ASPRO WYBERT WOENSDAG 5 MAART 1958 Naar samengaan Soekarno-Hatta? Drukke politieke activiteit Nationale Raad bijeen in een waas van geheimzinnigheid over de moeilijkheden President Soekarno heeft gisteren een bijeenkomst geleid van zijn «Nationale Raad", die een jaar geleden in het kader van zijn plan tot «geleide democratie" werd opgericht. Deze bijeenkomst die drie dagen zal duren, is in een waas van geheimzinnigheid gehuld. Na afloop van de besprekingen van gisteren werd geen communiqué uitgegeven. Politieke waarnemers meenden echter, dat de Raad de huidige moeilijkheden in het land heeft besproken, na een verslag te hebben aangehoord van een speciale groep leden van de Raad, die kortgeleden van een reis naar de Buitengewesten zijn teruggekeerd. Radio Padang gestoord? De zitting werd niet bijgewoond door de chef-staf van de Landmacht, gene- raal-majoor Nasoetion, die tezamen met de andere chefs van staven der strijd machten door president Soekarno tot lid van de Raad was benoemd. Nasoetion werd dinsdagmorgen gezien in het bu reau van de premier, waar hij in een diep gesprek gewikkeld was met premier Djoeanda. Later voegde ook de secreta ris-generaal van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, Soewito Koesoemo- widagdo zich bij hen. Naar werd ver nomen, was Soewito door premier Djoe anda ontboden om zijn onderhoud met de chef-staf achter gesloten deuren b\j te wonen. Deze politieke activiteit ontwikkelde zich na de tweede samenkomst van gis teren tussen president Soekarno en oud- vice-president Hatta sinds de procla matie van de „revolutionaire regering", 17 dagen geleden. Bovendien viel zij samen met een door de Indonesische ambassadeur in de Philippünen, Nazir Pamoentjak, in Ma nilla afgelegde verklaring, waarin deze voorspelde, dat Hatta mogelijk tegen het einde dezer week aan de Centrale re gering zal gaan deelnemen en dat het kabinet-Djoeanda wellicht zou kunnen aftreden. Waarnemers in Djakarta verklaarden niet verbaasd te zijn, als Soekarno aan Hatta zou hebben gevraagd in de rege ring terug te keren, doch zij bekenden nog volkomen in het duister te tasten over de voorwaarden voor zulk een te rugkeer. Hatta, die een uitgesproken anti-com munist is en die door het opstandelin genregiem in Midden-Sumatra als pre mier van een nationaal kabinet wordt verlangd, heeft tijdens het Jongste week einde nog eens zijn standpunt herhaald, dat de communisten uit de regering be horen te blijven. Het plan van Soekarno voor een „geleide democratie" daaren tegen omvat het opnemen van de com munisten in een „alle-partijen-kabinet". Waarnemers wezen erop, dat de tweede ontmoeting tussen de beide topleiders kennelijk meer succes heeft gehad dan de eerste, die tien dagen geleden werd gehouden en die geen resultaten zou hebben opgeleverd. Aanval verwacht De premier van de tegenregering in Midden-Sumatra, Sjafroeddin, heeft via Radio Boekit Tinggi medegedeeld, dat de Caltex Petroleum Maatschappij de betaling van „royalties" in verband met haar werkzaamheden op de olievel den in Midden-Sumatra aan de Indo nesische regering heeft gestaakt. Sja froeddin zeide. dat de maatschappij heeft besloten, de betalingen zowel aan de Centrale regering als aan de tegen regering stop te zetten „totdat hun ge schillen zijn bijgelegd". Sjafroeddin adviseerde de Centrale regering, geen aanvallen te doen op de installaties van de Caltex te Pakan Ba- roe, aangezien de gevolgen daarvan zich nog jarenlang in de Indonesische econo mie zouden doen gevoelen. De tegenre gering, aldus Sjafroeddin. heeft reden tot de veronderstelling, dat er in de streek van Pakan Baroe iets staat te gebeuren, gezien het toegenomen aantal luchtMerkenningen aldaar door vlieg tuigen van de Centrale regering Volgens berichten, die te Singapore werden ontvangen, wordt een aanval van de Centrale regering verwacht, waarbij troepen vanuit de Riouw-archipel zou den landen op de Oostkust van Midden- Sumatra, om dan via Pakan Baroe op te rukken naar Padang en Boekit Tinggi. Sluit Atjeh zich bij Sumatra aan Radin-Padang heeft gisteravond be weerd, dat Atjeh op het punt staat zich aan te sluiten bij het „regiem van Mid den-Sumatra". Volgens de omroep zou de volgende week hierover in Atjeh een officiële verklaring worden afgelegd. Jaarcongres van „public relations'' In het dakpaviljoen van het Groot handelsgebouw te Rotterdam heeft een groot aantal gasten en leden van het Nederlands Genootschap voor „public relations", tijdens de opening van zijn congres, geluisterd naar de jaarrede, die voorzitter R. J. Vogels uitsprak. Uit de grote belangstelling, die voor de bijeen komst bestond, trok hij met voldoening de conclusie dat „publik relations" in Nederland de fase van het wonderlijke fenomeen voorbij is. Hij voegde daar evenwel aan toe, dat het gestelde doel nog niet in alle opzichten is bereikt. Overigens is er reden tot optimisme over verdere vormgeving en ontwikkeling der innerlijke structuur van dit (nieuwe) vak, temeer daar van vele gezaghebben de zijden enthousiast wordt meegewerkt tot het opheffen van geestelijke bar rières en tot het uitdragen van de ware essentie van „public relations". De heer Vogels deelde mee, dat dit voorjaar een begin zal worden gemaakt met een proefcursus onder auspiciën van het genootschap, waarna vervolgens met de daarbij opgedane ervaringen zal wor den overgegaan tot het instellen van een openbare cursus. Na het openingswoord van de voorzit ter, die meedeelde, dat hij voor het nieuwe verenigingsjaar zal worden opge volgd door mr. C. H. W. d'Artillac Brill, hoofd van de pers- en propagandadienst van de PTT, werd het woord gevoerd door mr. J. J. Klaasesz, hoofddirecteur van de personeelszaken der PTT. Mr. Klaasesz moest zijn rede evenwel door een hem overvallende ongesteldheid staken. In de middaguren sprak eerst dr. J C C. Rupp. directeur van het Instituut Vormingswerk voor het Bedrijfsleven en daarna dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Het bureau voor telecommunicaties in Singapore deelde gisteravond mede, dat Radio-Padang door een onbekende zen der werd gestoord. Volgens luisteraars was de uitzending uit Padang ongeveer een half uur lang niet te volgen. In die tijd scheen een redevoering te worden uitgezonden. Daarna hield de storing op, om zich later op onregelmatige tijdstip pen weer te herhalen. Indonesië leent 15 miljoen dollar Het Indonesische Parlement heeft gis teravond zijn goedkeuring gehecht aan een lening van 15 miljoen Amerikaanse dollars ten behoeve van wegenaanleg en bouw van elektrische centrales. Volgens de regeringsbekendmaking zou er voorrang worden gegeven aan het herstel van de 500 km. lange snelweg die door het gebied van de Sumatraanse opstandelingen loopt. De lening van de Export-Importbank was slechts een aanvang en zou zonodig door meer gevolgd kunnen worden, al dus de Indonesische minister van Fi nanciën, Slamet. „Time" over Soekarno Het Amerikaanse weekblad „Time" wijdt deze week zijn voornaamste arti kel aan president Soekarno van Indo nesië, die volgens het blad „in de af zienbare toekomst" het lot van Indo nesië nog in handen heeft. Van het begin af aan heeft Soekarno ..het mystieke geloof gehad, dat alleen hij voor het Indonesische volk sprak", aldus „Time". Het blad meent, dat de rebellie minder een revolutie is dan een laatste poging om de president uit zijn toestand ..van zelfbedwelming" wakker te schudden en een hoop dat het geroep om een nieuwe regering hem ertoe zal brengen zijn „huidige regering te zuive ren". „Of Soekarno luisteren zal is van groot belang voor de vrije wereld". Als hij zijn land. wat mogelijk lijkt, in het commu nisme stort, zullen de communisten met een reusachtige stap een strategische hindernis genomen hebben. Voor de landen van het Zuidoostaziatische ver drag, die volgende week in Manilla bij een komen, zijn de gebeurtenissen in In donesië van vitaal belang", aldus „Time". Boetes voor gezagvoerders De Indonesische procureur-generaal Soeprapto heeft medegedeeld, dat het Landgerecht in Makassar boetes heeft opgelegd aan de gezagvoerders van twee buitenlandse schepen. De gezagvoerder van de „Lulu". afkomstig uit Hongkong en varend onder Panamese vlag. werd veroordeeld tot een boete van Rp. 250.000 wegens onwettig vervoer van kopra uit Celebes. De exporteur, die dit schip had gecharterd, werd veroordeeld tot een boete van Rp. 1.400.000. De gezagvoerder van de „Troon Bree ze", eveneens afkomstig uit Hongkong, doch onder Engelse vlag varend, kreeg een boete van Rp. 200.000, wegens over treding van de vlagvoorschriften. Overstromingen in Midden-Sumatra In het gebied van Padang, in Midden- Sumatra, zijn ernstige overstromingen ontstaan als gevolg van stortregen, zo is gisteren door Radio-Padang gemeld. Enkele wijken van Padang staan blank en verscheidene wegen zijn afgesneden. Tot dusver is geen melding gemaakt van slachtoffers. Duurtetoeslag en kinderbijslag Zonder volledige opvanging door pre mieverhoging zal het kinderbijslagfonds een extra last van verhoogde kinderbij slag na 1958 niet kunnen opbrengen, al dus de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de duurtetoeslag op de kinderbijslag in 1958. In deze me morie wordt er voorts op gewezen, dat. deze toeslag (10 cent per kind per dag voor loontrekkenden, die minder dan f. 16 per dag verdienen en 5 cent per dag voor de kinderen van 'kleine zelf standigen, waarvoor kinderbijslag wordt, betaald ingevolge de noodwet, kinderbij slag kleine zelfstandigen) noodzakelijk was geworden ondanks de bestedingsbe perking, omdat het levensonderhoud in 1957 meer is gestegen dan voorzien. De hierdoor veroorzaakte beperking van de consumptieve besteding is hierdoor te groot geworden. De regering erkent, dat de vijf cent van de kinderbijslag voor kleine zelf standigen de stijging van de kosten van levensonderhoud niet kan opvangen. Maar procentueel is de toeslag op de kinderbijslag kleine zelfstandigen even hoog als die voor de loontrekkenden en de regering ziet geen reden om af te wijken van het gebruik om toeslagen procentsgewijze voor de verschillende groepen gelijkelijk te verhogen. Pioniers der ruimtevaart komen naar Amsterdam „Op het negende congres van de Internationale Astronautische Federatie, dat eind augustus in Amsterdam wordt gehouden, zal de ruimtevaart in al zijn aspecten worden behandeld, waarbij de basis voor de eerstvolgende vijftig jaar zal kunnen worden gelegd". Dat waren de woorden van de heer Andrew G. Haley, Amerikaans jurist uit Washing ton, die op het vorige jaar te Barcelona gehouden congres tot president van de federatie werd gekozen. „Zeker 500 gedelegeerden van veertig landen zullen naar Amsterdam komen", zo ging de heer Haley verder. „En alle bekende geleerden, die zich op de ruim tevaart hebben gespecialiseerd, zijn daarbij, zoals Von Braun, Von Karman, Sedov, Nikitine, om slechts enkele namen te noemen. Op het congres zullen wij een volledig overzicht bezitten van alle wetenschappelijke gegevens, die in de laatste jaren op het gebied van de ruimtevaart zijn verkregen. Advertentie -en Ufaïtujeett fit! Net voor deze belangrijke bespreking 'n pracht van een opkomende verkoudheid Ik nam twee 'ASPRO's en wèg verkoudhe hoofdpi|n! 'ASPRO' helpt direct is onschadelijk en irriteert de maag niet! en de pijn verdwijn! I OVERAL DREIGT BESMETTING Gebruik regelmatig K Alleen in dozen met Wybert-beeldmerk Programma Ned. Marine In smaldeelverband zullen Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën", Hr. Ms. onderzeebootjager „Overijssel". Hr. Ms. fregat „Van Zyll". Hr. Ms. onderzeebo ten „Tijgerhaai" en „Zwaardvis" oefenen op de Noordzee en in het Engelse Kanaal. Hr. Ms. onderzeebootjagers „Gronin gen" en „Drenthe" bevinden zich in Ned. Nieuw-Guinea en zijn ter beschikking van Commandant Zeemacht aldaar. Ook Hr. Ms. fregat „Evertsen" bevindt zich in Ned. Nieuw-Guinea. Het schip heeft eind januari j.l. Hr. Ms. fregat „Johan Maurits van Nassau" afgelost, welke oorlogsbodem op de thuisreis is en ver moedelijk op 31 maart a.s. in Nederland zal arriveren. Hr. Ms. fregat „Van Speyk" bevindt zich in de Caraïbische wateren en is ter beschikking van de Commandant Zee macht in de Ned. Antillen. Hr. Ms. onderzeeboten „Walrus" en „Zeeleeuw" worden op 7 maart as. in Rotterdam verwacht. Beide schepen hebben een oefenreis gemaakt in de Caraïbische wateren. Autodieven per helikopter achtervolgd en gepakt Twee agenten van de luchtpolitie van New York zijn er gisteren in geslaagd met een helikopter autodieven te ach tervolgen en aan te houden. De twee agenten zagen vanuit hun hef schroef vliegtuig, dat vijf jongeman nen zich op verdachte wijze bij een nieuwe auto ophielden. Toen de jonge lingen het vliegtuig zagen, sprongen zij in de auto en reden weg. De politiehelikopter achtervolgde de vluchtende wagen. De politie scheen de verliezende partij 'te zijn, zodra de auto buiten de bebouwde kom kwam. De voor sprong van de autodieven werd steeds groter. De chauffeur bleek echter niet er varen genoeg om de auto met de hoge snelheid, 160 kilometer per uur, op de weg te houden. De wagen reed tegen een boom en de autodieven moesten to voet verder. De rollen waren toen omge keerd en de politieagenten landden bij de vluchtende jongemannen, van wie zij er drie konden aanhouden. Persbreidel in Indonesië gaat voort KengPo zonder opgaaf van reden verboden (Van onze correspondent in Djakarta) Nu het in de Indonesische taal verschijnende, door Chinezen geredigeerde dagblad „Keng Po" door de militaire gezaghebber van Djakarta voor onbepaalde t|jd is verboden, is ene van de redactioneel en zakelijk beste geleide dagbladen in Indonesië voorlopig van het toneel verdwenen. „Keng Po" is niet het eerste dagblad in Indonesië, dat dit lot treft. Voor haar werden van diverse andere regerings- en oppositiebladen en van beide persbureaus de deuren voor korter of langer tijd gesloten. In bijna al deze gevallen werd als motivering gegeven, dat de betrokken persorganen een van de bepalingen voor de pers, van kracht onder de staat van oorlog en beleg, hadden overtreden. In de zaak van de „Keng Po" volstond de woordvoerder van het Djakarta-commando echter met de mededeling dat de maatregel genomen was „in het licht van de huidige situatie". En dat is even weinig zeggend als het nochtans tegelijkertijd even veelzeggend is! Zoekt men naar de achtergronden van het verbod, dan moet men allereerst in aanmerking nemen dat het blad ook al sprak het zich de laatste tijd weinig in hoofdartikelen uit zeker niet aan de zijde van de regering stond. Het was in elk geval anti-communistisch en vanuit dat gezichtspunt bekeken, viel het niet in de gunst van degenen, die naar nauwe betrekkingen met. het com munistische regime van Peking strecen. Het heette verder dat het blad, al werd het geredigeerd door Indonesische staatsburgers van Chinese afkomst, eigendom zou zijn van Chinese-niet-In- donesiers. Doch dit is door het blad ont kend en met een lijst van namen der aandeelhouders gestaafd. Als voornaamste oorzaak van het ver bod van „Keng Po" beschouwt men echter in Djakatra de financiële en economische berichtgeving van het blad op welk terrein het wel het best-geinfor. meerde dagblad in Indonesië was. Die berichtgeving accentueerde de huidige deplorabele financiële en economische situatie van het land en dat was uiter aard bepaalde kringen niet welgevallig. Voor lange tijd. Het verbod van „Keng Po" is uitge vaardigd voor „onbepaalde tijd". Welingelichte kringen menen in dit verband, dat het er voor „Keng Po" niet rooskleurig uitziet. Men voorspelt voor het 35 jaar oude blad, dat met zijn onge veer 50.000 abonnees het meest-gezochte advertentiemedium en de wellicht fi nancieel sterkste Indonesische dagblad- Man bij ruzie gedood Een café-ruzie in Etten is zondag avond met het mes beslecht. Het slacht offer, de 21-jarige stoffeerder A. W- Regtop uit Rucphen, overleed driekwar tier daarna aan zijn verwondingen in het St. Ignatiusziekenhuis te Breda. Reeds een half uur na de steekpartij kon de Rijkspolitie van Etten de dader, een inwoner van Etten. aanhouden Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. onderneming was, een lange periode van gedwongen rust. De meest sombere voorspelling, die wy hoorden, was dat het onder het huidige bewind geen kans op een herverschij ning heeft. Door het verschijningsver bod tegen „Keng Po" is een aanval, die het, links-gerichte dagblad „Pemoeda" enige dagen tevoren op „Keng Po" deed, in het bijzonder licht gekomen. „Pe moeda" .spreekbuis van de regering en in het bijzonder van het ministerie van voorlichting, noemde „Keng Po" een spreektrompet van de verboden Ban- teng- en Garoeda-raad en van de Per- mesta-beweging. Het wierp „Keng Po" verder voor de voeten, dat het in de re volutietijd de naam van het Republi keinse leger heeft bezoedeld en daarmee de koloniale Nederlanders heeft ge steund. Na de soevereiniteitsoverdracht is het blad aldus „Pemoeda" ac- i tief geweest bij pogingen om de sepa- ratistische gevoelens te versterken en publiceerde het voortdurend berichten, die ten doel hadden de economie van het j vrije Indonesië in de war te sturen. Het doel van „Keng Po" aldus ging „Pe moeda" voort is nu voldoende duide lijk geworden, nl. opstandige bewegingen I als van Sjafroeddin-Hoessein bevorde- ren. „Pemoeda" spreekt de hoop uit, „dat God ons de kracht, en het recht zal ge ven om maatregelen te nemen tegen spreekbuizen van de soort. „Keng Po" Drie dagen, nadat dit artikel was ver schenen, werd „Keng Po" verboden! Wie zullen volgen Op grond van het slot van bedoeld artikel in „Pemoeda" waarin ntaatregelen tegen andere bladen worden bepleit, wacht men nu in Djakarta met belang stelling af, welke bladen zullen volgen. De namen worden genoemd van het on. j afhankelijke „Indonesia Raya", waar van reeds een aantal redacteuren stads of huisarrest hebben Mochtar Loebis al meer dan een jaar!, van het social is. tische blad „Pedoman" en van het pers. bureau PIA. Dit laatste heeft enige tijd j geleden reeds een felle aanval van „Pe moeda" te verduren gehad.... VARIA „Felix Krull" bekroond De buitenlandse persvereniging te Hollywood heeft dit jaar de „Golden Globe" voor de beste buitenlandse film toegekend aan de Bekentenissen van de oplichter Felix Krull", vooral voor de regie van Kurt Hoffmann en het ïpel van Horst Buchholz. Aan deze prijs, die sedert 15 jaar door ie in Hollywood gestationeerde corres pondenten van de wereldpers by ge heime stemming wordt toegekend, wordt steeds meer waarde gehecht. Speler viel uit wegens acute blindedarmontsteking Op ..Highbury" te Londen is gister avond een wedstryd gespeeld tussen de jeugdteams van Engeland en Oostenrijk. De Engelsen wonnen met 3—2, na een 20 voorsprong bij de rust. Een der Oostenrijkse spelers, Ninouse, moest kort voor rust de strijd staken wegens.... een acute blindedarmont steking. Hy werd naar een der Lon- dense ziekenhuizen overgebracht. Buitenkansje voor U.V.V. (Speciale berichtgeving) De Utrechtse voetbalvereniging UW is een niet gering buitenkansje ten deel gevallen. Op een der obligaties welke de stichting tot bevordering van de sport, door UW destyds in het leven geroepen, had gekocht op een premielening van de gemeente Rotterdam, ia namelijk een bedrag niet minder dan 100.000 gulden belasting vrij gevallen. Deze obligaties waren bedoeld als een beleg ging van het geld, dat de voetbalpool van de stichting heeft opgebracht. Mot Busby spreekt Voor de aanvang van de league-wed. stryd Manchester United—West Brom. wich Albion, welke zaterdag a s. op Old Trafford wordt gespeeld, zal de stom van Mat Busby over het veld klinken. De manager van Manchestor die nog steeds in het „Rechts der Isar-hospitaal" in München verblijft, heeft een bood schap op een geluidsband laten opne men. welke zaterdag via de geluidsin stallatie van het United-terrein zal worden uitgezonden. De wedstryd tegen West Bromwich zal worden by.gewoond door 30 artsen en verpleegsters van het ziekenhuis en door de burgemeester van München, Adolf Hieber. IJSHOCKEY La w -1 rijd tussen Rusland en Tcje- choslowakye voor het wereld- en Euro pese kampioenschap eindigde in een gelyk spel (44). Deze twee modellen werden dezer dagen getoond tijdens een voor jaarshoedenshow in Londen. Zij zijn ontworpen door de bekende Londense modiste Simone Mirman. CRICKET Australië won ook de vijfde testmatch Australië heeft ook de vijfde en Laat ste testmatch tegen Zuid-Afrika gewon nen en bleef daardoor met drie over winningen en twee draws ongeslagen in de serie. Nadat maandag in de tweede innings de stumps waren getrokken by een stand van 63 voor 4, ging Zuld-Afrika dinsdag „all out" voor 144. De Zuid- afrikaanse batsmen hadden nauwelyks verweer togen het voortreffelijke bowlen van Richie Benaud en Alan Davidson. Alleen Chris Burger hield s*and: hij bleef met 37 runs not out. Davidson nam 5 wickets voor 38 runs, Benaud 5 wicket» voor 83 Australië stond daarna voor de opgave om in anderhalve dag tenminste 68 runs te scoren, het was geen moeiiyke op- WIELRENNEN Tachtig Nederlanders naar de „Kaffekoers" Ook dit jaar zullen weer vele Neder landse amateurs deelnemen aan de klas sieke wegwedstrijd Gent-leper <de z.gm. „Kattekoers", volgens traditie de opening van het Belgische wielerseizoen. Ons land wordt vertegenwoordigd door ongeveer 80 renners by na de helft van het totale aantal deelnemers. In de 163 km lange rit, die geleid wordt over 0.m. de beruchte „Zwarte Berg", krygen zy de sterkste Belgische en Franse amateurs als tegenstanders. Aan de start verschijnen drie nationale kampioenende Nederlander Piet Steen voorden, de Bel? Roman en de Frans man Bouton. Verdere (Nederlandse) deelnemers zyn o.a Ab Geldermans en Coen Niesten, die vorig jaar resp. als tweede en derde eindigden achter de Belg Muylle. hun streekgenoten Theo Sythof en Frits Rabe. Jan Legrand. Jan van Wetten. Hennie Marinus. Ab van Egmond, Ben Teunisse, Ben Pothuizen en de sterke Zeeuwen Jo Huissool en Piet Rentmeester. GEWICHTHEFFEN De competitiewedstrijd „De Spartaan" (Leiden)Robot (Den Haag) is door ds Hagenaars gewonnen met 58 kg ver schil. Door deze overwinning is Robot kampioen geworden, met op de tweede plaats de LSC „De Spartaan". De vereniging Robot had voor deze wedstryd drie Nederlandse kampioenen opgesteld, met als leider de bekende ge- wichtheffer Bram Charité. Botwinnik staat op winst tegen Smyslov In Moskou is gisteren de stryd om het wereldkampioenschap schaken be gonnen, waarin Smyslov zyn titel ver dedigt togen uitdager Botwinnik. Smys lov speelde in de eerste party met wit. De grote verrassing in deze eerste ont moeting was de openingszet van Bot winnik. Voor de eerste maal in zijn schaakloopbaan gebruikte Botwinnik met c7c6 de Caro Kann-verdedigir.cr. Botwinnik nam het initiatief en Smys lov geraakte in tydnood. De partij werd by de 41ste zet afgebroken. Botwinnik staat echter duideiyk op winst. Leidse Schaakbond Het was voor Alphen 1 gisteravond een zware opgave om van LSG 3 met grote cyfers te winnen, want bordpun- ten spelen ln deze eerste klasse afdeling een grote rol nu LSG 2 met 10 punten en 32*4 bordpunten. uitgespeeld zijnde, de kop van de rangiyst bezet. Alphen moet zyn laatste twee wedstryden met groot verschil winnen, wil het onze stadgenoten nog voorby streven Voor lopig boekte het tegen LSG 3 een 4; 34 voorsprong, doch een gelijk spel is niet uitgesloten. Daarby speelde de nederlaag van hun voorvechter D Post- huma een grote rol! De gedetailleerde uitslagen waren: Alphen ILSG III: D. PosthumaF. J. Hooftman 01, C. BruntR D. Westra 10, L. H. Kantebeen—ir M. Ellerbroek 4—4. W .v. d. Roestdr. S. A. Nieuwzwaag afgebr., A. PostP. F. Janzen 1—0, A. KooyA. F. Anes 4—4, A. H. Hooyer—R. Zeven 4—4, P de Jong—P. v. d. Bosch 1—0, J. de Hoed— J. H. F. Foppen 0—1, G. Schuilenburg Th. v. d. Oord sr. afgebr. Totaal: (voor lopig) 44—3%. Nieuwkoop, het pas toegetreden tien tal tot de LSB, deed het voortreffelyk en behaalde het kampioenschap in de 3e klasse A. Concurrent Boskoop 2 kon niet verhinderen, dat Nieuwkoop door een gelyk spel de titel veroverde en het volgend seizoen in de 2e klasse zal uit- komeh. Onze felicitaties! De uitslagen luiden: NieuwkoopBoskoop II: J. Verwey K. Slingerland 4—4, Th. J. F. Teuriis- senJ. Erkelens 10, dr. G. J. Bremer —P. Vuyk 44, W. JansenM. van Gem eren 10, D. v. d. LaanJ a Son- neveld 10, J. Schuurman—A J van Gemeren 0—1, P. J. de Rooy—dr. C H. Flim 0—1, P. G. VerklevC van Veen 44, A. A. Rulterman—Th. Radder 0—1. Totaal: 5—5. De belangryke wedstrijd in 3 B tussen Philidor 3 en SCL eindigde in een voor lopige 4%Dj voorsprong voor Philidor. Aangezien Philidor uit de vier afgebro ken partijen, die zullen worden uitge speeld, wel het begeerde puntje zal be halen, heeft het tegen Voorschoten 2 aan een gelyk spel voldoende om zich kampioen te noemen. De resultaten kwamen als volgt tot stand Philidor III—SCL: J. Koet Jr.—H J. Duffels 1—0, B. C. de Mik—H. J. Jong- mans afgebr C. C. Berg—ir. A. van Katwijk afgebr., J. de Rooyir. J. C de Wilde afcebr.. J. G BetheJ Kanbicr 0—1, S WelsD. Bev 4—4, L. Kok— J. Bonsel 10. J. A. v d. Mevdpn— J. C. Jansen afgebr.. J. Buis—J H Kriek 1—0, G. P. SluytsF. W. Neys 1—0. Totaal: «voorlopig) 4414 Voor de zestallencompetitie behaalde Noordwijk een gedecideerde zegp op Alphen en zal hier wel als eerste uit de bus komen. De uitslagen waren: Noordwijk (6)Alphen (6): ds. R C. de Lange—P J wynbeek 1—0, F Hoek n.o. 1—0, G. Vink—H. W. van Tegelen 10, W. van RoyenJ. de Bruin 0 -1, J. v. d Bos—Th. Basie 1—0, G C. Ma rianoH. M van Egmond 1--0. Totaal: 5—1. HENGELSPORT „D.V.S." hield voor zyn Jeugdleden een wedstryd in Rypwetering. Er werd in totaal 1344 gram maatvls gevan :c 1. Flippo 203 gr. -f grootste voorn, 2 J Brugman 196 gr.. 3 Th. J. Schuchh- 171 gr., 4 L. Vlasveld 170 gr. 5. v. Linden 162 gr6 H. Schuchhard 149 gr 7. C. Vlasveld 138 gr. grootste blei, 8. C. Zandvliet loo er., groot:-te e-ntal on dermaatse, 9. H. Steenbergen 55 gr gave: de zege werd behaald na het ver. lies van twee wickets. De e;ndscore werd: Zuid-Afrika 211 en 144 rune, Australië 291 en 68 voor 2.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7