Laatste Berichten WOENSDAG 26 MAART 1958 Enthousiaste hulde van Scheveningse vrouwen Een stortvloed wit. en goedgemutste Scheveningse vissersvrouwen overviel de Koninklijke stoet vandaag aan <*e Scheveningse haven, waar een bijzon dere hulde was voorbereid. Toen de koninklijke auto stopte werd deze met een omgeven door deze vrouwen in hun fraaie drachten, die zich na lang wachten in een koude regen warm juichten voor de beide vorstinnen. Zo groot was het gedrang, dat recher cheurs. fotografen en persfotografen geen kans zagen hun werk te doen. Zelfs de deur van de limousine waardoor enige geschenken zouden worden over handigd, kon eerst niet open. Hofdigni- tarissen, die zich uit hun auto's stortten, stonden eveneens machteloos tegenover de enthousiaste menigte, die het protocol aan duigen deed vallen. Koningin Juliana en Koningin Eliza beth, eerst wat confuus door zoveel spontaan betoon van toegenegenheid, lachten en wuifden vriendelijk tegen de hen omringenden. Toen eindelijk het rechterportier van de koninklijke limou sine open kon, werd een zeer mooie Scheveningse omslagdoek aan de Britse vorstin aangeboden. Daarna volgde een zorgvuldig nage bouwd model van de logger Sch. 233, aangeboden door de 64-jarige schipper B. Rog. Hij is de man, die dit schip drie maal tot de overwinning in de strijd om de Blauwe Wimpel voor de best verzorg de vis voerde. De „Dirk" van de rederij A van der Toorn, lag tussen de vele andere fraai gepavoiseerde loggers en treilers in de vlaggende tweede binnenhaven. Het want van vele schepen was bezaaid met juichende jongetjes. De hellingen van de haven waren, ondanks de druilende re gen, dicht opgepakt met juichende toe schouwers. Toen het enthousiasme der Scheve- ningers een beetje was geluwd en de geschenken overhandigd waren, kon met zachte hand voldoende ruimte worden gemaakt om de koninklijke auto's met de daarop volgende hofwa- gens ruimte te bieden om langzaam weg te rijden. Lunch bij minister Luns Bij de lunch, die minister Luns van middag aanbood aan de heer Selwyn Lloyd, waren ook aanwezig de Engelse ambassadeur in Den Haag, Sir Paul Mason, de Nederlandse ambassadeur in Londen, de heer Stikker, de twee Ka mervoorzitters. enige Kamerleden en verder nog enige ambtenaren. Het aan de lunch voorafgaande on derhoud tussen minister Luns en zijn Engelse ambtgenoot Selwyn Lloyd. heeft geduurd van 11-20 tot 12.45. Het gesprek werd bijgewoond door de Engelse ambassadeur Sir Paul Mason, staatssecretaris E. H van der Beugel en de Nederlandse ambassadeur in Londen mr. D. U. Stikker. De stuwdam van Aswaan Voordracht van dr. B. H. Strieker Over dit onderwerp hield dr. B. H. Strieker gisteravond een lezing in het Rijksmuseum van Oudheden. in Egypte valt geen regen en het land is slechts bewoonbaar, doordat de rivier de Mijl. die er van zuid naar noord dwars doorheen stroomt, des zomers buiten zijn oevers treedt en de akkers onder water zet. Toen de Fransen on der Napoleon in 1799 het land bezet ten, bleek, dat met behulp van de mo derne techniek het systeem van be- vloeiïng grondig verbeterd zou kunnen worden. In de loop van de negentiende eeuw werden daarom nieuwe kanalen gegraven, pompinstallaties aangebracht en kleinere stuwdammen opgericht. Na dat deze werken voltooid waren, rees het verlangen, door het aanleggen van een reusachtig stuwmeer ook de wispel turigheid van de rivier zelf, die nu eens te hoog dan weer te laag stijgt en in ieder geval een groot gedeelte des jaars op lage waterstand vertoeft, aan banden te leggen. In de jaren 18971902 werd daartoe de stuwdam bij de zuidelijke grensstad Aswaan opgericht, een plaats gekozen vanwege de graniet-richel, die hier dwars over de stroom heen loopt en een solide fundering voor het bouw werk opleverde. De stuwdam heeft de welvaart van Egypte zeer verhoogd en de bevolking is sedert hij gebouwd werd verdrievoudigd, maar ongelukkigerwijze heeft hij tevens de vernietiging ge bracht aan een zeer groot deel van de resten der faraonosche beschaving. In het stuwmeer verdronken een dozijn grote en goed bewaarde tempels, het heilige eiland Philae. eens de parel van Egypte genoemd een der prachtigste antieke heiligdommen, die de wereld kende. Over een uitgestrektheid van tweehonderd kilometer stroomopwaarts, een waar magazijn van antieke kunst schatten, bleef niets gespaard, en met de cultuur verdween ook een geheel volk, het Nubische, dat zijn woonsteden moest verlaten en verspreid werd. Van het een en ander werden lichtbeelden vertoond. „Zwitserland is een deel van W.-Europa" De Zwitserse minister van Buitenland se Zaken Max Petitpierre heeft gisteren voor de Interparlementaire Unie in Genève verklaard, dat „Zwitserland zichzelf als een deel van West-Europa beschouwt". „Tot het einde van de tweede wereld oorlog was de Zwitserse neutraliteit een van de elementen van het Europese evenwicht met een natuurlijke plaats in de politiek, eerst tussen de vier grote mogendheden en later tussen de drie, die aan Zwitserland grensden. Maar thans is de toestand totaal veranderd Er be staat geen Europees evenwicht meer. Europa is in tweeën verdeeld, ideologisch en politiek. Zwitserland ligt niet meer tussen beide helften van Europa, die van het Westen en die van het Oosten Zwit serland behoort tot West-Europa, niet slechts aardrijkskundig, maar door zijn democratische instellingen, zijn cultuur en zyn economische en sociale opvattin gen". Petitpierre voegde hieraan toe. dat de Zwitsers al enige tijd hebben toege geven dat „neutraliteit niet iets passiefs moet zijn onthouding maar een beginsel van handeling kan worden". „Prijs is te hoog" zegt Foster Dulles Moskou en topconferentie De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft gisteren op zijn persconferentie ver klaard dat de Sovjet-Unie voor het tot stand komen van een topconferentie een „verschrikkelijk hoge politieke prijs" tracht te vragen. Dulles was van me ning dat die prijs te hoog is. De Amerikaanse minister meende voorts dat de laatste Russische nota over een topconferentie de vooruitzich ten op de mogelijkheid van een derge lijke conferentie niet heeft doen toene men. Uit deze nota is gebleken dat voortzetting van de briefwisseling tussen beide landen de zaak, waar het om gaat niet bespoedigt, aldus Dulles, die hieraan toevoegde dat de toon van de Russische nota's steeds scherper wordt. Als dit de inleiding mocht zijn tot een topconferentie, is het beter geen confe rentie te houden. Hij ontkende, dat de V.S. bereid zou den zijn op het punt van de voorwaar den voor een topconferentie toe te ge ven. Maar in deze zaken bestaat altijd de mogelijkheid van een gerechtvaar digd geven en nemen, aldus Dulles. De Amerikaanse minister noemde de prjjs die de Sovjet-Unie volgens hem vraagt voor het houden van een top conferentie: Gelijkberechtiging (voor deelneming aan een topconferentie) van bepaalde Oosteuropese landen zoals Tsjecho- Slowakije en Roemenië met Westelijke landen als Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië; WASSENAAR Tentoonstelling van bijhels in Wassenaar JAARVERGADERING VER. CHR. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK In de leeszaal aan het Plein werd de jaarvergadering gehouden van de Ver eniging Chr. Leeszaal en Bibliotheek. De voorzitter, de heer K G. Tiel, ver meldde de goede samenwerking met de algemene vereniging in de federatie, waartoe na de bisschoppelijke goedkeu ring nu ook een r.-k. vereniging zal toe treden. Herdacht werd het overlijden van de ere-voorzitter, de heer S. van den Berg. Uit de jaarverslagen bleek van een bescheiden groei voor wat betreft het ledental, het boekenbezit, het aantal uitleningen enz. Wel baart de minder goede behuizing zorg. waaraan de ge meente niets wenst te doen. Als be stuursleden werden herkozen de dames mevr. Beker en mevr. Koning. Na de sluiting van de vergadering werd bezichtigd de door de 's-Graven- haagse Bij bel vereniging in het gebouw ingerichte tentoonstelling, welke tot en met a.s. vrijdag geopend blijft, Genoem de vereniging bezit een 28-tal Palestina- diorama's, welke in de Willemskerk aan de Nassaulaan te Den Haag. waar re gelmatig tentoonstellingen van bijbels worden gehouden, zijn opgesteld. Aldaar heeft de vereniging sinds vorig jaar ook een Bybelmuseum ondergebracht en om de aandacht daarop te vestigen is een deel van de collectie in de leeszaal ten toongesteld. Behalve bijbels, waaronder een uit het jaar 1548, zyn aanwezig een joodse gebedsrol en -mantel, een scho- far (ramshoorn), symbool van de stem Gods enz. De tentoonstelling is een be zoek zeker waard. Bescherm de reddingshaak en -lijn 't Kan voor Uw eigen redding zijn! iuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiin Mijnen voor Sumatra's westkust gelegd Het hoofdkwartier der Indonesische Marine in Djakarta heeft bekend ge maakt dat voor de westkust van Midden-Sumatra, tussen Pariaman, dat 50 kilometer ten noorden, en Painan, dat 50 kilometer ten zuiden van Padang gelegen is, mijnen zijn gelegd. Deze kuststrook is tot gevaarlijk ge bied verklaard, en voor de scheepvaart gesloten. DE HEER LABOYRIE NAAR DJAKARTA De heer A. Laboyrie, hoofd van het bureau Zuid-Amerika van de directie westelyk halfrond van het ministerie van Buitenlandse Zaken is vanmorgen met de Willem Ruys naar Djakarta vertrokken. De heer Laboyrie zal In de rang van eerste secretaris de belang rijkste medewerker worden van zaakge lastigde de heer Hasselman in de Indonesische hoofdstad. De nieuwe eerste secretaris heeft zijn Indonesische ervaring opgedaan in de jaren 1947 en 1948. Hij was toen toege voegd aan de staf van generaal-majoor Buurman van Vreeden. de toenmalige stafchef van het K.N.I.L. De heer Laboyrie diende als adviseur en was speciaal belast met aangelegenheden j betreffende de UNCI en de Commissie i voor goede diensten. Van 19541956 was hij als eerste secretaris verbonden aan de ambassade in Moskou. Een charmante foto van Prinses Beatrix en Prins Philip, genomen tijdens het galaconcert in Amster dam. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 25 maart Aangevoerd 10 partijen, f2 13—f2.20. Handel kalm. WOERDEN. 26 maart Aangevoerd 2 partyen, geen notering. LEIDERDORP INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING De tweede inenting tegen polio zal voor de jaargroepen 19521954 en 19561957 plaats hebben donderdag 3 april a.s. in het Dorpshuis. Onder de titel „Voor komen is beter aan genezen" is een cir culaire rondgestuurd, waarin de ouders opgeroepen worden zich met hun daar voor in aanmerking komende kinderen te melden aan het Dorpshuis .Slechts als iedereen gehoor geeft aan de oproep zal deze gevaarlijke ziekte uitgebannen kunnen worden. RAADSAGENDA De gemeenteraad komt op vrijdag. 28 maart des namiddags om 7.45 uur bij een ter behandeling van o.m. de volgen de punten: Regeling van het krediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten; aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten; verlenen van een subsidie aan de Chr. Oranjevereniging in de kosten van schoolfeestjes en -reis jes; verlenging van de ontruimingster mijn van onbewoonbaar verklaarde wo ningen; verlenen van een tegemoetko ming in de kosten van uitzending van een kind naar Leidse Buitenschool te Katwijk aan Zee. vaststelling van de rekening der zwemvereniging over 1957aanvulling van de hypotheek garantieregeling voor de particuliere woningbouw; aanvulling der legesveror dening. VOORSCHOTEN Stichting Gezondheidszorg Voorschoten vierde lustrum In het Gezondheidscentrum werd het eerste lustrum van de „Stichting Ge zondheidszorg Voorschoten" gevierd. Behalve de bestuursleden van de ver schillende kruisverenigingen waren hier bij aanwezig uiteraard het dagelijks be stuur. bestaande uit dr. M. v. d. Stoel, ds. H. P. Fortgens, pastoor J. Th. van Bemmelen en verschillende ereleden. Ook burgemeester en mevr. van der Hoeven en baronesse Sohimmelpenninck van der Oye gaven blijk van hun be langstelling. Op de hem eigen levendige wijze memoreerde dr. van der Stoel het ontstaan en de ontwikkeling van de ge zondheidszorg in Voorschoten. De eerste activiteit op dit gebied dateert reeds van het jaar 1909, toen onder leiding van burgemeester Vemède een kruisvereni ging werd opgericht. Een idee van des tijds om hier een ziekenhuis te stichten werd niet verder gerealiseerd dan het inrichten van enkele lighallen, die echter niet rendabel bleken te zijn. Ook de aanschaffing in latere jaren van een fietsbrancard bleek geen eclatant succes In de oorlogsjaren was het zover, dat de protestantse als de rooms-katholieke wijkverpleging ieder een wijkzuster in dienst hadden. Na de oorlog kwam er de behoefte aan samenwerking, waaraan in een vergadering onder leiding van burgemeester van der Hoeven vastere vorm werd gegeven, zelfs in die mate, dat er gesproken werd over het stichten van een gemeenschappelijk wijkgebouw. In 1950 kwam de oplossing van vele problemen; de stichtingsvorm. Na ijve rige, doch vergeefse pogingen om geld voor een gebouw bijeen te krijgen werd de oplossing gevonden dat de ge meente die daarin voor 100ri mee werkte het gebouw stichtte en de samenwerkende kruisverenigingen dit van de gemeente huurde. Vijf jaar ge- leden was dus het moment daar, dat alle werkzaamheden werden bekroond in de stichting van een gebouw, zoals het er nu staat. I Dr. M. van der Stoel deed tenslotte een beroep op de jongeren om verder uit te bouwen wat tot stand was gebracht. Ds. Fortgens bracht hulde aan de ononder broken activiteit van dr. van der Stoel voor de gezondheidszorg van Voorscho ten. Een bijzonder aardig intermezzo was een door zuster Dammers voorge dragen felicitatie op rijm. Veel by val ontving mevr. van der Stoel, die de belevenissen van een wijk zuster voordroeg. De bijzonder gezellige avond werd be sloten met het vertonen van enkele film pjes o.m. over Bali BURGERLIJKE STAND Geboren: Jeannette. dr. van J. v. d. Meer en M. J. v. Kaljk; Harry Walter, zn. van W. G. Gussekloo en W. v. Dyk; Maria, dr. van C. Weesjes en M. Karssemeyer; Astrld C„ dr van G J Hofman en A. v. d, Zwan. Ondertrouwd: G. G. Kneyber en M. N. Timmers; F. B. Douw en A. G. M. Voge laar. Getrouwd: W. den Hertog en C. J. Nagtegaal. VOORSCHOTENSE SPORTRAAD Gisteravond organiseerde de Voor- schotense Sportraad een causerie- en filmavond in het Cultureel Centrum. De voorzitter, de heer P J. van Lookeren Campagne, opende de bijeenkomst met een woord van welkom in het bijzonder tot de wethouder van Onderwijs, de heer G. Schrama. Het hoofdbestuurslid van de Ned. Vol- leybalbond, de heer F. v .d. Heuvel Ryn- ders belichtte de enorme groei van deze sport over de gehele wereld en in het bijzonder in Nederland. De heer J. F. Stroombeek, bestuurslid van de K.N.S.B behandelde in een zeer vlotte causerie de schaatssport, de oud ste sport in ons land. In een vraaggesprek met de ryder C. v. d. Eist werd het trainen van de kern ploeg in Hamar in Noorwegen onder de loep genomen De heer Nilo uit Lisse vertoonde een aardige kleurenfilm van lange-baan- wedstrijden. Mr. J. van Vollenhoven, secretaris van de Kon. Verbonden Ned. Watersportverenigingen, besprak ten slotte de zeilsport, Met het vertonen van een zeer instructieve zeilfilm en een in teressante kanosportfilm werd deze avond besloten. WARMOND Financiële positie moeilijk Koningin Elizabeth en Koningin juliana tijdens de inspectie van de erewacht op de Prins Hendrikkade. IS Raad vergaderde Onder voorzitterschap van de burge meester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne kwam de raad der gemeente gisteravond in openbare vergadering by een. Naar aanleiding van enkele goedge keurde begrotingswijzigingen op de dienst 1958. vroeg de heer Van Vliet hoe het met de goedkeuring van de begro ting staat. Voorzitter antwoordde dat de begroting pas is teruggekomen met enke le op- en aanmerkingen en derhalve nog niet is goedgekeurd. Vervolgens feliciteerde de heer Van Vliet de burgemeester met zijn herbe- I noeming. Aan het Ned. Genootschap tot Reclas sering werd een subsidie verleend van I f. 15.- De vergoedingen aan de kleuterscho len voor 1957 werden vastgesteld op, voor de R.-K. Kleuterscholen f. 3890.50 en voor de Christelijk Herv. Bewaarschool f. 1789.10. Voor 1958 zullen deze bedragen resp. zijn f. 3800 en f. 2100. Op laatstgenoem de vergoeding werd een voorschot ver leend van resp. f. 1000 en f. 250. Het voorgestelde bedrag van f. 10 als presentiegeld voor leden van het stem bureau werd op voorstel van de heer P. van Rijn verhoogd tot f. 12.50. Voor hel plan Oost werden de navolgende straat namen vastgesteld, gerekend van de He renweg; Marykestraat, Margrietstraat, Irenestraat en Bernhardstraat. Het con tact tot het gebruiken van bedrijfsruim te van de percelen Waagdam 20-22 werd voor een jaar verlengd voor de som van f. 250 ten gunste van de heer C. A. H. Sprünken. Aangenomen werd een voorstel tot het verkopen van bouwgrond t.b.v. de wo ningstichting Warmunda in het plan- Oost. Het betreit hier een bouwterrein van 3376 m2 tegen de prijs van f. 14.50 t.b.v. 22 woningwetwoningen. Tevens werd een voorschot verstrekt van f. 385.264.96 voor de bouw van 21 woningwetwoningen. Voorts werd een lening aangegaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten van f. 31.000, welk bedrag werd verkregen uit de Tweede Nationale Woningbouw lening. Naar aanleiding van een begrotings wijziging welke een woningverbetering betreft, merkten diverse leden op dat dit de uitvoering van het plan bebouwde kom afremmen. Bovendien verzocht men te onderzoeken of dergelijke besluiten geen verdere verplichtingen voor de ge meente zouden medebrengen. Aanvankelijk werd door B. en W. voorgesteld kredieten beschikbaar te stellen voor de verbetering van de He renweg en de Postdam. Later besloten B. en W. op dit voorstel geen beslissing te nemen gezien de financiële positie der gemeente. De financiële commissie ech ter wilde het voorstel in ieder geval aannemen en ter kennisname van Ged. Staten brengen, om c!e toestand der ge meente nogeens tot uiting te brengen, temeer daar de schuld hiervan niet bij de gemeente liet. Aldus werd besloten, echter zonder indiening van de bijbeho rende begrotingswijziging. LEZING „KATHOLIEKE ACTIE" Vele vaders en moeders hebben ge hoor gegeven aan de uitnodiging van de Parochiële Katholieke Actie om naar de zaal van Hotel „De Zon" te komen luisteren naar mevrouw C. Clarenbeek- Van Klaveren Zij kwam spreken over de voorbereiding en viering van het eerste communiefeest. De voorzitter van de K A de heer Joh. Sikking. heette alle aanwezigen welkom, maar vooral de spreekster en zuster Hermenegild, die op de meisjes school de taak van de voorbereiding vervult. Voor de pauze sprak zij over de voor bereiding van het kind tot deze grote eebeurtenis. De ouders mogen dit voor recht niet aan de school en de priesters overlaten, want het is een voorrecht, niet alleen voor de moeder; maar ook voor de vaders. Over de eenvoudig versierde ontbijt tafel sprak mevrouw Clarenbeek-Van Klaveren na de pauze. BEURSO VERZICHT Teleurstellende markt AMSTERDAM, 26 maart Er heerste vandaag een zekere terug houdendheid ter beurze waar de koersen Amerikanen willen zelf ook mascotte BESTELD BIJ VOORSCHOTENSE BEELDHOUWER De vliegers van het te Soesterberg ge legerde Amerikaanse 32-ste squadron I hebben de jeugdige beeldhouwer Rob Blöte te Voorschoten opdracht gegeven l voor hen als mascotte een beeld van een wolf te vervaardigen. Deze vliegers i hebben eind januari verwoed strijd gele verd om het bezit van de mascotte van de Amerikaanse basis Bitburg in West- Duitsland, een honderd kilo zware giet ijzeren tijgerin, maar willen nu blijkbaar liever een mascotte die echt hun eigen dom is. De wolf zal vrijwel natuurgetrouw worden afgebeeld, al worden de maten wat buitenissig: de lengte van het dier bedraagt twee meter. Het gewicht zal navenant zijn, want het beeld wordt in beton gegoten, zodat eventuele belagers met bijzonder zwaar materiaal voor de dag zullen moeten komen. Vermoedelijk wordt de wolf, die een groene kleur krijgt, met een helikopter bij de beeld houwer afgehaald als hij gereed is. NIEUWE UITGAVEN Onder de zeespiegel, door M. S. Nathu- slus. Geïll. door Mance Post Verschenen in de Jeugdserie bij ultg. N.V. de Arbel- Jeugdser! derspers, Amsterdam. Hlell tiger Uftg J H Kok N.V Kampen. irspers, Hlelko van Oaltje. Roman uit de der tiger jaren door Wolf Meesters. Uw wil geschiede, door ds Okke Jager, Ultg.: Bosch Keuning N.V.. Baarn. van de internationale waarden t.o.v. gis teren lager waren. De lusteloze stem ming weerspiegelde zich, by gebrek aan kooporders, in afbrokkelende koersen. Het teleurstellende slot van Wallstreet is hier mede debet aan. Aandelen Kon. Olie noteerden f. 156.20 en waren f. 1.30 lager dan gisteren, ter wijl het fonds bijna f. 2 onder pariteit New York bleef. De onzekerheid over de toekomst van de Amerikaanse oliebelan- gen in Saoedi Arabië speelt hierin een belangrijke rol. Aandelen Philips open den aan de lage kant op 261';. min 3, trokken daarna iets aan. doch vielen weer op de openingsprijs terug. Unile vers verloren 3 punten. Aku's moesten een punt op gisteren prijsgeven. KLM een fractie lager. De handel was vooral deze hoofdfondsen minimaal. De belangstelling voor de Scheep vaartwaarden was vanmiddag al even gering en de koersen waren er dan ook naar. KPM verloor 2 punten, Kon. Boot 1% lager, de overige waarden vrywel onveranderd. Cultures brokkelden verder af en de hoofdfondsen verloren een punt. In de hoek van de Staatsobligaties bleek de discontoverlaging ruimschoots verdisconteerd, terwyl de gunstige week staat van de Ned. Bank niet van invloed was. De prijzen weken niet veel af by die van de vorige dag. Verder werden ver nomen 6ri- woningbouwlening op 107 3 4 —8 (107 3/4) Rentespaarbrieven 103 3/4 —4 (103 3/4), 5 1/4% Bank Ned. Ge meenten 1013/4—2 (1013/4). WISSELKOERSEN Amsterdam, 26 maart Londen 10.62%—10.63; New York 3.78H—3.78H: Montreal 3.87%—388; Parys 89 85—89 95 Brussel 7.59%—7.60; Frankfurt 90 48%— 90.53%; Ziirich 86 64—86 69: Zürich <vt. fr. 88.34%-*8.39%Stockholm 73.18% 73 ^31 iKopenhagen 54 8954.94; Oslo 53 08%—58.13%; Milaan 00 86%— 60 90%; Wenen 14 61—14.62. Beurs van Amsterdam Woensdag 26 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 2% 92Ï4 92?4 Grootboek obl.3% 81 Ned. '47 3% (3) 91H &17* Ned. '51 3"'2 92UB 92% Ned. '53 (3%) 91% 91% Ned. '56 3% 91% 91% Ned. '48 3% 85A 85% Ned. '54 3% 86% 86% Ned. '55 I 3% 87 86% Ned. '55 II 3% 88% 89 Ned. *37 3 86% 86% Ned. W-B. lening 6% 107% 107% Dollarlng '47 3 89 89% Investeringscert. 3 93% 93% Ned. 62-64 3 93A 93^ Cert. NWS 61% 61 Indië '37 A 3 90 90% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 23% 24 Nat. Handelsbank 72% 70% Ned Handelmy149y4 149 Amst. Rubber 48% 47 Deli My en (Ver.) 63% 61% H.V.A85 84 Java Cult28 V* 28 Senembah 56 53% Vorstenlanden10% 10% A.K.U 156% 155% Berkel's Patent (v.) 189% 189 Calvé Delft cert. 299% 299% Kon. Pap. v. Gelder ns 178 Hoogovens cert288 288 Müller en Co. N.B. 321 319 Ned. Kabelfabr224 221 Philips 264% 260% Philips pref151^ 151 Unilever336 y4 333 Wilton Feyenoord 205% 204% Biliton 2de r175 171% Dordtse Olie gew. 654 645% Kon. Petr. <f. 20.156 5o 155 idem (50 A f20.25745 156.25 Holl. Amer. lyn 2337^ 132% Java China Paket 124 122 K Jj.M109 108-20 Ned. Stoomv. My. 127% 125% Kon. Paket My22334 210% Stoomvaart My. Ned. 145 244 Nievelt Goudr. cert. 248% 147 v. Ommeren cert. 202 200% Kon. Rott. Lloyd I3114 130 Ned. Scheepv. Unie 221% 119% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% Den Haag 1937 1 3.. 83 Leiden 1947 90 R'dam -37 I-in 3% 9>% Industr. Obligaties Philips DoUarlng *51 93% 94 Premieleningen A'dam '53 3 98% 96% A'dam '51 2% 87%B 87% A'dam '56 I 2% 84 83% A'dam '56 n 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 80y« 81% I Enschede "54 2% 82% 83% 1 Den Haag '52 I 2% 91 91% Idem II 2% 96 95% R'dam '52 12% 90% 91% Idem II 2% 91 Va Utrecht '52 2% 91 NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 199 199% H.B.U. eert184% 184% Rott. Bank 169% 169% Twentsche Bank151 150 Industrie Ondernemingen Albert Heyn^15-, Borneo Sum. H. My. 35 Ned. G. en Sp. fabr. 169 167% Kon. Ned. Grofsm. 92 Internatio63 62 Rott. Droogdok My. 479 479 Tieleman en Dros 9% 9% Ned. My. Walv.vrt. 76% 74% Spoorwegen Dell Spoorweg My 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24% Intern. Nickel 76% Anaconda 48A Bethlehem Steel 39% Cities Service 50 General Motors 35B Kennecott 91Vi Republic Steel 41% Shell Oil 68 Union Pacific 26% Un. States Steel 59% 24 A 75% 47% 38% 50 34 H 89% 41 68% 26% 58% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 26 3 Edelmet. Kon. AA 46 46% Pref. w.a. idem 55GB 56% Electrolas B 322B 330 Holl Constructie 350 360B Ing. bur. v. Bouwnyv 134 134 Int Kunststoff Ind 29% 30 Leidsche Wolspinn. 148L 147% Sikkens Lakfab '53 395 400 Ver Touwfabrieken 154% 135G3 Wernink's Betonm. 77GB 78UGB Van Wyk Textiel 66% 66% 112% 112%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7