WYBERT Een nogal rumoerige ouverture tot komende Olympische Spelen in Rome VehhaJk Provinciale staten verdiepten ach in rapport over randstad In Zuid-Holland bestaat recreatienood Sassenlieim, is op de goede weg Eerste acte in de rechtszaal? kaas Raad Alkemade hield zich hezig met toekomstige ontwikkeling Aantal woningzoekenden met 48 verminderd ,uk£ e jaargang Donderdag 20 februari 195S Vierde blad no. 29372 Rotterdamse reder mr. J. J. Oyevaar (VVD) heeft gisteren tijdens de tweede pe zitting van de provinciale staten van Zuid-Holland in de Ridderzaal te ;Haag zyn twijfel uitgesproken over de juistheid van de conclusies, waartoe apport van Gedeputeerde Staten over de toekomst van randstad en delta Deze twijfel heeft vooral betrekking op de wenselijkheid van de voorge- differentiatie van het zeehavengebied naar scheepsgrootte. rapport stelt n.l. voor Rozenburg prveren voor supertankers en sche- van geringere tonnage naar een havengebied in het Haringvliet te ■en. Volgens mr. Oyevaar is het ins zeker, dat de toekomst aan de ehepen van meer dan honderd - id ton is. Oyevaar zei dan ook de voorkeur en aan een differentiatie naar de ier aangevoerde goederen. Volgens pvatting kan Rozenburg gereser- worden tankers, die te diep ste rn de Waterweg op te kunnen alsmede voor kolen en ertssche- lij voorspelde, dat de toenemings- :ient voor kleine schepen in de nst groter zal zijn dan die van de chepen. heer J. Schippers (P. v. d. A.) be- naast een verticale ontwikkeling ord-zuidrichting ook een horizon- ïdustriële expansie langs de grote Daarom is wellicht uitbreiding woongebieden op het vasteland Vianen en Alphen aan den Rijn) 1st). MEER RIJWIELPADEN recreatie had gisteren uitvoerige jacht van de heer J. B. Wesseling P) cn mevrouw F. T. van der Tor- Veendorp (VVD). eerste voerde een pleidooi voor reiding van de recreatiemogelijk- n door het toegankelijk maken het gehele strand. Uitbreiding van aantal rijwielpaden is daarvoor If- rouw Van der Torren, ofschoon andster van grootscheepse recrea- ■uiming, verzette zich tegen be ng met bomen en struikgewas van riderland, omdat dit de landbouw stig beïnvloedt. RECREATIENOOD eerste gedeputeerde, die ingang op merkingen, gemaakt naar aanlei- van liet rapport „Randstad en en de nota's inzake de landbouw recreatie, was mevrouw Chr. A. de r-De Zeeuw. j bleek het eens met de woord- ders, die gesproken hadden van i in Zuid-Holland bestaande re- itienood, die om een oplossing feeuwt. Issen is het wel mogelijk, nu Ge- terde Staten van de bestaande [tie-behoefte een algemene indruk toi gekregen, een urgentieprogram- p te stellen, waarbij echter ook ing moet worden gehouden met het I bereikbare. |en aanzien van veler verzoek om [rijwielpadenplan met spoed uit te fen, zei mevrouw De Ruyter, dat college van die noodzaak volkomen Kuigd is. izette verder uiteen, dat de oever- jtie langs de rivieren en meren |e provincie nog veel grotere aan tallen mensen hetzelfde plezier kan ver schaffen als het strand. Deze oever recreatie zal daarom in de toekomst veel aandacht krijgen. Daarbij zal de wenselijkheid van verdere ontsluiting van het strand echter niet over het hoofd worden gezien. Tenslotte verde digde mevrouw De Ruyter het haven plan bij het eiland Rozenburg. Vrouw van baby-mishandeling vrijgesproken (Speciale berichtgeving) De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 30-jarige vrouw uit Haar lem-noord, tegen wie de officier van Justitie een gevangenisstraf van 6 jaar had geëist wegens zware mishandeling van haar baby van 6 maanden, vrijge sproken. Na de behandeling der zaak op 10 fe- I bruari was zij reeds op vrije voeten ge steld. Op 3 juli is de baby overleden. De vrouw gaf als verklaring op, dat zij het kind de fles heeft willen geven en daar om op het bedje was gaan zitten. Zij is door het bed gezakt en op het. kind ge vallen. Later vernam zij dat het meisje was overleden. Jonge hofmeesters Chr. gem. koor Com nu met Sangh deden examen Nog wat onwennig en met de „zenu wen" als allesbehalve prettige kamera den in hun werk. hebben dertien jonge mannen gistermiddag te Rotterdam een deel van hun examen afgelegd, dat hen de toegang moet geven tot kombuis en eetzaal van onze koopvaardijschepen waar zij het geleerde een jaar In de praktijk moeten toepassen voor hen het einddiploma van de „opleiding tot ci viel personeel ter koopvaardij" wordt toegekend. Vijf maanden hebben zij hard gestudeerd als eerste cursisten van de in september van het vorige jaar in Rotterdam opgerichte opleiding. Menu- en serveerkunde, wijn- en drankenkun- de. voedingsleer, warenkennis en nog veel meer hebben zij in 34 lesuren per week in het geheugen gestampt en gis teren hebben zij de serveerkunde kun nen botvieren op een aantal „slachtof fers" onder het kritische oog van de examinatoren chef-hofmeesters van grote rederijen). De voorzitter, de heer G. J. M. Mous- sault heeft voordien uiteengezet hoe deze opleiding tot stand is gekomen en sterk de koopvaardij behoefte heeft aan geschoold personeel, dat altijd in nog niet voldoende mate beschikbaar is. Het lijdt geen twijfel of de cursisten worden met open armen door de rederijen ont vangen en de besten, die voor het vak alles voelen, kunnen het in zes jaren, zoals de uitkomsten hebben bewezen, tot chef-hofmeester brengen. Advertentie Voorkom heesheid door regelmatig gebruik Het Sassenheimse Chr. Gem. Koor „Com nu met Sangh" gaf haar tweede jaaruitvoering. Het heeft veel en velerlei laten horen, maar nog nog niet het Valeriuslied, waarnaar het zich heeft genoemd. „Sing op en wilt bethonen dat ghy van herten vrolyck syt" staat in dat lied. Wij kunnen onvoorwaardelijk betonen, dat wij van herten ingenomen zijn met wat deze omvangrijke Sassenheimse vereniging op het podium van de Geref. Kerk heeft volbracht, al is er voorshands, in het opbouw- stadium immers, nog ruimte voor „kritiek". In veel betekenissen zyn heren schaars Ook bij „Com nu met Sangh", maar dan in getallen gezien: 9 tenoren tegen over 24 sopranen en een nog kleinere groep bassen. Dat beïnvloedt het zang beeld. Onwillekeurig gaan enkele der stemvaste mannen, met verhoogde klankkracht, hoewel zonder forceren, individueel wat meer reliëf aan hun partijen geven. Doen ze dat niet. dan leggen hun groepen onvoldoende ge wicht in de schaal. Doen ze het wel, dan vervlakt de chorale zanglijn omdat af zonderlijke stemmen herkenbaar wor den. De oplossing zullen de sopranen moeten brengen door veel meer op halve stemkracht te oefenen, waardoor tevens hun zang elastischer zou worden. Maar dat stelt dan weer problemen voor hun ademtechniek. Hoe ook, er moet toch aan deze sopranen geschaafd worden, vooral in verband met hun forti in de hoogste ligging. Overigens kan worden vastgesteld dat er een heel solide basis is gelegd en een verrassende opgang zich voltrekt. Alleen een man van ervaring speelt het klaar, een twee-jarig koor behalve Bach en Mozart ook groter werk van César Franck en Mendelssohn te laten zingen Zeker, de kleuring in de stemgroepen is nog niet boeiend, maar het begrip voor de technische eisen is bijgebracht. De 7 aanvankelijke koornummers be vatten geestelijke zangen van kleinere On verkwikkelijke beschuldigingen (Van onze Romeinse correspondent) „Sportliefhebbers moeten het met spijt en schaamte aanzien, dat de eerste acte van het Olympisch jaar in Italië, wordt opgevoerd in een rechtzaal. Hetgeen zeer bedroevend is". Met deze woorden eindigt het artikel, dat Giuseppe Ambrosini, de hoofdredacteur van de „Gazetta dello Sport", misschien wel het meest- gelezen Italiaanse dagblad, wijdt aan de beschuldigingen, die de „Popoio" heeft geuit tegen de voorzitter van het Olympisch Comité, advocaat Onesti. De „Popoio", hoewel een blad dat weinig lezers heeft, is zeer gezaghebbend, want het is het officiële orgaan der Chris- j ten-Democratische Partij. Wanneer dat blad beschuldigingen uit tegen de hoogste autoriteit op sportgebied in Italië, <de voorzitter van het comité, belast met de voorbereidingen van de Olympische Spelen, dan is dat een ernstige zaak. Beschuldigingen over en neer buiten de politiek stond, aan zich te willen trekken. Op die wijze althans wordt door de niet-conformistische pers (het sterkst door de „Voce Repu blicans") de instelling verklaard van een nieuw gokspel, dat onvermijdelijk gelden zal onttrekken aan het Olym pisch Comité. >eede vlieger K. Moraal van LM, die woensdag in Egypte t vliegveld van Cairo om het kwam. skon, Bonn en het plan-Rapacki lovjetrussische regering heeft gis- n een officiële te Moskou uitgege- rklaring, aan de V.S., Engeland nkryk voorgesteld met haar een itionale overeenkomst aan te gaan l! een kernwapenvrye zone in Europa wordt gevormd, bekend, heeft Polen in oktober in het plan-Rapacki de vorming n dergelijke zone, welke Oost- en )uitsland. Polen en Tsjecho-Slo- zou moeten omvatten, voorge- 'olen deed vrijdag in een memo- i verdere voorstellen voor een van controle te land en uit de De Sovjet-verklaring bevat geen ie voorstellen voor inspectie, maar Jrdvoerder van het Russische irie van Buitenlandse Zaken, zei op een persconferentie, dat restie van een redelijke controle irden bestudeerd", von Eckhardt, 'de voornaamste oerder der Westduitse regering, rde gisteren te Bonn op een pers- ntie. dat het uitgebreide plan- i voor het scheppen van een penvrij gebied in Midden-Europa Ben teel niet schijnt te verschil- in het o^-spronkelijke, door de litse regering verworpen voorstel, log steeds geldende westduitse en zijn onder meer. dat niet kan verwacht, dat uitvoering ervan litse hereniging zal bevorderen. i ook een eenzijdige concessie van isten aan het Oosten betekenen, lotte zou uitvoering van het (uit- e) plan-Rapacki maken, dat het L in Europa niet van kernwapens zou kunnen maken om een aan- r in getal overmachtige en met re wapens uitgeruste communis troepen af te slaan. Volgens het blad zou Onesti ver kwistend omgaan met de ruime mid delendie hem ter beschikking staan 1 Italië heeft een bloeiende voetbaltoto, en die voor het overgrote deel voort- die b.v. in het jaar '56- 57 een bedrag komen uit de voetbaltoto. En verder 1 van 36 miljard lire deed circuleren. zou hij van het Olympisch Comité ÏJSS? een domein „van communisten en andere roden" hebben gemaakt. Onesti, die de gehele sportwereld achter zich heeft, is niet de man om op deze dingen te antwoorden, maar de sportbladen hebben het voor hem gedaan. „De sport moet verre blijven van po litiek en partijmanoeuvres, omdat haar functie cfe gehele natie raakt en zelfs een universeel karakter draagt. Maar vaak wil de politiek zich met de sport bemoeien en die dienstbaar maken aan haar doeleinden. Een van die ongewenste toenaderingen heeft in deze dagen plaatsgevonden en heeft geleid tot onbehagen, verbazing en onzekerheid in sportkringen". „Het is niet onze taak om na te gaan of de beschuldigingen de prijzenswaardige be doeling hebben om fouten ongedaan te maken of wel dat er de allesbehalve prijzenswaardige bedoeling achter steekt personen weg te werken, die zich ver zetten tegen de druk welke van bepaalde zijde wordt uitgeoefend". Ook deze woorden kan men lezen in de „Gazetta dello Sport". Veel teruggenomen Bezorgd geworden door de grote op winding, die de beschuldigingen hebben veroorzaakt, heeft de Popoio" een groot deel van wat eerst geschreven werd, teruggenomen. Wat overblijft, is altijd nog genoeg voor Onesti om direc tie en redactie van het katholieke partij orgaan voor de strafrechter te roepen. Hetgeen hij heeft gedaan. Giulio Onesti is reeds sedert de bevrijding president van het Olympisch Comité. Hij heeft als jong advocaat gespecialiseerd in echtscheidingsprocessen voor het Vati caans gerecht van de Sacra Rota deelgenomen aan de weerstandsbewe ging en was partisaan in een socialis tische groep., Zijn liefde tot de sport, althans tot wat hy „echte" sport noemt, zwemmen, atletiek (hy heeft minachting voor voetbal, boksen, wielrennen enz. die in Italië het werk zijn van beroeps- lieden. „variété"-artiesten zoals hy ze noemt", maakte hem de geschikte man om leiding te geven aan het sportleven. Tot nu toe zyn er nooit klachten over hem geuit en wat die „rode" voorliefde betreft. Onesti is sedert 1947 partijloos en telt zijn beste vrienden onder de Christen-Democraten, zij het onder een groep die niet op goede voet staat met de huidige party secretaris Fanfani. De campagne van de „Popoio" heeft heel wat stof doen opwaaien en er is iets aan het licht gekomen, dat anders waarschijnlijk verborgen zou zyn ge bleven. De Chr. Democratische Party schynt het gehele sportleven van Iialië, een sector, die tot nu toe het Olympisch Comité negen. De rest werd uitbetaald aan premies. Natuurlijk kan de toto, die samenhangt met de Italiaanse competitiewedstrijden, alleen in de wintermaanden worden gespeeld, daar het in de zomer in Italië te warm is voor voetbal. Nu is bekend gemaakt dat met ingang van 1 april (de toto duurt tot begin juni) een ander spel komt. de enalotto. Het lykt heel veel op de voetbaltoto, maar is nog meer een kansspel. Het hangt samen met het oude „lotto", dat sedert 1863 in Italië iedere zaterdag zyn trekkingen heeft. In tien steden worden elk vijf num mers uit een bus getrokken, nummers tussen 1 en 90 Wie er twee <ambo», drie (terno) of zelfs vier (quaterno) raadt, krijgt een premie, die zeer hoog is, wanneer de speler ook nog heeft vastgesteld op welk „wiel", dat is in welke stad, de door hem aangegeven nummers zullen uitkomen. Het lotto is trots de voetbaltoto nog steeds in aan zien, vooral in Zuid-Italië. Nu gaat men op dit kansspel nog een tweede kansspel baseren. De nummers van 1 tot 90 worden verdeeld in drie groepen: 1 tot 30, 31 tot 60 en 61 tot 90 De spe ler schrijft r op een daartoe bestemd model een eén, wanneer hy „verwacht" dat in enige stad het eerste getrokken nummer tot groep één zal behoren, een kruisje voor groep twee en een twee voor groep drie. Daar er maar tien steden zyn, worden er, om het wat moeilyker te maken, twee dubbel geteld, dwz. daarvan moet men ook het tweede nummer raden. Wie de twaalf uitkom sten raadt, krijgt een premie De helft van de opbrengst is voor de pot. De andere helft wordt verdeeld tussen het ministerie van Financiën en de ENAL, de onder de naam „dopolavoro" door de fascisten opgerichte organisatie voor vrijetijdsbesteding van arbeiders. Hevige protesten Tegen dit nieuwe spel zyn nu hevige protesten gaande. Ten eerste omdat het een zuiver gokspel is. Ten tweede om dat het werd afgekondigd in het staats blad, zonder dat ooit het parlement er een discussie over heeft gevoegd. Ten derde omdat het een concurrentie bete kent voor de voetbaltoto en dus de in komsten doet dalen van het Olympisch Comité, juist op het ogenblik, waarop dit comité voor de aanstaande spelen meer behoefte aan geldmiddelen heeft. Ten vierde omdat de opbrengst ten goede komt aan de ENAL, waarvan steeds minder uitgaat, ook al is de con tributie, welke de leden van die orga nisatie betalen, onlangs verdrievoudigd. Het blijkt nu dat de voorzitter van die ENAL, de Chr. Democraat Valenti, die tevens het beheer heeft over de grote eigendommen van de „Italiaanse jeugd", eenvoudig sportterreinen, stadions, re creatiezalen. bioscoop enz. tot een bedrag van drie miljard heeft verpand om gel den te kunnen opnemen voor die hal- failliete ENAL en voor het nieuwe spel. Dit wordt Valenti verweten, omdat de eigendommen van de „Italiaanse jeugd" aan de gehele natie toebehoren en niet aan de ENAL of aan de huidige rege ring. Die sportterreinen, zwembaden enz. zyn oorspronkelijk het eigendom ge weest van sportverenigingen (in som mige gevallen van de gemeenten) welke in de fascistische tijd ontbonden wer den. Al hun bezit is toen door de staat geconfisceerd en aan de „Fascistische jeugd" toegewezen (men moest lid der partij zyn om een sportveld te mogen betreden). Na de oorlog zijn die bezit tingen aan de staat gebleven en Zij worden nu steeds meer beheerd alsof zij aan de Christen-Democratische Partij toebehoren. Zo is uit een dagbladcampagne een schandaal voortgekomen, waarbij het voor een buitenstaander moeilyk valt te zeggen of niet veeleer zy die de beschuldigingen hebben geuit, zich het sterkst hebben misdragen. De sport wereld althans staat in haar geheel achter Onesti en wil niets weten van de plannen, die de regering heeft be kokstoofd met Valenti. De minister van Financiën heeft nu een brief aan Onesti geschreven om te verzekeren, dat als het nieuwe kansspel blyken mocht de inkomsten van het Olym pisch Comité sterk te doen afnemen, de staat wel zal bijpassen.Het be vreemdende is, dat dit alles gebeurt, zonder dat het parlement er in ge kend wordt. omvang, composities van Timmermans. Cor Kool en Röntgen en harmonisaties van Bach, Kool en Wegerif. Een deel ervan had oi. gemist kunnen worden, daar het weinig spanning bracht en het programma overlaadde. Wat daarna volgde werd zuiver „klas siek". Eerst het overbekende koraalwerk uit de Bach-kantates 140 en 147, dan Mozarts „Laudate Dominum" uit de 2e Vesper, voorts Mendelsohns ontroerende Sopraan-Hymne of juister Klaagzang „Hor mein Bitten") en Francks 150e Psalm, in het Frans gezongen. Tussen door stond dan nog Corelli's hobo-con cert in F. Allemaal kroonjuwelen uit de schatkamer van de Sancta Musica. Een spreker op het eind van de avond zei ervan: „Het koor is op de goede weg". Volkomen juist. Maar onlangs hoorden we ook onvergetelijke dingen van „Sassenheims Mannen koor" en daarom voegen we er aan toe: de Sassenheimse culturele ont wikkeling als zodanig is op de goede weg en dat is meer! TWEE SOLISTEN Er is gesolieerd door de sopraan Tineke van Raalte. die ongewijzigd het programma had overgenomen van Lize Schoo. die door ziekte verhinderd was. Na een wat mat begin kwam er afron ding en tekening in de vertolkingen, toen twee prachtige Reger-liederen hun beurt kregen. Tineke van Raalte zingt geroutineerd en zuiver. De stem is niet groot en de soepele golving en de expres siviteit zijn wat beperkt. In het midden- register zitten fraaie tonen. De soli in Mozart en Mendelssohn gaf zy niet on bevredigend. ofschoon hier eigenlijk een ander stemtype vereist is. Verreweg het beste klonken haar Regers. De soliërende hoboïst was Arie Butter. Te voren hadden we voor hem gevreesd, omdat hij in de obligaat-partij van Bachs koraal „Wohl mir" verkeerde no ten speelde en het verband met het ge heel kwijt raakte, maar in Corelli's Con cert gleed alles van een leien dak, melo dieus en egaal van toon. De vele orgelbegeleidingen werden door Rich. Heidema naar de eis vervuld. De druk bezochte uitvoering is ten slotte besloten door een indrukwekkende sa menzang van Psalm 150 in een hym nische bewerking van de dirigent Cor Kool, die ongetwijfeld met voldoening terugziet op het afgeleverde werk. Een dagelijkse puzzle Natuurlijk Een kaasgerecht! (een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem GEBAKKEN KAASPLAKKEN Per persoon75 gram belegen kaas. De belegen kaas in plakken van een cm dikte snijden. Deze door een vrij dik papje van bloem en water halen, daarna door paneermeel wentelen en in de koekepan vlug aan weersziiden bruin bakken. Op een verwarmde schotel schikken en zo warm mogelijk opdienen. Doe nóg meer mei CREAM CRACKERS met het geheel eigen karakter. Per groot pak 80 ct.Los 28 a per 100 gr. Ook zoutloos. Voor de eerste maal in 1958 kwam de raad van Alkemade in vergadering byeen. Er stonden enkele belangrijke punten op de agenda in verband met de vaststelling der verschillende uitbreidingsplannen en vooral met betrekking tot het ruilver- kavelingsplan. De publieke belangstelling was echter, ondanks deze punten, gering. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten begon met een nieuwjaarsrede uit te spreken. Het aantal inwoners is met 109 gestegen tot 8642. De woningnood werd iets minder, daar er thans nog 181 woningzoekenden zijn (48 minder dan vorig jaar), van wie er 98 in Roelofarendsveen en 2 in Kaag. Het ruilverkavelingsplan is in uitvoering en voor 1958 mag een bedrag van f. 1.000.000 worden besteed. Het ruilver kavelingsplan ..Oud-Ade". omvattende ongeveer 3000 ha is gereed, de kosten bedragen naar schatting f. 8.500.000. De stemming zal in mei plaats hebben. Er werden 972 processen-verbaal opge maakt. Er gebeurden 32 verkeersonge vallen, doch daarbij waren gelukkig geen doden te betreuren. Het aantal werklo zen van 95 per 1 februari j.l. noemde de voorzitter niet verontrustend. De rede van de burgemeester werd beantwoord door de heer P. van der Velden. ring aangekocht voor de prijs van f. 6500. Na krot opruiming zullen hier nieuwe woningen verrijzen. In principe werd besloten een schilder in vaste dienst aan te stellen. De vergoedingen voor de bijzondere scholen werden z.h.st. vastgesteld. LENINGEN De. raad aanvaardde, een lening, groot f. 54.000 uit de eerste woningbouw le ning. I rit de opbrengst der rentespaar- brieven is f. 63.690 voor de gemeente beschikbaar. De Ned. Jeugdherbergcentrale ont vangt een subsidie van f. 405. zijnde het nadelig saldo van de jeugdherberg te Kaag. Na de rondvraag, die vrijwel niets opleverde, ging de raad in geheime zit ting. UITBREIDINGSPLANNEN Er werd krediet beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de Chr. Nat. School te Oude Wetering. Vervolgens kwamen de uitbreidingsplannen in bespreking, als mede de bezwaarschriften, die zijn inge diend. Voor de tafel van B. en W. waren tekeningen opgehangen, zodat men een goed beeld kreeg van de punten waar over men sprak. De burgemeester gaf een uitvoerige toelichting. De heer J. P. Hoogenboom betreurde het dat B. en W. en de commissie open bare werken geen overleg hebben ge pleegd met de ruilverkavelingscommissie. Hij stemde in met het bezwaarschrift van de ruilverkavelingscommissie, voor al ook met betrekking tot de los- en laadplaatsen. De heer C. de Jong vroeg of de ruilverkavelingscommissie deze weg moet aanleggen of de gemeente. Aanvoer circa 900 000 stuks. Handel rede- Üit het antwoord bleek dat de ruil- fin«n"™ 2ÏÏ!? r verkavelingscommissie dit moet doen. —n.eê. eieren vanf' 1 84? De heer De Jong vond dat de commissie 13 11eende-eieren van 69-72 gram f 11.00 dan ook haar eigen plannen moet kun- tot f 11.13. alles per 100 stuks, nen uitvoeren. Nadat nog uitvoerig Eiermarkt. Aanvoer 1.400.000 stuks. Han- gesproken was over de weg. volgde redeiyk Notering: eieren van 56-66 gr stemming over het voorstel van B. en 11.00-12.00. algemene prys f 11.50 per w. Alleen de heren Hoocenboom en De 87'„ba"S 6I,5 Tom? bleken tA»n te 7iin Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver- vfn riP JpaV w Rri a tnhpn enlglng van Elerhandelnren. Grote eieren van de heer W. Brouwer te Alphen f 1150-12 50. gewicht 62-68 MARKTBERICHTEN LEIDEN. 20 februari. Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Pryzen per 100 kg andijvie 68-77, kroten 6-18. kroten, gekookt 13-25. boerenkool 17-35. rode kool 7-10. gele kool 8-9. groene kool 11. poste lein 14-27, prei 16-32. rabarber 44-57, stoof sla 126. spruiten A 36-70. B 29-70. uien 5-18. waspeen 9-27. witlof 13-64. per 100 stuks knolselderle 6-20. sla A 27-29. B 23- 34. per 100 bos: peterselie 20-33, radhs 5. selderie 17-20. BARNEVELD. 20 februari. Marktbe richten Eiervelllng S B.E. Aanvoer 592 300 stuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 58-60 gram f 10.75-10.95. eieren van 60-63 gram f 11 04-11.67, eieren van 63-68 gram f 11.75-12 58, alles per 100 stuks Coöperatieve Eiervelllng Barneveld-Ede. Md NiO JUIVUJUMAU RIJSWIJK BOSKOOP. 19 februari. Coöp. Veren. „De Boskoopse Velling" Diversen per tak Slerkerstakken Rosëa. Ie kw. 1.10. ld. 2e kw. 55-70. ld. 3e kw. 40-48. Prunustrlloba- takken 17-26. ld. vertakt 23. Amandeltak- ken 20-24. Magnollaknoppen ln soorten p. knop 17-31. Rododendronbloemen, per kop 27. ld. Pink Pearl 25, Diversen per bos: Forsythia 1.00-1 50. Slerkers 1.70-3.10, Prunustrlloba 1 20-1 40. Wllgekatles 20-25. Mahonlablad 72-85. Andromedablad 45-60 Forsythlatakken per tak: le kw. 26-30. ld. 2e kw. 18-23. GOUDA. 20 februari. Kaasmarkt Aange voerd 15 partijen, le kw. per kg f 2.10 tot f2.23, 2e kw. f2.05 tot f2.09. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 19 februari. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 6.80-8.30, Idem A binnenland (per kist) 4.00-7.50. Idem A2 binnenland (per kist) 3.00-4.50. Idem B export (per kist) 4 40-7.10. boerenkool 9.00-9.20. rode kool 17.00-19.00. uien (per kist) 2.50-3.30. prei 27.00, kroten (per kist) 1.20-1.60. breek- peen (per kist) 1.20-2.60. groene kool 18.00 27.00, gele kool 8.80, knolselderle 2.00- 10.00. witlof 29.00-51 00. koolrapen 4.60, spruiten A 41.00-68.00. idem B 15.00-23.00 Idem geschoond 46.00-47.00. Totale aanvoer waspeen 33.000 kg.. LISSE. 19 februari. GLADIOLEN- VEILING De aanvoer van gladiolen was niet groot, maar er was veel vraag, dus gingen de pryzen met sprongen omhoog. Besteed werd voor: GLADIOLEN 14op 12/14 10/12: Abu Hassan 8.60 5.80 3.90, Acca Laurentia 6 50 4:55 4 10. Agnita 6 75 6 00 4 40. Alfred No bel 7.75 7.35 4.65, Allard Plerson 5.60 5 20 3.90. American Express 7 40 5.20 4.30. Are de Trlomphe 7.10 5 30 4.30. Aristocrat 12/ 14 7.00 10/12 4.20. Benares 5.50 4.80 3.90. Benjamin Britten 8 05 6.80 4 40. Bloem fontein 5.85 5.20 4 45. Boulogne 6 10 6 90, Card. Spellmann 7.20 5.50 4 65, Dream Girl 12/14 6.10 10/12 4 50. Dr. Fleming 5.80 5.50 4.85. Earley White 6.30 5.90 4 55. Elan 14op 7.00, Firmament 7.10 5 60 4 35. Flower Dream 6 10 5.15 4 30. Hawaii 5 80 5.30 4.20, Hochsommer 12/14 5.90 10/12 4.40. Hokus Pokus 6.10 5.20. Jo van Konij nenburg 12/14 P 40 10/12 6.90. Jo Wage- naar 5 80 4.40. Joh. Strauss 5 10 4 80 4 35, Junlklokken 12'14 5.40 10/12 4 40. Junl- wonder 10/12 3 90. La Parlslenne 5.90 4 50 3 .95. Lavendel Giant 12'14 6 85 10/12 4 20 Lelf Erlkson 6.10 5.20 4 35. Leeuwenhorst 6.30 5.90 4 45. Lilac Wonder 12/14 5 50 10'12 4.25. Llmburgla 10'12 4.90. Lustige Wltwe 7.60 6.20 4.50, Mansoer 6 20 5 50 4 40. Marsh. Montgomery 12 14 7 20 10 12 4 80. Marconi 12/14 6 10 10 12 4.30 Memo rial Day 7 40 5.50 4 40. Modern Times 6 90 G.35 4.45. Mrs. Marks' Memory 12 14 5.55 10 12 4.10. Nieuw Europa 7.90 7.80 7 50. Ravel 7 60 6.20 4.40. Red Fox 12 14 6 10 10/12 4 75. Rosa van Lima 6.20 5 60 4 40. Pactolus 5.80 4.60 4.10, Phllippo's Memory 5.60 4.80 4.25. Plcardv 6.50 6.45 4.70. Pride of Holland 7.40 5.80 4 40, Sheherazande 5.80 4 75 3.90. Spotlight 12/14 6 50 10'12 4 80. Silhouet 6.30 5 25 4.10. Sneeuwprin- ses 6 00 5.20 4 40. Spic and Span 12 14 5 50 10/12 4 60. Silentlum 7 20 5 40 4 65. Wemf 5.70 ROELOFARENDSVEEN. 19 febr. Bloemenveiling: Irisen 1.30-1.35, Fresia's 43-93. Anemonen 51-83. Blauwe Druifjes 32-58. Tulpen Dellce 61-62. Albino 74-77. Athleet 80-1.01, Preludium 70-78, Mirjo- ran 87-90. Rose Copland 72-1.02. Br Star 37-54, Golden Harvest 60-95, Wlntergold 54-80. W. Pltt 71-81, V d. Eerden 60-85. Krelage 45-68. Paris 77-80. Reforma 75- 80, E Eddy 68-85. Elisabeth 75-79. Zeno ber 52-64, Crown Imperial 57-63, Apel doorn 1,25, Hoangho 70-74, Purper Cop land 77-92. Bruno Walter 88-90. Kornifo- rus 60-80. Weber 61-64. Parkiettulpen 1 10 -1 20. Lustige Wltwe 76-95. Dubbele Tul pen 60-78. Narcissen Covent Garden 48- 54. Am. Glorie 45-47. King Alfred 45-68. Fortuna 39-54. Carlton 61-63. L'lnnocence 35-47. Earley Glorie 42-64. Buxton 44-50. Whrestler 48-56, Am. Anjers 9-21. ROELOFARENDSVEEN. 19 febr. Groenteveiling: witlof 1 42 00-52.00, Idem 2 31.00-47.00 per 100 kg. RIJNSBURG. 19 februari Bloemen veiling FLORA Tulpen per bos: Camp- flre 1 00-1.35. C. Huil 1.05-1.25. Prunus 95-1.30. Beatrix 90-1 10. Albino 80-90. Kre lage 60-70, Yellow Gem. 1.00-1 25. Ibis 60- 70. Generaal de Wet 1.10-1 20. Pr. v Oos- tenryk 80-90. Golden Harvest 85-1.10. W. Sail 85-1 00. Pax 1.00-1.15. Atleet 1 05-1 10 Hlllegarde 60-70. W. Gold 75-1 00. Cop land 90-1.20. Red Champion 1.10-140 K. Doorman 1.15-1.25. Edith Eddy 75-1 00 L Wltwe 1.10-1.25. Pr v. Nanse 80-90. Crater 75-85. Hyacinten: Pink Pearl 16-22. Osta- ra 15-18. Delftsblauw 16-21. L'lnnocence 15-20. Hindenburg 10-22. Narcissen: Carl ton 45-60. Golden Harvest 46-61. Helios 37-44. Poetaz L 58-64. Scarlet Eleg 40-49. Rembrandt 50-60. RIJNSBURG. 19 februari. Groente veiling: rode kool 7-10. gele kool 6-9 gr kool 10-20. boerenkool 15-23. waspeen A 10-40, waspeen B 8-30. kroten 5-6. uien 12-16. alles per kllogrknolselderle 1-10 ct per stuk. TER AAR. 19 februari. Oroentevel- werden enkele panden te Nieuwe Wete- I êferen HoifiÖ-lLa&Tgewicht 56*™' klolne stek 2-25. glaaandyvie 68. spruiten 4fi-'o Idem B 27-39. uien 4-9. spinazie 97. kro ten 7. prei 21 alles per kg. knolselderle 6-13. per stuk. bosselderle 13 ct. per bos. -61 gram. I boerenkool 1 00-1.20, per kist.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7