Vraag geen verf.vraag RIP O LI N Tsjaikowsky meeslepende bezegeling zevende concert Residentie-Orkest FILMS Ook toegepaste wetenschap past goed in universitair verband Veel kabaal en weinig liefde in Landré's Caleidoscopia Fysische chemie dient vele wetenschapsspecia l ismen meisjes speelden toneel B7ste jaargang Zaterdag 29 maart 1958 Tweede blad no. 294W Jean Casatlesus technisch briljant in Liszt, maar deze vraagt nog meer Drie sterk uiteenlopende muzieken beheersten dit zevende concert der Residentie Orkestserie: Guillaume Landré's „Caleidoscopia" (sym fonische variaties voor orkest), het eerste pianoconcert van Liszt en Tsjaikowsky's Vijfde Symfonie. Van Otterloo doet bij voortduring de eigenlijke muziek eer aan en het is interessant er kennis van te nemen, al bezorgt het wel eens hoofdbrekens. Onze huidige componisten komen veelvuldig bij hem aan bod, maar het loopt lang niet altijd op een succes uit. Zo deze Landré, die in zijn kaleidos koop met een bepaald, gebonden mate riaal telkens andere indrukken ir andere klanken wil oproepen. Dit doet aan als een vernuftig bedachte, kundig samengestelde legkaart in sterk gecon centreerd neergeschreven, puntig rit mische variaties, waarbij het verstand domineert, doch waarin de natuurlijk opwellende inspiratie ontbreekt. Wij persoonlijk zijn niet gebrand op het op lossen van dergelijke raadseltjes, die ons beklemmen en waarvan ons de sfeer bepaald een huivering bezorgt, on danks alle daaraan ten grondslag lig gende knapheid. Wanneer eindelijk even als coda de lyriek doorbreekt in een poëtische viool solo van Herman Krebbers en een mo ment herademing intreedt, is meteen het abrupte slot al gekomen, zonder dat ons veel „klank'-herinneringen zijn overgebleven, noch van de karakteristie ken, die in het programma vermeld zijn als: resoluut, gracieus, schertsend of ernstig. Waarom er bovendien beslist zoveel schokkend „kabaal" aan te pas moet komen, is een nieuw raadsel. Daar schijnt men tegenwoordig niet meer buiten te kunnen, alsof er al niet ge noeg lawaai isZo geloven wij, dat deze kaleidoskoop geen repertoire-aan winst is en zij dus weer spoedig in de archieven zal opgeborgen worden. Het planoconcert van Liszt: van de velen die 't ons voorspeelden noemen wij twee contrasten, die van Pembauer en Cor de Groot. Uiteenlopende scholen: „oud" en „nieuw". Nu kwam een nog nieuwere. Jean Casadesus, zoon van de beroemde Ro bert, neigt meer naar die laatste, doch bij hem constateert ge een nóg vol- strektere objectiviteit. Is dit Liszt? Er kan de hoogste bewondering zijn voor de verbijsterende technische vir tuositeit, die al het bestaande lijkt te verslaan, zelfs in de snelste tempi die wij ooit in deze Liszt hoorden. Ook d&t is een uiting van deze tijd! Liszt is echter méér. Waar blijft, bij al deze glansrijk overwonnen halsbrekende toe ren, waarbij het orkest tot het uiterste wordt opgejaagd, de romantische „in houd", ondanks Liszts veelgesmade tri vialiteit, met bekkens en triangel? En waar was het verfijnde genuan ceerde raffinement in het toucher, dat hier toch ook zijn woord moet mee spreken? Jean Casadesus is nog jong. Hu zal zich nog op vele onderdelen moeten be zinnen, om de ware Liszt te herschep pen ende roem van zijn vader te verkrijgen, ondanks zijn formidabel bril jante, technische topprestaties. Werke- kelijk: daarvan alléén mogen de mo derne jongeren het „zaligmakende met zoeken Het applaus voor deze overigens sym pathieke pianist was intussen ovationeel! Tsjaikowsky als hooggeladen, impo nerend besluit. Een Tsjaikowsky, door de liefde en het begrip van Van Otterloo bezield, culminerend in een finale, ver vuld van een ongekend heftige, exta tische en fel-dwingende bewogenheid in een al evenzeer ongewoon snel, dwin- Kadervergadering C.N.V. WERKLOOSHEID EN BESTEDINGS BEPERKING Gisteravond vond in de Jacobazaal van Den Burcht" een kadervergadering van het CNV plaats. Op deze vergade ring, die stond onder presidium van de heer A. H. Verhoog, hield de heer K. de Boer, secretaris van het CNV een korte lezing. Op deze bijeenkomst ging men van een geheel nieuwe vorm van vergaderen uit. Na een korte inleiding van de spreker, verdeelde men zich in discussiegroepen. Uit de verschillende groeperingen kwa men tal van interessante vragen los. De heer K. de Boer hield een inleiding over de verschillende vormen van werk loosheid. Naast seizoens- en wrijvings werkloosheid besprak hij ook de werk loosheid van minder validen. Als oorzaken werden allereerst de be stedingsbeperking en de financierings- moeilijkheden genoemd. De overbestc- ding leidde tot toenemende schaarste aan financieringsmiddelen. Geld- en ka- pitaalschaarste betekende stijgende ren tevoet. Duidelijk aanwijsbaar ontstond hierdoor werkloosheid, bijv. in de wo ningbouwsector. Het dalen van de koersen en vracht tarieven en de terugslag in de interna tionale bedrijvigheid zijn vooral van psychologische invloed geweest. Be drijfsleven en consument nemen een af wachtende houding aan. Bij de bestrijding der werkloosheid zal men rekening moeten houden met de betalingsbalans, de kapitaalschaarste en de onzekere conjunctuur. Over dit laat ste zijn de voorspellingen niet eenslui dend. Een depressie als voor de oorlog is echter zeer onwaarschijnlijk. Niettemin wordt het door deze onze kerheid moeilijker, aldus spreker, de pa tiënt op het juiste tijdstip de juiste do cering medicijnen toe te dienen. Deze vorm van vergaderen is de afde ling Leiden van het CNV uitstekend be- vajien. Bovendien was het voor het hoofdbestuurslid zeer leerzaam om de diverse meningen over dit urgente vraagstuk te horen. VOORLOPIGE MONUMENTENRAAD Bij beschikking van de staatssecretaris van Onderwijs, K. en W.. zijn gerekend van 1 januari 1958 voor een tijdvak van één jaar benoemd tot lid van de voor lopige Monumentenraadprof. dr. A. W. Bijvanck. prof. dr. G. W. Locher. dr. W. D. van Wijngaarden alhier en dr. J. J. P. Oud te Waasenaar. gend tempo, waarbij de schitterend orkestrale helderheid geen moment ver flauwde. Hoogopgevoerde spanningen kenmerkten het geheel, romantisch naar de aard was de visie, doch nimmer ver vallend in excessen, met een zuiver in zicht in de coloristische gegevens, die fascinerend gerealiseerd werden in het bijzonder die van celli- en kopergroep. En met een Valse, zoals men haar in voor beeldiger soepele gratie en doorzichtig heid niet had kunnen denken. En met een melancholische sfeer in het An dante-Cantabile, zoals men haar niet indringender had kunnen wensen! Het behoort alweer tegenwoordig tot de „goede toon" op Tsjaikowsky af te geven. Maar schenk óns deze, sonore verza diging, waarin men zich onderdompelen kan, waarvan men tenvolle genieten kan, wat toch zeker ook een doelstelling van muziek moet zijn. Zó meeslepend gespeeld en zó door Van Otterloo omhoog gestuwd, doet de harten nog altijd voor Tsjaikowsky branden! Een besluit, dat alles vergoedde, wat eerder op deze avond mogelijk teleurgesteld had! De verwarmende, geestdriftige ont vangst zal dirigent en orkest goed gedaan hebben! H. Mam'zelle striptease Luchtig niemendalletje werd al te potsierlijk Trianon Dat een film met Brigitte Bardot in het middelpunt niét zwaar op de hand zal zijn, ligt voor de hand, maar waarom het nodig was van letter lijk elke scène een lang niet altijd ge slaagde komedie te maken, is niet dui delijk. De Franse regisseur Mare Allégrét is er dan ook niet in geslaagd een speels werkstukje af te leveren. Daar voor is het geheel te onrustig, te zwaar gechargeerd en in het potsierlijke ge trokken. Vergelijkt men deze film bijv. mét „The Prince and the showgirl", waarin Marilyn Monroe tezamen met Sir Laurence Oliver de hoofdrol speelde,- dan valt deze vergelijking sterk ten na dele van het Franse produkt. uit. De Engelse rolprret bewees, dat ook een niemendalletje kwaliteiten kan bezitten, wat van Mam'zelle Striptease niet ge zegd kan worden, omdat de Fransen al te koddig hebben willen zijn. Niettemin kan men zich zeer wel met dit luchtige gevalletje amuseren. De situaties, waar in de zeventienjarige dochter van een strenge generaal terechtkomt, geven daartoe wel aanleiding. Zij vlucht naar Parijs, waar zij haar schilderende broer hoopt te vinden. In de trein maakt zij kennis met een journaist en een foto graaf, die beiden naar haar liefde din gen. Zij vervalt van de ene rare situatie in de andere, maar tenslotte komt alles toch op zijn pootjes terecht. Zoals in films gebruikelijk, zijn de journalisten hier weer eens uitgebeeld als een troep rondlummelende pleziermakers, hetgeen overigens nauwelijks opvalt, omdat ieder een gek doet in deze film. Duel op de Atlantic Vernietigende strijd Luxor Men wordt er wel eens beu van, maar desondanks: de zoveelste oor logsfilm. Maar een oorlogsfilm van wer kelijk uitzonderlijke kwaliteit. Het is de verfilming van een heel klein onder deeltje van die verschrikkelijke strijd, die wereldoorlog no. 2 genoemd wordt. Een 'treffen tussen een Amerikaanse destroyer en een Duitse onderzeeboot in VAN DEZE WEEK: het zuidelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan. De feiten voor het scenario werden geleverd door de roman van commander D. A. Rayner. In zijn boek en eveneens in de film volgt men de adembenemende strijd 'tussen twee vij andelijke oorlogsbodems. Of misschien nog beter gezegd: het duel tussen twee kapiteins, die fel tegenover elkaar staan, maar toch zoveel gemeen hebben. Beiden zijn deskundig en begaafd met een zesde zintuig, waar hét gevaar be treft. Beiden volgen slechts hun plicht en proberen de tegenstander te vernie tigen, maar in beider hart leeft de over tuiging, dat de wrede, meedogenloze oor log eigenlijk een waanzinnige en doel loze onderneming is. Deze rolprent is een boeiend relaas, waarvan wij het slot niet zullen onthullen, maar van het be gin tot het verrassende einde leeft men intens mee mét die gigantische strijd, die slechts kan eindigen met vernieti ging. Prof. dr. .4. J. Staverman in oratie: Prof. dr. A. J. Staverman aanvaardde gistermiddag het ambt van gewoon hoogleraar in de fysische chemie aan de Leidse Universiteit met het uitspreken van een oratie in het Groot Auditorium over de fysische chemie als dienende wetenschap. Spreker legde in zijn oratie de nadruk op de nauwe contacten van zijn wetenschapsspecialisme met aanverwante specialismen en wetenschapsgroepen, op de onjuist heid van het over- of onderwaarderende onderscheid tussen „zuivere" en „toegepaste" wetenschap, en op zijn overtuiging, dat een sterk doorgedreven specialisatie zeker op dit wetenschapsterrein geen isolatie van de wetenschappelijke onderzoeker maar veeleer zijn inte gratie in het algemeen wetenschappelijk denken ten gevolge heeft. Prof. Staverman stelde, dat de grond slagen van zijn wetenschappelijk spe cialisme volledig ontdekt zijn, zodat te dien aanzien geen nieuwe wetenschap pelijke arbeid te verwachten valt. Dit vloeit voort uit de begrenzing van de fysische chemie: dat gedeelte van de natuurwetenschap waar de quantum- mechanica, van de thermodynamica en van de moleculaire statistiek gelden. Niet alles wat er binnen ligt behoort er toe, maar alles er buiten zeker niet. Het toepassen van bekende grondsla gen op samenlevingsproblemen ook in de engere samenleving van de wetenschap eist echter zeer intensief wetenschappe lijk onderzoek. Over het algemeeen is ae fysische chemicus bij uitstek geschikt voor het gerichte onderzoek. Prof. Staverman sprak naar aanlei ding hiervan nadrukkelijk over de be trekkelijkheid en de onjuiste associaties verwekkende begrippen „zuivere" en „toegepaste" wetenschap. Deze als te genstelling gelanceerde begrippen vor men in hun wezen geen tegenstelling. Tegenover zuiver zou onzuiver moeten T/~ J' J I staan, met als consequentie dat in de V eraienae reprise j vijftiende eeuw onder zuivere weten schap verstaan zou moeten worden „niet Casino Men behoeft geen balletto- j strijdig met de leerstellingen van de maan te zijn om toch met genoegen Katholieke Kerk", in de zeventiende naar een prachtige dansfilm als deze te eeuw „vrij van elementen in strijd met kijken. Het is een produkt van de Rank- de leerstellingen van de Ned. Hervormde studio's, in doorgaans fraaie kleuren op- Kerk", in de negentiende eeuw „vrij van genomen. Blijkbaar trekt een top-pres- i godsdienstige elementen" en uitein- tatie op dansgebied als van dit ver- j delijk in de twintigste eeuw „vrij van maarde Russische Bolsjoi-ballet zoveel beïnvloeding door het Kapitaal". Dit te- belangstelling in deze stad, dat een kent de onjuistheid van het gehanteerde reprise nodig was. begrip. Bolsjoi ballet torium alleen vruchtbaar kan zijn als het verricht wordt in samenwerking met een speciaal op toepassing gericht onder zoekinstituut en dat de leiding van het geheel in handen van laatstgenoemde moet liggen. Dit bracht spreker tot de veel omstreden super-specialisatie. De toenemende specialisatie in het wetenschappelijk onderzoek behoeft in het geheel niet te leiden tot een toene mende isolatie van de afzonderlijke we tenschapsgebieden waar men over het algemeen enige decennia geleden zo bang voor was. Integendeel, juist de su perspecialist leeft in het voortdurend besef dat hü andere specialisten nodig heeft en andere specialisten dient. Het individuele onderzoek van enige betekenis is welhaast niet meer moge lijk, maar het teamonderzoek heeft die plaats ingenomen: zulk een team is een groep van enigszins anders gerichte super-specialisten, j Er is geen enkele reden om aan te ne men dat genieën thans minder gelegen- j heid krijgen om hun geniale ideëen naar voren of ten uitvoer te brengen dan eertijds, eerder het tegendeel. De toe- nemende noodzaak om in groter ver band te werken en het noodzakelijke contact met de maatschappij corrigeert thans meer dan vroeger de gevreesde isolering veel effectiever en praktischer dan de studie van filosofie of meta- fische achtergronden die nogal eens als de enige weg tot redding uit een ver meend isolement worden aanbevolen. Sprekende namen Spreker ontkende geenszins de beko ring van het nutteloze, speelse beoefenen van de wetenschap. Maar het wordt tijd, dat de opvatting verdwijnt als zou het werken aan wetenschappelijke proble- De vleugels van de vloot Marine-luchtvaart in de kind erschoenen Rex Theater De luchtvaart is groot geworden door de „bezetenheid" van I enkelingen. Nationaal hebben wij daar i enkele treffende voorbeelden van, maar v,Qf en DebiJe het als hUn Plicht hebben ge- ook elders is de opkomst te danken ge- 1 !LVc,t J«Izlen hun grote gaven ook te w«den aan weest aan volhardend streven van spo- i JÜ °P. t^P^sing gericht onderzoek zou ons radische fanatiekelingen. De film „De i vleugels van de vloot" brengt de opkomst Leidse N.R.V. telt ruim 3300 leden WEER VELE PLANNEN OP STAPEL. Alvorens het toeristisch seizoen een aanvang neemt, heeft de Leidse afde ling van de NJR..V. tijdens een gister avond in het gebouw Gerecht 10 ge houden jaarvergadering „orde op zaken gesteld". De afdelingsvoorzitter, de heer J. A. A. van der Horst, sprak een kort inleidend woord, waarin hij wees op het florisante leven der Leidse afdeling. Behalve de ruim 3300 leden, die de afdeling telt, bezit men in de onlangs opgerichte jongerengroep een reservoir van actieve krachten, waaruit reeds me nig initiatief naar voren kwam. Gaan deze jongeren op Hemelvaarts dag naar de Wereldtentoonstelling in landelijk verband zullen ook de ouderen waaronder die uit Leiden, op zondag 18 mei een bezoek aan Brussel brengen. De secretaris, de heer M. Blitz, die in deze vergadering uitvoerig verslag gaf van de werkzaamheden in het afge- open jaar, kon eveneens een optimis tisch geluid laten horen. Het ledental is steeds stijgende (momentel 3360), de be- van de marineluchtvaartafdeling in de Verenigde Staten na de eerste wereld oorlog in beeld. De film speelt althans tegen de achtergrond van deze opkomst eerste marinevliegers met opoffering van zijn gezinsgeluk de groei van deze afdeling stimuleert. Het is een dramatisch verhaal over succes en tragedie, een verhaal dat van begin tot einde boeit. „Jenny" Voor de tweede maal Lido De Nederlandse kleurenspeel- film Jenny draait voor de tweede week. Velen zullen ongetwijfeld nog niet de gelegenheid gehad hebben haar te zien; I zij kunnen dit verzuim dus nog goed ma- 1 ken. Ellen van Hemert is Jenny. Maxim Hamel de jonge man. naar wie haar hart uitgaat en omgekeerd. Tot zij elkaar voorgoed vinden, gebeurt er zo wel het een en ander in een kleurige frisse en tourage. Er kan voorts genoten worden van aardige Hollandse beelden als van Amsterdamse grachten en vooral ook voor de liefhebbers van de roeisport valt er veel te genieten. Een film. die voor de toekomst van de Nederlandse filmin dustrie wel wat belooft! Afscheid bij „De Sleutels" VAN DE HEREN A. VERBOOG EN J. F. HAMANN In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zullen de heren A. Verboog en J. F. Hamann, bei den procuratiehouder van de N.V. Meel fabriek „De Sleutels" v.h. De Koster Co., a-s. maandag afscheid nemen van dit bedrijf, dat zij zoveel jaren op voor treffelijke wijze hebben gediend. Maakte de heer Verboog de halve eeuw bij i „De Sleutels" vol. de heer Hamann i bleef daar maar twee jaar onder. Maan- j dagmiddag van 4 tot 5 30 uur is er in de recreatiezaal van de Meelfabriek ge- tegenheid voor zakenrelaties en vrien- den om van beiden afscheid te nemen. I geleerd moeten hebben, de beoefening van deze soort wetenschap naar waarde te beoordelen en derhalve deze onjuiste scheiding tussen „zuiver" en „toegepast" te vermijden. Schakeringen Pro/, dr. A. J. STAVERMAN men met een op de toepassing gericht doel wetenschappelijk gezien minder waardig zou zijn vergeleken met de „zui vere" wetenschap. Het feit ,dat onze gTootste weten- Hl schapsmannen als Lorentz, t an 't Hoff j langstelling voor de lezingen is groot 'soms 400 per avond), terwijl ook de excursies zeer in trek zijn. Het financieel overzicht van de pen ningmeester, de heer H. de Koning, was in majeur gesteld. Er is een batig saldo van ruim f.982, waarvan nu reeds f.800 werd gereserveerd voor het in 1960 te vieren gouden jubileum van de afdeling. De deze avond gehouden bestuursver kiezing had tot resultaat, dat de heer J. A. A. van der HorSt, H. v. d Starre en A. Valkenburgh bij acclamatie werden he--!:ozen. Had voorzitter Van der Horst woorden van gelukwens voor zijn mede herkozen bestuursleden, de vice-voorzit- ter, de heer L. A. Mennes, had dit voor de heer Van der Horst in wiens persoon de afdeling een enthousiast en I kundig voorzitter heeft. Tot leden van de raad van afgevaardigden een ver lengstuk van het hoofdbestuur wer den de heren Van der Horst en Blitz herbenoemd. Bovendien werden zij aan gewezen als afgevaardigden naar de te Rotterdam te houden landelijke jaar vergadering. Aan de vele plannen, welke het be stuur voor dit jaar op stapel heeft staan, t.w. excursies. lezingen etc., voegden de aanwezigen nog enige sug gesties toe. Na afhandeling van de agenda ver toonde de heer Blitz een interessante collectie kleurendia's van een door hem gemaakte reis naar de Dolemieten. Ve netië. Verona en het Garda-meer, zodat men ook deze avond nog in de toeristi sche sfeer werd opgenomen. Overigens erkende spreker, dat er schakeringen in wetenschappelijke on derzoekingen zijn, en dat sommige daarvan beter in Universitair milieu passen dan andere. Men mag bij hun scheiding echter niet de nadrukkelijke zwart-wit-verhouding ten aanzien van het maatschappelijk nut hanteren. Mis schien kan men zeggen, dat funda menteel onderzoek eerder thuis behoort bij universiteiten van empirisch onder zoek, maar ook deze stelling mag niet consequent worden doorgevoerd. Het empirisch onderzoek mag aan de Uni versiteiten niet gemist worden, het fundamenteel onderzoek niet in de labo ratoria voor toegepast onderzoek. Prof. Staverman verdiepte zich voorts in de historische ontwikkeling van de fysio- chemie en haar huidige plaats en taak in wetenschappelijk verband. Specialisatie: vruchtbaar contact In zijn slotbeschouwingen stelde prof. Staverman, dat op toepassing gericht onderzoek in een universitair labora- Advertentie) BEGRAFENISONDERNEMING A. ZAALBERG Middelweg 2 telefoon 25605 32731 Lustrum Surinaamse Studentenvereniging In het ..Prinsenhof' te Delft heeft de Commissaris van de Koningin van Zuid- Holland en oud-gouverneur van Surina me. mr. J. Klaasesz vrijdagmiddag de tentoonstelling „Suriname, een experi ment in samenleven" geopend, welke ge organiseerd is als onderdeel van de tweede lustrumviering van de afdelingen Leiden en Delft van de Surinaamse Stu dentenvereniging in ons land. Geheel onverwacht voegde zich de gouverneur van Suriname, mr. J. van Tilburg, die dezer dagen in Nederland l is aangekomen, bij het gezelschap van genodigden, dat o.a. bestond uit de Wat de titelrol betreft deze werd aardig I minister van Zaken Overzee, mr. G. P. gespeeld door Koosje Kuperus. Onmid- H. Helders, de gevolmachtigd minister Leerlingen van de Leidse Meisjes 1 dellijk hierna zouden we de naam van 1 van Suriname, mr. R. H. Pos. de gecom- H.B.S. voerden gisteravond in het St.- Frances Kaiser willen noemen, die de uitteerde voor Surinaamse Zaken, mr. „Cordelia weet het" Antonius Clubhuis „Cordelia weet het" een blijspel in drie bedrijven, op. Zij oogstten daarmede bijzonder veel suc ces. Geen wonder overigens, want niet minder dan drie personen hadden zich met de regie van het stuk belast en maandenlang was er gerepeteerd. ..Cordelia" Is geschreven door dr. P. H. Schroder en voor meisjesscholen wel figuur van Stans, een van de oudste H L. de Vries en de burgemeester van dochters, uitstekend tot leven wist te Delft, de heer D de Loor. brengen. Het schrijven van deze twee De tentoonstelling, die in de aula van namen verplicht ons ook die van de de Technische Hogeschool werd ingeleid andere meisjes te noemen, n.l. Betty met een lezing over de Surinaamse be- Prins, Atie van der Marei. Paulien Lopes volking door de Surinaamse bioloog dr. Cardozo, Marijke van der Linde. Joke c F Bruvning omvat behalve vele zeld- van der Herk, Milly Kamst. Ingrid zame foto's van de bevolkingstypen van Kwestro. Marijke Hoevers en de ge- Suriname, etnografica en gebruiksvoor- zusters Nolle. De dames M. C. Wemels werpen, die werden afgestaan door vol- zeer geschikt. Immers op de slotscène na Felder, A. B. W. Jonquière en N. H. Mak 'kenkundige instituten en het Koninklijk komen er alleen leden van het. „zwakke voerden de regie. Zij kregen evenals dc Instituut voor de Tropen. Een klein ge- j geslacht" in voor. Het gaat hier n.l. om speelsters na afloop van de voorstelling j deelte is ingeruimd voor culturele mani- I het gezin van Genderen, dat uit moeder een attentie aangeboden. Dc directrice I festaties en enkele schilderijen en teke- en niet minder clan zes opgroeiende, of j van de school, mej. H. v. d. Vliet, prees ningen van de Surinaamse kunstenaars al opgegroeide dochters bestaat. Na de i het enthousiasme van de meisjes en I Erwin de Vries en Rudi Getrouw, dood van vader rijzen er verschillende 1 feliciteerde haar met het behaalde sue- Het Commissariaat voor Surinaamse moeilijkheden o.a. van financiële aard. ces. Lennie Haarsma. de presidente van Zaken en de „Sticusa" hebben zich be- Bovendien en dat kan in dit geval de Schoolvereniging „Ende Dispereert reid verklaard mede te werken, dat deze 1 bijna niet anders ontstaan er liefdes- I Niet", had de leiding van deze gezellige tentoonstelling ook in andere gedeelten Ivan Nederland te zien zal zijn. waarby speciaal gedacht wordt aan het organi seren van schoolexcursies Tot 28 april zal deze expositie in Delft te zien zün, waarna zy naar Breda zal worden overgebracht. Een van de talloze speelse vormen i laaaemast die op de Belgische af- iarfP lavond- die met een bal werd besloten t i trouwe toegewijde ziel. die reeds jaren .Brengen wy tot slot nog een woord van waarin technische materialen ge- celing dienstbaar wordt gemaaktachtereen het huishouden bestiert, komt I hulde voor de wijze, waarop de leden toond worden op de komende We- aan de expositie van buizen. ?f:n en ander later tot een oplossing, .van het bestuur de zaal hebben weten a n- a d ie i Overigens speelt „oma ook een belang- te versieren, ditmaal in Chinese sty 1. reldtentoonstelling te Brussel, ten 1 l ryke rol In het leven van de meisjes.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3