'n TIP VAN BOOTZ Het Brusselse Atomium komt twee dagen voor de opening gereed VRIJDAG 14 MAART 1958 Promenade op een hoogte van 110 meter (Va/n onze Brusselse correspondent) De snelste lift van Europa bracht ons in 45 seconden naar 100 meter hoogte in het Atomium, dat de clou van de Brusselse Wereldtentoonstelling zal zijn. Op het ogenblik werken daar 300 arbei ders, meest gespecialiseerde monteurs en elektriciens, onder wie enkele Hon garen, Duitsers. Polen en twee Algerij nen. André Polak, de architect, die de constructie ontwierp, liep in de boven ste bol rustig rond. André Waterkeyn en hij zelf zijn er thans volkomen ge rust op: tegen 15 april, dus twee dagen voor de opening van de tentoonstelling door Koning Boudewijn. komt het Ato mium klaar. De promenade en het res taurant van de bovenste bol zijn in een ver gevorderd stadium. De keukenin- stallaties worden gemonteerd, een Gents beeldhouwer. Pol van Gijsegem, is druk doende aan een serie abstracte beelden, die een groep zullen vormen boven de 140 zitplaatsen van het restaurant. In de andere bollen, waarin wetenschappe lijke tentoonstellingen over de kern energie worden georganiseerd, schiet de gische staalindustrieën, metaalverwer kende industrieën en non-ferro metalen het kapitaal fourneerden, zal volgens een overeenkomst met de stad Brussel, het Atomium gedurende tien jaren ex ploiteren. Waarschijnlijk wordt het een blijvende ooeristische attraotie voor de Belgische hoofdstad en kunnen de bol len, die ieder de ruimte hebben van een huis met vijf verdiepingen, voor aller lei tentoonstellingen of conferenties worden verhuurd. Het. entreegeld voor de promenade op hoogte 110 meter zal 50 frank of f. 3.80 kosten. Auto reed te water Twee fabrieksarbeiders verdronken (Speciale berichtgeving) Na nog geruime tijd voor hun leven te hebben gevochten, zijn vanmorgen twee fabrieksarbeiders uit Rotterdam ver- binneninrichting eveneens flink op. In een van de bollen komt. gelijk al £r0"ke,n 'n e0" bestelwagen, d.e in de - L I Itntlp te Rprfsnhpnhnpk ursic irprpdpn Ho eerder gezegd, een cafe-restauramt en zo zal het Atomium ook na de Wereldten toonstelling een attractie blijven. De tentoonstelling, een attractie blijven. De maatschappij, waarvoor de grote Bel- Rotte te Bergschenhoek was gereden. De bestuurder, een naast hem zittende monteuse en nog een inzittende konden zich via de schuifdeur van de auto in veiligheid brengen. Bewoners van aan de Rottekade staande boerderijen hebben I van alles geprobeerd om de mannen, die op de achterbank zaten te bevrijden. De OEGSTGEEST i wagen was echter reeds zo diep wegge zakt dat het niet is mogen gelukken. Het meisje, dat naast de bestuurder zat, heeft verklaard, dat deze heeft moeten uitwijken voor een meisje op de fiets. Daarbij zou de auto zijn geslipt en 20 meter verder de Rotte in zijn gereden. Vanmorgen kon de bestuurder, die uiter aard zeer onder de indruk was, zich dat niet herinneren. lï Vergadering A.R. Kiesver. De A.R. Kiesvereniging vergaderde gisteravond in de Geref. Kerk. Een forum gevormd door mr. S. H Attema uit Katwijk G. J. H. Griffioen, redactiesecretaris van het weekblad „Ne derlandse Gedachten" en burgemeester A. Warnaar uit Waddinxveen beant woordde verschillende vragen, die in de kring van de kiesvereniging gerezen wa ren. Burgemeester Warnaar zag als maat staf voor de samenwerking tussen de CHU en de AR de beginselen. Er is niet voldoende verschil in de beginselen om twee'christelijke partijen te rechtvaar digen. Het zijn dan ook meestal niet de principiële vraagstukken, die de samen werking in de weg staan, maar het is meer een kwestie van gegroeide toestan den aldus spreker. De praktische samen werking, waar dat mogelijk is, is reeds een goed begin. Men mag hieruit echter niet afleiden, dat men steeds en onder alle omstandigheden één fractie in ra den en staten moet vormen. De A.R. kan als partij geen algemene richtlijnen ge ven in het vraagstuk van de annexatie. Als zijn mening gaf spreker te kennen, dat in de grote steden een te sterke drang naar annexatie is, dikwijls op on redelijke gronden. Hiertegen zullen de anti-revolutionairen in de kleinere ge meenten moeten strijden. De heer Griffioen gaf naar aanleiding van de vele kritiek op het blad „Neder landse Gedachten" een uitvoerige ver antwoording en uiteenzetting over de werkwijze en de principes waarvan de redactie uitgaat. Mr. Attema achtte het te betreuren, dat er in de politiek van de A.R.-partij niet altijd een duidelijke beleidslijn te zien is ten aanzien van zakelijke kwes ties. Samenwerking Veron en B.B. In het koetshuis van het kasteel Oud- Poeigeest. waar de commandopost van de B.B. is gevestigd, werd gisteravond een bijeenkomst gehouden voor de leden van de Veron, afd. Leiden. Deze samen komst stond onder leiding van de heer A. J. Paling, die namens de A-kring „Leiden" het doel der bespreking toe lichtte. Hoewel Veron en B.B. verschil lende doelstellingen hebben, is er toch een raakvlak en dit ligt op het gebied der verbindingen. Al verscheidene malen heeft de Veron medewerking Verleend by oefeningen, waarby het grote nut van deskundigen op het gebied der verbin dingen gebleken is. Gedacht is aan de mogelijkneid om op een of andere wijze te Komen tot een vaste samenwerking tussen Veron en B.B. Wat de B.B. doet werd in het kort door de heer Paling uiteengezet. Na de pauze gaf het hoofd van de Verbindings dienst der B.B., de heer W. Oomen, een inzicht van hetgeen op dit terrein door de B.B. wordt verricht. De Veron-leden kregen gelegenheid de B.B.-apparatuur in oe commandopost in werking te zien. Het hoofd der B.B., die later ter verga dering kwam, de heer S. W. Hagedoorn, besprak met de bestuursleden van de Veron op welke wijze Veron en B.B. zou den kunnen samenwerken. Roode Kruis Rijnland had succes met ledenwerfactie De afdeling Rijnland van het Neder- landsche Roode Kruis hield gisteravond in Uegstgeest haar algemene ledenver gadering onder voorzitterschap van dr. J. D. Mulder. De secretaris, de heer J. T. Vos, deelde in zijn jaarverslag mede, dat door de succesvolle ledenwerfactie het aantal leden met 689 was toegenomen en thans 720 bedraagt, waarvan in Oegstgee 940, in Warmond 250, in Voorhout 357 en in Rijnsburg 173. Hy gaf een overzicht van de werkzaamheden van de Rode Kruis- colonne en memoreerde als byzonder- j heid, dat ëen helpster een maand had geassisteerd in een vluchtelingenkamp in Oostenryk. Er zyn aan het welfare- werk zes werksters verbonden.. Dit werk vraagt veel offers, ook in financieel op zicht, doch het is zo nuttig, dat het beslist voortgang moet hebben. Dank zij de stroom van nieuwe leden kon het kostbaarste werk n.l., dat van j colonne en welfare, ongehinderd door gang vinden zonder dat er een nadelig saldo van enige betekenis was. De pen- ningmeesteresse. mevr. P. H. Smits- Witvliet gaf een uitvoerig financieel overzicht. De f-ezamenlijke contributie- ontvangsten en giften hadden in 1957 bedragen f. 3209.84. Er werd f. 250 ge schonken ten behoeve van de nieuwe invalidenboot. Er werd f. 100 van het hoofdbestuur ontvangen ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling Rijnland. Mevr. dr. A. A. Höwelerban Wieten werd in het bestuur vervangen door de burgemeester van Rijnsburg, de heer B H. Koomans. De voorzitter trad af en diens plaats werd door burgemeester Koomans overgenomen. De secretaris sprak een afscheidswoord tot de schei dende voorzitter, hem dankend voor hetgeen hij voor de afdeling had ge- I daan Bij monde van mevr. M. Stapenscu werd aan dr Mulder een langspeelplaat aangeboden. Burgemeester Kooman j aanwinst voor het wagenpark van aanvaardde met een kort woord zijn het Koninklijk Huisdat momen- nieuwe functie. Besloten werd tot een I J r-» ledenwerf&otie in RiJnstrarg. I teel vernieuwd wordtDe wagen Ind. woordvoerder: „Vreemde schepen mogen niet in onze wateren" Een woordvoerder van het Indonesi sche consulaat in Singapore heeft ver klaard, dat de regering van Indonesië „het binnendringen door buitenlandse oorlogsschepen In de Indonesische ter- ritorale wateren tydens het huidige binnenlandse conflict niet zal kunnen tolereren". Hy zeide dit naar aanleiding van de aanwezigheid van een Ameri kaans vlooteskader in Singapore. De woordvoerder zeide: „Wij hebben nog geen duide'ijke inlichtingen over de reden waarom deze schepen hier zijn. Doch wij zullen beslist geen enkel vreemd oorlogsschip in onze wateren toelaten, als wij het kunnen vermijden". Zelfs voor het evacueren van buitenlandse onderdanen „zullen wij geen buitenland se oorlogsschepen toelaten, zolang wy het zelf kunnen doen". De bescherming der K. P.M.-schepen Hoewel van officiële zijde in Den Haag daarover geen mededelingen worden gedaan wordt aangenomen, dat de drie K.P.M.-schepen men zie pag. 1 uit Menado geen moei lijkheden in de weg zyn gelegd. De aanwezigheid van de 90 Nederlandse evacué's aan boord wordt in verband gebracht met de beschieting van Me nado door de Indonesische Marine van tien dagen geleden. In Den Haag kon geen bevestiging worden verkregen van de veronderstel ling dat de schepen naar Manokwari zullen worden gebracht. Een tweede mogelijkheid is Sorong. Wel wees men er op, dat het verlenen van assistentie door de Kon. Marine aan deze drie schepen van de K.P.M. een geheel ander geval is dan het opbrengen van de „Kasimbar". Er is dan ook geen sprake geweest van dwang of beschieting. Advertentie Nu de Hollandse melk weer puur wordt. Maar daarnaast uitzonderlijk duur wordt Schenkt men met begrip Firma Bootz' zuivere TIP, Die voor tong en beurs nimmer zuur wordt. Inz. mej. N. H., Dordrecht, ontv. 1 fl. TIP en 1 l.fl- Rood van Bootz. Nieuwe Limericks inz. aan H. Bootz N.V. - A'dam. VOORSCHOTEN Herv. scholen verheugen zich in voortdurende bloei De Hervormde scholen mogen zich in voortdurende bloei verheugen, aldus voorzitter ds. H. P. Fortgens in zijn in leidend woord in de ledenvergadering van de Hervormde Schoolvereniging. Op de onder deze vereniging beho rende lagere scholen, t.w. aan de School straat en aan de Prins Bernhardlaan, wordt op het ogenblik aan een 500-tal leerlingen onderwijs gegeven, terwijl op de kleuterschool 250 kleuters onderricht ontvangen. Ook de Stichting Chr. U.L.O., waarin deze vereniging met de Gerefor meerde Schoolvereniging op prettige wijze samenwerkt, blijkt in een behoefte in de gemeente Voorschoten te voorzien, gezien de grote stijging van het aantal leerlingen. De voorzitter kon voorts mededelen, dat, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, de plannen tot vernieuwing van de kleuterschool aan de Schoolstraat en tot uitbreiding van de Chr. U.L.O. met drie lokalen waarschijnlijk in 1958 uitge voerd zullen worden. Uit de door de hoofden gegeven ver slagen, bleek dat geen wijzigingen in de leerplannen zijn aangebracht en dat met de opleiding tot voortgezet en mid delbaar onderwijs goede resultaten wor den bereikt. De overige punten van de agenda werden vlot afgewerkt. Hét financieel verslag gaf een klein nadelig saldo aan. Bij de verkiezing werden de aftredende bestuursleden, ds. H. P. Fortgens en H. Oudshoorn, met algemene stemmen her kozen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Louise C., dr. van W. Pas- schier en H. I. Köllner. Ondertrouwd: W. den Hertog en C. J. Nagtegaal. Getrouw< G. Kraan en E. H. West- letrouwd geest. Overleden: A. Vlieland, 63 jr., eohtgen. van M. J. Ie Malr. WASSENAAR Priizen voor in bloei trekken van bollen Evenals vorige jaren werden door de afdeling Wassenaar van de Kon. Algem. Vereniging voor Bloembollencultuur samenwerking met de Floraliavereniging bloembollen beschikbaar gesteld voor de kweek op de Wassenaarse scholen. Voor de school, welke de beste prestatie levert is een wisselbeker beschikbaar. Bij de keuring was de jury deze keer bijzonder getroffen wegens de zorg door vele scholen aan de bollen besteed. Op vijf scholen trof de jury alle negen uit gereikte bollen fleurig bloeiend aan. De wisselbeker werd met 49 punten hoogste aantal 50 toegekend aan de chr. school aan de Heerenweg, welke hem ook vorig jaar bemachtigde. Tweede was de St.-Willibrordusschool met 47 punten, derde de chr. school aan de Bloemcamplaan met 42% punt. Ook voor de kweek thuis werden bloembollen uitgereikt, welke door de jury werden gekeurd. Hiervoor werden niet minder dan 239 prijsjes uitgereikt 0 Het Zeepaardje zag films Voor de leden van de Wassenaarse Vereniging van Aquariumliefhebbers „Het Zeepaardje" werd op de gisteren in een zaal van het Jeugdhuis gehouden culturele avond vertoond de film „Ne derland-Waterland", toegelicht door de heer J. P. Zoutewelle uit Den Haag. Nadat de voorzitter, de heer Chr. Theil. allen welkom had geheten hield de heer Zoutewelle eerst een verhande ling over de kringloop van het water en over de kleuren, om vervolgens over te gaan tot vertoning van een film van een aantal aquaria. Pas hierna kwam hij aan de aangekondigde film. een driede lige, waarvan het eerste deel was gewijd aan de zee en de twee volgende aan het polderland. Van deze film hebben de aanwezigen stellig het meest genoten, want alle denkbare schoonheden van zee en landschap waren daarin door hem vastgelegd. FLATGEBOUW VOOR BEJAARDEN Zaterdagmiddag 29 maart zal het flatgebouw voor bejaarden gesticht door de afdeling van de Ned. Protestanten bond worden geopend door mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in onze provincie Geslaagd Voor hei semi-arts-exa men slaagde te Rotterdam de heer J. J van Goch. alhier Deze Rolls Royce is een nieuwe zal voor het eerst worden gebruikt tijdens het bezoek van het Britse Koningspaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Lenneke M.. dr. van T. G. H. Ruhaak en G. W. Boot; Cornelia M., dr. van Scholte Albers en M. Kool; Aletta E., dr. van F. J. Gillissen en J. M. Beyers- bergen; Caroline A., dr. van P. H. Goos- kens en H. A. N. M. Gonsalves. Ondertrouwd: Y. G. Bouwkamp en G. de Waard; J. Annema en N. de Leeuwden Bouter; C. J. J. Platen en G. Schouten. Getrouwd: P. A. van Dam en A. C. J. Verbrugge. Overleden: A. van Wissen. 75 jr.. echt- gen. van N. Overdevest. ZOETERWOUDE Restauratie molen „Zelden van Passé" Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in vergadering bijeen. By de in gekomen stukken bevond zich de goed keuring door Ged. Staten van de ge meenschappelijke regeling met de ge^ meente Leiden inzake het industrie' schap De Grote Polder. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt een geldlening geslo ten groot f. 35.000 uit de Rentespaar- brieflening 1957. De voorzitter deelde nog mede, dat de noodverlichting op het viaduct en een gedeelte van de Europaweg brandt. De kosten van deze noodverlichting bedra gen f. 900. Aan de Rijkswaterstaat is verzocht de maximum-snelheid voor de Hoge Rijn dijk weer terug te brengen tot 50 km. per uur. RESTAURATIE MOLEN Het bestuur van de Westeindse polder heeft verzocht de kosten van herstel van de molen „Zelden van Passé" voor reke ning van de gemeente te nemen. Vol gens een gemaakte begroting zullen de kosten van herstel van de buitenzijde van de molen reeds f. 17.255 bedragen. B. en W. ziin van oordeel dat dit be drag niet door de gemeente kan wor den uitgegeven voor de molen. Het is het college echter bekend, dat de pro vincie al eens dergelijke molens van pol derbesturen heeft overgenomen en deze heeft laten restaureren. Voorgesteld wordt dan ook aldus aan het polderbe stuur te berichten. De gemeente kan dan te zijner tijd nog een subsidie verlenen in de kosten van restauratie. De heer Onderwater deelde echter me de. dat de polder de molen niet kwijt wil. De bedoeling van het polderbestuur is. dat de gemeente rich er voor spant om tot spoedige restauratie te komen. De voorzitter is van mening dat noch de provincie noch de gemeente iets kan gaan restaureren als het object geen ei gendom is. j De heer Van Vliet deelde mede, dat na veel schrijven eindelijk iemand van de Molencommissie is komen kijken. Een opgemaakte begroting gaf een bedrag aan "Van f. 500 voor het dichten van de gaten in de rietbedekking. Naar aanleiding hiervan stelden B. en W. voor aan de polder te berichten, dat zij de gaten moet laten dichten en in de kosten een subsidie van de gemeente vragen, terwijl er voorts op zal worden gewezen, dat het bestuur zich kan wen den tot de provincie inzake overname van de molen. Dit voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. Aan de Geerpolder wordt een subsi die verleend van f. 250 in de kosten van onderhoud van de Geerweg. Ingetrokken wordt de onderhandse aanbesteding van het verbeteren van de Zuidbuurtseweg. Dit werk. dat eerst in twee gedeelten zou worden uitgevoerd, zal nu in zyn geheel bestekklaar" worden gemaakt en openbaar aanbesteed. Aan het daarvoor in aanmerking ko mend personeel der gemeente zal een duurtetceslag worden uitgekeerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Dieuwertje, dr. van C. Star en J. P. Vlanen. Getrouwd: J H. Flllppo M. N. Schip pers. Jaarvergadering C.H.U. Gisteren hield de afd. Zoeterwoude van van de Chr. Hist. Unie haar jaarverga dering in Ons Huis. De agenda ver meldde o.a. de verkiezingen voor de Provinciale Staten en de gemeenteraad. Uit hét jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging 36 leden telt. De penningmeester deed verslag van het beheer, waaruit bleek, dat het batig saldo f. 30,25 bedraagt De voorzitter, de heer C. Rijlaarsdam, merkte op, dat met het oog op de pro paganda voor de verkiezingen een be- I roep op de leden zal worden gedaan voor een vrijwillige bydrage, omdat het saldo te gering is om die kosten te bestrijden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren II. H. van Kapel, secretaris en J. D. Hulsbos beiden herkozen. De voor zitter deed vervolgens verslag van de algemene vergadering van de Unie te Amsterdam gehouden, waar het hoofd thema de samenwerking met de A.-R. was. Voor de gemeenteraadsverkiezing Zal met een gezamenlijke lijst worden uitgekomen. De kandidaten zullen om en om op de lyst een plaats krijgen, de C.H.N. No. 1, R.-R. No. 2 en zo vervol gens. De groslijst voor de C.H.U. is als volgt samengesteld: Joh. van Vliet, J. de Graaf, K. v. d. Vliet, L. Schenkeveld, H. H. van Kapel en A. Varkevte6er. BEURSOVERZICHT KPM vast in rustige markt Amsterdam, 14 maart Het naderende weekeinde deed haar invloed op de activiteit van de beurs handel voor de laatste dag van deze week gelden. Er was weinig te beleven op het Damrak. De markt was verdeeld met merendeels hoge koersen, vergele ken bij die van de vorige dag. De ver schillen waren echter zeer gering. Aan delen Kon. Olie noteerden rond de f.155 30, plus f.1.20, ingevolge Wallstreet, dooh de papieren bleven een goede gul den onder pariteit New York. De handel in deze aandelen had niet veel om het lijf en de arbitrage sloot de week werke loos af. omdat ook op de overige Euro pese beurzen in aandelen Kon. Olie weinig activiteit viel te bespeuren De Philips papier en hielden zich goed. De berichten over uitbreidingen by het VOORSCHOTEN Vandalen braken in In de afgelopen nacht is voor de der de maal binnen enkele maanden inge broken in het kantoor van de hout handel Boer en Jaeger aan de Valken- burgse weg. De inbrekers, die als van dalen te keer zijn gegaan, hebben een vergeefse poging gedaan om de kluis te openen. Wel zijn zij er in geslaagd om het een en ander grondig te vernielen. Enkele voorwerpen worden vermist. De politie stelt een uitgebreid onderzoek WARMOND WARMONDSE JEUGDNATUURWACHT Deze winter is er onder de schooljeugd van Warmond een wedstrijd geweest van huisbroei van hyacinten, narcissen en tulpen. Deze week heeft er een keuring plaats gehad door een commissie van de jeugdnatuurwacht. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs winnaars: W. Beugelsdijk (R.K. meisjesschool); Kees v. Rijn (R.K. jongensschool): Wim Olden (School met de Bijbel). 2e prijswinnaars: T. Sikking (R.K. meisjesschool); Theo van Rijn (R.K. jongensschool); Klaas van Leeuwen (School met de Bij bel). De prijzen die uit boeken over de na tuur bestonden, werden door de hoofd onderwijzers van de scholen uitgereikt. Een enorme bezem ging gisteren over het Amsterdamse Begijnhof om de daken van de oude huisjes van hun wintervacht te ontdoen. Dat wil zeggen: over het Madu- rodamse Amsterdamse Begijnhof. concern werden ter beurze weliswaar gunstig ontvangen, doch brachten geen vermeerdering van zaken tot stand. Unilevers lagen 1 punt beneden giste ren. AKU's nauwelijks prijshoudend en aandelen KLM werden op f. 110.50 gead viseerd tegen gisteren f. 110. De berich ten over salarisgeschillen van de KLM- piloten met de directie hadden geen in vloed op de koers van de aandelen. Van de scheepvaartwaarden staken aandelen KPM boven de anderen uit. Het opbrengen van de 3 schepen van deze maatschappij, waarvan gisteren reeds melding werd gemaakt, had van daag een verdere gunstige uitwerking op de koers van de aandelen. Deze waren op 122, 3 pet. hoger dan de vorige slot- prijs. De aandelen van de Maatschappij Nederland wilden niet achterblijven en noteerden circa 2 punten hoger. Hierop aansluitend boekten ook de aandelen van Scheepvaartunie een winst van 2 De handel verliep zeer rustig. Ook de cultures konden zich vandaag in een betere stemming verheugen en waren voor Amsterdam Rubber 1%% hoger. Ver. Deli's konden circa 1 punt verbe teren. Het grote succes van de inschrijving op de f. 100.000.000 obligaties van de Bank voor Nederlandse Gemeenten was niet van invloed op de Staatsobligaties. Deze waren wederom aan de hoge kant. Na een inzet, vooral voor de staffelle- ning. die wederom aan de hoge kant was, liepen de koersen in het verdere beursverloop nog iets op en sloten vrij wel op de hoogste prijs van de dag. Er ging tamelijk veel om. De woningbouw lening. evenals de rentespaarbrieven, werd onveranderd geadviseerd. Aandelen Wilton Feijenoord kondig den een dividendvoorstel aan van 13 (vorig jaar 16 op het verdubbelde aandelenkapitaal van eind 1956. De koers werd 3 hoger op 209 vernomen. WISSELKOERSEN Amsterdam. 14 maart Londen I 10 62 >8—10.62%: New York 3.78A— 3 78fg; Montreal 3.87%—3 87%; Parijs 89.7589.85; Brussel 7.50%—7.59% Frankfurt 90.26—90.31; Zürich 86.48— I 86.53; Zürich (vr. fr.) 88 33%—88.38%; I Stockholm 73.1173.16: Kopenhagen 54 8964 94; Oslo 53.07%—63.12%; Mi- I laan 60.77%—60.82%Wenen 14.57%— 1 14 58%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 14 maart ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 90 Grootboek obl.3>,4 81^ Ned. '47 314 <3> 89?, «M Ned. '51 314 SO'A 90%B Ned. '53 <3V4) 9014 90A Ned '56 3', 89ti 90% Ned. '48 3'. 84U 84% Ned '54 3% 85% Ned '55 I 3li 85% 85% Ned. '55 II 3% 88 88 Ned ■S! 3 86% Ned. W.B lening 6% 106% 106H Dollarlng '47 3 90 90 Investeringscert. 3 921« Ned. 62-64 3 91 Cert. NWS 62% Indië '37 A 3 87% 87% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl enlnd.B 24% 23 Nat. Handelsbank 73% 72% Ned. Handelmij149% 150 Amst. Rubber 46 B 47% Deli Mij .en (Ver.) 61% 62% H V A 64 8o Java Cult29'A 30 Senembah 54% 55 Vorstenlanden 9% 10 A.K.U 154% 153% Berkel's Patent (v.) 190 192 Calvé Delft cert 301 299 Kon. Pap v. Gelder 176% 178 Hoogovens cert295 Mülleren Co. N.B. 307 310 Ned. Kabelfabr226 225% Philips 264% 264% Philips pref 147% 149 Unilever 332% 331% Wilton Feyenoord 209 Biliton 2de r 174 174 Dordtse Olie gew. 644 646 Kon Petr (f 20.—) 154 idem (50 A f 20.—154.20 155 20 Holl Amer lyn 133% 133% Java China Paket 126 128 K.L.M 110 110.50 Ned Stoomv Mij 125% 125% Kon Paket My 118% 121% Stoomvaart Mij Ned 139% 140% Nievelt Goudr cert 146 148% v. Ommeren cert 199% 201% Kon Rott. Lloyd 130 130% Ned Scheepv Unie 117% 120% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 90 90 Den Haag 1937 1 3.. 83 Leiden 1947 90 R'dam *37 I-Hl 3% 82 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94 94 Premieleningen A'dam '53 3 95% A'dam '51 2% 86% 86% A'dam '56 I 2% 85% 85% A'dam '56 II 2% 95 94% Eindhoven '54 2% 80% 80 Enschede'54 2% 83 83% Den Haag '52 I 2% 91% Idem II 2% 94% 94 R'dam '52 I 2% 90% Idem II 2% 91% 91% Utrecht '52 2% 92 NIET-ACTIVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 197% 197% H.B.U. eert185% 186 Rott. Bank 167% 167% Twentsche Bank160 161 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 220 221% Borneo Sum H Mij 33% 34 Ned G en Sp. fabr 170 171 Kon Ned Grofsm 94 95 Internatio 60 61 Rott. Droogdok Mij 477 478 B Tieleman en Dros 9% 10% Ned Mij Walvvrt. 67 67% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 8% Amerik fondsen Canadian Pacific R 24 ii Intern Nickel 78 Anaconda 45 Bethlehem Steel40% Cities Service 49 General Motors 3513 Kennecott 85% Republic Steel 43% Shell Oil 67% Union Pacific 26% Un States Steel 61% 2474 40 35 44' 63' 60% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pref w.a idem Electrolas B Holl Constructie Ing our v Bouwnyv Int Kunststoff Tnd i Leidsche Wolspinn Slkkens Lakfab '53 Ver Touwfabrieken I Wernink's Betonm. I Van Wijk Textiel V.K. 13/3 48 47 55 55%GB 320GB 345 B 128GB 129 30% 30% 148 150 399 398 153GB 154GB 76B 76G 67% 67%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7