RIVELLA 3?° DANSFESTIJN IN LEIDEN Leuk uit geweest? Vijftigste „Leids Jaarboekje" waardevolle jubileumuitgave Gerzon bracht buitenlands modebeeld in Leiden Had U ooit gedacht Prachtige collectie slachtvee op paasveetentoonstelling 97»te jaargang Vrijdag 21 maart 1958 Tweede blad no. 29397 Amateurs uit geheel Zuid-Holland zetten gisteravond liun beste beentje voor Liefhebbers van moderne dansen konden gisteravond in het St.-Anto- nius Clubhuis hun hart ophalen. Daar werden n.l. de Zuidhollandse dam kampioenschappen voor amateurs ge houden. Uit de gehele provincie waren de deelnemers naar Leiden gekomen om er zowel in figuurlijke als in let terlijke zin hun beste beentje voor te zetten. In totaal begaven ongeveer honderd paren zich gedurende de wedstrijden op de gladde vloer. Er waren zeven klassen, n.l. een hoofdklasse, een A-klasse, een B-klasse, een C-klasse, een D-klasse. een nieuwelingenklasse en een senioren klasse. Onder het scherp toeziende oog van de juryleden dansten alle deelne mers achtereenvolgens quick step, En gelse wals en tango. De hoofdklassers, de A-klassers, de B-klassers en de senio ren moesten bovendien nog een slow fox voor hun rekening nemen. Over het al gemeen werd er correct en stijlvol ge danst, terwijl ook het enthousiasme wei nig te wensen over liet. Onder zeer grote belangstelling de zaal was overvol zweefden de verschillende paren over de dansvloer. Sommigen kregen zelfs een open doekje! Wedstrijdleider was de heer A. J. Maas. Hij kweet zich van begin tot eind uitstekend van zijn taak. Wat de dansmuziek betreft, deze werd verzorgd door The Skyliners. De uitslagen zijn als volgt: hoofdklasse: de heer en mevrouw Ditmar uit Leiden: A-klasse: de heer Keyzer en mej. Kors uit Den Haag; B-klasse: de heer v. d. Vlies en mej. Molendijk uit Rotterdam; C-klasse: de heer Stadler en mej. De Voorjaarsshow (Van een bijzondere medewerkster) Bracht V. en D. enkele weken ge leden mode-nouveauté's in een col lectie, die alleen de extreme vormen van de nieuwe mode liet zien, dit maal werden flitsen van de confec- tie-afdeling getoond, die, aangepast aan de nieuwe lijnen, voor iedere vrouw geschikt zijn. De mantels en mantelkostuums namen een grote plaats in bij deze show. Man tels in velerlei mogelijkheden, zowel rechte, blousende of wijduitstaande, maar nooit getailleerd. Als deze voor zien zijn van een ceintuur, is die laag rondom aangebracht op de heup. Zeer en vogue zijn de ceintuurtjes, die aan de achterkant zijn bevestigd, zoals bij een mooie witte natté mantel met blousende rug, die getoond werd. De ceintuurtjes werden ook toegepast op de mantelpakjes of complets (j-urk met jasje). Soms komt er nog een grappig klein splitje onderuit, zoals bij het beeldige marine blauwe pakje met afstaande kraag, waar bij een witblauwe hoed werd gedragen. Deze kleurencombinatie zal wel nooit uit het modebeeld verdwijnen. In wandelpakjes zagen wij veel ruit jes, vooral in beige. Deze kleur werd veel gecombineerd met olijfgroen en ceriserood. De jasjes van deze pakjes zijn zeer kort en flauw getailleerd. Een uitzondering hierop was een geruit pakje met een jasje in blazer model. Zeer gekleed was een roze met grijs gewerkt kostuum. Het wijde koepel vormige jasje, tot op heuphoogte, was aan de voorkant voorzien van ingenieus- aangebrachte coupenaden. De zomerjurken werden bijna altijd gedragen met wijde plooirokken in aller lei variaties. Heel leuk voor het jonge meisje was een zwartwit popeline ge ruite japon met rood afgezet. Een witroze gestreepte popeline japon be- mouw waarvan de rokgarnering be stond uit een pand knopen en een pand knoopsgaten, oogstte veel succes. Enkele zakmodellen," soms met blousende rug, die al of niet met ceintuur konden wor den gedragen, vroegen eveneens de aan dacht. Gezellige rokken in popeline, tinneroy of raffia, wijd, ballonvormig of geplis- reerd, met effen of gestreepte blouses, brachten een vrolijke noot in deze show. Heel mooi was een witte Terlenka rok «aarop een gestreepte jersey-jumper werd getoond. Voor de geklede zomerjaponnen waren er veel rozenmotieven gekozen. Bijzon der elegant was een geelgroene japon, die aan de hals en de rok was voorzien van schuin aangebrachte biezen. Korte avondjaponnen in kant, tule en zijde en een kanten bruidsjapon besloten deze show. De accessoires waren met zorg geko zen. Bijna el'ke japon was voorzien van een lange parelcollier. De materialen van de mooie hoeden waren van stro of vilt. De modellen zijn vaak clochevormis doch hiernaast zijn er ook nog vele kleine bretons, vooral van vilt, geïnspi reerd op de herenhoeden. Twee deelnemers in de hoofd klasse in actie op de gladde vloer. (Foto L.D./Van Vliet) Kok uit Leiden; D-klasse: de heer Gie- zen en mej. Van Kampen uit Leiden; nieuwelingenklasse: de heer v. d. Bosch en mej. v. d. Bos uit Voorburg; senio renklasse: de heer en mevrouw v. d. Bosch uit Den Haag. Mevrouw MaasWielinga reikte na afloop de verschillende prijzen uit. Zij nog vermeld, dat de Nederlandse dam kampioenschappen op zaterdag 24 mei a.s. te Amsterdam gehouden zullen wor den. Opening Keukenhof Het is thans definitief dat Keukenhof geopend wordt op vrijdag 28 maart ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Farmacie de dames E. Rössner (Den Haag). M. J. Eckhardt (Delft), J. Vode gel (Leiden) en de heren Khoe Ting Hian (Leiden); kandidaatsexamen Ned. recht de dames C. A. Wytema (Alk maar). B. J. M. Schermer (Hoorn) en de heren J. Schoen (Alkmaar). J. Teune (Den Haag). M. R. van Vliet (Den Haag). W. A. Hamel (Rotterdam). W. 't Hart (R'dam), B. Heldring (Naarden), A. P. Spaanderman (Leiden), J. G. Bouw (Katwijk aan Zee), Th. J. H. Aberson AerdenhoutM. Tabaksblat (Den Haag). B. Bruijn (Den Haag). P. W. van Schendel (Den Haag). H. P. Ruinen (Laren NH.). A. E. Roest Crollius (Apel doorn), J. R. H. Kuyper (Brussel). C. M. den Tex (Amsterdam), J. W. van Sandick (Amsterdam): J. J. Jonker Roelants (Wassenaar) en A. Blussé van Oud-Alblas (Dordrecht); doctoraal exa men Ned. recht de dames A. M. E. Ra ming (Den Haag) en E. B. Frijling (Voorburg). Advertentie Dan even napraten bij een flesje RIVELLA. De verfrissende, natuur, zuivere drank die zo voortreffelijk smaakt. Opwekkend en gezond. Pittig en tóch zacht. En non-filling, dus nooit dat „volle" gevoel. RIVELLA is een natuurprodukt uit melk. Sprankelend goudgeel! •ftndeïi dan andeM Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven Meer aandacht voor heden en toekomst in rijk geïllustreerd omvangrijk seriedeelt je Met het vijftigste deel van het „Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken", dat dezer dagen verschijnt, heeft de Vereniging Oud Leiden min of meer een nieuwe weg inge slagen. Tot dusver werd slechts in bescheiden mate aandacht besteed aan de contemporaine geschiedenis, o.a. in de kroniek. Ditmaal is deze aandacht voor het heden en zelfs voor de toekomst opmerkelijk ver hoogd, zowel in de ook algemeen veel talrijker illustraties als in de tekst. Om een enkel voorbeeld te noemen: de titelplaat die de nieuwe torenflat aan de Kanaalweg op verrassende wijze in beeld brengt, en een artikel over de ruimtelijke aspecten van de Leidse ontwikkeling en volkshuisvesting waarbij de toekomst herhaaldelijk ter sprake komt. Cocktail- en avondtoiletten zeer exclusief (Van een bijzondere medeiverkster Terwijl de zaklijn voor vele vrouwen geen problemen meer geeft, dient zich alweer een nieuwe mode aan, die van de ballonrok en de trapezium- lijn. Geeft het de ivat conservatief ingestelde Hollandse vrouw enige moeite om aan dit Franse mode-beeld te wennen, de gisteravond onder grote be langstelling in de Stadsgehoorzaal gehouden Gerzon-show moet haar toch wel tot de overtuiging hebben gebracht, dat de nieuw gelanceerde voor jaarsmode het „ook wel weer doen zal". Inderdaad waren er wat gedurfde modellen, doch over het algemeen kan worden gezegd, dat coupe, lijn en kleurencombinaties de meeste vrouwen aanspraken. De collectie, welke samengesteld was uit Franse, Zwitserse en Amerikaanse creaties en door tien mannequins werd gebracht, muntte uit door de uitstekende coupe en de modieuze modellen. De kleuren marine, wit en beige in velerlei nuances, waarbij veel zwart werd gedra gen, domineerden in deze show. Een collectie vlotte regenmantels in popeline en vilt, in vrolijke kleuren kwam allereerst voor het voetlicht. Voor aan het strand waren er enkele pakjes bestaande uit een effen blouse, waarbij een bedrukte pantalon en een ruime rok van dezelfde stof werd getoond. De mantelpakjes, die in groten getale wer den gebracht, waren alle voorzien van korte jasjes in de flou-lijn, alhoewel er een enkele maal nog wel eens een ge tailleerd jasje doorheen loopt. Het ma teriaal is wollen natté, linnen of voor het klassieke kostuum kamgaren. Tweed en veel ruitjes, zowel grote als pied de poule, werden hiernaast getoond. Voor de effen pakjes was marine zeer geliefd, vooral in combinatie met wit. Er werden veel corsages van lelietjes van dalen ge bracht. Bijzonder mooi was een blauw pakje, waarvan het jasje aan de onder kant was voorzien van een strakke band, die ook weer werd teruggevonden aan de zoom van de geplooide rok. Van verschillende kostuums was de rug blousend en werd de ruimte aan de onderkant met een grote knoop bijeen gehouden. De mouwen van deze pakjes zijn meestal en voorzien van lange handschoenen Zeer modieus was een lichtbleu fantasie Shetland-kostuum. een creatie van Dior. Een grijs kostuum in de trapeziumlijn. eveneens van deze ont werper (de rok loopt bij deze lijn vanuit de taille wijduit naar beneden en is voorzien van een eveneens wijduit- lopend jasje» waarbij een zwarte breton hoed werd getoond, oogstte veel succes. Naast de klassieke rechte mantels, zagen wij veel tonneau-modellen. De ruimte wordt aan de achterkant van uit de kraag aangebracht, zodat men een bollende rug krijgt. Prachtig van coupe was een beige mantel, voorzien van een klein shawlkraagje, waarbij een zwarte hoed werd getoond. De rug van een grijze tweed mantel had een los pand, die effect gaf van een blousende rug. Van grote allure was een beige mantel met een wit-vos bontkraag, waarbij een beeldig groen hoedje werd gebracht. Een zeer wijde tonneauvormige zijden mantel, die gedragen werd op een licht blauw geplooide japon vormde een ele gant complet. De uit Zwitserland en Amerika geïm porteerde zomerjaponnen, met wijde rokken, waaronder altijd een petty coat werd gedragen, waren zeer mooi De fraaie kleuren in bloemen en fruit- dessins, stonden vrolijk, zoals b.v. bij een jurk met een lichtgrijs fond met vuurrode kersen. Een nieuwtje was een gebloemde po peline japon, waarbij een orlon vestje met een eveneens gebloemd motief, ge dragen werd. Een lichtblauwe japon in de trape ziumlijn, gecompleteerd met een grote hoed. was zeer bijzonder. De cocktail- en groot-avondtoiletten waren zoals gewoonlijk op deze shows, weer een evenement. Een creatie vonden wij een grijze japon, waarover een jacquet werd ge dragen, die aan de onderkant ballon vormig over elkaar viel. Een zuiver zijden japon in een oranje-rood-geel rozen motief met een prachtig gedra peerde ballonrok, was een juweeltje. Een geheel gefronsde beige zijden ja pon waarover een nerts stola werd ge dragen, prachtig van coupe en niet te vergeten de witte satijnen japon, met de crinoline rok. Vermelden wij nog dat de bijpassende hoeden bijzonder elegant waren. Deze waren meestal van stro of van kleine stroobloempjes. tot kwieke dopjes ver werkt. In het ruim 55-jarig bestaan van de Vereniging Oud-Leiden zijn met de ver schijning van dit jaarboekje 1958 vijftig deeltjes van deze kostelijke reeks histo rische beschouwingen uitgegeven. Meer dan duizend bijdragen in de vorm van levensberichten, artikelen en bladvullin gen bewaTen in deze reeks een schat van gegevens over het verleden en de ont wikkeling van Leiden en een groot deel van de streek langs de Rijn. Het is verheugend, dat dank zij rui mer kredieten bij de bijzondere uitgave van dit jaar aan dit jubileumnummer een grotere omvang kon worden gegeven (meer dan 200 pagina's!) en rijker il lustratiemateriaal kon worden opgeno men. Na de levensberichten, waaronder een uitvoerig artikel over het erelid der vereniging, ir. G. L. Driessen. opent dr. W. C. Braat de ..Bijdragen" met het immer boeiende onderwerp van de Brit tenburg en komt tot de conclusie, dat we met een 4de eeuws Romeins castellum te doen hebben, binnen welks resten een der Hollandse graven in de 11de of 12de eeuw een donjon bouwde. Weinigen zullen vermoeden, dat Lei den destijds waarschijnlijk door water voortbewogen molens heeft gekend. Zulk een watermolen zou op het reeds lang overwelfde Arkegrachtje, waar dit onder Rapenburg 114 doorliep, hebben ge staan. De schrijver van het artikel, mr. S. J. Fockema Andreae. wijst op de wen selijkheid de naam Arkegracht aan te brengen boven de thans nog zichtbare gewelfboog in de wal muur van het Ra penburg. En is er geen aanleiding om Rapenburg 114 weer de naam „De Ark" te geven? De redactie geeft aan de band van vier kaarten een overzicht van het steeds verder voortschreidende dempingsproces binnen de Leidse singels en houdt nog eens een pleidooi om toch niet op grond van haastige overwegingen, welke later onjuist blijken te zijn geweest, het typi sche cachet, dat Leiden van andere ste den onderscheidt, te bewaren. Doorbra ken en dempingen trekken weer nieuw verkeer aan. In de toekomstige veel ero- tere agglomeraftie van onze stad dient het verkeer om de betrekkelijk kleine binnenstad heen geleid te worden. Een rijk geillustreerd artikel laat zien hoe geliefd de aloude Valkenburger paardenmarkt was. niet alleen bij de be zoekers maar ook bij de schilders en te kenaars. De optocht ter gelegenheid van de in wijding der Universiteit, in feite een voorloper van de latere studentenmas kerades en de Dne-Oktoberoptoohten, wordt eveneens aan de hand van tal rijke afbeeldingen uitvoerig behandeld. De restauratie van de gemeentetoren van Nieuwkoop was aanleiding tot een nader onderzoek naar de geschiedenis van dit voor vele bezoekers van deze plaats zo bekende bouwwerk- Mejuffrouw mr. A. J. Versprille wijdt een gedegen studie aan de 300 jaar ge leden gegraven Haarlemmertrekvaart, een voor die tijd even belangrijke ver binding als thans een spoorlijn of auto weg. De 18de eeuwse onderwerpen bestaan uit een door het Hoogheemraadschap van Rijnland verworven bokaal van de Kortsteekterpolder. het dagboek, dat de Zweedse geleerde Lidén tijdens zijn ver blijf te Leiden bijhield, de geschiedenis van de Vrijmetselaarsloge La Vertu en een lijst van de kolfbanen in en buiten Leiden. Een brief uit 1807 roept de her innering op aan het feit. dat het in 1957 anderhalve eeuw geleden was, dat Lei den door de buskruitramp getroffen werd. J. N. van Wessem sohrijft over de les sen van Breitner aan het Teken- en Schildergenootschap Ars Aemula Natu rae, waarbij de jonge Flores Verster een sterke invloed van deze merkwaardige figuur onderging. W. J Kret geeft een aardige schets van de gang van zaken bij de Leidse Vrijwillige Brandweer aan het einde van de vorige eeuw. De heren M. W. Hoek en P. F. Jans sen, beiden verbonden aan de Ge meentelijke Dienst voor Volkshuisves ting, behandelen in zeer interessante artikelen de ruimtelijke aspecten van Leiden en de volkshuisvesting, mede gezien uit het oog van de huidige en in de toekomst te verwachten pro blemen. Rest nog te vermelden, na een her- nieuwd woord van waardering voor deze zeer verdienstelijke jubileumuitgave, dat waarschijnlijk nog dit jaar ter afslui ting van de eerste vijftig delen van de reeks een nieuw systematisch register zal verschijnen, waarin de in de loop der jaren verzamelde schat aan histo rische gegevens overzichtelijk zal zijn geordend. (Advertentie) nog eens zo'n koopje te hebben Heus, als Coster met iets aparts komt is het ongeëvenaard. Wij weten hoe Uw rakker kon ravotten en daarom komen nu met een broek, die gemaak is voor stoeien. Eén die boven dien ontzettend leuk staat. Echt zo'n broek die hij net nodig heeft aalrt Nu kost die broek normaal 9.50, maar Coster komt met een onge lofelijke verrassing, want morgen om 9 uur begint de verkoop van deze echte HAZEWIND-broeken van oersterk ril cord en cor-du-roy, met elastiek in de tailleband, waardoor ze prima zitten, met 2 parmantige steekzakken en een achterzak. In alle maten van 4-15 joar, wrijf Uw ogen maar uit, voor de sensationele Costerprijs van Zolang de voorraad strekt uw uycn iiiuüi LEIDEN: Haarl.straat 25, tel. 25317 Rotterdam, Korte Hoogstr. 11 Meent hk. Goudsesingel; Ka- tendr. Lagedijk hk. Dorps weg; W. Kruiskade 35. „DE LEIDSE SLEUTELTJES. Het bekende kinderkoor „De Leidse Sleuteltjes" zal onder leiding van Henk Franke medewerking verlenen aan „Die winter is verganghen", een programma van de A.V.R.O., dat zondagavond wordt uitgezonden van 8.05 tot 8.45 uur. In Leiden Een prachtige collectie slachtvee stond vandaag weer aangetreden op een daar toe gereserveerde gedeelte van het Leidse veemarktterrein. Het waren voornamelijk de mesters uit de Rijnstreek en de Hearlemmermeer, die hun beste dieren naar deze achtste Vebo-paastentoonstelling hadden „afgevaardigd". Vooral het rood bonte vee een zeer gezocht vleestype was sterk vertegenwoordigd. Doch daar naast was er ook een goede inzending schapen en trokken de dikbillen in de rubrie ken runderen en kalveren sterk de aandacht. I Leiden, de gemeente-secretaris, mr. J. j Bool. enkele raadsleden, hoofden van I dienst en een groot aantal vertegenwoor- digers van agrarische organisaties. Bo vendien toonde ook de onlangs afgetre den voorzitter van de Vebo. de heer J. Aanvoer bereikt een een record Terwijl de jury haar werk deed. kwam het. Vebo-bestuur met vele genodigden in 't Schuttershof voor de officiële ope ning bijeen. Onder dc aanwezigen bevon den zich Hier o.m. de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, het College van B. en W. van Advertentie Kracht voor de hele dag, Meneer - ontbijt Vlieg niet met zo'n enkel boterhammetje of met 'n helemaal lege maag de deur uit. Zo kunt U de dagtaak niet beginnen. Gun Uzelf die paar minuten voor een lekker, voedzaam ontbijt. Neem een bord Lassie Klaar Havermout, dan voelt U zich fit en bent U de gehele dag meer waard. Teveel gedoe op de vroege morgen? Dat dacht U maar! Lassie Klaar Havermout is al gekookt. U strooit het zo uit het pak op 't bord. Melk en suiker erover en klaar is de pap. Er komt geen pan of gas aan te pas. Grote pakken 75. nor male pakken 40 ct. Lassie Klaar Haver mout - Het beste ontbijt in de kortste tijd LEIDSE UNIVERSITEIT Bij K.b. is de aan dr. W. J. C. Ver haart, gewoon hoogleraar in de facul teit der geneeskunde aan de Leidse Universiteit te Leiden verstrekte op dracht tot het geven van onderwijs in de „histologie en de microscopische ana tomie" gewijzigd in: de neurologische wetenschappen: is de aan dr. P. J Gail- lard, gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan deze universiteit, verstrekte opdracht tot het geven van onderwijs in „de experimentele histo logie, cytologie en cytologische erfelijk heidsleer" gewijzigd in: de histologie, experimentele histologie en cytologische erfelijkheidsleer. Bij beschikking van de minister van O. K. en W. zijn benoemd: voor het jaar 1958 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de anesthesiologie mejuf frouw N. Derlagen, thans hoofdassisten te; met ingang van 1 juli 1958 tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst voor de inwendige geneeskunde dr. A. E. Loeliger, thans wetenschap pelijk ambtenaar 1ste klasse: met in gang van 1 maart 1958 tot wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst bij het Documentatie Bureau voor Oost-Euro pees Recht mr. J. D. Korevaar. tha/r* wetenschappelijk ambtenaar bij de bi bliotheek; alsnog voor het jaar 1958 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de natuurkunde dr. J. J. M. Beenakker. Het is vandaag lente- en Vebo- dag. Vanmorgen omstreeks zeven uur liep iedereen, die op de Leidse veemarkt vertoefde, echter diep in zijn kraag gedoken. Zó koud was het! Uit de gesprekken, die de vee houders met elkander voerden bleek dat zij niet meer in de komst van de lentefee geloofden. Dan plotselingten bewijze dat de lente toch doorgaat, begin er in één der hokken een schaap te blaten. Het dier gaat liggen en tot ieders ver bazing voltrekt zich het wonder van een geboorte. Twee lammetjes za gen voor het eerst het levenslicht. De eigenaar van het moederschaap is de heer H. Kecsom uit Texel, die reeds 59 jaar achtereen regelmatig de veemarkt in Leiden bezoekt. (Foto L.D./Van Vliet) W. Bonda. zijn belangstelling voor dit jaarlijks terugkerende Vebo-evenement. De tegenwoordige voorzitter, de heer G. J van der Staal, heette allen harte lijk welkom. Het schonk spreker grote voldoening, dat het aantal inzendingen ditmaal met 132 dieren een record heeft bereikt. Spreker achtte het een juist in zicht van de boer. dat hij zich tegen woordig meer instelt op de vleesproduk- tie. Het is een bewijs, dat hij zijn tijd verstaat en op het juiste moment de bakens weet te verzetten. Ook wethouder D. van der Kwaak, die de officiële opening verrichtte, achtte het van belang, dat het accent in de agrarische sector thans meer valt op de vlees- dan op de melkproduktie. Terwijl wij voldoende hebben aan deze laatste produkten. moet er nog steeds vlees worden geïmporteerd. Dat de inzending van rood-bontvee, gezien de vraag, toeneemt achtte de heeV Van der Kwaak een gunstig teken Het is goed vee. met veel vlees en weinig vet. Tenslotte bracht spreker het Vebo-be- stuur hulde voor zijn activiteiten, welke er alle op gericht zijn de kwaliteit van het vee op te voeren. Met het uitspre ken van de wens, dat de mesters deze tentoonstelling in een goede stemming zouden verlaten, verklaarde hij deze achtste expositie voor geopend. De heer A. v. d. Stoel, voedselcommis- saris voor Zuid-Holland, schonk hierna in het kort nog aanuacht aan enkele agrarische vraagstukken. Spreker wees er op, dat de akkerbouw in tegenstelling met de veehouderij economische een sterkere positie ineemt. Voor het akker- bouwbedryf is het economisch klimaat beter. T.a.v. het probleem: melk—vlees merkte spreker op. dat wij zeer voor zichtig moeten zijn met het trekken van conclusies. Op dit terrein geldt: uitkij ken en voorzichtig zijn. Hoewel de var- kensprijzen zich in de laatste weken iets hebben hersteld, ligt er toch een plan klaar tot beperking van de varkenssta pel per bedrijf. Het plan beoogt om het aantal slachtingen per jaar van 4li mil joen tot 3.3 miljoen te beperken. T.a.v. de veehouderij achtte spreker het van het grootste belang, dat de boer goede voorlichting ontvangt Het ver krijgen van een hogere produktie, waar op speciaal gelet moet worden op het brengen van een kwaliteitsprodukt en het streven naar een economische be drijfsvoering, moeten onderdeel van deze voorlichting uitmaken. Spreker achtte het gevaarlijk om te treven naar een lagere melkprijs in de verwachting, dat dan de weg van de vleesproduktie wordt ingeslagen. Integendeel de melkprijs mag niet omlaag. Tenslotte wees de heer v. d. Hoek er op. dat wij ook op agrarisch terrein Europees moeten leren denken. Ook hier geldt: wie zijn tijd verstaat, raakt niet uit de tijd. Nadat de heer Van der Stoel een dank woord had gesproken, brachten de aan wezigen een bezoek aan de tentoonstel ling.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3