Haal 150 gram Gelderse Ham Bij Slager Bram voor slechfs 55 cl GELDERBLOM Noordeinde 37 Officiële Publikatie D.A.F. Personenwagen N.V. DIESELSERVICE - LEIDEN Minister Hofstra behoeft geld om werkloosheid te bestrijden" Off. D.A.F.-dealer voor Leiden en Omstreken Zijlsingel 36 - Leiden - tel. 24777 Belangrijk nieuws voor onze diënlele kuilen de Stad B O N MAANDAG 17 FEBRUARI 1958 Kerkelijk Leven Op zoek naar nieuwe levensvormen VASTENBRIEF VAN R.-K. KERK. De vastenbrief 1958, die gistermorgen in alle r.-k. kerken is voorgelezen, was gewijd aan de intensieve en snelle w ijzigingen van de uiterlijke levensom standigheden van de mens en zijn op vattingen. De mens is op zoek naar nieuwe levensvormen aldus de vasten brief. Niemand kan hieraan ontkomen. Het is de onrust van dit zoeken, de onzekerheid of datgene wat men van daag als waarheid en waarde meent te bezitten morgen wellicht zal blijken twijfelachtig te zijn, welke de mens van vandaag onrustig, onzeker en ang stig gemaakt. Ook de godsdienstige mens ontkomt niet aan deze onrust. Voor velen is het zelfs een bijzondere reden tot onzekerheid wanneer zij ervaren hoe ook in de kerk en het kerkelijk leven allerlei zaken aan verandering onder hevig zijn, waarvan zij misschien had den gedacht dat zij- vaststonden voor alle eeuwen. Het is immers duidelijk, zo zegt de vastebrief o m., dat ook de kerk voor zover zij dit kan en mag rekening zal moeten houden met de veranderde tijden en veranderde mensen en zich zal moeten aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden. Aan de ene zijde vreest men. dat de kerk door al het nieuwe van wezen ver andert. aan de andere zijde is men beangst dat de kerk te laat zal komen als zij niet snel haar bakens verzet zo ver als zij dat kan. Zou het niet moge lijk zijn. zo vraagt de vastenbrief, dat beide groepen in hun bezorgdheid voor de kerk de liefde weten te vinden om elkaar met begrip tegemoet te treden en in christelijke fijngevoeligheid reke ning te houden met elkanders vrees. VASTENBRIEF OUD-KATH. KERKEN. In de jaarlijkse vastenorief. die zon dag in alle oud-katholieke kerken is voorgelezen hebben de bisschoppen van tieze kerkgemeenschap hun bezorgdheid uitgesproken over de ontaarding en ont waarding van het geestelijke leven in onze tijd. De mens van onze tijd denkt mis schien wel aan en over God, maar wij leven teveel alsof God er niet was. wij handelen en spreken zonder gebonden heid aan de Schepper, terwijl alles wat wij realiteit noemen het zwaarste ge wicht in de schaal legt en soms zelfs het enige is wat meetelt. In het maatschappelijke leven noe men de bisschoppen hiervan als oor zaken o.a. de ongekende vlucht der techniek, het verkleinen der afstanden in ruimte en tijd, het daardoor gewel dig snelle en voortgejaagde leven. Niet alleen in de staat, maar ook in de Kerk is er veel dat tijd en aandacht vergt en waardoor het innerlijk leven tekort schiet. Met name vermelden de bisschoppen de druk die op de op groeiende jeugd ligt en hoe de rust van het samenzijn in het gezin in het ge drang is gekomen. De Kerk heeft in de wereld een moei lijke taak omdat de samenleving ver worden en verward is. Niettemin moet zij in de wereld leven, zonder van de wereld te zijn. Ook de Kerk heeft haar zorgen voor het uiterlijke leven, maar de hoogste waardering komt toch toe aan hen. die baar innerlijke leven die nen met een diep geloof en een innige vroomheid. Tenslotte roepen de bisschoppen op. om dit innerlijke leven te voeden door het gezamenlijke gebed in gezin en samenkomsten der gemeente, opdat al ons werken zij in dienst van God. NED. HERV. KERK Beroepen te Haatten en te Nieuwe-Ton- ge J. A. de Waard. kand. te Rysoord. Aangenomen naar Well en Ammerzoden (toez.) A. SJollema. kand. te Waalwijk. Bedankt voor Ameide en Tienhoven J van Wier te Putten (Geld.) voor Oo6terwolde (Geld.) G. van Estrik te Nleuwland. Auto over de kop: militair gedood Vanochtend is op de Bosscherweg te Maastricht een personenauto met acht inzittenden over de kop geslagen. De auto met vier dames en vier heren, allen uit Maastricht, (vermoedelijk Car- navalvierders) is tegen de afrastering gereden en vervolgens over de kop ge slagen. De 30-Jarige beroepsmilitair J. W. Guffens werd gedood. De echtelieden Aaerts werden zwaar gewond en opge nomen in het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht. De andere inzittenden wer den óf slechts licht gewond óf bleven ongedeerd. Recordbezoek op de R.A.I. Nog nooit zUn op één dag zoveel be zoekers op een R.A.I.-tentoonstelling ge weest als deze zondag. Precies 35.690 personen schuifelden tussen 10 uur 's morgens en zes uur 's avonds langs en over de stands, waar mee het oude „zondagrecord" met 10.000 geslagen werd. Inmiddels is het totaal aantal bezoe kers in 3Vi dag opgelopen tot 81.245, bijna 25.000 meer dan in de overeenkom stige periode van de vorige tentoonstel ling van personenautomobielen in 1956. Jacht kostte meer dan een miljoen Gistermiddag is in de Coenhavcn te Amsterdam een luxe jacht, de „Blue Jacket", aan boord gehesen van het 35.000 tons ertstankschip „Rio Grande'.' Het jacht is door de N.V. Amsterdam se Scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. aan de Grasweg te Amsterdam ge bouwd voor een Amerikaanse reder. Het is een dubbelschroefs stalen mo torjacht met een lengte van 34 meter, een breedte van 6.35 meter en een diepgang van 1.80 meter. De voortstu wing geschiedt door middel van twee cummins scheepsdieselmotoren, elk met een vermogen van 450 p.k. De ..Blue Jacket" is met de modernste navigatiemiddelen uitgerust en heeft meer dan een miljoen gulden gekost. OVERVALLER OP MEISJE GEGREPEN. Een 16-jarig meisje dat gisteravond op de Bergselaan te Rotterdam liep, hoorde plotseling snelle voetstappen aether zich waarna zij door een man werd vastgegrepen. Hij legde een hand op haar mond om haar het schreeuwen te beletten, maar zij verweerde zich hevig en zag kans hem met een para- pluie te raken. Hij rende toen weg. met medeneming echter van haar handtasje. Het meisje zette de achtervolging in. ontmoette daarbij een politieagent die zij inlichtte en die er in slaagde de overvaller, een 29-jarige hulparbeider V. uit Rotterdam, te grijpen en hem naar het politiebureau te brengen. Aanbesteding Hedenmorgen werd te Den Haag aan besteed de uitvoering van grondwerken, het aanbrengen van duikers en weg verhardingen t.b.v. verbetering van het kruispunt HerenwegKruisweg te Wou- brugge. Er waren 24 inschrijvingen. G. Hulsebosch (Bloemendaal) f228.000 D. v. d. Steen (Nieuwerbrug) f225 000. Westl. Wegenbouw (Rijswijk) f 224.690. Fa. M. Kosterman en Zn (Wijk bij Duurstede) f218.000 N.V. Aannemings bedrijf P. Stigter en Zn. (Ammerstol) f21600. Fa. P. Bokhoven (Gouda) f213.900. A. Versloot (Bodegraven) f 209.000 H. Oudenes en Turkenburg (Alphen) f205.000. J M. Samson (Oegstgeest) f202 000. N.V. Aannemings bedrijf N.B.M. (Zaandam) f198 700. Fa. Visser en Van Hees (Utrecht) f196 300. P. Versluijs (Bodegraven) f196 000. N.V van 's-Plunder (Ridderkerk) f 193.770. Fa wed. H. v. Driel (Koude kerk) f191.650. J. Mens (Lisse) f 188.000 J. M. Strijland (Uithoorn) f 188.000. C A. L an geveld (Alphen) f185 890 W. Jansen (Haarlem) f183 600 L P v. d Geer (Leiden) f 180.900. C. M. Deeren- berg en v. Wijk (Alphen) f 178 999. A. v. Halem (Schipluiden) f178 000. A. T. Stuijfzand (Leiden) 172.800. Gebr. Schouls N.V. (Leiden) f169.000. Amster- danmse Aannemegingsmij. NV. (Den Haag) f168.000 De gunning is aangehouden. Maatregelen tier centrale regering? In een vandaag uitgegeven commu niqué heeft het Indonesische minis terie van Voorlichting bekend ge maakt, dat de regering stellig gepaste maatregelen zal nemen ten opzichte van de „proclamatie van een regering op 15 februari" In Mldden-Sumatra. Deze maatregelen zullen in overeen stemming zyn met de beleidvolle poli tiek der regering en gericht zijn tegen mensen, die de bestaande wetten heb ben overtreden, aldus het commu niqué. In de verklaring wordt het zeer be treurenswaardig genoemd, dat „zulke politieke en beschaafde leiders" als- Boerhanoeddin Harahap en Mohammad Sjafrei (een bekend deskundiige op het gebied van het onderwijs) door de voor malige militaire commandant van Mid- den-Sumatra, tot „ministers" zijn be noemd. Voorts heeft het ministerie van Voor lichting vandaag bekend gemaakt, dat de pers-attaché van de Indonesische ambssade in Manilla, Des Alwl, oneervol is ontslagen. Des Alwi, een vroeger ambtenaar van het ministerie van Voorlichting, trad de vorige week als tolk op tijdens een door kolonel Soemoeal in Manilla gehouden persconferentie. Bij die gelegenheid had hü verklaard zich bij de anti-regerings gezinde „jonge kolonels" te hebben aan gesloten. Censuur op berichten uit Midden-Sumatra De dagbladen in Djakarta hebben volledig gezwegen over de proclamatie van de revolutionaire regering in Pa- dang, als gevolg van een verbod van de militaire commandant van Dja karta aan de pers tot het publiceren van berichten over Midden-Sumatra, die niet afkomstig zijn van de leger- voorlichtingsdienst of van bevoegde regeringswoordvoerders. Het nationalistische partij-orgaan „Soeloeh Indonesia" meldde vandaag, dat de hoofdredacteuren der dagbladen in Djakarta bij de plaatselijk militair commandant waren ontboden, om te worden ingelicht over het verbod tot publicatie van nieuws over Midden- Sumatra. De linkse „Pemoeda" heeft een beroep gedaan op oud-vice-president Hatta om niet het stilzwijgen te bewaren, nu zijn naam is genoemd door „bepaalde groe pen". Dit voortdurend stilzwijgen zou de indruk kunnen wekken, dat hij de acties van deze groepen niet afkeurt, aldus „Pemoeda". Het enige blad, dat de samenstelling van de „revolutionaire regering" heeft gepubliceerd, is het communistisch par tijorgaan Harlan Rakjat". Zuid-Sumatra afzijdig De commandant van Zuld-Sumatra. luit.-kolonel Barlian, heeft verklaard, dat Zuid-Sumatra buiten het conflict met de Centrale regering wenst te blijven. Enkele figuren uit tegenregering Evert Vermeer over bestedingsbeperking w- „Om de werkgelegenheid te vergroten zijn nodig een duidelijk programma van openbare werken en koopkracht inspuitingen. Dit vraagt financiële middelen en de Party van den Arbeid Is er niet gerust op, dat men die aan minister Hofstra zal geven. Zijn de andere partijen daartoe echter niet be reid, dan wordt de grens van het toe laatbare overschreden en zal de Party van den Arbeid niet aarzelen een uit spraak van het volk te vragen". Dit zei de voorzitter van de P. v d. A.. het Tweede Kamerlid E. A. Vermeer, in een rede over de nationale politiek tij dens de vergadering, die het Gewest Overijssel van de P. v. d. A. zaterdag middag in Hotel Van Geitebeek te Zwolle hield. „Bestedingsbeperking", aldus de heer Vermeer, „is voor vele conservatieve krachten de kapstok om een serie con servatieve verlangens aan op te hangen. Helaas heeft het publiek geen goed be grip van de oorzaken en gevolgen van de bestedingsbeperking, maar er is een duidelijk verschil met de jaren 1930 1940. Toen huldigde men het principe „pappen en nathouden". Nu is er een duidelijk programma. Het is een tegen slag voor de regering, dat er bij de be stedingsbeperking een aantal internatio nale factoren kwam. die de werkgelegen heid belemmerden". Hoewel economen zeggen, dat een werkloosheidspercentage van drie procent niet ernstig is. zei spre ker niet akkoord te gaan met deze ge dachte omdat hierdoor een klein deel de zwaarste lasten draagt. Hij had lof voor de bonafide vakcentralen. die de ernst van de tijd begrepen en geen loon eisen gesteld hebben. De heer Vermeer staafde ziin vrees omtrent het verkrij gen van de financiële middelen, die nodig zijn om de werkgelegenheid te vergroten, met het verloop van het be lastingdebat in de Tweede Kamer, waar- bij de gemeenten en de provincies een bedrag van 41 miljoen is onthouden, wat zijn terugslag op de werkgelegenheid zal hebben. Spreker zag dit als een bewijs van onwil om tot een redelijke verdeling van de lasten te komen. Hy meende, dat geen middel onge bruikt mag worden gelaten in de strijd tegen de werkloosheid en pleitte voor een verdere verhoging van de vermo gensbelasting en van de belasting op de hoogste inkomens. Voorts hield de heer Vermeer onder andere een plei dooi voor gelijke kansen by het onder- wys, ter versterking van de kracht van de gemeenschap in deze tyd, waarin de techniek zo'n belangrijke rol speelt. SJAFROEDDIN premier SIMBOLON Buitenlandse Zaken HARAHAP Justitie en defensie SOEMITRO Handel cn Scheepvaart Bestellingen voor de kunnen naar volgorde van binnenkomst geboekt worden. DOORREGEN SPEKLAPPEN 0.65 Extra MAGERE SPEKLAPPEN 1.07 KARBONADE met klein beentje 1.59 KIBKARBONADE 1.79 HA AS KARBONADE 1.99 750 gram PEKELSPEK 1.19 750 gram VERSE WORST 1.49 1 kg. vet ROOKSPEK 1.39 WOENSDAG KOOPJESDAG 500 gram puur VLEESGEHAKT met zakje zout en kruiden 1.25 3 pakjes MARGARINE 0.89 500 gram ROOKWORST 1.— 1 kg. KARBONADE 3.10 1 kg. SPEKLAPPEN 1.25 1 kg. verse WORST 1.98 1 kg. PEKELSPEK 1.49 1 kg. DOORREGEN ROOKSPEK 1.59 Eet nu KALFSLAPPEN KALFSLAPPEN 1.79 KALFSFRICANDEAU LAPPEN 1.89 KALFS FRICANDEAU 1.99 RUNDVLEES 500 gram LAPPEN 1.50 500 gram MAGER DOORR. LAPPEN 1.80 500 gram KIBLAPPEN 2.— 500 gram MAGERE LAPPEN 2.— 250 gram botermalse BIEFSTUK slechts 1.25 Op vee'vuldig verzoek van onze clientèle bullen de stad zyn wij ertoe overgegaan. ook dezen van onze reclames te laten profiteren. Vul onderstaande bon In en wy bezorgen Uw bestelling zonder prysverhoging Wilt U my bezorgen: Naam: Adres: Dit alléén bij: VLEES- EN VLEESWARENBEDRIJF GEVRAAGD wu betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's. stofzuigers. plck-ups. gram.motoren, elektr. moto ren. meubelen fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Motor voor bakfiets ge vraagd. 40 cc., met of zonder toebeh. Alléén motor komt ook in aanm, of rullen tegen 6o cm. Aanb.: Valk Bouman- weg 26 A. Tel. 25590. 9 Studente zoekt per 1 maart kamer. Liefst ln 't centrum. Br. bur. v. d. blad no. 7382 k. Gevr. een nette Jongen. Groentehandel Gebr. v. d. Mey. Rijnzlchtweg 101, Oegst geest. 9 Gevraagd lichte bezigheden d. gescheiden vrouw. 40 J., goed k. koken, naaiwerk, oppas I huishoudelijk of dergelijke. Br. bur. v. d. blad no. 7392 k Nette werkster gevraagd voor enkele dagen per week. Mevr. v. Namen. R(jn- en Schlekade 116 c. Gevr. zlt-slaapk. met stook- gelegenh. ook genegen ln de huishouding te nelpen, te Sas- senhelm. Brieven bur. van dit blad onder no. 7400 k. Ter overname gevraagd een divan. Spoed. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7453 k. H Gevr. nette werkster voor enige ocht. per week. Aanm.: Mevr. Dekker Prinses Irene- laan 19. Oegstgeest. Bekwaam schilder vraagt voor avond- en daguren. alle voorkomende schilderwerken, Tevens wit- en behangwerk. Br. bur. v. d. blad no. 7454 k Auto te koop gevraagd, moet beslist betrouwbaar en zonder bekende, verborgen ge breken zijn. Prijs tot 1500 gul den. Gaarne Uw gegevens om- trent merk. bouwjaar, prijs enz tegemoet ziende bur. van dit blad onder no. 7491 k. Gevr. een net meisje voor halve dagen, ln klein gezin, I niet beneden 18 J Goed loon. I Mevr. de Jong, Rhljnvreugd 10 t/o. café Witte Huls. aan de H RUndyk Jonge Herdershond te koop gevraagd. ---- - te Lelden. P Bijlessen gevraagd voor meisje. 4e kl. h.b.s. afd B in wiskunde van student. Nooy. Prinses Beatrlxlaan 14, Voor- 1 schoten Jong echtpaar. k., zoekt geschikte woonruimte. Brie ven bur. v. d. blad no. 7458 k B Gevr. een meisje voor de morgenuren (912 uur). Be halve woensdag. Mevr. Rle- mersma. Prinses Marijkelaan 12, Oegstgeest. In de Paedologlsche Kliniek „OurlumRljngeesterstraat- weg 32. Oegstgeest, wordt ge vraagd een flinke kracht voor werkzaamheden in linnenka mer en huishouding Sollici taties aan het Hoofd van de Hulshouding. Tel. 32241. Werkster gevr. voor 2 d. p. week. Emmalaan 52, Oegst geest. Sgj Net jong meisje gevraagd, (ca. 16 jaar), voor llclïte huish. bezïgh.. 3 x p. w„ van 9.3012 of van 57 uur. Be zoek na tel. afspr. Leidse Straatweg 4. Oegstgeest. Tel. 25212. B Nette werkster, 2 per week 's morgens 912. Aanm.: Boerhaavelaan 26. Lelden. |4 Ter overname gevraagd kleinbeeld camera. Brieven bur. van dit blad onder no. 36 k. n Wie heeft er werkgelegen heid in de avonduren, liefst handenarbeid, onverschillig wat of waar. voor Jongeman, vader van groot gezin. Leeftijd 34 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 34 k. Jongste of aankomende be diende (vr.) op rustig kan toor gevr. Brieven met volle dige Inlicht., verl. salaris, bur. van dit blad onder no. 40 k. Gevr. flinke nette werkster. 3 ocht. per week. Burggravenlaan 28. AANGEBODEN Woonarken, nieuw of 2de hands, steeds voorradig, grote en kleine 40 Jaar vakkennis. Kom even praten of bel even. WIJ staan steeds voor U klaar. Handelsbedrijf Zoeterwoudse- weg 23. Tel. 21830. Behangen, schilderen, wit ten!! Uw huis opknappen? Maarde luiste voorlich ting. Als schilder-behanger kunt U op mij rekenen. Koopt nu reeds materialen, 't Is nog rustig. De beste materialen. Rich. J. Blok Hogewoerd 62. Tel. 23123 M Bijverdiende aangel». aan ervaren thulsbrelsters f 3 per 100 gram. Aanm. dinsdag 18 febr. 1012 en 24 uur. Rest. Royal. Doezastr. 43. Lelden. Meebrengen 2 naalden nr. 2 en een hulpna&ld. ■I Zo goed als nieuwe brom fiets te koop. merk Batavus. Te bevraeev; Bloemstraat 5, Lelden. p lieer, m.b I.. zoekt een zlt- slaapkamertje. I b. v. eigen bed. liefst Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 7403 k. y Vrouwen die de Knlttax kennen breien nooit meer op de pennen. Knlttax breima chines met 198 naalden en draadgeleider, 't Breimachine huis. Haarl.straat 196 A. Lei den. Vraagt een demonstratie! Sinds 1875 Stouten. Schel penkade 23. tel. 21751 voor alle voorkomende metselwer ken timmerwerken en witwer- ken. ook afwasbaar. B Alba Men wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digd? machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Lelden. Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. B Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrijwie len voor Jongens- en meisjes, met remnaaf. 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Lelden. Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. B I'luimveellefhebbers! Straks weer beschikbaar prima gezon de Jonge hennetjes, alle in geënt. Pluimveeteelt Groene- veld.RiJkserk. 15386. Valk Bou- manweg 26 A. Telef. 25590. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen: Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. H Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag. tele foon 11.45.01. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50. p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman Ho gewoerd 6668, telef. 31292. Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken mét damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. 26.50. Smit's bedden-tapljtenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg tel. 23913. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; voLledlge farantie. Eventueel gemakke- ijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214. Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91 b. g. g. 11.53.96. B B. z. a. nette hulp ln de hulshouding van bulten, v. g. g v zelfstandig kunn. werken, v. d. en n Leiden of Wasse naar. Goede behandeling gaat boven hoog loon. Brieven bur. van dit blad no. 7381 k. B Biedt zleh aan boerenarbei der goed kunnende melken. ■leven: Li S. Steenvo Plano. BUzondere mooie piano te koop, merk Steinway, heeft geko&t f 6000, moet te gen aannemelijk bod weg. Drulvensrtraat 38. B Te koop aangeb. kachel Etna. z. g. a. n. Johan de Wltt- straat 58. Leiden. Aangeboden Engels rietsalon bank, drie fauteuils, prima staat. Billijke prijs. Te bevra gen: NoordeLndspleln 8 A. B Staande schemerlamp, eiken met nieuwe zijden rokk&p f 25. stoffen jurk, lichtblauw m. 40 f 7.50, stofzuiger, prima f 15. Lammenschansweg 55. Laat nu Uw kamers vlug en keurig behangen. Wij doen dit tegen f 1 per rol. Bij bespre ken stalen boek ter inzage. Br. bur. v. d. blad no. 7450 k B Te koop aangeboden Duitse piano (Neufeld). Morskade 3. H Wegens omstandigheden te koop bromfiets met druo. merk D.M.F. met J.L.O. motor prijs f225. Te bevragen: N. Brug steeg 12 A. Na half 6. Wegens omstandigheden terra Smyrna vloerkleed met zelfde tafelkleed (nieuw) f 150. Brieven bur. van dit blad onder no. 7186 k. B Te koop aangeb. 4 fauteuil tjes. tafeltje, kleedje en lamp. Te bevr.Morslaan 57. Na 8 uur. I Haard te koop. Vulcana, niet oor en ar'-'- straat 22 A, P II.II. Yolkstulnders! Een flinke staal prima mest weg te halen voor slechts f 20. Nertz- farm Maarten. Splinterlaan bij Spanjaard&brug, Aan hetzelfde adres een partij brandhout voor f 5. B) Te huur aangeboden een ruime zonnige zit-slaapk. met volledig pension voor 2 vrien den of meisjesstudenten. (Weekend afwezig). Brieven bur. van dit blad no. 7477 k. P Aangeb. net kosthuis met vol!, pension en huiseiyk ver keer. Morsweg 172. P Te koop goed onderhouden kinderwagen. Te bevragen Javastraat 6. Lelden. B Aangeboden wentelploeg, eénpaards-egge, stel bollenzif- ten, paardetutgen en -halsters, Zweedse aanhangwagen voor luxe auto, aanrecht 2J meter, bakfiets, peenkulpen. 3 hard stenen voerbakken, door Gebr. Zandbergen. Valkenburg. Te koop eiken boekenkast, lengte 3i m. en hoogte 2j m. Tevens een toonbank. Boekh. J. C. Ruys. Oude Zeeweg 168. Noordwyk aan Zee. Tel. 2588 K1719. Gemeubileerde zlt-slaapka- mer te huur of zit. en slaap kamer ot> goede stand. Telef. aanwezig. Brieven bur. van dit blad onder no. 8059 k. B Wegens vertrek Philips radio BX 500 A. van '55 voor f 125. Philips p.-up met saf fier f30. vloerkleed 2x3, nieuw f35, herenfiets prima f40 Sleestofzuiger 220 V. f25. Pioenstraat 22. B Dinsdag a.s. zijn wij geopend tot 24 uur voor salades, cro- quetten. nassl-goreng. loem- gia's. gehackt patat enz. ..Sams nackroom". Vrouwenkerk- koorstraat 7. Leiden, bij de Haarlemmerstraat. B Te koop voor een spotprijs, een herenfiets, in goede staat. Met licht. Piet Helnstraat 8. Leiden. Dames- en herenrywlelen f 10 per stuk. Bureaus, schrijf tafels, eiken en stalen slaap- kamer, Mechels buffet en ta fel. antieke ladenkaet kantel- bedden, ledikanten, spiralen, matrassen, kasten, tafels. Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. B Te koop een elektr. wasma chine f 40. 2-pers. bed met spiraal f 40. 1 sjoelbak mass, eiken) f40, 4-plts oliestel f 7.50, 1 gr. hondemand f 7.50, Adres: Wasstraat 2 B. Te koop 4 stoelen tafel, dressoir. Koningstraat 29. Lei derdorp. Na 7 uur. DIVERSEN P Oudere dame wil graag 1 x per week mee kijken naar T.V. met vergoeding. Omtr. H. Rlin- dyk. Brieven bur. van dit blad onder no. 7396 k. B Weduwnaar met woning zoekt kennismaking met we duwe boven 65 Jaar. Br ie v en bur. van dit blad no. 7394 k B Aangeboden een heel \r(j huisje. Gevraagd 1 kamer m. slaapkamer en keuken. Brie ven bur. van dit blad onder no. 7397 k. m Weggelopen in Voorschoten zwarte Dwergpoedel, net ge knipt ln leeuwemodel. Belo ning voor terugbezorging of lnl.: H. H. Warisdorp, Willem Frisolaan 21. Voorschoten. Tel. K 1751 - 2069. B Jarige zoon of dochter? Kinderpartijtje? Een uur film vertoning bij U thuis f 15. A. G. Ober. fotohandel Hoog landse Kerkkoorsteeg 5. Tel. 24134. B Werkman zoekt kennisma king met weduwe te Lelden of Oegstgeest. Leef tyd 5565 Jaar. om na wederzijds goed vinden huwelijk aan te gaan. Br. bur. v. d. blad no. 7525 k Een nette jongeman N.h., 27 Jaar, zoekt lang deze hem onsympathieke weg kennisma king met een serieus meisje van dezelfde leeftyd. Brieven met foto, op erewoord retour, bur. van dit blad no. 37 k. Wnnlngrull. Aangeb. groot luxueus vry benedenh. voor 2 k 3 pers. Koninginneweg A'dam Zvoor idem Oegstgeest/ Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 44 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2