PELTENBURG Mogelijkheden verpleegstersberoep I Er zijn weer een aantal scheepsbouwkundigfekenaar °ïenl,aaKr ,Slach,hu!s. Onze voorjaarscollectie rijwielen is thans compleet Horloges en Klokken BROODBAKKER BEZORGER H. WALENKAMP Cr Zn. Adverteert in het Leidsch Dagblad accurate jongeman VRIJDAG 1 MAART 1958 $3 rï*k i 'P Interessante expositie in Aead. Ziekenhuis De tentoonstelling, welke momenteel in enkele zalen van het Aead. Zieken huis is ingericht en die een eerlijke ^voorlichting beoogt te geven van de vele facetten van het verpleegstersberoep is uitermate boeiend en hoogst interessant. In nauwe samenwerking met de stich ting tot algemene voorlichting over het beroep van verplegenden. geven de drie Leidse ziekenhuizen, de Stichtingen En degeest, de Anna-kliniek en de Paedo- logische Kliniek „Curium" op deze expo sitie een indrukwekkend beeld van de mogelijkheden, welke er in het ver pleegstersberoep liggen. Niet alleen aan de hand van prachtig fotomateriaal en kleurendia's, doch ook in enige fraaie stands wordt de nadruk gelegd op het interessante, doch vooral ook verant woordelijke werk van de verpleegster. Het beeld is veelzijdig aangezien voor alle bovengenoemde inrichtingen op deze tentoonstelling een plaats is ingeruimd. De directeur-geneesheer van het Aead. Ziekenhuis, dr. M. W. Jongsma, die deze expositie met een kort woord inleidde, wees daarin op het doel van de tentoon stelling, waarover wij gisteren reeds uit voerig schreven. Met nadruk stelde spreker, dat deze expositie geen propa ganda wenst te maken voor het beroep van verpleegster, doch slechts eerlijke Nasser stelt regering aan van de Verenigde republiek Luitenant-kolonel Nasser, president der Verenigde Egyptisch-Syrische repu bliek. heeft als vice-presldenten aange wezen: de minister van Landsverdedi ging maarschalk Abdel Hakim Amer, de voormalige Syrische premier Sabri el Assail, de gewezen voorzitter der Egyp tische volksvertegenwoordiging Abdel Latif el Boghdadi en de vroegere presi dent van het Syrische parlement, Akram Haurani. Nasser heeft voorts de nieuwe rege ring van de Verenigde Arabische repu bliek samengesteld. Zij omvat 31 minis ters, van wie 19 Egyptenaren en 12 Sy- riërs. Het gezag van negen ministers strekt zich over de'gehele republiek uit. Minis ter van Buitenlandse Zaken is Mahmoed Fawzi, die voor de eenwording dezelfde functie in Egypte bekleedde. Maarschalk Abdel Hakim Amer is mi nister van Defensie. Hij was dit tevoren van Egypte. Ali Sabri is minister van staat belast met zaken, die het presi dentschap van de republiek betreffen, en Sal ah Bittar, de voormalige Syrische minister van Buitenlandse Zaken, wordt minister van Staat. Deze laatste is de enige Syriër onder de negen ministers. Van de 22 overige ministers hebben elf Syriërs de zorg voor het bestuur van de provincie Syrië en elf Egyptenaren zul len uitsluitend de provincie Egypte be sturen. „Wees er maar zuinig op" (Speciale berichtgeving) ..Wees er maar heel zuinig op", was de raad. die de man kreeg, die op een veiling te Enschede het laatste bod had gedaan op een schilderij, dat voluit ge signeerd is met Jan Steen. Het was het doek ..Bij de notaris", waarbij prof. Friedlander een certificaat heeft gege ven. Het schilderij werd ingezet op f. 3000, doch het uiteindelijke bod was f. 4400. Een landschap van Breughel werd geveild voor f. 1100, een landschap van David Teniers voor f. 1500 en een ..Feestend gezelschap" van Jan Miense Molenaer voor f. 1400. Ook voor de schil derijen van Breughel en Teniers had prof. Friedlander een certificaat uitge reikt. voorlichting wil geven. Het is een uiter mate boeiend en verantwoordelijk be roep. waarby geen plaats is voor rou tinewerk. Steeds meer is de verpleegster niet alleen de rechter-, doch ook de lin kerhand van de behandelende genees heer geworden. Tenslotte schonk dr. Jongsma nog even aandacht aan de sociale voorzieningen, welke er voor de verpleegsters bestaan en die in de laat ste jaren in sterke mate zijn verbeterd. Behalve vertegenwoordigers van de aan deze tentoonstelling deelnemende Aan het „ziekbed De decaan van de medische faculteit, prof. dr. P. Gaillard (rechts) en de directeur van het Aead. Ziekenhuis, dr. M. W. Jongsma. bij de door dit zieken- I huis verzorgde ..inzending". (Foto L.D./Van Vliet) j inrichtingen, toonden ook de decaan van de medische faculteit, prof. dr. P. J. Gaillard en de heer G. P. E. Weyer na mens het gemeentebestuur belangstel- I ling voor deze opening. STADSNIEUWS Voorwaardelijke straf voor Leidenaar wegens oplichting Een 18-jarige Leidenaar is hedenoch tend door de Haagse politierechter we gens meermalen gepleegde oplichting veroordeeld tot een week voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd, alsmede tot f 50,— boete of twin tig dagen. De officier van Justitie had eenzelfde straf geëist. Verdachte had zich schuldig gemaakt aan het kopen van goederen zonder het oogmerk ze te betalen. Vorig jaar de cember had hij bij Leidse bloemenhan delaren diverse telefonische bestellingen gedaan. Hij bediende zich daarbij van een valse naam en had de rekeningen meestal naar bekende fabrieken en in- stellingen laten sturen. De bedoeling I van verdachte was hierbij geweest het pas geopende clubhuis, waarin Jongens onder zón leiding knutselden, met deze bloemen te versieren. De politierechter memoreerde nog, dat verd. ook tientallen gebakjes, taarten, boterletters en een fruitmand had laten bezorgen. In zijn rekuisitoir overwoog de officier van Ju- sitie dat verdachte nietzichzelf had willen bevoordelen en daarom vond hy deze zaak sympathieker dan de meeste. Dit overwegende wilde hfj een zodanige straf vorderen, dat de Jongen, die ver minderd toerekeningsvatbaar werd ge noemd, niet in zijn beroepskeuze zal worden geschaad. De schade (in totaal f 281was nog niet door verdachte vergoed. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan dr. G. van Herk alhier als lid van de Rijkscommis sie voor Geodesie (landmeetkunde) on der dankzegging voor de diensten in deze functie aan den lande bewezen. K.P.M.-personeel dringt aan op regeling De vakbond van Indonesisch varend personeel van de KPM heeft er vandaag by de Indonesische regering op aange drongen de KPM op huurkoop-basis over te nemen. In een door de 700 leden aange nomen resolutie wordt de regering ver zocht een nationale commissie in het leven te roepen om onderhandelingen met de KPM te voeren. In de resolutie wordt gezegd, dat het bestaan van de Archipel afhangt van de intersulaire scheepvaart. Voorts wordt er bij de KPM op aangedrongen met de regering samen te werken. De voorzitter van de vakbond, P. Kawila- rang, deelde mede. dat de resolutie er ook bij de KPM op aandringt een Indo nesische directeur te benoemen als eer ste stap op de weg naar nationalisatie. Voorts wordt de benoeming bepleit van een regeringscommissaris bij de KPM in Djakarta om leiding te geven aan de scheepvaartpolitiek voor de periode, dat de KPM haar diensten in de Indo nesische wateren zal uitvoeren. De adviseur van de bond, F. P. Lach, verklaarde dat voorkeur moet worden gegeven aan huurkoop boven directe aankoop van de maatschappij omdat Nederlandse koopvaardyofficieren riog steeds onmisbaar zijn en dat zij wellicht zullen repatriëren als de KPM direct zou worden overgenomen. Tegenspraak Zowel de regering van Saoedi-Arabië en Jordanië als het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken hebben gisteren ontkend, dat hun lan den op enigerlei wijze betrokken zouden zijn bij een komplot tegen de Verenigde Arabische republiek van Egypte en Sy rië. De Syrische kolonel Serraj had na melijk verklaard, dat deze landen de hand gehad zouden hebben in een po ging om president Nasser van Egypte uit de weg te ruimen. Koning Hoessein van Jordanië spreekt zijn verontwaar diging uit over de beschuldigingen en noemt ze vals. Koning Saoed van Sa oedi-Arabië heeft niettemin een onder zoek gelast. Een daartoe gevormde com missie zal haar bevindingen te zijner tijd publiceren. V.C.T.B. 40 jaar (Van onze Haagse redactie) De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond bestaat vandaag 40 jaar, welk ju bileum op 5, 6 en 7 juni tijdens een lan delijke bijeenkomst in Tivoli te Utrecht zal worden herdacht. Het woord zal wor den gevoerd door de minister van Land bouw dr. A. Vondeling en prof. Rip uit Wageningen. terwijl de feestrede zal worden uitgesproken door de landelijke voorzitter van de CBTB. de heer Chr. v. d. Heuvel. Discontoverlaging in de Ver. Staten De Federal Reserve Board heeft gis teren toestemming gegeven voor verla ging van het discontotarief door drie van de federale reservebanken van 2 3/4 tot 2 1/4 procent. Deze discontoverlagingen van de fede rale reservebanken te New York. Phila delphia en Chicago zouden vandaag van kracht worden. Een verlaging van het discontotarief heetf een daling van de rentevoet in het algemeen tot gevolg, hetgeen ge woonlijk het opnemen van krediet in de hand werkt, vergroting van de werkge legenheid en vermindering van de werk loosheid. Soepeler prijsbeleid voor kruideniers (Van onze Haagse redactie) De regering is met de kruideniersorga nisaties een soepelere regeling van de procedure der prysstabilisatiepolitiek overeengekomen. Deze soepeler regeling geldt voorlopig voor de duur van drie maanden. Van kruiderderszijde was men reeds maanden de mening toegedaan dat. de de concurrentie de prijsstabilisa- tie overbodig maakte. Aan hun wensen is nu voor een deel tegemoet gekomen. De „prijsstabilisatie" houdt in dat prijsstijging van grondstoffen eerst na overleg met het ministerie van Econo mische Zaken kan worden doorbere kend. De hierbij gevolgde procedure zal dus thans soepeler worden toegepast, mits. zo heeft minister Zijlstra ver klaard, de winkeliers bereid blijven da lingen van grondstoffenprijzen eveneens in hun prijzen uit te laten komen. 3000 firma's uit 23 landen op de Jaarbeurs Aan de Internationale Voorjaarsbeurs, die van 18 tot en met 27 maart a.s. te Utrecht wordt gehouden, zullen 3000 fir ma's uit 23 landen deelnemen. De inzen dingen zullen een expositie-ruimte van 63.000 M2 (vorig jaar 44.000 M2) in be slag nemen. De a.s. Voorjaarsbeurs. die een weer spiegeling zal geven van de steeds toe nemende industrialisatie van Nederland, telt 1525 Nederlandse deelnemers met produkten uit 30 verschillende branches. De komende industriële en commer ciële manifestatie, de 70ste die de Kon. Nederlandsche Jaarbeurs organiseert, valt samen met het staatsiebezoek van het Engelse Koningspaar aan Nederland en krijgt een bijzonder reliëf door het bezoek dat Prins Philip, Hertog van Edingburg. op woensdag 26 maart in ge zelschap van Prins Bernhard aan de Jaarbeurs zal brengen. RECHTZAKEN Delftenaar overleed na harde vuistslag Eén jaar geëist, waarvan de helft voorwaardelijk (Van onze Haagse redactie) j De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft gistermiddag tegen het slot van een zitting, die bijna de ge hele dag in beslag had genomen, een gevangenisstraf van een jaar geëist, waarvan de helft voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. tegen een 44-jarige Delftse smid-bankwerker, aan wie is tenlastegelegd, dat hU op zaterdagavond 9 maart van het vorige jaar, toen hij werkzaam was als kelner in café „Astoria" aan de Verwersdijk te Delft, een andere Delftenaar een vuistslag tegen het hoofd heeft gege ven, waarna deze met het hoofd tegen de straat sloeg, een schedelbreuk en een hersenbloeding kreeg en aan de gevolgen daarvan is overleden. De rechtbank hoorde niet minder dan 5 medici over de mogelijkheid van het bestaan van oorzakelijk verband tussen de vuistslag en de dodelijke afloop. Een getuige had gezien hoe het slachtoffer na de klap nog enkele passen had ge daan en toen langzaam in elkaar was gezakt en was omgevallen, waarbij het hoofd op de straat was geklapt. De Leidse patholoog-anatoom dr. J. P. L. Hulst, verklaarde, dat een dergelijk ern stig letsel als bij 't. slachtoffer was ge constateerd. eigenlijk alleen kon zijn ontstaan, indien de man van grotere hoogte, dus languit vallend, met het hoofd de straat had geraakt, Dr. Hulst opperde de mogelijkheid, dat getuige de val niet goed had waargeno men. Een tweede patholoog-anatoom, de Haagse dr. P. M. Bakker, achtte het daarentegen wèl mogelijk, dat de door de getuige beschreven val een grotere scheur in het schedeldak en de daarmede gepaard gaande bloedingen had veroor zaakt, Zeer uitvoerig stond de rechtbank stil bij de verklaringen van drie artsen, die zijn verbonden aan het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft. Zij lieten de enigszins theoretische mogelijkheid open, dat het slachtoffer ten val was gebracht mede tengevolge van het plotseling op treden van een kleine spontane bloeding in de hersenen Dr. Hulst betwijfelde deze mogelijkheid echter nadrukkelijk. Mishandeling met dodelijke afloop achtte de Officier bewezen. De schedel trauma en de hersenbloeding zjjn óf het gevolg geweest van de vuistslag öf van de val, zo meende de Officier. De Officier achtte het hiermee be wezen. dat het slachtoffer overleden is als gevolg van de mishandeling. Hiermee was de verdediger, mr. F. Eikelenboom, het absoluut niet eens. Pleiter achtte het een vaststaand feit, dat de mogelijkheid bestaat, dat de val niet door de klap. doch door een spontane hersenbloeding werd veroor zaakt en in dat geval is de dood van het slachtoffer niet het gevolg ge weest van de klap. Mr. EikcJenboom vroeg een aanzien- I ljjk lichtere straf dan de geëiste. Uitspraak 20 maart. Bijna 1500 artsen gevlucht van Oost naar West I Sedert 1952 zijn ongeveer 1.450 artsen uit Oost-Duitsland naar het Westen ge- j vlucht, aldus een gisteren uitgegeven verklaring van de bondsartsenkamer te Bonn. In 1953 werd het hoogste aantal geteld, namelijk 328. In het getal 1.450 I zijn alleen de artsen opgenomen, die ver zocht hebben om hulp krachtens een I speciale regeling voor vluchtelingen. Bourguiba vraagt Egypte rekenschap over moordplan President Habib Bourguiba van Tu nesië heeft gisteren in zijn wekelijkse radiorede gevraagd om een verklaring van het feit dat een boodschapper, die brieven bij zich had waarin er op werd aangedrongen hem, Bourguiba, te ver moorden, in het bezit was van een Egyptisch vrijgeleide en een libisch vi sum. Bourguiba richtte zich speciaal tot Egypte en zei, dat diplomatieke betrek kingen tussen Egypte en Tunesië geen zin meer zullen hebben als het Egyp tische antwoord niet bevredigend zou zijn. Voor het aandeel van Libië in deze zaak was hy geneigd te denken aan een fout. gemaakt door de consul van Libië in Cairo. Zoals bekend heeft het Tunesische ministerie van Binnenlandse Zaken medegedeeld, dat de brieven, die de boodschaper bij zich had, gezonden zijn door de extreem-nationalistische leider Salah ben Joessef een voormalige volgeling van Bourguiba die naar Cairo is gevlucht. Over het Algerijnse vraagstuk merkte Bourguiba nog op dat het uur van de bevrijding van het Algerijnse volk na dert. De hele wereld weet dat de onaf hankelijkheid van Algerije de enige op lossing van het Algerijnse vraagstuk is, aldus Bourguiba. „Walrus" en „Zeeleeuw" thuisgevaren Vanmorgen om kwart over elf zijn Hr. Ms, onderzeeboten „Walrus" en „Zee leeuw", die 21 oktober j.l. in divisie- verband naar de Ned. Antillen waren vertrokken, op de onderzeebootbasis Waalhaven te Rotterdam teruggekeerd. Toen de onderzeeboten gemeerd waren begaf zich de bevelhebber dei* Zeestrijd- krachten. vice-admiraal H. H. L. Pröp- per, aan'boord van een der onderzee boten om een welkomstwoord te spreken. In zijn gezelschap bevond zich ook prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz. Vice-admiraal Pröpper zeide gehoord te hebben, dat de waarnemingen over de zwaartekrachtmetingen in het kader van het geofysische jaar zeer goed verlopen waren; hij dankte de bemanningen van hoog tot laag voor hun toewijding en medewerking. De muzikale ontvangst werd verzorgd door de matrozenkapel van de M.L.D. te Valkenburg. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 maart. Veemarkt. Aange voerd 2 stieren. 115 melkkoeien, 240 vette koeien. 97 vare koelen. 53 vette kalveren. 290 nuchtere kalveren, 50 vette schapen, 1955 vette lammeren. 40 zuiglammeren. 32 varkens (zeugen). 344 schrammen, 625 biggen. 10 geiten, totaal 3853. Notering: melkkoeien f 800-1050, vette koeien schoon gewicht f 2.70-3.10. vare koeien f 600-825. vette kalveren, levend gewicht f 1.70-2 40, nuchtere kalveren f 38.00-48 00, vette schapen f 70.00-95.00, vette lammeren f 75,00-105,00 drachtige zeugen f 275,00-350, schrammen 170.00- 100.00, biggen 140,00-45.00, extra f46,00- 52.00. Handel: voor melkkoeien redelijk, vette koeien matig, vare koeien tamelijk, vette kalveren lui. nuchtere kalveren vlug, vet te schapen en vette lammeren matig, zeu gen. schrammen en biggen goed. LEIDEN. 7 maart. Kaasmarkt. Aan gevoerd 4 partijen Goudse kaa6. Notering f 2.00-2.21, handel lui. HOOFDDORP. 6 maart. Graanbeurs- noteringen: tarwe f 23.00-28 00. haver f 21.00-25.50. gr. erwten 122 00-26.00. ka pucijners f 24.00-31.00. karwijzaad f52.00- 56.00, blauwmaanzaad f 140.00-175,00. zo- mergerst f 22.00-28.00. wintergerst f21.00- f 25 00. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 maart Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 9.30-12 40, idem A binnenland (per kist) 6.80-8.80, idem B export (per kist 7.20-11.00, idem B binnenland (per kist) 3.60-4.00, prei 25.00-43.00, boerenkool 19.00 —20.00. Aanvoer waspeen 32 000 kg. waarvan 18 000 kg. voor export werd afgezet. LISSE, 6 maart - GLADIOLENVEILING Bij de Bloembollenveiling H.B.G. waren de noteringen voor gladiolen als volgt: GLADIOLEN 12 14 10 12 8/10: Acca Laurentia 4.15 3.35 1.85 Allard Pierson 4.40 3.70 2.30, Boulogne 5.90 5.05 2.40. Elan 4.50 3,65. Gen. Eisenhower 5.25 4.25, Gra tia 12/14 5.30 8/10 2.15, Hochsommer 12/ 14 4.20, Hopman's Glory 5.45, Joh. Strauss 10/12 4.40 8/10 2,75, Jo Wagenaar 10/12 4.15 8/10 2 20, Kard. Spellman 5.55 4.40 2.10, Lavendel Giant 5.55 3.20, Leeuwen horst 12 14 5.30, Lilac Wonder 4 75, Lus tige Witwe 4.60 3.65. Mabel Violet 5.50 4.05 1 90, Mansoer 12'14 4.15, Maskerade 5.30 4.00 1.80. Memorial Day 12 14 4.95, Modern Times 10/12 3.45 8'10 1.75, Mor ning Kiss 10 12 3.45 Mrs. Mark's Memory 10/12 3.80 1.80. Nieuw Europa 12/14 7.80. Pactolus 10/12 3.40 8/10 1.80, Phllippo's Memory 3.80 3.55 '2.15, Regenboog 12/14 4.05, 10/12 3,65, Roosevelt's Memory 4.50 3.50, Ruffled Champion 4.65 3.80, Salman's Sensation 12/14 5.35. Sans Souci 5.20 4.40 2.90. Silhouette 5.25 3 05 1.60. Sneeuw- prinses 12/14 4 40 8 10 1.90. Van Zanten's Glorv 12 14 4 40 10/12 3.85. White Au tumn 5 40 4 60 2.55. Gladiolen gemengd 4 05 3.00. Agnita 4.55 4 05 1.85, Earley White 12/14 4.05. Vijf nieuwe „skippers" In het hoofdkantoor van de KLM aan de Plesmanweg te Den Haag heeft de president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, gistermiddag het lid maatschap van de „World society of skippers of the flying Dutchman" uit gereikt aan dr. F. H. Fentener van Vlis- singen. jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, de heer G. A. Dunlop en mr. A. F. Lodeizen, die binnenkort als com missaris der N.V. zullen aftreden. Bij dezelfde gelegenheid werd ook de directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, de heer J- W. F. Backer, tot lid benoemd van deze internationale organisatie, waarvah het lidmaatschap een openlijke erkenning inhoudt van waardevolle diensten aan de burger luchtvaart bewezen. Utrecht telt kwart miljoen inwoners (Speciale berichtgeving) In Utrecht is vanmorgen om kwart voor tien aangegeven de 250.000ste in woner. Het is Cornelia Okhuijsen, doch ter van Antonie Okhuijsen, kantoorbe diende bij de Nutsspaarbank, en Antje Rijkse. De gelukkige vader en moeder zijn resp. 40 en 42 jaar oud. Het is het zesde kind van dit echtpaar. Cornelia is gisteren geboren en weegt zes pond. PROVINCIALE DAG V.V.D.-VROUWEN (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse organisatie van de vrouwen van de V.V.D., die ten doel heeft de politieke belangstelling van de vrouw te bevorderen, zal dinsdag 18 maart a.s. als gastvrouw optreden voor de leden uit de provincie Zuid-Holland. De privinciale dag zal worden gehou den in oafé-restaurant Bellevue op de heuvel. Nieuwe Alfred Hitchcock Een nieuwe film van Alfred Hitchcock, „Vertigo", zal binnenkort door Para mount worden uitgebracht. De hoofd rollen worden vertolkt door Kim Nomk en Jimmy Stewart. Stewart was ook do mannelijke hoofdrolspeler in „Rear window", met Grace Kelly. Kim Novak speelt in „Vertigo" een dubbelrol, en Alfred Hitchcock is bij zonder tevreden over haar prestaties. Hij vertelde haar te hebben geëngageerd in weerwil van de afbrekende kritie ken, die men aanvankelijk leverde, en geenszins teleurgesteld te zijn. Heel eer lijk voegde hij hier aan toe na de eerste werkdag met Kim Novak twee martini'® te hebben gedronken. „Ik vertelde haar. zoals ik trouwens iedereen zal zeggen, dat het menselijk gelaat een onbeschreven blad papier is. waarop ik iets wil schrijven. Maar hoe kan ik schryven wanneer het papier reeds bedekt is?" Hitchcock die de gewoonte heeft zijn films te „signeren" meestal verschijnt hij even, als een voorbijganger bijvoor beeld, op het witte doek verzorgt een wekelijks programma voo(r de CBS- televisie. „Alfred Hitchcock presents". Dezer dagen werd de honderdste voor stelling gegeven. Hitchcock kiest zelf het verhaal, neeft de supervisie over de samenstelling van draaiboek en dialoog en is bijzonder actief bij de eigenlijke opnamen, zoals camera-instelling, 'belichting enz. Tot op heden zijn echter geen originele stuk ken in het televisieprogramma gebracht. De honderdste voorstelling was o.m. hierin opmerkelijk dat niet één dode in het stuk voorkwam. ROELOFARENDSVEEN. 6 maart Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 16 32. Anemonen 63-81. Prunus 100-225, Fresia's 50-82, Tulpen: Theems 90-1.02, Pink Gcm. 90-1.02. Parkiettulpen 1.00-1.30, Rose Cop land 72-1.21, E. Eddy 71-95, Queen Elisa beth 76-1.00. V. d. Eerden 70-1.08. Barti- gon 73-91. Will. Pitt 69-96. Br. Star 48-61. Golden Harvest 75-1.05. Bandoeng 83-91. Carara 90-1.00. Nansen 77-96, Snowdon 95- 1.02. Piccadilly 74-92. Wlntergold 69-75. Kornlforis 78-94, Utopia 78-82. Lustige V/itwe 75-93, White Sail 80-1.03. Elmus 82-95, Hillegarde 70-99, Cordel Huil 80-85. Dubb. Tulpen 61-92, Narcissen: Earley Glorie 41-57, Agnes 32-38, Koster 33-39, Cheerfulness 45-50, Fortuna 42-51. Carl ton 40-51, King Alfred 39-54, Rembrandt 46-58. Narcissen volle grond 23-33 per bos. Prunus 23-33, Am. Anjers 10-24 per stuk. RIJNSBURG, 6 maart. Bloemenvei ling FLORA. Tulpen: Copland 95-1.55, Campfire 75-1.25. Prunus 1.00-1.20. Cor- dell Huil 95-1.20. Lustige Witwe 1.05-1.20 Krelage 60-75, W. Virgine 1.00-1.15, V. d. Eerden 85-1.15, White Sail 80-95, Edith Eddy 60-85. Hillegarde 60-75. Her Graze 75 —95. Elmus 80-95, Gen. de Wet 90-1.10, Denbola 65-75, Admiraal 70-85, Pax 1.00- 1.10, Albright 70-90, Wintergold 80-1.05, Or. Express 95-1.10. Brillant Star 40-58. Red Champion 1.10-1.45, Yellow Gem. 1.20 1.45. Korniforis 75-95. Heroine 80-1.10, V. d. Eerden 85-1.25, Golden Harvest 95- 1.25, Karel Doorman 1.25-1.50, Narcissen Golden Harvest 45-60. Carlton 56-68, Laur. Koster 35-45, Helios 33-48, Rembrandt 58- 65, Poetaz L. 39-47, Fortuna 46-57, Actea 40-50, Fresia 75-1.05, Blauwe Druifjes 27- 35, alles per bos, Hyacinten 11-20, per st. RIJNSBURG. 6 maart. Groenteveiling rode kool 7-13. Gele kool 6-12, groene kool 6-22. boerenkool 12-22. uien 12-16. was peen A 20-62. B 15-45, spruiten 50-70. per kilo. peterselie 20-25, per bos, knol6elderie 5-15, per stuk. OVERJARIGE radio's radiogrammofoons en televisietoestellen Alles gloednieuw en tegen zeer GEREDUCEERDE prijs. VAN 1793 waar U bovendien ook nog 100 SERVICE krijgt. Gevraagd een Aanmelden Technisch Bureau RITECO Vinkweg 1 - Voorschoten - Tel. k 171032779 HISWA - WATERSPORT en WATERSPORT - DE LA BIJE is éénzelfde begrip. De meest uitgebreide voorraad Jachtmanillatouw - Gevlochten Katoenschoot - Staaldraad enz., enz. Nylontouw gevlochten en geslagen en gevlochten Polyaeth.vleen touw. Het allernieuwste beslist rekvry. Het nieuwste Duitse bootbeslag en spanschroeven en Jachtblokjes. De prijzen zijn zo laag mogelijk gesteld. DE OUDSTE TOUWHANDEL VAN LEIDEN J. DE LA BIJE KORTE MARE 26 - LEIDEN - TEL. 20781 VAN KAMPENHOUT - Haarlemmerstraat 125 Zaterdagmorgen 9 uur ver koop van grote partij MAGER RUNDVLEES. Voorw. goedgekeurd. Lappen, rosbief en lamsvlees. De verkoper, J. v. TONGEREN. GEVRAAGD wegens emi gratie van tegenwoordige een volslagen K. J. NAGTEGAAL Cobetstraat 8587 Telefoon 23964 U kunt keuze maken uit de beste merkrywielen in elke gewenste uitvoering. Raleigh - Gazelle - Fongers - Locomotief - R.S. Stokvis enz. Onze prijzen beginnen reeds by f 109,50. Beziet de schitterende SPORTRIJWIELEN in alle gewenste kleuren. Wij brengen nu ook GöRICKE Super Sportrijwieien uit Bielefeld in West-Duitsland. Dit zijn bijzondere rijwielen van uitzonderlijke kwaliteit. Ziet de etalages: HAARLEMMERSTRAAT 1 PRINSESSEKADE 2 Toonkamer: TURFMARKT 8 GEVRAAGD een van 18 a 20 jaar voor het verrichten van magazyn- werkzaamheden. Zy, die enige magazijn- en expeditie-ervaring heb ben, genieten de voorkeur. Sollicitaties schrift, of pers. (tussen 9—5 uur) aan: Overhemden- fabriek elmi n.v. Trekvlietweg 2 Leiden

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4