Elektrische nood-centrale voor Leids Academisch Ziekenhuis „Oud Leiden" luisterde naar twee causerieën over hofjes burgerlijke stand van leiden Stichting van een prot. chr. kleuterschool in Zuid-West 97gte Jaargang Dinsdag 18 maart 1958 Tweede blad no. 29394 Historie en problemen Een zeer groot aantal leden van de Vereniging „Oud-Leiden" kwam gis teravond in „De Lakenhal" bijeen om te luisteren naar hetgeen ir. H. A. van Oerle en mej. A. J. van Nienes over de hofjes in de Sleutelstad te vertellen hadden. De voorzitter van „Oud-Lei den", dr. A. Kessen, sprak een kort woord van welkom in het bijzonder gericht tot wethouder A. J. Jongeleen en enkele regenten en bestuurders van Leidse hofjes. Ir. Van Oerle wees er o.m. op, dat de na het beleg ontstane periode van in dustrialisatie grote invloed heeft gehad op de stedebouwkundige ontwikkeling van Leiden. Het snel stijgende inwoner tal van onze stad van 6000 na het beleg tot 80.000 in 1670 bracht vele vraagstukken pp het gebied van de woningbouw met zich mede. Er heerste drie eeuwen geleden dus een zelfde noodtoestand als nu het geval is. Deze nood houdt, aldus ir. Van Oerle, verband met de ontwikkeling en de vorm van de Leidse hofjes. Op twee uitzonderingen na zijn alle hofjes in de binnenstad ge bouwd. Aan de hand van lichtbeelden vertelde ir. Van Oerle vervolgens het een en ander over de gewone, de begijnen en de gasthuishoven. Spreker noemde het behoud van het St.-Ceciliagasthuis en het St.-Elizabethgasthuis uit histo risch oogpunt beschouwd van zeer groot belang. Wat de toekomst van de Leidse hofjes betreft vestigde spreker de aan dacht op de taak van de speciale hofjes commissie, waarvan de leden zich o.m. beraden over de vraag of en in hoeverre bepaalde hoven zijn aan te passen aan de huidige woningeisen. Een deel van de tegenwoordige hofjes zal zeker verdwij nen, omdat ook de kunsthistorische waarde ervan uiterst gering is. De sane ring en restauratie van hofjes brengen vanzelfsprekend verschillende problemen met zich mede. Ir. Van Oerle gaf hier van enkele voorbeelden. Na de pauze werd het woord aan mej. Van Nienes gegeven. Zij vertelde o.m., dat de begijnen zioh uit eigen middelen Vrouwenbond N.V.V. De afdeling Leiden van de Vrou wenbond van het NVV, welke reeds vele activiteiten op het terrein van de vakbeweging op haar naam heeft staan, bestaat thans tien jaar. Ter ge legenheid van deze tweede lustrum viering vond gisteravond in de vrijwel geheel bezette foyer van de Stadsge hoorzaal een feesteiyke bijeenkomst plaats. In haar woord van welkom en inlei ding wees de presidente van de Leidse afdeling, mevr. A. Spierenburg-Beek huizen, erop, dat ook de vrouw in de sociale en maatschappelijke strijd niet kan worden gemist. Laten wij, aldus spreekster, als vrouwen tonen wat wij ook op dit terrein waard zijn. Het gaf spreekster vreugde, dat een aantal leden dit in de loop van deze tien jaar met de daad heeft getoond. Bij het innen van contributie en het bezorgen van convocaten deed men op haar nimmer tevergeefs een beroep. Indachtig aan het gezegde: voor wat hoort wat, bood mevr. Spierenburg aan een aantal „insters", o.w. de dames Baart en Schüller, die dit al tien jaar doen, een zilveren thee lepeltje aan. Een aandenken, dat ook werd uitgereikt aan de heer J. C. Schül ler, die reeds tien jaar als gedelegeerde van de Leidse Bestuurdersbond in het af delingsbestuur van de Vrouwenbond zit ting heeft. Wederkerig mochten deze avond ook de presidente en de penningmeesteresse, mevr. Van Lienen, die van de oprichting af deel van de vereniging uitmaken, veel woorden van dank en waardering voor haar activiteit in ontvangst nemen. Een geschenk van de leden en een bloemen hulde van de LBB gaven aan deze dank een tastbare vorm. De heer Coen v. d. Lende, oud-secre taris van het NW, die zich ook thans nog sterk interesseert voor het werk van de Vrouwenbond van het NVV, sprak deze avond een kort propagandis tisch woord, waarin hij o.a. wees op de plaats, welke de vrouw in het organisa tieleven dient in te nemen. Naast de man kan van haar een grote stimule rende invloed uitgaan. Bij tal van pro blemen, welke liggen in de sociale en politieke sfeer, is ook de vrouw ten nauwste betrokken. Voorts zal zy inte resse op moeten brengen voor de sociale zorg der minder-validen en kan zij baai- invloed aanwenden om te komen tot een behoorlijke gezinsverzorging b.v. op basis van de A.O.W. Nadat spreker er op gewezen had, dat het z.i. onjuist is, dat een vrouw, die in haar gezin een ongeluk krijgt, uitgesloten is van een uitkering ingevolge de ongevallenwet, wekte hij de aanwezigen op een krach tige ledenwerfactie te ontketenen Een ledental van ruim 15.000 is nog altijd te weinig! Een gevarieerd cabaret-programma, waaraan o.a. medewerkten de ™es (drie jongens en een gitaar), Nic. Coi den (accordeon) en Len Corner, met een liedie en een praatje, bezorgde de vele aanwezigen deze avond een vroluke ont- spanning. AMBTSAANVAARDING PROF. Dr. A. J. STAVERMAN. Od vrijdag 28 maart zal prof. dr. A. J. Staverman, benoemd, tot gewoon hoog leraar in de faculteit der wis- enna tuurkunde aan de Rijksumversiteit te Leiden. ztfn ambt aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot auditorium. geboren Willem Albert, zn van W. P. de Haas en L. Geerüngs. Antonlus Hendrlkus. zn van J A Soudan en J. S. Visser, Jan Gerar- dus 'zn van J. C. H. Drost en E. Wijntjes, Leonardus Maria, zn van H T. Walravens en J H. J. van Schaljik, Dirk Pieter Rei- nier,' zn van P. Pardon en W. Massaar, Bartholomeus Johannes, zn van B. J. Houwer en A. C. J. Blansjaar, Greta, dr. van W. de Ruijter en P. den Haas, Karin Brigitte, dr van E. A. del Prado en L. H. Beer, Bert, zn van L. van den Eijkel en A Heemskerk. Willemlna Adriana, dr van A. W. Brink en A. A. van Dam. GETROUWD j. C. Wijmer en J. C. Pijnacker, W. De- veling en W. van den Berg. overleden A. Görlach, 75 Jaar, echtgenote van J. A. Stol; W. van Ingen. 71 Jaar. man, Z. de Vries, 78 Jaar. weduwe van D. J. Nijen- huis; M. Versluys, 67 jaar, echtgenote van J. C. Oskam, H. Stouten. 82 jaar, man; H. Diepenheim. 78 Jaar, man; C. E. de Bruijn 80 jaar, weduwe van C. PloolJ, G. E. Cor- poraal, 65 Jaar, vrouw. een huisje lieten bouwen en dat zij be halve het vervullen van haar kerkelijke plichten ook de opvoeding van jonge meisjes boven de twaalf jaar op zich namen. Aan de hand van een stichtingsbrief schilderde mej. Van Nienes daarna de stichting van het Jeruzalemhofje. Bijna alle hofjes danken htm ontstaan aan de godsdienstzin en naastenliefde van gegoede personen, die hun vermogen bestemden voor de bouw van een aantal huisjes ter bewoning door ouden van dagen of behoeftigen. Spreekster gaf voorts een uiteenzetting van de taak van een regent, die in vroe gere jaren rentmeester was van de stichter van een bepaald hofje en die medeverantwoordelijk was voor de goede gang van zaken. Hij moest regels vast stellen. waaraan de hofjesbewoners zich beslist moesten houden. De functie van een regent is echter geheel omgebogen van een erepost tot die van een modern maatschappelijk werker. De toekomst van de Leidse hofjes moeten wij zien in het raam van de moderne bejaarden zorg, aldus mej. Van Nienes. Het heeft zeer zeker zin enkele hofjes te bewaren mits bepaalde sociale voorzieningen ge troffen kunnen worden, zo eindigde zij haar lezing. Dr. Kessen sloot de bijeen komst met een woord van dank. Gemeentewerkman werd vrijgesproken In Boskoop schijnt een poortje tussen twee huizen te zijn, waarower steeds maar weer ruzie ontbrandt. De Haagse politierechter wist er al van, want hij had enige tijd geleden reeds een kwestie hierover behandeld. Nu stond de andere partij terecht, een 29-jarige gemeente werkman uit Boskoop. Deze zou op 20 juli zijn buurvrouw op de bovenarm hebben gestompt of haar geknepen hebben. Verdachte had kinderen de toegang tot het poortje verboden en nadat hij ze teruggestuurd had was de buurvrouw op hem afgekomen. „Ze raasde en gaf mij een klap. Ik duwde haar weg. Ze kwam weer en gaf weer een klap en maar schelden en razen zo vertelde ver dachte, die beweerde dat hij alleen haar maar beetgepakt had om haar weg te duwen. „Hij heeft mij gestompt", beweerde het slachtoffer. Een andere getuige ver telde dat verdachte het slachtoffer bij de arm had gegrepen en haar had ge slagen. Hiervan had het slachtoffer echter niets gezegd en de verdachte be weerde dat deze getuige helemaal niet in de buurt was gelveest. „Zij sloeg en schopte", vertelde een getuige a décharge. Een ander zou de mensen uit elkaar hebben gehaald, deze kon echter niet meer worden gehoord, want hij is overleden. Officier en rechter kwamen er niet al te best meer uit en overeenkomstig de eis werd verdachte vrijgesproken. Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid. Let de komende weken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoud! Alléén MARGRIETkan zóveel bieden,want- MARGRIET is verreweg het grootste blad van Nederland. Voorstellen aan Leidse raad Verbeteringen van vier gymnastieklokalen Verhoging subsidie V.V.V. met f 1000. In de raadsvergadering van a.s. maan dag zal o.a. een voorstel aan de orde komen, waarin B. en W. de r,aad voor stellen om medewerking te verlenen voor het stichten van een prot. chris telijke kleuterschool in Leiden-Zuid- west. In afwachting van de totstandkoming van het schoolgebouw zal de te stich ten kleuterschool, uitgaande van de Ver. voor Chr. Fröbelscholen, voorlopig worden gehuisvest in een tweetal loka len van de Gereformeerde school aan de Obrechtstraat. Voor de inrichting van deze lokalen is naar raming f. 10.000 nodig. Voor het overige zullen de financiële consequenties van het verlenen van de medewerking later worden geregeld. In overeenstemming met de adviezen van de Commissies voor het Onderwijs en voor de Financiën geven B. en W. de raad in overweging de gevraagde mede werking te verlenen en een krediet van f. 10.000 beschikbaar te stellen. f. 10.000 VOOR VERBETERING GYMNASTÈKLOKALEN Bij zijn om preadvies in handen van B. en W. gesteld schrijven van 15 .-januari 1958, verzoekt het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs me dewerking voor verbetering van de gym- Noordeinde 40, de Pasteurstraat, de Munnikenstraat en de Hoge Morsweg. De voorzieningen, welke in een of meer van de genoemde lokalen zullen worden getroffen, betreffen in hoofd zaak: 1. het aanbrengen van naadloze vloeren; 2. het aanbrengen of verbeteren van was- en kleedruimten en bergruim ten voor toestellen; 3. het treffen van akoestische voorzieningen; 4. het treffen van voorzieningen aan de radiatoren van de centrale verwarming en 5. het aanschaffen van gymnastiekwerktuigen. In verband met de noodzaak tot be perking van de overheidsinvesteringen ware volgens B. en W. voorshands alleen voor de meest dringende voorziening, te weten het aanbrengen van de naadloze vloeren, een krediet beschikbaar te stel len. Na aftrek van de kosten, die naar hun aard onderhoud betreffen en die kunnen worden gesteld op f. 1.550, is hiervoor naar raming f. 10.000 nodig. VERHOGING V.V.V.-SUBSIDIE Het bestuur van de Vereniging tot be vordering van het vreemdelingenverkeer voor Leiden en omstreken (V.V.V.) is voornemens om evenals in andere gemeenten het geval is er toe over te gaan om in de periode, waarin de meeste vreemdelingen te verwachten zijn (1 april1 oktober) zijn inlichtingenbureau op alle dagen van de week van 9 uur tot 22 uur voor het publiek open te stellen, teneinde zodoende meer service te kun nen bieden. Een proef, waarbij het nastieklokalen van de scholen aan het bureau ook tussen de middag en des avonds geopend was, heeft uitgewezen, dat hieraan inderdaad behoefte bestaat. Hiervoor zal het nodig zijn extra perso neel aan te trekken. Voorts heeft de V.V.V. hogere uitgaven doordat de portokosten aanzienlijk ver hoogd zijn en de salariskosten voor de informatrice opgelopen zijn. De kosten, verbonden aan de uitbrei ding van het personeel gedurende het seizoen en die, veroorzaakt door verho ging der posttarieven en het oplopen van de salariskosten van de reeds in dienst zijnde informatrice, zullen jaarlijks f. 4.000 bedragen. De V.V.V. beschikt echter niet over de middelen om deze lasten zelf te dragen en verzoekt daarom het aan haar toe gekende jaarlijkse subsidie van f. 5.000 tot f. 9.000 te verhogen. Aangezien B. en W. het voor Leiden van groot belang achten, dat de V.V.V. haar werkzaamheden kan voortzetten en Het Leids Academisch Ziekenhuis is dezer dagen een zeer belang rijke installatie rijker geworden, namelijk een eigen centrale voor elek triciteitsvoorziening in noodgevallen. Vorige week heeft de installatie tot volle tevredenheid proefgedraaid, en reeds de dag nadien was men genoodzaakt, ten gevolge van een kabelstoring waardoor de stroom voorziening door de gemeentelijke centrale uitviel, deze nieuwe eigen centrale te laten inspringen. Tot dusver bestond er voor het zieken huis nauwelijks enige nood-elektrici teitsvoorziening. Enkele kleine lampjes in gangen en bij belangrijke deuren, welke door batterijen gevoed werden, en een weinig indrukwekkende noodverlich ting voor operatiekamers vormden eigen lijk alles wat er op dit gebied te vinden was. In de oorlogsjaren, toen de elektri citeitsvoorziening af en toe heel moeilijk was en op het laatst zelfs uitviel, heeft dit het ziekenhuis ernstige parten ge speeld. Zo was het b.v. onmogelijk de pompen te laten werken voor het droog- houden van de kelders der klinieken en laboratoria, waardoor daar het water vaak meer dan een halve meter hoog stond terwijl de kelders als laboratorium, bergplaats of machinekamer in gebruik waren. Thans is in de uiterste noordoosthoek van het ziekenhuisterrein bij de Poel wetering een klein gebouwtje voltooid waarin twee dieselaggregaten zijn on dergebracht die de stroomvoorziening van het ziekenhuis in noodgevallen vol ledig kunnen overnemen. Een zeer belangrijke (en uiterst kostbare) aan winst, die zonder officieel vertoon in gebruik is gesteld. De twee Kromhout generatoren leveren in vol gebruik 240 kW per stuk met een spanning van 380 volt. Deze spanning wordt in transfor matoren, in hetzelfde gebouwtje onder gebracht. omgezet in een spanning van 3000 volt, op welke spanning ook de stroom uit de Leidse centrale pleegt binnen te komen. Na op deze spanning over het terrein te zijn gevoerd wordt de stroom voor hefc verbruik weer ge transformeerd tot 380 volt. Het schakel systeem van de cenrale is door de Heemaf verzorgd. De start van de motoren geschiedt met gecomprimeerde lucht, en over het algemeen kan ongeveer tien minuten na de inschakeling der motoren de volledige stroomlevering van de Leidse centrale worden overgenomen. Gebleken is, dat de motoren ongeveer 80 liter dieselolie per uur verbruiken. Dit betekent, dat met de in een tank aan wezige brandstof meer dan een maand achtereen zonder nieuwe brandstofvoor ziening de gehele stroombehoefte van het Academisch Ziekenhuis kan worden gedekt. Bijgaande foto toont de beide genera toren, die onlangs kort na het proef draaien metterdaad bewezen, hun be langrijke taak aan te kunnen. Hun in bedrijf stelling betekent een voor de buitenstaander weinig opvallende maar voor de ingewijden zeer belangrijke ver betering van de outillage van het zie kenhuis. Dit belang ligt zowel op het klinische als op het wetenschappelijke gebied. Foto L.D.v. Vliet. uitbreiden, zijn zij van mening, dat het verzoek dient te worden ingewilligd. BENOEMINGEN In een viertal vacatures in het onder wijzend personeel van de openbare lagere scholen aan de Burggravenlaan, de Willem de Zwijgerlaan en de Dam- laan zouden B. en W. willen voorzien door benoeming van de heren I. Lin- schooten. H. Timmerman en G. D. M. de Zwaan, allen tijdelijk onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs, alhier, en van de heer J. N. Gelok, onderwijzer te Alblasserdam. Voorts wensen B. en W. de heer C. Kivit alsnog met ingang van 1 januari 1958. tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1957—1958, te benoemen tot tijdelijk leraar in de handelswetenschappen aan het Rem- brandt-lyceum. Ingevolge artikel 21 van de Leerplicht wet worden de leden van de Commissies tot wering van schoolverzuim benoemd voor de tijd van drie jaren. Aangezien thans zodanige driejarige periode nagenoeg is verstreken, bieden B. en W. de raad de volgende aanbeve ling aan voor de benoeming, met ingang van 1 april 1958, van zeven leden van: I. de Noorder-Commissie tot wering van schoolverzuim: a. 1. W. Caro, aftredend lid, 2. J. G. Fokkema; b. 1. C. J. W. Brit ten, aftredend lid. 2. H. de Graaf; c. 1. P. Fallaux. aftredend lid, 2. W. J. L. Donders; d. 1. N. van den Heuvel, aftre dend lid, 2. P. Kruit; e. 1. mevrouw A. LamanOnderwater, aftredend lid. 2. mevrouw J. C. Breddels—Lambo; f. 1. J. W. Leurdjjk, aftredend lid, 2. I. van Apeldoorn en g. 1. G. J. van der Ploeg, aftredend lid, 2. W. Zandvliet; II. de Zuider-Commissie tot wering van schoolverzuim: a. 1. N. Vreeburg, aftre dend lid, 2. J. A. L. van Oudenhoven; b. 1. J. Schouten, aftredend lid, 2. D. A. Jansen; c. 1. mevrouw C. de Hart— Godfriedt, aftredend lid, 2. mevrouw S. C. WyrdemanQuaadgras; a. 1. J. Fluyt aftredend lid, 2. I. van Weerlee; e. 1. H. C. F. Greef. aftredend lid. 2. G. Los; f. 1. A. Reyngoud, aftredend lid, 2. A. H. Wirtz en g. 1. P. J. M. Hoeks, aftredend lid, 2. A. H. Winkelmolen. RIJWIELSTALLING RUDOLF STEINERSCHOOL Bij de behandeling van de onderwijs- paragraaf komen voorts de volgende voorstellen aan de orde: het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 1.662 voor het aanbrengen van een rijwielstalling t.b.v. de Rudolf Steinerschool aan de Langebrug; het treffen van een regeling inzake voorschotten op de vergadering wegens kosten van vakonderwijs der bij zondere scholen voor B LO. aan zwak zinnige kinderen voor het jaar 1958, idem wegens kosten va nvakonderwijs g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. voor het jaar 1958. In de financiële sector liggen de vol gende voorstellen: het aangaan van een 5 3/4% geldlening ad f. 3.248.000 aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten; idem van een 6% geldle ning ad f. 545.000; het vaststellen van een regeling voor rentegevende belegging van kasgelden gedurende 1958 en het aanbrengen van een wijziging in de be groting voor het jaar 1957. VERKEERSMAATREGELEN ..IARKTSTEEG EN KOOILAAN Boven de Marktsteeg hangt een zgn. luchtbrug van de N.V. Fabriek van Wol len Dekens, voorheen J Scheltema Jzn. Naast deze brug bevindt zich een stoom- en afvoerleiding. die een weinig onder de brug uitsteekt. De afstand tussen deze leiding en het wegdek bedraagt slechts 3.32 m., terwijl de ingevolge het Wegenverkeersreglement toegestane maximum hoogte voor voertuigen, met inbegrip van de lading, 3.80 m. bedraagt. In verband hiermede en omdat een speling van 32 cm nodig is met het oog op de verende bewegingen van auto's, is het wenselijk, dat de Marktsteeg geslo ten wordt verklaard voor voertuigen, welke met inbegrip van de lading, een hoogte van 3 m. te boven gaan. Van deze gelegenheid maken B. en W. tevens gebruik de raad voor te stellen de geslotenverklaring van de Koollaan, voor zover gelegen tussen de Atjehstraat en de Ringkade, voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens in de richting Ringkade. in te trekken. In verband met de onlangs tot stand gekomen verbreding van dit weg- HET NEDERLANDS BALLET. Morgenavond geeft onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. het Nederlands Ballet, dat. zoals be kend, onder leiding staat van Sonia Gaskell, een uitvoering in de Leidse Schouwburg. Ieder die de ontwikkeling van de balletkunst in Nederland eniger mate heeft gevolgd, zal weten, dat het Nederlands Ballet zich in de laatste jaren tot een hoog artistiek niveau heeft opgewerkt. Daarvan getuigt het indrukwekkend repertoire, waarover de groep momenteel beschikt en ook de bekendheid van na men als Marianne Hilarides, Willy de la Bije, Hannie van Leeuwen. Jaap Flier, Conrad van de Wetering, Rudy van Dantzig en Aart Versteegen. LEIDSE BESTUURDERSBOND In het vandaag verschenen jaarver slag van de Leidse Bestuurdersbond wordt uitvoerig aandacht geschonken aan de plaatselijke activiteiten, welke door de Bond en zijn individuele leden in tal van commissies en organen van bijstand werden ontwikkeld. Een kleine teruggang in het ledental bracht de le denstand op 31 december j.l. op 6912. Met 1509 leden staat de ANMB aan de kop van de ledenlijst. EXUOSITIE FRIESE BOEKEN IN U B. Ter gelegenheid van de in Leiden te houden Fryske Akademy-dag op 29 maart zal in de Leidse Universiteits bibliotheek een tentoonstelling van Friese boeken worden ingericht, die van 22 maart tot en met 2 april te bezich tigen zal zijn. De officiële opening ge schiedt op zaterdagmiddag 22 maart om 16 uur door de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Ds. C v. d. Weele. chr. geref. pre dikant alhier, staat met ds. M. Vlietstra te Eemdijk, op een tweetal van de Chr. Geref. Kerk te Schiedam. Prof. mr. A. van Oven alhier is be noemd tot plaatsvervangend lid van de commissie, welke in 1958 is belast met het examen bedoeld in art. 11 der Wet op het Notarisambt. gedeelte, bestaat aan deze geslotenver klaring geen behoefte meer. Voorts komen in deze zitting de vol gende voorstellen aan de orde: de ter mijn van ontruiming van de woning Waardgracht 91 en van de woningen Waardgracht 68. 70. 90 en 104, welke woningen onbewoonbaar zijn verklaard. te verlengen tot onderscheidenlijk 29 november 1958 en 6 december 1958; het visrecht in de Grote Sloot in de gemeen te Warmond bij verlenging te verhuren aan P. van der Drift, beroepsvisser, wo nende te Warmond, zulks gedurende het jaar 1958, voor de som van f. 22.50 per jaar; het fabrieksgebouw met erf, staan de en gelegen aan de Langegracht no. 113 van 1 maart 1958 af weder voor de tijd van één jaar bij verlenging te verhuren aan de N.V. Leidsche Machine fabriek, tegen de bestaande huurprijs van f. 1.663.35 per jaar; het aanbrengen van een wijziging in de verordening op de levering van waren: verlenging, uitsluitend voor de tijd van één jaar, aanvangende 1 mei 1958, te verhuren aan mr. W. C. Feitkamp. te Leiden, de woning „Groenoord" (Haarlemmerweg no. 49) tegen een huurprijs van f 984 40 per jaar; aan te kopen, in het belang van de volkshuisvesting, de gronden, ge legen ten zuid-oosten van de Houtlaan in het „Houtkwartier-noord", tezamen groot 4.74.43 ha., voor de prijs van f. 166.050.50 in totaal (f. 3.50 per m2); het verhuren van het genot van de jacht op gemeentegronden gedurende de sei zoenen 1957/1958 en 1958/1959 en ten slotte een voorstel tot ruiling van indus trieterrein, gelegen aan de Trekvlietweg. resp. aan de Rooseveltstraat met de Staat der Nederlanden en uitgifte in erfpacht van eerstbedoeld perceel indus trieterrein aan de N.V. Deckers en zonen. ZOETERWOUDE De burgemeester dezer gemeente houdt donderdag a.s. geen spreekuur; het is verschoven naar zaterdag 22 maart a-s.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3