FILMS VAN DEZE WEEK: Diploma-uitreiking aan jonggezelzetters en -drukkers Maria Schell's ontroerends en bewogen creatie in „Rose Bernd' 4 lik er" wierp liet anker uit 97ste Jaargang Zaterdag 1 maart 1958 De kroon op het werk Een vrolijk muziekje verhoogde de feestelijke stemming waarin geslaag den, leraren, leermeesters en ouders gisteravond in „Het Gulden Vlies" bij een waren voor de diploma-uitreiking aan jongggezelzetters en -drukkers. De voorzitter van de districfcs-opleidings- commissie in het boek- en rasterdiep- drukkersbedrijf, de heer P. Merkelijn, vestigde in zijn openingswoord de aan dacht op de belangrijkheid van het be haalde brevet, maar ook op het feit, dat de jongelui er nog niet zijn. Het getuig schrift is een fundament, waarop verder moet worden gebouwd. De heer Merkelijn zei voorts, dat thans voor de geslaagden een belang rijke periode is afgesloten, een periode van vier jaar, waarin zij wekelijks een hele dag naar school zijn geweest. Vier jaar is een lange tijd, maar toch nog be slist onvoldoende om een leerling tot vol ledig vakman te vormen. Daar moet men stap-voor-stap naartoe groeien, waarbij heel belangrijk is. hoe de betrokkene tegenover zijn werk staat. Het drukkers- bedrijf heeft behoefte aan enthousiaste jongemensen, die liefde voor hun be roep voelen, die hun arbeid niet uitslui tend verrichten om het dagelijks brood De voorzitter bracht dank aan de leer meesters, wier moeilijke taak met het succes van de leerlingen werd bekroond en aan de afgevaardigden van de vak organisaties voor hun medeleven. Secre taris J. J. Sjardin kreeg een extra-pluim op de hoed gestoken voor zijn niet te onderschatten activiteiten. V erkeersongevallen in Leiden Nadat de diploma's waren overhan digd, voerde een hele rij van sprekers het woord. Achtereenvolgens kwamen naar voren de heer N. Langezaal namens de Algemene Nederlandse Grafische Bond, de heer H. van Dissel, leraar aan de Haagse ambachtsschool, de heer C Stokkermans, vertegenwoordiger van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond, de heer H. J. Choudron, voor de Chris telijke Grafische Bond, de heer H. Buis, namens de Federatie van Boekdfukkers- patroons en de heer S. L. Hoogenboom, controleur van de Vereniging Bevorde ring Vakopleiding. Zij allen brachten gelukwensen over en spoorden de jeug dige zetters en drukkers aan tot verdere studie. De namen van de geslaagden luiden Jonggezelzetters: G. S. Schoeman, H J. Buis, F. Bink. W. Koet. W. Kramer. Th. H. van Oort en A. Bey, allen te Leiden: K. van Vliet te Abbenes: P J. G. de Boer te Zoeterwoude: C Th. de Vroomen te Warmond en Th J Bakker te Voorhout. Jonggezeldrukkers: H J Hollinga en J. A. M. Juffermans te Leiden. Diepdruk-tekenaar: J. A. J. Mank te Leiden. LEGER DES HELLS MUZIEKKORPS DEN HAAG BEZOEKT LEIDEN Morgen komt het Leger der Heils Muziekkorps van Den Maag (Congres zaal) naar Leiden. Na een uitvoering in de openluchtsamenkomst om kwart vóór 7 aan het Gangetje, volgt een bij zondere dienst in het gebouw aan de Hooigracht. Kapelmeester D. Kruyt ver zorgt een muzikaal en vocaal program ma, Het geheel staat o.l.v. sr. kapitein A. de Graaf. TIMDELERCLUB. Donderdag a s. hoopt de Chr. Toneel groep „Timdelerclub" de eerste zelfstan dige uitvoering te geven. Tot voor kort was deze groep een onderafdeling van de Leidse Christelijke Oranjevereniging. Gespeeld wordt het toneelspel „Drijf zand", dat de problemen behandelt, die zich kunnen voordoen in een kleine ge meenschap van mensen in de binnen landen van Australië, die uitsluitend op eikaars gezelschap zijn aangewezen Romy Schneider blijft Als Koningin van Engeland Trianon Zoals wel in de lijn der verwachting lag, heeft Romy Schneider haar verblijf in het Breestraat-theater geprolongeerd, voorlopig voor een week, doch het. is zeer de vraag of het daar bij zal blijven. Zij bezit bij oud en jong een grote populariteit, welke bij iedere nieuwe film eer toe- dan afneemt. Als U 't ons vraagt, komt er nog best een weekje by. De blonde heks Fascinerend filmwerk Casino. Een boeiend gegeven, een aantal talentvolle hoofdrolvertolkist)ers en een imposant natuurlyk décor. Met deze middelen moeten het de bekwame regisseur André Michel niet moeilijk ge vallen zyn een waarlijk fascinerend filmwerk te maken. Het bijzonder origi nele verhaal is van Alexandre Kouprine. Hy schildert in zyn poëtische liefdes geschiedenis het harde leven in een klein dorpje in het hartje van de on- meteiyke Finse bossen. De bevolking is stug. innig vroom, maar toch beang stigend bijgelovig. Zelfs de dominee kan hier niet aan ontkomen. En in deze be krompen sfeer is het moeilijk werken voor een jonge Franse ingenieur, die belast wordt met de leiding bij de exploitatie van het woud. Zyn patroon is een jonge mooie weduwe, die aan vankelijk een nuchtere realistische za kenvrouw lykt, doch spoedig bezwijkt voor de charmes van de knappe inge nieur. Deze ontmoet echter op zijn zwerftochten door het bos de myste rieuze Ina, de majestueuze landschap en plaatst zijn vertolkers tegen deze machtige achter grond. De langharige blonde Marina Vlady speelt de rol van Ina. het myste rieuze. schichtige maar reine natuur- meisje. dat angstig is voor haar onna tuurlijke gaven op onnavolgbare wijze, Nicole Courcel is de zelfverzekerde, maar toch romantische zakenvrouw ten voe ten uit en Maurice Ronet geeft een gave creatie te zien in de rol van de sympathieke ingenieur. Alles bij elkaar een knappe film, groots van montage, harmonisch van opbouw, met voortref felijk camerawerk. Een vaak ontroeren de, maar vooral fascinerende rolprent. In de week van 21 t.e.m. 27 februari deden zich in Leiden 39 verkeersonge vallen voor, waarvan 32 met uitsluitend materiele schade en zeven met licha- melyk letsel. Het totaal aantal aanrij dingen in 1958 is thans tot 285 gestegen. Chr. Beambteiiboiid in Leiden vierde feest! Opgericht in 1902 en 1908 In 1902 werd opgericht de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Beambten- j bond. Twee jaar later reeds hield deze afdeling op te bestaan om in 1908 weer in het leven geroepen te worden. Op de familie-avond van de Leidse Beambtenbond, die gisteren in „Oud- Hortuszicht" werd gehouden, heeft men laatstgenoemd feit op enigszins feestelijke wijze herdacht. De voorzitter, de heer W. G. J. v. d. Linden, opende de byeenkomst, die goed bezocht was, op de gebruikelijke wijze en sprak daarna een kort. welkomstwoord. Als tweede spreker richtte de plaatsver vangend districtsbestuurder D. W. v. d. Wind zich met enkele opwekkende woor den tot de aanwezigen. Voorts gaven op deze gezellige avond beide secretarissen van de afdeling Leiden, de heren C. M. Middelkoop en H. Kiemel, een overzicht van de verschillende gebeurtenissen, welke ip de afgelopen vyftig jaren heb ben plaatsgevonden. Namens de Leidse Chr. Besturenbond bood de heer A. L. Verhoog zyn gelukwensen aan. Uiter aard werd in de loop van de avond en kele malen gewezen op het belang en het nut van de organisatie. Deze heeft echter de medewerking van alle leden nodig. Voor de vrolyke stemming zorgde op deze familie-avond het gezelschap Geraldini. Aan muziek en kolder heeft het gedurende de samenkomst waarlyk niet ontbroken. Geraldini zelf oogstte vooral veel succes tydens zijn optreden als muzikale kok en hij bleek bovendien byzonder vingervlug te zyn. De gezel schapsspelletjes veroorzaakten vanzelf sprekend ook de nodige hilariteit. Kort om het was al vrolijkheid wat de klok op deze avond die veel te vlug naar de zin van de meeste feestgangers afge lopen was sloeg. Met het zingen van het zesde couplet van het Wilhelmus werd de feestvergadering besloten. ZONDAGMORGENPROGRAMMA BIJZONDER KERKEWERK Met het oog op de Passietyd vraagt het BUzonder Kerkewerk van de Leidse Hervormde Gemeente a.s. zondag in „Luxor" aandacht voor het onderwerp: „Leven-Lyden-Overwinneh" Dr. P. L. Schoonheim zal met mede werking van Jac. Wijnbeek (declama ties) een illustratieve inleiding verzor gen. Het is de bedoeling ruimschoots tyd en gelegenheid open te laten voor onderling gesprek naar aanleiding van vragen en opmerkingen van de aanwealgen. Nieuwe woningbouwvereniging OP PROT.-CHR. GRONDSLAG. Naar wij vernemen worden stappen ondernomen om in Leiden te komen tot de oprichting van een nieuwe woning bouwvereniging. waarvan het lidmaat schap toecankelijk is voor hen, die de Prot.-Christ. levensbeschouwing zijn toegedaan en instemmen met een orga nisatievorm op positief Christelijke grondslag. Met spoed worden de nodige voorbe reidende maatregelen getroffen. Het oprichtingscomité bestaat uit de heren W. Bonda, Boshuizerkade 13; I. Eikerbout Haarlemmerweg 49c; B J. Huurman jr, v. Slingelandtlaon 2; B de Kier, Rijnsburgerweg 58: C. Kromhout Jac. Catslaan 79; P. .J. v. d. Mark, T. Siegenbeekstraat 10; Chr. Padding, Co- lenbranderstraat 21, en S. M. Stolp, Roodenburgerstraat 70. Hun, die met dit doel sympathiseren wordt verzocht vóór 15 maart a.s zulks kenbaar te maken aan de heer C. Krom hout, Jac. Catslaan 79, Leiden. RIOLERINGSWERKEN AANBESTEDING In het Stadhuis vond gisteren de aan besteding plaats van het maken van rioleringswerken c a. benoorden de Ring- kade en de Timorstraat. In totaal waren 19 inschrijvingsformulieren binnengeko- men. Als volgt werd ingeschreven; Chr. N. 1 Gagner. Rotterdam, f. 197.456: Joh. Ver- brugge, Vlaardingen. f. 186.000: Jan Mens. Lisse, f. 84.600: K. van Vliet, Lei den, f. 171 000; G. Hulsebosch, Bloemen- daal, f. 165.000; A. Faas' Aannemings- maatsohappy N.V.. Amsterdam f. 165.000; f."162.200; F^rma6 Visser 6en Van^Hees, Ten gevolge van het smelten van wandelpaden kunnen improviseren Utrecht, f. 159.600; N.v. Van Splunder de enorme sneeuwdeken, die West- i Een aantal gezinnen moesten echte L\™S?gN^aaTO0hrhrenP. Europa bedekt, is het water in de\ iceds geevacueerd worden. (Foto verwijk, f. 152.500; Corn. Smit en 'zoon i Rijn tot kritieke hoogten gestegen. boven) de onderste opname is uit PO-ma !team0nvóo?«rf,S' f !ÜS'tan; Koblenz is het al zover, dat een St. Goarhausen aan de Rijn. waar rn ma J. Stam, Voorschoten, f. 149.990; km j li t N.V. Aannemersmaatschappij Hillen en I ceel van de stad blank staat. Met j de rivieroever blank staat. Roosen, Amsterdam, f. 148.000; W. Hen- vehulp van schraqen heeft men 1 nipman, Leiderdorp, f. 145.000; A. Th. Stuifzand, Leiden, f. 138.440; Aanne- j mersbedrijg gebroeders Schouls N.V., Leiden, f. 136.000; L. P. van der Geer, 1 Leiden, f 128.500 en Aannemingsbedrijf „de Later", Venlo f. 127.700. COLLECTE LEGER DES HEILS Van 3 tot 9 maart heeft er in onze gemeente een collecte plaats van het Leger des Heils Voor zyn werk. zowel op maatschappelijk als evangeliserend J v gebied, heeft het Leger veel geld nodig. In de foyer van de Stadsgehoorzaal en daarby rekent het op de steun van i wierp gisteravond de Anker-naaimachi- iedere ingezetene. I nefabriek te Bielefeld (D.) onder ingeze- Het vlees is zwak Onverdiend medelijden Lido Ook voor deze film geld* wat voor zovele andere rolprenten opgaat: knap spel van enige hoofdpersonen, maar een op vele punten onaanvaard baar scenario. Want het gedrag van het „meisje van buiten", dat naar Londen kleindochter van een komt om daar werk te zoe.ken; maar oude vrouw, die in een hut fn het bÓ" d°°r <*n f*1 tamö leeft en door de dorpsbewoners wordt nen v®n .iHJ? beschouwd als een heks. een afstamme- eeprest word tls dermate stup.de dat lmve van de duivel. Hij overwint haar me". zlcJï afvraagt in g schuwheid en onder de eeuwenoude. s'akkl?r J.ebleI Benoemd moet vo den. meters lanee bomen bloeit een jonge Martea Cooper mag dan verliefdI zijnipp maar onmogelijke liefde op. Het komt f™ van de souteneurs, die het op haar tot ernstige conflicten tussen de eng- h'hh"" het hartige bevolking en de ingenieur, die er ondanks alle tegenwerking echter niet aan denkt zijn geliefde op te geven. Zijn bazin wil ingrypen, maar de jonge man wil dit voorkomen door Ina te trouwen. Hij vraagt haar ten huwelijk, doch zij weigert Zy wil geen huwelijk in de kerk. Haar opvattingen en gods dienst lopen te ver uiteen. De liefde voor de ingenieur overwint echter haar vrees en zij wandelt tydens een dienst de kerk binnen. Maar de gelovigen wei ondergang voorzien hebben, maar het tragische medelijden, dat zij in deze film probeert op te wekken, verdient zij zeer beslist niet. Een meisje, dat niet helemaal van gezond verstand ontbloot is. zou immers in haar plaats het min derwaardige §pel al lang doorzien heb ben en naar een uitweg hebben gezocht. Blykbaar hebben de producenten van deze film dit bezwaar ook wel gevoeld, want zij laten de verleider, in een zeer spannende close-up, zyn slachtoffer waarlijk niet zonder reden verwyten, geren deze „heks" in hun midden op te1 dat het haar om niets anders dan om nemen Na de dienst willen zij haar £fn gemakkelijk leventje begonnen is. lynchen De weduwe kan met haar Daarvan blykt uit de film echter niets, zweep doodslag voorkomen, maar als Integendeel. Milly Vitale (die overigens Ina vlucht treft een steen haar tegen ee" eoede vertolking van deze zwakke de slaap en zij sterft temidden van haar ro1 £af) doet aan een stuk door zo tra- zo geliefde dieren. I 8»**. dat het onmogelijk is haar abnor male naïviteit te combineren mot be- André Michel heeft deze treffende ge- hoef te aan een weelde, welke ze. met schiedenis geheel verfilmd in de Finse dezelfde grote tragische ogen. als de ge- oerwouden en de immense schoonheid woonste zaak van de wereld accepteert, van deze natuurlijke pracht verleent het' Dit bezwaar doet overigens niets af aan I verhaal een uitzonderlijke sfeer. Talrijke malen richt Michel de camera op het B. en W. stellen de raad voor om aan mej. G. Douma eervol ontslag te verlenen uit haar betrekking van onder- wyzeres aan de openbare lagere school aan de Telderskade. ,.OSM>A vulpennen n zuigervulling en gouden pen Moderne kleuren, sierlyk model f 9.90 en hoger, n U weet, een prima service. I HAARLEMMERSTRAAT 169" de suggestieve schildering van dit even perfide als droevige milieu. Zowel de rol van Tony het. heerschap dat Maris^a naar de ondergang voert, als die van de auteur, die haar op het rechte pad te rugbrengt. werden niet alleen knap, maar ook ten volle aannemelyk ge speeld. Duivels van de weg Avonturen en racewagens Rex-Theater Het spannende ver haal, dat Rex-Theater deze week brengt onder de titel „Duivels van de weg" begint met een conflict tussen de direc tie en de aandeelhouders van een auto- fabriek. Om aan wat aandrang tot de verwezenlyking van moderne denkbeel den te voldoen, geeft de directeur tegen zijn zin opdracht tot ontwerp van een racewagen. Om die racewagen, oor spronkelijk niet bedoeld om ooit werke lijk in wedstryden uit te komen, om intriges die ertoe leiden dat dit wel gebeurt en met succes en om een liefde tussen de constructeur van de wagen en een kleindochter van de di recteur speelt zich een aardig verhaal af. dat spannend is van begin tot einde, doch ook de humor aan zyn trek laat I komen. Luxor. Maria Schell is een buitengewone actrice. Expressief, Ingezetenen nit Leiden en Oude-Wetering r>- dingen mee naar titel Miss Anker-1958 (Van een bijzondere medewerkster) Commando-overdracht van Leifis garnizoen van Gcrhart 'Hauptmanns toneelstuk „Rose Bernd", onder de regie van Wolfgang Staudte. Nu sta voorop, dat de ..moderne" mens van dramatiek, zeker van t nen van Leiden en omgeving het ..an- ..melodramatiek" wars is. Maar in qemoede: was het menselijk leven in 1903, toen de grote dramaturg Hauptmann, auteur van het met de Grillparzerprijs bekroonde „Hannele's Himmelfahrt" (1893) en „Voer man Heuschel" (1898) zo héél veel anders en kunnen dieptragische gebeurtenissen zich in dat leven niet evengoed voordoen als toen Rose Bernd deze moest ondergaan? Het boerenmeisje,, naïef, oprecht en Raf Vallone als de keiharde, jonge te- ker" uit. Teneinde te kunnen vaststel len wie in Nederland in 1958 „Miss An ker" wordt, houdt men in 14 steden van ons land een wedstrijd, waarin het er bij de beoordeling omgaat welke deelneem ster op een machine van deze fabriek het mooiste kledingstuk - zowel voor dames als kinderen - heeft vervaardigd. In deze strijd, welke na de pauze werd besloten met een door drie mannequins gebrachtp show, was gisteren Leiden aan de beurt. Vele dames uit Leiden en omgeving 1 namen aan deze wedstrijd deel. De jury berde de eerste prijs toe aan mej. A. Thieme. Nieuwe Rijn 8 Leiden en de tweede aan mej. R van Dam te Oude Wetering. Beiden mogen thans uitko men in de landeluke finale, welke a.s. vrijdag in Rotterdam wordt gehouden. In de Sleutelstad tond deze wedstrijd show onder auspiciën van de heer P. J. van Steyn. In tegenwoordigheid van de inspec- De heer B S. Klop brenqt een teur der Intendance, generaal D. Scheffer, vond hedenochtend in de toost uit op dc gaande en komende Doelenkazemc de commando-over- man. Rechts de nieuwe garnizoens- dracht van het Leidse garnizoen plaats. i Bij deze plechtigheid droeg de luitcommandant. luit.-kol. H. G. de kolonel P. van Goor. die benoemd is Leeuw. in de grond goedwillend, dat desondanks of wellicht juist door deze eigenschap pen, het meedogenloos slachtoffer wordt van de mannelijke driften. Het is zelfs in deze vrije, filmische bewerking van een van Hauptmanns meesterwerken, zo begrij pelijk en logisch hoe zich voor haar de dramatische noodlotsgang voltrekt tus sen de drie mannen in dit jonge leven: de here- boer-groot-grondbezitter aan wie z(j zich geeft als de haar beschermen de oudere, de atletische kraandrijver, van wie zij zou kunnen houden als hij niet zon „schobbe- genspeler (eertyds haar boeiende part ner in „Liefde") en Hannes Nessemer, de man, die dit jonge leven toch nog redden wil. (Foto L.D./Van Vliet) tot command int van het regiment Intendance-troepen te Amsterdam. run bevoegdheden als garnlroenscom- |en het gezellige contact. dat hij in deze kring wist te leggen. Voerde de heer Hierna kwamen de deelneemsters met haar zelfgemaakte kleding voor het voetlicht om zich door de jury - de da mes Fokke en Schaap, vakleraressen aan de huishoudschool- en de aanwezigen te I jak" was, doch aan wiens laten bewonderen. verpletterende lusten zy toch ten prooi valt en de weinig mannelyke, vrome boekhouder, die haar tot zijn vrouw wil maken. Tussen deze drie wor stelt dit arme mensen kind om haar behoud en om dat van haar kind. dat komen moet, tot zij in vertwijfeling vlucht en dat kind in de barre na tuur baart en sterven ziet Onontkoombaar voltrekt zich alles, complicatie op complicatie, leugen na leugen stapelt zich op. In het centrum van dit alles strijdt dat prachtige, vro- •De getoonde zomerjaponnen. zoals het I lijke. temperamentvolle dirndljurkje of de blauw-witte double en hardwerkende meisje. Vervolgens brachten 3 mannequins een collectie modellen, die door demonstra- tices van de Anker-machines waren ver vaardigd cn die duidelijk lieten zien wat met handighe'd op het gebied van bor duren en an-";i' 1'orden bereikt. Vele rrodel'en van c'c beeldige, naar Japanse motieven vervaardigde pyjama tot de mooiste avoAdjaponnen, werden getoond. Een oranjekleurig zomerpakje, met zeenimfen en vissen bewerk;, zal op het strand een groot succes boeken. De blauw-zijden peignoir met wijde ballon mouwen. die geheel was doorgestikt met gouddraad, was bijzonder fraai. mandaat en commandant van de Koksschool over aan de luit.-kolonel H. G. J. de Leeuw. Aan deze militaire plechtigheid, welke gevolgd werd door een défilé van de troepen voor generaal Scheffer en de scheidende commandant, ging gister middag in de officiersmess van de Doe lenkazerne een intieme afscheidsbyeen- komst vooraf. Tijdens deze samenkomst, B. S. Klop, hoofdinstructeur bij de be lastingen, afdeling I, namens het rijks personeel het woord, de heer F. Ver stegen, voorzitter van het Instituut Hoofden van Dienst, deed dit namens het gemeenteiyk apparaat. Mede riepen beiden een hartelijk welkom toe aan de nieuwe garnizoenscommandant, luit.- kolonel De Leeuw, die op zijn beurt face", kunstig bewerkte japion waren tijd van borduurwerk voorzien. Een fraai wandelkostuum bestaande uit een witte japon met geborduurde strepien. gecompleteerd door een rode mantel en grote zwarte hoed. was zeer elegant. Van een klassieke schoonheid vonden wij de zwarte japon in prinses- selijn. die aan de hals en heup met gouddraad was bewerkt. De prachtige avondtoiletten, zoals de citroengele cocktail jurk. waarover zwar- aan wie buiten haar „schuld" als men heel streng wil zijn is er altijd wel van „schuld" sprake! mets bespaard bluft tot zelfs de ver- Maria Schell cn Ral Vallone in da ■deline van haar bicotte en vprharrip [ilm ,.Rose Bernd welke een uitvloeisel was van het con- verwachtte, dat de prettige verstandhou- J de zachtgele japon met witte tulen over- oordeling van haar bigotte en verharde vader met zyn valse moraal, die niets van wat er zich heeft afgespeeld be- grypt. Tenslotte blyft er voor haar de éne hoop: dat de fatsoenlyke en eerlijke1 man, de enige, die haar waarlyk lief heeft, haar leven nog een andere rich-1 ÜÖ-Ï." %T zal geven DaSrvoor ondanks tact, dat de hoofden van ryks- en ge meentediensten regelmatig hebben, zyn vele waarderende woorden tot luit.- kolonel Van Goor gesproken. Ondanks het feit. dat hij nog maar slechts een jaar in deze functie optrad, had men algemeen waardering voor zijn optreden vangen. ding geprolongeerd zou worden. rok geborduurd met kantmotieven, wa- De scheidende commandant, die zeide ren een staaltje van vakmanschap. Een een goede herinnering aan zyn Leidse tyd te bewaren, was eveneens getroffen door het prettige contact, dat hy in de Sleutelstad uit zovele kringen had ont- sensatie verwekte de kardinaalrode ja pon met zwarte rijk geborduurde stola en met de hand bewerkte parels, toen de mannequin de stola plotseling in een quevormfge sleep omtover da. alles wat gebeurde, toch nog plaats. Maria Schell is dit boerenmeisje in &1 haar sprekende en volstrekte natuur- lykheid. De drie mannen om haar heen 1 zyn Leopold Bi beril als de hereboer, Maar boven allen torent Maria Schell uit: in haar meisjesachtige argeloosheid, haar ontwapenende ont roeringen, haar kervende smart ten slotte. Een actrice, hier volkomen evenwaardig aan al hetgeen zü schonk in films als Graham Greene's „The heart of the matter" of „(.iti.uo Ook nu een bewogen creatie, die al of niet van deze tyd. wat komt 't er in 's hemelsnaam np aan? U lang zal bijblijven. Werkelijk. Haupt manns „dramatiek" zal ook de 20ste eeuw er nog kunnen boeien!

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3