PA», Bloemenveiling te Aalsmeer en tie Jaarbeurs in hoge belangstelling Een miniatuur-straatorgel voor de Britse koninklijke kinderen District Rengat thans in handen der regeringstroepen pïwiïartuiia ROOK MINDER Mei een enkel woord Agenda WOENSDAG 26 MAART 1958 Vorstelijke negen scheidden zich Zowel het Britse koninklijke paar als de Nederlandse koninklijke familie brachten de eerste nacht van het staatsiebezoek door in het paleis op de Dam. Daarna scheidden zich de toegen van Koningin Elizabeth en Prins Philip. De Britse vorstin vertrok om tien uur, nadat de burgemeester van de hoofdstad, mr. Van Hall afscheid had genomen, met Koningin Juliana naar de bloemenveiling in Aalsmeer. Nauioelijks toas deze stoet van wagens uit het gezicht verdwenen of Prins Philip en Prins Bernhard traden naar buiten, stapten in de auto's en vertrokken naar de Jaarbeurs in Utrecht. Juichend uitgeleide Intussen begroetten de beide vorstin nen. die overal langs de route in de hoofdstad werden toegejuicht, het pu bliek hartelijk, waarna de wagens op de meer verlaten wegen buiten de stad hun vaart versnelden. Om half elf arriveerden de auto's voor de Centrale Aalsmeersveiling, waar de belangrijkste figuren van de veiling aan de Britse vorstin werden voorgesteld. Vol ongeveinsde bewondering wandelde Koningin Elizabeth daarna door de enorme hal met zijn onvergetelijke schat van snijbloemen en planten. Zoals ge bruikelijk namen de hoge gasten ook plaats in de veilingbanken en amuseer den zich enkele minuten kostelijk met het drukken op de knoppen. Het bezoek duurde bijna drie kwartier. Kort na elf uur was het tijdstip van vertrek aange broken en werd afscheid genomen cm de tocht naar Den Haag voort te zetten. Prinsen op Jaarbeurs De beide Prinsen kwamen omstreeks half elf aan de hoofdingang van de Jaarbeursterreinen aan. Langs een weel de van voorjaarstulpen ging het daarna te voet naar de Julianahal. waar in het restaurant een groot aantal personen zijn opwachting maakte. Vervolgens be gaven de hoge gasten zich in gezelschap van het directorium van de Jaarbeurs naar het landenpaviljoen. waar een be zoek werd gebracht aan de Britse inzen ding. De Jaarbeursvoorzitter, dr. G. van der Wall hield hier een korte toespraak waarin hij de grote belangstelling rele veerde. die Prins Philip heeft voor wetenschappelijk onderzoek en de in dustriële toepassing daarvan. Het ver heugde hem daarom op deze Jaarbeurs een goed overzicht te kunnen geven van de industriële mogelijkheden, die Europa biedt. Hij wees er voorts op, dat de Europese ontwikkeling de Nederlanders in deze dagen sterk bezig houdt. Dr. Van der Wall gaf als zijn mening 0 Vervolg van pag. 1 „Alleen de Westerse eenheid kan vrede handhaven" De voorzitter van de Bondsdag. Eugen Gerstenmaier, die uit naam van de C.D.U. sprak, verklaarde dat West- Duitsland lid van de N A.V.O. zal blij ven, totdat er een ander veiligheids systeem in het leven is geroepen, dat een verenigd Duitsland minstens de- zeilfde veiligheid biedt als de N.A.V.O. op het ogenblik aan West-Duitsland". Hij zei voorts, dat West-Duitsland bereid is besprekingen te voeren met Moskou met het oog op een ontspanning in de wereld. Dr. Gustav Heinemann, die vroeger minister van Binnenlandse Za ken is geweest en nu deel uitmaakt van de sociaal-democratische oppositie, zei: ..Voor mij zijn de atoom- en waterstof bom slechts zoiets als insektenverdel- gende middelen, waarbij menselijke we zens de rol van insekten vervullen. Hij merkte voorts op dat het Westduitse constitutionele gerechtshof wel eens ge dwongen kan zijn zich met de kwestie bezig te houden of het bezit van atoom wapens al dan niet juridisch te verde digen is. Gerstenmaier antwoordde hierop, dat de regering en de C.D.U. met grote be langstelling uitzien naar een uitspraak van het hof op dat punt. want dit zou betekenen, dat het hof ook een uit spraak zou moeten doen over de vraag welke wapens toelaatbaar zijn om de vrijheid en de veiligheid van het volk te verdedigen. Bondskanselier Adenauer herhaalde, dat hij vertrouwen had in het Ameri kaanse leiderschap. „Geen enkel bonds daglid wenst, dat de Verenigde Staten zwakker zijn dan de Sovjet-Unie. En welke is de kracht der Sovjet-Unie? Haar met gangbare wapens uitgeruste strijdkrachten zijn sterker dan die van enig ander land en zij is ook tot de tanden bewapend met kernwapens. Er zal geen sprake kunnen zijn van ontwa pening. zolang de Sovjet-Unie gelooft de Westerse eenheid te kunnen ver breken. Daarom moeten wij alles in het werk stellen om de eenheid van het Westen te handhaven en tot. ontwapening te komen", aldus de Bondskanselier Kon rad Adenauer. Wederom oplichter in arrest Op verzoek van de gemeentepolitie van Ridderkerk is in Haarlem aange houden een 68-jarige Haarlemmer, die zich uitgaf voor bouwondernemer. Hij wordt verdacht van oplichting en/of verduistering. Een tweetal inwoners van Ridderkerk zou hij hebben bena deeld voor een bedrag van in totaal ongeveer f. 10.000. De man spiegelde zijn slachtoffers ge weldige projecten voor, waarvoor hij als bouwondernemer kapitaalkrachtige ge- interesseerden had weten te vinden. Het hem voorgeschoten geld heeft hij te eigen bate aangewend. Het staat reeds vast. dat de man, die reeds meermalen met de Justitie in aan raking is geweest en wegens praktijken als deze tot gevangenisstraf is veroor deeld, in Noord- en Zuid-Holland meer slachtoffers heeft gemaakt. Hij zou ook geïnteresseerd zijn in de exploitatie van het vakantieoord „De Woeste Hoogte" te Beekbergen, dat op het ogenblik wordt gebruikt als opvangcentrum voor uit Indonesië gerepatrieerden. De exploita tie van dit vakantieoord zou door hem en de beide Ridderkerkers kunnen wor den opgezet. te kennen, dat een behoorlijke voorproef van de artikelen, die een vrijhandels zone kan produceren op de Utrechtse Jaarbeurs wordt geëxposeerd. Hij ver zocht Prins Philip in ogenschouw te nemen, wat dit betekent voor de wel vaart van de beide volkeren. Miniatuur-orgel Aan het slot van zjjn toespraak bood dr. Van der Wall een geschenk aan voor Prins Charles en Prinses Anne, een miniatuur draaiorgel. Prins Philip moest het even proberen en meteen klonk het „Land of hope and glory" door de hal. Het Utrechtse stadorgel, dat eveneens in het landenpaviljoen staat ongesteld, nam onmiddellijk de melodie over. Het orgeltje voor de beide koningskinderen is een verklein de kopie van een normaal straatorgel. De voorkant is vervaardigd uit eike hout en gebeeldhouwd in Rococostijl. Na dit intermezzo begaf het hoge ge zelschap zich naar het open terrein. Grote belangstelling legden de beide Prinsen aan de dag voor de machines en apparaten voor de wegenbouw. In de Margriethal werd de afdeling bouwma terialen bezocht, waarna het gezelschap de nieuwe Nederlandse helikopter „Koli brie" bezichtigde. Na nog een bezoek te hebben gebracht aan de Bernhardhal, vertrok het gezelschap om twintig minu ten voor twaalf vanuit de zij-ingang van de Jaarbeursterreinen aan de Muntkade naar Den Haag. Versierde Residentie Reeds wekenlang hadden de voorberei dingen voor het staatsiebezoek hun stempel gedrukt op het leven in de ver schillende sectoren van het Haagse leven. Want niet alleen het „tribolium" op het Buitenhof, de erepoort op het Korte Voorhout en al die andere van gemeentewege aangebrachte versierin gen. stonden vandaag als tastbare vreug de-uitingen in de Residentie, ook de door particulieren versierde straten, de portretten van de hoge bezoekers in vele etalages en achter de ramen van woon huizen en niet te vergeten de ontelbare Engelse en Nederlandse vlaggen die met elkaar het aantal van zeshonderd „officiële vlaggen" verreelvuldigden brachten fleur in de feestende stad, waar waar de koninklijke gasten, nadat zij vóór de lunch afzonderlijk in het Huis ten Bosch waren aangekomen, o.m. een bezoek brachten aan de tentoonstel ling „Toen Elizabeth" regeerdein het Gemeentemuseum. Na de lunoh en het bezoek aan het Gemeentemuseum, waaraan een tocht naar Scheveningen was voorafgegaan, vond. na een officiële ontvangst van het Haagse gemeentebestuur, een recep tie voor de Engelse kolonie plaats in de Dierentuin, waar 2500 personen aanwe zig waren. Daarop keerde de Koninklijke stoet naar het Huis Ten Bosch terug. Vanavond wordt in de Thèveszaal een banket gehouden, aangeboden door de regering. Ook plaatsen ten zuiden van Prapat bezet Volgens Radio-Djakarta beheersen de Indonesische regeringstroepen thans het gehele district Rengat ten zuidoosten van Medan. Ten zuiden van Prapat hebben zij enkele plaatsen en een naburig vliegveld bezet. Voorts verklaarde Radio- Djakarta dat 178 opstandelingen zich met hun bewapening hadd enovergegeven tijdens de zuiveringsacties op maandag in het gebied van Rengat en in Noord- Sumatra hebben de regeringstroepen de overgave aanvaard van 127 opstandige officieren en manschappen. Ook zei Radio-Djakarta, dat de wapens die buitenlandse agenten aan de opstandelingen in Midden-Sumatra hadden verstrekt en die door regerings troepen in Pakan Baroe in beslag werden genomen, zullen worden tentoongesteld voor het gebouw van het Indonesische ministerie van Voorlichting. Deze wapens bewjjzen dat de opstandelingen hulp uit het buitenland ontvangen, zo werd gezegd. Bijna alle Nederlandse scholen gesloten Einde dezer maand zullen nog twee Nederlandse middelbare scholen in In donesië worden gesloten. Hierna zal er in de gehele archipel nog slechts één middelbare onderwijsinstelling overblij ven, die in Djakarta gevestigd is. Het voortdurende proces van sluiting van Nederlandse scholen kan als een goede aanwijzing worden gezien voor de mate. waarin de Nederlanders sinds in december met de massa-repatriering een aanvang werd gemaakt. Indonesië hebben verlaten. Van weinig betekenis Een woordvoerder van de opstande lingen in Singapore zei gisteravond dat de verovering van een aantal steden in het opstandige Midden-Sumatra door Indonesische regeringstroepen „niets te betekenen had". „Wat heeft men aan het veroveren van kleine steden, die al lemaal wijd verspreid liggen, wanneer het onmogelijk is tussen deze plaatsen verbinding tot. stand te brengen?", zo zei hij. „De Nederlanders hadden 50000 man troepen op Sumatra tijdens de laatste revolutie maar zij konden niet heel Sumatra overnemen, omdat zij geen verbinding tussen hun steunpun ten tot stand konden brengen »De Bij het begin van de anti-Nederlandse Centrale regering zal hetzelfde lot als actie bezochten bijna 7.500 Nederlandse de Nederlanders ondergaan aldus de kinderen in Indonesië 83 Nederlandse woordvoerder. j lagere en middelbare scholen. Op het c, t j ogënblik bedraagt het totale aantal bjafroedain vraagt om leerlingen 2.100 op de 27 scholen, die op [Java. Sumatra, Borneo en Bangka en erkenning Billiton nog open zijn. Dit beteken*, dat I in drie maanden tijd meer dan 70% der Nederlandse schoolkinderen het |V\ v d c i 0 t Hilversum I, (402 m.). VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Ethiek en techniek, door dr. C. J. Dlppel. Derde lezing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Israëlische liederen. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Ver kiezingsuitslagen en gram. 23.00 Nws. 23.15 Verkiezingsuitslagen en gram. Hilversum II, (298 m.). NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.25 Koorzang. 18.45 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Orgelconc. 19.30 Bui tenlands overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio- krant. 20.20 Passlestonde. 21.00 Verkle- zingsultsl. en gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Sportultsl. 23.20 Gram. 24,002.00 Verkiezlngsuitsl. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00—17.40 Voor de kind. NTS: 19.3019.45 Staatsiebezoek v. Ko ningin Elizabeth en Prins Philip (fllm- overz.), AVRO: 20.00 Caesar en Cleopatra, spel. NTS: 22.00 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 22.301.00 Ver kiezlngsuitsl. (Intermezzo: 23 00-23.10 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip, (fllmoverz.) VOOR DONDERDAG 27 MAART Hilversum I, (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw 9 15 Gram 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Mil. ork. 11.45 Voordr. 12.00 Gram. 12.15 Jazzmuz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 13.20 Meded. of gram. 13.25 Lichte muz. 13 55 Beursber. 14.00 Vlooi en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz. 15.45 Voordr. 16.00 Gram 16.30 Lichte muz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Zang en piano. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Lichte muz. 1845 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 I quattro rusteghi, opera. In de pauze 21.45—22.00 Act.) 22.35 Gram. 22.50 Sport- act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 23.16 Act. of gram. 23.2024.00 Dis- cotarla. Hilversum II. (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer ber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Pianoduo. 12.25 V. h. platteland. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.45 Het Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Bariton en plano. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Promenade-ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamerork. en solist. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Mil. Kapel. NCRV: 18.15 Staatsiebezoek van Ko ningin Elizabeth en Prins Philip. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal per spectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R. In een door hem voor een massa bijeenkomst gehouden redevoering, wel ke door Radio Padang werd uitgezon den, heeft Sjafroeddin, de premier der tegenregering in Midden-Sumatra. be toogd dat de ZOAVO-Ianden zijn rege ring onmiddellijk dienen te erkennen. Hij zette uiteen, dat ten aanzien van Midden-Sumatra niet langer van een opstand kan worden gesproken, doch dat hier sprake is van een burgeroorlog, evenals destijds in Spanje. De buiten land hebben verlaten. De scholen, die eind maart worden gesloten, zijn het lyceum in Bandoeng en de middelbare school in Soera'oaja. Des Alwi naar Genève Des Alwi. de woordvoerder in Singa pore van de Midden-Sumatraansc op standelingen, is gisteren met een landse regeringen dienen zich thans. heime bijzonder missie" uit Singapore evenals zij in het Spaanse conflict heb ben gedaan, uit te spreken. De premier richtte zich in het bijzon der tot de landen van de Zuid-Oost- Aziatische verdragsorganisatie, die geen profijt zullen hebben van erkenning van het huidige Indonesische regime, daar het grootste deel van de Indonesische produktcn voortkomt uit de door de op standelingen beheerste gebieden. naar Genève vertrokken. Hij reist via Rome en wordt vergezeld door zijn echtgenote en drie kinderen. Voor zijn vertrek deelde Des Alwi me de. dat majoor Pantouw. die de leiding heeft over de vertegenwoordiging in Singapore van de opstandelingen. T. het begin dezer week Singapore heeft ver laten. Hij voegde er aan toe. dat hun Leef verstandig! Vermijd de volle tram of bus met hoestende en proestende mensen. MAAR.... dat is vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD Bij griep poeders, tabletten en cachets Ze helpeD snel cd afdoeod, behouden lange tijd bun werking en veroorzaken geeo vermoeidheid of versuffing. Zijn daardoor geschikt om tijdens het werk te worden ingenomen. Uitnemende reportage over Koninklijk bezoek Gisteren stonden T.V. en radio volko men in het teken van de reportages over het Britse Koninklijke bezoek en hoewel het samenvattende overzicht 's avonds enige malen met storingen had te kam pen (het beruchte „Breakdown" ver scheen tweemaal langdurig op het scherm), kunnen wij toch met lof ge wagen over de enorme prestaties van de journaaldienst, waardoor men de reeks van actuele gebeurtenissen van uur tot uur heeft kunnen volgen, ook aan de hand van het uitstekend ver zorgde commentaar van Siebe van der Zee, naast wie dat van Dick van Bom mel afstak. Intussen hebben miljoenen in de huis kamers van verschillende landen intens met het concert, dat onder leiding van dr. Eduard van Beinum in het Concert gebouw gegeven werd, meegeleefd. Net op tijd kon de storing worden opgehe ven en zag men de entrée der vorste lijke gasfen, in samenzijn van Ko ningin Juliana. Prinses Beatrix en Prinses Irene. Advertentie of stop er mee! Bij apotheker en drogist vertrek geen verband houdt met de be weerde successen der regeringstroepen in Midden-Sumatra. Status en toekomst van Ned. bedrijven De vice-voorzitter van de Indone sische Nationale Raad, Roeslan Ab- doelgani, heeft verklaard, dat de Na tionale Raad gisteravond de „status en toekomst" van de in december j.l., tijdens de anti-Nederlandse campagne door de Indonesische regering „over genomen" Nederlandse bedrjjven be sproken heeft Tijdens een zitting, die drie dagen in beslag zal nemen en door president Soe- karno als voorzitter zal worden geleid, zal deze kwestie van alle kanten worden bekeken, waarna mogelijk advies zal worden uitgebracht aan het Kabinet. BINNENLAND Een baby van tien maanden Is gis teren levensgevaarlijk gewond bij een felle binnenbrand in de keuken van een huls aan de Uddelstraat te Den Haag. Een kind van twee jaar liep eveneens ernstige brandwonden op. Oorzaak van de brand was een omgevallen petroleumkachel. In de schuur van zijn vader is de 5- Jarige H. J. H. Veehof te Zeldam gemeente Ambt-Delden onder een achteruitrijdende tractor gekomen en op slag gedood Gisteren zijn twee nieuwe werktij denbesluiten afgekondigd voor categorieën van werknemers, die nog niet onder de arbeidswet vallen: het werktijdenbesluit voor bad- en zweminrichtingen en het werktijdenbesluit voor bioscopen. Zij tre den 1 Juni a.s. in werking. De Eerste Kamer zal de volgende week dinsdag en woensdag de begroting van O., K. en W. behandelen. Zaterdag a.s. zal de Vereniging tot Bevordering der Belangen van Slechtho renden het 50-Jarlg bestaan vieren met een jubileumvergadering in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Aan de veiling Westerlee in de Lier werden de eerste komkommers van dit seizoen aangevoerd door de tuinder T. Stolze aldaar. ZJj brachten 60 cent per stuk op. BUITENLAND Alle twintig inzittenden van een Dakota der „Indian Airlines" zijn maan dag om het leven gekomen, toen het toestel, op een vlucht van Simla in India naar Katmandoe in Nepal, vlak bij zijn bestemming verongelukte. Het uitgebrande wrak is door Nepalese militairen in het dichte oerwoud ten zuidwesten van Kat mandoe bereikt, nadat het door een Ne- palees vliegtuig was waargenomen. Het gevaar van een busstaking in Londen is gisteren een stapje dichterbij gekomen, doordat afgevaardigden van de 50.000 man personeel der Londense ver voersonderneming eenstemmig een loons verhoging van 8 shilling en zes pennies verworpen hebben Een arbitrageraad had deze loonsverhoging aanbevolen, nadat de onderhandelingen over de looneisen met de Londense vervoersautoriteiten waren vastgelopen. De afgevaardigden eisen een verhoging van tien shilling en zes pen nies De radio-activiteit in de lucht boven Noorwegen wis in maart dubbel zo hoog als ln de voorgaande zes maanden, zo heeft dr. Hvlnden van het onderzoekin stituut der Noorse defensie gisteren in Oslo bekendgemaakt De 23-jarige Roemeense danseres Doina Trandabur, die maandag ln Enge land is achtergebleven toen haar dans groep naar Roemenië vertrok, heeft toe stemming gevraagd pm in Engeland ie kunnen blijven. Het verzoek is in studie zo verklaarde gisteren een woordvoerder van het Britse ministerie van Binnen landse Zaken. In New Orleans is op 69-jarige leef tijd de trombonist Tom Brown overleden, die zich de componist noemt van het klassieke jazz-nummer Tiger rag" (het auteursrecht is evenwel toegekend aan Nick Larocca) Brown heeft ook gezegd, dat het woord „jazz" voor het eerst in 1915 in Chicago gebruikt is in verband met een orkest, waarvan hij leider was. Vlugge vingers sneden met een mes de ravenzwarte haervlechten ven de Is raëlische dorpelinge Amdna Eil Salim af, toen zij in een overvolle Nazareense bazar winkelde. In haar vlechten was een prach tige ketting met oude gouden munten gevlochten. Een Engelse doopsgezinde predikant heeft in Londen bekendgemaakt van plan te zijn een kliniek te openen waar men zich met psychologische middelen het roken kan ontwennen. Hij heeft reeds drieduizend aanvragen binnengekregen. De leider van de communistische partij in de Sovjet-Unie, Kroesjtsjef. heeft in een vraaggesprek met een vertegen woordiger van een Mexicaans blad gezegd dat de Sovjet-Unie Latijns Amerika van meer uitrusting en machinerieën voor de industrialisatie en ook met verscheidene grondstoffen kan voorzien. Kroesjtsjef noemde de Russische steun aan de minder ontwikkelde landen „onbaatzuchtig". Het stoffelijk overschot van Mike Todd is gistermiddag bijgezet in het fa miliegraf op de Joodse begraafplaats in een van de voorsteden van Chicago. De plechtigheid werd verricht door rabbi Rose, in aanwezigheid van de weduwe van Todd, de actrice Elizabeth Taylor, Mike Todd junior (28 jaar) en broers en een zuster van de overledene. De plechtig heid op de begraafplaats was vanaf de weg, waar zich duizenden nieuwsgierigen hadden verzameld, niet te zien; de plaats waar de overledene de laatste eer werd gebracht, was namelijk afgeschermd, Vol gens kennissen van Elizabeth Taylor was de actrice nadat zij per vliegtuig in Chicago was aangekomen een instorting nabij. Volgens berichten, die in Madrid zijn ontvangen, wordt er in Barcelona hier en daar gestaakt. De vorige week zijn pam- fletten verspreid waarin tot een algemene staking op dinsdag werd opgeroepen. De oproep schijnt gedeeltelijk opgevolgd te zijn. Gisterochtend lag het werk geheel stil in vijf grote bedrijven, waaronder de ..Hispano-Olivetti". waar drieduizend man werkt. Voorts wordt vernomen, dat de studenten van de letterkundige en de rechtsfaculteit zich hebben aangesloten bij de medische studenten, die staken uit protest tegen verlenging van hun studie. Uit de kathedraal San Lorenzo te Perugia (Italië) is een gouden met dia manten bezetten kroon boven een Maria- beeltenls gestolen. De waarde van de kroon wordt geschat op ruim tweehon derdduizend gulden. Voor de kust van Florida is dinsdag avond een particulier vliegtuig neerge stort. Van de zes inzittenden kwamen vijf om het leven. De zesde ls ernstig gewond. pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Tijdschriften- kron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Avondover denking. 22.55 Staatsiebezoek van Konin gin Elizabeth en Prins Philip. 23.15 Nws. 23.3024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.1017.30 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.15 Filmprogr. 21.45 Epiloog. NTS: 22.0023 00 Staatsiebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. Engeland, BBC Home Service (330 m.). 12.00 Voor de scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Meded. 14.15 Gevar. muz. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Krit. 17.30 Gram. 17.45 Folkloristisch progr. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19 40 Sport. 19.45 Rep. Staatsie bezoek. 20.00 Ork. conc. 21.00 Hoorspel. 2200 Nws. 22.15 Radio Link. 23.00 Gevar. muz. 23.30 Caus. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 247 m.). 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale's Dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws. en gevar. progr. v. d. arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Gevar. muz. (Orh 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Lichte muz. 16.10 Sport. 16.30 Nws. en gevar. muz. 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Da le's Dagb. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gram. 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.) 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersengymn. 21.00 Gram. 21.30 Nws. en vragenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 ld. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.15 Lichte muz. (Om 0.30 Nws.) 0.55—1.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Dans- muz. 14.00 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Vrol. muz. 20.25 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Kamermuz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 1.00 Orgelconc. Frankrijk 3 (Nat. Progr.) 235 en 280 m. 12.00 Operamuz. 13.00 Nws. 13.05 Klank beeld. 14.05 Kamermuz. 16.40 Kamermuz. 17.10 Gram. 17.15 Orgelrecital. 18.00 Ka mermuz. 20.00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.52—24.00 Nws. Brussel, (324 en 484 m.). 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Volks- muz. 15.00 en 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Klavecimbelrecital. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Koorzang. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.50 Voordr. 20.00 Gram. 20.10 Missieklankb. 20.40 Ork. conc. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Int. radio universiteit. 22.30 Gevar. muz. 22.55 23.00 Nws. 484 nu: 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Voor de jeugd. 14.15 Gram. 15.30 Idem. 16.05 Lichte muz. 16.35 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.23 Kamermuz. 18 00 Voor de sold. 19.20 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Orgel conc. 22.55 Nws. WOENSDAG bu, .„„al (grote zaal): Uitvoering „Mattheus Passion" door „Ex Animo". 7.15 uur nam. Prediker. Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Ned. Ver. voor sexuele hervorming. 8 uur nam. Gerecht 10. Spiritistisch Genootschap. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Prediker: Bijeenkomst C.H.U. (verkie zingsuitslag) 7.30 uur nam. Rehoboth: Bijeenkomst A.R. (verkie zingsuitslag) 9 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho-syn- these Spr. B. v. d. Meer over: „Het kwaad en het denken". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 7i uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering „Mattheus Passion" door „Ex Animo". 7.15 uur nam. Kamerllngh Onneslaan 22. Jaarvergade ring Wit-Gele Kruis. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhistori sche Ver. Spr. T. Tieleman over een reis naar Italië. 8 uur nam. Levendaal 1. Kookwedstrijd en paasver- siering voor kinderen. 25 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuis: Jaarverga dering Zwem- en Polovereniging „De Does". 8 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huls. Mo deshow Van Strien. 8 uur nam. Oegstgeest. Witte Hul6. Leden vergadering Oranjever. 8 uur nam. Het podium maakte door de prachtige versiering een imponerende indruk en toen het Concertgebouworkest inzette, kon iedereen zich trots voelen over zulk een schitterende, feestelijke klank in Wagenaar's „Cyrano de Bergerac". De keuze van Edgar Elgar's Enigma variaties leek ons bepaald minder ge schikt voor een avond als deze, maar zij was bedoeld als eerbetoon aan de En gelse gasten - werk van een Engelse componist - en verdiende als zodanig waardering. Ook hier kwamen de voor treffelijke hoedanigheden van het or kest duidelijk tot haar recht. Tijdens de reportage is ons nog spe ciaal het aardige moment opgevallen, waarop Koningin Juliana de achter de ramen van het Paleis op de Dam staan de Prins Bernhard in de ovationele hul de betrok. VRIJDAG Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-Orkest o.l.v. W. van Otterloo. Pianist Jean Casadesus. 8 uur nam. Stadhuis (trouwzaal): Leids Jeugdpar- lement. Spr. weth. A. J. Jongeleen. 7i uur nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrou wen. Lezing over de broodmaaltijd. 2^ uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Reisvereniging. 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Studentenzangkooï en Collegium Musicum. 8 uur nam. De Harmonie. Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukelom over het Krüger-wildpark. 8 uur nam. In den Vergulden Turk. Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank LeidenOegst geest. 7.30 uur nam. Leiderdorp. Gebouw Eikenlaan Vergadering N.C.V.B. 8 uur nam. Leiderdorp Dorpshuls. Politiek cabaret. P.v.dA. 8 uur nam. ZATERDAG St. Antonius Clubhuis: Toneelavond Ver. van Gerepatrdeerden. 8 uur nam. Academie: Kastelendag. 9 3/4 uur nam. Ontspanningszaal HCW: Feestavond Eerste Leidse Drum- en Jeugdorkest. 7 3/4 uur nam. Gulden Vlies: Prot. Chr. Onderwijzers ver. Spr. A. v. Kapel „Hoe luisteren we naar muziek"? 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Feestavond „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver naar Noordwijk. 2-J uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's Getuigen. 5i uur nam. MAANDAG T. Brandsmastraat 174: Volle Evang. Kerk. Spr, B. W. J. Robert. 7i uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Paasbijeenkomst. 8 uur nam. DINSDAG Steensohuur 6: Voordracht over doel en wezen der Vrijmetselarij. 8 uur nam. Centraal: Ledenverg. Chr. Hist. Jonge renkring. Spr. P. S. Harmsen over school keuze. 8 uur nam. Boerhaavelaan 44Diploma-Uitreiking Don Boscoschool. 8 uur nam. Vliet 1: Paasfeestviering Ver. van Ge- repatrieerden. 7 3/4 uur nam. Haagweg 4: Diploma-uitreiking Vak avondschool. 8 uur nam. De Harmonie: Veteranenlegioen Neder land. Spr. de heer H. A. Korthals over Westerse eenheid. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. Tentoonstellingen van werk van Kees Verwey en Chris le Roy. (tot 14 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Fototentoonstelling (t/m 12 april). Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling van Friese boeken (t/m 2 april). BIOSCOPEN Lido: „Jenny", 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: „Groot alarm bij de geheim® dienst". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Het Bolshol Ballet". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Sénéchal". A.l. Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tot de laatste man". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 29 maart te 8 uur waargenomen te Leiden door Apo theek Herdingh Blanken., Hogewoerd 171, tel. 20502 en te Oegstgeest door Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. B(j geen gehoor bjj Uw halsarts of specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V P- rsl. afg uur c V t s a cS Helsinki zwaar bew. zzo 1 -13 0 Stockholm zwaar bew. nno 1 -7 Oslo licht bew. windstil -8 0 Kopenhagen half bew. o 10 -1 0 Aberdeen geh. bew. ozo 2 4 0.1 Londen regen ono 2 6 2 Amsterdam regen ozo 4 6 4 Brussel regen zzo 5 9 0 Luxemburg geh. bew. zo 2 4 0 Parijs regen zzo 3 9 0.2 Bordeaux geh. bew. z 5 10 2 Grenoble zwaar bew. windstil 7 8 Nice geh. bew. nnw 3 18 8 Berlijn half bew. O 4 -2 0 Frankfort zwaar bew. ono 2 3 0 München zwaar bew. zzw 1 -1 0 Garmlsch P. zwaar bew. z 1 2 0 Züricih zwaar bew. zo 2 2 0 Genève zwaar bew. w 4 7 1.1 Locarno geh. bew. windstil 3 8 Wenen geh. bew. Zo 8 -1 0 Innsbruck zwaar bew. w 3 1 0 Rome regen z 5 12 3 Ajaccio geh. bew. n 1 11 19 Madrid geh. bew. w 5 9 2.1 Mallorca zwaar bew. wzw 6 16 0 Algiers zmar bew. w 8 14 O

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2