mode show lanbesteding Clir. Huishoudschool Kerkelijk Leven Regeringstroepen Zogenaamde verkiezingen wekten feestelijke stemming in Moskou I,te jaargang Maandag 17 maart 1958 Vierde blad no. 29393 opdracht van de Ver. voor Chr. jverheidsonderwijs te Leiden heeft architect, de heer J. F. Nicpoth jr. Amstelveen hedenochtend in café- taurant „In den Vergulden Turk" bouw aanbesteed van een chrisle- ,e huishoudschool. Deze school, Ike vermoedelijk het volgend jaar itember wordt geopend, zal verry- i aan het verlengde van de Tous- ntkade in de omgeving van het idige voetbalterrein van DOCOS i de Haagweg. Zaterdagavond omstreeks zes uur isrhenen de silhouetten van de drie P.M.-schepen Swartenhondt. Kala- bi en Banjoewangi aan de kim bij Sorong, op Ned. Nieuw Guinea, amen met de torpedobootjager tertsen". Allerwege was er grote mede. De Nederlandse bemanningen de geëvacueerden aan boord wa neer dankbaar over het slagen van onderneming. or de kans om uit Menado weg te «n. hadden ze gaarne de ontberin- ran de reis over. t w. gebrek aan en een minimale hoeveelheid 1 aan boord der schepen. Behalve irlanders. bevonden zich aan boord K.PM.-schepen ook een Engelse lie. een Australiër en een Nieuw- ander. die te Menado in het kader het Colomboplan, les hadden gege- benevens Indiërs en twee vrouwe- Engelse journalisten, meeste passagiers verkeerden in tronderstelling. dat de schepen zou- uitwiiken naar Singapore, aangezien laats van bestemming geheim werd iden en in verband met het karak- öer onderneming. )e organisatoren van de ontsnap- ie waren de heren Israel en Tel- in. resn. vertegenwoordiger van de P.M. en bedrijfsleider van de Over- Gas- en Elektrlciteitsmaat- In totaal waren 39 inschrijvingsfor mulieren binnen gekomen, waarvan één van onwaarde. Het hoogst werd inge schreven door de firma J. L. Houben te Amsterdam voor een bedrag van f 1.047.000. De laagste inschrijver was de firma Timmerman en Jansen te Krom menie voor f 861.525. Hierop volgden J. de Vries te Purmerend f864.580'. N.V. W. Geel te Amsterdam «f866 000), J. Stolk te Driehuis (f871.500) en J. Hel- geman te Linschoten (f 875 000). De be groting was vastgesteld op een bedrag van f 882.870; de gunning is aangehou den. Zoals de foto laat zien. komen de theorie- en vaklokalen link en rechts op de foto op de begane grond en de eerste verdieping. In het midden op de voorgrond komt het administratieve ge deelte. waarin mede ruimte is gereser veerd voor een kamer van het bestuur, de directrice en de leraren. Links achter dit gedeelte bevindt zich een ruime, mo derne hal met trappenhuis. Achter de linkervleugel is een gymnastieklokaal I geprojecteerd. K. P. M. schepen op Nieuw Guinea Met grote vreugde ontvangen Hoe'ging de ontsnapping in haar werk? Minister Casey ep Nieuw-Guinea dat hy zaterdagavond uit Manilla, hij de ZOAVO-conferentie heeft foond, te Biak te zijn aangekomen, eerde de Australische minister van inlandse Zaken. R. Casey, gister- iag te Hollanrlia. Met hem stapte ttllandia o.a. uit het vliegtuig gou- leur Van Baal, die de hoge gast te had verwelkomd. De gouverneur te Biak voor het afleggen van af- ktobezoeken in verband met zijna.s. (k. leren zijn te Hollandia besprekingen iden over de samenwerking tussen ■alië en Ned Nw.-Guinea en de mische ontwikkeling van de Aus- che en de Nederlandse gebieden. Iter Casey is vandaag naar Auslra- Nieuw Guinea vertrokken linister Casey heeft verklaard, vol te zjjn over de voortvarendheid, innede de problemen in Ned- Nicuw- inea worden aangepakt. Zjjn oe- k was een openbaring, zo zeide hij. lister Casey verklaarde voorts te wen, dat de moeilijkheden op het ied van de ontwikkeling van het terlandse deel van het eiland, groter dan in het Australische deel. zijn vertrek met. een Australische to, werd de minister uitgeleide ge- door o.m. gouverneur Van Baal. Fuchs in Nieuw-Zeeland Vivian Fuchs en zijn groep, die land het Zuid pool gebied zijn door- kken, zijn maandag per schip in Dvoonde wereld teruggekeerd. Een ontvangt viel de mannen ten deel 'H In Wellington (Nleuw-Zeeland) *al sfanten. Na een scheiding van dan vijftien maanden zagen iQ tfhtgenoten en bloedverwanten te- Duizenden burgers van Wellington •on de Poolvorsers toe, nadat het beelandse bevoorradingsschip ..En- Dr" onder het oorverdovend la- *an seheepssirenes en overvliegen- Halvliegtuieen de haven was bin- 'varen. Tot de groep aan boord van Endeavour" behoorde ook Sir Ed- I Hillary, die dr. Fuchs op het laat- fdeelte van zijn tocht als gids dlen- tLEM RUYS" A S. DONDERDAG THUIS belangstellenden ligt aan ons '1 de passagierslijst ter inzage van „Willem Ruys" van de Kon Mamsche Lloyd, dat a.s. donder- n Rotterdam wordt venvacht teens ligt de passagierslijst ter e van het m.s „Blitar", dat op 4 1 U. van Tandjong Priok is ver- schappij. Zij deelden te Sorong mede, dat zij te Menado toestemming had den gekregen allen, die wensten te evacueren uit Menadlo. bijeen te brengen op de drie genoemde schepen in de haven van Menado. teneinde t.z.t. hun afvoer mogelijk te maken. Nadat de „Swartenhondt" radiotele- grafisch via Singapore contact had opgenomen met Hollandia. lichtten de schepen op 12 maart halfrier 's mor gens het anker. Na het bombardement op en de be schieting van Menado. had de oorspron kelijke Indonesische bezetting de sche pen verlaten. De genomen "voorzorgs maatregelen. t.w. het voorzien van de mannelijke passagiers van knuppels en Engelse sleutels, bleken overbodig. De Javaanse leden van de bemanning ble ven rustig. Zij hebben wel een ronde dans uitgevoerd, toen de „Evertsen" verscheen, aangezien zij dachten dat het een Indonesische korvet was Als uiting van vreugde had men de schepen, toen zjj voor Sorong aan kwamen geheel gepavoiseerd. Na aan komst werd voorzover nodig onmid dellijk medische en sociale zorg ver leend. De oudste passagier aan boord was de 96-jarige zuster Basalissa Heis ter. die 60 jaar op Celebes heeft gear beid. Advertentie» Nog enkele plaatsen beschikbaar voor onze voo rj a ars mod es how welke gehouden zal worden op donderdag QO maart, 's avonds 8 uur, in de Stads- g e h oo rz aa1 Entreeprijs m. inbegrip van thé-complet, incl. sted. bel. f 2.50 LEIDEN Tel 25838 Maar geen enkele kiezer vulde de naani van kandidaat van eigen keuze in Kiezen tussen een tweetal (goedgekeurde!) namen NED. HERY. KERK Beroepen te Katwijk aan Zee (wijkgem. NO.) J. W. de Bruin te Harderwyk te Blankenham (toez.) A. J. Plug. vic. te Schiedam. Bedankt voor Ernst (toez O., van Estrik te Nleuwland (Z-H). Be noemd tot vlc. te Dedemsvaart mej. S. P. C. van Kempen, kand. te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Heer-Hugowaard J. W. Ge- nult, kand. te Sprang-Capelle. DOOPSGZINDE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Barslngerhorn J. J. J. van Sluys te Burg op Texel. Gerepatrieerden uit Indonesië Verlieten moederland en kwamen in vaderland Tijdens een te Arnhem gehouden ver gadering van de provinciale conferentie van diakenen In de Ned. Herv. Kerk be lichtte ds. M. J. W. Schopenhauer de positie van de Indische Nederlanders. Hjj wekte de diakenen op, steun te verlenen aan de Indische Nederlanders, die door geboorte, huwelijk, etc. zowel een moeder- als een vaderland hebben en die altijd een tussenpositie hebben ingenomen. Nu zfl bet „moederland" moeten verlaten gaan zij uit bittere noodzaak naar het „vaderland", er Is geen tussenstation, want tussen moeder en vaderland ligt alleen de zee. Deze mensen hebben jaren lang. voor zover in hun vermogen lag. meegewerkt aan de bloei van ons vaderland, aldus spreker, en daarom is het van belang dat zij een plaats krijgen in dat vader land. Er is in Nederland al misverstand en wanbegrip genoeg jegens hen. Men redeneert dat er al voldoende mensen zijn in Nederland en dat velen moeten emigreren. ..Weer zon Javaan', zegt men dan. maar men vergeet dat het ..onze" mensen zijn. die altlid een tus senpositie hebben Ingenomen en nooit voor vol zijn aangezien Tijdens de oor log met Japan zaten zij in de kamoen. na ins kwamen zij opnieuw achter prikkeldraad en bij de soevereiniteits overdracht stonden zij voor het moeilij ke conflict of Warea Negar te worden of Nederlander. Zij hebben Nederland niet willen verloochenen. De repatrianten mogen we. aldus spre ker niet zien als vreemde eenden in de bHt. we moeten Jegens hen de kat niet uit de boom kijken. Tijdens de rampda- een in 1953 hebben we dat ook niet ge daan. toen hebben we zelfs de katten uit de bomen gehaald en ook tijdens het J Hongaarse drama hebben we veel gege ven. Het gaat thans om Indische Neder landers. die het kind zijn van een oude rekening niet alleen van de republiek, maar ook van het woelen der vol keren en van het ontwaken van Azië. I Zij verwachten van ons begrip, ge- I meenschap. liefde, troost en praktische medeverantwoordelijkheid. aldus ds. Schopenhauer, die directeur is van de Hervormde Stichting voor diaconaal maatschappelijk werk in Gelderland SCHOOLRAAD VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. De algemene vergadering van de Schoolraad voor de Scholen met den B- bel wordt gehouden op woensdag 9 april in het Gebouw voor K. en W. te Utrecht. De agenda vermeldt onder meer de openingsrede van dr. G. P. van Itterzon, voorzitter van de Schoolraad, bespreking van de algemene belangen van het christelijk onderwijs, in te leiden door I mr. J. J. Hangelbroek, secretaris van de Schoolraad en een rede van de heer H 1 Algra, lid van de Eerste Kamer, over het onderwerp: „Het christelijk onder wijs in de huidige politieke situatie" Circa 120 miljoen kiezers hebben zon dag in de Sovjet-Unie gestemd voor een nieuwe „opperste Sovjët". het uit twee Kamers bestaande „parlement" van de Sovjet-Unie In Moskou, dat in feeststemming ver keerde. hebben drie officiële Amerikaan se waarnemers alsmede Westelijke diplo maten en journalisten een aantal stem bureaus kunnen bezoeken (in 1956 heb ben Russische waarnemers de gang van zaken bij de Amerikaanse presidentsver kiezingen kunnen volgen) Op de stembureaus kregen de kiezers een biljet, waarop de namen van de twee officieel goedgekeurde kandida ten van het betrokken district voor de raad van de unie en de raad der nationaliteiten stonden vermeld. z(j konden een van de twee namen, als zij dat wensten, doorstrepen en er een kandidaat van eigen keuze invullen. Ook konden de kiezers van stemhokjes gebruik maken, maar de Westelijke waarnemers hebben zondag op de Feest in Monaco Zaterdagochtend hebben harmonieën en koren van het Prinsdom Monaco op het plein voor het paleis der Grlmaldis een aubade gebracht aan de jonggeboren Prins Albert. Prins Rainier, die op een balkon verscheen, droeg de veertien maanden oude prinses Caroline in zijn armen. Hy wuifde glimlachend de enthousiaste menigte toe. Jongens en meisjes, in hun roodwitte klederdracht, zongen en dansten op het zonovergoten plein. Gisterochtend is in het paleis van Monaco officieel de geboorte van Prins Albert geregistreerd. Prins Rainier gaf zyn twee dagen oude zoon by die gele genheid de titel „markies van Les Baux". Deze titel is in 1642 voor het eerst door Koning Lodewyk XIII van Frankrijk aan Prins Alberts voorvader Prins Her- cule Grimaldi geschonken, die later als Prins Honorius II over Monaco heeft geregeerd. De bisschop .an Monaco, mgr. Gilles Barthe. droeg zondagochtend in de Paleiskapel een dankmis op, waarby Prins Rainier, zyn vader Prins Pierre, zijn zuster Prinses Antoinette en zyn schoonmoeder mevr. Margaret Kelly aanwezig waren. I stembureaus die zy bezochten geen I kiezers gezien die van dit voorrecht I profiteerden 1 Er bestaat enige verwarring over het totaal aantal zetels in de Opperste Sovjet. Verkiezingsfunctionarissen heb- bon verklaard, dat het zeteltal 1.364 is. I doch pai tysecretaris Kroesjtsjef had het j vrijdag in een verkiezingsredevoering 1 over 1 378 kandidaten In een der stembureaus in Moskou I had men verkiezingen „met bal na" ge- j organlseerd De kiezers brachten in een vertrek op de eerste verdieping hun stem uit. waarna zy in een zaal gelflk- vloers dansten zolang het stembureau open was Prins Bernhard spreekt ep stude nte neon gres Prins Bernhard zal een van de spre kers zyn, die op het komende corps congres van de Vrije Universiteit te Am sterdam het woord zullen voeren. Dit congres.dat vier dagen zal duren, wordt belegd in het conferentieoord „Woud- schoten" te Zeist. Op woensdag 2 april a.s. zal de Prins 's middags om 2 uur een rede houden over hulp aan onder ontwikkelde gebieden. Ook aan de daarna volgende discussie over dit on derwerp met de studenten zal hy deel nemen. Vooraanstaande figuren op weten schappelijk. cultureel en economisch gebied zullen voorts inleidingen houden op dit congres, dat tot titel heeft „Stu dent en koninkrijk". Pianist Kuni .overleden De pianist Charlie Kunz. die wereld vermaard werd door de ritmische ma nier waarop hij lichte muziek speelde, is zondagochtend op 61-jarige leeftijd in zijn woning te Miadleton-on-sea overleden Kunz was Amerikaan van ge boorte. Hij kwam in 1922 voor het eerst 1 naar Engeland, waar het hem zo gon' 1 beviel dat hij bleef. De laatste tyd kon hij, als gevolg van verstijving van de handgewrichten. slechts gedurende korte perioden spe len en moest zijn muziek opgenomen j worden Hij had verscheidene operaties 1 ondergaan om van dit euvel af te ko men. Sir Winston Churchill knapt weer helemaal op (Van onze Londense correspondent) In Londen is grote vreugde gewekt door een foto van Sir Winston Chur chill. met zijn echtgenote wandelende langs de oever van de Middellandse Zee. Men ziet Churchills brede figuur onder een enorme witte Stetson hoed en gehuld in een wijde overjas. Dit is de foto waarop iedereen, sinds Churchill 3 weken geleden ziek werd. heeft gewacht Vrijdag was hij voor het eerst in staat om een wandeling te maken door de tuinen van zijn villa. Hij wandelde on geveer tien minuten. Af en toe rustte Churchill een ogenblik op pen kleine vouwstoel, die Lady Churchill by zich droeg. Terwijl zij hun wandeling maak ten. hoorden zy de kanonnen van Monaco bulderen, die de geboorte aan kondigden van de baby van Prinses Gracla A P.P meldt nog. dat Sir Winston zaterdag kon gaan lunchen in een be kend restaurant te Beaulieu. Hij werd vergezeld door zijn vrouw en door de uiteever Reves. in wiens villa te Roque- brune hij logeert. Toen zij tegen vyf uur terugkeerden, was juist veldmaar- schalk Montgomery aangekomen, die door Sir Winston was uitgenodigd Schip met Roosevelt werd bijna getorpedeerd Een gepensioneerde Amerikaanse lui tenant-ter-zee heeft onthuld, dat het slagschip „Iowa". waarmee wijlen pre sident Roosevelt in 1943 naar het Mid den-Oosten reisde voor zyn conferentie te Teheran met Churchill en Stalin, by die gelegenheid bijna werd geraakt door een per ongeluk gelanceerde torpedo van een escortevaartuig. Dit schip, de tor pedobootjager .William D. Porter", moest direct naar Nassau, op de Baha- ma-ellanden terugkeren en de gehele bemanning werd onder arrest gesteld. Later werd het vaartuig door Japanse aelfmoordpiloten In de Stille Oceaan tot zinken gebracht. Volgens de luitenant-ter-zee b.d. Se ward Lewis gebeurde het voorval by een oefening, waarby zgn. torpedo's op de ..Iowa' werden afgevuurd. Tot grote ontsteltenis van de opvarenden van de torpedobootjager schoot een geladen torpedo op het. slagschip af. Aan boord hiervan bevonden zich behalve de pre sident nog talrijke andere belangrijke personen, zoals de staf-chef van de Marine, admiraal King. Op het laatste ogenblik wist de „Iowa" nog van koers te veranderen, waardoor de torpedo achter het. slagschip ontplofte. „Toen le dereen tenslotte begreep wat er was ge beurd. was de taal van de gezagvoerder van de „Iowa" en van de commandant van de groep torpedobootjagers niet ge schikt om te worden gedrukt" aldus de voormalige marineman. naar Medan? In Djakarta werd vandaag bekend gemaakt, dat de Indonesische regering militaire versterkingen naar Medan zend „om de situatie te kalmeren". De legerwoordvoerder, kolonel Pim- gadie zeide, toen hy dit bekend maakte, dat officieren onder leiding van ma joor Nangolan, gisteren de troepen van Medan in een „onofficiële mili taire actie" hebben gebruikt, met de val van plaatselijke politieke leiders als doel. De chef-staf, generaal-majoor Nasoe- tion, heeft vandaag de troepen in Medan gewaarschuwd, dat de opstand zou kun nen resulteren in „lyden voor hen en de bevolking" In een speciale boodschap voor de troepen in Medan herinnerde de chef- staf eraan, dat zich in Medan vele „militaire affaires" hebben voorgedaan. „Deze affaires, waarin door enkele offi cieren troepen werden gebruikt voor politieke oogmerken, zyn dikwyls een ramp voor het leger en de Staat geble ken", aldus deze boodschap. Djoeanda ontkent Premier Djoeanda heeft vandaag tegengesproken, dat het vliegveld by Medan door troepen van de opstande lingen zou zyn bezet. In het door de legerwoordvoerder in Djakarta verstrekte communiqué werd slechts medegedeeld, dat „een bepaald aantal eenheden in Medan, onder lei ding van de commandant W. F. Nan golan en enige van zyn vrienden zich aan onwettige militaire acties hebben schuldig gemaakt". Chef-staf Nasoetion heeft de com mandant van het eerste leger, alsmede kolonel Djamin Gintings, de comman dant van het tweede regiment infanterie, de garnizoenscommandant, van Medan, en de strijdkrachten van lucht- en zee macht opdracht gegeven zich recht streeks met hem in verbinding te stel len. Aan alle militairen in en buiten Medan werd order gegeven hun natio nale soldatenplicht te blyven vervullen Fusie CJMV-CJVF Moderne opvatting in het christelijk jeugdwerk (Eigen berichtgevihg) Naar wy vernemen zal de Christelijke Jongemannen Vereniging (CJMV) op Hemelvaartsdag een fusie aangaan met de Christelyke Jongevrouwen Federatie (CJVF) om tezamen een christelyke jeugdvereniging te vormen. Deze fusie is van betekenis voor alle CJMV-en en CJVF's in ons land, die overal gemengde clubs gaan vormen. De topleiding van beide verenigingen is tot deze nauwe samenwerking geko men wegens de veranderde opvattingen ten aanzien van het moderne jeugd werk, waarin een samengaan van jon gens en meisjes in verenigingsverband wordt aangemoedigd- De details van de fusie zullen op Hemelvaartsdag uitvoerig worden be sproken op de congressen van de CJMV en de CJVF. respectievelijk te Amers foort en Utrecht. 11.) 10.357 inwoners Volgens opgave van het Centraal Bu reau voor de "Statistiek bedroeg het aan tal huwelyken in Nederland in januari J-l. 5.349 tegen 5.238 in januari 1957. het aantal levendgeborenen bedroeg 19 773 ((vj. 18.918) en het aantal overledenen 8.442 v.J. 7 754). Het aantal immigran ten bedroeg in januari J.1, 8.328 tegen vorig jaar 3.550 en het aantal emigran ten 4 673 tegen vorig jaar 6.362. Op 1 februari j.l. telde Nederland 11.110 357 inwoners Personeelssterkte en omzet in industrie Eind 1957 was de totale personeels sterkte van de Nederlandse industrie, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 1.036.500. waarvan 826 100 ar beiders en 210 400 overig personeel. De cUfers zyn inclusief personen wier werktijd werd verkort. Het onderzoek had betrekking op 11.306 ondernemin gen. alle met 10 en meer man personeel, exclusief de bouwnyverheid Eind 1956 was de personeelssterkte 1 047 200. De totalp omzet van de industrie be liep in 1957. blykens het CBS. f29 107 miljoen, waarvan f7 074 miljoen in het buitenland, vergeleken met respective- ïyk f 27.657 miljoen en f 6.509 miljoen in 1956 De metaalnyverheid neemt de eerste plaats in. gevolgd door voedings- en genotmiddelen, textiel en de chemi sche industrie. Met zoutzuur gegooid De politie te Hoogezand heeft een 23-jarige Ingezetene van Hoogezand- 8appemeer gearresteerd, en overge bracht naar Groningen, waar hy ter beschikking van de officier van Justitie is gesteld De jongeman had aan het Schuitendiep te Groningen zyn gewezen verloofde, een 17-jarige ingezetene van Hoogezand. die daar met haar moeder wandelde zoutzuur in het gezloht ge gooid. Sinds de verkering was uitge raakt had de jongeman het meisje her- haaldeiyk lastig gevallen Het meisje werd vry ernstig gewond aan haar ee- zicht en benen en moest in het Acade misch Ziekenhuis te Groningen worden opgenomen Louis van Gasteren in ziekenhuis De 70-jarige acteur Louis van Gaste ren is gistermiddag onverwachte in het ziekenhuis der Algemene Ziekenver pleging te Zeist opgenomen. Zyn toe stand was zorgwekkend. De toneelspeler verbleef sedert een paar weken in Zeist voor een rustkuur. Loggers varen 17 mei uit treilers 19 mei (Van onze Haagse redactie) De redersverenigingen zullen aan het Produktischap voor Vis en Visprodukten adviseren de eerste groep vleetloggers, die aan de race naar de nieuwe haring deelneemt, op zaterdag 17 mei na zes uur 's morgens te laten uitvaren. Dit is dezer dagen besloten De treiler die jacht gaan maken op de nieuwe haring, zullen dit Jaar weinig of geen voordeel hebben van hun grotere kracht: zy mo gen pas op maandag 19 mei. na tien uur 's morgens de haven verlaten Vermoedelijk zullen de feestelijkheden van vlaggetjesdag dus dit jaar met buisjesdag samenvallen: het is namelyk niet te verwachten dat het Produktschap zal afwyken van het advies van de reders en dit in aanmerking genomen, zal men er niet voor voelen op Hemel- vaartdag te gaan feestvieren. Wel zullen de loggers die aan de haringrace mee doen, die dag gepavoiseerd zyn. Weer sociale transfers OOK VOOR NEDERLANDERS Het Indonesische deviezeninstituut heeft vandaag bekend gemaakt, dat met ingang van heden de buiten landse bedrijven in Indonesië een aan vrage kunnen indienen voor de trans fer van een deel van het salaris van hun employe's. Daaraan werd toege voegd. dat in beginsel voor het lopende jaar transfer naar het buiten land voor buitenlandse leden van de bedryfsstaf zal zyn toegestaan. In de bekendmaking werden Neder landse bedryven en Nederlandse perso neelsleden niet van de transfermogelyk- heid uitgezonderd. In december JJ. werden, in het kader van de anti-Nederlandse campagne, alle sociale transfers voor Nederlanders In getrokken. 300.000 televisietoestellen Op 1 maart JJ. bedroeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestellen in ons land 2.384 852 tegen 2 375.333 op 1 februari J.l. In hetzelfde tydvak steeg het aantal televisie-ontvangers van 260.339 tot 278.059 (14 maart: 284 758). Op 1 maart JJ. waren er 522 590 aan geslotenen op het draadomroepnet. Hevige strijd in Algerije By gevechten tussen Fran.se troepen en verzetsstrijders in het Algerynse de partement Constantme zjjn in de loop van zaterdag en zondag 76 rebellen ge sneuveld. De Amerikaan Murphy en de Brit Beeley, die zoals bekend „goede diensten" verlenen in het geschil tussen Tunesië en Frankryk. zyn vandaag uit Tunis vertrokken om in Parys de tegenvoor stellen van Tunesië voor te leggen. Deze voorstellen zyn zes dagen lang bespro ken tussen beide mannen en de regering van Tunesië. Volgens welingelichte kringen bevat ten zij een Tunesisch verzoek aan Frankryk om de marmebasis te Bizerta als Tunesisch grondgebied te erkennen. Het Algerynse vraagstuk, dat Tynesië aanvankelyk als onderdeel van haar ge schil met Frankryk beschouwde, zou in de Tunesische voorstellen niet aan de orde zyn gesteld en pas later besproken moeten worden, zo vernam men ln deze kringen. Bijna (Deze pagina ls gedeelteiyk gecorrigeerd). RECHTZAKEN Hoger beroep „Doms 2" Het Gerechtshof te Den Haag zal op woensdag 26 maart te 11.00 uur het ho ger beroep behandelen, dat de heer Fred M. Perrier, die als amateur-caba retier onder de naam „Fred Menger" o.a, in het Jordaancabaret „Dorus" immi- teert, heeft aangetekend tegen de uit spraak van de president van de Amster damse rechtbank op 27 september JJ., waarby hem „op straffe van f. 500. per overtreding werd verboden gebruik te maken van deze door Tom Manders gecreëerde Dorus-figuur. De 72-jarige aannemer-in-ruste Chris tian Berg uit Broenderslev heeft be sloten de helft van zyn in 55 jaar verzamelde 300 000 postzegels van de hand te doen om zichzelf en zyn vrouw het geld te verschaffen voor emigratie naar Canada. Het paar hoopt Denemarken in de zomer te verlaten om zich te voegen by zeven van hun elf kinderen, die reeds eerder Canada tot hun tweede vaderland gemaakt hebben. In Wenen begint men binnenkort met de opnamen van een film over de Hongaarse vluchtelingen tijdens de revolutie in oktober-november 1956. In de film. welke de titel ..De reis" zal dragen, zullen de hoofdrollen worden vertolkt door Yul Brynncr (links) en Deborah Kerr (midden), die men hier liet in gezelschap van de filmdirecteur Anatol Litvak.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7