heerlijk MELK CHOCOLADE VAN HOUTEN Plannen voor superschepen als zeer serieus te beschouwen VVV van Lisse besprak plannen voor komende bollenseizoen MAAKT GEEN FOUTEN naar VOORZAAT en STOUTEN VAN HOUTEN ....stukken beter MELK KORRELS WOENSDAG 26 MAART 1958 Verolme maakt tekeningen en bestekken De plannen van de American Euro pean Travel Project Corporation voor de bouw van de ruim 100.000 ton grote passagiersschepen zyn als zeer serieus te beschouwen. Ik heb de opdracht om er een begroting voor te maken en daar komt niemand tussen." Deze nogal positief klinkende verkla ring werd gistermiddag na de kielleg ging voor een Braziliaanse tanker afge legd door de heer C. Verolme. directeur van Verolme's United Shipyards in de Botlek. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het uitwerken van de teke ningen en de bestekken, waarmee nog wel twee maanden zijn gemoeid. Op basis daarvan zal de VÜS een begroting 1 maken. Hoewel de heer Verolme vorige week op een personeelsbijeenkomst nog heeft gezegd, dat hij pas zeker van de zaak is als de contracten getekend zijn en de eerste termijn op tafel ligt. heeft hij er blijkens bovenstaande uitlating alle ver- Onderscheidingen voor vorstelijke personen Koningin Elizabeth heeft Koningin Juliana onderscneiden met de "Order of the Garter". Tijdens een korte plechtig heid in het paleis op de Dam werd voorts Prins Bernhard benoemd tot rid der grootkruis in de 'Order of the Bath' en werd Prinses Beatrix onderscheiden met het grootkruis van de 'Royal Vic torian Order'. Koningin Juliana heeft het grootkruis van de Orde van de Nederlandse Leeuw toegekend aan Prins Philip. Straaljager verongelukt Een Thunderstreak-straaljager. van het 3-15 squadron .die moest deelnemen aan de parade boven het Britse Ko ninklijke jacht te Amsterdam, is gis teren verongelukt. De bestuurder kwam om het leven. De vlieger moest wegens besturings moeilijkheden de formatie, waarin hij naar Amsterdam vloog, verlaten en naar Eindhoven terugkeren. Daar heeft hij blijkbaar een landing op de basis niet meer mogelijk geacht, zodat hij twee kilometer voor de startbaan met dc schietstoel zijn toestel verliet. Het toe stel was toen echter al op te geringe hoogte. Het vliegtuig stortte neer in de nabijheid van de plaats, waar de piloot neerkwam. De bestuurder, die om het leven is gekomen, was de 25-jarige ongehuwde reserve eerste luitenant vlieger L. C. G. van Agtmaal uit Steenbergen (N.B.). Het toestel is in bouwland neergekomen en heeft vrijwel» geen schade aangericht. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Waarder G. van Extrik te Nieuwland: te Oldeholtwolde (Fr.) (toez.) dr A. Weiland., .voorheen predikant Prot. Kerken In Indonesië, woonachtig te Amersfoort. Aangenomen naar Boven- fmilde (toez.) W. van Bruggen, kand. te Utreoht naar Donkerbroek-Haule W. Dijk stra te Appelscha. GEREF. KERKEN Beroepen te Ooltgensplaat A. Bolwijn, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Schöo- nebeek H. D. Bakker te Tholen-Poortvllet. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Moercapelle H. Rijksen te Vlaar tangen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Klundert J. C. van Ra- venswaaij te 's-Gravenhage-Schevenlngen. trouwen in dat hem de bouw van deze super-passagiersschepen zal worden op gedragen. De hoge positie van de op drachtgevers schijnt hem een voldoende waarborg te zijn. dat de plannen in hun geheel zullen worden gerealiseerd. De heer Verolme wees erop. dat het project van het allergrootste belang is voor Europa en voor Nederland in het bijzonder. Voor de bouw van deze sche pen. wier voortstuwing geschiedt met turbines van 100.000 pk. zullen nl. ook de machinefabrieken moeten worden in geschakeld. terwijl bedrijven als Allan. Philips enz. volop werk zullen hebben aan het bouwen van de hutten, de leve ring van duizenden radio- en televisie toestellen en andere onderdelen van de outillage. Aan de uitvoering van het programma zit voorts de bouw vast van hotels en de aanlegsteigers te Plymouth en Lissabon, waar deze schepen worden ontvangen. Perscommentaar in Engeland op Brits staatsiebezoek De Britse pers heeft vandaag veel aandacht geschonken aan de warmte en blijheid waarmee het Nederlandse volk Koningin Elizabeth en haar gemaal, de Hertog van Edinburgh, gisteren bij het begin van hun staatsiebezoek aan Ne derland heeft begroet. Onder het opschrift ..Een slanke Ko ningin en een nieuwe iaponzoom verruk ken de Nederlanders", schrijft de cor respondent van de Daily Mail in Am sterdam: ..Voor de Koningin van Enge land zeer chic in een nieuwe korte rok heeft het stoere volk van Am sterdam zijn harten en longen geopend voor het warmste welkom dat ooit een bezoekend vorstenpaar ls gebracht" De Daily Express schrijft, dat Ko ningin Juliana haar zusterkoningin met beide handen, met een stralende lach en een grote kus verwelkomde. Een kop op de voorpaeina van de Daily Telegraph luidt: ..De Nederlan ders zeggen ..is ze niet lief" toen de Ko ningin voet aan wal zette", terwijl de Daily Mirror in een kop uitroept' ..Het was een fonkelend welkom". Wel werkloosheid en ook nog kampen in Sovjet-Unie „Het is eenvoudig belachelijk te zeg gen. dat er in de Sovjet-Unie geen werkloosheid bestaat", aldus hebben woordvoerders van de Amerikaanse re gering en de Amerikaanse vakverenigin gen verklaard. Zij gaven deze mening, toen hun gevraagd werd. wat zij dach ten van een verklaring van Kroesjtsjef. dat er in Rusland geen werklozen zijn. Dit had dc Sovjetrussische partijleider in een verkiezingstoespraak in Kalinin gezegd. Hij zei toen: „Werkloosheid, zo'n verschrikkelijke gesel voor de arbeider, is in ons land voorgoed voorbij." Een blik achter het ijzeren gordijn leert volgens de woordvoerders, dat de toestand in de Sovjet-Unie bepaald niet zo rooskleurig is als Kroesjtsjef wel zegt. Daarbij komen de dwangarbeiders kampen en 't feit. dat de Russische ar beiders door de regering naar believen te werk kunnen worden gesteld. Het verschijnsel, wat wij in het Westen „werkloosheid" noemen, noemt men in de Sovjet-Unie anders, omdat ..werk loosheid" volgens de Sovjetrussische en cyclopedie alleen kan bestaan ..onder een kapitalistisch stelsel". Door iemand simpelweg naar een kamp te sturen, kunnen de Russen werkloosheidsuitke ringen achterwege laten, aldus de Ame rikaanse zegslieden. i Demonstraties in Djakarta Tegen de Zoavo Indonesische studenten in Djakarta i hebben gisteren gedemonstreerd voor het gebouw van de Amerikaanse ambas- I sade, onder het uitroepen van „naar de duivel met de ZOAVO". De Amerikaanse ambassadeur Jones ontving een delegatie van de studenten, die hem een resolutie overhandigde waar in o.m. werd geëist, dat de V.S. verhin deren. dat wapens van Amerikaans fa brikaat voor de opstandelingen op Su matra worden afgeworpen en dat mili taire verdragen, zoals dat van de ZOAVO, worden ontbonden. Ambassadeur Jones deelde aan de stu denten mede. dat de V.S. niet voorne mens zijn zich in de binnenlandse aan gelegenheden van Indonesië te mengen en dat zijn regering niet weet wie de wapens aan de opstandelingen heeft verkocht. De ambassadeur wees er nog op. dat de Indonesische luchtmacht bij haar aanvallen op de opstandelingen gebruik maakte van vliegtuigen van Amerikaans fabrikaat. Tijdens de demonstratie, stond de ambassade onder krachtige bewaking van militaire politie. Nadat de delegatie de ambassade ver laten had en de studenten had inge licht over het verloop van het onderhoud met ambassadeur Jones, schreeuwden de buiten wachtende studenten: „Dat zijn allemaal leugens". De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken. John Foster Dulles, heeft verklaard niet te veel betekenis te wil len hechten aan de gemelde anti-Wes terse demonstraties door Indonesische studenten. Hij bracht in herinnering, dat. toen hy studeerde aan de Sorbonne in Parijs, hij ook wel eens meedeed aan demonstraties. Op zijn persconferentie vertelde hij onder gelach van de aanwezigen dat hu zich niet kon herinneren aan welke zijde hij toen stond, maar merkte op, dat de studenten demonstreerden om het plezier ervan. Minister Dulles zei niet te menen, dat de demonstraties op enigerlei wijze weerspiegelden dat de regering daar ach ter stond. Zulke acties kwamen in vele plaatsen voor. Hij herinnerde aan die in Taipeh. die, naar hij zeker wist, geen anti-Amerikaanse gevoelens weerspie gelden. Tito kreeg veel bijval in verkiezingen van zondag De algemene verkiezingen, welke zon dag in Joego-Slavië zijn gehouden, zijn een succes voor Tito's regime geworden: 94 procent van de stemgerechtigden heeft aan de verkiezingen deelgenomen en 96.7 procent van hen stemde op de lijst met communistische kandidaten. Dit is het hoogste percentage sedert Tito in 1944 aan het bewind kwam. Slechts 349.317 kiezer (3.3 procent) heeft negatief of ongeldig gestemd, de enige manier waarop men zijn oppo sitie tegen het regime kon uiten. Bij de verkiezingen in 1953 bracht 89 procent van de. stemgerechtigden zijn stem uit en kregen de officiële kandi daten 95.7 procent van de uitgebrachte stemmen. Het hoogste percentage negatieve stemmen (6.6 procent) werd zondag uit gebracht in Slowenië. het hoogst ont wikkelde gebied in Joego-Slavië. waar de laatste tijd eisen voor loonsverhoging gesteld zijn. 10.000 Nederlanders naar Australië In 1959 zullen meer emigranten uit Nederland naar Australië gaan dan in de laatste drie jaren, zo heeft de Ne derlandse plaatsvervangende commis saris voor de emigratie mr. J. A. V. M. van Grevenstein te Canberra verklaard. Hij verwachtte dat er in het komende jaar 9 tot 10 000 Nederlanders zullen emigreren en zei dat de werkgelegen heid in Australië groter is dan in Ne derland. Mr. van Grevenstein was van oordeel dat de emigranten zich uitstekend bij de nieuwe omstandigheden en in het ge heel van het nieuwe land aanpassen. Jeugdspelers voor Fifa-toernoei (Speciale berichtgeving) De groep spelers, waaruit de jeugd- ploeg <1618 jaar) wordt gevormd, die Nederland op het FIFA-jeugdtoeraooi. georganiseerd door Luxemburg, zal ver tegenwoordigen. is aangewezen. De vol gende zestien spelers zullen de trip meemaken: Boumeester <NAC). Borg huis (GVAV). Favié (Feijenoord). De Groot (Hermes DVS), Goedhart (Haar lem). Gösgens (Rapid JC). Hoekstra (GVAV). Kik (Feijenoord). Lazeroms (RBC). Marcus (HVC). Romeijn (SVV), De Ruijter Volewijekers). Smit 'EDO), Steur (Volendam). Temming (DOS) en Stalman (Rapid JC). Dinsdag vertrekt de ploeg onder lei ding van ir. Hopster en Van der Veen naar Luxemburg en woensdag 2 april wordt de eerste wedstrijd te Nancy in Frankrijk tegen Hongarije gespeeld. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Brittannia-prijs. 1. Upper Ten (W. Leeuwenkamp) (1.33.1): 2. Verite D; 3. Vologie M Tot.: w. f3.90; pl. fl,30, 1.30; gek. f4,30: cov. f3,10. Queen Elisabeth-prijs: eerste heat: 1. Victor Hanover (W, H. Geersen) (1.27.9); 2. Vainqueur; 3. Spencer jr. Tot.: w. f2,40; pl. f 1,10. 1.10. 1.40; gek. f4,10; cov. f3,80 Tweede heat' 1 Victor Hanover <W. H. Geersen) (-1.27.3)r 2. Vainqueur: 3. Ro- mence. Tot.: w. f2.30; pl f 1.40. 1.30. 1.40; gek. f4.40: cov. f3.60. Definitieve uitslag van de Queen Ellsa- beth-prijs (door optelling der gemaakte tijden verkregen»: 1. Victor Hanover 5.32 7; 2. Vainqueur 5.33.7; 3. Romence 5.36.2. Prince Charles-prijs: 1 Siegfried (W. Leeuwenkamp) (1.31.4); 2. Urania Hol lands: 3. Trixy. Tot.; w f6.80: pl. f2.90 1.70; gek. f6.90: cov. f4.90. Princess Anne-prijs; 1. Regina Spencer (M. Sijpheer) (1.26.3); 2. Rhea: 3. Rose Axworthy G. Tot.: w. f 1.50: pl. f 1,10. 1.10; gek. f3.90; cov. f2,30. Prince Phillp-prljs: 1. Rlna Gay (M. Vergay) (1.23.1); 2. Quatrième Poulaln; 3. Rose Hollandla. Tot.: w. f2 50: pl. f 1 40 3.60; gek. f 12.90: cov f6,30. Totale omzet f60 488.50 Smyslov - Botwinnik De achtste party van de tweekamp tussen Smyslov en Botwinnik om het wereldkampioenschap schaken, waarin Botwinnik met wit speelde, is na 40 zetten afgebroken. De party ontwikkelde zich als volgt: Wit: M. Botwinnik Zwart: V. Smyslov Bloemenmeisjes brengen fleurige groet Onder voorzitterschap van notaris Pinxter kwam de V.V.V. van Lisse bijeen in de Oud-Hollandse zaal van de Witte Zwaan. Als belangrykste punt op de agenda stond genoteerd de bespreking van het werkprogramma 1958. De voor zitter wees erop dat het contact met de bevolking van groot belang is. want het bestuur doet zijn werk ten behoeve van de bevolking, hoewel deze dat vaak niet inziet. Spreker was dankbaar voor de steun, die wordt ondervonden, zowel van de bevolking als van de bedreven. Onze vereniging moet reclame maken voor het dorp om meer belangstelling te trekken, zowel van bewoners als van toeristen. 1. c2c4 Pg8—f6 2. Pblc3 e7—e5 3. g2-g3 c7—c6- 4. Pgl—f3 d7—d6 5. Lflg2 g7-g6 6. 0—0 Lf8—g7 7. d2d4 Pb8—d7 8. e2—e4 0—0 9. h2h3 Pf6e8 10. Lc5e3 f7—f6 11. Lg5e3 f6—f5 12. Ddl—<12 Dd8—f6 13. e4xf5 g6xf5 14 Le3g5 Df6—f7 15. b2b3 f5—f4 16. d4xe5 Pd7xe5 17. Lg5xf4 Pe5xf3 schaak 18. Lg2xf3 Lc8xh3 19. Lf3—f2 Lh3xg2 20. Kglxg2 Pe8—f6 21. Dd2d3 d6d5 22. Tal—dl Pf6—h5 23. Lf4—d2 d5xc4 24. Dd3xc4 Df7xc4 25. b3xc4 Ta8d8 26 Pc3e2 Ph5—f6 27. Pe2—f4 Tf8e8 28. Ld 2—cl Kg8-f7 29. Lel—e3 b7—b6 30. Tfl— hl h7—h6 31. Tdlxd8 Tc8xd8 32. Kg2—f3 c6c5 33. a2—a4 Td8—d6 34. Thl—cl Pf6d7 35. Kf3—e2 Pd7—e5 36. Le3—d2 Pe5—c6 37. Pf4—d5 Td6—e6 schaak 38. Ld2—e3 Lg7—d4 39. Tel—hl Ld4g7 40. Thl—cl Pc6—d4 schaak Botwinnik gaf zyn 41e zet in enve- loppe af. De heer A Gel jon besprak de propa ganda en voorlichting. Allereerst wees hu op de folder „Holland 1958". waarvan 200 000 exemplaren in binnen- en bui tenland zun verspreid. Binnenkort komt er nog een inlegvel, waarop de definitie ve data van verschillende evenementen zun vermeld Een gidsje van Lisse met plattegrond is ter perse Verder zullen er dit jaar weer bloembollenberichten wor den uitgegeven. Dit alles is tot stand gekomen in samenwerking met andere bollengemeenten en de provinciale VVV. MOZAÏEKEN Er zullen dit Jaar weer mozaieken ge legd worden; men kan meedoen aan de plaatselijke en de streekwedstnjd. Plaat- selük zullen de mozaieken worden ge keurd op de dag vóór het corso en voor de streek op de morgen van het corso. Als data zun voorlopig genoemd 25 en 26 april. PARKEREN In samenwerking met de plaatselijke organisaties zal van 26 april tot 2 mei een artistiek verantwoorde etalage-actie worden gehouden Het parkeren tyden9 de drukke dagen is een groot probleem. Men heeft enkele particuliere terreinen voor dit doel ter beschikking gekregen, die dui delijk aangegeven zullen worden. Vooral op corsodag zal dit van groot belang zyn. Het kindercorso zal worden gehouden een week na het grote corso, vermoede- luk dus op 3 mei. Er werden vanuit de vergadering enkele suggesties gedaan om het bezoek aan dit corso te stimuleren. BOKSEN Robinson verslaat Carmen Basilio Carmen Basilo heeft te Chicago zyn wereldtitel in het middengewicht verloren. Sugar Ray Robinson versloeg hem op punten. Hoe spannend blijkt o.a. uit de wyze. matische en spannendste van de laatste jaren geweest. Hoe spannende blijkt o.a. uit de wijze, waarop de uitslag werd verkregen. De beide juryleden kenden de overwinning toe aan Robinson, doch de scheidsrech ter had Carmen Basilio als overwinnaar genoteerd. De tiende en elfde ronde vormden het hoogtepunt van de strijd. Robinson ver hoogde het tempo en toen bleek hoe prachtig de 38-jarige ..Sugar" zich op het gevecht had voorbereid. Basilio dien de zijn tegenstander echter op even harde en strijdlustige wijze van repliek en zo ontwikkelde zich een duel. waar bij geen toeschouwer meer op zijn plaats kon blijven zitten. Staande moedigde men de beide boksers aan en de 20.000 maakten met hun onafgebroken ovaties een tumult als was het Chicago-stadion met honderdduizend toeschouwers ge vuld. In de laatste ronden zag men vaak weer de grote Robinson van weleer aan het werk. Zijn stoten wonnen aan pre cisie en af en toe bleek de titelhouder nu toch niet meer in staat de aanvallen op te vangen. BLOEMENMEISJES Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer bloemenmeisjes tüdens de drukke week-einden bloemen uit te doen delen aan toeristen Men denkt dit te doen gedurende vyf weken, te beginnen op f 12 april. Het Vierkant zal feesteiyk versierd worden met vlaggen en bloemen. Helaas verleent de gemeente geen medewerking by het aanbrengen van de bloemen en het hijsen of strijken van de vlaggen. Voor WV zal het een zware opgave zijn de bloemen steeds tydig te verversen, want verwelkte bloemen zyn een aan fluiting. Het werd algemeen betreurd, dat de middenstanders zo weinig mede werking verlenen by de gevelversiering. FEESTEN Het zomeravondfeest zal in juli wor den gehouden: het programma zal nog nader uitgewerkt worden. Het jeugdfeest ter gelegenheid van de Lisser kermis en in samenwerking met de harddraverü- vereniging en het Oranjecomitê, zal in het najaar worden gehouden Men hoopt met dit feest te voorkomen, dat de jeugd rondzwalkt over het kermisterrein en over gaat tot baldadigheid. Studente nkampieenschappen Gisteren werden te Amsterdam de Nederlandse studentenkampioenschap pen besloten met basketball en de per soonlijke wedstrijden bij tafeltennis en badminton. In het heren enkelspel tafeltennis be haalde de Amsterdammer Goudsmit voor de vierde maal in successie de na tionale titel. Hij versloeg in de finale de Delftenaar Duim met 21-13. 21-19. 21-11 en had in de halve finales de Koreaan Kim. van wie hij maandag in de team wedstrijden verrassend had verloren, verslagen met 21-7. 21-14. Lex Karamoy (Leiden) was al in de eerste ronde door de Wageninger Broekman met 21-12. 19-21 en 15-21 uitgeschakeld. De uitslagen van het tafeltennis waren: Heren enkelspel: halve finales: Goud- smit (G.U. Amsterdam» slaat Kim (Delft) 21-7, 21-14. Mendel (Leiden) verl. van Duim (Delft) 14-21. 22-24; Fi nale: Goudsmit sl. Duim 21-13, 21-19. 21-11. Heren dubbelspel: halve finales: Roos en Kim (Delft) sl. Goudsmit en Kat (G.U. A dam) 22-20, 22-20: Karamo' en Mendel (Leiden) sl. Broekman en Ver sloot (Wageningen) 21-10. 21-19; Finale: Roos en Kim sl. Karamoy en Mendel 21-19. 24-22. Dames enkelspel: eindstand finalepoule: 1. mej. Timmermans (G.U. A'dam). 2. mej. Van der Kam (Utrecht). 3. mej. Rogmans (Leiden); Dames dubbelspel: eindstand finalepoule: 1. mej. Teeseling en mej. Timmermans (G.U. Adam». 2. mej. Van der Kam en mej. Govers (Utrecht). 3. mej. Bakker en mej. Schouten (V.U. Amsterdam); Gemengd dubbelspel: eindstand finalepoule: 1. mej. Teeseling en Goudsmit (G.U Am sterdam). 2. mej. Rogmans en Grimber gen (Leiden). 3. mej. Timmermans en Prick (G.U. Adam). Basketball leverde een kampioenschap op voor de versterkte ploeg van U.S.. die voor de Gem. Universiteit Amsterdam uitkwam. De finale van het heren enkelspel badminton was geheel een Delftse aan gelegenheid. Van Galen Last veroverde de titel. In het dames enkelspel werd mej. Peeters (Nijmegen) kampioene voor mej. Liem (Leiden). MET UW LOMPEN EN METALEN Caeciliastraat 41 - Leiden - Tel. 25242 Thuis 26574—26700 Aan de spits met pryzen voor oude metalen, lompen, afvalstoffen, oud- en bruikbaar yzer. Ook affehaald. slanke li|n der Jeugd intact - Al herstel ze met Wex - de verkwikkende gezondbeidsdrank Wex is in samenstelling puur natuur en vri) van suiket Dieet kan nuttig zijn, maar om de vor- k mmg van overtollig vet te voor komen zo ontsierend en vaak zo schadelijk moet U elke mor gen een verkwikkend glas Wex nemen. Met Wex wordt niets ge forceerd. 't Werkt geleidelijk, en dat is dubbel prettig. Maar wat U dadelijk opvalt is de verkwik king die over U komt en die zich in een volkomen welbehagen de monstreert. Met Wex voelt ge U weer helemaal een ander mens. Dat ruisend, brut- send Qlas Wex dadelijk na hetop- staan een blfi begin als vos prille lentedag. boudt Uw gewicht im evenwicht. DAMESHOEDEN CAPRDCE - Donkersteeg 9 vraagt zelfstandige VERKOOPSTERS en AANKOMENDE VERKOOPSTERS. TEVENS VERKOOPSTERS voor enkele dagen per week. Aanmelden dagelijks van 912 uur en van 26 uur. Van Houten chocoladekorrels zijn een gezonde, voedzame lekkernij, verkrijgbaar in melk en puur. Let U vooral eens op de handige cellophaan-verpakking: U ziet wat U koopt en U koopt wat U ziet. Vraag vandaag Uw winkelier om een zakje van 200 gram voor 85 cent. op de boterham NETTO 200 GR AH

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9