Quick Boys op VVGZ door bijna knappe 6-2 zege landskampioen Geslaagde uitvoering Excelsior^' Zonder Nieuwenhuyzen is aanval aanzienlijk produktiever Beheerst werk v en brug w- aan rek Invaller Ralph Gubhins bracht Bolton in eindstrijd Cup Bij Piet van de Pol kwam titel 47-2 in bekwame banden MAANDAG 24 MAART 1958 Nog één puntje (Van een onzer verslaggevers) In een wedstrijd, waarin voor beide ploegen veel op het spel stond, heeft Quick Boys de produktiviteit van de laatste weken kunnen handhaven en een forse 62 zege op VVGZ kunnen boeken. Voor Quick Boys, dat al meer in Zwijndrecht was verrast stond de kam pioenstitel op het spel, terwij VVGZ in tegenstelling tot vorig seizoen, hevig in de degradatiestrijd is betrokken. Dat was ook wel aan het speltype van de roodhemden te zien, want ze trokken fel van leer, te fel zelfs vaak, hoewel daarbij geen unfairheid voorop stond. Scheids rechter Molendijk trad daartegen afdoende op, hoewel hij best nog wel eens een keer meer had kunnen fluiten. Al met al is het toch wel een aantrekkelijke wedstrijd geweest, vooral door de frisse open aanvallen van de Katwijkers, die nu toch wel in een vorm spelen, die hen het kampioenschap volkomen waardig maakt. De Katwijkers traden met een invaller aan voor Nieuwenhuijzen, die nog steeds rust moet houden. Met al zijn techniek slaagt de Haagse Katwijker er toch niet in veel vaart in de aanval te brengen en het moet deze rasvoetballer tot nadenken stemmen, dat tijdens zijn afwezigheid de produktiviteit veel gro ter is. Quick Boyys begon al dadelijk met een serie aanvallen, die wel veel gevaar brachten voor de Zwijndrechtse defensie, maar die toch niet meer opleverden dan een hele serie corners, die door doelman Nouwen knap werden gekeerd. Districtswedstrijd Oost - West Niet alleen uit oogpunt van de tel ken jare weer terugkerende vraag of nu het westelijk dan wel het oostelijk elftal de sterkste is, is de voor a.s. zaterdag vastgestelde wedstrijd Oost-West van belang, maar meer nog, omdat het Ne derlands zaterdagelftal voor het over grote deel zal worden gerekruteerd uit de spelers, die in deze wedstrijd uitko men. In beide elftallen komen naast vele oude beleenden een aantal nieuwe lingen uit, van wie men nog al ver wachtingen heeft. De wedstrijd van za terdag, die, zoals bekend, op het terrein van Sparta Enschede zal worden ge speeld, brengt de volgende elftallen in het veld: Oost: Woudsma (DES) doel; Nymeyer (Sparta E> en Schuitemaker (DOVO) achter: Frankfort (Achilles E), v. Laar (DOVO) en Breman (Sportcl. Gene- muiden) midden; Dorgelo (Oranje- Blauw N), Hk. van Dalfzen en Hm van Dalfzen (Sportcl. Genemuiden), Kerk dijk (Sparta E) en De Waal (DOSK) voor. Reserves: Ten Donkelaar (Sparta E), Bouwman (Sparta E», Wennink (Achil les E) en v. Hall (DOVO). West: v. d. Gaag (Excelsior M) doel; v. d. Vuurst (IJsselmeervogels) en Kriek (Huizen» achter: v. Duijn (Quick Boys), v d. Schee (Spijkenissei en H. de Graaf (IJsselmeervogels) midden; Bout (Hui zen», Nieuwstraten (Zwart-Wit '27), v d. Oever (Quick Boys), v. Soeren (CJVV) en A. de Graaf (IJsselmeer vogels) voor. Reserves zyn: Den Hollander en Aan- dewiel (Quick Boys), Otto (AMVJ) en Koelewijn (IJsselmeervogels). Zaterdagvoetbal Uitslagen-standen 2e KLASSE SSSKozakken Boys 12 's-Gravenz. SVExcelsior, sch. n. opg. Ter LeedeHoogvliet afg. RWHARC sch. n. opg. VVGZQuick Boys 2—6 Quick Boys 17 13 2 2 28 57—21 Ter Leede 14 8 4 2 20 49—21 Excelsior M. 14 6 3 5 15 3629 's Grav. S.V. 15 6 3 6 15 22—27 Hoogvliet 14 5 4 5 14 30—25 ARC 14 5 3 6 13 24—37 RWH 14 4 3 7 11 21—28 Kozakken B. 11 4 2 5 10 24—28 VVGZ 14 3 3 8 9 2748 SSS 15 2 3 10 7 18—45 In deze stand is de gestaakte wed strijd ARC—Ter Leede niet opgenomen- 3e KLASSE A Rijnsb. BoysGr- Lindt 60 Capellc—SUS 4—1 Excelsior F—Ornas 40 SportlustMonster 22 Zwart Wit—NSW Z—2 NSW 17—26 Capelle 17—15 ZwartWit 1725 Excelsior P. 1713 Ornas 1820 Gr. Lindt 1612 Monster 1719 SHS 1711 Rijnsb. B. 17—19 Sportlust 17—10 4e KLASSE A De Lier—DEVJO 2—4 R'CL'Die Haghe 2—0 Remp. AltiusKoudekerk 73 RouwkoopNoordwyk 03 VWS—RAS 1—2 Noordiwyk 16—26 DEVJO 17—14 Semp. Alt. 1725 Die Haghe 1613 Koudekerk 1619 VWS 1612 De Lier 17—18 Oegstgeest 1610 ROL 1417 Rouwkoop 156 RAS 16—16 4e KLASSE B Katwijk—ZVV 4—1 TOGR—HVO 2—1 UnicumGWS 00 SV '35—RCV 3—1 LeidenSpirit 42 HVO 17—26 Leiden 17—13* Unicum 1521 Spirit 1512 TOGR 14—20 Katwijk 16—9 JAC 15—19 ZW 17—9 SV '35 16—18 RCV 14—5 GWS 14—16 Leiden twee winstpunten in minde ring wegens het staken van de wed- etxyd ZW—Leiden. 4e KLASSE A (WEST I) CSCA—Telefonia 6—0 (CSCA kampioen) KromhoutLisser Boys 33 KinheimZandv. Meeuwen 21 PVWAVI- en Vaardig 13 CSCA 15—2.» Kromhout 15—14 Lister Boys 1522 Zandv. M 148 VI. on Vrd. 14—19 SVOW 14—7 Kinheim 1518 Telefonia 121 PVWA 14—14 Het was daarom zeer verrassend, dat V.V.G.Z., geheel tegen de verwachting in, de leiding nam. Uit een ongevaarlijk lijkende aanval kwam de bal hoog voor doel bij de ongedekt staande rechtsbin nen, die met een kopbal via de handen van Den Hollander voor 10 zorgde. Dat was het sein voor Quick Boys om de zaken nog steviger te gaan aanpak ken. Aanval op aanval golfde nu op Nouwens veste af en hoewel deze uit stekend spelende doelman wel vele aan vallen kon keren, kon hij tenslotte toch niet verhinderen, dat Floor van Duljn na een uitstekende aanval de gelijkma ker kon scoren. V.V.G.Z. raakte door dit doelpunt wat van slag en ging feller spelen. Succes bracht dit niet, integen deel kwam er nog voor rust weer succes voor de Katwijkers. Van d. Oever was de maker van dit doelpunt, hetgeen de mid- voor op de van hem bekende wijze, d.i. met een daverend schot, deed. Na rust waren de Katwijkers verre de meerdere van V.V.G.Z., dat het tempo niet meer kon volgen. De Katwijkse voorhoede kon zich in deze helft ge ducht uitleven, waarvan dankbaar ge bruik werd gemaakt. De invaller voor Nieuwenhuijzen, de jonge v. d. Plas vierde zijn intree in de eerste ploeg met twee voltreffers, die de stand op 4—1 voor Quick Boys brachten. Voldoende was de doelpuntenhonger hiermee nog niet gestild en er zouden nog twee doel punten aan de score moeten worden toegevoegd, voordat het zover was. Floor van Duyn maakte hét mooiste doelpunt van de strijd toen hij een voorzet van Den Hoed op magnifieke wijze, volkomen onhoudbaar voor Nou wen, inkopte. Tenslotte dacht v. d. Oever, dat hy aan zijn stand verplicht was ook voor twee doelpunten te zorgen, hetgeen hy prompt deed. Dat V.V.G.Z. tenslotte vlak voor 'tijd de stand nog op 62 kon brengen uit een doelworsteling voor Den Hollanders doel, mag op reke ning van deze doelman worden geschre ven, die precies een jaar geleden in een doelworsteling een been brak en daar aan stellig op dat moment zal hebben gedacht. Nu nog een gelijkspel 'tegen Kozakken Boys en het verdiende kam pioenschap is een feit. Verrassend herstel Voetbal in Engeland Ralph Gubbins was zaterdagavond de gelukkigste man van Bolton. Ralph speelde als invaller-middenvoor in de ploeg van Bolton Wanderers tegen Black burn Rovers voor de halve finale van de Cup en scoorde de beide doelpunten, die Bolton een 21 overwinning en een plaats in de finale opleverden. Het is voor de zevende maal, dat Bolton in de eindstrijd uitkomt. Manchester United en Fulham speelden in de andere halve finale gelyk (22) en beide ploegen zullen woensdag op Highbury aantreden voor de heropvoering van het stuk, waarin Bobby Charlton, een van de gewonden bij het vliegtuigongeluk, een heldenrol vertolkte. Fulham deelde lange tyd de lakens uit en wanneer de Londense tweede divisieclub niet de pech had gehad linksback Jimmy Langley door een bles sure te verliezen, dan had Fulham on getwijfeld de beste kansen gehad Charlton scoorde beide doelpunten voor de Mancunians en slechts het fan tastische doelverdedigen van Tony Ma- cedo stond een hattrick in de weg. Het beste voetbal werd in de eerste helft door Fulham geleverd. Charlton gaf United de leiding in de twaalfde minuut. Vierde klassers Zaterdagvoetbni VWS—RAS VWS was in net veld, vooral na de rust, steeds iets sterker, maar met de schotvaardigheid van de wolmensen was het droevig gesteld. Door een blunder van de VWS-doelman kon RAS, door Van Dam, vrij spoedig de leiding nemen. Tot de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Na de hervatting was VWS overtuigend in de meerderheid, maar de treffer kwam aan de andere kant, toen Van Dam uit een vrije schop wegens hands het leer kei hard langs de Leidse doelman schoot: 02. Uit een penalty wegens hands een van de Haagse verdedigers had een sohot van l'Ecluse uit het doel geslagen redde Huug Kok de eer: 12. Semper AltiusKoudekerk De rood- witten. die met enkele invallers speel den, verloren verdiend, maar het 73 eindresultaat was wel aan de geflat teerde kant. Nadat Semper Altius uit een penalty en een treffer van Van Lent een 20 voorsprong had genomen, bracht Alb. Zweeris met een tegenpunt weer wat hoop in de Koudekerk-gele deren. Twee doelpunten, waaraan een zware buitenspellucht hing, bracht de Haagse voorsprong echter op 4—1 en na de hervatting werd het zelfs 6—1 al vorens Alb. Zweeris weer voor een tegen punt kon zorgen. Met een enorm hard schot bracht Piet de Jeu de stand op 6—3 en het doelpunten-festijn werd be sloten met. een treffer van Van Lent, die rustig kon scoren, toen de Koudekerk achterhoede opnieuw voor buitenspel bleef staan: 7—3. UnicumGWS De thuisclub was in de eerste helft sterker, maar het schie ten was beslist niet de sterkste zijde van de Rotterdammers. GWS moest het voor rust hebben van uitvallen, maar die berokkenden de Unicum-aohterhoede be slist geen hoofdbrekens. Na de hervat ting pakten de Sassemers de zaken beter aan, maar ook van hun kant zag men zelden eer goed schot. Zelfs een vrije kans. die v. d. Heuvel in de laatste mi nuut kreeg, werd niet. benut. Het bleef derhalve 00, wat de juiste uitslag was. KromhoutLisser Boys Met vier invallers en op een vrijwel onbespeel baar veld is Lisser Boys er toch nog in geslaagd een gelijkspel te bewerkstelli gen. alhoewel zij bij de rust tegen een 3—1 achterstand aankeken. De Lissese treffer kwam van de schoen van inval ler-rechtsbuiten Van Andel. Na de her vatting drongen de Lissenaren Krom hout in de verdediging en Wassenaar en Gys Hagen zorgen met ieder een treffer voor het gelijke spel: 33. maar nog geen minuut later scoorde Arthur Stevens de gelijkmaker en de gebaarde Jimmy Hill maakte er zeven minuten voor rust 21 voor Fulham van. In de laatste seconde van de eerste helft kwam Manchester weer naast de Londenaren door een doelpunt van Bobby Charlton. De uitslagen in de eerste divisie lui den ArsenalSheffield Wednesday 10; BlackpoolBirmingham City 42; EvertonPortsmouth 4—2! Leeds United Burnley 10; Leicester CityChelsea 32; Luton Town—Tottenham Hotspur 0—0; SunderlandWest Bromwich Al bion 20; Wolverhampton Wanderers Manchester City 33. (Van onze tummedewerker) Eerlijk gezegd, de ingewijden hielden enigszins het hart vast voor de afloop van Excelsiors uitvoering. Immers by enkele vorige gelegenheden leek het erop, alsof deze club een lichte depressie doormaakte. Het optreden tydens de laatste Kringuitvoering bracht dit reeds aan het licht, doch de onlangs gehouden wed strijd tegen de Haagse vereniging „Donar", waarin de Excelsiormannen als representanten van de Turnkring de Leidse kleuren moesten verdedigen, heeft als een verfrissend bad gewerkt. Wat was toch het geval! Reeds eerder werden in dit blad de enthousiaste turners erop gewezen, dat de jacht naar steeds zwaardere oefeningen moest worden beperkt en dat er meer aandacht moest worden besteed aan een meer gesoigneerde uitvoering van desnoods lichtere oefenstof. De bewuste hiervoor bedoelde wedstrijd bewees de juistheid van deze stelling. Nadat de Leidenaren na vier van de zes onderdelen een zeer ruime voorsprong hadden verkregen, kwam, misschien door een tikje overmoed, de oude fout boven: risico op risico werd ondernomen, oefeningen, die nog niet volkomen het werkelijke eigendom der turners waren, werden er met moeite uitgeknepen met een dikwjjls falikant resultaat. De gevolgen bleven niet uit en de zo uitste kend begonnen wedstrijd werd, geheel onnodig, een troosteloos verloren zaak Doch. zoals gezegd, men was nu wak- I ker geschud en dat men hieruit leergeld heeft getrokken, zou men dan op de uit voering bewijzen. Het resultaat? Het is een beste uitvoering geworden. De pre- staties aan de „hoofd"-toestellen: hoge brug en rek, wsren verrassend goed. ja zelfs zo goed. aat wij ver moeten terug- grijpen om het met vroegere demonstra- l ties te kunnen vergelijken, waarbij het dan misschien nog wel zo is, dat de bes- te uitvoering uit het verleden 't tegen die van zaterdagavond jl. heeft moeten afleggen! Nu werkte op deze uitvoering ook in- dderdaad alles mee! Er was een uitste kend bezette Stadsgehoorzaal; een ent housiast publiek, dat erg meeleefde en zeer gul was met applaus; 't bruisende, ontstuimige jonge volkje had een prima plaats op een gereserveerd balkon, zodat het zonder „knokpartijtjes" de gehele „show" goed kon volgen; de opeenvol ging van het uit 13 nummers bestaande programma ging vrij vlot en 't was ditmaal eens geen klokslag twaalf uren toen het ..doek" neerging, doch kwart over elf was. althans wat het gymnas tische gedeelte betrof, de zaak beklon ken! 't Is dan ook niet te verwonderen, dat men deze avond niets dan tevreden en glundere gezichten zag. De man, die wel het meest reden tot glimlachen had, was Jacques Pommer! Het succes, dat Excel- wel de sympathieke hoofdleider, de heer sior en daardoor ook hem met zijn se condanten, de heren Bergman en Kui- venhoven ten deel viel, is een prachtige beloning voor zijn geestdriftig, onver moeid werken om de jeugd een behoor lijke portie gezonde ontspanning te ge ven en de wat ouderen te winnen en te behouden voor de tumsport. die hem reeds sinds zijn prilste jongensjaren zo dierbaar is HET PROGRAMMA Na de opening met het Bondslied van het K.N G.V.. dat de pianist speelde, maar dat noch door de turners noch door de aanwezigen werd meegezongen zou dit lied niet op de programma's kunnen worden afgedrukt? richtte de voorzitter, de heer J. Pommer eon wel komstwoord tot genodigden en afgevaar digden en herdacht daarbij in gevoel volle woorden het verscheiden van het enige vrouwelijke lid van verdienste, mevr Kettenis, de echtgenote van de vorige jaar zo uitbundig gehuldigde pen ningmeester De adspiranten A en subleden openden de rij met 'n rustig opgezette vrije oefe ning. die een gunstig onthaal ontving. De kleinste jongens deden gedwee en lief hun toeren op bank en mat. waarbij vele moederharten zwollen van trots bij 't zien van hun kranige zonen. Het kast- springen van de derde graadsheren ver dient een bijzondere vermelding: afwer king, uitvoering, houding na 's springen, alles was verzorgd. Jammer, dat dit niet in dezelfde mate gezegd kan worden van klassikaal brug der adsp. a en b. Vooral de oudere b-jongens, hoewel 't turnen verdienstelijk was, verwaarloosden deze „bijkomstigheden" zeer. maar op de lan ge mat. maakten zij door fris. soepel en beheerst werk weer veel goed. De tradi tionele ondersteuningsoefening der he ren. deelde ook in de algemene voor spoed van deze avond en overtrof beslist de verwachtingen. Maar de grootste surprise vormde toch wel het fraaie, beheerste werk aan rek en brug. Al schakelt men extra-risico's bedoeld in de aanhef, uit, dan nog blijven er genoeg onzekerheden over. Een niet op 't juiste moment ingezette zwaai, doet een slinger, handstand, stut enz. zeker mislukken, maar dit maal niets van dit al; 't zat lekker mee, de turners staken in prima vorm en alle handstanden waren muurvast en alle slingers en dat waren er wat! kwamen er bijna voortreffe lijk uit. Nu nog wat variatie in de afsprongen van 't rek hetgeen zeker geen lichte opgave is en een vol- eend maal is het succes nog groter. Misschien wel zo groot als by de lange mat. De reputatie, die deze club op dit gebied heeft, werd ook nu weer met -en dikke uitroepteken bevestigd. Ook hier bespeuren we nog steeds vooruit gang, die bij een meer intensieve al gemene lichaamsseholing. zeker nog kan worden gecontinueerd! De opluisteringnummers van de dames der Leidse keurploeg op de balk, van Brunhilde en Nieuw-Brunhilde's rit mische groepen, boekten kleur en fleur aan dit programma en verhoogden door een uitstekende weergave van hun taak, dit succesvolle gymnastiekfeest! Men kon met een opgelucht hart en een voldaan gevoel nog enkele uren dansen o.l.v. de heer J. Alphenaar en bij mu ziek van Cor Viscourt's Dansorkest. NOAD behaalde een min of meer verrassende zege op PSV. dat men hier zonder succes de Tilburgse veste ziet belagen. Amateur-elftal tegen Luxemburg B Het Nederlandse amateurelftal, dat woensdag a.s. in De Vliert te 's-Herto- genbosch een lichtwedstrijd speelt tegen Luxemburg B is als volgt samengesteld: Doel: Koers (Hengelo); achter. Van Bruggen (DFC)en Werdens (Sittardia) midden: Stalman (Rapid JC). Blom (WW) en Van Gemert (Rapid JC). Voor: Gösgens (Rapid JC). Verhage (Quick. Nijmegen). Kraayer (ZAC), Lenz (Rapid JC). en Bouwmeester (NAC). KatwykZVV De thuisclub nad een voorspoedige start, want binnen tien minuten spelen hadden De Best en Knetsch reeds voor een 20 voorsprong gezorgd. ZVV wist zich van deze tegen slag te herstellen en het Katwyk-doel onder druk te zetten, maar de defensie van de thuisclub hield het hoofd koel en kwam de moeilyke periode zonder kleersoheuren te boven. Tien minuten voor rust bracht Knetsch de stand op 30 en in de eerste minuut na de her vatting kogelde Herberts nummer vier achter de ZVV-doelman. ZVV zette daarna alles op de aanval, maar verder dan een treffer van Hoogendoorn kwa men de slecht schietende Dammenaren niet. RouwkoopNoordwyk De thuisclub heeft zich vrijwel de gehele wedstrijd op de verdediging moeten concentreren. Het duurde overigens tot in de 34ste mi nuut eer Noordwyk, dat vele fraaie kan sen verloren zag gaan door enerzijds te individueel spel en anderzijds door het voortreffelijke werk van Wassenaar in het Rouwkoop-doel, door Smit de leiding nam. Aan de andere kant miste Schellevis een kans voor open doel. In de tweede helft was het overwicht van Noordwyk zo mogelyk nog groter en De Koning en v. d. Lippe bepaalden de eindstand dan ook op 03. Leiden—Spirit Leiden behaalde een geflatteerde, doch wel verdiende 42 zege op het bezoekende Spirit. De Oude kerkers liepen hard van stapel en in het eerste kwartier kwamen de Leidenaars niet aan de bal. De eerste de beste keer echter, dat Leiden de kans kreeg een aanval op te zetten, was het meteen raak ook. want doelman De Hoop dook over het schot van linksbuiten De Jongh. Deze stand bleef gehandhaafd tot de thee. want alhoewel Spirit beter voetbalde, de gasten faalden in de af- werking.. Direct na de thee had Leiden door G. v. d. Kwaak opnieuw succes en toen dezelfde speler na 20 minuten wéér scoorde (30» leek de zege binnen De gasten liepen echter in tot 32, maar Piet v. d. Kwaak stelde toen definitief met een fraaie treffer de 42 eind stand vast. RCLDie Haghe De thuisclub boekte een verdiende 20 zege, dank zij vooral het goede spel van haar de fensie, die de sterke Haagse voorhoede aan banden legde. In het bijzonder de beide backs. Van Telgen en Koos Teske waren op dreef, terwyl doelman Van Well verschillende malen met fraaie Gemis van NNBB'ers doet zich gevoelen „Het is weer gelukt hoor". Onder het uitspreken van deze woorden rende Piet van de Pol zondagavond op zyn vrouw toe, nadat hy met een zig-zag-stoot de 400e carambole in de spannende finaleparty tegen Henk de Kleine had gescoord en hy zeker was van de titel in de ereklasse 47/2. Ook al zou De Kleine in de nastoot de 75 punten maken, die hem van een remise scheidden, dan nog maakte dit voor Van de Pol geen verschil uit, want De Kleine was zaterdagavond een punt achter geraakt door een remise tegen Beekman en had alleen door winst op Van de Pol zyn eerste kaderkampioenschap kunnen veroveren. De titel is in bekwame handen terecht gekomen, want van de tien keer sinds het seizoen 1948-1949 dat het kampioen schap 47/2 is gespeeld, heeft Piet van de Pol niet minder dan acht maal be slag op de eerste plaats gelegd. Alleen in 1951 en 1956 ging dit kampioenschap naar respectievelijk Kees de Ruyter en Kees van Oosterhout. De 50-jarige Van de Pol heeft nu 24 nationale, 7 Europese en 2 wereldtitels op zijn naam staan, een waarlijk schitterende lyst. Niet Henk de Kleine, die van het be gin af tot zaterdagavond de leiding had, eindigde op de tweede plaats maar Tini Wijnen. Door een benauwde zege op Beek man in zijn laatste partij kwam de Nij- megenaar juist een punt boven De Kleine uit. Alleen Piet van de Pol (18.65), Tini Wijnen (16.91) en Henk de Kleine (19.79) bleven boven de degradatiegrens van 16.00. De vyf anderen slaagden er niet in zich definitief in de ere klasse te handhaven. Beekman (14.10), van Nijnatten (12.98). Vink (11.51), Yultink (9.86) en Franken (9,05) wer den het slachtoffer van de promotie- politiek van de K.N.B.B. en zullen uit de hoogste regionen verdwijnen als zij .idingen de handen van de toeschou wers op elkaar bracht. P. Rijnsburger opende voor rust de score en F. de Jong bracht na de hervatting de eindstand op 2—0. Rij nsburgse Boys liad weinig moei le met Grole Lindt In het begin van de wedstrijd Rijnsb. Boys Grote t Lindt zag het er niet naar uit, dat de thuisclub uiteindelijk een 60 einduitslag zou behalen. In tegendeel, de papieren van de bezoe kers stonden aanvankelijk heel wat hoger genoteerd dan die dér gast heren. Dit kwam omdat de Rijosbur- gers toen nog hopeloos naar hun vorm liepen te zoeken. De bezoekers waren fris van de lever van start gegaan, maar gelukkig voor de Rijnsburgse de fensie bleek de Grote Lindt-aanvals- linie niet over een schutter te beschik ken. Langzamerhand kwam er bij Rijns burg ook meer tekening in de aanvallen, terwijl het straffe windvoordeel mede een factor was, die uiteindelijk de thuis club aan een stevige vcldmeerderheid hielp. Maar het belangrijkste was dat er uit deze meerderheid ook doelpunten kwamen. Eerst was het Teun van Zui len. die met een schot van dichtbij via de onderkant van de lat 10 deed no teren. al was. naar ons gevoelen, dit doelpunt niet van vreemde smetten vrij. Maar de scheidsrechter was een andere menig toegedaan en wees resoluut naar het midden. De linksbinnen van Grote Lindt kwam door knap spel geheel vrij voor Bert Heemskerk maar schieten kon ook hij niet, zodat de Rijnsburgse goalie kon stoppen. Een prachtig doelpunt maakte daarna Van Maris, toen hij na een hoge voorzet van Rijs de bal in z'n vlucht ineens op z'n schoen nam en on houdbaar doelpuntte 20. En na een hele serie corners, kwam er ten slotte één waaruit Kees van Egmond met een omhaal 30 dted noteren Met deze stand ging men rusten. Na de hervatting mocht dan Grote Lindt. gesteund door de wind. flink ko men opzetten, de 30 voorsprong van Rijnsburgse Boys was een dermate hecht fundament, dat deze stormlopen weinig konden uitrichten. En toen Ger- rit van der Ven na goed aangeven de stand op 40 bracht; was er helemaal geen vuiltje meer aan de Rijnsburgse lucht. Van Maris tenslotte was de fabri kant van de beide laatste (fraaie) doel punten. zodat geel-zwart met 6—0 de beschuttende kleedkamers opzocht Het is weliswaar een cliché-uitdrukking maar in elk geval waar: de verliezers hadden een of twee tegenpunten dubbel en dwars verdiend. het volgende seizoen er niet in slagen de grens van 16.00 te halen. 1 PIET VAN DE POL Nog sterker dan bij het librekamploen- schap een week geleden is in dit toer nooi het ontbreken van de N.N.B.B.'ers tot uitdrukking gekomen in het toer- nooigemiddelde en de algemene presta ties Het vorig jaar in het beruchte toer nooi, in Leeuwarden, waar de afschei ding een feit werd. behaalde Van de Pol de titel met een algemeen gemid delde van 35.68, speelde De Kleine met 20.54 en Wijnen met 18.56 Het toernooi- gemiddelde bedroeg toen 19.38, hoger dan ooit tevoren. Nu werd het 13.59 en zo laag is het nimmer geweest UITSLAGEN. Franken 118 18 33 6.55 Van Nijnatten 400 18 91 22.22 Beekman 400 35 57 11.42 Vink 349 35 48 9.97 Van de Pol 400 15 134 26.66 Wijnen 227 15 85 15.13 De Kleine 400 24 91 16.66 Vultink 234 24 43 9.75 Franken 89 12 23 7.41 Wynen 400 12 84 33.33 Vink 400 27 72 14.81 Van Nijnatten 323 27 76 11.96 Vultink 189 18 42 10.50 Van de Pol 400 18 78 22.22 De Kleine 400 21 104 19.04 Beekman 400 21 76 19.04 Vultink 346 46 45 7.52 Van Nijnatten 400 46 43 8.69 Vink 358 45 120 7 95 Franken 400 45 78 8.88 Beekman 385 31 48 12.41 Wijnen 400 31 101 12.90 Van de Pol 400 15 176 26.66 De Kleine 325 15 71 21.66 alg. m.p. car. brt. h.s. gem. De eindstand is: Van de Pol 12 2780 149 192 18.65 Wynen 10 2487 147 101 16.91 De Kleine 9 2692 136 129 19.79 Beekman 7 2468 175 96 14.10 VanNynatten 6 2298 177 106 12.98 Vink 4 2315 201 120 11.51 Vultink 4 2092 212 101 9.86 Franken 4 1711 189 103 9.05

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6