JM1É fliwiarturui Zaterdag „ongelooflijke keet" in het Westduitse parlement Sir Winston Churchill moet weer het bed houden voor oude kwaal Met een enkel woord Agenda MAANDAG 24 MAART 1958 Vervolg van pag. 1 Enorme opwinding tussen socialisten en regeringspartij over atoomwapens Bijna kwam het in Kamer tot handtastelijkheden (Van onze correspondent in West-Duitsland) Nog nooit, neen werkelijk nog nooit sedert het bestaan van de Westduitse bondsrepubliek, is het in de grote ver gaderzaal van de Bondsdag in het Bundcshaus in Bonn zo wild en zo ru moerig toegegaan, als zaterdag op de derde dag van de debatten over de buitenlandse politiek. Een Nederlandse collega, die al heel wat in zijn leven heeft bijgewoond, bestempelde het woeste tafereel van zaterdagmorgen als een „ongelofelijke keet". Het scheelde niet veel of het was in de zaal tot handtastelijkheden gekomen. Bijna heel het Duitse volk heeft getuige kunnen zijn van het tumult, want de gebeurtenissen wer den door enkele radiostations uitge zonden. De voorzitter, de protestantse theoloog dr. Gerstemaier, had de allergrootste moeite zijn doorgaans niet zo zachte stem boven het geloei en geschreeuw in de zaal uit te laten klinken. On ophoudelijk rinkelde hij met zijn bel en telkens weer opnieuw dreigde hij voor het geval het niet rustiger werd, de zitting op te heffen. Eindelijk ver daagde hij de vergadering tot dinsdag ochtend. Oorspronkelijk had men gehoopt, dat men maar twee dagen, donderdag en vrijdag, voor de debatten nodig zou heb ben en dat men er vrijdagavond mee klaar kon zijn. Vrijdagmiddag bleek al, dat men er zeker nog wel de zaterdag bij zou moeten nemen, en nu zullen de twistgesprekken tussen de grote rege ringspartij en de oppositie ook nog dins dag moeten worden voortgezet. De opwinding was zaterdagochtend ten top gestegen, toen een van de afge vaardigden van de socialistische partij Helmut Schmidt uit Hamburg de West duitse regering voor de voeten wierp, dat zij een atoomoorlog voorbereidde. Hij slingerde minister Strauss naar het hoofd een gevaarlijk man te zijn. „Ja wel", voegde hij eraan toe, „niet alleen een gevaarlijk man voor de SPD, maar voor heel het Duitse volk". Schmidt maakte vergelijkingen met de Duitse politiek onder Hitier. De 82-ja- rige Bondskanselier Adenauer, die ge woonlijk achter een masker van onbe wogen trekken weet te verbergen wat er in hem omgaat, werd rood van woede, toen de afgevaardigden Schmidt uitriep Zolang de CDU deze bondskanselier heeft, hoeft zij helemaal niet meer zelf te denken. Hij denkt wel voor alle ande ren samen. Wanneer zal de tijd gekomen zijn, dat jullie roepen „wij danken onze kanselier?" Verwijten van Schneider aan prof. Carlo Schmid Een scherpe woordenwisseling deed zich onder meer voor tussen de frac tievoorzitter van de conservatieve „Deut sche Partei" Herbert Schneider, en een der kopstukken van de SPD, prof. dr. Carlo Schmidt. Schneider beweerde dat prof. Carlo Schmidt, die een bekende autoriteit op het gebied van volkenrecht is, een niet onbelangrijke rol in het nationaal-socia- listische Duitsland zou hebben gespeeld. Prof. Carlo Schmidt zei, dat hem tot dusver alleen nog maar door communis ten was verweten, dat hij tijdens de oorlog in Frankrijk, waar hij overigervs 'in 1896 geboren was. 'n administratieve betrekking bij de Duitse bezettings autoriteiten had bekleed. Zelfs de Fran se geheime politie had na deze zaak vier keer onderzocht te hebben, niets kun nen ontdekken dat in ongunstige zin voor Schmidt kon worden uitgelegd. Woedend riep Schmidt de fractieleider van de „Duitse partij" toe: „Wanneer U wilt, ben ik bereid erom te duelleren". Schneider zei na afloop van de zitting, dat hij de 61-jarige professor werkelijk wil uitdagen. Prof. Carlo Schmid, die pas van een reis naar Polen is teruggekeerd, waar hij wetenschapelijke voordrachten heeft gehouden, verdedigde in een mees terlijke rede zijn standpunt, dat er maar één weg bestaat, die tot Duitsland her eniging kan leiden, door er met het Oosten over te onderhandelen. Zelfs het door de Bondsregering versmade plan Schip aan de ketting De bemanning hongert Van 27 januari af ligt in de Rotter damse haven het stoomschip „Panar Mitris", dat uit Nassau in Zuid-Afrika gekomen was en te Rotterdam door schuldeisers van de eigenaar aan de ketting werd gelegd. Het schip voert de Engelse vlag, maar behoort toe aan de te Londen wonende Griekse reder Marinos Prangos, die nu enkele dagen geleden failliet zou zyn verklaard. De gehele bemanning van het schip bestaat uit Grieken, met uitzondering van de marconist, die een Engelsman is. Doordat er sinds enige maanden geen gage is uitbetaald, verkeert de gehele bemanning in nood. Enige dagen lang is er reeds geen verwarming, drinkwater en zelfs geen eten aan boord. De eerste stuurman heeft toen. om aan geld voor eten voor de hele bemanning te komen, de demagnetiseringskabel van het schip aan een opkoper verkocht. Maar de schuldeisers, die daar achter gekomen waren, lieten toen ook het hiervoor ont vangen geld in beslag nemen. Volgens de gezagvoerder, kapitein Constantine Codylis, heeft de Griekse consul in Rot terdam geweigerd iets voor de beman ning 'te doen, vermoedelijk, omdat het schip onder Engelse vlag vaart. Men is nu van plan zich tot de Griekse ambas sade in Den Haag te wenden, omdat de nood hoog gestegen is. Fraude van f 30.000 (Van onze Haagse redactie) Op verzoek van de Eindhovense politie werd vorige maand door de Voorburgse politie een 50-jarige man uit Voorburg, vertegenwoordiger van een Haagse financieringsonderneming, aangehouden, .lij wordt ervan verdacht te hebben geknoeid bij het financieren en verkopen van tweede hands auto's. In samenwerking met de politie van vele gemeenten heeft de Voorburgse recherche de gehele zaak onderzocht. Bij de knoeierijen ging het om een totaal bedrag van f. 30.000. De man is in het Haagse Huis van Bewaring inge sloten. Rapacki zou als uitgangspunt voor der gelijke besprekingen kunnen dienen. De opvattingen van de regeringscoa litie en oppositie zijn alle langdurige en vlammende redevoeringen van de laatste dagen geen stukje dichter bij elkaar ge komen en er bestaat ook geen sprankje hoop. dat de Bondsdagvergadering van dinsdag een toenadering zal brengen. Spionage bewezen Viar jaar voor Tilburgs musicus (Speciale berichtgeving) De Bredase rechtbank heeft van ochtend uitspraak gedaan in de zaak tegen de Tilburgse musicus, die half oktober 1957 gearresteerd werd als verdacht van het onder zich hebben van gegevens, waarvan de geheimhou ding door het belang van de Staat ge boden wordt. Zij achtte bewezen, dat de betreffende gegevens inderdaad ge heim hadden moeten blijven en verder, dat verdachte handelingen onderno men had met het oogmerk de be schikking te krijgen over bedoelde gegevens. Conform de eis van de Officier van Justitie heeft de rechtbank verdachte veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek. Dokter acht toestand toch vooruitgegaan (Van onze Londense correspondent) Sir Winston Churchill, over wiens herstel men zich reeds verheugd had, moet in zijn vakantie-oord aan de Rivièra opnieuw het bed houden, omdat zijn oude kwaal, bronchitis, is teruggekeerd. Zijn Engelse arts, dokter Roberts, heeft het bloed van de bejaarde patiënt onderzocht. Uit de officiële informaties, welke in de Engelse hoofdstad ter beschikking staan, blijkt gelukkig niet dat zijn toestand ernstig is. De bittere koude schijnt hem parten te hebben gespeeld. Een week geleden waagde Churchill zich voor het eerst weer op straat en bezocht hij een restaurant. Maar daarbij bleef het. Hij heeft zich sindsdien niet meer buiten vertoond. Het bleek dat het bezoek aan het restaurant hem teveel had vermoeid. Sir Winston Churchill kreeg op 18 februari een aanval van longontsteking en pleuritis. Zondag heeft dokter Roberts Churchill tweemaal bezocht. Hij was voor uitgegaan en zijn toestand wordt bevredigend genoemd, maar hem werd een lange rust voorgeschreven. oude school de verjaardag viert van haar stichting. De oude Churchill zingt dan altijd de liederen met de leerlingen mee. Zijn terugkeer naar Engeland is thans voorlopig uitgesteld. Lord Moran, Sir Winston Churchills lijfarts, zou zich vandaag naar de Ri vièra begeven. Verklaard wordt, dat het doel van Moran's bezoek slechts is om Churchills vooruitgang te controleren en niet wegens verergering van de toestand. Churchill ziet er normaal uit en is op gewekt. Gisteravond arriveerde zijn oudste dochter Diana, echtgenote van de Britse minister van Defensie Duncan Sandys, die op het ogenblik een reis over het vasteland maakt, bij haar vader. Haar zuster Mary, de vrouw van de Britse minister van Oorlog. Soames. zal waarschijnlijk vandaag per vliegtuig Inaar haar vader gaan. Niet naar Harrow Sir Winston was van plan geweest om vandaag, zoals al jaren zijn gewoonte is, aanwezig te zijn in Harrow, waar zijn 20 st. f2.50 in het helder gele blikje Hogere winst bij Philips Weer 14% dividend I Commissarissen en Raad van Bestuur |van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken delen mede. dat over het boekjaar 11957 de omzet van de vennootschap en de trust f. 3177 miljoen, vorig jaar j f. 2686 miljoen bedraagt, dat de winst voor aftrek van belasting f. 394 miljoen, I vorig jaar f. 313 miljoen en na aftrek van belasting f. 187 miljoen, vorig jaar r. 185 miljoen bedraagt. Van deze winst wordt f. 92 miljoen, vorig jaar f. 64 miljoen in het bedrijf gehouden, terwijl aan de algemene ver gadering van aandeelhouders, te hou den op 17 april a.s. zal worden voorge steld een onveranderd dividend uit te keren van 14 op de gewone aandelen I en 7.6 op de preferente aandelen. Daar er 8 januari 1958 reeds een interim dividend van 6 op de gewone en pre ferente aandelen betaalbaar werd ge steld, bedraagt het slotdividend 8% op de gewone en 1.6 op de preferente aandelen. Weer kernproeven in Rusland De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft bekendgemaakt dat in de Sovjet-Unie opnieuw drie proeven met kernwapens zijn genomen: een op I donderdag, een op vrijdag en een op za terdag. Die van donderdag was op de gewone Siberische proefterreinen geno men en die van vrijdag noordelijk van de poolcirkel, die van zaterdag weer in Siberië. In totaal werden in negen dagen tijds zes proeven genomen. Tot dusverre maakte de commissie 34 Russische proe ven bekend, maar zij heeft ook gezegd dat. niet aan alle geregistreerde proeven bekendheid wordt gegeven. BINNENLAND In de nacht van zaterdag op zondag 16 de 30-Jarlge H. J. Voorhout uit Harme ien, toen hij met zijn echtgenote per fiets op weg was van Woerden naar Harmeien, dodelijk verongelukt. Het slachtoffer werd geschept door een bestelauto uit Kamerlk, die de belde wielrijders met vry grote snelheid passeerde. De wielrijder werd in de berm van de weg geslingerd en is in de loop van de nacht in het R.-K. Zieken huis te Woerden aan zijn verwondingen overleden. In een woning aan de Oosterburger- voorstraat te Amsterdam heeft een hond een kindje van 8 maanden, dat op dat tijdstip alleen in huis was, het bovenste lid van een vingertje afgebeten. In de ondergrondse werken van de dominale mijn te Kerkrade is de 43-Jarige houwer J ÏC. Klinkenberg uit Kerkrade door vallend gesteente getroffen en vrij wel op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De Antilliaanse ministers Jonckheer en Kroon zijn zaterdag in Willemstad op Curasao aangekomen. De 26-Jarlge marechaussee tweede Plelzii klasse H. Pleizier van de brigade Den Haag is bn een ongeval, dat op de Rijks weg 4a gebeurde, om het leven gekomen. Hij was belast met het escorte van een militaire kolonne en raakte bij het via duct ter hoogte van het vliegveld Ypen- burg bekneld tussen een tien tons-trekker met vuurmond en de muur van het via duct. Hij overleed ten plaatse. Het slacht offer was gehuwd en vader van twee kin deren. In verband met verkorte levertijden door het teruglopen van de orderporte feuille heeft ae directie van G. Dikkers en Co. te Hengelo bekend gemaakt, dat aan 50 personeelsleden ontslag is aange zegd. Tevens heeft men voor circa 30 an deren werktijdverkorting aangevraagd. Bij een poging een granaat te demon teren is zaterdagmiddag de 15-Jarige tongen Akooy zodanig gewond, dat hij een land zal moeten missen. De Jongen had de granaat gevonden toen hij met een paar vriendjes was gaan spelen op het afgesloten landgoed te Driebergen, waar vroeger een opslagplaats van munitie is geweest. De directie van de PTT heeft aan de Nederlandse Jeugdgemeenschap NJG een bedrag van ruim f 129.000 overgemaakt, dat een deel is uit de opbrengst van ex- tragelden van verzonden gelukstelegram men in het Jaar 1957. Deze opbrengst der extragelden komt, zoals bekend, ten goede aan het one Hod. Omstreeks eind mei zal met het ge reedkomen van de bulslelding van het olieterrein Rijswijk via het olieterrein bij de Lier naar Vlaardingen het eerste buisleldingsproject van de N.V. Neder landse Aardolie Maatschappij in Zuid- Holland zijn voltooid BUITENLAND Twee Franse Jongemannen, die za> terdag wegens een dubbele roofmoord in de Parijse voorstad St,. Cloud ter dood werden veroordeeld, hebben tegen dit von nis hoger beroep aangetekend. Volgens Radio-Moskou hebben Rus sische biologen in het Zuidpoolgebied achttien exemplaren van een tot dusver onbekende vissoort gevangen, waarvan het bloed geen hemoglobine bevat. Te Ilo-Ilo in het zuiden van de Phi- llppijnen zijn zondagavond door een brand vijf woningblokken verwoest. Twintig mensen verloren het leven. De schade wordt geraamd op drie miljoen pesos. Een Jongeman van 19 Jaar. die verdacht wordt van brandstlohtlng, is gearresteerd. De Franse politie heeft een Ameri kaan in hechtenis genomen, die zich sinds zijn desertie uit het Amerikaanse leger in 1944 in een huis te Mont Dorlgny bij Saint Quentin, verborgen gehouden zou heb ben. Zijn vertrek zag er, volgens de po litie. uit als een middeleeuws kluizenaars verblijf. De Amerikaan, de 37-Jarige Wayne Powers uit Missouri, was gedeserteerd na dat hy een Jong Frans meisje had leren kennen. Bij een brand in een kleine woning te Gasport in de Amerikaanse staat New York zijn een vrouw en vijf van haar zeven kinderen om het leven gekomen. De oudste van de omgekomen kinderen was dertien Jaar, de Jongste twintig maanden.' De oudste twee kinderen van de vrouw konden zich in veiligheid stellen. De vader was niet thuis. De Chinese strijdkrachten zullen voortaan minder levensmiddelen, kleding en steenkool ontvangen, aldus een zater dag gepubliceerd besluit van de regering te Pelcing. Het graanrantsoen zal per man per dag worden beperkt met ongeveer dertig gram, de hoeveelheid steenkool met 200 gram. De militairen zullen voortaan jaarlijks één uniform ontvangen in plaats van twee en twee handoeken in plaats van drie. Hiermee wil de regering 50.000.000 gulden per Jaar bezuinigen. Door eén brand in het Egyptische dorp Karboer zijn zestien mensen om het leven gekomen. De brand ontstond door het ontploffen van een oliekachel en werd verspreid door duiven die vlam vatten en het vuur van dak tot dak overbrachten. Tussen de steden Saratof en Engels zal over de Wolga een 2.800 meter lange brug vopr auto's worden gebouwd, welke tat ft <b e t d t d i' VOOR HEDENAVOND Hilversum 1 (402 m.). VARA: 18 00 Nws. en comm. 18.20 Lich te muz. 18.45 Clavecimbelrecital. 19.05 Parlementair overz. 19.20 De muzlek-kiosk ,19.45 Regeringsuitz.: Studeren en student zijn. 1. Van schoollokaal naar collegezaal, door R. van der Mast, adviseur voor stu dentenaangelegenheden te Delft. 20.00 Nws. 20.05 De Familie Doorsnee. 20.35 Het belang van de Statenverkiezingen voor het politieke leven in ons land, caus. 20.50 Dansmuz. 21.25 Plantaardig en mineraal, competitie. 22.05 Radio Philharm. ork. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35- 34.00 Rose Marie, operette (verkorte uit voering, gr.). Hilversum II (298 m.). NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Sport. 18.40 Engelse les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Schoolzang. 19.35 Volk en Staat. caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Staatslebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip: Radio Philharm. ork. 21.00 De leeuw en de een hoorn. klankb. met muz. 21.30 Gram. 21.40 De tijd waarin wij leven. caus. 21.55 Gram. 22.00 Boekbespr. 22.15 Orgelconc. 22,45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 20.30 Israel, fllmdocumentaire. 21.00 Redding bij Latrabjarg, filmdocu mentaire. 21.50 Filmprogr. VOOR DINSDAG 25 MAART Hilversum I, (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vroiilK. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.40 Staatslebezoek van Kon. Elizabeth en Prins Philip. 11.30 Kamermuz .11.50 Gram 12.00 Accordeonspel. 12.20 Regeringsuitz.: Landb. rubr. Melkcontrole-verenlglngen. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Metro- pole-ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopr. en plano. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Gram. 17.50 Staatslebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Ama- teursprogr, 18.55 Paris vous parle. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gram. 19.30 Staatslebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Piano- lmprovisatles. 22.35 Muzikale caus. over experimentele muziek. 22.55 Ik geloof, dat caus. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21 24.00 Gram. Hilversum II, (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30— 7.35 Staatslebezoek van Koningin Eliza beth en Prins Philip). 7.45 Nws. en weer ber. 8.00 Gram. 8.10 Staatslebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 8.20 Gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 Gram. 10.00 Voor de vrouw. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de kind. 11.15 Gram. 11.30 Schoolradio. 11.50 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Staat slebezoek v. Koningin Elizabeth en Prins Philip. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Lichte muz. 14.00 Schoolradio 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Pleidooi voor een non, hoorsp. 15.35 Nu afkeuring van 300.000 gasmaskers Ventielen sloten te laat (Van onze Haagse redactie) Twee jaar geleden kwam men tot de ontdekking dat ongeveer 300.000 van de voor de strijdkrachten bestemde gas maskers, voor de vervaardiging waartoe in 1950 opdracht was gegeven, ondeug delijk waren. .Het bleek namelijk, dat de ondeugdelijkheid school in een deel van de ventielen, welke zich te laat slo ten. Pas wanneer na enkele momenten van in- en uitademen zich enig vocht ih het ventiel vormde, sloot dit. Toen het euvel van het niet direct sluiten van het ventiel werd bemerkt, werd een nieuwe opdracht aan de rijks verdedigingsorganisatie TNO gegeven. Met de ontwikkeling daarvan is men in zoverre gereed, dat een proeforder is geplaats.. De daarbij gereed gekomen maskers worden op het ogenblik nog bij de troep beproefd. De resultaten zijn van dien aard. dat op korte termijn de definitieve orderverstrekking kan wor den verwacht. Het ligt in de bedoeling alle combi natie-ventielen en ventielbuizen te ver vangen. Sjafroeddin: „Hoogst ernstige ontwikkeling Door interventie der Sovjets De premier van de Padangse tegen regering, Sjafroeddin, heeft in het eerste door hem toegestane interview aan een Westers journalist, Denis Warner van de Londense Daily Mail, de Russische hulp aan Soerkarno door middel van schepen een hoogst ern stige ontwikkeling genoemd. Het zou tot een openlijke interventie naar het voorbeeld van Korea kunnen leiden. Het is niet uitgesloten dat de tegen regering de hulp zal inroepen van ZOAVO. Dr. Sjafroeddin verklaarde op de vraag, wat hq tegen de. schepen met Russische bemanningen kon doen, dat Padang tegenaanvallen op Dja karta zou kunnen ondernemen met Amerikaanse jachtvliegtuigen. De revolutionaire regering is giste ren in spoedzitting te Boekit Tingii bijeengekomen, hoogstwaarschijnlijk om de slechter wordende mlitaire toe stand te bespreken. Aangenomen wordt dat eveneens de „Sovjetinterventie" is behandeld. De blokkade van Sumatra door de Centrale Indonesische regering is het doelmatigste, wat tot nu toe door Dja karta tegen Padang is ondernomen, al dus Sjafroeddin Prawiranegara. ,De blokkade doet ons kwaad". Wij moeten haar doorbreken". Het Westen zal volgens Makitita, de vertegenwoordiger van de Padangrege- ring te Londen, openlijker dan totnutoe Padang moeten steunen. Het kwam Ma- katita onbegrijpelijk voor dat men in sommige Nederlandse kringen nog altijd meent dat er een compromis mogelijk is met Djakarta, De K.P.M.-besprekingen hebben wel het tegendeel aangetoond. „WU zullen er in elk geval voor zor gen dat Djakarta de deviezen, welke het zo hard nodig heeft, niet krijgt", aldus makatita. HU bepleitte versnel de evacuatie van de 15 tot 20.000 Ne derlanders op Java. De Nederlandse regering zou hierby actiever moeten optreden dan totnutoe. Indien de Nederlanders Java verlaten hebben, zal immers de Nederlandse regering veel sterker staan tegenover Djakarta dan op het ogenblik. „De gelukkige vier" De strijd der „gelukkige families" is beslecht: niet de familie Grein uit Weert, maar de familie Kuhn uit Stutt gart ging met de hoogste eer strijken! De uitslag luidde: familie Kuhn (Stutt gart) 179 punten, familie Kelm (Ber lijn) 154 punten en familie Grein (Weert) 148 punten. Het was overigens weer een specta culaire avond met veel aardigs rond de eigenlijke quiz: zang, dans en acroba tiek. Het leek alsof ditmaal de spanning de nervositeit bij de deelnemers, zowel als bij quizmaster Kuhlenkampff ver sterkt had. Het ging dan ook niet zó vlot als andere malen en vooral de fa- Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Het tienjarenplan en de landbouw in Su riname, door Ir. J. van As. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Chansons. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. 19.10 Commen taar op het nieuws. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Act. 20.00 Lijdensmedi tatie. 21.00 Strijkkwart. 21.35 Gram. 11 22.05 Staatslebezoek v. Koningin Eli zabeth en Prins Philip: Concertgebouw- ork. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.3012.15 Staatslebezoek van Koningin Elizabeth en Prins Philip. 20.00 van Koningin Elizabeth en Prins Philip Journ. en weeroverz. 20.15 Staatslebezoek (Film). 22.1023 10 Staatsiebezoek van~ K,onlngin Elizabeth en Prins Philip (Con- certgebouwork.) Engeland, BBC Home Service (330 m.). 12.00 Voor de scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Caus. 16.15 Gram. 16.30 Hoorsp. 17.00 Caus. 17.15 Ork. conc. 18.00 Voor de kind. ie.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sport. 19.45 Recital. 20.00 Ork. conc. 20.30 Rep. Staatslebezoek. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.15 Causerieën. 22.45 Ork. conc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 0.060.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 m.).: 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale's Dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en gevar. progr. v. d. arb. 14.00 Dansmuz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. Om 15.30 Nws. lb.OO Lichte muz. (Om 16.30 Nws 16.45 Mil. ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 17.45 Gevar. muz. (Om 18.30 Nws.). 19.00 Lichte muz. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoor spel. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en Have a go! 21.00 Dansmuz. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Dansmuz. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwest Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws 13.15 Amus. muz. 14.00 Operaconc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Kamermuz. 17.45 Popu laire muz. 19.00 Nws. 19.20 Volksmuz. 21.00 Gram. 21.45 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankrfjk 3 (Nat. Progr.) (280 en 235) 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 14.10 Kamer muz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 17.20 Gram. 19.03 Idem. 20.00 Kamermuz. 23.39 Gram. 23.52—24.00 Nws. Brussel, (324 en 484 m,). 324 m.: 12.00 Gram. (Om 12.30 Weerber. Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00, 14.15, 14.45 en 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 en 16.55 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Viool en plano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de Jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Polyfone muz. 22.55 23.00 Nws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Idem. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gregoriaanse zang. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.20 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Messa da Requiem. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. MAANDAG Herengracht 34: Werkavond Leldse Smalfilmliga. 8 uur nam. T. Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam Ned. Inst, voor Praeventieve Genees kunde (Wassenaarseweg). K. en O.-cursus Kinderverlamming. 8 uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leldse Amateur Fotograf en ver. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Jaarfeest Centr. Ver. van Markt-, Straat- en Rl- vierhandel. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal). Volo. Lezing Chr, G. v. d. Linde over fotografie. 8 uur nam. Levendaal 1. Kook- en bakdemonstraties_ SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Wie is Janus?" door Ned. Comedie. 8 uur nam. Leiderdorp Dorpshuls. Receptie l.v.m. 35-Jarig bestaan Ver. voor Zieken- huisverpleging Leiderdorp-Zoeterwoude H.- Rijndijk. 7.309 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huls. Mo deshow Van Strien. 8 uur nam. Oegstgeest Willem de Zwijger- kerk. Samenkomst Baptistengemeente. Spr. H. Schouten jr. 8 uur nam. DINSDAG Doezastraat 2a: Voorlichting over emi gratie naar Rhodesia. 8 uur nam. Plantsoen 71: Jaarverg. Voogdijver. „Tot Steun". 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O.-lezing I. L. Palacke over „Collectieve Israël Actie". 8 uur nam. Stadszaal. Jeugdconcert Residentie-or kest o.l.v. W. -'an Otterloo. 3 uur nam. St.-Antonlusclubhuls: Regionaal Mid denstandsappèl. 7.45 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Stricher „De stuwdam van Aswaan". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Wie is Janus?" door Ned. Comedie. 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (grote zaal): Uitvoering „Mattheus Passion" door „Ex Animo". 7.15 uur nam. Levendaal -. Paasverslering voor kinde ren 25 uur nam. Prediker. Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Den Burcht (grote zaal). Ned. Ver. voor sexuele hervorming. 8 uur nam. De Kleine Burcht: Leden verg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Prediker: Bijeenkomst C.H.U, (verkie zingsuitslag) 7.30 uur nam. Riehoboth: Bijeenkomst A.R. (verkie zingsuitslag) 9 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huis. Mo deshow Van Strien. 8 uur nam. Oegstgeeest (Hoge Morsweg) Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieursbur. voor Bouwnijverheid. 4 uur nam. milie Grein had enigszins, te tobben met de tolk, die ingeschakeld was. Alles bijeengenomen kreeg men toch een pracht van een avond en de ma nier, waarop telkens weer nieuwe origi nele vragen werden opgediend, verdient bewondering. Kuhlenkampff zelf muntte uit in enige filmpjes: als „wielrenner", „bokser", „schaatsenrijder", maar ook als „Nero", „Paris" en „Hendrik VIII" heeft hij de kijkers in de zaal. zowel als in de huiskamers doen schateren van het lachen. De familie Grein kwam helaas al heel gauw achter te liggen en kon dit niet meer inhalen. Bijzonder treffend vonden wij het feit, dat de families zulke karak teristieke portretten van zichzelf teken den :het applaus hiervoor ontliep elkaar niet veel. Kuhlenkampff heeft voor het komend seizoen nog meer voor zijn kij kers (en hopelijk ook ons) in petto; wij hebben daar dankbaar acte van geno men. Hij heeft met zijn vondsten en praatjes weer miljoenen families geluk kig gemaakt En dat zegt wat! De zaterdagavond bracht de kennis making met een nieuw idee van de K.R.O.: het muzikale spel in vervolgen „Een wereld als wiever", geschreven door Ton Neelissen en Michel van der Plas. Het deed wat „gezocht" aan, maar er kan misschien nog iets uit voortkomen, vooral omdat Jan Retel, Winnifred Bos boom. Matthieu van Eysden en John Soer er soepel in acteren. Het meest heeft ons verrast dat iemand als Jur- riaan Andriessen moderne „schlager"- muziek met vaart weet te schrijven. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's Getuigen. 74 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering „Mattheus Passion" door „Ex Animo". 7.15 uur nam. Kamerlingh Onneslaan 22. Jaarvergade ring Wlt-Gele Kruis. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Le denvergadering Kon. Ned. Natuurhistori sche Ver. Spr. T. Tieleman over een reis naar Italië. 8 uur nam. Levendaal 1. Kookwedstrijd en paasver- siering voor kinderen, 25 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huls. Mo deshow Van Strien. 8 uur nam. Oegstgeest. Witte Huis. Leden vergadering Oranjever. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing over de broodmaaltijd. 24 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Relsvereniging. 8 uur nam. Zulderkerk: Concert Studentenzangkoor en Collegium Muslcum. 8 uur nam. De Harmonie. Ned. Ver. Expoge. Spr. mevr. O. C. D. Idenburg-Siegenbeek van Heukelom over het Krüger-wlldpark. 8 uur nam. In.den Vergulden Turk. Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank LeldenOegst geest. 7.30 uur nam. Leiderdorp Dorpshuls. Politiek cabaret. P.v.d.A. 8 uur nam. Warmond Trefpunt. Uitvoering Muziekver. Warmonds Fanfare. 8 uur nam. ZATERDAG Academie: Kastelendag. 9 3/4 uur nam. Ontspanningszaal HOWFeestavond Eerste Leldse Drum- en Jeugdorkest. 7 3/4 uur nam. Gulden Vlies: Prot. Chr. Onderwijzers ver. Spr. A. v. Kapel „Hoe luisteren we naar muziek"? 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal):. Feestavond „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver naar Noordwijik. 24 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn". 24 en 4 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je- hovah.'s Getuigen. 54 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. Tentoonstellingen van werk van Kees Verwey en Chris le Roy. (tot 14 april). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Fototentoonstelling (t/m 12 april). Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling van Friese boeken (t/m 2 april). BIOSCOPEN Liclo: „Jenny", 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: „Groot alarm bij de geheime dienst". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Het Bolshol Ballet". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Sénéchal". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Tot de laatste man". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apotheken wordt tot zaterdagmorgen 29 maart te 8 uur waargenomen te Lelden door Apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 en te Oegstgeest door Apo theek Oegstgeest, Wllhelminapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bU l)w hnisarts of specialist bel op dokterstelefoon 32222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) V O- rsl. uur c s a CM Helsinki geh. bew. wzw 4 -5 0 Stockholm lioht bew. windstil -10 0 Oslo zwaar bew. n 1 -7 Kopenhagen geh. bew. ozo 4 -1 0.4 Aberdeen geh. bew. zzo 6 2 0.3 Londen half bew. O 7 -1 0 Amsterdam licht bew. O 8 -3 0 Brussel half bew. O 4 -3 0 Luxemburg onbewolkt ono 6 -6 0 Parijs zwaar bew. 0 6 -1 0 Bordeaux geh. bew. zo 6 10 0.0 Grenoble regen ono 6 1 0' Nice regen no 3 7 0 Berlijn geh. bew. O 1 -1 1 Frankfort onbewolkt no 2 -6 0 Münohen onbewolkt zzo 3 -12 0 Garmlsch P. onbewolkt nno 2 -11 0 Zürlch licht bew. no 2 -6 Genève geh. bew. no 4 -2 0 Locarno geh. bew. O 1 -3 0 Wenen onbewolkt wnw 3 -9 0 Innsbruck onbewolkt windstil -11 0 Rome half bew. windstil 8 0.6 Ajacclo regen zo 7 5 1 Madrid regen zzw 4 9 5 7 Mallorca geh. bew. nw 4 9 0 Algiers geh. bew. 2BO 1 14 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2