EH n Prof. dr. W. Banning wordt volgende week vrijdag zeventig jaar OPEL MEISJE KAMERMEISJE Leids hoogleraar sinds 1946 westerse eenheid hersteld leerlingen Koe. Conservatorium monteur-chauffeur en* chauffeur Wafersporfartikelen TROOST apothekersassistente kantoorbediende (vrl.) WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 Theoloog en jurist Betere kansen voor Volgende week vrijdag 21 februari hoopt prof. dr. W. Banning, buitengewoon hoogleraar in de theologie voor de kerkelijke sociologie en buitengewoon hoogleraar in de rechten voor de wijsgerige sociologie aan de Leidse Universiteit, de zeventigjarige leeftijd te bereiken. Prof. Banning bezet de genoemde Leidse leerstoelen respectievelijk sinds april 1946 en mei 1952. Onlangs schreven wij uitvoerig over de persoon en het werk van prof. Banning naar aanleiding van zijn veertigjarig jubileum als predikant van de Ned. Herv. Kerk. Prof. dr. Banning, die 21 februari 1888 te Makkum werd geboren, stond eerst ongeveer vier jaar te Haarlo in de clas sis Zutphen en daarna nog ongeveer zeven jaar te Sneek, waar hem in ver band met zijn benoeming tot directeur PROF. Dr. W. BANNING. Justitie twijfelt niet aan schuld arts (Speciale berichtgeving) De officier van Justitie van de Recht bank te Leeuwarden, mr. M. H. Gelinek, heeft thans meegedeeld, dat het vergif! waardoor de 34-jarige architect, die een levenslange gevangenisstraf uitzat, om het leven is gekomen, blauwzuur (cyaan kali) is geweest De justitie twyfelt niet meer aan het feit, dat hij is vermoord. Verschillende omstandigheden, zoals zijn opgewektheid de avond tevoren, wijzen daarop. Alle aanwijzingen gaan 'naar de eveneens tot levenslang veroordeelde Berkelse arts O. Iljj had er een redelijk motief voor (revisie van zijn vonnis te krijgen door de architect de moord op de doktersvrouw te laten bekennen) en hjj had er de gelegenheid voor. Ook was hij in het bezit van cyaankali. Iv e r k e 1 ij k Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Uithuizen L. M. Brouwer te Strijen; te Hlllegersberg als Jeugdpre- dikant R. Alers te Brielle. Aangenomen naar Groningen (vac. H. G. Groenewoud) dr G. van Moorsel te EUecom: naar Rhe- dcnDe Steeg G. A. Waardenburg te Em- mer-Compascuum. GEREF. KERK onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Alphen a. d. Rijn-Bodegra ven J. Mulder te Geés (Dr.). EVANG. LUTH. KERK DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Ulst. Hindelopen en Stavoren J. Wleringa te Westzaan naar Dantumawoude G. Wassing, proponent te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Aagtekerke A. F. Honkoop te Goes en A. Elshout te Utrecht, van wie laatstgenoemde ls beroepen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Gouda G. J. Buys te Pa- pendreoht. Begrafenis prof. P. Deddens Onder grote belangstelling is gisteren de j 1. donderdag op 67-jarige leeftijd overleden hoogleraar van de Theol. Hogeschool der vrijgemaakte Geref. Kerken, prof. P. Deddens te Kampen, ten grave gedragen. Vooraf werd een drietal bijeenkomsten gehouden, waarin door plaatselijke predikanten de over leden hoogleraar werd herdacht. Ds. J. O. Mulder sprak voor de familie van de overledene over een gedeelte van de Openbaringen van Johannes, ds. G. Visee bepaalde een groot aantal geno digden in de aula der hogeschool bü Psalm 102. ds. P. W. Bousma sprak in de Nieuwe Kerk over Openbaringen 20. Hij typeerde professor Deddens als een strijder voor de bewaring van het woord Gods. Daarna droegen studenten de baar uit het gebouw van de Theologi sche Hogeschool aan de Broederweg. By de groeve is door ds. Mulder nog een kort woord gesproken, waarna ds. W. Deddens uit Mariënberg. oudste zoon van de overledene, bedankte voor de vele ontvangen bewijzen van deelne ming. Hedenavond zal de rector van de Theologische Hogeschool, prof. A. Veen- hof. de overledene in een academische bijeenkomst herdenken. Wereldraad van Kerken Het bestuur van de Wereldraad van Kerken heeft e§n Russisch voorstel aan vaard tot een bijeenkomst met verte genwoordigers van het patriarchaat van Moskou van de Russische orthodoxe kerk in augustus. Voorzitter Clark Fry zei, dat dit eerste gesprek een verkennende gedachtenwis- seling zal zijn. Hij voegde eraan toe niet te verwachten, dat er snel vorderingen zullen worden gemaakt. Behalve over de voorgestelde eenma king van de Wereldraad en de Interna tionale Zendingsraad en over gods dienstvrijheid zal nog worden gesproken over het verzoek de bijeenkomst van de Wereldraad uit te stellen van 1960 tot 1961 en plannen voor een nieuw hoofd bureau te Genève. Dr. Visser 't Hooft heeft op de eerste vergadering gezegd, dat het van het grootste belang is betrekkingen met ker ken in Oost-Europa te handhaven, maar dat dit steeds moeilijker wordt door de aldaar op de kerken geoefende druk. 6peciaal in Oost-Duitsland is de toe stand zeer ontmoedigend, aldus dr. Visser 't Hooft. van de Vereniging Woodbrookers in Holland met ingang van 1 april 1928 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Daarna was hij van 1931—1941 tien jaar leider van de Arbeidersgemeen schap der Woodbrookers te Bentveld en op 8 september 1940 werd hij bevestigd als voorganger van de afdeling Haarlem van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden. Op 6 februari 1944 keerde dr. Banning weer als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed toen zijn intrede als predikant van de Hervormde Gemeente van Naaldwijk. Op 23 september 1945 volgde zijn be noeming tot hoofddocent aan het Insti tuut „Kerk en Wereld" te Driebergen en twee jaar later werd hij op 21 sep tember 1947 bevestigd als predikant voor buitengewone werkzaamheden nJ. als Soebandrio waarschuwt V.S. De Indonesische minister van Buiten, landse Zaken, dr. Soebandrio, heeft vandaag de V.S. gewaarschuwd zich niet te mengen in de binnenlandese aange legenheden van enig Aziatisch land, daar „dit andere grote mogendheden zou kunnen provoceren hetzelfde te doen". Minister Soebandrio gaf deze verkla ring uit, na kennisneming van de pers berichten over de persconferentie van minister John Foster Dulles, waarin hU aandrong op het tot stand brengen van een constitutionele regering in Indone sië, die de wensen van het volk weer spiegelt. De Indonesische minister ontbood on middellijk de Amerikaanse zaakgelas tigde, Sterling Cottrel, bij zich. Soebandrio verklaarde niet te kunnen nalaten er zjjn verbazing over uit te drukken, dat Dulles niet geaarzeld heeft een interpretatie te geven over zuiver binnenlandse aangelegenheden van In donesië. „Indonesië doet zijn uiterste best om inmenging van buitenaf, in het bijzonder inmenging door de grote mo gendheden, te vermüden in zowel het conflict tussen Indonesië en Nederland, als in Indonesië's eigen binnenlandse gebeurtenissen. De minister van Buiten, landse Zaken acht het niet in het be lang van de V.S. betrokken te raken in I de binnenlandse aangelegenheden van enig Aziatisch land. daar dit ook andere grote mogendheden zou kunnen provo ceren hetzelfde te doen". De verklaring vervolgt: „De minister van Buitenlandse Zaken geeft 4e waar. schuwing uit, dat buitenlandse mogend heden de democratische gebeurtenissen in Indonesië nimmer mogen aangrjjpen als voorwendsel om zich in de binnen landse aangelegenheden van het land te mengen." De minister zeide dat dit pre cies was wat in het verleden is geschied en tot desintegratie van de Indonesische eenheid heeft geleid. Hij verklaarde »e hopen, dat de gebeurtenissen van die aard zich in deze eeuw niet zullen her halen. Tekort handelsbalans bleef aanvaardbaar (Speciale berichtgeving) De toename van het tekort op de Nederlandse handelsbalans over het afgelopen jaar, welke zich in de zomermaanden nog als uiterst ernstig liet aanzien, is uiteindelijk binnen enigszins meer aanvaardbare grenzen gebleven. Aldus het verslag van het Centraal Orgaan voor de economische betrek kingen met het buitenland over het vierde kwartaal 1957. Gedurende deze periode verminderde het invoeroverschot vergeleken met het vierde kwartaal van 1956 van 875 miljoen gulden tot 532 miljoen gulden. Het totaal invoeroverschot bedraagt over het gehele jaar 1957 3800 miljoen gulden, een dekkingstekort opleverend op de handelsbalans van 25% tegen een tekort van 23% in 1956 en van 16% in de jaren 1955 en 1954. Er bestaat overi gens nagenoeg geen hoop. dat de voor onze betalingsbalans zo belangrijke in komsten uit het dienstenverkeer in staat zullen blijken het door het goederenver keer veroorzaakte dekkingstekort volle dig te compenseren. Definitieve gegevens hierover zijn echter nog niet beschik baar. De huren van nieuwe woningwetwoningen Rijkssteun alleen voor arbeidersgezinnen De financiële steun van het Rjjk voor de woningwetbouw is in beginsel bestemd voor arbeiderswoningen. Bij de bouw van woningwetwoningen, die w-at royaler van opzet en afwerking zjjn dan de gemiddelde arbeiderswo ningen zal daarmede steeds rekening moeten worden gehouden. Het grotere woongerief van zulke woningen moet niet leiden tot huren die voor de ar beiders te hoog zijn. Het Rijk zal aan de bouw van dergelijke „duurdere" woningwetwoningen alleen financiële medewerking geven indien de ge meentebesturen garanderen, dat ten minste 80 daarvan verhuurd worden aan arbeidersgezinnen of daarmede naar inkomen gelijk te stellen gezin nen. Dit heeft de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid van daag aan de gemeenten medegedeeld. De minister wil hierdoor bevorderen, dat de Rijkssteun voor de woningwet- bouw ten goede komt aan de huurders, voor wie die steun bedoeld is. De wo ningwetwoningen zullen in het algemeen verhuurd moeten kunnen worden tegen huurprijzen die de arbeiders kunnen op brengen. Om dit mogelijk te maken heeft de regering er o.m. voor gezorgd dat in de exploitatie van woningwet woningen een rente van 4 kan wórden aangehouden. predikant in Algemene Dienst. Deze functie heeft hij vervuld tot 1 mei 1953, toen hem op 65-Jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Op 18 februari 1946 werd dr. Banning benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theologische faculteit aan de Leidse Universiteit om daar kerkelijke sociologie te doceren. Hij aanvaardde dit professoraat op 12 april 1946 met een inaugurele rede over het onder werp „De ontmoeting van theologie en sociologie". Op 16 mei 1952 werd hij benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de juridische faculteit aan de Leidse Universiteit om wijsgerige so ciologie te doceren. Van 1931 tot 1938 was dr. Banning lid van het partijbestuur van de S.D.AP. en in 1945 voorzitter van de Nederlandse Volksbeweging. Verder was hij voorzitter van de studiecommissie, die heeft geleid tot de stichting van de Partij van den Arbeid. Twee schepen tegen elkaar op Schelde Lekgeslagen Turks schip in ernstige moeilijkheden Met een zware klap boorde zich gisteren op de Schelde bij Bath de neus van de „Charles Tellier", die op weg was van Hamburg naar Antwer pen. midscheeps in het tegemoet ko mende Turkse Libertyschip „Aydin". Enkele tientallen minuten zaten beide schepen muurvast in elkaar. Toen zü elkaar loslieten verkeerde het Turkse schip in zinkende toe stand. doch ook de „Charles Tellier" had zware averij opgelopen. In de boeg was een groot gat ontstaan, waar een sloep gemakkelijk doorheen kon varen. De twee voorste ruimen wa ren vol water gelopen. Het schip liep aan de grond maar werd later op de avond door sleepboten uit Antwerpen en Temeuzen vlot gebracht en naar de vaargeul gesleept. Daar wordt onder zocht of het zonder al te veel risico ge sleept kan worden naar Antwerpen voor nader onderzoek en herstel. Het Turkse schip was er erger aan toe. Men slaagde erin het zinkende schip nog zoveel mogelijk naar de wal te sturen, maar op ongeveer 300 meter uit de kust. juist bij de zandplaat de Appelzak. liep het aan de grond. Op dat moment spoelden de golven reeds over het diep liggende voorschip. Bij het intreden van de eb was het zover gezon- ken dat het voorschip vrijwel gelijk lag met het wateroppervlak. Of er bij deze aanvaring persoonlijke ongelukken zijn gebeurd, is nog niet bekend. Over het al dan niet in veiligheid brengen van de bemanning heerst op dit ogenblik nog grote verwarring. Aan genomen mag worden dat een deel der bemanning is overgesprongen op het Franse schip. Soekarno sprak met Japanse politici Soekarno heeft vanmorgen een 20-tal vertegenwoordigers van alle Japanse po. litieke partijen ontvangen. Tjjdens dit onderhoud vermeed hij elk gesprek over de militaire rebellie in Indonesië. Het gesprek was voornamelijk gewijd aan de toekomstige samenwerking tus sen Japan en Indonesië. Inmiddels is kolonel Ventje Soemoeal, de vertegenwoordiger van de Indone sische „jonge kolonels", gisteravond uit Tokio vertrokken zonder contact te hebben opgenomen met Soekarno. SOEMOEAL IN MANILLA Soemoeal is vanmorgen in Manilla aan gekomen, In gezelschap van majoor Pan. touw. Zijn aankomst was niet tevoren aangekondigd. Volgens een vertegenwoordiger van de KLM in Manilla zou Soemoeal vrijdag met een toestel van de Indonesische Garoeda naar Djakarta doorreizen. vjwcuiwiuw opera-reis met de een topconferentie deer uitlating van Dulles Diplomatieke waarnemers in Londen geloven, dat de vooruitzichten van een topconferentie met de Sovjet-Unie beter zijn geworden door een verklaring van de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Foster Dulles, dat een topconferentie niet noodzakelijkerwijs moet worden voorbereid door een con ferentie van ministers van Buitenlandse Zaken. De Westelijke geallieerden trek ken nu weer één Ijjn ten aanzien van een voorbereiding van een topconferen tie. en hun standpunt maakt een kans door de Sovjet-Unie aanvaard te wor den. Dulles legde zjjn verklaring giste ren op zjjn wekelijkse persconferentie af. Sedert het denkbeeld van een confe rentie op het hoogste niveau onderwerp van bespreking werd. hebben de Weste lijke mogendheden steeds de nadruk ge legd op de noodzaak van goede voorbe reiding. Op de NAVO-conferentie in Parijs werd gepleit voor een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken om de ontwapeningsbesprekingen uit het slop te halen, doch eind januari week Engeland hiervan af en verklaarde pre mier Macmillan in een brief aan maar schalk Boelganin, dat hij desnoods ook voorbereiding van een topconferentie via diplomatieke kanalen kan accep teren. De nieuwe verklaring van Dulles brengt het Amerikaanse standpunt weer in overeenstemming met het Britse, zo menen de waarnemers in Londen. De Russen hebben zich van het begin af aan verzet tegen een voorbereidende conferentie van ministers van Buiten landse Zaken. Zjj gaven te kennen, dat voorbereidend werk via de normale diplomatieke kanalen kon geschieden. Onnauwkeurige controle bij schietoefening Oldebroek Dat het bij de schietoefeningen te Oldebroek op dinsdag 4 februari moge lijk was, dat een schot met een acht Inch houwitser ongeveer 1500 meter bui ten de veiligheidszone terecht kwam en ongeveer 25 meter van de spoorbaan moet worden gezocht in een onvol doende taakvervulling van het veilig heidspersoneel by de oefening. Aldus de minister van Oorlog in zijn antwoord aan het Eerste Kamerlid, de heel Algra. Er zijn viervoudige veiligheidsmaatrege len getroffen om dergelijke ongelukken te voorkomen. Immers, meestal zijn het oefeningen met in opleiding zijnd dienstplichtig personeel, zodat naar de mening van de minister terecht van een „onervaren richter" gesproken kan wor den. Het betreft personeel, dat zijn op leiding nog niet had voltooid. Had ech ter het personeel, dat met de veilig heidscontrole is belast zijn taak naar behoren vervuld, dan had het on geval niet kunnen gebeuren Een voort gezet onderzoek zal zeker de verant woordelijkheid en de eventuele straf waardigheid van betrokkenen betreffen. Bovendien zal in de toekomst wederom het gewicht van een nauwgezette con trole aan alle deelnemers aan schiet oefeningen worden ingeprent. Veelbelovende, uiteenlopende prestaties Zo'n avond in gezelschap met de leerlingen der operaklas van het Kon. Conservatorium voor Muziek te Den Haag is verfrissend Hij, die zorgen mocht hebben over de toekomst van de Ned. Opera, komt tot andere gedachten bij het beluisteren van deze enthousiaste, jonge en, gehoord de resultaten, hardwerkende zangeressen en zangers, wier talent in verschillende gevallen een alleszins hoopvol perspectief voor de toe komst biedt! Het moet voor de leider Wim Quispel. geestig en instructief commentator en voortreffelijk accompagnateur aan de vleugel bovendien, een prettige en sti mulerende bezigheid zijn, met dit 16-tal te ..werken" en met hen, zoals dit gis teravond in de Lakenhal het geval was, een reis door opera-land te maken. Soms in kostuum, soms als gevolg van gelde lijke omstandigheden, in ..modern" kos tuum en met stemmen, die meestal de moeite waard zijn en die. wanneer zij eenmaal volgroeid zullen zijn. zeker een voldoening-gevende opera-carrière kun nen waarborgen. De conferences van Quispel waren raak en pittig, ter zake kundig. Volmon dig gaf hij toe, dat een opera niet reëel is. doch het dramatisch gebeuren is dat wèl. Verdi heeft gezegd: ..Kunst is de spiegel van de realiteit, nooit de reali teit zelve". Die spiegel is ons voorgehouden: van de proloog en de introductie naar het echte gebeuren. Die proloog uit Leoncavallo's ..Paljas" vormde de inzet en de bariton Ton van Muyden gaf al onmiddelijk bewijs van uitnemende scholing en een goede ka rakteristiek. Zo hoorden wij voorts frag menten uit Tosca (première 17 januari 1900). waarmee deze eeuw van „sensa tie. sensualiteit en sadisme" in stijl in zette. uit ..Der Rosenkavalier" van Ri chard Strauss (tweede acte), beeld van het onbezorgde Wenen van voor de eer ste wereldoorlog (première 27 januari 1191) uit Gounod's „Romeo et Juliette", Mozart's „Don Giovanni" en Massenet's „Manon". resp. typerend „de liefde op het eerste gezicht", het „hij verleidt haar" en het „zij verleidt hem". Al deze fragmenten toonden in het al gemeen aan. hoe uitstekend deze leer- Dr. Wohlgemut in arrest Dr. Wolfgang Wohlgemut, die in juli 1954 tezamen met het toenamlige hoofd van het bureau ter bescherming van de Westduitse grondwet, dr. Otto John, naar Oost-Berlijn is uitgeweken, is gis teravond in West-Berlijn gearresteerd. Wohlgemut, die een bezoek aan West- berlynse kennissen bracht, was in het geheel niet op een arrestatie verdacht. De Westberlijnse politie hield reeds sinds enige dagen het oog op de kennissen kring van dr. Wohlgemut, nadat diens vroegere medewerkster en vriendin, Anne Marie Weyres, eindelijk de vesti gingsvergunning had verkregen, waarop zij reeds maanden wachtte. lingen al zingen enook acteren, wat tevens zo héél belangrijk is. Zonder aan de anderen tekort te wil len doen. noemen wij toch graag de enorme vooruitgang, die wij konden con stateren bij onze oud-stadgenote Ank Reinders. wier optreden in „Der Rosen kavalier" en „Manon" tot een volledig succes leidde. Andere medewerkenden waren Coby Duyns, Nellie van Dijkhuizen. Willy Driessen. Willy Ebbink. Yvette Noë, Pauline Pilaar en Ria de Zeeuw (so praan). Darja Borger (alt), Theo van Friesland. Ben Michel, Jan Pollen en George Thijn (tenor). Bernard Kruysen (bariton), wiens creatie in Don Giovan ni sterk de aandacht trok en de bassen Jan Athos en Huib Quispel. Ook onder hen bevonden zich krach ten, over wie wij in de toekomst stellig méér zullen horen. Aan hen was het uitbeelden van bekende opera-figuren best toevertrouwd, vooral als men er re kening mee houdt, dat hier nog „slechts" leerlingen aan het woord waren. K. en O. heeft met deze groep, die binnenkort de reis door operaland zal voortzetten, uitstekend werk gedaan. Een avond als deze doet niet alleen het oor goed. maar is ook uitermate instruc tief. want Wim Quispel, die allen het nodige operavuur weet in te blazen, geeft zoveel aardige en pakkende bij zonderheden. dat deze reis er nog eens extra door wordt opgefleurd. Men kent onze stelling, dat eigenlijk alleen de opvoering van een ganse opera muzikale zin heeft, maar wanneer fragmenten zó worden opgediend als ditmaal, zodat het auditorium er ook een idee van krijgt, waar het om gaat., dan vallen vele van onze bezwaren als sneeuw voor de zon weg! Alle hulde aan leider en medewerkers, die zich ook na de pauze nog in ver schillende liederen en ensemblewerk deden horen- Zij die deze gevarieerde revue van menselijke emoties, van zelfsprekend nog pril uitgebeeld, maar reeds zo vol goede beloften, meemaak ten, zullen zeker verlangend zijn naar het vervolg. Deze pakkende dwaaltocht door veler lei opera-scènes heeft niemand, getui ge ook het hartelijke applaus, be treurd. En voor het Kon. Conservatorium vormen deze uiteenlopende prestaties een prachtige noot. Wie er de capaci teiten voor heeft, komt in deze opera klasse zeker niet bedrogen uit! Zou er de volgende maal wel iemand wegblijven? H. Minder sigaren. De werkgevers- en de werknemersor ganisaties in de sigarenindustrie hebben tijdens een bijeenkomst in Den Haag de situatie besproken, waarin de sigaren- industrie komt te verkeren als gevolg van de ontwikkelingen in Indonesië ten aanzien van de uitvoer van ruwe tabak naar Nederland. Deze organisaties kwamen eensgezind tot het besluit, dat het zeer gewenst is de produktie van sigaren voorlopig af te remmen en zü hebben daarom, in overleg met de directeur-generaal van de arbeidsinspectie, besloten met ingang van begin maart de werktyd tijdelijk in te korten. De voorbereidende maatregelen om tot uitvoering van dit besluit te komen zul len dezer dagen worden genomen. Schrijven inzake de particuliere woningbouw De raad van bestuur Bouwbedrijf, de Federatie van Ondernemersorganisaties in het Bouwbedrijf, heeft zich naar aanleiding van de opgetreden stagnatie in de particuliere woningbouw met een sohryven geriaht tot de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, waarin een zevental suggesties wordt gedaan om de bestaande belemmeringen op te heffen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrlka Christina, dr. van J. H. Moo- nen en H. P. Jordens; Aernout Cornells Willem, zn. van A. C. Borstlap en S. I. de Jong; Willem, zn. van A. Veerman en K. C. M. Marljt: Rudy, zn. van A. A. Witte en E. Kulk; Jacoba. dr. van H. Riethoven en F. GuleiJ. OVERLEDEN A. D. Oberstadt. 83 Jr., weduwe van G. van Enst; E. J. Meerburg. 77 Jr.. weduwe van N. van der Sraan; M. Aukes 69 Jr.. weduwe van I. Tegelaar; W. van der Stoel 80 Jr. man; C. van Delft, 84 Jr. man; M. Boelee, 91 Jn man. want daar «doet alles mee In honderdduizenden gezinnen heeft de LODALINE fles dan ook haar vaste plaats, is LODALINE altijd bij de hand om tal van dagelijkse huishoudelijke karweitjes snel en goed op te knappen. Bovendien bent U met LODA LINE voordeliger uit. en dat merkt U op den duur! Eén literfles LODALINE kost maar 43 cent en geeft min stens 150 liter heerlijk schuimend sop. En vergelijkt O daarbij nu eens hoe weinig U eigenlijk met een pakje kunt doen! En U weet het. bij LODALINE betaalt U alleen de inhoud, het statiegeld krijgt U immers terug.... dus de verpakking kost U geen cent practise tie huisvrouw inplaats van een pakje voor dii en een pakje voor dat. want LODALINE, daar doet u alles inee Aangeboden: Stationcar, als nieuw, 1957. Grunerielaan 2 - Tel. 31415 Oegstgeest. Openbaar Slachthuis Donderdagmorgen half tien verkoop van een grote partij MAGER RUNDVLEES. Voorw. goedgekeurd en ook VET KALFSVLEES. De verkoper. J. VAN TONGEREN. Gevraagd in de huishouding een net flink voor halve dagen. Mevr. DE JONG, Rhyn- vreugd 10 (Hoge Rijndijk). WASMACHINES f 176.— f 395.— met en zonder centrifuge, enige beschadigde, zeer goed koop. Fa. DUSOSWA, Turfmarkt 2. GEVRAAGD by H. A. v. d. MEER, Plantage 16 - tel. k 1713-229 Oude Wetering. Wegens huwelijk v. d. tegen woordige wordt gevraagd na bij Voorburg, een ervaren per 1 maart. Intern. Salaris f 130.per maand. Inlichtingen telefoon 21048. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 7584. Haven 14 - Tel. 21664 Kampeersportar tikelen Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven. doch zonder meer vernietigd. GEVRAAGD per 1 maart of later. HAVEN-APOTHEEK Haven 18 J. E. M. TEN DIJK, apotheker Leiden GRATIS PROEFLES in angstvrü, goed en vlot spreken in 't openbaar vrijdag 14 februari as. om 8 uur en zaterdagmiddag 15 febr 46 uur bij ..REDEVO"; het inst. met méér dan 25-jr uitst. reputatie. Johan de Wittstr. 34, Leiden, tele foon 20981. Vraagt prospectus. Tevens verbetering van alle spraakstoornissen, i =- IS. I Met ingang van 1 april 1958 gevraagd een op Expeditiekantoor. Liefst boven de 30 jaar. Bekend heid met boekhouding en typen vereist. Eigenhandig geschreven brieven met opgave salaris te rich ten aan no. 7577 aan het bureau van dit blad. Bü het GEOLOGISCH EN MINERALOGISCH INSTITUUT der Rijksuniversiteit kan direct geplaatst worden een WERKSTER op volle weektaak. Aanmelding bü de administrateur, Garenmarkt lb, Leidet

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6