Vanochtend werd een redelijk treinverkeer weer gewaarborgd zenuwpijn Met een enkel woord PUROL Agenda WOENSDAG 26 FEBRUARI 1958 Vervolg van pag. 1 Nachtposttreinen konden niet rijden Een trein, die gistermorgen om bijna half negen uit Groningen vertrokken was, kwam eerst om kwart over vijf in Utrecht aan. Dat had onder meer tot gevolg, dat een huwelijksvoltrek king in Voorburg niet kon doorgaan, doordat de ouders van de bruid van die trein uit hun onmisbare toestem ming niet konden geven. Een aanne mer, die in Den Haag voor vier ton op een werk wilde inschrijven, kon dat voornemen nu niet uitvoeren. In Zwolle had de stationschef het bij zonder druk met het uitreiken van stempeltjes aan militairen, die te laat van verlof in hun garnizoen terug keerden. Vele uitvoeringen en bijeenkomsten konden gisteravond ook geen doorgang vinden, daar artiesten of sprekers niet op tijd ter plaatse waren. Zo bleef het uit 35 personen bestaande gezelschap van de Hoofdstad Operette, dat in de Rotterdamse Schouwburg „Ein Walzer- traum" zou opvoeren, met zijn autobus op de Rijksweg nabij het Haagse Schouw in de sneeuw steken. De pianist Willem Andriessen, die in Veendam een jubi leumconcert zou geven, kon deze plaats ook niet bereiken. De burgemeester van Haarlemmerliede en Spaamwoude, die voor gisteravond een raadsvergadering had uitgeschreven, liet de leden van de raad weten, dat de vergadering werd uitgesteld Zij zouden de tocht naar Halfweg via de onbegaanbare polderwe gen toch niet kunnen maken. Op het Kopje van Bloemendaal, dat in het land bekend is door het sleetje-rijden, ver bood de politie een baan uit te zetten, omdat de situatie te gevaarlijk werd geacht. Afsluitdijk gesloten De verkeersgroep van de Rijkspolitie te Alkmaar deelde in de loop van giste ren mede. dat het verkeer over de weg door de Wieringermeer naar de Afsluit dijk is gesloten. Honderden auto's wa ren op deze weg vastgelopen. De politie bracht de- vastgelopen automobilisten onderdak in café's langs de weg. De ijzel en sneeuwstorm heeft ook het ver keer op de Zuidhollandse eilanden to taal ontwricht. De P.T.T. deelde gisteravond mede, dat ten gevolge van de barre weers omstandigheden de nachtposttreinen niet zouden rijden. Als gevolg daarvan aldus de P.T.T., moest men rekening houden met vertraging in het post vervoer. Moeilijkheden op Schiphol De ondergekoelde regen en de daarop volgende sneeuwstorm, het slechte zicht en de moeilijkheden, welke de piloten ook op andere vliegvelden van Europa ondervonden, hebben gisteren het nor male luchtverkeer op Schiphol ook vol komen in de war gestuurd. Na de lan ding van de Curacao-machine van de K.L.M. om ongeveer 2 uur gistermiddag, is tot negen uur 's avonds alleen nog de Convair van de Pinnair, terugkerend van Londen, omstreeks half zes op de Amsterdamse luchthaven geland. De piloot van dit toestel is in eigen land goed bekend geraakt met landen en starten onder moeilijke omstandigheden. Na de gebruikelijke wachttijd vertrok het Finse toestel op tijd naar Hamburg en Helsinki. De ontreddering, waarin het spoor wegvervoer in ons land gisteren kwam te verkeren, kwam men in de loop van vanochtend weer zover te boven, dat een redelijk vervoer kon worden gewaarborgd. „Wij hebben het weer aardig in de hand", zo zei men bij de persdienst van de Spoorwegen in, Utrecht. Alles gaat nu veel beter dan gisteren toen vertragingen van tien uur helaas geen uitzonderingen wa ren. Om vertraging nog zoveel moge lijk te voorkomen, heeft men op een aantal druk bereden baanvakken trei nen laten uitvallen. Hierdoor voor komt men dat vertraging van een voorgaande trein als een ketting reactie vertraging van volgende trei nen zou veroorzaken. Italiaanse kapitein door lid van bemanning vermoord Een Italiaanse matroos heeft gisteren bekend, dat hij de kapitein van het kor vet Panoma heeft vermoord en beroofd „omdat ik hem haatte". De moordenaar is een 22-jarige seiner, een lid van de bemanning van de Panoma, de vermoorde is de 37-jarige markies Battino Negrotto Cambiaso. Het stoffelijk overschot van Cambiaso werd zondagmorgen in zijn hut aange troffen. Hij was doodgeslagen met een bijl of met een koevoet. Een bedrag van 25.000 gulden bleek verdwenen uit de kluis in de hut van de kapitein. Nadat de honderd leden van de be manning waren verhoord, viel de ver denking op de seiner. Gisteren bekende hU zijn misdaad. „Ik heb het niet gedaan om het geld", zo zou de matroos hebben gezegd. „Ik vermoordde hem omdat ik hem haatte". Luitenant ter zee Cambiaso nam een maand geleden het gezag op de fregat over, dat vorige week met enkele andere schepen de haven van Napels binnenliep om te bunkeren. De dader zal moeten terecht staan voor een krijgsraad op beschuldiging van diefstal en „insubordinatie met dood slag". Op het laatste staat levenslang. Italië kent geen doodstraf. Raab als bemiddelaar Moskou Bonn? (Van onze correspondent in Wenen) De Oostenrijkse kanselier Julius Raab zal op 9 en 10 maart een bezoek aan Keulen brengen, waar een ontmoeting met Adenauer plaats heeft. De West- duitse kanselier zal daar namelijk plech tig als ere-ridder van de Duitse Orde worden op genomen, waarvan de zetel zich in Wenen bevindt. Welingelichte politieke kringen in Bonn en Wenen zijn van mening, dat de twee staatslieden daarbij de gelegenheid zullen waarnemen om onder vier ogen met elkaar te .spreken. Dit gesprek zal ongetwijfeld een hartelijk en openhartig karakter hebben omdat de twee politici zeer goede vrienden zijn en in grote lynen dezelfde politieke opvattingen huldigen. In Bonn ziet men dit bezoek met grote belangstelling tegemoet, omdat men Raab aldaar beschouwt als een van de weinige staatslieden, die de Russen door en door'kennen en die in zekere zin het vertrouwen van de Russen genieten. Aangezien Raab in juni a.s. een bezoek brengt aan Washington en Moskou, is het niet uitgesloten dat Adenauer zijn Oostenrijkse collega zal verzoeken om vooral in Moskou als bemiddelaar op te treden voor het herstel van de Duitse eenheid. In Westdultse kringen be schouwt men Raab namelijk in dit op zicht als buitengewoon bevoegd, omdat het hem gelukt is de Russen tot het Oostenrijkse staatsverdrag te bewegen. In alle geval zal zijn tussenkomst geen openbaar karakter krijgen doch zich angstvallig houden binnen de grenzen van de geheime diplomatie. In een gesprek, dat wij kort geleden met kanselier Raab mochten hebben, verklaarde hij dat men de Russen zeer goed moet kennen alvorens met hen te onderhandelen. Volgens hem is het vol komen misplaatst om met hoogdravende eisen en groot gevolg bij de Russen aan te komen. Men moet de heren in Moskou de eer geven, dat zij als weldoeners op treden, zo verklaarde Raab. Van dit gezichtspunt uit zal zijn interventie waarschijnlijk nog geen rechtstreeks succes op het oog hebben, doch meer een poging zijn om de algemene atmosfeer tussen Moskou en Bonn te verbeteren, waarin dan later concrete vragen inzake de Duitse eenheid ter sprake kunnen worden gebracht. Vandaag laatste bulletin over Churchills toestand Churchill blijft goed vooruit gaan en vandaag zou waarschijnlijk het laatste bulletin over zijn toestand worden uit gegeven. Acht miljoen meer deviezen In tegenstelling tot de vorige weken valt er aldus de weekstaat van de Ned. Bank geen opmerkelijke stijging van goud en deviezen waar te nemen. De toeneming bedraagt ditmaal slechts f8 miljoen. Deze stijging resulteert uit een vermeerdering van de goudvoorraad met f94 miljoen en een vermindering van de netto deviezenreserve met f 86 miljoen. Uit het feit dat de convertibele valuta is ingezakt van f1118 miljoen tot f 1047 miljoen, leidt men af, dat conver tibele deviezen zijn omgezet in goud. Frankrijk, Afrika en liet Westen Gehele Westelijke wereld is verliezende partij Robert Murphy, die namens de V.S. zjjn goede diensten aanbiedt in het Frans-Tunesische geschil, heeft gisteren in Tunis een gesprek gehad met presi dent Bourguiba. Na afloop zei hp, dat dit onderhoud hem een stap vooruit had gebracht en dat hij optimistischer was dan ooit. Bij zijn aankomst was Murphy door demonstranten toegejuicht. In Parijs betoonde men zich overigens minder opgewekt. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, ver klaarde in de Senaat (Eerste Kamer), dat, indien Frankrijk Noord-Afrika ver liest, de gehele Westelijke wereld de verliezende partij zal zijn, Engeland, noch de V.S- zouden in de plaats van Frankrijk komen, als dit land Noord- Afrika zou moeten verlaten. Wanneer Frankrijk Bizerta aan de NAVO moet overdragen, zal het eisen, dat hetzelfde geschiedt met de Engelse bases op Mal ta en Gibraltar, aldus verklaarde minis ter Pineau verder. Hij voegde hier ech ter onmiddellijk aan toe, dat Bizerta Frans zal blijven, ondanks de herhaalde Tunesische eis tot overdracht. Onder luide toejuichingen van de conserva tieve afgevaardigden deelde Pineau mede, dat Frankrijk de Ver. Staten reeds driemaal heeft gewaarschuwd voor fou ten in de politiek ter zake van het Mid den-Oosten, n.l. ten aanzien van het Bagdad-pact, de afkeuring van de En gels-Franse aanval op Suez en de Eisen hower-doctrine. Belangrijke hoeveelheden Amerikaanse wapens, die Frankrijk waren verstrekt krachtens de hulp van de V.S. aan het buitenland, zijn naar Noord-Afrika over gebracht. Dit staat in een gisteravond aan de pers verstrekt uittreksel uit een geheim rapport, dat de vorige week door Amerikaanse ambtenaren aan het Con gres was voorgelegd. Er bestaat tussen de V.S. en Frankrijk een overeenkomst, dat Frankrijk over tollige Amerikaanse wapens, d.w.z. de wapens die dit land niet gebruikt voor de uitrusting van de Franse strijdkrach ten in de NAVO, aan de V.S. moet te ruggeven. De opstellers van het rapport voegen hieraan toe, dat de Franse regering heeft onderstreept, dat het onderscheid tussen de strijdkrachten, die onder de NAVO vallen, en de andere troepen willekeurig is en dat geen enkele uit rusting overtollig is, zolang het land in kwestie deze nog nodig heeft. Advertentie Geesteszieke Franse boer in zijn huis belegerd Een Franse boer, gewapend met een jachtgeweer, heeft maandagochtend zijn boerderij gebarricadeerd en heeft sedert dien de gendarmerie op een afstand ge houden, die opdracht heeft hem naar een inrichting voor geesteszieken over te brengen. Gisteravond had men de boer, Pierre Manent, nog niet in handen. Het beleg begon toen personeel van de inrichting hem met een ziekenauto wilde halen van zijn boerderij bij het dorp Casties-la-Brande in de omgeving van Toulouse. Hij liet hen niet toe en maakte een vesting van zijn woning. Hij begon te schieten, toen gendarmes de deur forceerden na een inleidende aanval met traangas. Een politieman werd ernstig gewond. Een ander, die eveneens was getroffen, bevond zich in de boerderij, toen Manent er in slaagde de deur weer te barricaderen. Later hebben de gendarmes, twintig in getal, hulp gekregen van een pantser auto. Deze wagen reed tegen een muur van de boerderij, waardoor een gat ont stond. Drie gendarmes kropen door het gat in de boerderij, waar zij ontdekten, dat hun collega was gedood. Zij brachten zijn lijk naar buiten. Toen de nacht viel werd de wacht rondom de boerderij be trokken. Het werd mogelijk geacht, dat men het gebouw vandaag in brand zal steken om Manent te dwingen te voor schijn te komen. Vier gevechten in Algerije Vier gevechten, die de afgelopen dagen in Oost- en Midden-Algerije zijn geleverd, hebben volgens de Fransen aangetoond, dat de opstandelingen goed bewapend zijn. Aan Franse zijde sneuvelden 56 man nen, terwijl er negentig werden gewond. De opstandelingen verloren meer dan 150 man. Franse waarnemers zeggen, dat de ge bieden, waar de gevechten werden ge leverd, van Tunesië uit van wapens worden voorzien. Volgens een woordvoerder van het bureau Lacoste, de minister van Algerije, bevinden zich in Tunesië zesduizend op standelingen. Bij hen zouden zich Syri sche en Egyptische instructeurs bevin den. Op twintig km ten zuiden van Tenes (West-Algenje) zijn 24 Franse militairen in een hinderlaag gesneuveld. Acht man wordt vermist. De strijd duurt voort. In het zuiden van Algerije, dichtbij de grens, is een jong Brits echtpaar, dat met een jeep op w.eg was naar Zuid- Afrika, op een mijn gereden. De vrouw werd zo zwaar gewond, dat zij spoedig overleed. De man werd met verwondin gen in een ziekenhuis opgenomen. spit ol spierpijn "AKKERTJES" helpen direct Lustrum Taptoe Delft van 22 t.m. 30 augustus (Van onze Haagse redactie) Voor de vijfde achtereenvolgende maal zal dit jaar in Delft het militair muziek festival Taptoe Delft worden gehouden en wel van vrijdag 22 tot en met zater dag 30 augustus. De generale repetitie vindt plaats op donderdag 21 augustus. Gezien het lustrum zal deze taptoe, waaraan de Nederlandse militaire mu ziekkorpsen in hun gala-uniform deel nemen, ook nog enige andere attracties bevatten. Het aantal zitplaatsen is wederom uitgebreid, zodat iedere avond zeker 6000 personen van het kleur- en klankrijke schouwspel zullen kunnen genieten. PAD» piwiMwui fJ e fl e J VOOR HEDENAVOND Hilversum I (402 m.). VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham- mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram 19.00 Voor de kind. 19.10 Joodsprogr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Schakels, hoorspel. 22.15 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.50-24.00 Soc. nws. in Esperanto. Hilversum II (298 m.). NCRV: 18.00 Idem. 18.15 Boekbespr. 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Orgelconc. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Passieston- de. 21.00 Kamerork. en solist. 22.00 Film beschouwing. 22.10 Strijkork. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport- uitsl. 23.20-24.00 Platennleuws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00-17.45 Voor de Jeugd. AVRO: 20.30 Filmprogr. 21.00-23.00 Eu- ridlce, toneelstuk. VOOR DONDERDAG 27 FEBRUARI Hilversum I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Lichte muz. 11.45 Van de hak op de tak, caus. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz, 13.55 Beursber. 14.00 Tenor en plano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.40 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regerlngs- uitz.: Uitwisselingsprogr. over Italië, ln samenwerking met Radio Nederland We reldomroep. AVRO: 18.00 Nws. 18 15 Lichte muz. 18 45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kind. 19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en sol. (20.55-21.25 Cllnge Doorenbos Jubileert). 22.15 Gram. 22.25 Journ. 22.35 Dansmuz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.25-24.00 Gram. Hilversum II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Idem. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huls vrouw. 9 40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok noodklok. 12.03 Zang. 12 25 Voor de boe ren. 12.35 Land- en tuinbrneded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws 13.20 Planorecital. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Promenade-ork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vlooi en piano. 16.00 Bijbeloverdenking. Zware vliegtuigbom in'West-Berlijn gevonden Bij graafwerkzaamheden in West. Berlijn i£ gisteren een zware Britse vliegtuigbom met vertragingsmechanis. me uit de oorlog gevonden. Daar de bom als zeer gevaarlijk wordt beschouwd, werd dadelijk bevelgegeven dertien flat gebouwen te ontruimen. De bewoners die niet by familie onderdak konden vinden, werden in een school onderge bracht. De bom bracht 500 gezinnen in gevaar. Deskundigen van de politie zou den hedenmiddag trachten het gevaar lijke voorwerp onschadelijk te maken. Kinderen op 't nippertje uit het vuur Voor de tweede maal in drie dagen tyd zyn >n Hengelo enige gezinnen dakloos geworden door brand. Omstreeks half 7 vanmorgen werd mevrouw Veldman aan de Heideweg wakker doordat haar l'/2 -jarige baby schreide. Ze ontdekte toen dak in de keuken een felle brand woedde. Ze greep een jas, holde de slaapvertrekken 1V1 de houten noodwoning binnen en sleurde haar 4 kinderen door de vlam men heen naar buiten, waar haar man i aan het sneeuwruimen was en inmiddels 1 via een raam naar binnen trachtte te j komen. Nauwelijks had het gezin zich in j veiligheid gesteld «f in de keuken ont plofte een gasfles. Direct waarschuwde men ook de tweede bewoner van het houten pand, de heer J. Broekman, die zich met zyn vrouw en kind eveneens op het laatste nippertje kon redden. De woningen brandden geheel uit, van de inboedel kon niets worden gered. De oorzaak is vermoedelijk het in brand raken van ?en kledingstuk dat boven een branden de kachel hing. Een van de bewoners Is verzekerd. BINNENLAND Het Algemeen Nederlands Verbond viert zijn 60-jarlg bestaan op 2 mei ln Den Haag en op 3 mei ln Dordrecht In aanwezigheid van familieleden, vrienden, collega's uit het KLM-vlleger- korps en wljkgenoten uit Schevenlngen. Is gistermiddag op de Algemene Begraaf plaats te Den Haag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de vlieger Koop Mo raal. gewoond hebbende aan de Haring kade ln Schevenlngen, die vorige week woensdag bij een ongeval met een vlieg tuig op het vliegveld van Cairo het leven verloor. De Federatie van Oranjeverenigingen ln Nederland houdt op 4 en 5 Juni ln Dordrecht haar jaarlijkse congres. Hot ge meentebestuur van Dordrecht zal de con gressisten ontvangen en de Commissaris der Koningin ln de provincie Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, zal hen toespreken. Het congres zal zich bezig houden met tal van problemen betrekking hebbend, om. op de viering van de nationale feestdagen. Enkele wijken van Den Haag hebben gisteravond een half uur zonder elektrici teit gezeten door kortsluiting ln een on derstation van het GEB aan de Westduin weg. De oorzaak van deze kortsluiting, die waarschijnlijk niet samenhangt met de weersgesteldheid, is nog niet bekend. Het ballet „Le rendez-vous manque" van Fran<;olse Sagan komt ln maart (uit Londen) naar ons land en treedt op ln Rotterdam. Amsterdam en Den Haag. Blijkens het Staatsblad 77 en het daarin gepubliceerde besluit zal de Loods- wet 1957 en daarmede samenhangende besluiten ln werking treden op 1 maart a.s. Naar de „Amigoe dl Curasao" be- 1 richt, ls op het ogenblik op Curasao de heer Engel, die onderhandelingen zou voe- ren over de oprichting van een televisie- station op Curasao. De plannen zouden 1 zich reeds ln een ver-gevorderd stadium bevinden De heer Engel exploiteert tele visiestations op het eiland Guam, op I Bermuda, In California en op diverse an- I dere plaatsen. I BUITENLAND Miljoenen Britse televisiekijkers heb ben gisteravond een film over een hart operatie gezien. De film vormde een on derdeel van de reeks getiteld „Uw leven ligt ln hun handen". De Britse maatschap pij voor geneeskunst staat zeer kritisch tegenover deze filmvoorstellingen. De Westdultse Industrieel Alfred Krupp von Bohlen ls aan het begin van zijn omstreden rondreis door Australië op de vliegvelden van Melbourne en Sydney uitgejouwd door demonstranten, die pro testeerden tegen zijn toelating tot het land. Ten gevolge van langdurige droogte is op Zuid-Madagascar minstens dertig duizend stuks vee van dorst omgekomen. Te Hlohovec ln Slowakije zijn zes le den van een antl-communlstlsche groep tot gevangenisstraffen van ten hoogste twintig jaar veroordeeld. De groep zou sinds 1949 verscheidene gewelddaden heb ben gepleegd. De 59-Jarige uit Duitsland afkomsti ge schrijver Erich Maria Remarque „Van het Westelijk front geen nieuws" en „Are de Triomphe" - ls gisteren de Brand- ford (Connecticut V.S ln het huwelijk getreden met de 42-jarige Amerikaanse ac trice Paulette Goddard. Het ls zijn tweede, haar vierde huwelijk. Paulette Goddard ls o a gehuwd geweest met Charles Chaplin. Een groep circusartiesten, zangers, dansers en musici is uit Moskou vertrok ken om op te treden voor Russische ge leerden. die op een Ijsschots ln het Noord- poolgebied verblijven. Miguel Sanz, die onder de voormalige Venezolaanse president Perez Jimenez hoofd van de staatspolitie was. en die na dt val van Jimenez een toevlucht had ge zocht ln het gebouw van de Columbiaanse ambassade te Caracas, ls door de Colum biaanse ambassadeur, generaal Tamayo Cortez, aan de Venezolaanse militaire au toriteiten uitgeleverd De uitlevering ge schiedde omdat Sanz van moord, dus een misdrijf volgens het normale strafrecht, wordt beschuldigd. Slechts om politieke redenen vervolgden kunnen zich ln een buitenlandse ambassade aan vervolging door hun regering onttrekken. Abbé Pierre, de Franse priester, die zich het lot van de daklozen ln Parijs en elders in Frankrijk heeft aangetrokken, moet nog enkele maanden in Zwitserland rust houden, doordat een operatie en zijn drukke werk van de laatste Jaren zijn ge zondheid hebben ondermijnd. Honderdvijftig duizend Polen zijn uit de communistische partij gestoten of als lid geschrapt wegens aan activiteit en an dere tekortkomingen. Uitstoting uit de partij een strenge vorm van partijdisci pline kwam ln bijna 21.000 gevallen voor tijdens zuiveringsacties om „baantjes jagers. egoïsten, revisionisten, llquldateurs en conservatieve elementen" van de le denlijsten te voeren. Het Internationale Comité van het Rode Kruis heeft een telegram van het Noordkoreaanse Rode Kruis ontvangen, waarin het aanbod om goede diensten te verlenen ten behoeve van de Inzittenden van het Zuldkoreaanse vliegtuig, dat on langs gedwongen werd ln Noord-Korea te landen, wordt afgewezen. De 34 Inzitten den van het toestel maken het, volgens het telegram, goed. Enkelen van hen wil len terug naar Zuid-Korea. Russische en Chinese geleerden zijn van plan, de rivier de Amoer, die met zijn 5000 km. lengte door belde landen loopt, te bedwingen. Er zal een reeks van zeven tig waterkrachtstations worden gebouwd. Ook denkt men erover, de benedenloop van de rivier zo te wijzigen, dat zij niet meer ln de zee van Ochotsk die vele maanden van het jaar is dichtgevroren uitmondt, maar zuidelijker ln de Japanse Zee. In alle Bulgaarse steden worden com munistische commissies tegen straatschen ders gevormd krachtens een nieuwe wet, die de autoriteiten de bevoegdheid geeft Jeugdige misdadigers naar kampen voor dwangarbeid te zenden, aldus gisteren te Belgrado ontvangen berichten. De maat regelen tegen straatschenderij gaan ge paard met een actie tegen dronkenschap en „Westerse gewoonten", zoals rock 'n roll en het dragen van bepaalde kleding (Overigens ls algemene dronkenschap meer een Oost- dan Westeuropese gewoon te, zie Polen). Onderscheiding jor Oijs Stappershoef (Speciale berichtgeving) Volgens niet tegengesproken berichten, zal aan de bekende televisie-regisseur Gijs Stappershoef o.m. bekend gewor den door de St. Germain-des-pres-uit- zendingen met Tom Manders één van de vier door het Nederlands televi sie-periodiek „Goede ontvangst" inge stelde onderscheidingen worden uitge reikt. Deze prijzen zullen een dezer dagen voor de eerste maal in de geschie denis van de Nederlandse televisie wor den uitgereikt. De jury bestond uit een aantal deskundigen en het Nederlandse kijkerskorps. Ook de vocale groep, die het programma „zeven liedjes voor zaterdagavond" verzorgde, schijnt voor een van de vier prijzen in aanmerking te komen. Deze groep bestaat uit Corrie Brokken. Jetty Pearl, Thorn Keiling, Frits Smienk en Jaap Dubbelboer. Voorts zullen nog twee onderscheidingen worden uitgereikt voor de beste persoon lijke prestatie op toneelgebied en op het terrein van de kleinkunst. De onder scheidingen zullen bestaan uit kristallen bokalen. Overigens zal Gijs Stappershoef de televisie enige tijd de rug toekeren om de regie te voeren van een door Polygoon te maken speelfilm, waarin Tom Dorus Manders de hoofdrol gaat vertolken. Met de opnamen werd reeds een begin gemaakt. Manders zal in deze film een zwerversfiguur uitbeel den, die de wintermaanden in Veenhui- zen doorbrengt. Mede door zijn werkzaamheden voor deze film, en het steeds toenemende radio- en T.V.-werk, zal Tom Manders zijn vermaard geworden cabaret „St. Germain-des-Pres" aan het Rembrandt- plein te Amsterdam eind mei definitief gaan sluiten. WnlidjgS genezen snel met 16.30 Oude muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Instr. septet. NCRV: 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal per spectief. caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken-parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport- ultslagen. 23.20-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Medisch praatje. 20.25 Voordr. over ruimte vaart. 21.15 De zilveren schijf, ballet. Engeland, BBC Home Service (330 m.) 12.00 Voor de scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Meded. 14.15 Gevar. muz. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Opera-aria's. 17.45 Klankb. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19 00 Nws. 19.15 Stad en land. 19.40 Sportber. 19.45 Pianospel. 20.00 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. 22.15 Vragenbeantw. 22.45 Lichte muz. 0.06-0.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. (1500 en 247 in.). 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en mljnwerkersork. 13.00 Verz. progr. v. orgelspel. 13.30 Nws. en Voor de arb. 14.00 Pianospel. 14.15 Ge var. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind. 15 00 Voor de vrouw. Om 15.30 Nws. 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ork. conc. 18.30 Nws. en gevar. muz. 19.00 Gevar. progr. (Om 19.30 Nws.). 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport 20.30 Nws. en hersengym. 21.00 Ge var. muz. 21.30 Nws. en Brievenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.00 Gevar, progr. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.15 Lichte muz. (Om 0.30 Nws.) 0.55-1.00 Nws. Nordivest Deulsolier Rundfunk (309 m.) 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ope- rettemuz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Barok- muz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Ork. conc. 19.50 Kamermuz. 20.35 Hoorsp. 21.45 Nws. 22 10 Dansmuz. 23.00 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10-1.00 Oude muz. Frankrijk, Progr. III (Nat. Progr.) (280 en 235 111.). 12.00 Operettemuz. 13.00 Nws, 14.05 Kamermuz. 14 25 Hoorsp. 16 40 Kamermuz. 17.10 Gram. 17 15 Orgelrecital. 18.00 Kamermuz 20 00 Ork. conc. 23.10 Kamermuz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, (324 en 484 m.). 324 111.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel, 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.10 Schoolradio. 15.30 Planorecital. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Klavecim belrecital met comm. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Gram. 18 30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19 40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.10 Mlssie-klankb. 20.40 Documentair progr. 21.30 Gram. 21.40 Jiddische liederen, 22.00 Nws. 22.15 Int. Radio-Universiteit. 22.30 Viola d'amore en piano of klavecimbel. 22.55-23.00 Nws. 484 111.: 12.00 Gram. 13.00 Nws 14.15 Gram. 14.30 Muz portret. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 30 Zang en piano. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Moderne muz. 22.55 Nws. WOENSDAG (heden) In den Vergulden Turk. N.R.V. Film avond over Noorwegen, 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmavond over Zwitserland. 8 uur nam Rapenburg 8. Lezing Vlro. Spr. mr. J. W A. Hulbregtse. „Benelux Economische Unie." 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr G. E. van Wengen „De Javaanse ga melan". 8 uur nam. Den Burcht. Leldse Bestuurdersbond. Filmvoorstelling „Mandy". 8 uur nam. ('s- middags 2 uur Jeugdvoorstelling „Zwaan kleef aan"). Stadszaal (grote zaal): Concert Hohner- accordeon-orkest met koorbegeleiding. 8 uur nam. Rapenburg 22. Ledenvergadering MIJ voor Toonkunst. 7.45 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. „Litterls Sacrum" „De kinderen van Eduard". 8 uur nam. De Kleine Burcht. Ledenvergadering Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Middelstegracht 3, Maranatha-lezlng. Spr. D. J. Bruyn. 8 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam DONDERDAG Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.15 uur nam. Fris en veelzijdig By de vorige sneeuwval op ons land een week of wat geleden, hebben de cameramannen van het N.T.S.-journaal al laten merken, dat zij gauw en goed door de sneeuw weten te komen, waar anderen blijven steken. Gisteren kregen zij dus een herhaling van zo'n kans om een fris verslag te doen van andersmans narigheid. Dit keer zat het hen echter niet glad, of te glad waarschijnlijk, want wij zagen maar één auto in een sloot. Wat minder spectaculair dus dan de vorige keer, maar toch een goede repor tage. Voor de kijkers was het weliswaar in enkele minuten bekeken, voor de cameramannen bleek die tijd niet te kort geweest om te kunnen laten zien, dat zij het goed hadden gezien, die witte ellende. Voor de rest muntte het journaal, zo als gebruikelijk is, weer uit door veelzij digheid. Er werd aandacht gevraagd voor o.a. plaatselijke folklore in het dorpje Horst en voor de dezer dagen luchtwaardig verklaarde Nederlandse helikopter „Kolibrie", voor het bezoek van Prinses Beatrix aan Paramaribo en voor relletjes bij de uitverkoop in New York, hierbij waren overigens opvallend veel negers gefilmd. Uitstekend van montage en zeer sfeer rijk was vervolgens het Deense filmpje over het in Noord-Jutland gelegen vis sersplaatsje Hirthals, een bijdrage aan de Eurovisiereeks over kleine Europese steden. De hoofdfilm „M 7 verlaat de aarde" had ons tussen het straaljagers- geraas door weinig meer te zeggen. Overigens was het toch wel charmant te zien hoe Engelsen een slechte film maken. Wat kunnen ze dat slecht..-.1 Schouwburg. Kon. Ver. „Litterls Sacrum" „De kinderen van Eduard". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O. R'dame Philharmonisch Orkest. 8 uur nam. Hooigracht. Leger des Hells. Contact samenkomst voor iedereen o.l.v. brlg. en mevr. Ph. van Dalen van Amstelveen. Zuiderkerk: Bidstond voor Ambon. Sprekers ds. H. Heule en ds. Tutnarima. 8 uur nam. VRIJDAG Het Gulden Vlies. Diploma-uitreiking Jonggezel zetters en -drukkers. 8 uur nam. Pieterskerk. Avondgebed. 7.15-7.50 uur nam. Herengracht 34. Ledenvergadering Leld se Smalfilm Liga. 8 uur nam. Rapenburg 6. K. en O.-cursus moderne literatuur. 8 uur nam. Café Aniba. Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 uur nam. Stadszaal (foyer) Anker-modeshow. 8 u. nam. Oud-Hortuszicht. Familie-avond Ned. Chr Beambtenbond. 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antonlusclubhuis. Jaarfeest Speel tuinver. „Om de Doorbraak". 8 uur nam. Luxor-theater. K. en O.-filmserie „Lachen en laten lachen". 4.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O. Popu lair concert Residentie-orkest. 8 uur nam. Schouwburg. Kon. Ver. „Litterls Sacrum" „De kinderen van Eduard". 8 uur nam. Ambachtsschool. Afscheid dhr. D. Scheer 3.30 uur nam. St.-Antonlusclubhuis. Jaarfeest Speel tuinver. „Om de Doorbraak". 8 uur nam. Oegs tg eest (Patronaatsgebouw) t Feestavond Rijnlands Oegstgeester School- ver. 8 uur nam. Wassenaar (Kasteel Oud-Wasse naar) Modeshow Mad. Gies. 3 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. voor Pe dagogiek. Spr. mej. J. Boschma over het schoolmaatschappelijke werk. 8 uur nam. T. Brandsmastraat 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De liefdesroman van een ko ningin". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Monpti". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Terwijl de stad slaapt". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De wonderman" (Danny Kaye). Lido: „Hard tegen hard". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Kex: „De tijger valt aan". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart) De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt tot zaterdagmorgen 1 maart te 8 uur waargenomen door: Te Lelden: Apotheek Reyst, Steens'traat 35. tel. 20136 en te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bei op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 9 1 <b 1 fleg Helsinki geh. bew. no 2 -18 0 Stockholm sneeuw nno 6 -12 8 Oslo half bew. wnw 1 -17 0 Kopenhagen sneeuw n 15 -6 1 Aberdeen onbewolkt nw 12 -2 2 Londen half bew. nnw 6 -1 3 Amsterdam zwaar bew. n 12 -1 0 Brussel sneeuw no 8 -2 19 Luxemburg sneeuw nno 5 -4 9 Parijs sneeuw nw 12 -1 9 Bordeaux sneeuw nnw 8 2 6 Grenoble sneeuwbui nnw 7 3 5 Nice licht bew. windstil 8 4 Berlijn geh. bew. windstil 5 6 Frankfurt sneeuw nnw 7 1 2 München zwaftr bew. wzw 2 6 0 Zürich sneeuw wnw 2 1 4 Genève sneeuw w 12 0 0.1 Locarno sneeuw windstil 0 19 Wenen zwaar bew. z 9 0 Innsbruck zwaar bew. wzw 5 8 0 Rome zwaar bew. z 12 12 0 AJacclo onweer nnw 4 11 4 Madrid licht bew. nno 8 2 0 Mallorca geh. bew. nw 10 11 0 Algiers licht bew. wzw 6 12 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2