Industriële werkgevers vragen maatregelen werkgelegenheid Zanger Elvis Presley geniet als soldaat geen enkele voorkeur Studentenpastoor Van Rooijen nam gisteren officiëel afscheid G. Sehlatniann—directeur—50 jaar bij „De Faam" 97ste jaargang Vrijdag 21 maart 1958 Vierde blad no. 29397 Ongunstig fiscaal klimaat Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigin gen en het Verbond van Prot.-Chris telijke Werkgevers in Nederland heb ben zich met het oog op de op han den zünde industrialisatienota van de regering beraden op de werkgelegen heidssituatie op langere termijn en geven aan regering en volksvertegen woordiging het volgende in ernstige overweging: De verbonden achten de vooruitzich ten voor de werkgelegenheid op langere termijn weinig geruststellend, gezien bot feit, dat dé investeringen vooral in de laatste maanden in aanzienlijk ster kere mate teruglopen dan in het S.E.R.- advies inzake de bestedingen werd voor zien. Naast de aarzeling in de interna tionale conjunctuur, die de verbonden met bezorgdheid vervult, achten zij met name het bestaande ongunstige fiscale klimaat hiervoor verantwoordelijk. De verbonden zijn van mening, dat in het belang van de toekomstige werkge legenheid het bedrijfsleven in staat dient te zijn door nieuwe investeringen zijn bijdrage te leveren aan de noodza kelijke voortgang van het industrialisa tieproces. Daarvoor is een verbetering van het fiscale klimaat dringend gebo den. Met het oog daarop bevelen de ver bonden aan, dat reeds thans wordt onderzocht wanneer en in hoeverre door vermindering van de belasting druk de wortgaande ontwikkeling van de industrialisatie kan worden verzekerd. De thans meest voor de hand lig gende en noodzakelijke maatregel op fiscaal gebied is een herinvoering van de investeringsaftrek over de gehele linie. Deze maatregel zal onmiddellijk een gunstig effect op het investe ringsniveau hebben. Ook onze con currentiepositie op de Euromarkt maakt het noodzakelijk de investe ringsaftrek onmiddellijk in volle om vang te doen herleven. Juist omdat het vraagstuk van de toekomstige werkgelegenheid centraal UNIE „EEN SCHOOL MET DEN BIJBEL". De Unie „Een School met den Bijbel" houdt dinsdag 8 april haar jaarverga dering in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht. Ds. G. J. van den Bogerd. herv. predikant te Leeuwarden, zal spreken over: „De school met de bijbel, een oud en goed principe in een nieuwe tijd". dient te worden gesteld, moet voorts de aandacht sterk worden gericht op een vergroting van onze uitvoer. Wat tenslotte de door de regering aangekondigde maatregelen ter bestrij ding van de huidige werkloosheid aan gaat, deze zullen moeten passen in het kader van het beleid op langere termijn en het proces tot verbetering van onze betalingsbalans niet mogen schaden. Inflatoire financiering dient derhalve te worden vermeden, doch ook verho ging van de belastingen is met het oog op de toekomstige werkgelegenheid te enen male onaanvaardbaar. De voorgenomen aanvullende wer ken zullen zoveel mogelijk gericht moeten zijn op de bevordering van de industrialisatie en van de activiteiten van het bedrijfsleven in het algemeen. In dit verband vraagt de verbete ring van het nationale wegennet de aandacht .terwijl ook maatregelen ter stimulering van de particuliere wo ningbouw dienen te worden genomen. Verkorte werkweek voor grafici Naar wij vernemen hebben de drie werknemersbonden in het grafisch bedrijf, de katholieke, de christelijke en de socialistische bond aan de vier werknemersorganisaties dezer dagen medegedeeld, dat zij prijs stellen op een bespreking over een verkorte werkweek van vijf dagen, totaal 45 uur, bij gelijkblijvend uekeinkomen. Tijdens de eerste bespreking dit jaar over een nieuwe grafische-technische C.A.O. zou evenwel van werkgeverszijde zijn medegedeeld, dat over een verkorte werkweek gezien de huidige economische situatie niet meer gesproken kan wor den. De werknemersorganisaties, die van mening zijn dat de economische situatie in het grafisch bedrijf nog gunstig is, zijn daarentegen van mening dat de kwestie van een verkorte werkweek een onderwerp van gemeenschappelijk over leg moet blijven uitmaken. Daarom heb ben zij de werkgeversorganisaties mede gedeeld, dat een weigering om dit on derwerp op de agenda van de komende besprekingen te plaatsen door hen zal worden beschouwd als schadelijk voor de sinds jaren bestaande samenwerking De werknemersorganisaties zeggen bij voorbaat de verantwoordelijkheid voor een verslechtering van de betrekkingen, die van een weigering het gevolg zal zijn, van de hand te wijzen. AFGIFTE KENTEKENBEWIJZEN VRACHTAUTO'S Naar de Algemene Verladers- en Eigenvervoerders Organisatie (E.V.O i van officiële zijde verneemt, ligt het in het voornemen de gewijzigde regeling voor de afgifte van kentekenbewijzen voor nieuwe vrachtauto's op 15 april a.s. te laten ingaan. Er za'l door de Rijksdienst voor het Wegverkeer naar worden gestreefd het voertuig binnen vier werkdagen na ont vangst van de aanvraag voor het ken tekenbewijs te keuren. Voldoet het voer tuig aan de eisen, dan wordt meteen een voorlopig kentekenbewijs verstrekt. Dit kan onbeperkt zowel in binnen- als buitenland worden gebruikt, tot dat het definitieve kentekenbewijs is afgegeven. De gedachte aan een onderzeese oeverbinding tussen Engeland en Frankrijk laat de ingenieurs nog steeds niet los. Deze Amerikaanse schets toont een tunnel met spoor banen, lopende banden voor zware en voor lichte auto's en zelfs voet- J met stilstaande motor. Op gezette gangers. De toepassing van lopen- afstanden zullen door de zeebodem de banden lost het probleem van de naar boven stekende doorzichtige uitlaatgassen der auto's op. Zij rij- koepels de wandelaars gelegenheid den namelijk niet zelf. maar wor- geven een blik over de zeebodem te den op deze wijze getransporteerd j slaan. Dr. Drees: Onze positie is niet ongunstig Op een lunchbijeenkomst, die de werkgeversgroep in de P. v. d. A. gis termiddag in Krasnapolsky te Am sterdam heeft gehouden, heeft minis ter-president dr. W. Drees het woord gevoerd over de economische en sociale situatie in ons land, in ver gelijking met andere landen. Dr. Drees memoreerde o.a. dat van ons nationale inkomen als gevolg van de snel groeiende bevolking een groot deel moet worden uitgetrokken voor in vesteringen, die nodig zijn voor de uit breiding der industrie en nijverheid. Ons land heeft daarentegen ook voor delen: o.a. de gunstige ligging. Spreker beaamde, dat de Nederlandse regering binnenslands bepaalde dingen dirigeert. „Een zekere staatsbemoeiing is onontbeerlijk. Zelfs in kringen, die ove rigens zeer opkomen voor vrije econo mie, acht men het noodzakelijk, dat de bestaansmogelijkheid voor de landbouw met garanties moet worden verzekerd." Ook Duitsland, dat volgens dr. Drees „een zeer vrije markteconomie heeft in vergelijking met ons land", dirigeert de landbouw en het verkeer. Wat de lonen aangaat is in Nederland „veel meer van overheidswege geregeld dan in andere landen het geval is." Spreker sprak de opvatting tegen als zouden al die rege lingen weinig nut hebben, doordat eco nomische wetten niet uit te wissen zijn. De huidige werkloosheid is volgens dr. Drees een kwart van die uit de voor oorlogse crisisjaren, hoewel Nederland ;oen 2 miljoen mensen minder telde. „Nu er weer wat ruimte op de kapitaal- en geldmarkt komt, is het weer moge lijk om door gerichte maatregelen de werkloosheid in de bouwnijverheid en de noordelijke provincies te bestrijden." Ook in dit opzicht kan Nederland een vergelijking met andere landen glans rijk doorstaan. Dr. Drees zei, dat Ame rika en Duitsland verhoudingsgewijze een tweemaal zo grote werkloosheid heb ben. Over het geheel slaat Nederland geen ongunstig figuur, o.a. door ons uit nemend gezondheidspeil en onze grote sociale zekerheid. „Wij zijn de moeilijkheden van de jaren 51 en 52, toen de reserves weke lijks daalden, te boven gekomen," zo besloot hij. „Ik acht het van het grootste belang dat ook in moeilijke tijden een goede samenwerking be staat tussen overheid en organisaties van werkgevers en -nemers. Een ver gelijking met het buitenland behoeft ons vertrouwen in de toekomst niet te schokken, integendeel, het wordt er door gesterkt". Ds. A. W. M. ODÉ GAAT MET EMERITAAT. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is door de provin ciale kerkvergadering van Zeeland met Ingang van 1 mei emeritaat verleend aan ds. A. W. M. Odé van Goes, predi kant van de Nederlandse Herv. Kerk. Nadat kandidaat Odé in 1924 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 1 fe bruari van het daarop volgend jaar •1925) door zijn zwager wijlen ds. J. Hengeveld van Groningen, toen nog pre dikant te Schipluiden, te Hoogvliet in de classis Rotterdam-zuid in het ambt be vestigd. In april 1928 verwisselde ds- Odé deze gemeente met die van Koudekerk aan den Rijn, vanwaar hij op 27 maart 1938 naar Goes vertrok. Tijdens zijn tien-jarig ambtsbediening te Koudekerk aan den Rijn was ds. Odé ongeveer zes jaar lid van het classicaal bestuur van Leiden. Het ligt in zijn bedoeling om na zijn emeritaat voorlopig te Goes te blijven wonen, waar hij nog enig pastoraal werk hoopt te kunnen doen. Markies van Exeter stelt slot voor bezoekers open Weer een Britse edelman heeft moeten besluiten zijn slot tegen be taling te laten bezichtigen, om de kosten van onderhoud te kunnen dekken. Het is de 53-jarige markies van Exeter, die, als Lord Burghley, in 1928 in de Olympische Spelen te Am sterdam de 400 meter horden won. Hij heeft besloten zijn 145 vertrek ken en veel kunstschatten bevatten de Burghley House voor belangstel lenden open te stellen tegen betaling van f. 1.30 per bezoek. De markies heeft uitgerekend dat hij 30.000 a 40.000 toegangsbewijzen moet verko pen, wil hij dit jaar de lopende on kosten van zijn in Lincolnshire staand huis kunnen betalen. De markies heeft zich dus geschaard onder het voortdurend toenemend aan tal leden van de Britse adel dat. niet langer opgewassen tegen de zware be lastingen en successierechten, na de tweede wereldoorlog, deze bijzondere bron van inkomsten heeft moeten aan boren. „Maar ik laat geen nudistenkamp van mijn landgoed maken", zo verklaarde de slotheer van Burghley. Hij doelde hiermee op de Hertog van Bedford, die een deel van zijn landgoed aan een nu- distcnkolonie heeft verhuurd om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Het kasteel van de markies van Exe ter is vol oude meesters en andere kunstschatten, met name doeken van Rembrandt. Van Dyek en Holbein. Bo vendien is er een kast waarin de oude spikes van de markies staan, omringd door de trofeeën uit zijn atletiekcar- rière. „Misschien vinden de mensen dat ook wel aardig om te zien", zei de mar kies. Volgend week-einde reeds narcissen Door de zachte winter rekende men vrjj algemeen op een vroege bloei van de bolgewassen voor dit voorjaar. In februari zag men reeds velden kro kussen in bloei en de vroege narcissen stonden toen al in knop. I De late winter, die ons daarop over- I viel, heeft het beeld natuurlijk ingrij pend gewijzigd. Gelukkig heeft de sneeuw vele gewassen tegen vorst en harde wind beschermd, maar dit neemt niet weg, dat m enthans toch rekening I moet houden met een belangrijke ver- traging in de bloei. Ook dit kan echter I nog weer erg meevallen. Het is voor een j groot gedeelte afhankelijk van het weer in de komende weken. Algemeen verwacht men, dat als het weer inderdaad belangrijk zachter gaat worden, de narcissen spoedig zullen bloeien, daar de gewassen reeds goed ontwikkeld waren vóór de vorst inviel. Als het weer dus spoedig zou omslaan kan men tijdens het weekeinde van 29/ 30 maart reeds de eerste velden narcis sen in bloei verwachten. Het spreekt vanzelf, dat dit nog zeer incidenteel zal zijn. maar het begin, waar ieder reik halzend naar uitziet, is er dan toch! HULP AAN CHRISTENEN IN INDONESIË. De Wereldraad van Kerken heeft om 50 000 dollar gevraagd voor hulp aan de christenen in Indonesië. De leden-ker ken vroeg men 40.000 dollar bijeen te brengen om rijst en andere artikelen aan de behoeftigen in Indonesië te kun nen uitdelen en voorts nog 10.000 dollar voor geneesmiddelen ten behoeve van Indonesische christelijke ziekenhuizen. Dit verzoek om hulp was het gevolg van een recente bespreking in Singapore tussen kerkelijke leiders uit Amerika en Aziatische landen, waaronder ook In donesië. Hij was de militaire kapper vóór en liet weelderige haardos in Memphis a f knippen Elvis Presley in militai re dienstZoals men /erwachten kon is de iienstplicht van deze .hogepriester van de rock n' roll" een nationale saak in Amerika gewor den en het is dan ook niet. te verwonderen, dat pers, radio en TV grote belang stelling aan de dag leg gen voor Elvis' overgang van het burger- naar het militaire leven. De zanger wordt op 24 of 25 maart a.s. in Fort Chaffee (Ar kansas) verwacht, waar het leger zich intussen met enthousiasme, een betere zaak waardig, op 's mans komst heeft voor bereid. Reeds is er een perscentrum ingericht voor journalisten en foto grafen, zodat bewonder aars van de zanger over de gehele wereld nauw keurig op de hoogte ge houden kunnen worden van elk onderdeel van de transformatie van Elvis van burger in soldaat, van bloedproeven, injecties en kleren passen tot haar knippen toe. Ja, vooral voor dat haarknippen bestaat grote belangstelling! Totnutoe vroeg men zich af of men Elvis, bij hoge uitzonde ring, zou toestaan zijn weelderige haardos met de overdreven bakkebaarden te behouden. Maar dit is niet het geval: beroemd of niet. Elvis wordt „ge trimd" en zodra dit be kend werd kwamen van overal brieven binnen van (jeugdige) „fans", die om een haarlokje bedelden Edoch, Elvis is de mi litaire kapper vóór ge weest en heeft zich m zijn woonplaats, Mem phis, reeds laten ontdoen van zijn haardos en .tochtlatten". De transformatie van (burger tot miliitair zal drie dagen duren waarna beslist wordt of Elvis in Fort Chaffee zal blijven of naar elders zal worden doorgestuurd. Kapitein Metheny, voorlichtingsofficier in Fort Chaffee, vertelde dat hij al tientallen brieven van meisjes heeft ontvangen, die een haar lok van Elvis vragen wanneer de zanger in de toekomst wordt geknipt „Het speet me hen te leur te moeten stellen, •maar ik kan het niet doen." zei Metheny. „Ik heb een verklaring uit gegeven. dat het haar naar de vuilnishoop zal gaan". Voor Elvis bewonder aars een hard gelag.,.. Culturele avond Chr. Kweekschool De schoolvereniging V.L.A.K. van de Chr. Kweekschool organiseerde gister avond in het gebouw Irene te Öegst- geest, een cultureleavond voor haar leden. De voorzitter van V.L.A.K., Wim Mak opende deze goed bezochte avond. Jan Benschop, klarinet en Henk Wal- vaart. piano voerden op zeer verdien stelijke wijze uit de Hornpipe van G. F. Handel, Chorale St-Anthony van Jos. Haydn, en een menuet van W. A. Mo zart. Ria Snel declameerde „The greatest show you ever saw" van M. v. d. Plas. Het hoogtepupnt van de avond was ongetwijfeld de verkiezing en de instal latie van het nieuwe V.L.A.K.-bestuur. Johan Vodegel werd als voorzitter geko- zijn, terwijl Cees Dullemond de functie van tweede voorzitter op zich zal nemen. Gerda Anes is de nieuwe secretaresse en tenslotte werd G. Minnaard als pen ningmeester en Ine Gereis als algemeen adjuncte aangewezen. De installatie verrichtte de directeur van de»Chr. Kweekschool, mr. dr. K. de Vries. Nadat in de pauze, ter ere van het nieuwe bestuur bruidsuikers waren uit gedeeld. volgde een programma van een lichter genre. „The sunny siders" o.l.v. Gert Otte- vanger, Inge Vogel en Hans Rijnbende zorgden voor de muziek terwijl o.l.v. Ge rard Slootweg een aardig cabaret je ge titeld „Muzenissen" werd opgevoerd. Druk bezochte recepties Na bijna twintig jaar arbeid in Leiden Gisteren heeft pastoor v. Rooijen officieel afscheid genomen van de Leidse studentengemeenschapwaar binnen hij als moderator van de R.-K. S. V. „Sanctus Augustinus" en pastoor van de katholieke studen tenparochie, maar tevens als een der grondleggers van de Civitas Acade mica, bijna twintig jcar werkzaam is geweest. Het moet een grote voldoening voor de scheidende pastoor geweest zijn. dat hij de plechtige II. AI is van dankbaarheid aan het einde van zijn Leidse modera torschap kon opdragen in de nieuwe ka tholieke studentenkapcl, die in het be gin van deze maand in het gebouw van „Sanctus Augustinus" aan het Rapen burg 24 werd ingezegend. Tijdens de Mis. waarbij de pastoor werd geassisteerd door kapelaan P. v. d. Bosch als diaken en kapelaan J. van Well als sub-diaken, hield de vertrek kende priester voor de laatste maal „zijn" studenten voor. dat het Christen dom een opdracht aan ieder van ons in houdt, In ons eigen leven moeten wij trachten de wezenlijke band met God te vinden via de mensgeworden Zoon. Christus. Dit is een levenshouding, waar aan de pastoor altijd gedacht heeft, wanneer hij sprak over de Civitas Aca demica. Hij hoopte vurig, dat wat hij gedurende vele jaren aan studentenge neraties heeft trachten mee te geven door komende studentengeneraties zal worden beschouwd als zijn erfdeel. „Blijdschap en dank hebben vandaag de overhand. Blijdschap omdat ik te midden van zovelen dit jubileum mag gedenken en dank aan God, die mij de kracht gaf om dit te volbrengen". Met deze woorden richtte de heer G. Schlatmann zich gistedmiddag tot zijn vele medewerkers en vrienden, toen hij hun dank bracht voor de hulde, hem gebracht ter gelegenheid van zijn gouden jubileum bij de Faams Kle dingmagazijnen, van welk bedrijf hij reeds tientallen jaren als directeur optreedt. Alvorens deze woorden in de thans geheel gemoderniseerde bedrijfsruimte werden uitgesproken, had de heer E. Schlatmann namens commissarissen ge wezen op de verantwoordelijke en die nende taak, welke zijn broer in deze halve eeuw heeft vervuld. Bovendien weidde wethouder S. Menken, die deze middag de gelukwensen van het College van B. en W. overbracht, uit over het aandeel, dat de jubilaris heeft gehad in de ontwikkeling van dit bedrijf. Spreker, die reeds vele jaren een hartelijk con tact met de familie Schlatmann onder hield, had niet alleen waardering voor de sociale en economische instelling van de jubilaris, doch ook voor diens gods dienstige inslag. In dit verband wees spreker erop, dat godsdienst en arbeid de twee elementen zijn, waarop de wel vaart rust. Tezamen vormen zij de „gouden bodem van een volk". Mej. M. A. Laken, mede-directrice, die eveneens zeer veel waardering had voor het zakelijk inzicht van de jubilaris en diens humaan optreden, bracht de feli citaties van het personeel over. Een ge- Wethouder S. Menken (links) biedt de gouden jubilaris geluk wensen aan. (Foto L.D./Van Vliet) lukwens, welke gepaard ging met de aanbieding van enkele geschenken. Onder de velen, die deze middag de gelukwensen aanboden, merkten wij o.m. op de directeur van Gemeentewerken, ir. D. Y. Lem, de heer J. H. v. d- Kloot, secretaris van de Leidse Middenstands Centrale, de chef van de gemeentedienst, ae heer J. Voorbach, de heren J. Pierrot en J. van Zijp namens de afdeling Leiden van de R.-K. Middenstandsbond, de heer F. C. de Hosson, voorzitter van de inter diocesane Middenstandsbond in bisdom men Rotterdam en Haarlem, mgr. Th. M. Beukers en voorts vele zakenrelaties en talrijke vrienden. Aan het einde van deze zeer druk be zochte receptie honderden drukten de jubilaris de hand verscheen ook nog een deputatie van het bestuur van de V.V.S.L.. die de dank overbracht voor de aan deze vereniging geschonken his- torischeschouw, welke met het oog op de verbouwing op haar huidige plaats niet langer gehandhaafd kon worden. De heer Schlatmann, onder de indruk van zo grote belangstelling, bood op zijn beurt aan het bestuur van de V.V.SL. de bij de schouw behorende smeedijzeren omrastering, antieke tegels en eveneens in smeedijzer uitgevoerde haardbeno- digdheden aan Een geschenk, waarvoor men zich zeer dankbaar toonde. Het personeel werd na de vasten een feestavond in het vooruitzicht gesteld. De hervormd studentenpredikant, dr. K. E. H. Oppenheimer (links) neemt afscheid van de studenten- pastoor dr. H. van Rooijen. die na bijna 20 jaar gewerkt te hebben in de Leidse studentenparochie, de lijd gekomen achtte om zijn taak in de handen van een jongere priester te leggen. Na de Mis was er een lopend ontbijt en ging men zich gereed maken voor de receptie, die 's middags in hetzelfde ge bouw werden gehouden. De eerste, die kort na twee uur pastoor Van Rooijen de hand kwam drukken, was de burge meester van Leiden en tevens curator van de Leidse Universiteit, jhr. mr. F. H. van Kinschot. Velen volgden daarna zijn voorbeeld. Wij zagen talrijke hoog leraren, onder wie de rector-magnificus prof. dr. S. E. de Jongh, studentenpasto res. de secretaris van het college van curatoren, mr. N. F. Hofstee, leden van de wetenschappelijke staf, het colle gium LSC. het bestuur van de VVSL, het dagelijks bestuur van de Chr. Stu dentenraad en vele deputaties van Leid se studentenverenigingen. Prof. dr. P. A. H. de Boer. voorzitter stichting „Pro Civitate". bood namens de Senaat der Universiteit, „Pro Civitate", hoogleraren en de wetenschappelijke staf de volledige uitvoering aan van „Boris Godoenof" van Moussorgsky. Het collegium offreerde twee schenkkurken met inscriptie en het kerkbestuur der studentenparochie overhandigde een al bum met foto's van de inwijding van de kapel. Ook andere geschenken werden aangeboden. SPECLAAL NUMMER Was de eerste receptie bestemd voor genodigden van buiten de r.-k. studen tengemeenschap. om half vijf bestond er gelegenheid voor de leden van „Sanctus Augustinus" om afscheid te nemen. Tij dens deze plechtigheid overhandigde re dactie-secretaris J. A. M. van der Snoek een luxe-uitgave van het extra nummer van Folia Augustiniana", dat speciaal aan pastoor Van Rooijen was gewijd. In dit nummer hebben enige cives academi ci een persoonlijk woord gewijd aan de persoon van de pastoor in de Leidse academische wereld. De middag werd besloten met een in tiem diner, dat tevens het einde bete kende van het officiële vertoon rond dit afscheid want de instuif 's avonds had een zuiver informeel karakter. Slechts even ging het nog officieel, namelijk, toen de voorzitter van het afscheids- comité, de heer K. F. P. Langemeyer het geschenk van de katholieke studen ten aanbood: een grammofoon met ver sterker. Maar voor het overige was alle formaliteit buitengesloten en bracht men in de beste stemming de avond met de scheidende priester - die volgende week zaterdag aan de oud-leden van „Sanc tus Augustinus gelegenheid geeft om af scheid te komen nemen - door. K e r k e I ij k Leven NED. HERV. KEKK Aangenomen naar Dunedln (Nleuw- Zeeland) (Presb. Church) G. W. van Tricht te Nijkerk (Geld.). Bedankt voor Woudrichem (toez). J. Pronk te Boskoop. Aangenoi en de benoeming tot vicaris te Windeshelm J van der Hel de, kand. te Zeist. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Delft G. de Vries te Zeist te Woerden D. Blesma te Utrecht-Cen trum. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells, zn van C. Nleuwenburg en J. A. Langeveld, Antonlus Josephus, zn van A J. van Weeren en J. van der Mee. Irene dr. van H. Honsbeek en T. M. Mnrquenle. Carolina Johanna Maria, dr van M. G M. Diepstraten en M. Brasker, Rozemareln, dr. van H. R. Smlssaert en A A. S Hou wing, Maria Florentla, dr vin A. Beekman en J. van Evert, Robert Frans, zn van R. P. Mouton en A. E. Wllllnge, Antonlus Jacobus, zn van J. van Klarenbosch en E. G. T. Beekwllder. Eduard George, zn van J. W. Roskam en M. L. Brobbel, Ronald Walther, zn van J. Stol en A. de Ruiter. Joseph Damlanus. zn van M. J. van der Vlugt en T. van der Geer. GETROUWD A. Bekker en J Hartevelt, D. Verberne en W. G. Koert. J M. Anlba en E W L. M. van der Leek. J „Schreuder en J Gul- demond. M. H. Mol en W C. de Geus. J. Vos en A. J. M. Loekemeljer. F Goossen en G. Koopman. OVERLEDEN J. H. Dlrkse. R0 Jaar echtgenote «-an A P Tendeloo, G. Bergman. 60 Jaar. man. G. C. den Haan, 70 Jaar. echtgenote van D. Smit, B. Koolmoee, 4 dagen, zoon.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11