Van taxichauffeur eu ijsventer tot best betaalde showman in Australië Trage handel bij lagere prijzen D. v. d. Kwaak sprak in Voorhout Bob Dyer geeft prijzen aan hen die zich als clown willen lenen Katwijks raadslid oefende zeer scherpe kritiek uit op de L.D.M. ZATERDAG 1 MAART 1958 Kandidatenlijst CHU en AR voor de raad De afdeling Voorhout der CHU kwam in vergadering byeen, allereerst om tot vaststelling te komen van de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De voorzitter L. Hazelaar deelde mede dat ook dit keer na samenspreking met de A.-R. was overeengekomen, gezamenlijk met één lijst uit te komen onder de naam Protestant Christelijk. Lijstaanvoerder zal een C.-H.-lid zijn; de even getallen zijn voor de A.-R. en de oneven voor de C.-H. De stemming was vrij. De uitslag was als volgt: 1. G. v. d. Tang jr., 3. E. F. Knoppert, 5. D. Bol, 7. J. v. d. Blom, 9. K. F. v. d. Bent en 11. Ant. Dekker. De. even getallen zullen bezet worden door 2. Adr. Jansze (zittend raadslid), 4. P. v. Nieuwkoop, 6. J. A. Roghair, 8. H. Koelmans, 10. H. v. 't Woud. Omdat uit deze uitslag bleek, dat het zittende raadslid, de heer A. Eigenbrood, niet meer in de nieuwe raad zal terugkeren, bracht de voorzitter hem dank voor alles wat hij heeft gedaan, als raadslid der Prot. Christelijke Partijen in Voorhout. Hierna kon de voorzitter de heer D, v. d. Kwaak, wethouder der gemeente Leiden en lid der Prov Staten, verwel komen. Deze kwam spreken over de be langen der gemeente en Staten. Hij schetste de huidige problemen: Indo nesië. Euromarkt Delta-plan e.a. Er is, aldus spreker een kentering gekomen in het denken van de mens, wat de poli tiek betreft. Vroeger jaren leefde het individu zich meer in op de gemeente en rijksbelangen, vooral omdat gemeen- besturen meer him eigen beleid voer den. waartegenover thans alles van bo venaf gedicteerd wordt. Spr. schetste vervolgens de problemen, waarmede de huidige Staten zich hebben te bemoeien. In deze streek zullen over enkele jaren 850.000 mensen meer moeten wonen. Waar zullen wij alle woningen zetten? Hierdoor verliezen wij eventueel vrucht bare landbouwgronden. Fabrieksbouw, recreatie. Delta-plan, al deze dingen liggen zo dichtbij en wij komen onder de indruk wanneer zich dit alles af gaat spelen. Vandaar ook dat spreker niet anders dan duidelijke taal wil spreken, omtrent het regeringsbeleid. In 1956 kon nog gesproken worden van een wel vaartspeil en precies één jaar later werd het duistere woord uitgesproken: „Be stedingsbeperking". Dit plotseling af remmen van uitgaven, zonder nader overleg, zal funeste gevolgen hebben, waar niet aan te ontkomen valt. De re gering is in deze te laat gekomen. Op sommige plaatsen is het goed. dat cen traal wordt geregeerd, maar meestal is het funest. Het regeren per circulaire is aan de orde van de dag. Toen in 1957 de schatkist plotseling leeg bleek te zijn. kregen de gemeentebesturen de schuld van „te hoog" geleefd te heb ben. Er werd naar de schuldvraag ge zocht? De overheid had de hand in eigen boezem moeten steken! WOONPLAATSBELASTING. Spreker bleek geen voorstander van belastingverhogingen. Wel meende hij iets goeds te kunnen ontdekken in een woonplaatsbèlasting. waardoor de gemeentebesturen in het bezit zullen gesteld worden van een klein ge deelte der inkomstenbelasting. Hier door verkrijgt men weer een begin van enige zelfstandigheid, en zal, zo als spr. dat noemde het „blind vlie gen" der gemeentebesturen worden verkort. Aan het eind van zijn zeer duidelijke causerie, maakte spreker op, dat de Christelijk Historische Unie. ook in deze moeilijke tijd. een taak heeft. Door ons handelen, werken en spreken, zullen wij duidelijk moeten stellen, dat het systeem „geven en nemen en nemen en geven" geheel is vastgelopen. Tal van landgenoten leven zonder God of ge bod. maar laten wij als C.H. wat in de Bijbel staat, vasthouden. Syrië viert te lang feest „Ik verzoek U onmiddellijk een einde te maken aan deze uitingen van vreugde en aan uw werk te gaan", aldus presi dent Nasser van de Ver. Arabische republiek tot de menigte in Damascus, die hem gisteravond vroeg weer het woord te voeren. Nasser vervolgde: „U viert al zeven dagen aan één stuk de stichting van de Ver. Arabische republiek. U hebt tijd genoeg gehad om van uw blijdschap te getuigen. Laten wij nu direct aan het werk gaan en God bidden dat hij ons j helpt tegen de imperialisten. ENGELS VLOOTBEZOEK AAN DEN HELDER Gisteren is het Britse fregat Hr. Ms. „Redpole", met* de geallieerde opperbe velhebber van het Kanaalcommando, Sir Guy Grantham, op de rede van Nieuwe Diep aangekomen. Na het afmeren in de Marinehaven begaf de Commandant-Zeemacht Ne derland, G. B. Fortuyn, zich ter begroe ting aan boord van het Engelse fregat. Later op de dag bracht admiraal Guy Grantham een tegenbezoek aan de com mandant. Hr. Ms. „Redpole" is vanmorgen weer uit Den Helder vertrokken. LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. WASSENAAR Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de art sen Oosterbaan en De Wit. Het prachtige woonschip ..Johanna Cornelia", dat lag in een dood lopend slootje nabij de scheepswerf aan de Hofweg te Voorschoten, is gistermiddag verplaatst. Door aller lei oorzaken moest het schip deze plaats verlaten, doch dat was ge makkelijker gezegd dan gedaan want er was geen enkele uitweg voor deze 18l/2 meter lange en 4.25 meter brede boot. Er zat dus niets anders op dan het schip op de wal Grootste commerciële grappenmaker Geen extra tramstel Destijds heeft het gemeentebestuur van Noordwijk op aandringen van het raadslid Van Rhijn bij de N.Z.H.V.M. verzocht in. overweging te nemen om tussen 17. en 18 uur het tramverkeer tussen Leiden en Noordwijk uit te brei den. In de laatste raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat de N.Z.H.V.M. bericht heeft gezonden, dat na een on derzoek is gebleken, dat een extra-tram- stel tussen 17 en 18 uur niet nodig is. De maatschappij zal echter de situatie met aandacht blijven volgen. Verzet tegen A.O.W. en kinderbijslag GEREF. KERKEN (ART. 31): NIET VOOR PREDIKANTEN! Het verzet tegen de algemene ouder- domsverzekering (AOW) neemt in de Geref. Kerken (artikel 31) toe en ook van de algemene kinderbijslagverzeke ring wil men niets weten voor zover deze zaken kerken en predikanten raken. De classis Warffum heeft nu een uit spraak gedaan inzake de AOW en de part. synode van Groningen verzocht, die uitspraak aan de orde te stellen op de in september te Bunschoten te hou den generale synode. Daarin wordt erop gewezen, dat de Geref. Kerken het van oudsher als haar roeping gezien hebben zelf te zorgen voor haar predikanten, vanaf de dag dat zij hun ambt aanvaar den tot aan hun laatste levensdag toe, alsook voor hun eventuele weduwen en wezen. Gehele of gedeeltelijke financiële afhankelijkheid van de staat vormt, al dus de classis, steeds een directe of in directe bedreiging van het geestelijk leven en de geestelijke zelfstandigheid der kerk. Daarom wil de classis eventueel door middel van een principiële procedure bij de onafhankelijke rechter onderzocht zien of niet krachtens de wet tot rege ling van het toezicht op de onderschei den kerkgenootschappen van 10 septem ber 1853 de AOW voor kerken en haar predikanten niet geldt. De kerkeraad van de kerk van Uit- huizermeeden heeft op soortgelijke gronden in een adres aan de Tweede Kamer bezwaren geuit tegen het wets ontwerp inzake de algemene kinder bijslagverzekering. Vertegenwoordiger uit Nieuw-Vernep verduisterde f 5000— De korpschef van politie van de Haar lemmermeer verzocht een dezer dagen bekend te worden gemaakt met de ver blijfplaats van een 26-jarige vertegen woordiger uit Nieuw-Vennep, die maan dag j.l. zijn woning met zijn auto had verlaten. Het bericht vermeldde dat een ongeluk gevreesd werd. Later kreeg de politie be richt dat er inderdaad een ongeluk was gebeurd met de vertegenwoordiger. Hij was n.l. met zijn auto in Llsse tegen een boom gereden en was licht gewond. In tussen had de politie de mededeling ge kregen dat de man zich aan verduiste ring van 5000 gulden had schuldig ge maakt ten nadele van een coöperatie in de Haarlemmermeer. De man is naar Hoofddorp overge bracht en in arrest gesteld. CRICKET. ZUID-AFRIKA UIT VOOR 214 RUNS. Op de eerste dag van de vijfde en laatste testmatch tussen Zuid-Afrika en Australië, die te Port-Elizabeth wordt gespeeld, is Zuid-Afrika all out gegaan voor 214 runs. De eerste batsmen van Zuid-Afrika stelden zeer teleur; zij scoorden voor het verlies van 7 wickets, slechts 105 runs. De score werd daarna iets gunstiger door de verbeten tegen stand van Hungh Tayfield (66 runs) en van de 18-jarige Peter Carlstein (32 runs), die zijn eerste testmatch speelt. De beste Australische bowlers waren de spinbowler Lindsay Kline (4 voor 33) en Alan Davidson (4 voor 44). bei den lefthanders. Australië is reeds zeker van een zege ija de serie. Het won twee wedstrijden, •♦e overige twee eindigden in een draw. (Van onze correspondent in Sydney) Nederlandse immigranten, die nog slechts enkele weken in Australië wonen, hebben geen moeite kennis te maken met de populairste man in hun nieuwe vaderland. Zij zijn hier nauwelijks enkele dagen of zij praten al over hem als over hun intiemste vriend. Dat kan gemak kelijk, want zij horen hem minstens drie keer per week praten als Brugman. Niemand wil onbekend blijven met de grollen en grappen, die deze man verkoopt en die hem twaalf keer zoveel inkomen per jaar opleveren, als dat van de minister-president! Iedere Australiër, maar ook iedere Nederlander in Australië kent hem, deze fabelachtige Bob Dyer. Zijn stem klinkt als een orkaan door de radio en zijn con- terfeitsel staat op het televisiescherm. Talloze luisteraars gelukkig gemaakt Bob Dyer maakt honderden luiste raars gelukkig met geschenken, die variëren van een sausijsje tot een auto en van een gratis reisje naar „Zandvoort - aan - de - Zee" tot een compleet verzorgde gratis huiuelijks- reis en een verblijf in het duurste hotel. Maar om zo iets te winnen, gaat hij tot het uiterste. Hij kleedt U - man of vrouw - geestelijk uit voor de microfoon en legt Uw ziel bloot voor de honderdduizenden, die gespannen in de huiskamers luisteren en zich krom lachen om de manier, waarop Bob zijn slachtoffers in het ootje neemt. Maar dat is zo'n grote prijs wel waard. In twintig jaar tijds heeft de nu 50- jarige Bob Dyer zich ontwikkeld van taxi-chauffeur en ijsventer tot de hoogst betaalde showman in Australië. Zijn inkomsten worden geschat op bijna vijfhonderdduizend gulden per jaar. grote firma's vechten om hem haar produkten voor de microfoon te laten noemen en betalen hem er flink voor. Wie zou zo'n man niet willen kennen? Ais Max Tailleur Elke immigrant, Nederlander of Ita liaan, Griek of Brit. luistert en kijkt naar hem. De Nederlanders zien hem soms als een Australische Max Tailleur. Zijn grootste succes oogst hij met zijn „Pik-de-doos-of-het-geld". waarmee prij zen tot een totale waarde van veertig duizend gulden worden uitgereikt. De financiering geschiedt natuurlijk door firma's, die de radio als reclame gebrui ken. Daar er in Australië meer dan honderd commerciële radiostations zyn, die van betaalde reclame moeten leven, is het geen wonder, dat handelsfirma's en andere ondernemingen er grote som men gelds voor over hebben om de meest bekende man in Australië voor een paar uurtjes per week aan zich te verbinden en daarnaast zulke prijzen voor de luis teraars uit te loven als een volle dig slaapkamerameublement, elektrische koelkasten, een bontjas van mink, dia manten polshorloges, televisietoestellen, een gratis vakantie en een auto, die JJ kunt wfnnen door alleen maar het juiste antwoord te geven op zulke vragen als: wie was de laatste koning van Spanje, wat is het grootste land ter wereld, hoe heten de bergen tussen de Zwarte en de Kaspische Zee en dergelijke. Maar voor U voor de microfoon staat om te antwoorden, moet U heel wat spitsroeden hebben gelopen, want er wordt, figuurlijk gesproken, gevochten om een plaatsje! ren, een stofzuiger, een radiotoestel er huwelijksreis. vijf autobanden, een gratis Fabelachtig Bob Dyers show loopt nu al tien jaar. Het luisterende en kijkende publiek kan er niet genoeg van krijgen, vermoedelijk meer vanwege de vele kansen op fabel achtige prijzen dan om de artistieke waarde van deze niet zo hoogdravende uitzendingen. Hilariteit is de grote trek pleister en Bob Dyer leeft er goed van. Hij woont met zijn vrouw, die hem bij zijn uitzendingen assisteert, in een villa in Sydney, die op de baai uitkijkt. Het is een „rijkelui's buurt". Er is een privé- zwembad in zijn tuin en hij heeft na tuurlijk een eigen jacht. Zijn faam als radio-artiest wordt bijna overvleugeld door zijn roem als haaienjager. Onlangg brak hij, op vijf pond na, het wereld record op dit gebied, toen hij zo'n mon ster van de zee en schrik der baders verschalkte. Het dier woog zestienhon derd kilo. Bob Dyers naam en stem zün bekend over geheel Australië, en dat wil zeg gen over een gebied zo groot als Europa. Elke immigrant hoort hem en elke immigrant kent hem, hoe gebrek kig zo'n immigrant ook de Engelse taal spreekt en verstaat, want Bob Opening luchtdienst BoedapestAmsterdam Gistermiddag kwam een Ilyushin 14 van de Hongaarse Luchtvaartmaat schappij „Malev" die de openingsvlucht van de geregelde lijndienst tussen Boe dapest via Praag naar Amsterdam en terug had gemaakt, op Schiphol aan. In het vliegtuig zaten tien personen, de leden van de bemanning niet inbegrepen. Aan het hoofd van de Hongaarse dele gatie, die de openingsvlucht meemaakt, staat de heer P. Ronai directeur-gene raal van de Rijksluchtvaartdienst van Hongarije. Op Schiphol werd de delegatie o.m. welkom geheten door de heer L. Kurcsik, tijdelijk zaakgelastigde van Hongarije te 's-Gravenhage en de heer U. F. M. Bellaert, directeur van de N.V. Lucht haven Schiphol. Over de etappe BoedapestPraag had de Ilyushin 14 anderhalf uur gedaan. Het traject tussen Praag en Amsterdam was onder zeer gunstige omstandigheden, afgelegd in drie uur. Vanmiddag ver trekt het vliegtuig naar Boedapest, wederom via Praag. Het ligt in de bedoeling gedurende de maand maart op de zaterdagen van Boedapest naar Amsterdam te vliegen en de daarop volgende dag voor de terugreis te starten. schreeuwt door de luidspreker met een stentor-stem, die zo ver reikt als van Amsterdam naar Moskou. Elke immi grant hoopt eens een prijs te winnen in Bobs „Pik-de-doos-of-het-geld", want zo'n prijs is een klein vermogen waard en daarvoor is geen moeite te groot om zich voor enkele minuten als een clown voor radio of televisie te laten gebruiken. Per slot van rekening moet je er wat voor over hebben Zij won een butler De vrouw van een taxichauffeur won in een uitzending, waarin Bob Dyer de luisteraars clown liet ^pelen, een huis knecht voor een hele week. De „butler" deed in die week alle huishoudelijk werk, dat een butler behoort te doen. Hij zorg de voor de afwas, perste het linnengoed, kookte de maaltijden, nam stof af. ser veerde aan tafel en zorgde zelfs voor de baby, toen de chauffeur en zijn vrouw naar de bioscoop gingen. De chauffeur kreeg bovendien een wasmachine en de butler een schrijfmachine. Eens liet Dyer een luisteraar in de zaal een kinderwagen, met een lilliputter verkleed als baby er in, door Pitt Street, Sydney's drukste verkeersweg, wandelen. Het verkeer van auto's, trams en voet gangers werd volkomen geblokkeerd door de duizenden, die kwamen toestro men om te zien welke dwaasheid zich er afspeelde. En in de miljoenenstad wist iedereen natuurlijk dadelijk, dat het weer Bob Dyer was, die een guitenstreek uithaalde en een onschuldige luisteraar er in liet lopen. Deze luisteraar kreeg vijfhonderd gulden voor zijn moeite. Een luisteraar, die verloofd was, won achtereenvolgens een televisietoestel, een elektrische koelkast, een grasmaai- machine, een fototoestel met toebehfc- Maatschappij dwarsboomt Katwijks plannen Tijdens de rondvraag van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Katwijk die donderdagavond werd gehouden, liet het lid de heer mr. J. van der Plas (AR) een woord van ernstige kritiek horen tegen de afkeurenswaardige gedragslijn, welke de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij volgt ten aanzien van de plannen der gemeente Katwijk. De directe oorzaak hiertoe was de omstan digheid dat door de maatschappij bij Gedeputeerde Staten beroep is aangetekend tegen de verleende vergunning voor de bouw van een boswachterswoning in het recreatiegebied De Pan van Persijn, waardoor de uitvoering van dit plan voor onbepaalde tijd tot stilstand werd gebracht. De maatschappij heeft hierbij aa'nge-dus vroeg spreker zich af, komt er een voerd, dat de woning binnen de water lijn zou worden gebouwd en daarom ge vaar zou opleveren voor bacteriologi sche en virale besmetting van het drink water. Uit de door de dienst van ge meentewerken gedane opmetingen blijkt dit argument echter volkomen uit de lucht gegrepen. Onomstotelijk is name lijk komen vast te staan, dat de wo ning ver buiten het waterwingebied zal verrijzen, nota bene verder van de wa terscheidingslijn af dan de woning, die de L.D.M. enige jaren geleden zelf voor haar directeur heeft laten bouwen. Hier uit blijkt overduidelijk, dat de L.D.M. er niet voor terugschrikt onware gege vens te verstrekken om haar argumen ten kracht bij te zetten. Wanneer, al- Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De weersgesteldheid was er in de af gelopen week niet naar om in de ge- bruiksveehandel een vlotte stemming te kunnen verwachten. Zulks was dan ook, ondanks het aanbod geenszins ruim was, lang niet het geval. De stemming was zelfs zeer traag en naar onze bevindin gen waren de prijzen in doorsnee ge nomen wat aan de lagere kant. Nu wij ten we de trage kooplust niet alleen aan het weer. maar de stemming onder de veehouders wordt reeds lang sterk be ïnvloed door krapte aan kapitaal en daarom is het van belang dat in de maand maart de uitbetaling van het te goed op de melkgarantieprijs over 1956- 1957 zou plaats hebben Dit totaalbe drag van 157 miljoen zal waarschijnlijk een voldoende injectie betekenen cm de vraag naar gebruiksvee wat te doen op leven. Maar het zijn niet alleen de melkvee houders. die een zeer trage kooplust to nen momenteel, maar ook de mesters en vetweiders doen het heel kalm aan. De prijzen liggen te hoog van het ma gere materiaal, wordt gezegd. Inderdaad, de afgemolken beesten zün in verhou ding tot het slachtvee duur. doch onder invloed van de trage markten is er toch de laatste weken wel een kleine daling. Mooie kwaliteiten kreeg men evenwel nog niet voor „een zachtprysje" in han den. We zagen hier op de Leidse markt wat jonge roodbont» niet zware en ook nog geen eerste klasse beesten verhandelen tussen 775 en 875 gulden per stuk en zonder melk er .onder. Dat waren beslist nog geen koopjes! Er wa ren dan ook meer kijkers dan kopers voor deze rode collectie en ook in de zwartbonte vare koeien verliep de han del flauw. Onze berichten uit Zwolle en Leeuwarden waren van eenzelfde strekking en te Den Bosch had de rund veehandel eveneens een flauw verloop met gedrukte prüzen. Een tikje meer handel viel hier te Leiden op de slachtveeafdeling waar te nemen. Er was een flinke afnemer uit de Zaanstreek, die de pryzen even om- kalveren f 2—f 2.50 gemiddeld per kg. levend gewicht; de inferieure soorten en licht goed f 1.70—11.90 en nuchtere kalveren f0 90—f 1.20 per kg. levend ge wicht. De wolveehandel was voor export wat williger, maar de prüzen kwamen niet zo duidelük naar boven. We noteerden meest tussen f 80 en f 100 per stuk voor de jaarlingen en voor een enkel extra koppel wat daarboven. Het aanbod was voor de tyd nog flink, maar werd vlotter opgenomen dan de vorige week. Zowel voor Frankrijk als voor België was men aan de markt en een klein kwantum werd voor Engeland bestemd. In totaal ging er vorige week 100 ton uit en dit zal zich ook voor deze week wel be stendigen. De varkensprüzen handhaafden zich deze week zeer goed, ofschoon op en kele markten duurder werd ingezet dan hoog bracht. Goede beesten konden bij sluiting het geval was. De beste kwa- f3 20 opbrengen en soms nog iets daar- liteiten werden echter tegen f 1.70— boven Verder f2 60—f3 10 per kg. ge f 1.71 per kg. graag opgenomen. Magere slacht gewicht naar gelang de kwalitei; varkens en biggen vast met niet te groot De kalverenhandel was iets verdeeld, I aanbod en onder dezelfde omstandig- doch gezien de flinke aanvoeren werd heden bleven ook de paarden goed prüs- alle6 toch behoorlijk geplaatst. Vette 1 houdend. einde aan het op deze wyze dwarsbomen van onze plannen door de L.D.M Wij hebben begrip voor het feit, dat de maatschappij voor haar belangen op komt, maar wij keuren zeer sterk af, dat dit geschiedt met onware en ge zochte argumenten. Dit geldt in het bij zonder indien daar een groot gezin, dat dringend op de toegezegde woonruimte wacht, de dupe van wordt. GEEN SOEPELE SAMENWERKING. De heer Van der Plas zeide voorts er reeds eerder op gewezen 'te hebben, dat de gezonde ontwikkeling van Katwijk op allerlei gebied door dc L.D.M. wordt belemmerd. De directie heeft duidelijk laten merken, dat ze niet op soepele wijze met de gemeente Ka'twyk wil samenwerkken. Het gemeentebestuur dient daarom ernstig de vraag in studie te nemen of dit bedryf binnen de Randstad Holland nog wel verantwoord is. Kan op den duur niet bereikt worden, dat de L.D.M. verdwünt en dat wij ons water op andere wijze krügen? Ook nu moet men, om in de volledige be hoefte van drinkwater te voorzien, reeds werken met kunstmatige be vloeiing. Is er niet een veel effectiever plan te bedenken (b.v. centrale voor ziening van water uit de Ryn). waar door de L.D.M. overbodig wordt? Als dat zou kunnen gebeuren, zou dit verstrekkende gevolgen voor de gemeente hebben, nml. de opheffing van het te kort aan bouwgrond, het behoud van de tuinbouw voor Katwyk aan den Rijn. het beschikbaar komen van prachtige duin terreinen voor recreatiedoeleinden, de verwerkelijking van de al zo lang begeerde aanleg van een rijwielpad door de duinen naar het Panbos, de moge lijkheid om het recreatiegebied „De Pan van Persün" geheel naar eigen inzicht te kunnen exploiteren. Bovendien zou dit betekenen, dat het gemeentebestuur zou zün verlost van de altyd voort gaande enerverende stryd met de direc tie van de L.D.M. voor de verwezenlij king van de eigen gerechtvaardigde ver langens. Spreker verzocht tenslotte burge meester en wethouders om in een vol gende vergadering over deze suggestie beschouwingen te willen geven. te trekken en over land naar Vliet nabij Allemansgeest te trai porteren een afstand van onj veer 270 meter. Het in 1951 ter plaatse gebouu woonschip behoefde voor dit tra\ port niet ontruimd te worden, werden verschillende stukken t de inventaris wel zorgvuldig in>t pakt. De poes maakte heel rus het ritje mee. Alle begin is moeilijk, ook h\ want het was lang niet gemakke het schip zover omhoog te breng dat men zonder bezwaar de liei aan kon halen om het op het drc te brengen. Het werk nam vele ui in beslag. Op de foto ziet men het schip, teeds voor een deel uit zijn elem\ is gehaald. Eerst hedenmorgen kon men l ginnen het schip naar de Vliet slepen. (Foto L.D./Van VII MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 maart. Leidse Cc Groente- en Fruitveiling. Prijzen per kg.: andijvie 39-81, kroten 6, kroten, f 16-27, boerenkool 18-35, rode kool 9 gele kool 10-11, groene kool 14-15. prei 65, rabarber 37-91, spinazie 110-113, stc sla 155, spruiten A 67-88, idem B 59 uien picklers 5-12, waspeen 33-42, wi 23-71, per 100 st.: knolselderie 10-17, sl 22-36, idem B 21-32, per 100 bos: seld 4-11. ALKMAAR, 28 februari, -p Kaasmark Commissienotering fabrleksêdammer f 1 Handel kalm. BOSKOOP. 28 februari. Coöp. 1 „De Boskoopse Veiling". Diversen per Sierkerstakken, Hizakura le kw. 1.00, 2e kw. 40-55, idem Rosëa 29-45, Forsyl takken le kw. 29-37, idem 2e kw. 48 Prunustrilobatakken, 17-22, Azaleatakl le kw. 55, id. 2e kw. 28, Magnoliaknop per knop 17-34, Rododendronkoppen, kop 18-28, id. gemengd 14, Pink-Pearl Diversen per bos: Sierkers Hizakura 1 2.80, Rosëa 1.60-2.00. Forsythia 85-1 Azalea 1,80, Prunustriloba 75-1.20, Wi katjes 17, Mahoniablad 70-90, Androi dablad 35-61, Primulaplantjes per stuk Hederaplantjes 33. HOOFDDORP, 28 februari. Gra beursnoteringen: tarwe f 24.00-28.00. hï f 21.00-25.00. gr. erwten f 22.00-26.00. mergerst f 23.00-28.00, wintergerst f21 25.00, kapucijners f 24.00-30.00. blai maanzaad f 140.00-170.000. Alles per kilogram. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 febru Groenteveiling: waspeen A export 36 51,00, idem A binnenland 25.00-42.00, v peen B export 37.00-44.00. idem B blnn land 17.00-23.00. prei 21.00-44.00. boer kool 27.00-30.00. breekpeen 7.00-16.00, i geschoond 16.00-20.00. spruiten A 67 88.00, idem B 19.00-41.00, idem gescho- 72.00-73.00, rode kool 7.00-9.70. gele 1 9.90-10.00. knolselderie 8.00-14.00, wltlc 59.00-61.00, idem B 40.00-41.00. LISSE. 28 februari. Plantgoedvei! GLADIOLEN. Op de Coöp. Bloembollen ling HJ3.G. waren de noteringen t plantgoed van gladiolen: GLADIOLEN 6/8 4/6: Alfred Nobel 1 Allard Pierson 4/6 1.20, American Exp 6/8 1.10, Benaris 4/6 1.10, Bloemfoni 6/8 1.40, Earley White 1.00, Firebrand I Flower Dream 1.70, Hawaii 1.05, Jo Strauss 1.70 1.40. Juniklokken 6/8 Memorial Day 1.70. Morning Kiss 1.30 Europa 2.70, "Phillppo's Memory 1.20 Picardy 1.60 1.70, Polygoon 6/8 1.80, j Fox 1.40 1.10. Rose Emely 1.00 0.80, Ri led Champion 6/8 1.00, Sans Souci 1 Silhouet 1.70 1.50. Sneeuwprinses 6/8 l Spic and Span 1.60, Mary Heusley 1.00. GLADIOLENKRALEN per liter: Am can Express f 0.90, Polygoon 0.90, Po Day 1.30, Sans Souci 0.95, Sneeuwprli 1.30, Uhun f 1.00. ROELOFARENDSVEEN, 28 februari. Bloemenveiling: Anemonen 52-92, Fres 50-94, Blauwe Druifjes 16-28, Irissen 1 1.45. Tulpen: V d. Eerden 73-97, A] doorn 1.45-1.50, Hillegarde 60-74, Korn ris 71-87, E. Eddy 67-85, Rose Copland 94, Golden Harvest 75-95, Bandoeng 85 Nansen 56-76, Virioen 67-69, Winters 66-85, Purper Copland 85-97, Br. Star 57, Lustige Wltwe 76-90. Cordell Huil 1.00, Elmus 76-91, W. Pitt 77-95, WI Sail 72-1.00, Athleet 1 06-1.08, Bruno V ter 87-91, Piquante 84-97, Bartigon 72 Gen. de Wet 80-91, Piccadlly 72-90. J Gay 90-1.02. Paris 79-81. Hoangho 74 Queen Elizabeth 80-84, Golden Meaj 85-93, Krelage 48-59. Dubb. Tulpen 53 Narcissen: Koster 37-61, Carlton 42 King Alfred 36-55. Fortuna 34-48, Whri Ier 34-55. Agnes 35-44, Actea 37-46, Eai Glorie 39-56, L'Innocence 44-53, Frlihl 54-60 per bos. Am. Anjers 8-21, Prunus 23 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 28 februari. - Groenteveiling: witlof 1 48.00-55.00. I< 2 29.00-49.00, glasandüvle 53.00-55.00 100 kg. RIJNSBURG. 28 februari. Bloem veiling FLORA. Tulpen per bos: Camp 80-1.10, C. Huil 85-1.05. Copland 85-1 Prunus 1.00-1.20, V. d. Eerden 80-1.05. van Oostenrijk 70-85, E. Eddy 60-70, 80-90, Golden Harvest 85-1.15, W. Sail 85. W. Virgine 1.00-1.05-, Athleet 80 Belona 1.00-1.10, Roland 1.00-1.10, Gen Wet 95-1.05, Korniforis 70-85. Albright 95. Montgomery 1.00-1,20, Ossi o V/£ 1.05-1.15, Or. Expres 1.00-1.05. Topse 80-90, Utopia 85-95. Brill. Star 38-55, doorn 1.80-2.20. Karei Doorman 1.00-1 Red Champ 1.20-1.35. Hillegarda 60 Krelage 65-75, Denbola 60-70, Queen Night 1.20-1.30. Joh. Gay 70-85, Narcis Rembrandt 60-68, Carlton 58-66, Poeta: 40-47, Koster 36-44, King Alfred 50 Scarlet Eleg 50-54, Anemonen 7-9 per 3 Hyacinten 10-18 cent per stuk. RIJNSBURG. 28 februari. Groen velling: rode kool 7-12, gele kool 6-10, kool 12-26. boerenkool 18-25. spruiten 80. uien 12-15. waspeen A 15-50. B 10- prei 30-32, per kilo, knolselderie 5-16 6tuk.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8