—24.00 Gram. Hilversum II (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. VPRO 10.00 Boekbespr. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Ge- var. progrj. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Viool en piano. 14.25 V.d. jeugd. 16.30 Gram. 17.15 Dans muz. 17.50 Regeringsuitz. Rijksdelen over zee. Jeugduitz. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgel spel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.10 De christen en zijn politieke keuze. caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 De Kattebel. 21.10 De verdwijning van Eliza Dunn, hoorsp. 21.50 Lichte muz. 22.15 Planotrio. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. Jeugd. KRO: 20.00 Vademecum. 20.30 Pelgrimage naar Com- postella, TV-spel. Engeland, BBC' Home Serv. 330 ni. 12.00 Gram. 12.30 Hoorsp. 13.00 Dansmuz. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Klankb. 14.40 Orkestconc. 16.00 Hoorsp. 16.30 Idem. 17.00 Vespers. 17.45 V. oudere mensen. 18.00 V.d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Schotse dansmuz. 20.00 Lichte muz. 20.30 Quiz. 21.00 Filharm. ork. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 23.15 Gram. 23.30 Caus. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's Dagb. 12,30 Nws. en lichte muz. 12.45 Dansmuz. 13.30 Nws en gevar. progr. 14.00 Amus. muz. 14.30 Nws. 14.45 V. d. kleu ters. 15.00 V .d. vrouw. 15.30 Nws. 16.00 Gevar. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's Dagb. 17.45 Concertork. en sol. 18.30 Nws. 19.00 Lichte muz. 19.30 Nws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. m. muz. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. en gevar. prdgri. 23.00 Amus. muz. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.30 Nws. en amus. muz. 0.55 1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Omr. ork. 14.15 Operaconc. 16.00 Kamermuz. 16.30 Dansmuz. 17.40 Verz.progr. 19.00 Nws. 19.20 Hoorsp. 20.20 Jazzmuz. 21.00 Kamerconc. 21.45 Nws. 22.35 Amus.muz. 23.15 Moderne muz. met comm. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 235 en 280 m. 12.00 Symf.ork. en solist. 13.00 Nws. 13.25 Gram 14.20 Solistenconc. 15.11 Symf.conc. 10.55 Gram. 20.03 Hoorsp. 23.53 —24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12,00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zang en piand. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 15.40 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Recital. 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.20 V d. Jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Caus. 18.21 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Caus. 20.00 Czardasflirstine operette. 21.40 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Godsd. Israëlitische ultz. 22.40 Gram 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lleden. 484 in.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram 14.10, 14.15 Gram. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws 17.10 Gram. 17.30 Pianorecital. 17.50 Gram. 18.50 Idem. 19 30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Er is verder van uitgegaan, dat de langs de eigendomsgrens van de Leidse Hout en de Warmonderweg te graven sloot en de te maken berm tussen die sloot en het rijwielpad voor rekening van Oegstgeest zal worden uitgevoerd. Krachtens met de Oegstgeester IJs club bestaande huurovereenkomst zijn B. en W. van Oegstgeest bevoegd de aan Leiden af te stane grond uit de huur te nemen. Verbreding Geversstraat Bij de gehouden besprekingen is van de zijde van Oegstgeest tegelijkertijd voorgesteld een regeling te treffen ten aanzien van verbreding van de westelijke zijde van de Geversstraat, langs het terrein van Endegeest. Hier voor is het nodig, dat een strook grond, deel uitmakende van het ter rein van Endegeest, ter grootte van 1100 m2, wordt afgestaan. Het trot toir zal dan ter plaatse kunnen wor den verbreed, terwijl in het verlengde van het bestaande rijwielpad langs de Leidsestraatweg, langs de Geversstraat tussen de Endegeesterlaan en de Leidsestraatweg eveneens een rij wielpad kan komen. Ook op dit punt is overeenstemming bereikt. Leiden is bereid te bevorderen, dat om niet aan Oegstgeest in eigendom wordt overgedragen een strook grond, gelegen langs de Geversstraat, groot 1100 m2, met dien verstande, dat de gemeente Oegstgeest aan Leiden vergoedt de kos ten van een nieuw hek op de nieuwe eigendomsgrens, de kosten van groen voorziening en die van het verplaatsen van waterputten, tot een maximum bedrag van f 13.000. Het is de bedoeling de grond, die aan de gemeente komt, voorlopig van groen te voorzien, daar het wegens de finan ciële moeilijkheden nog wel niet moge lijk zal zijn trottoir en rijwielpad aan te leggen. Overeenkomstig de adviezen van de beide raadscommissies stellen B. en W. de Oegstgeester raad voor tot het aan gaan van de hiervoren omschreven over eenkomsten te besluiten. DINSDAG Steenschuur 6: Voordracht over doel en wezen der Vrijmetselarij. 8 uur nam. Haagweg 4: Leden verg. Ver. „De Am bachtsschool". 7 uur nam. Centraal: Leden verg. Chr. Hist. Jonge renkring. Spr. P. S. Harmsen over school keuze. 8 uur nam. Boerhaavelaan 44Diploma-uitreiking Don Boscoschool. 8 uur nam. Vliet 1: Paasfeestviering Ver. van Ge- repatrieerden. 7 3/4 uur nam. Haagweg 4: Diploma-uitreiking Vak avondschool. 8 uur nam. De Harmonie: Veteranenlegioen Neder land. Spr. de heer H. A. Korthals over Westerse eenheid. 8 uur nam. WOENSDAG Breestraat 27: Ledenverg. Openbare Leeszaal. 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Ver. voor Pedagogiek. Spr. dr. C. de Vletter over internationale Jeugd problemen. 8 uur nam. Stadzaal: Lezing met lichtbeelden en toelichting Matthaus Passion. 8 uur nam. Gerecht 10. Splritisch Genootschap. 8 u. nam. De Kleine Burcht. Ned. Genealogische Ver. Spr. H. L. Kruimel. 8 uur nam. DONDERDAG Marekerk: Kruisappèl. Spr. ds. J. Over- duin over: „He<ien overleed de dood" 8 uur nam. Geref. Kerk Oude Vest: Paaswijding Herv. Jeugdraad en Geref. Jeugdverband. 8 uur nam. Den Burcht: Voorlichting emigratie Lis- sonne-Lindeman. 8 uur nam. ZATERDAG Volkshuis. Poppentheater „Harlekijn". „Het geheim van de flesgeest". 2.30 en 4 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. Tentoonstellingen van werk van Kees Verwey en Chris le Roy. (tot 14 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Fototentoonstelling (t/m 12 april). Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling van Friese boeken (t/m 2 april). BIOSCOPEN Trianon ..Mam'zelle Striptease". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Het Bolshol Ballet", a.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Jenny". 14 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en. 9.15 uur. Luxor „Duel op de Atlantic". 14 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Re.v „De vleugels van de vloot". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Vera Cruz". De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 5 april te 8 uur waargenomen te Lelden door de Zuider- Apotheek Lammenschan6weg 4, tel. 23553 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. B() geen gehoor bjj Uw halsarts ot specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V a i® d "3 •i* |2 3 It S 5 CcS Helsinki onbewolkt ono 6 -6 0 Stockholm awaar bew. nno 4 -5 0 Oslo onbewolkt windstil -6 0 Kopenhagen geh. bew n 11 -3 0 Aberdeen geh. bew zzo 4 2 11 Londen regen ono 8 5 1 Amsterdam onbewolkt ono 8 -1 0 Brussel licht bew. 0 6 -1 0 Luxemburg licht bew. ono 6 -3 0 Parijs half bew. ono 4 5 0 Bordeaux regen w 5 10 13 Grenoble zwaar bew. windstil 6 0 Berlijn zwaar bew. nw 3 -2 0 Frankfort licht bew. ono 3 -3 0 Mlinchen zwaar bew. O 4 -1 3.1 Zlirich geh. bew nno 3 3 0 Genève zwaar bew. windstil 2 0 Locarno half bew. windstil -0 0 Wenen zwaar bew. n 3 -1 0 Innsbruck geh. bew .O 3 3 0 Rome half bew. ozo 3 7 0.2 Madrid licht bew. windstil 3 8 Malloroa half bew. nw 7 15 0 Algiers half bew. zw 6 16 3

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2