SCHEIDSRECHTER STAAKTE WEDSTRIJD ARC-TER LEEDE Jon Konrads verbetert vier wereldrecords de Ook H. Thijssen werd naar kleedkamer gezonden NOORDWIJK SLOEG AANVAL VAN SEMPER ALTIUS AF MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 Ter Leede-aanvoerder weigerde veld te verlaten (Van een onzer verslaggevers) Scheidsrechter Van 't Pelt uit Dordrecht heeft zich zaterdagmiddag genoodzaakt gezien de wed strijd ARCTer Leede te staken. Met nog 32 minuten te spelen vergat Ter Leede-aanvoerder A. van Breda Azn. zich ten opzichte van de ARC'er Piet Borst, wiens spel wel hard, maar toch niet unfair was. De overtreding was dermate ernstig, dat de arbiter slechts één weg openbleef: het verder medespelen aan de Sassemse captain ontzeggen. Van Breda weigerde evenwel het ter rein te verlaten. De heer Van Pelt gaf hem daarop één minuut bedenktijd en waarschuwde hem de wedstrijd te zullen staken indien hij bleef weigeren zich aan de leiding te onderwerpen. Van Hoe men ook over deze incidenten mag denken of tot welke party men ook behoort, ieder zal het met ons eens zUn, dat genoemde Ter Leede-spelers bepaald niet slim gehandeld hebben. Vast staat, dat Thyssen en Van Breda zich tegen over Piet Borst hebben misdragen en dat hun uit het veld zenden op zyn plaats was. Mochten Thyssen en Van Breda de mening toegedaan zyn, dat ook Piet Borst geen zoete jongen is geweest, dan hadden zy hun recht kunnen zoeken by de KNVB. Maar dit gemarchandeer met de arbiter, dit „er op aan laten komen" is niet alleen dom, maar ook sterk te veroordelen. De straf commissie van de KNVB krijgt intussen een zaak te behande len die uniek is in de geschiedenis van beide verenigingen. Indien de procedure normaal verloopt zal - in dien de competitie dit noodzakelijk maakt - Ter Leede de resterende tijd moeten uitspelen met 9 man, terwijl natuurlijk met een 20 achterstand moet worden begonnen. Een vrijwel zeker verloren wedstrijd dus. Boven dien lopen de roodgelen de kwade kans bestraft te zullen worden met twee extra verliespunten, waarnaast dan nog komen de persoonlijke straffen voor Thijssen en Van Bre da. Bovendien staat hierdoor - goed beschouwd - Quick Boys eigenlijk nog slechts één punt van het lands kampioenschap van het zaterdag voetbal af. Overigens was de ontmoeting ARC Ter Leede beslist geen onaangename en zeker in de eerste helft wees niets erop. dat de strijd zo'n onprettig slot zou krijgen. Waarschijnlijk heeft de 2—0 achterstand, de felle tegenstand van de ARC-ers en het stevige spel van Borst teveel gevraagd van de zenuwen der rood-gele bezoekers. Breda handhaafde zijn halsstarrige houding, waar op de heer Van Pelt de wedstrijd bij een 2—0 stand voor ARC voortijdig beëindigde. Reeds eerder in deze ontmoeting was een van de Ter Leede-spelers naar de kleedkamers gezonden, n.l. rechtsback Henk Thijssen. Ook hij had zich ten opzichte van Piet Borst misdragen en ook hij had aanvankelijk geweigerd het terrein te verlaten. Ook in dit geval had de arbiter één minuut be denktijd gegeven. Thijssen had tenslotte eieren voor zijn geld gekozen, Van Breda deed dit niet, met alle nare gevolgen, niet alleen voor hem maar in het bijzonder voor zijn vereniging. Competitie C.K.B. Het was wel een bijzonder slechte dag voor de beide Leidse hoofdklassers, Ons Eiland en Pernix. Pernix ontving op eigen veld het Hardinxveldse Vr'schaar en de verliezer zou in de strüd om de titel niet veel meer te vertellen hebben. De oranjekragen trokken aan het kortste eind en zeer terecht. Buiten nog andere tekort komingen was alleen al het uitermate slechte verdedigen oorzaak van de nederlaag. Niet minder dan 9 doel punten kregen de Leidenaars tegen zich. Drie vóór en zes na rust. Alleen Dick Ottevanger wist voor rust een treffer te plaatsen. Gerard Boter 2 x, Henk v. d. Vegte en Dick Ottevanger zorgden nog voor een redeiyke uitslag, want met 59 mocht Pernix niet onte vreden zijn. Door dit resultaat is R'dam Zuid wel heel sterk favoriet voor de titel geworden met alleen Vr'schaar nog als concurrent. Ons Eiland deed het tegen PKC haast nog slechter. De ruststand was nog aanvaardbaar (12), maar daarna werden de roodbroeken naar een grote 27 nederlaag gevoerd. VES liet geen twüfel bestaan over de zwakte van Tonego en was na de 19—3 zege beslist niet uitgespeeld! ExcelsiorDVO werd afgelast wegens de terreingesteldheid. Vr'schaar 9 15 Ons Eiland 10 6 R'dam Zuid 7 14 Excelsior 6 5 Pernix 8 12 DES 6 4 VES 9 12 DVO 7 2 PKC 9 8 Tonego 9 2 In de le klasse A gaat Or. Nassau nog alle pogingen in het werk stellen om aan degradatie te ontkomen. De Vlaardin- gers boekten een punt en dat was de verrassing van de dag. Het geRjke spel werd n.l. bereikt tegen VEO en dat was een leiyke streep door de rekening van de Voorburgers. Het werd 55. VES 2 onderstreepte zyn bedoelingen met een 83 zege op ODI. Voor de andere Haag se ploeg, Ijsvogels, eveneens succes. Na 12 achter by rust wonnen de vogels met 43 van Warmond. Uit de stand blijkt hoe belangryk die winst was. VES 2 9 16 Ijsvogels 8 7 VEO 9 14 Warmond 10 7 TOP (R'dam) 8 13 Pernix 2 7 9 DES 2 10 8 ODI Or. Nassau VEO 2 In 2A ging alles volgens plan, behalve het afgelasten van DES 3—VES 4. De Delftse velden schynen nog steeds de slechtste van de bond te zyn! Fiks kwam op 81 tegen Tempo en hoewel het Sassenheimse TOP het niet onver- diensteiyk deed verloor het met 36 van Velocitas. Niet bepaald een wapen feit van de Leiderdorpers. Fiks 8 16 VES 4 6 4 Velocitas 7 12 Tempo 7 4 TOP (8.) 7 6 Warmond 7 0 DES 3 4 4 KVS bevestigde in 2B zyn leiders plaats met een monsterzege op Fiks 2 Maar liefst met 140. Fluks bleef vrij stevig op de derde plaats door een 51 winst op VES 3. KVS 8 14 Pernix 3 6 4 Ons Eiland 2 6 10 Ijsvogels 4 2 Fluks 9 10 Fiks 2 7 0 VES 3 6 6 Uitslagen: Hoofdkl. West: PernixVr'schaar 59, VES—Tonego 103, Ons EilandPKC 27; ExcelsiorDVO afgelast. le kl. A: VES 2—ODI 8—3; VEO—Or. Nassau 55, IjsvogelsWarmond 43 2e kl. A: Fiks—Tempo 8—1, TOP (S.) —Velocitas 3—6, DES 3—VES 4 afgelast. 2e kl. B: KVS—Fiks 2 14—0; Fluks— VES 3 5—1. Het incident wordt zowel van de zyde van Ter Leede als van ARC diep be treurd. De verhouding tussen beide ver enigingen is. zo verklaarden ons de he ren Vos en Verschuur, resp. van Ter Leede en ARC. altyd byzonder prettig geweest en is dat nog. Over de wedstrijd kunnen we kort zyn. Ter Leede was steeds iets sterker en overwegend in de aanval, maar de uit vallen van ARC waren levensgevaariyk. Reeds na een kwartier spelen slaagde invaller Spierenburg erin doelman De Vries het nakyken te geven en na 30 minuten trof genoemde speler opnieuw de roos. Aan de andere kant had een ko gel van Gerrit Harskamp het houtwerk getroffen. Bovendien weerde Van Oos ten in het Alphense doel zich voortref- feiyk. Na de hervatting lanceerde Ter Lee de opnieuw een fél offensief en kreeg ARC de duimschroeven aan. De ver diende Sassemse treffers konden elk ogenblik verwacht wordenmaar het doelpunt kwam byna weer aan de andere kant. Het was. dat de ARC-er Spierenburg op de Ter Leede-doellyn ten val was gekomen en daardoor zeer tegen wil en dank het schot stopte, dat zijn ploeggenoot Pim Noomen op het roodgele doel losliet en dat zeker raak zou zyn geweest. Daarna volgden in snel tempo de in cidenten en stuurde de heer Van 't Pelt beide ploegen naar de kleedkamers. On geregeldheden deden zich na afloop ge lukkig niet voor. Vierde klassers zoterdagvoetbril Lisser Boys verloor ran C.SCA In de vierde klasse A heeft Noordwyk de aanval van concurrent Semper Altius, zy het met enige pyn, goed opgevangen. De stryd tussen beide titel-kandidaten eindigde met een I1 spel en daarmee handhaafden de Noordwykse roodbroeken hun 3 punten voorsprong op de Hagenaars. Minder goed verging het Lisser Boys in de vierde klasse A van district West 1. In de strud om de leiding van deze klasse, tegen CSCA, verloren de Lissese zwartwitten met 24 en dat stelt hun aanspraken op het kampioenschap op aanzieniyk losser schroeven. NoordwykSemper Altlus Een groot aantal belangstellenden woonde deze voor beide partijen belangrijke wedstrijd by. Noordwyk had vrij veel tyd nodig om de zenuwen de baas te worden en toen spil Salentijn een bal niet onder controle kon krijgen, scoor de de Haagse aanvalsleider, i0. Noord- wijk zette hierna alles op de aanval, maar tot tweemaal toe stond het hout werk een doelpunt van de roodbroeken in de weg. Ook na de hervatting speel de Noordwijk sterk offensief en moest de Haagse defensie alle zeilen byzetten om doelpunten te voorkomen. Dat ge lukte de Haagse verdedigers tot 18 mi nuten voor liet einde. Toen kopte A. v. d Lippe de gelykmaker in de touwen. In de resterende tyd liep Noordwyk storm op het Haagse doel en het scheel de maar een haar of v. d. Lippe had ook nog het winnende doelpunt op zyn naam gebracht. Zijn harde schuiver, drie minuten voor tijd. suisde echter rakelings langs het S A.-doel. KoudekerkRCL Het rammelde deze middag in de Koudekerk-ploeg over de gehele linie. Leiderdorpse doelpunten bleven echter aanvankeiyk uit. dank zij de wyze waarop Piet de Jeu verschil lende malen redding bracht. Na een half uur werd het door Luik evenwel toch 0—1. In de tweede helft, die werd byge- woond door Leiderdorps burgemeester, bleef de Koudekerk-defensie het ant woord schuldig op de felle RCL-aan- vallen. Door Luik werd het 03. waar op de Koudekerk-midvoor 13 scoorde. Even kwam er opleving by de thuis club, maar tot een treffer bracht men het niet meer. Aan de andere kant moest doelman Van Dyk nog tweemaal de gang naar het net maken. Luik en Oosterom waren de fabrikanten van deze RCL-doelpunten: 15. LeidenKatw ijk De thuisclub nam na vyf minuten spelen door G. v. d. Kwaak de leiding. Katwijk was even wel niet de mindere. De bezoekers gooi den het spel goed open en dat leidde in de 40ste minuut tot de gelijkmaker, welke treffer gescoord werd door C van Duyven voorde. Na rust was Katwijk overwegend ster ker, maar de afwerking van de aanval len geschiedde te traag, terwyl boven dien het schieten zwak was. Leiden greep de zege in de vyf tiende minuut, toen Heshusius uit buitenspelpositie scoorde: 2—1. Protesteren hielp niet Rijnsburgse Boys brak niet mei traditie (Van een onzer verslaggevers) De traditie wil dat RUnsb. Boys op Duinhorst, het domein van Schevenin- gen Holland Sport, niet tot winst kan komen. De geelzwarten konden ook za terdag met deze voor hen ongewenste traditie niet breken, want ze leden een kansloze 30 nederlaag, waarmee aan hun lange overwinningen reeks een einde kwam. Er is geen sprake van dat deze overwinning niet aan de Duinhorsters toekwam, want ze waren ditmaal veruit de beste ploeg. Het was echter jammer dat ze hun heil te veel zochten in hard spel, waarvoor de meeste RRnsburgers een heilig ontzag hadden. Jammer was het ook dat de overigens goed leidende scheidsrechter v. d. Berg te lankmoedig optrad tegen dit spel, waardoor veel van de toch -wel aantrekkelijke wedstrijd verloren ging. De thuisclub begon al dadeiyk met een fel offensief, waarmee de geel zwarte defensie het pioeiiyk te stellen kreeg. Maar voorlopig konden v. d. Sleet en zijn makkers de zaak nog wel redden al moesten ze daarby menige corner weggeven. Toch werd het al gauw dui- deiyk dat de druk te zwaar zou worden, omdat de thuisclub niet van zins was het wat rustiger aan te doen, terwyl de Rynsburgse aanvallers maar sporadisch tot tegenaanvallen kwamen, die boven dien nog niets om het lijf hadden. De zesde corner op het doel van de geelzwarten werd hen noodlottig, hoe wel dat niet eens nodig was geweest. Wel kwam de bal goed voor het doel, maar het schot dat daaruit volgde zou zeker zyn naast gegaan. V. d. Gugten vond echter biykbaar, dat de thuisclub nu maar eens loon naar werken moest hebben, want geheel onnodig bewerkte hy de bal met de hand. Strafschop dus, hetgeen voor Meere, die de strafschop nam een dankbare kans betekende, die ook prompt werd benut. Er was nog niets voor de bezoekers verloren, maar ze slaagden er toch niet in de S.H.S.- druk wat te verzachten en toen dan ook niet lang na de eerste treffer de thuis club met een fraaie open aanval, de Rynsburgse defensie helemaal uiteen trok was het opnieuw raak. De links buiten zette uit die razendsnelle aan val de bal knap voor juist binnen schot, bereik van de toesnellende Hofland, die met een prachtig schot keihard inschoot. Met deze stand kwam ook de rust. Na rust werd het al snel onvriende lijker. omdat de Rijnsburgers energieke pogingen in het werk stelden de achter stand in te lopen, hetgeen door de thuisclub werd getracht te verydelen. Dit ging echter lang niet altyd even correct en daarom legden de geelzwarten zich al vryspoedig by de onvermydelyke ne derlaag neer. Toch duurde het nog tot 10 minuten voor tyd voordat de Duin- Jiorsters zich definitief in veiligheid konden stellen. En daardoor was nog een.misverstand in de geelzwarte achter hoede nodig. V. d. Sleet speelde terug op zijn doelman, maar te zacht en de snel tussen beide komende De Mos kon toen gemakkeiyk van deze fout profite ren. Met deze 30 stand kwam ook het einde. In een race De laatste dag van de Australische zwemkampioenschappen in het Olympisch zwembad van Melbourne heeft maar liefst zes nieuwe wereldrecords opgeleverd. De 15-jarige wonderzwemmer Jon Konrads nam er vier voor zijn rekening; Dawn Fraser, Olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag, verbeterde twee records. Op de 1650 yards zwom Konrads een fantastische race, vrywel zonder tegen stand. In prachtige styi legde hy de af stand af met het ongelofeiyke gemid delde van iets minder dan 1.10 per 110 yards. Het talryke publiek begreep uit de tussentyden, dat de jeugdige Jon op weg was naar een byzondere prestatie Luid aangemoedigd en met grote geest drift werd de aankondiging, dat hy de 880 yards in 9 min. 14.5 sec. had afge legd, ontvangen. Het betekende, dat Jon Konrads met deze tussentyd de wereldrecords op de 880 yards en de 800 meter, die hy zelf met 9.17.7 in bezit had, verbeterd had. Even leek het of het ritme Iets ver slapte en men begon zich aan de kant af te vragen of Konrads zich soms teveel had ingespannen om een goede tyd op de halve myl te maken. Maar op de laatste banen bleken er nog reserves voldoende aanwezig te *Un voor een formidabele eindspurt. Met 17 min. 28.7 sec. werden het wereld record op de 1500 meter en de limlet- tijd op de 1650 yards ruim verbeterd. Kussen voor wereldrecordhouder Jon Konrads. Van links naar rechts: Dawn Fraser. Jon Konrads en Ilsa Konrads. (teiefoto) Het record op de 1500 meter stond sedert de Olympische Spelen met 17.52 9 op naam van de Amerikaan Georrre Breen, de limiettyd op de 1650 yards <1508.76 meter) was aoor de FINA op 17 59.2 gesteld. Na Murray Rose (Austr.) en Georce Breen is Jon Konrads de derde zwemmer ter wereld, die de 1500 meter binnen de 18 minuten aflegde. Byna even sensationeel was de wfire waarop Dawn Fraser de wereldrecords op de 200 meter en 220 yards verbeter de. Zy legde de 220 yards af in 2.11.7 en bleef daarmee dus precies 3 sec. onder de bestaande records, die zU op beide afstanden met 2.17.7 sedert 12 dagen op haar naam had staan. Slechte wedstrijd tegen RVVH Verkeerd terugspelen bracht Q. Boys opnieuw in het nauw (Van een onzer verslaggevers) Wat vorige week in Sassenheim tegen Ter Leede gebeurde, gebeurde zaterdag op Nieuw Zuid in de wedstryd Quick BoysRVVH opnieuw: een verkeerd terug gespeelde bal werd oorzaak dat het er wéér benauwd ging uitzien voor Quick Boys, want wéér ging de magere 10 voorsprong hierdoor verloren. Dat gebeurde een kwartier voor het einde van deze door de thuisclub meer dan slecht gespeelde wedstryd. Gelukkig voor de KatwRkers viel er vrR snel na dit Ridderkerkse doel punt een treffer aan Katwykse zRde, zodat de ontmoeting toch nog de voile winst opleverde. Keeper De Pleyt van Semper Al tius wordt zwaar op zijn huid ge zeten door de Noordwijkers Pas- schier en Haasnoot. Lisser BoysCSCA De Amster damse midvoor Voltman was een ware nachtmerrie voor de Lisser defensie. Op de meest verrassende momenten dook hy voor het doel op en hy scoorde vier doelpunten. Niettemin opende Lis ser Boys door Gys Hagen de score, maar in de 35ste minuut, toen doelman War merdam de bal niet klemvast kon krij gen, kwam CSCA weer naast de Lis- senaren ,die in de eerste minuut na de hervatting, door Steyn, opnieuw aan de leiding kwamen. Toen Voltman echter enkele minuten later weer gelyk maak te was dit teveel voor de thuisclub, die het spel uit handen moest geven en toezien hoe Voltman de stand op 24 bracht. Warmerdam stopte bovendien nog op keurige wyze een strafschop. De zege van CSCA was verdiend en de Boys feliciteerden hun tegenstanders na af loop dan ook spontaan. VWSDe Lier Het begin was voor de thuisclub, maar de snelle Arnoldus op de linkervleugel, die vele mooie voor zetten afgaf, had géén spelers by zich om de kansen te benutten. De Lier moest zich stug verdedigen, maar doel man Beyshuizen was er goed in en hield zyn doel potdicht. Na 12 minuten on dernam De Lier een tegenaanval over links. Midvoor De Groot passeerde han dig enkele spelers en gaf het leer aan de vrijstaande Groeneveld, die een tam schot loste, dat Veerman wèl stopte, maar toch verdween de bal via zyn handen in het net: 01. De ..wolmen sen" waren hierna sterker, maar verder i dan enige corners kwamen zy toch niet. Éénmaal had Arnoldus byna gescoord, maar de afgevuurde kogel stopte Beys huizen fraai. De Lier bepaalde zich tot snelle uitvallen, meestal geleid over de goede rechtervleugel v. d. PlasPouwe. maar Huug Kok c.s. wisten (voorlopig) stand te houden. Toch kwam 02. Linksbuiten Groeneveld gaf een afge meten voorzet en v. d. Plas was er als de kippen bij om met het hoofd te sco ren. VWS zette de tweede helft in met een fel offensief, maar doelman Beys huizen stopte alles. Vele malen tippel de de VW8-aanval vooral Arnoldus Zoals reeds gezegd: de wedstryd wasi het aankijken nauwelyks waard. Het' harde RVVH was er van de aanvang op uit het spel van de Katwykers af te breken en de technisch toch veel betere blauwwitten liepen, door het veel te traag afgeven van de bal, braaf in de Ridderkerkse valkuil Van de wedstryd valt weinig te ver tellen. Quick Boys liep hard van stapel en had in korte tyd reeds zeven corners op het RVVH-doel genomen. Er deden zich enkele spannende momenten voor het Ridderkerkse doel voor. maar voor de rest had stopper In 't Veld de Kat wykse voorhoede in zyn zak. Naarmate de eerste helft verstreek kwamen de bezoekers meer in de aanval en keeper De Hollander kreeg méér en moeilijker werk dan zijn collegtt aan de andere kant, waarbij de lat de Kat wykse doelman nogal eens te hulp kwam. Van Rooyen raakte geblesseerd en werd vervangen door v. d. Plas. Deze invaller was het zowaar, die een hoge en mooie voorzet van De Hoed inkopte: Schoolvoetbal Gedurende de a s. paasvakantie or ganiseert de Afdeling Leiden van de KNVB in samenwerking met de Ge- meenteiyke Schoolsportcommissie te Leiden wederom schoolvoetbalwedstry- den. De wedstryden worden gespeeld in Alphen a. d. Ryn, Katwyk, Leiden. L'sse en Noordwyk en wel op dinsdag en woensdag 8 en 9 april a.s. Gespeeld wordt in drie groepen: A. Lagere scholen; B. Juniores en C. Seniores. Deze laatste groep speelt om de Leidsch Dagblad-wisselbeker Inschryvingen worden tot uiterlijk 18 maat ingewacht aan de volgende adressen: Voor de wedstrijden te Alphen a. d Rijn: de heer W. M. Offringa, Mar- thastichting. Katwyk aan Zee: de heer A. van Bie zen, Rynmond 93. Leiden: de heer A. van Schie, Deutz- straat 3. Oegstgeest; de heer W. van Weizen. Stieltjesstraat 19. Leiden. Li>se: de heer C. Strik. Herenweg 262 Noordwijk aan Zee: de heer A Mooye- kind. Irenestraat 23 De finalewedstryden van het Leidse toernooi worden gespeeld op donderdag 10 april Het eindtoernooi wordt gespeeld op zaterdagmiddag 12 april. in de opgezette buitenspelval en zo doende bleven doelpunten uit. De Lier deed het beter, want bij een tegenaan val betekende het schot van v d. Plas 03. waarmee tevens de zaak rond was. Het verdiende tegenpunt voor VWS bleef uti en zo vertrokken de gasten met een geflatteerde overwinning naar huls. 1—0. Daarna staat er een hele tyd niets op ons aantekenboekje. Eerst een kwartier voor tyd, toen Schonenberg een shownummer wilde weggeven, in de knoei geraakte en te rugspeelde op De Hollander, hetgeen mislukte, konden we weer gaan schrR- ven. Want daarmee kwam de 11 stand op het bord. Gelukkig voor Quick Boys Joeg Dick Zuyderduin, die de plaats had ingeno men van de geblesseerd geraakte Nieu- wenhuizen, een van de RWH-paal terugspringende bal in de touwen: 21. De stemming in het veld werd daarna onvriendeiyk. Arbiter Schalks trad te lankmoedig op tegen sommige RVVH- spelers. Uit een strafschop wegens hands schoot Arie v. d. Oever tenslotte de 31 stand op het bord. Damkampioenschap Het finaletoernooi om het persoonlyk damkampioenschap van Nederland is dit weekeinde voortgezet. De uitslagen luiden: Ansems-De Kluyver 2 0; Rozenburg - Dukel 1—1; Van Dyk-Jurcka 1 1; Edink Keiler 0—2; Van der Sluis Drenth 2—0; Huis man Boer 2—0; De Vries Bom 0—2; Keiler Roozenburg 1 1; Boer -Ansems 2—0; Jurcko—De Kluyver 0—2. De stand na de twaalfde ronde is: 1. ir. G. E. van Dyk 16 punten uit 11 par ty en; 2. R. C. Keiler 15 (11); 3. W F van der Sluis 14 (11); 4 W. Rozenburg 13 (11): 5. J. M. Bom 13 (12); 6 W Huisman 11 (10); 7. B Dukel 11 (11); 8. J. H. Ansems 10 (10) 910. J. J. de Vries en J. H. de Kluyver. ieder 10 (11); 11. J. Edink 9 (9): 12. S Boer 9 (11); 13: O Drenth 8 (12); 14 L. Anderson 7 (10); 15. D. J. Jurcka 6 (11). BRIDGE. Nederlandse bridgers wonnen van de Belgen De tweedaagse bridge-wedstryd tus sen de landenteams van Nederland en België, die zaterdag en zondag in Den Haag werd gespeeld, is geëindigd in een 73 zege voor de Nederlander* Het Nederlandse A-team speelde gelyk tegen België A (78 tegen 77 matchpunten» en won van België B (86 tegen 78 match- Êunten); het B-team versloeg zowel elglë A (82 tegen 55 matchpunten) De Nederlandse dames verloren met 105 tegen 136 matchpunten van de Bel gische dames. De voetbalwedstrRd tussen Feye- noord en Red Boys (Luxemburg) 'die woensdag a.s. voor de Vriendschapsbeker te Rotterdam zou worden gespeeld is. in verband met de gesteldheid van het ter rein, uitgesteld tot woensdag 12 maart. Reserves KJNVB ZATERDAGVOETBAL RES. 2e KLASSE Rijnsb. Boys 2Quick Boys 2 30 RES. 3e KLASSE A RUL 2Oroas 2 43 Zaterdagvoetbal Uitslagen standen 2e KLASSE Excelsior M—SSS afe. Hoogvliet's-Graivenz. SV 2l ARCTer Leede gestaakt by 2-0 stand Quick Boys—RVVH 3—1 Kozakken BoysVVGZ afg. Quick Boys 15 11 2 2 24 48—17 Ter Leede 14 8 4 2 20 49—21 Excelsior M. 14 6 3 5 15 36—29 's-Orav. SV 15 6 3 6 15 22—27 Hoogvliet 13 5 4 4 14 29—22 ARC 14 5 3 6 13 24—37 RWH 13 3 3 7 9 20—28 WGZ 13 3 3 7 9 25—42 Kozakken B. 10 3 2 5 8 22—27 SSS 13 2 3 8 7 17—42 In deze stand is de gestaakte wed stryd ARCTer Leede niet opgenomen. 3e KLASSE A SHSRynsb. Boys 30 Ornasl'apelle 33 MonsterExcelsior P1U NSWSport lust 2—1 Gr. LlndtZwart Wit afg. NSW 16—26 Gr. Llndt 14—12 Zwart Wit 15—22 Capelle 15—11 Ornas 1619 Excelsior P 16—11 Monster 15—18 SHS 16—11 Rijnsb. B. 16—17 Sportlust 15—3 4e KLASSE A OogstgeestDEVJO afg. KoudekerkRCL 15 NoordwRkSemper Altius 11 RASRouwkoop afg. VWS—De Lier 0—3 Noordwyk 15—24 Die Haghe 15—13 Semp. Alt. 15—21 VWS 14—12 Koudekerk 15—19 DEVJO 15—10 De Lier 1518 Oegstgeest 15—8 RCL 1315 Rouwkoop 146 RAS 14—14 4e KLASSE B HVOZVV 9—2 JAC—TOGR afg. RCVUnicum 22 SpiritSV '35 afg. ^eidenKatwyk 21 HVO 15—23 Lelden 15—13 JAC 14—20 Spirit 14—12 Unicum 14—20 ZVV 16—9 TOGR 12—16 Katwyk 15—7 SV '35 14—16 RCV 13—5 GWS 12—13 De KWB beschouwt de indertyd ge staakte wedstrijd ZVVLeiden voorlo pig als met 30 gewonnen door ZVV. Mocht de stand sulks noodzakelijk ma ken daai zal de resterende tijd van d*ze ontmoeting worden uitgespeeld, uiter aard te beginnen met mo 3—0 voor sprong voor ZVV. WIJ hebben deze cor rectie in de standenlyst aangebracht- te KLASSE A (WEST 1) Tebfonia—SVOW »fg. Lisser BoysCSCA 2I Zandv M.Kromhout tI VI. en VaardigKinhrim afg. OSCA 1423 Kromhout 1413 Lisser Boyj 14—21 Zandv. M 13—8 VI en Vrd. 13—17 SVOW 14—7 Kinhelm 14—16 Telefonla 11—! PVWA 13—14

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5