RAI WILLEM II Veilige en betrouwbare wegen onmisbaar voor de welvaart Toeristeiikaart als reisdocument PRINSES BEZOCHT SABA UW BRAVO ER WEER Lw OLIFANT 96ste iaefyansr Vrijdag 14 februari 1958 Derde blad no. 29367 Algemene zorg in Ticeede Kamer Bedenkelijke stilstand in aanbestedingen (Van onze parlementaire redacteur) Bij de verlate behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat is gis teren in de Tweede Kamer algemene bezorgdheid uitgesproken over de achter stand in de bouw van bruggen en wegen. Goede, veilige en betrouwbare wegen, zei de heer Maenen (KVP), zijn in de moderne samenleving onmisbaar voor de opvoering van de produktiviteit en de verhoging van de welvaart. Is de beste dingsbeperking. vroeg hij, niet te ver gegaan ten aanzien van werken, die een hoog economisch rendement opleveren en de veiligheid bevorderen? In de komende 12 jaar moeten duizend kilometer nieuwe Rijkswegen worden aangelegd. Ons bekruipt thans een gevoel van bezorgdheid voor de toekomst, verzuchtte de heer Zegering Hadders (WD). Voor de financiering van de Rijks wegen zal een nieuwe regeling moeten worden ontworpen, die ononderbroken afbouw waarborgt. In de jaren 19361946 werden per jaar gemiddeld 41 kilometer nieuwe we gen aangelegd, aldus de heer v. d. Zaal (AR) en in de jaren 1946—1956 gemid deld 31 kilometer. De achterstand door de oorlog is nooit ingehaald. De stil stand in de aanbesteding van wegen vond hij bedenkelijk. Mede daardoor is grote werkloosheid ontstaan. Door de bestedingsbeperking kunnen de bedrijven in het westen van het land nu gemakkelijker werkkrach ten krijgen, met het gevolg daar maakte de heer Zegering Hadders op attent dat er minder animo bestaat voor industrievestiging in de ontwikke lingsgebieden met arbeidersoverschotten elders in het land, zoals in de noorde lijke provincies. De laatste maanden is er geen enkele aanvrage voor industrievestiging in die gebieden ingediend. Verkeersprobleme n Steeds nijpender wordt ln vele steden het parkeerprobleem. Daarom wordt ge dacht aan parkeermeters om het parke ren tot korte tijd te beperken. De ge meenten zullen echter moeten streven, zo betoogde de heer Zegering Hadders, naar voldoende gelegenheid om lang te parkeren, want anders werpen alle ge meenten zich op de parkeermeters als bron van inkomsten. Men zal in ieder geval eerst moeten overwegen of het Parijse systeem van de blauwe zone niet aantrekkelijker is. Dat kost de automobilisten en de ge meenten niets. Aan de vernieuwing van het bur gerlijk wetboek, een karwei van his torische betekenis, werkt thans een driemanschap. De opdracht daartoe is een denkbeeld geweest van de heer Zegering Hadders, die nu de sugges tie deed aan een juridisch drieman schap. met ervaring op verkeersgebied, de opdracht te geven een nieuwe ver- keerscode te ontwerpen, want de her ziening van de verkeerswetgeving gaat thans traag en schoksgewijs. Omdat de snelheidsbeperking ln de bebouwde kom een gunstige invloed heeft gehad op het aantal verkeers ongelukken, vroeg de heer Maenen (KVP) of er geen aanleiding is ook een maximumsnelheid in te voeren op de wegen buiten de bebouwde kom, die geen snelwegen zijn. Op de secundaire wegen is een hogere snelheid dan 80 kilometer per uur niet verantwoord. Voor de brug over het Haringvliet van de Hoekse Waard naar Flakkee, pleitte de heer v. d. Peijl (CHU), die evenals de heer v. d. Zaal (AR) attent maakte op de zwakke plekken in de waterkering bij Maassluis. Nu Rotterdam ook is ver tegenwoordigd in de N.V. Schiphol, sprak de heer Visch (KVP) de hoop uit, dat een goede samenwerking zal ont staan tussen Zestienhoven en Schiphol tot welzijn van beide vliegvelden. Scheveningse haven Namens de gehele Kamer deelde de heer Maenen (KVP) mee, dat de ver betering van de Scheveningse buiten haven om allerlei redenen dringend nodig wordt geacht en dat daarom aan dit werk voorrang dient te wor den gegeven. Het wordt onjuist ge acht de verbetering van de Scheve ningse haven te koppelen aan de aan leg van een haven voor Katwyk. Is het juist, vroeg de heer Maenen (KVP), dat de gemeente Den Haag reeds geruime tüd geleden voor mate riaal een bedrag van anderhalf mil joen gulden heeft uitgetrokken voor de verbetering van de binnenhaven, maar dat het werk niet ter hand kan worden genomen omdat de vereiste vergunningen nog ontbreken? Al geruime tijd geleden heeft minister Algera gezegd, dat hij overtuigd is van de noodzaak de buitenhaven te verbete ren, maar dat de plannen moesten wor den opgeschort wegens de moeilijke financiële omstandigheden. In een mon deling onderhoud met de specialisten op het gebied van de waterstaat uit de Kamer, heeft de minister verklaard nog steeds gunstig te staan tegenover de plannen voor verbetering van de Sche veningse haven, maar dat de minister nog een beslissing moet nemen. Dinsdag wordt de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat voortgezet. De auto waarover U denkt staat op de AMSTERDAM van 13-23 Februari Harteicens van velen ging in vervulling Naast het paspoort zal na 1 maart nog slechts een toeristenkaart met vier maanden geldigheidsduur worden afgegeven. Deze kaart, waarop alleen gemeen telijke Jeges zullen worden geheven, is bestemd voor hen, die hoogst zelden de grens overschrijden en voor wie het aanschaffen van een paspoort van f 5.te bezwaarlijk of kostbaar is. De kaart zal geldig zijn voor België, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg, Oosten rijk en Zwitserland. Bewijzen van Nederlanderschap blijven voorlopig geldig, doch worden na 1 maart niet meer verstrekt, collectieve paspoorten ook niet, met uitzondering van de collectieve paspoorten voor schoolreisjes naar België en Luxemburg. De toeristenkaart, waarop mee-reizen- de kinderen beneden de 16 jaar kunnen worden genoteerd, zal door de burge meester van de woonplaats der aanvra gers kunnen worden verstrekt. Het systeem van reizen op een nog niet vijf jaar verlopen paspoort in Bel gië, Luxemburg en Frankrijk komt te vervallen. In de naaste toekomst zal men alleen op geldig paspoort of met een geldige toeristenkaart deze landen kunnen bereizen. Men kan met een toeristenkaart niet langer dan 3 maanden in een land ver blijven en zich niet in een ander land mee vestigen en men verwerft er ook niet het recht mee om er te werken. De kaart is louter voor toerisme bedoeld. Met de toeristenkaart is een harte- wens van honderdduizenden toeristen ln vervulling gegaan. De nieuwe, eenvoudige regeling zal het voor gelegenheidstoensten mogelijk ma ken een tijdelijk reisdocument, de toe ristenkaart, te verwerven tegen een nog lager prijs dan het paspoort. Verwacht wordt, dat de gemeenten de leges door gaans zeer laag zullen houden f 0.25 tot f2.hoogstens). Iemand, die misschien eens in de vijf jaar over de grens gaat naar een der zes genoemde landen, zal aan de toeristenkaart voldoende heb ben. Voor anderen is het beter een pas poort aan te vragen. Gemakkelyk is, dat men in noodgevallen voorlopig op ver toon van een verlopen paspoort of be wijs van Nederlanderschap ter secretarie van een grensgemeente een toeristen kaart kan krijgen, zodat men dan niet eerst weer naar huis behoeft te gaan. Beter is natuurlijk tijdig de pas te laten verlengen of een toeristenkaart in de woonplaats aan te vragen. Ter spreiding van de aanvragen is daarom de geldig heidsduur van de toeristenkaart op vier maanden gesteld. Opening Boekenweek op 28 februari Defresne's „Het gehucht" als geschenk (Van onze Haagse redactie). Vrijdagavond, 28 februari zal van de Amsterdamse Stadsschouwburg weer de bekende groen-wit-groene vlag wapperen ten teken dat de jaarlijkse boekenweek een aanvang heeft geno- mVoor de propaganda van het Neder landse boek is weer het geschenk be schikbaar, dat in een oplaag van 350.000 exemplaren bij de bockhande laren ligt te wachten op kopers in de boekenweek. De geschenk-novelle wordt dit jaar onder de naam van de auteur (A. Defresne) gepubliceerd. Het verheugende hoge peil der in zendingen van de prijsvraag van vo rig jaar maakte dat de jury naast prof. S. Pressers „De nacht der Giron dijnen" ook „Het gehucht" kon be kronen, ingezonden onder het motto „Wie weet?". De novelle van A. Defresne is het ver haal van gebeurtenissen die tijdens een kermis in een onder-ontwikkeld gehucht plaats vinden en tenslotte een zodanig fataal karakter krijgen dat zij de onder gang van het gehucht veroorzaken. Zij zijn met veel spanning gevolgd, met soms fantoomachtige schikkingen en beelden, die aan een Hitchcockfilm doen denken. Men heeft ook dit jaar een prijsvraag aan het geschenk willen verbinden. Het is ditmaal een zaak van geheugen. Ge vraagd wordt de juiste combinatie van de zeven auteurs die in boekenweekge schenken van na de oorlog zijn uitgege ven. Voor de jeugd hebben Han G. Hoek stra en dr. J .C. Brands Corstius een gedichtenbundel „De muze vertelt" sa mengesteld. "een bloemlezing van epi sche poëzie, die verspreidt zal worden in een oplaag van 47.000 exemplaren, dat is een verdubbeling sinds men in 1949 met de zo populair geworden muze- reeks begon. Op de officiële openingsavond 28 februari zal de Nederlandse Come- die twee stukken van Shaw opvoeren, vertaald door twee vooraanstaande Op de mooiste der Antillen Lange wandeling in een zeer hoog tempo Gistermorgen scheepte Prinses Beatrix zich reeds vroeg in aan boord van Hr. Ms. „Van Speyk", het wachtschip van de Kon. Marine op Curacao, dat voor deze gelegenheid de reis naar „boven" had gemaakt. Met de oorlogsbodem voer de Prinses en haar gevolg naar Saba, het kleine vulkaaneiland dat ivel eens het mooiste van de zes Nederlandse An tillen is genoemd. De afstand tussen de rede van St. Maarten en de rede van Saba is niet groot. In goed twee uur had het fregat de tocht gemaakt en lagen de roeiboten, ieder bemand met drie sterke Sabanen. langszii de statietrap om de hoge gas ten dichter onder de kust van de Fort baai te brengen. Men moet zich niet voorstellen dat het landen op de kust van Saba een eenvoudige zaak is. De onstuimige zee. die rond het ei land spoelt, maakt het ..gewoon aan land gaan" onmogelijk. Men doet dat dus in etappes. Eerst gaat men van het zeeschip aan boord van een roeiboot en vlak onder de kust staan sterke Saba nen. die met een „een, twee. drie hop" de boot zo hoog mogelijk op de wal trekken. Het is altijd min of meer een gelukje als het een „droge" landing is. De voor zorgsmaatregelen, die men had genomen voor de Kroonprinses en haar gezel schap. waren echter van dien aard dat het ditmaal zeer goed ging en zo kwam het hele gezelschap aan land zonder dat er zeewater aan te pas kwam. Steile weg De tocht van de Fortbaai. op zeeni veau, naar „The Bottom, de hoofdplaats, werd gemaakt per jeep en de weg. die letterlijk in de rotsen is uitgehouwen, is zo steil, dat zij. die die tocht niet eerder hebben gemaakt en dus niet weten dat de jeeps en hun chauffeurs weten wat zij doen. af en toe beslist een benauwd ogenblik meemaken. Maar dit. alles werd volop goed ge maakt door de enthousiaste en bijzonder Een luchtopname van de Franse Marinebasis in Bizertawelke door de regering van Tunesië voor de Franse marinevaartuigen gesloten is verklaard na het bombardement door Franse vliegtuigen van het Tunesische dorp Sakiet sidi Joes- soef. Nederlandse auteurs. Het eerste stuk, Dorpsvryage, in de vertaling van A. Viruly, wordt gespeeld door Mary Dresselhuys en nan Bentz van den Berg, het tweede stuk, vertaald door Remco Campert „Hij loog tegen zfjn echtgenoot" wordt gespeeld door Kitty Janssen. André van den Heuvel en Allard van der Scheer. Het ligt In het voornemen van H M. de Koningin de openingsavond bij te wonen. hartelijke ontvangst in het kleine dorp. Saba heeft een bevolking van nog geen duizend zielen. De administrateur van Saba - men zou hem onder-gezaghebber kunnen noemen - de heer Buncamper, had de Prinses in Fortbaai verwelkomd en was met haar naar de passangrahan gereden waar de officiële ontvangst zou worden gehouden. Alle notabelen die het eiland telt. waren hier, met naar schatting de helft van de overige bewo ners. Met enkele welgekozen woorden verwelkomde de heer Buncamper H.K.H. en nadat de erewijn was rondgegaan verzamelde men zich rond een koude lunch. Natuurlijk lieten de schoolkinde ren van The Bottom zich niet onbe tuigd en ook hier brachten zij hun Prin ses een zanghulde. Rondrit Daarna begon een rondrit over het eiland, af en toe onderbroken door een kleine wandeling door de nauwe steile straatjes van Windwardside en Hells- gate of een gezellig babbeltje met een oude vrouw of een oude man in het Engels, dat op de bovenwindse eilanden de taal is. De Prinses leverde gisteren een spor tieve prestatie die waarschijnlijk lange tijd onderwerp van gesprek op Saba zal blijven. Zowel in Windwardside als in Hellsgate - beide plaatsen zijn gebouwd op berghellingen - maakte zij een lange wandeling in een tempo, dat voor velen die haar vergezelden, te machtig was. Druk babbelend met de heer Buncam per stapte de Prinses met ferme tred voort zonder acht te slaan op afgeba kende routes, tot groot enthousiasme van de bewoners. Tegen half vier keerde de Prinses weer terug in The Bottom voor een de- filé van de bevolking en hier werd haar ook door gedeputeerde Anselein een ge#- schenk aangeboden, bestaande uit hét beroemd geworden Sabaanso handwerk. Het afscheid van de hartelijke Sabanen aan de Fortbaai, een goed uur later, was zeer hartelijk. Hoe ik moet parkeren 1 I NIET ZO \MAAR ZO ♦1 ^pj m *-2 [P| fp]2— tel *3 fpj [p]3* |SB211 DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN MET GHANA De regering van het Koninkrijk der Nederlanden en de regering van Ghana hebben besloten over te gaan tot het aanknopen van diplomatieke betrek- kingen op het niveau van ambassade. i Het ligt in de bedoeling onze ambassa deur te Monrovia te belasten met de diplomatieke vertegenwoordiging van I Nederland in Ghana. Kamerleden stellen vragen over noodlottig schot Drie leden van de Tweede Kamer heb ben aan de minister van Justitie schrif telijk vragen gesteld over het gebeurde in de nacht van 10 op 11 februari in de buurtschap Slangenburg bij Doetinchem. waarbij een 26-jarige man om het leven is gekomen als gevolg van een of meer schoten, op hem gelost met een vuur wapen door een jachtopziener, eveneens afkomstig uit voormelde buurtschap. De heren Berkhouwer. Vrolijk en Van Rijckevorsel vragen o.a. of de minister bereid is a. te doen onderzoeken welke de juiste toedracht is geweest met betrekking tot het voormelde gebeuren met dodelijke afloop, met name ten aanzien van de vraag in hoeverre er enige aanleiding of omstandigheid is geweest voor de wijze, waarop de meergenoemde jachtopziener zijn vuurwapen heeft gebruikt?; b. onder het oog te zien welke maatregelen ge troffen dienen te worden, waardoor her haling wordt Voorkomen van voorvallen, als hierboven omschreven?; c. te over wegen of zodanige regelen voor het ge bruik van vuurwapens door jachtopzie ners gesteld dienen te worden, dat het leven van personen, die zich bewegen langs openbare wegen door jachtgebie den. niet in gevaar komt? IS DE FIJNE B0LKNAK VOOR 20 ct „Kluizenaar" Rouault (86 jaar) overleden De Franse schilder Rouault, wiens overlijden gisteren nog in een deel van onze oplage werd vermeld, werd gebo ren te Parijs op 27 mei 1871. Na zün opleiding aan de Ecole des beaux arts ontwikkelde hij een volkomen eigen, expressionistische stijl. Hij was zeer be vriend met zijn leermeester Gustave Moreau, na wiens dood hu conservator van het Parijse museum Moreau werd. Bij de ontwikkeling van een eigen stijl deed Rouault afstand van perspec tief- en schaduwwerking. In het begin van deze eeuw kwam hij tot een religieuze levensbeschouwing, waarna hy zich ging toeleggen op het uitbeelden van religieuze en sociale voorstellingen. Onder invloed van Vollard ging hij in 1918 boekwerken illustreren Tien jaar' later zette hy zich er toe. zyn vele. on voltooid gebleven schilderijen af te maken. Uit het werk. waarbij hy felle kleurvlakken door zwarte lijnen van elkaar scheidde, blykt de invloed van vroegere arbeid als glazenier. In 1948 ging hij zich weer wyden aan de glas schilderkunst. toen hij de opdracht kreeg voor de ramen van de kerk van Assy. In 1946 begon Rouault een proces tegen de erfgenamen van zyn vroegere schilderijenhandelaar. De schilder was van oordeel, dat hy het morele recht bezat om de onvoltooide schilderyen. die hij indertijd aan de handelaar had ver kocht. alsnog af te maken en eventueel te herzien. Hij werd in het gelijk gesteld. De 315 schilderijen, die hy terugkreeg, verbrandde hy evenwel, hetgeen aan enige jonge schilders de commentaar ontlokte, dat zulks „zonde van het goede linnen was". Onder zyn bekendste werken zijn „^ezus temidden van de schriftgeleer den". dat in het Parijse „Petit Palais" is te zien. „De bespotting van Christus" en een aantal landschappen. In 1954 was Rouault volgens de „National Arts Foundation" te New York een van de vier meest vooraan staande schilders van het jaar. Rouault, die streng rooms-katholiek was. leefde het laatste jaar van zijn leven als een kluizenaar in zyn Parijse atelier. Sluiting Ind. consulaat Suriname 24 februari De pers. en culturele attaché van de Indonesische diplomatieke vertegen woordiging in Den Haag, Soedjoko Hoedyonoto. die op het ogenblik in Suri name verblijft in verband met de slui ting van het Indonesische consulaat al- i daar, heeft medegedeeld, dat het Indo- 1 nesische consulaat op 24 februari offi- 1 cieel gesloten wordt. Consul Daroesman vertrekt dan met zijn gezin naar DJa- 1 karta. Vice-consul Soerjadi vertrekt naar Den Haag waar hij werkzaam zal zijn bij de Indonesische vertegenwoordiging en belast wordt met aangelegenheden be treffende Suriname. De heer Hoedyonoto zei de verzekering te hebben gehad van de Surinaamse premier, dat de Indone sische belangen in Suriname op dezelfde wyze als voorheen zullen worden be hartigd door de Surinaamse regering. 1 Vermoedelijk voorlopig tekort aan landarbeiders Hoewel de werkgelegenheid in de landbouw zal afnemen zal er waar- schijnlijk toch een tekort aan landarbei ders ontstaan, zo luidt de conclusie van een tweede rapport van het Landbouw. Economisch Instituut over de werkne mers in de Landbouw. In dit tweede rapport wordt gesproken over de land arbeiders op de zandgronden en in de rivierkleigebieden. Het eerste rapport dat in 1954 verscheen gaat over de I zeeklei- en weidegebieden. Aangenomen wordt, dat in de komen de 15 jaren het aantal benodigde land- I arbeiders zal kunnen dalen van 107.000 tot omstreeks 85.000. Dit cyfer varieert uiteraard sterk voor de verschillende landbouw gebieden. Voor de zandgron den wordt verwacht, dat het aantal be nodigde landarbeiders zich ongeveer op het huidige peil zal handhaven. Voor de overige landbouwgebieden in Neder land ligt een daling van de werkgelegen heid voor landarbeiders van 15—25% in de lijn van de verwachting. Advertentie Voor mij een .olifantje" Neem iedere dag de kleine dosis KRUSCHEu en drijf zo die Rheamatlsche Pijnen nit Uw ledematen. 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige invloed van de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op Uw bloedzuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van die pijnverwekkende onreinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge U allengs weer de oude. fit van lyf en leden en vri) van pijn. oude en jonge Sir Hugh Foot sprak met Makarios en met de Turkse leider In vele steden heeft men dikwijls grote moeite met een parkeerplaats te vinden. Herhaaldelijk kan evenwel worden ge constateerd. dat de beschikbare ruimte onvoldoende wordt gebruikt, omdat tus sen de geparkeerde auto's te grote ruim ten aanwezig zijn. Houdt daarom bij het parkeren altyd slechts zóveel ruimte tot het vóór U staande voertuig aan. dat U vanuit de parkeerstand nog nét kunt wegrijden. Het is ook helemaal niet erg wanneer deze afstand wat aan de krappe kant is. zodat U niet in één keer weg kunt rij den. Er is immers achter uw auto ook nog altijd wel enige ruimte beschikbaar. Zorg er in zo'n geval evenwel voor, da' U bij het achteruitrijden geen scha de maakt Het is dikwijls moeilijk het moment te schatten waarop U niet verder achteruit kunt. Een ANWB-tip: werp dan eens een blik opzij. Mogelyk kunt U gebruik ma- ken van het spiegelbeeld in een étalage- I Hond redt kind bij afgrond Een Duitse herder, Astor ge naamd, heeft by het meer van Lu- zern een vierjarig jongetje gered, dat in ernstig levensgevaar ver keerde. De kleine Alois Küttel schoot nameiyk op ziin sleetje langs een besneeuwde helling. Zijn vader, die zag dat de slee zich in de richting van een diepe afgrond bewoog, probeerde rennend zyn kind in te halen, maar hij slaagde daar niet in. Op dat ogenblik kwam Astor in actie. De grote hond rende de jongen-op-«yn-sleetje achterna en Ket zich voor de slee op de grond vallen, waardoor deze over de kop sloeg De jongen vloog eraf. gleed nog even door. maar kwam juist voor de rand van de afgrond tot stilstand. Zyn hygende vader wist niet wie hy het eerst moest omhelzen: zyn geredde zoontje of ie intelligente hond. De Britse gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, heeft gisteren twee bespre kingen van groot belang gevoerd: eerst in Athene met de verbannen aartsbis schop Makarios en later op de dag in Nicosia, de hoofdstad van Cyprus, met de leider van de Turkse gemeenschap aldaar, dr. Fadil Koetsjoek. Makarios had hem gezegd, dat de kwestie-Cyprus geen geschil tussen Griekenland en Turkije is „zoals de Britten het probe ren voor te stellen, omdat zij de rol van bemiddelaar willen spelen", maar zuiver een aangelegenheid van Engeland en de Cyprioten. Aartsbisschop Makarios voerde gister avond in Athene nog besprekingen met de Griekse minister van Buitenlandse Zaken. Averoff. die met de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft geconfereerd. Intussen is de toestand in Nicosia ge spannen: men vreest, dat er nieuwe on lusten zullen uitbreken.. Tweehonderd zestig Griekse studenten en leerkrach ten zyn gisteren geschorst, omdat z(J egweigerd hebben een verklaring te on- geweigerd hebben een verklaring te on- „elke actie, die gebaseerd is op de dreiging van een ultimatum of een sta king." VAKANTIECURSUSSEN VOOR BELGISCHE DOCENTEN. Op advies van de gemengde techni sche Commissie tot Uitvoering van het Nederlands-Belgisch Cultureel akkoord hebben de minister van Onderwus, K. en W. en zyn Belgische ambtgenoot, be sloten in 1958 wederom twee vakantie cursussen voor Belgische docenten te doen organiseren, de eerste van 7 t/m. 22 juli voor leraren by het middelbaar onderwys, de tweede, van 25 Juli t/m. 9 Augustus, voor onderwyzers. De cursussen zullen onder leiding staan van resp. prof. dr. P Minderaa, hoogleraar aan de Leldse Universiteit en prof. dr. L. J. Rogier, hoogleraar aan de R.-K. Universiteit te Nymegen De c- rsussen zullen worden gehouden in de tot het gebouwencomplex van de Am sterdamse Gem. Universiteit behorende Agnietenkapel.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5