i bandrecorders! Nü kunt U nog fijGTVOET MANNEQUIN VOOR BETERE HOUDING j „De kinderen van Eduard" Prinses Margaretlia zou zich met Robin Douglas-Home verloven Kerkelijk Leven Prinses maakte kennis met de heersers uit de binnenlanden Enige vereenvoudiging van het ingewikkelde belastingreeht In Randstad komt wereldstad met eigen Nederlands karakter 298 - 498- Heus de schoonmaak A. DE WIT'S handelshuis net meisje L. v. GEELEN j VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 Begin volgende maand zon deze neef van Engelse graaf naar Stockholm komen Bezwaren tegen romance zijn vervallen Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft zijn kleindochter Prinses Mar- garetha toestemming gegeven in het huwelijk te treden met Robin Doug- las-Home, neef van de graaf van Home, aldus meldde het Stockholm- se „Aftonbladet" gisteren In Stock holm gaan geruchten volgens welke binnenkort een verloving bekend zal worde,n gemaakt. Het Zweedse hof heeft gisteravond in een communiqué bekendgemaakt, dat Robin Douglas-Home in het be gin van maart te Stockholm wordt verwacht, bij welke gelegenheid hij Prinses Margaretha zal ontmoeten. Er werd niet van een. verloving ge rept. Hij zou Stockholm bezoeken om een studie te maken van de grote Zweedse drukkerij-uitgeverij Esselte. Volgens Aftonbladet heeft de Zweedse premier, Erlander woensdag tijdens zijn verblijf in Engeland het huwelijk met Koningin Elizabeth be sproken. Robin Douglas-Home, nu 26 jaar, heeft het vorige jaar officieel naar Prinses Mar gar etha's hand gedon gen, maar toentertijd oordeelde het Zweedse Hof, dat zijn positie als pianist in een hotel hem onvoldoen- FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen: Bouhuysvan Gulik, d„ Amsterdam; KoenigsHers, z„ Wage- ningen; Van der Vorm—Uyterlinde, d„ Werkendam: Brusselmanvan Voorst van Beest, z.. Loenen; IrikFeist. d„ Lower Hutt (Nw. Zeeland). Overleden: N. F. van der Wijk. m... Den Haag: T. van Gemert. m., 52 j„ Den Haag; E. de VriesKalf. vr., 71 j.. Scheveningen: M. C. la Fontaine— Brunet de Rochebrune, vr., 92 j., Den Haag; R. Rode, vr., 78 j„ Den Haag; jhr. H. G. M. van Such telen. m„ 42 j„ Amersfoort; W. A. M. HulsewéBent- fort, vr., 87 j„ Arnhem; M. H. Maijer, m., 65 j., Amsterdam; M. E. Keijser— Wille, vr., 74 j„ Huizen; A. M. A. Pee- ters, m., 56 jSchiedam; J. M. Guit- tartvan Weel, vr., 82 j„ Bilthoven; dr. E. P. Wegener, vr 49 j., Apeldoorn. N. G. J. VAN SCHOUWENBURG OVERLEDEN. Hedenmorgen is in Den Haag over leden de heer N. G. J. van Schouwen burg. sedert de oprichting in 1945 direc teur van het. persbureau der N.H. Kerk. De heer Van Schouwenburg werd in 1902 te Amsterdam geboren. Hij was een zoon van de Amsterdamse predi kant ds. N. van Schouwenburg. Hij was oorspronkelijk in de handel werkzaam, daarna was hij secretaris van de alge mene Maatschappij voor Jonge Mannen te Amsterdam en tal van jaren alge meen secretaris van de Nederlandse Zondagsschoolvereniging. In 1945, na de bevrijding .trad hij op als directeur van het toen gestichte Hervormd Persbu reau. In de oorlogsjaren is de heer Van Schouwenburg secretaris geweest van verschillende synodale commissies, o.a. die voor de kerkweek en voor de oplei ding voor kerkelijke mede-arbeiders. Voorts maakte hij deel uit van de re dactie van Hervormd Nederland. Het stoffelijk overschot zal dinsdag worden begraven. NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardlnxveld A. J. Wijnmalen te Maartensdijk. Benoemd tot voorgange- van de Evangelisatie te Hol landse Rading J. Ley, kand. te Rotterdam. Beroepen te Wlssekerke (toez.) C. van der Leeden te Hazerswoude. Bedankt voor Ouddorp (Z.-H.) G. M. van Dieren te Ede. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Veen (N.Br W. Hage te Nunspeet en H. RIJksen te Vlaardingen. DE VROUW IN HET AMBT De classis Brielle van de Ned. Herv. Kerk heeft in haar jongste vergadering uitvoerig gesproken over de. voorstellen van de Generale Synode inrake de toe lating van de vrouw tot het ambt van ouderling en diaken en de dispensatie voor het ambt van predikant. Het voor. stel werd in zijn geheel verworpen met 30 tegen 9 stemmen. de in staat stelde de 23-jarige Prin ses te onderhouden. Maar inmiddels is Douglas-Home directeur van een maatschappij geworden en daarmee I zou de tegenkanting zijn verdwenen. Prinses Margaretha heeft in 1952 op een school in Beaconsfield Engels gestudeerd. In 1956 reisde zij op nieuw uit Zweden naar Engeland om in Londen „haar Engels op te ha len". Bloemlusttentoonstelling in Lisse De tweede Bloemlust-tentoonstelling in de H.B.G.-hallen te Lisse zal gehou den worden van 25 februari tot en met 1 maart a.s. Aan deze bloemenexpositie zal een mechanisatietentoonstelling wor den verbonden, die vooral voor de vak mensen van belang is. Er zal een uitge breid sortiment hyacinten, tulpen, nar cissen en diverse kleinere bolgewassen te zien zijn. Evenals andere jaren zal ook nu weer vele bijzondere soorten bloemen kunnen bewonderen, die reeds ver voor de „normale" tijd in bloei zijn getrokken. Zowel voor de vakman als voor de liefhebbende leek zal er veel te genieten zijn! De inzending van het proefstation zal laten zien wat met de laatste wetenschappelijke vindingen in de cultuur bereikt kan worden. De gehele tentoonstelling beslaat een oppervlakte van 2400 m2. De opening geschiedt dinsdag a.s. om 11 uur door de voorzitter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. Pelgrimage —ar Engeland Evenals het vorige jaar zal van 22 tot 26 maart wederom onder auspiciën van het Oorlogsgraven Comité te Amster dam en de Oorlogsgravenstichting te 's-Gravenhage, een reis naar Engeland worden georganiseerd, teneinde nabe staanden van aan de oorlog ten offer gevallen, in Engeland begraven, Neder landers gelegenheid te geven tot graf- bezoek. Als bewijs van haar erkentelijkheid voor de gastvrijheid die sinds de bevrij ding door het Nederlandse volk wordt geboden aan duizenden Britse nabe staanden, die de graven van hun geval lenen in ons land komen bezoeken, stelt „The British Legion" dit jaar de Neder landse familieleden van hen, wier gra ven in Londen, Northumberland, Mai denhead en Brookwood liggen, hiertoe geheel kosteloos in staat. Een groep van ongeveer 50 nabestaanden zal hieraan deelnemen. In het Surinaamse oenvoud Na een fantastisch mooie nachte lijke tocht over de Cotticarivier, dwars door het oerwoud met hier en daar enkele bosnegerdorpjes aan de oever, bracht kapitein Ekholm Prin ses Beatrix en haar gevolg naar Moengo, waar gisteren in de vroege morgen werd gemeerd. De Prinses was niet van de reling iveg te krij gen geweest, zo boeide haar de pracht en schoonheid der natuur. Prinses Beatrix ontbeet nog aan boord vaji het schip en begaf zich daarna aan wal. Zij bracht een bezoek aan de bau- xietondomeming van de „Surinam Alu minum Cy". Voorts bezocht zij een kleu terschool te Moengo en het gezin van DS. D. ZWART OVERLEDEN 1 Te Andijk is onverwacht overleden ds. I D. Zwart, predikant by de Geref. Kerk I aldaar. Ds. Zwart werd 22 juni 1900 te Oosternijkerk in Friesland geboren In 1928 aanvaardde ds. Zwart het pre- dikambt te Oude Mirdum. In 1932 ver- trok hij naar Aalten, om in 1937 intrede te doen te Utrecht. In 1944 werd hij pre dikant te Halfweg en in 1953 verbond I hij zich aan de kerk van Andijk. Beginselenwet in Tweede Kamer Geen beroep meer op geheimhouding (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren een aanvang gemaakt met de behandeling van de wet, waarmede wordt gestreefd naar enige vereenvoudiging van het in de loop van tientallen jaren zeer ingewikkelde en onoverzichtelijk geworden belastingrecht. Het is een algemene wet, die als fundament van het belasting recht zal gelden voor de heffing van alle Rijksbelastingen (met uitzondering van invoerrechten en accijnzen). Wanneer deze algemene wet als basis tot stand is gekomen, zal worden overgegaan tot een algemene herziening van de heffings- wetten voor de diverse belastingen, waaHn dan ook financiële wijzigingen kunnen worden aangebracht, die voor bepaalde belastingplichtigen verlichting kunnen betekenen. een der arbeiders on de onderneming. Zy dronk bier met de 21-jarige Creoolse huisvrouw Tileman een kopje koffie en speelde even met het tweejarige zoontje. Uitvoerig liet de Kroonprinses zich over alles voorlichten, vooral de omstan digheden, waaronder de mensen leefden en werkten, hadden haar bijzondere be langstelling. Per auto ging het 's mid dags eerst door de roodbestoven erts terreinen en door dor landschap, maar gelukkig kwam na enkele kilometers de tropische flora weer terug. Bij Moengo- tappoe, een bosnegerdorpje, werd even gestopt. Kapitein Abente stond daar met Boslandcreolen, zoals deze mensen hier tegenwoordig worden genoemd, op gesteld. Nadat zij hun opwachting had den gemaakt'bij de Prinses werd de tocht voortgezet. En zo ging het steeds verder tot in Albina. een bijzonder aar dig plaatsje, schilderachtig gelegen in een rijke natuurlijke omgeving. De „granmans" en de „kapiteins" van de Boslandcreolen uit deze plaats waren ter begroeting aanwezig. Het was in drukwekkend, zoals zij zich in him naar Europese maatstaven vaak fantastische en wellicht zelfs lachwekkende kleding, van hun waardigheid bewust waren. Zij zijn de heersers van het Surinaamse oerwoud, met wiens machtspositie men niet moet spotten. Hun gezag is vrijwel onbeperkt. Het feit. dat het bestuur in Paramaribo hun vol vertrouwen dit ge zag laat. bewijst reeds, dat zij er een verstandig gebruik van weten te maken. Na een zanghulde door de schoolkinde ren, volgde een dansdemonstratie voor de woning van de districtscommissaris. Het was duidelijk te zien, dat de Prin ses met volle teugen genoot van dit voor haar zo ongewone schouwspel. Daarna werd snel teruggereden naar Moengo, waar nog een korte ontvangst op het programma stond. Tegen half negen scheepte de Prinses zich weer in aan boord van de Proesnector, die haar in de loop van de nacht naar Alkmaar zou terugbrengen. Vermoeid van de lange en afmattend warme dag trok zij zich onmiddellijk terug in haar apartement. Rapport aan ministerraad In binnensteden minder woongelegenheid Een schema van te nemen maatregelen en te maken voorzieningen tot 19§0 om het westen des lands leefbaar en levensvatbaar te houden is aan de ministerraad voorgelegd. Dit is het rapport „De ontwikke ling van het westen des lands" van een desbetreffende werkcommissie van de Rijksdienst voor het nationale plan. Dit schema gaat uit van de veronderstellingen, dat de bevolking van de „Randstad Holland" tussen 1950 en 1980 van 4 tot 5.5 miljoen zal groeien bij een totale groei van Utrecht, Noord- en Zuid-Holland met 1.7 miljoen. Men verwacht een wijziging in de verdeling van de werk gelegenheid in de landbouwsector van 17 naar 10 in de industrie van 41 naar 44 en in de dienstensector van 42 naar 46 Gezien het feit, dat het westen een derde van de agrarische opbrengst van ons land van 21 van de totale cul tuurgrond oplevert en een kwart van de totale melkproduktie terwijl tot 1980 30 tot 40.000 hectare voor niet-agrarische doeleinden zullen worden opgeëist, dient hoogwaardige produktiegrond zoveel mo gelijk gespaard te worden. Dit geldt met name voor het Westland, het groeiende kassengebied oostelijk van Delft, de bol lenstreek tussen Leiden en Haarlem en de tuinbouwgebieden van Aalsmeer en Boskoop. In gesaneerde binnensteden zal de woongelegenheid geringer worden. Daardoor ontstaat tot 1980 een „overloop" van 555.000 personen in de randstad. Hiervoor zal andere woon gelegenheid moeten worden gescha pen. Aangenomen wordt, dat de ste- dengroepen „Amsterdam-Zaanstreek", „Rotterdam" en „Den Haag-Leiden- Delft" ieder een omvang van 1.25 mil joen inwoners zullen krygen (met groene bufferstroken van minstens 4 kilometer breedte tussen de onder scheiden stadsgebieden. Dan zullen nieuwe concentraties, zelf standige steden met zo mogelijk min stens 100.000 inwoners, dienen te verrij zen. Ongewenst is de drie stedengroepen groter te laten worden dan ruim 1 mil joen inwoners, vanwege een dan on evenredige stijging van de kosten van de stedelijke huishouding. NIEUWE STAD De stedengroep Den Haag-Leiden- Delft ligt naar drie kanten ingeklemd. Na sterke vergroting van Leiden en Delft resteert tot 1980 een overloop van 120.000 personen. Er is reden naar de oostzijde een nieuwe stad te schep pen, waarbij de commissie voorshands voorkeur heeft voor het plan-Wils- veen. De commissie verwacht in het westen des lands in 1980 tijdens topperioden 2.5 tot 3 miljoen vakantiegangers tegen 1.5 tot 2 miljoen thans, waarvan het strand 1 miljoen voor zijn rekening neemt. Het tekort aan recreatiemogelijkheden bij ongunstig weer zal snel stijgen. Daarom zijn nieuwe voorzieningen in en bij de steden, nieuwe verkeersvoorzieningen enz. nodig Strand en duinen dienen beter ontsloten te worden. De spoorlijn AmsterdamDen Haag- Rotterdam zal voor snelververkeer ver dubbeld moeten worden plus een nieuwe verbinding Den HaagSchiphol—Am sterdam. De commissie meent, dat bij een doel bewust beleid langs de aangegeven lijnen de randstad zich zal kunnen ont wikkelen tot een gedecentraliseerde we reldstad van eigen, Nederlandse aard, zonder dat men hoeft te vervallen in het schrikbeeld van sommige buitenlandse metropolen Expansie naar buiten is essentieel voor deze gedecentraliseerde randstad. In Artis: muizen tellen onbegonnen werk Een volkstelling in de hoofdstedelijke dierentuin .Artis" heeft uitgewezen, dat er 974 diersoorten zijn. Onder de zoogdieren bevinden zioh 72 apen. 10 mensapen, 26 beren. 29 antilopen, 28 runderen. 39 katachti- gen, waaronder leeuwen, tijgers en pan ters, 17 buideldieren, 6 nijlpaarden, 39 herten, 63 knaagdieren, 16 kameelachti- gen en 32 hondaohtigen. In het totaal 507 exemplaren in 149 soorten De vogels leven in een schare van 1175 stuks en 266 soorten in hun vo lières. De vissen nemen in het totale aantal Artisbewoners een flink deel voor hun rekening. Er zijn er n.l. 2000 in 285 soorten, waaronder een groot aantal koraalvissen. Speciale belang stelling hebben de tien sterletjs, die al flink beginnen te groeien en de opvol gers moeten worden van de befaamde „Opa Sterlet", die al zeventig jaar in het aquarium rondzwemt. Veel moeilijkheden ondervond men bij het tellen van de muizen en de in- sekten. Hün familie breidt zich zo snel uit, dat een nauwkeurige telling is uit gesloten. Daarom heeft men van iedere soort sleohts twee exemplaren gere gistreerd. Wanneer een bezoeker aan elke in Artis voorkomende diersoort slechts een minuut zou besteden, zou hij min stens zestien uur nodig hebben. Gelijk met deze „inventarisatie" heeft men in Artis een lijst opgemaakt van de dieren, die in de Amsterdamse die rentuin overtollig zijn en die men graag zou willen ruilen tegen dieren uit die rentuinen in het buitenland Op deze lijst komen honderd exemplaren voor. De algemene beginselwet, die de Tweede Kamer gisteren aan een kritische beschouwing heeft onderworpen, het geen voor de heren Lucas (KVP), Van Leeuwen (VVD) en van de Wetering (CHU) aanleiding was tot de indiening van diverse amendementen, heeft voor. namelijk een juridisch karakter. De be doeling is door alles op het gebied van het belastingrecht in een enkele wet samen te vatten rechtseenheid en rechtszekerheid te bevorderen een ver eenvoudiging te bereiken, waardoor de op de algemene wet gebaseerde hef- fingswetten voor de verschillende be lastingen, korter kunnen zijn. Daarom noemde ook de heer Peschar (PvdA), evenals de andere sprekers, de totstand, koming van deze beginselwet een gebeur tenis van historische betekenis. Nieuw is de bepaling, dat de eerste aanslag binnen drie jaar na het ont staan van de belastingschuld moet wor. den opgelegd en dat de belastingplichtige ervan in kennis wordt gesteld indien geen aanslag wordt opgelegd. Gehandhaafd is de termijn van vijf jaar voor navordering, maar daarna kan in geen enkel geval meer worden nagevorderd. Ook niet indien er fraude aan het licht komt. Thans is na vijf jaar een veroordeling wegens fraude navor dering nog wel mogelijk. Het te laat indienen van een aangifte biljet zal worden gestraft met tenminste f. 5,en ten hoogste f. 1000,—. Aanvan kelijk was voorgesteld 5% van de ver schuldigde belasting als boete, maar op aandrang van de Kamer in de schrifte lijke gedachtenwisseling, heeft minister Hofstra een maximum gesteld van f. 1000,—. Vertraging in groei motorrijtuigenpark Volgens berekeningen van de KNAC bedroeg het totaal aantal motorrijtuigen in Nederland (exclusief de bromfietsen) aan het begin van dit jaar 756.500. Dat was 15 Cc meer dan een jaar tevoren. Van 1954 tot 1957 nam het Nederlandse motorrijtuigenpark jaarlijks met 16 of hogere percentages in omvang toe. Er is dus, aldus de KNAC vertraging in het tempo, waarmee Nederland zijn achterstand in motorisering op alle an dere Westeuronese landen (uitgezonderd Spanje, dat per 1000 inwoners nog min der motorrijtuigen heeft) inloopt. De KNAC stelt dit nog verder achteropra- ken op rekening van de conjunctuurda ling en de belastingverhogingen. Met de berekeningen van de KNAC komt men tot de volgende samenstelling van het Nederlandse motorrijtuigenpark per 1 januari 1958: 410.000 personenau to's. 134.000 vracht- en bestelauto's, 8300 autobussen. 5100 trekkers met op leggers, 5800 speciale voertuigen (brand weerauto's e.d.), 181.300 motorrijwielen en scooters, 12.000 motordriewielers. Het aantal bromfietsen per 1 januari is door de KNAC geschat op 800.000. Iedereen Is verplicht voor de controle op zijn belastingaangifte zijn admini stratie ter inzage te stellen en daarbij zal hy zich niet kunnen beroepen op velerlei verplichting tot geheimhouding. Voor de dokters vonden de heren Lu cas, Van Leeuwen en Peschar dat een groot bezwaar, hoewel zij geen oplossing zagen en daarom geen amendement indienden. De minister kan wel zeggen, zo redeneerden zij, dat de controle zich beperkt tot de financiële administratie, maar daaruit blijkt toch wie patient is en vooral in geval van een „geheime" ziekte kan het ongewenst zijn, dat een vreemde weet, wie patient van een dok ter is. Gevraagd werd of de minister een oplossing weet. Dinsdag zal minister Hofstra op de algemene beschouwingen antwoorden, waarna de vele amendementen in behan- 1 deling komen. Dan zal ook pas blijken of, en in hoeverre, de wet op bepaalde pun ten wijziging zal ondergaan op voordelige wijze in het bezit komen van een gloednieuw toestel uit de serie PHILIPS RADIO 58. Wanneer U Uw oude radio inruilt tegen een nieuwe PHILIPS van f 298. of hoger, ontvangt U er van ons een VERHOOGD INRUILBEDRAG voor terug. Aarzel niet langer en gryp deze unieke gelegenheid Wy ver strekken U gaarne alle gewenste inlichtingen EEN GANG NAAR GANGETJE 12 IS LONEND Eerste Nederlandse speelfilm in kleuren De eerste Nederlandse speelfilm in kleuren, getiteld „Jenny", is gisteroch tend in de Uitkijk te Amsterdam ver toond. Reeds nu bestaat er in het bui tenland een grote belangstelling voor deze door en door Nederlandse rolprent, een co-produktie van Standaardfilms I N.V. en de Duitse Blttins film produktion K.G. reeds 15 landen o.m. Japan, Bulga- rye, Griekenland, Turkije, Israël en I Joego-Slavië, hebben de Nederlandse versie voor vertoning aangeschaft. Ook België en de V.S. hebben interesse ge toond. Willy van Hemert voerde de regie van de Nederlandse versie, Alfred Bittins van de Duitse. Deze kreeg de titel „Acht Madel im boot". Het gegeven voor het verhaal is aldus: de liefde tussen de 18. jarige „slag" Jenny van de dames acht der studenten roeivereniging en de zoon van de rijke kunsthandelaar Ed, dreigt door de komst van een baby verloren te gaan, evenals de kampioenswedstrijd van de roeisters. De liefde wordt herwon nen en de wedstrijd eindigt met een zege, dit laatste alleen in de Nederlandse film. De Duitse regisseur laat de dames ver liezen Ellen van Hemert speelt de rol van Jenny, die tezamen met de medestuden ten dartelt in en aan de Amstel Met haar geliefde Ed (Maxim Hamel) vaart ze door de Amsterdamse grachten en kiest ze afspraak plekjes nabij de cul tuurmonumenten van de hoofdstad: het Rijksmuseum, het Concertgebouw enz. De camera heeft de kunstschatten gre tig vastgelegd. Ook .De Nachtwacht" is niet vergeten. Verdere medespelenden zijn o.a. An drea Domburg als de harde coach van de roeisters, Ko van Dijk als de vader van Jenny. Kees Brusse als de sympa thieke gynaecoloog en vriend van Ed, en een aantal meisjesstudenten. kan een FEEST worden, maar dan met mo derne hulpmiddelen. Wij brengen U daarvoor een grote keuze WASMACHINES - STOFZUIGERS o.a. Miele, Clean, Robusta. H.E., Ruton, Excelsior DE JUISTE VOORLICHTING is meer waard 'i-n een KEUZE UIT HONDERD. OUDE VEST 111 TEL. 25328 Service is niet te koop, dat moet gegeven worden. Voor een MODERN SCHILDERIJ naar .IWh .nktWEUK' t«l 26519 Hwltnimtrilr: 162. GEVRAAGD flink Beslist zelfst. kunn. werken, v.g.g.v. Boven 20 jaar. Van 84 uur met warme maaltijd. Mevrouw PETERZEN, Morssingel 1. UIT VOORRAAD LEVERBAAR, o.a. Philips, Amroh. Soja, Uher en andere bekende merken. HAARLEMMERSTRAAT 55 TELEFOON 20593 - LEIDEN t.o. Rex-theater. Prettige betalingsmogelijkheden. Zonodig eigen financ O |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiii^ BINNENKORT vangt „eMKa" een cursus aan voor alsmede een cursus voor iedere vrouw (uiterlijk, stijl, smaak). Inlichtingen over en aanmeldingen voor deze 1 1 cursussen geven wij op 26 februari 1958 van i 20.00 tot 22.00 uur in het Restaurant Zomerzorg, te Leiden. Schriftelijke aanmeldingen: Lijn- I W baan 192 te Den Haag. LEIDSE SCHOUWBURG Op zaterdag 22, woensdag 26, donderdag 27 februari en zaterdag 1 maart 1958, telkens aanvangende 20 uur, zal de KONINKLIJKE VERENIGING LITTERIS SACRUM LEIDEN opvoeren het blijspel ln drie bedryven van M. Gilbert Sauvajon Voor zover voorradig zyn op de speeldata losse kaar ten verkrijgbaar aan de Schouwburg van 10 tot 13 uur. Prijzen der plaatsen: Loge Baignoire Parterre f2.80 alles inbegr.; bovenrangen f 1.25 alles inbegrepen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9