RAI Ook minister Algera betreurt het langzame tempo wegenbouw VOOR EEN SNEL EN GEZOND ONTBIJT! Haven van Katwijk nog in onderzoek Etmans' Diemer-Gambiet leed schipbreuk tegen Westra Jr. Duur verslag MANCHESTER UNITED KLOPT SHEFFIELD WEDNESDAY! Programma Afd. Leiden KNl11 4 uur l a uur DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 Sluiting binnenstad is paardemiddel (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer heeft minister Algera gisteren verklaard, dat ook hjj over tuigd is, dat het tempo van de wegenbouw te langzaam is. Hjj deelt de zorgen van de Kamerleden, maar maakte erop attent, dat er toch nog heel wat tot stand komt, in weerwil van de beperkte financiële mogeiykheden. Als er geen geld is, is rentabiliteit niet voldoende om een werk aan te vangen. De minister sprak de hoop uit, dat de financiële moeilijkheden slechts tydeiyk zullen zyn. Wat de wegenbouw betreft houdt hy er rekening mede, dat de belas tinginkomsten uit het verkeer groter worden. Advertentie Middelen voor vlotter verkeer Omtrent de verkeersopstoppingen in de steden heeft de minister zich gewend tot de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, omdat de gemeenten beter in staat zijn die moeilijkheden op te heffen dan het Rijk. Dezer dagen heeft de mi nister het rapport gekregen, waarin als conclusie wordt gezegd: 1. dat men voor zichtig moet zijn met het maken van vergelijkingen met Amerikaanse steden. 2. Beperkingen van het particuliere ver keer in de steden zijn kwesties van plaatselijke omstandigheden en van plaatselijk bestuur. 3. rne't verbetering van het openbare vervoer naar de bin nenstad kan volgens het rapport geen volledige oplossing worden bereikt, maar naar plaatselijke omstandigheden slechts een bijdrage worden geleverd tot een oplossing. Minister Algera was zelf van mening, dat afsluiting van de binnenstad voor het particulier vervoer een paardemid del is. De verkeerscongesties in de steden zijn een moeilijk probleem. Met gelei delijke 'toeneming van het aantal auto's zullen echter geleidelijk maatregelen worden genomen, zoals de aanleg van ringwegen om de steden voor het door gaand verkeer. Allerlei werken in de binnenstad (zoals in Brussel) en ook doorbraken kunnen bijdragen tot verbe tering van de afwikkeling van het ver keer. Technische verbeteringen van de verkeersregeling zouden volgens minis ter Algera ook ten goede kunnen wer ken. Hy denkt aan gesynchroniseerde verkeerslichten (de groene golf), meer eenrichtingstraten, vermindering van het parkeren op de rybanen, bouw van fietstunnels (want de fiets is een efficiënt vervoermiddel, dat geen par keerruimte vraagt), samenreizen van forensen in één auto enz. Het openbaar vervoer kan niet wor den gemist. Verbetering van het open baar vervoer hangt af van plaatselijke omstandigheden, maar de minister ge looft niet, dat zulks tot vermindering van het aantal auto's zou leiden. Er zouden wel minder fietsen op de weg komen. De bouw van de IJ-tunnel, de Coentunnel en Hemtunnel is een inves- teringsvraagstuk, dat zorgvuldig beraad vereist. Indien men aandringt op het gereedmaken van de plannen, dan is het onwerkelijk te menen, dat deze drie tun nels tegelijkertijd kunnen worden ge bouwd. Over de IJ-tunnel wordt nog overleg gepleegd over de constructie en de plaats, de invoering van parkeerme- ters, voor korte tijd parkeren in de bin nenstad, is nog in studie bij de com missie Veiligheid Wegverkeer. Deze com- (Van onze parlementaire redacteur) De bestedingsbeperking remt de ver beteringen van de Scheveningse buiten haven. Minister Algera verklaarde gis teren echter in de Tweede Kamer, dat hy goede nota heeft genomen van hetgeen de Kamer tot uiting heeft gebracht. Eén zin voegde de minister hieraan toe: de haven van Katwyk is nog in onderzoek. Blijft landbouwonderwijs bij Landbouw De 3 centrale landbouw-organlsaties, t.w. de Katholieke Nederlandse Boeren- en tuindersbond, het Kon. Ned. Land- bouw-Comité en de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, hebben de minister president een adres gezonden naar aan leiding van geruchten, als zou besloten zijn het land- en tuinbouwonderwijs on der te brengen bij het ministerie van O., K. en W. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft-over deze geruchten tot dusverre het stilzwij gen bewaard. Zulks geeft adressanten aanleiding te vermoeden, dat over deze aangelegenheid inderdaad ministeriële besprekingen worden gevoerd. Zy vragen de minister-president te voorkomen, dat een dergelijke over dracht van deze tak van dienst door gang zal vinden, omdat voor een wijzi ging in de huidige toestand geen goede gronden aanwezig geacht kunnen wor den. missie bestudeert ook de Paryse me thode van de blauwe zone, die misschien het nadeel heeft, dat het toezicht op de naleving veel personeel vereist. Voor een rybewys voor bromfietsers voelde de minister niet veel, omdat de cyfers omtrent de ongelukken met bromfietsen niet alarmerend zyn. Omtrent het Europese vervoersbeleid zal een nota worden gestuurd aan de vaste Commissie voor verkeer en Wa terstaat. Aan de hand van die nota kan eventueel eén gefundeerde discussie wor den gevoerd. Goedkope vlag Het euvel van de .goedkope vlag gen" in de zeescheepvaart kan het beste worden bestreden door interna- I tionale samenwerking, maar minister Algera waarschuwde, dat men zich van het resultaat niet direct te veel moet voorstellen. In Genève zal een con ferentie over het zeerecht worden ge houden, uitgaande van de V. N. De Nederlandse regering zal erop aan dringen, dat er een duidelyke band moet zijn tussen schip en land, zodat het land in staat is controle uit te oefenen op het schip. De conferentie heeft tot taak het geldende volken recht te codifiëren, maar in een con ferentie van 82 soevereine staten is het moeilijk een bepaald begrip in gang te doen vinden. De financiële uitkomsten van de spoorwegen zijn over 1957 minder gun stig dan over 1956. Bezuinigingsmaatre gelen mogen in ieder geval geen on gunstige invloed hebben op de veiligheid. Minister Algera hoopt echter, 'dat 1958 geen tekort zal opleveren. Het finan ciële beleid is thans noog niet zó, dat bijzondere maatregelen moeten worden getroffen. Het aantal ernstige ongelukken met reizigerstreinen bedroeg in de jaren van 1953 'tot en met 1957 resp. 4, 4, 5, 4, 5, zodat niet van een sty ging kan worden gesproken, vooral niet als men rekening houdt met de aanzieniyke toeneming van het aantal treinkilometers. Nederland handhaaft rechten op vrije Rijn (Van onze parlementaire redacteur) By de besprekingen tussen Nederland en Duitsland over allerlei kwesties is overeengekomen, m het openbaar hier over geen mededelingen te doen han gende de onderhandelingen. De bespre kingen zyn nog niet afgesloten en daar om kon minister Algera gisteren in de Tweede Kamer niet dieper ingaan op de beschouwingen over de vrye Ryn. Daaruit moet men niet afleiden, dat de kwestie by de onderhandelingen geen rol heeft gespeeld. „De Kamer is voldoende bekend met mjjn standpunt", aldus de minister. „Ik kan verzekeren, dat de regering er niet aan denkt af te zien van het recht het geschil zo nodig aan een interna tionale rechter voor te leggen en er op zal toezien, dat het recht onverzwakt wordt gehandhaafd". Minister over noodlottig schot van jachtopziener In antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden Berkhouwer, Vrolyk en Van Ryckevorsel over het neerschieten van een persoon in de buurtschap Slangen burg by Doetinchem door een jachtop ziener. heeft prof. dr. I. Samkalden. mi nister van Justitie medegedeeld zich. in afwachting van de afloop van dit onder zoek en - eventueel - van rechterlijke beslissingen voorshands te moeten ont houden van het doen van mededeling over concrete resultaten van het onder zoek. Hij geeft de verzekering, dat hy met oplettendheid de voortgang van het onderzoek zal volgen en - voor zover dit nog nodig zou zyn - zal bevorderen, dat het onderzoek spoedig wordt voltooid. Hy is gaarne bereid te gelegenertijd na dere mededelingen te doen over de in de vragen bedoelde punten, welke op het onderzoek in concreto betrekking heb ben. Om de Zilveren LD-Koning (Van onze schaakmedewerker) De vierde ronde van het toernooi om het persoonlyk kampioenschap van de Leldse Schaakbond, met de daaraan verbonden Zilveren Koning van ons Blad, bracht o.a. de belangryke ontmoeting EtmansWestra jr. ter tafel. De winnaar zou een goede kans behouden om de kampioen van 1957 naar de troon te steken, de verliezer praktisch zyn uitgeschakeld. Dat het dus aan spanning niet zou ontbreken, behoeft geen betoog. De jeugdige Etmans, die in verschillende toer nooien met het „onstuimige" Diemergambiet aardige successen had behaald, paste deze speelwijze ook tegen R. D. Westra toe, maar zoals bekend heeft dit systeem tegen de juiste tactiek weinig kans van slagen. Westra jr. won een pion, I is om het zich te laten welgevallen dan wikkelde af naar een eunstig eindspel en besliste de partij in rijn voordeel. Een j 0"wlre)Mand'riS ov^rbJtM^""^"^?^ De „Daily Mail" zal een bedrag van 7500 pond sterling (bUna 80.000 gulden) schadeloosstelling moeten betalen aan Don Cockell, de vroegere Britse kam pioen zwaargewicht, die een aanklacht wegens smaad had ingediend na een in het blad verschenen verslag van een wedstryd, die hy had verloren. De jury veroordeelde het blad bovendien tot de kosten van het geding. In het bewuste verslag werd van Cockell en van een andere bokser o.m. gezegd: ,Zij worden kampioenen van de ring geheten, maar op dinsdag versche nen z(j als twee vette en horizontale lummelsGeen van belden had de moeite genomen te trainen, zoals hy had behoren te doen. Bygevolg werden alle twee schandeiyk overbetaald voor een karwei, dat zy niet behoorlijk op knapten. En als het publiek dom genoeg niet onbelangrijk winstpunt! In een Hollandse-verdediging geraakte mr. ir. J. Westra in hevige tijdnood tegen W. Donker, wat pionverlies tenge volge had. Aangezien er een eindspel met ongelijke lopers ontstond, kon Don ker van zyn voordeel geen gebruik ma ken en moest, na een langdurige stryd. met remise genoegen nemen n V De party W. G. Demmendal—W. F. Schuss werd by sluitingstijd afgebroken. De LSG-er staat in de onderbroken stelling iets beter en men verwacht dat Demmendal de volle winst zal behalen. Jerry Bey had zyn vrye ronde. In de tweede klasse zegevierde de jeugdkampioen van de LSB J. J. Piket, in zijn party tegen E. J. Kerkhoven door torenwinst. C. C. Berg heeft de kans verzuimd om nog een leidende rol te kunnen spelen. Hij verloor van J. Buis in een gewonnen stelling. Koploper M. G. Segaar speelde tegen J. J. B. Braggaar opnieuw een goede party. Ook hier werd de party afgebro ken, over de uitslag bestaat geen twyfel: Segaar staat een stuk en een pion voor en gaat vry zeker winnen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse: W. G. Demmendal (LSG)W. F. Schuss (Philidon afgebr.; mr. ir. J. Westra (LSG)W. Donker (Philidor) >4Vt\ M. D. Etmans <Phili- dor)R. D. Westra (LSG) 01. Tweede klasse: C. C. BergJ. Buis J. J. Piket—E. J. Kerkhoven 1—0; I M. G. SegaarJ. J. B. Braggaar afgebr. De standen zien er alsvolgt uit: Eerste klasse: 1. Jerry Bey 3 pnt.; 2. R D Westra 2 pnt; 3 en 4 W. G. Dem mendal en W. F. Schuss 1 punt en 1 af gebroken party; 5. mr. ir. Westra 1% pnt.; 6. W. Donker 1 punt en 7. M. D. Etmans Vz punt. Tweede klasse: 1. M. G. Segaar 2 pnt.; en 1 afgebr. party; 2. J. J. Piket 2 pnt.; 3. E. J. Kerkhoven 1% punt; 4. J. J. Braggaar 1% punt; 5. J. Buis 1 punt en 6. C. C. Berg 0 punten. De vyfde ronde brengt voor de eerste klasse de volgende partyen: Donker Demmendal; Westra jr.—Westra sr.; Jerry Bey—Etmans. Schuss heeft zyn vrye ronde. De auto waarover 0 denkt staat op de AMSTERDAM van 13-23 Februari I der by de bal. Gedragen door de sym- Om de Engelse Voetbalbeker I pathie" van het publiek, dat met luide kreten de Mancn< Meer dan 60.000 toeschouwers waren gisteravond naar „Old Traf- ford" getrokken om de bekerwedstrijd tussen Manchester United, de ploeg die bij de vliegramp van 6 februari zeven van haar beste spelers verloor, en Sheffield Wednesday te zien. De sterk gehandicapte league-kampioenen hebben hun supporters tot grote geestdrift gebracht door met een 3—0 zege een plaats in de kwart finales, waarin West Bromwich Albion zal moeten worden bestreden, te veroveren. Het was de 20-jarige linksbuiten Seamus Brennan, een van de debutanten, die zijn ploeg aan een 20 voorsprong hielp. Zes minuten voor bet einde van de wedstrijd scoorde de amper 18-jarige midvoor Alex Dawson het derde doelpunt. Slechts twee spelers van de oude ploeg De spelers hebben een direct en af- van Manchester United, speelden mee. i doend antwoord gegeven aan de velen eten de Manchester-spelers aanmoe digde, slaagden deze erin twee maal drie kwartier de tegenstanders hun wil op te leggen. Voor de wedstryd werd, ter nagedach tenis van de slachtoffers van de vlieg ramp, een minuut stilte in acht geno men. De vier lichtgewonde spelers van Manchester United, die nog in het Rechts der Isarziekenhuis te München worden verpleegd, t.w. Ken Morgans, Albert Scanion, Dennis Viöllet en Ray Wood, hebben een radioverslag van bijna de gehele wedstryd kunnen horen. Ook kregen ze tal van telefoontjes uit Man chester door bemiddeling van mevr. Busby die telkens opgebeld werd vanuit de perstribune op Old Trafford. Ze wa ren in de wolken over het succes van de ploeg. Het waren rechtsback Bill Foulkes, de nieuwe aanvoerder van het team en doelman Harry Gregg. Nauwelyks een uur voor de aanvang van de ontmoeting maakten de bestuur- deren van Manchester United bekend dat een nieuwe speler was aangekocht, namelijk Stan Crowther van Aston Villa. Hy speelde gisteravond reeds mee. Niet in eerste instantie de ruime zege van hun favorieten heeft de supporters van Manchester United tot groot enthou siasme gebracht, eerder nog was het de wijze waarop het team waarvan de meeste spelers zo weinig routine in league-voetbal bezitten, speelde. VISSER-NEERLANDIA -PRIJZEN UITGEREIKT De voorzitter van het Algemeen Ned. Verbond, dr. J. Schouten, heeft gister middag ten kantore van het Verbond te 's-Gravenhage vier Visser-Neerlandia- prijzen uitgereikt. Dr. Schouten reikte Qhèques en oor konden uit aan de heren Hugo Godron te Bussum. Jaap Geraedts te 's-Graven hage, Max Croiset te 's-Gravenhage en dr. A. Herzberg te Amsterdam, resp. voor een sonate voor twee violen, een blaas- quintet „Kleine watermuziek", het to neelstuk „De medeplichtigen" en het to- De opperbevelhebber van del Studie'' een bezoek aan Delft. Met neelstuk ..Herodes". t xr a\rr\ ji i Ti/ i j j i a j- a j Aan de uitreiking ging een korte har- A'/l V U-strijd kracht en tn West- de president van het dispuut, de telijke toespraak vooraf van dr. Schou- Europageneraal Norstad. bracht: heer Wagenberg, maakte de gene- j ten. De met een Visser-Neerlandia-prijs gisteren op uitnodiging ran het raai in een open calèche een rijtoer vm Delftsche Studentendispuut „Vrije langs de Delftse grachten. hun werk. die twyfelden of de kampioenen zich van deze verschrikkelijke slag zouden kunnen herstellen. Daarom was de ma nier waarop de zege werd behaald, be- langryker dan de overwinning zelf. Van begin tot einde heeft de ploeg met groot zelfvertrouwen en met veel vakmanschap gespeeld, zodat de veel meer gerouti neerde tegenspelers tegen deze ploeg kansloos waren. Natuurlyk was Seamus Brennan met zyn twee doelpunten de held van de dag, maar toch is de zege van Manchester ook voor een groot deel te danken aan het voortreffelyke werk van Harry Gregg, die zyn jongere collega's het zelfvertrouwen gaf dat zy zo nodig hadden. Rustig en bekwaam heeft hy zyn doel verdedigd. Zonder te aarzelen mengde hy zich in de stryd en vooral wanneer Sheffield een hoekschop mocht nemen viel op hoe zeker Gregg van zichzelf was. Steeds opnieuw „plukte" hy de bal boven de hoofden van de voorwaartsen van Sheffield weg. Rustig was ook Bill Foulkes die niet alleen verdedigend sterk speelde, maar ook met geplaatste passes zyn voorwaartsen wist te be reiken. En in die voorhoede speelden de nieuwe aanwinsten Ernie Taylor en Stan Browther met de overige voor waartsen samen alsof zij al maanden voor dezelfde ploeg uitkwamen. Het zelfvertrouwen dat de Mancu nians In zo ruime mate bleken te bezit ten misten de spelers van Sheffield, die eigeniyk geen moment in staat zyn ge weest het initiatief te nemen. Steeds weer waren de league-kampioenen eer- Waterpolonieuws De L.Z.C.-a-combinatie bestond gis- avond naast enkele spelers van het eer ste uit spelers van het tweede. Tegen deze ploeg was L.W.V. I met enkele invallers duidelijk de mindere in tech niek en spelopbouw, maar met enthou siast spel hebben de Watervrienden de L.Z.C.-score tot vier doelpunten weten te beperken, zelfs slaagden zy er in een tegenpunt te scoren. Speciaal in de eerste helft compenseerde het enthousiasme van de Watervrienden het technisch overwicht van L.Z.C. De ruststand was dan ook slechts 10 in het voordeel van L.Z.C. door een doelpunt van Siem Ouwerkerk. L.Z.C. kreeg in deze eerste helft wel meer kansen, maar, weliswaar met behulp van de lat, wist de L.W.V.- keeper z'n doel schoon te houden Na de rust werd het al gauw door Dick Timmermans 2—0. In vergeiyking tot de eerste helft kreeg L.Z.C. meer kansen, maar voorlopig kwam het niet verder dan een corner en van dichtbij een schot op de paal. De Watervrienden-aanvallen waren min der gevaariyk, maar toen by een van deze aanvallen Leen de Hoed onver wacht een achterwaarts schot loste, werd dit een verdiend tegenpunt (2—1). Na het uitnemen werd de bal naar Hans Sloter gespeeld en op de L.Z.C.- helft liggend scoorde deze met een hard schot 31. Toen even later de Water vrienden-verdediging het zwemmen van L.Z.C. niet by kon houden, kwam Hans Sloten nu op enkele meters afstand in schietpositie en dus was het 41, waar het by bleef. Te Moskou is de afgebroken zeven de partij van de tweekamp om het we reldkampioenschap schaken (dames) tussen de titelhoudster Olga Rubtsova 'wit) en Elizaveta Bykova uitgespeeld. Bij de hervatting stonden de kansen voor beide speelsters vry wel gelyk. maar Elizaveta Bykova wist by de 70ste zet de partij voor zich te winnen. Olga Rubtsova heeft thans 4 punten en By kova 3. om voor de Britse titel te boksen". De uitgevers van de „Daily Mail" ont kenden dat het verslag een karakter van smaad had en stelden, dat men een waar en eerlyk commentaar had gegeven op een zaak van publiek belang. PAARDESPORT Gezonde groei van landelijke ruitersport „Met vreugde kunnen we constateren, dat. ten spyt van alle moeilykheden, de landelijke ruitersport niet alleen bloeit als rozen ln het zomergety, maar ook een gezonde groei vertoontMet deze woorden opende de voorzitter van de Kon. Ned. Federatie van Landelyke Rij- verenlgingen, de heer P. H. Kistemaker, de algemene ledenvergadering, welke te Utrecht werd gehouden en die druk be zocht was. „Op 1 januari J.l. was het ledental groter dan ooit, waarbij de jeugd een grote plaats is gaan innemen en talloos zyn de bewyzen dat de lande lyke ruitersport ook in het afgelopen jaar weer een grote bydrage heeft gele verd. tot de culturele opbouw van het platteland". Aan de leden van de „Waterpoorters" (Sneek). Wlnterswijkse Ruiterclub. de „Lekrulters" (Lekkerkerk). Hamelandse Ruiters (Geesteren) en Venneper Rui ters (Nieuw Vennep) werden diploma's veelzydigheidsproeven overhandigd. Met algemene stemmen werd de heer P. H. Kistemaker. periodiek aftredend, weer voor drie Jaar tot algemeen voor zitter herkozen. TAFELTENNIS Bijna 1000 Inschrijvers voor toernooi in Stadsgehoorzaal Op 9 maart a.s. worden te Leiden de tafeltenniskampioenschappen van de afdeling Den Haag gehouden. De in schrijving is reeds gesloten, doch het afdelingsbestuur zit nu voor het pro bleem om byna 1000 inschryvingen te verwerken op 32 tafels, die maximaal in de Stadsgehoorzaal kunnen worden op gesteld. 1 4 8VLV (b) W8B (b) 4.15 uur. UDO (a) DOCOS gfi (b) LI* 1B Noordwijk 3 Rynsb. B. 3 4 uur. I SJq ;r Leede 3 Katwyk 2 4 uur. Quick B. gyLV (c) 4 uur. SJC DOCOS VOOR ZATERDAG IA Sleutels 1 Hazersw. TAW 1 Alphia 1 4 uur. «34 uur, Ter 4 Koudekerk 2 4 uur. 2A Rynsb B. 4 Lelden 3 4 uur. Kat wijk 3 VWS 2 4 uur. 2B Llsser B. 3 Quick B. 6 2.30 uur. GWS 3 Noordwyk 4 4 uur. Katwyk 4 RCL 3 4 uur. 3A ARC 5 SVOW 3 4 uur. Alphen 2 RCL 4 4 uur, Quick B. 7 Lisser B. 4 3B NSA 2 Hazersw. B. 3 4 uur, Wou- brugge 3 ARC 6 4 uur. Koudekerk 4 4 Alphia 2 3.30 uur. 3C RCL 5 Sleutels 2 4 uur. Rouwkoop 3 Ter Leede 4 4 uur. WSB 2 Llsser B. 5 4 uur. JUNIOREN: DOCOS (cj 12 uur (Bondag). Teyllng. uur'! (b) Lisse (b) 12 uur (zondag). 'OS (f) WSB (c) 4.15 uur, Lis**- (e) 4.15 uur. W8B (d) (e) 2.45 uur. o DOCOS (h) SJC (f) 2.45 uur. WSB SJC (g) 2 45 uur. WSB (f) DO COS (g) 2.45 uur. 8VLV (d) Foreholte (b) 2.45 uur. Llss* (d) Tej uur (zondag). A Noordwijk (B) ARC (A) 4 uur. B Noordwijk (B) Lelden (A) 2.30 uur Quick B (C) Quick B. (B) 2.30 uur. RIJnsb B. (B) Llsser B. (A) 2.30 uur. C RCL (B) Lisser B. (B) 2 45 uur. D Hazersw B. (A) SVOW (A) 4 uur. Woubrugge (A) Koudekerk (A) 2.30 u. E MSV (B) ARC (B) 3.30 uur. SVOW (B) TAW (A) 4 uur. ADSPIRANTEN: VOOR ZONDAG 1 8t.-Bern. 1 Stompw. B. 1 2.80 uur. LDWS 1 Altlor 1 2.30 uur. Rypweter. 1 Alph. B. 1 2.30 uur. Rouwkoop 1 VTL 1 2.30 uur, We ter. B. 1 Or. Groen 1 230 uur. IA Lugdun. 3 ASC 3 2.30 uur. Rouw koop 2 Alphen 3 2.30 uur. Teyllng 2 Alphia 2 2 uur, UV8 5 SJC 2 1230 uur. 2 UDO 1 Unitas L. 1 2 uur, WOA 1 a Alphen (b) ARC (a) 4 uur. Alphia (c) Sportsplinters De Belg Germain de Rycke heeft de 10e Grand Prix de Monaco, een weg- wedstryd over 170 km. voor profs en onafhankelijken, gewonnen. In de eind sprint versloeg hij de Fransen Raphael Geminiani en Jean Bobet. de tyd van de winnaar was 4 uur 41 min. 35 sec. In Amersfoort heeft het Ned. Jeugdelftal. bestaande uit spelers van 16 tot 18 jaar. tegen het voorlopige Ne derlandse militaire elftal gespeeld. De jeugd won geflatteerd met 2-1. De rust stand was 00. Voor de tafeltenniswedstryd tussen de herenteams van Nederland en Lu xemburg. die zaterdag 1 maart te Assen wordt gehouden. Is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Jan Hoogen- doorn (Den Haag). Bert Onnes (Am sterdam) en Frans Schoofs (Amster dam). (a) Alphen (a) 2.30 uur, ARC SVOW (a> 2.30 uur, Koudekerk (a) ARC (b) 2.30 uur. b Alphen (c) ARC (d) 2.30 uur, Al phia (c) Woubrugge (a) 4 uur. ARC (e) Alphen (d) 2.30 uur. Hazersw. B. (a) SVOW (b) 2 45 uur. c LFC (a) Roodenb. (a) 4.15 uur. Katwijk (a) RIJnsb. B. a> 230 uur. Noordwyk (a) ASC (a) 230 uur. Noord wyk (a) ASC (a) 230 uur. Quick B. (a) Lugdun. (a) 2.30 uur. d Rouwkoop (a) Quick B (b) 230 u. Ter Leede (a) Lugdun. (b) 230 uur. LFC (b) UVS (b) 2 45 uur. LFC (b) UVS (b) 2 45 uur. RCL (a) Llsser B a2.45 uur. e Lelden (a) Quick B (c> 4.15 uur. Lugdun. (c) VWS (a) 3.30 uur. Roo denb. (b) ASC (b) 4.15 uur. UVS (c) Katwyk (b) 4.15 uur, Quick B. (d) LFC (c) 4.15 uur. f LDWS (a) Quick B. (e) 3.30 uur. Roodenb. (c) Or Groen (a) 2.45 uur, UVS (d) Rouwkoop (b) 2 45 u, Oegst- geest (a) Rynsb. B. (b) 2.30 uur. g Leldse B. (a) UVS (e) 2.30 uur. Ter Leede (b) Quick B (f) 2.30 uur. Lugdun (d) Roodenb. (d) 4.15 uur. h ASC (c) VNA (a) 3.30 uur. Lisser B (b) Rouwkoop (c) 2.30 uur. Rynsb. B (c) Lugdun. (e) 2.30 uur, Katwyk ld) Quick B (g) 2.30 uur. 1 Rouwkoop (d) Lelden (b) 230 uur. Lugdun. (f) UVS (f) 2 45 uur. Quick B (J) Roodenb (f) 2.45 uur. VWS (b) Quick B. (i) 2.30 uur. 1 Alph B. (a) Weter. B (a) 3.30 uur. Altlor (ai WOA (a) 3.30 uur. DOSR (a) SJZ (a) 3.30 uur. Rypweter. (a) 8t.-Bern. (a) 3.30 uur. k SJZ (c) Stompw. B (a) 8.30 uur. Weter, B. (b) DOSR (b) 3.30 uur. St.- Bern. (b) Altlor (b) 3.30 uur. MMO (a) Alph B (b) 3.30 uur. 1 Foreholte (a) DOCOS a» 3.30 uur, SJC (bi - Tevllng (a) 2 45 uur. WSB (a) SVLV (a) 4 15 uur. SJC (a) Lisse (a) 4.15 uur. m DOCOS (d) KRV 830 uur. r i VNL 1 2 uur. KRV 1 - VNA 1 8JZ 1 230 uur. 2A Alph. B 2 ASC 4 230 uur. Altlor 2 Lisse 3 2.30 uur, SVLV 2 Roodenb. 3 12 uur. 2B LDW8 2 Foreholte 2 12 uur. VNA 2 DOCOS 3 12 uur. WSB 3 Alphia 3 2.30 uur. 3A Lisse 4 Lugdun. 5 230 uur. Tey llng 3 St.-Bern. 2 2 uur. Or. Groen 2 Weter. B. 2 2.30 uur, Roodenb 5 LFC 5 10 uur. 3B Alphen 4 VTL 2 12.15 uur, SJC 4 UDO 2 2.30 uur, SJZ 2 Lugdun. 6 2.30 uur. 3C Foreholte 3 Tevllng. 4 12 uur. Lis se 5 Roodenb. 5 12 uur. Altlor 3 Lugdun. 7 230 uur. 3D KRV 2 Rypweter 3 12 uur. LFC 6 WOA 2 12 uur. Lugdun. 8 ZLC 2 12 uur. 4A St.-Bern. 8 VNL 2 12 uur. DOCOS 5 Ltsse 8 12 uur, Roodenb. 7 ASC 6 12 uur. WSB 5 LDWS 3 12 uur 4B DOCOS 8 UDO 3 2 uur. SJC 5 LFC 7 12 uur. Lugdun. 9 Alphen 5 10 uur. UnltM L. 2 Leldse B 4 1030 uur. 4C Alph. B, 3 Weter. B. 3 230 uur, MMO 2 SJZ 3 2.80 uur, Stompw. B. 3 ZLC 3 2 uur. 4D SVLV 4 VNL 3 12 uur. ASC 7 Lisse 7 2 30 uur. 4E ASC 8 SJZ 4 12 uur. Or. Groen 5 WOA 3 12 uur. Stompw. B 4 SVLV 5 12 uur. JUNIOREN: A Alphia (A) Lugdun. (A) 12.30 uur. ASC (A) Roodenb. (A) 12.15 uur B Lisse (A) SVLV (A) 2 40 uur. SJC (A) Tevllng (Ai 2 uur. WSB (A) DOCOS A) 2 uur. C MMO (A) Alph B. (A) 12 uur. SJZ I (A) WOA (A) 12 uur, Rypweter (A) Altlor (A) 12 uur. D LDW8 (A) UV8 (B) 10 uur. LFC (B) Rouwkoop (A) 10 uur E Alphen (B) Lugdun (C) 1130 uur. Roodenb. (B) Alphia (B) 12.30 uur. F ASC (C) LDWS (Bl 10.30 uur, Lugdun. (E) Alphen (C) 10 uur. Roo denb. (C) Lugdun (D) 10 uur 0 SVLV (B) - VNI (Al 2 30 uur. Tey llng. (B) Lisse (B) 12 uur, H DOCOS (C) Lisse (C) 12 uur. SJC (D) Teyllng. (C) 12 uur. WSB (C) SVLV (O) 12 uur. 1 DOCOS (D) Teyllng (D) 12 uur, Lisse (D) SJC (E) 120 uur J Alph. B (C) SJZ (B) 12.15 uur. Altlor (B) Weter. B. (A) 12.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9