Fabriek van Curtiss—Wright te Leiden officieel in gebruik HEN PRIJSVRAGEN VAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT „(ronyck van het Licht" Grootse avond van Joh. Martzy: geïnspireerde!* dan ooit! Personeel S.L.F. biedt Leidse burgerij een „geschenk''' aan Altijd rake flitsfoto's met PHILIPS 96ste Jaargang Woensdag 5 februari 1958 Tweede blad no. 29359 II eer een Amerikaans bedrijf Gevaarlijke stopplaats De aandacht van de desbetreffende autoriteiten zij bij deze gevestigd op het gevaar, dat veroorzaakt wordt door de bushalte der N.Z.H.V.M. op de Rynsbur- gerweg nabij de Warmonderweg. Wanneer de uit de stad komende bus sen ter plaatse stoppen voor het opne men of uitlaten van passagiers, wordt daardoor het zicht op de Rijnsburger- weg voor het van de Warmonderweg komende verkeer in ernstige mate be lemmerd. Dit bezwaar kan gemakkelijk onder vangen worden indien deze halte enkele tientallen meters wordt verplaatst naar de richting Oegstgeest. dus voorbij de Warmonderwee BIJZONDERE SAMENKOMST LEGER DES HEILS. De serie „Contactsamenkomaten voor iedereen" wordt morgenavond in het gebouw van het Leger des Heils geleid door luit.-kolonel W. Hoenderken van het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam. De kolonel, die als Heilsofficier een pracht staat van dienst heeft, staat aan het hoofd van alle i evangelisatiearbeid, welke het Leger des Heils in ons land verricht. De kolonel wordt vergezeld van zUn echtgenote, mevr. luit-kolonel Hoender ken— Huizinga. Zang en muziek zal het gesproken woord afwisselen. Onze stadgenoot de heer A. Delfos slaagde voor het examen L.O. (Advertentie) Aan de lijst van in Leiden gevestigde i Amerikaanse industrieën is weer één toegevoegd. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot verrichtte n.l. gister- l middag de officiële opening van een j Curtiss-Wright fabriek aan de Mid- j delstegracht. In deze nieuwe fabriek het pand heeft destijds toebehoord aan de fa. Tieleman en Dros houdt 1 men zich voornamelijk bezig met het monteren van hydraulische snelheids- regulateurs voor de grote dieselmoto ren. In de naaste toekomst hoopt men over te kunnen gaan op het fabrice ren van deze toercntalregelaars. Ver der worden er in dit Amerikaanse be drijf elektronische apparaten voor het Nederlandse leger gerepareerd. Dat een en ander zeer snel in zijn werk is gegaan is wel duidelijk gebleken. Werd de aanvraag van Curtiss-Wright om zich in onze stad te mogen vestigen eind september j.l. ingediend medio december reeds ging de eerste regelaar de deur uit. De staf meegerekend wer ken er bij Curtiss-Wright in Leiden 32 personen. Te zijner tijd hoopt men dit aantal tot ongeveer vijftig te verhogen. In de buitendienst zijn vier man werk zaam. Alle personeelsleden zyn Neder landers. Directeur van dit nieuwe Leidse bedrijf is de heer J. van Essen. De opening van de fabriek werd door zeer velen bijgewoond. Behalve de burge meester gaven ook de wethouders A. J. Jongeleen en S. Menken blijk van hun belangstelling, terwijl voorts nog aan wezig waren vertegenwoordigers van de Kon. Marine. Land- en Luchtmacht en de Amerikaanse ambassade. Ir. W. L. van Lakerveld, directeur- generaal voor industrialisatie bij het ministerie van Economische Zaken, kwam eveneens zijn gelukwensen aan bieden. Burgemeester Van Kinschot wees in zijn openingstoespraak om. op de gunstige positie van Leiden als ver keersknooppunt en hoopte, dat ook dit Amerikaanse bedrijf zal uitgroeien tot één waarop Leiden trots kan zijn. De directeur van Curtiss-Wright Europa N.V., de heer R. M. Laginestra. dankte later op de middag allen, die de vesti ging van het bedrijf in Leiden mogelijk maakten. De heer Van Essen en de per soneelschef, de heer B. Korpershoek, voerden op de bijeenkomst, die gehou den werd in een feestelijk met bloemen en vlaggen versierde zaal, eveneens het woord. Alle aanwezigen maakten van de gelegenheid om een rondgang door de fabriek te maken dankbaar gebruik. THEOLOGIE De faculteit der godgeleerdheid ver langt een kritisch onderzoek naar de op vattingen van P. W. Schmidt, K. Th. Preuss en R. Pettazzoni over de functie en de betekenis van het hoogste wezen (high god), of een onderzoek naar de formele en materiële kenmerken alsmede de kerkhistorische achtergrond en het auteurschap van de Middelnederlandse prekenbundel, voorkomende in het oud archief der gemeente Zwolle, serie II. no. 1. RECHTEN De faculteit der rechtsgeleerdheid vraagt een empirisch onderzoek omtrent het vraagstuk of. en zo ja op welke wijze. Vlvertentl'») bij het Nederlands sociologisch en socio grafisch onderzoek de wereld- of levens beschouwing van de onderzoeker van invloed is geweest op probleemstelling, methoden, technieken en interpretatie, of een beschouwing over de toepassing van de „open" gevangenis in verschil lende strafstelsels en de mogelijkheid van deze toepassing voor Nederland MEDICIJNEN De prijsvragen voor de faculteit der geneeskunde omvatten ten eerste onder zoekingen naar de mogelijkheid van iden tificatie van vezelsystemen in de her senstam en het ruggemerg van vogels, en ten tweede onderzoekingen naar de vraag in hoeverre de produktie van oestregene stoffen in de testikel afhan kelijk is van enig gonadotroop hormoon en, indien ja. van welk. Het feilloze flitslampje 25 et Vïjfde Kunstkri11 «-concert Geestelijke adeldom brengt een boodschap In Leiden is weer een Amerikaanse fabriek geopend. De echtgenote 0p 11, 12, 13, 14 van de directeur van Curtiss- Wright Europa N.V., de heer R. M. Laginestra, knipte het lint door. Op de foto ziet men van links naar rechts burgemeester jhr. mr. j P. H van Kinschot, wethouder S. j van he{ ministeeie van Economische Menken, de heer en mevrouw Lagi- 2,aken nestra en ir. W. L. van Lakerveld 'n 15 februari a.s., des avonds 8 uur in de Schouwburg. Prijzen der plaatsen van f 1.tot f3. Kaartverkoop aan de Schouwburg van 10 februari af van 1013 uur. Wat kan een recensent eigenlijk nog toevoegen aan alle lof, die hij inder tijd reeds toezwaaide aan de Hongaarse violiste Johanna Martzy en die hij WIS- EN NATUURKUNDE I herhaaldelijk omschreef als een „groot violiste" en een „waarachtige kunste- De prijsvragen voor de faculteit der I nares?" Niet anders en zo mogelijk nóg sterker, bezonkener en vooral geïnspireerder en bezielder beantwoordde zij gisteravond voor de „Kunstkring" aan deze kwalificaties. Zij maakte dit concert tot een hoogtepunt der serie, want zij had een wel uitermate gelukkige avond! (Foto LD./Van Vliet) Alg. Verladers- en eigen Vervoerders Organisatie HIELD VOORLICHTINGSAVOND De Algemene Verladers- en eigen Ver voerders Organisatie, district Zuid-Hol land, hield gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" een drukbezochte voor lichtingsavond. De districtssecretaris, de heer J. Ph. Schneider, heette de aanwe zigen hartelijk welkom en hield daarna een korte inleiding. Hy zette op duide lijke wijze het doel van de organisatie, die o.m. een zo efficient mogelijk ver voer van goederen propageert, uiteen. Op deze avond werd in het bijzonder aandacht besteed aan het kopen van gebruikte automobielen en de mogelijk heden om de daaraan verbonden risico's te beperken. De filmstrip „Uw vervoer eist effi ciency", die na de toespraak van de secretaris vertoond werd, bestaat uit een dertigtal beelden, waarin wordt gewe zen op de noodzaak een goede exploit a- tie-kostenbegroting voor het vervoer te maken en het juiste vervoermiddel te kiezen. Een bijzonder aardige kleuren film is die welke de N.S. hebben laten vervaardigen om de gemotoriseerde weg gebruikers te wijzen op de gevaren, die aan het onachtzaam passeren van spoorwegovergangen zijn verbonden. Jan Retel heeft dit filmpje geregisseerd; Elizabeth Andersen speelde er m mee „Tweede-hands kopen is risico lopen" was de tweede filmstrip, welke op deze voorlichtingsavond werd vertoond. Na de pauze werden nog enkele andere rol prenten gedraaid. Vijftig jaar elektriciteit D. Ie Feber schreef „Cronyk van het licht" Vijftig jaar elektriciteit! Het personeel van de Stedelijke Lichtfabrieken in Leiden zal dit feit gedurende de gehele komende week op feestelijke wijze her denken en de burgerij in de gelegenheid stellen om te delen in de vreugde. Evenals in 1948 wordt er vele avonden achtereen een spel opgevoerd, dat voor deze gelegenheid is geschreven door David Ie Feber. Deze Leidse amateurtoneel- schrijver die het klappen van de zweep maar al te goed kent, is tien jaar geleden uitstekend voor de dag gekomen met het jubileumspel „Honderd jaar gas". Het succes was zó groot, dat aan de reeks van vijf voorstellingen een zesde moest worden toegevoegd. Men bewaart aan dit ,,gas"-spel nog steeds de beste herinne ringen. Geen wonder dus, dat de personeelsleden van de SLF ook nu weer hun keus hebben laten vallen op een toneelfesttjn In de Schouwburg. Het nieuwe jubileumspel is getiteld „Cronyk van het licht" en wijkt, wat inhoud betreft, zeer veel af van het vorige. Muziek, zang en dans „Honderd jaar gas" was gericht op een tijdperk van tien decennia j waarbij de schrijver zonder al te grote moeilijkheden een bepaalde historische lijn heeft toeten te vol gen. Cronyk van het licht" kan slechts een periode van vijftig jaar beslaan en heeft daardoor weinig „echte" geschiedenis, althans van het soortdat de SLF-ers in een spel kunnen gebruiken. In beeld wordt nu gebracht de evolutie van het licht. Het op te voeren spel begint met een bepaalde situatie omstreeks de eeuwwisseling. Uit deze scène wordt dan de idee geboren om een reis door de eeuwen van onze jaar telling te maken. Het gezelschap komt achtereenvolgens terecht bij de sterren, de Germanen, de Batavieren de Romeinen, de trouba dours. de Gilden, de Rederijkers en de studenten. Vervolgens komt het weer op zijn uitgangsjaal- - 1907 - terug bij de eerste kabellegging in de Leidse Hoogstraat. Nog is het spel dan niet af gelopen. De toeschouwers worden n.l. tot slot nog geconfronteerd met het heden en een fantasie op de atoomenergie. Aan dit veelbelovende jubileumspel. waarvoor Louis van Wijngaarden en John Mostaert de muziek hebben ge componeerd. werken niet minder dan bijna 170 personen mee. Muziek, zang en dans hebben in het stuk een op elkaar afgestemd aandeel. wis- en natuurkunde luidden 1. Wanneer de relaxatietijden der magnetische momenten in paramagne- tische zouten in het temperatuurgebied van vloeibaar helium enerzijds gemeten worden met de gebruikelijke methoden der paramagnetische relaxatie, en ander zijds door verzadiging van de paramag netische resonantie, treden grote ver schillen op. Gevraagd wordt een bijdrage tot de verklaring van deze verschillen, welke bijdrage een theoretisch, experi menteel of gecombineerd karakter zou kunnen hebben. 2. Het is in de praktijk gebleken, dat de identificatie van tot poeder gebrachte plantaardige grondstoffen vaak grote moeilijkheden oplevert. Vooral bij zeer fijne poeders en bij mengsels van meer componenten is de taak van de onder zoeker, die een identificatie moet ver richten, meestal zeer moeilijk en tijd rovend. Gevraagd wordt een onderzoek van weinig gebruikte en (of) het uitwerken van nieuwe methoden, die de snelle en zekere identificatie van tot poeder ge brachte plantaardige grondstoffen kun nen vergemakkelijken, waarbij onder andere gedacht wordt aan een onder zoek naar de diagnostische waarde van het microscopische beeld van de as. van maceratiepreparaten en aan micro- en histo-chemische reacties. De bereikte resultaten dienen aan de hand van een 50-tal farmaceutische plantenpoeders toegelicht te worden. Men weet niet, wat bij haar méér te Duidelijk blijkt, hoe deze Hindemeth bewonderen: de volmaakte techniek, de reeds „in de tijd gegroeid" is en van het in alle liggingen senoor en ryk glanzen- i eertijds beruchte „hin-da-mit" gelukkig de toon uit haar prachtige Carlo Ber- jgeen sprake meer behoeft te zyn! gonzi, de nobele, steeds in ^n- Deze violiste beeldt alles wat zU speelt zonder ^f^kejag. ^jiehoudfm helder en duidelijk uit en maakt ook het tot de voud. J1CIUC1 CU UUIUC11JIL UIL CU limit R.I voordracht, geschraagddooreen opmer- fugatUche slot m Hindemith keluke innerlijke rust, vtar alles de tse climax, die duidelijk maakt dat ..adeldom des geestes die evident van dew kunst ulteindel(jk haar wee wel gans haar wezen^uitgaat. j vmden móet tot allen, die er aanvan- tie in alles wat zij doet is daarenbo ke|jjk vreemd tegenover stonden na even in de aanvang een lichte ner- vositeit met enkele minder gelukkige j En het meesterschap, waarmee zij ten- intonaties tot gevolg, enorm. j slotte de hier zo beminnelijke Brahms Maar in het later verloop wordt het I van 1886 (geschreven aan het Thuner- zulk een verheffend samengaan van meer) vertolkte, is slechts het begena- 411e gewenste factoren, dat ditmaal van J digd bezit van enkelingen, een grootse avond, in grootse stijl ge houden. getuigd kan worden. JL°,5k.aV<md bWt in WMrheid °nVer" 1 De "Handige toejuichingen konden Johanna Martzy brengt vier ..arote ganders jlanJ^e toegiften «nge- werken" uit de vioollitteratuur: Vival di's Sonate in D gr. t., de eerste solo- Partita (b kl. t van Joh. Seb. Bach, de Vioolsonate (1939) van Hindemith en de „Meistersinger"-sonate (op. 100) van Joh. Brahm.--. ZU wekt al het daarin vervatte onna volgbaar op tot diep en warm leven, als een kunstenares, die in deze werken het LETTEREN EN WIJSBEGEERTE allerhoogste dienen wil. en dient. Vertrouwd zijn onze Vivaldi. Bach en wellicht de laatste nog het De faculteit der letteren en wüsbegeerte vraagt een beschrijving van C. W. Op- zoomer (1821—1892) als wüsgeer. Daar bij zal zowel aan de bespiegelende als aan de empiristische fase in het denken van Opzoomer aandacht moeten worden geschonken en zal moeten worden nage gaan, in hoever het Franse en het En gelse positivisme zqn ervaringswysbe- geerte hebben beïnvloed. Voorts een onderzoek naar de functie van ideofonen en klanksymboliek in het hedendaagse Brits-Engels, waarin tevens het litteraire taalgebruik dient te worden betrokken. Brahms allermeest waarin iedere toon door de eminente stokvoering (het is een lust haar te zien spelen!) haar volledige verantwoording vindt in rijke glanzing en nuancering De met speels vernuft en in wezen toch niet zo heel moderne muzikanteske Hindemith wordt het auditorium in alle klaarte en met een krachtige stuwende vitaliteit vertrouwd gemaakt tot aan de zuiver tonale afsluitingen toe. die de meeste toehoorders dan plotseling als héél vertrouwd in de oren klinken. Dertig jaar Ned. Drogistenbond in Leiden M. v. d. Burg erelid BALLETTEN De verschillende balletten zijn spe ciaal voor deze gelegenheid ontworpen en daar waar het sfeer en kleur kan verhogen vindt de toepassing van fluorescentie plaats. Aan de decors ont worpen door de heer C. van Steenwyk wordt vanzelfsprekend zeer veel aan dacht besteed. Aa nde opvoeringen zul- len ojq. medewerken de toneelvereni- ing van de SLF ,.De Sleutelspelers", et gemengd personeelskoor versterkt net liet dubbelmannenkwartet ..Inter Nos" het kleinkoor „Leonardi". leerlin gen van de balletschool van Corry de Wekker en leden van het dameskoor „Pro Cantemus". Als costumier treedt DAVID LE FEBER (Foto L.D./Van Vliet) Joop Koevoets op. Heeft de heer A. Crama de toneelregie in handen geno men. de heer A. P. Hasselbach is regis seur van de zangspelscènes. De auteur zelf, de heer Le Feber, heeft de algehele leiding. De repetities - in verschillende afdelingen - zijn medio oktober reeds begonnen. Maandag 10 februari a.s. wor den de puntjes op de i gezet, dan im mers vindt de generale repetitie plaats! GALA-VOORSTELLING De eerste voorstelling wordt op 11 fe bruari gegeven en de overige op 12. 13. 14 en 15 februari. De eerste twee voor stellingen zijn voor het personeel van de SLF bedoeld. Tijdens de gala-voor- stelling op 13 februari zal het spel op symbolische wijze aan de Leidse burgerij worden „overgedragen". I Gisteravond is in „Het Gulden Vlies" het dertig-jarig bestaan van de afdeling Leiden en omstreken van de Alg. Ned. Drogistenbond op feestelyke wijze ge- I vierd. Hieraan voorafgegaan was dit zesde lustrum reeds herdacht tydens de onlangs gehouden algemene jaarverga dering van de Bond. Tijdens deze by- eenkomst heeft het hoofdbestuur hulde gebracht aan de actieve Leidse afdeling en mocht het bestuur van vele afdelin gen gelukwensen in ontvangst nemen. De voorzitter van de jubilerende af deling, de heer J. van Harteveld, die gisteravond tydens een diner het woord voerde, bracht hulde aan allen, die in de loop der jaren met de leiding van de af deling waren belast. Byzondere waarde ring had spreker verder voor de grote collegialiteit der leden, waardoor zulk een hecht en gezond afdelingsleven is ontstaan. Een samenwerking, welke ook voor de toekomst van het grootste be lang is. Nu immers moet gestreden wor den voor het verkregen van onze wet telijke rechten. Ingewijden in onze orga nisatie weten maar al te goed hoe op vrUwillige basis met de handelsconven tie overeenkomsten zyn gesloten, welke een behoorlijke handel in geneesmidde len waarborgt, aldus de voorzitter. Vervolgens richtte de heer Van Har teveld zich tot de heer M. v. d. Burg te Oegstgeest. die ruim 20 jaar afdelings voorzitter is geweest en bovendien nog drie jaar lid van het hoofdbestuur. Uw stimulerende invloed, aldus de voorzit ter. is in deze 20 jaar van grote beteke nis voor de afdeling geweest. Dank zy uw leiding is onze organisatie krachtig versterkt en de afdeling tot grote bloei gekomen. De heer Van Harteveld deelde hierna mede. dat het afdelingsbestuur besloten had de heer Van den Burg tot ere-lid van de Leidse afdeling te benoemen. Een mededeling, welke gepaard ging met de aanbieding van een oorkonde en door de aanwezigen met een krachtig applaus werd onderstreept. Wederkerig bracht de vice-voorzitter. de heer F. W. Donkers, hulde aan voor zitter Van Harteveld voor het vele werk. dat deze voor de afdeling verzet. Mede door uw vele functies in de top der drogistenorganisaties en in uw kwaliteit van penningmeester van de Stichting parfumerie-detailhandel, hebt gü veel weten te bereiken, aldus de heer Don kers. Ook van de zyde der fabrikanten werd deze avond hulde gebracht aan de Leidse drogisten. Een interessante afwisseling bood deze avond de vertoning van een film. welke het wel en wee van de Leidse afdeling in beeld bracht. Aan de hand van deze film sprak de secretaris, de heer Sander de Graaf, nog over de ver scheidene vak- en standsorganisaties. In dit verband wekte spreker de aanwezi gen op om in deze min of meer onzekere tyd als middenstander niet aan de kant te biyven staan. Als spreker hier het gezegde „eendracht maakt macht" bezigt, is hy er van overtuigd een term te gebruiken, welke dan wellicht „afge sleten". toch zeker nog niets aan waar de en inhoud heeft ingeboet. Aan het einde van deze geanimeerde avond, welke ook door de dames van de leden werd bygewoond, sprak de heer J. Vryenhoek in zyn kwaliteit van tafel president een kort dankwoord. GOUDEN DOCTORALEN Morgen is het vyftig jaar geleden, dat mr. C. W. Vollgraff. geboren te Den volge hebben: drie Roemeense dansen van Bartók. levendig en markant ge profileerd en een Allegro van Fiocco, ook nu. evenals verleden Jaar. weer met sterke bUval begroet. Haar veelzUdigheid kreeg dus deze avond dlle gelegenheid zich te demon- tsreren. Johanna Martzy vond in Jean Anto- nietti al weer de ideale harmonische partner, die zich echter soms te beschei den op de achtergrond hield. Een optreden als van deze pur sang violiste toont weer de superioriteit der „topfiguren" aan. topfiguren, die in een verwarde eeuw als deze de be trouwbare en verheffende wegwijzers zyn voor een grote evolutie der mens heid, welke als „massa" daarvan he laas nog zo ver verwijderd is. doch er individueel innerlijk naar smacht, om éénmaal eenzelfde hoog niveau te be reiken. Ook als zodanig vervult een artieste als Johanne Martzy een „boodschap", wanneer zij door middel van haar in strument tot ons spreekt. H. Twee jubilarissen BIJ CLOS EN LEEMBRUGGEN Hedenmorgen herdacht de heer A. J. van Wyk zyn 40-jarig dienstverband als machine-monteur en de heer G. de Jong zyn 25-jarig dienstverband als borstel- en kammenmaker. by de N V. P. Clos en Leembruggen. De directeur, mr. C. J. Leembruggen huldigde de ju bilarissen en overhandigde hen onder dankzegging voor de vele goede dien sten een geschenk onder couvert. FILMAVOND VOLA De Vola, de Vereniging van oud-leer lingen van de Ambachtsschool, welke met rasse schreden de viering van het zesde lustrum (9 mei) nadert, hield cisteren in de koffiekamer van het Antonius Clubhuis een filmavond Na een inlei dend woord van de voorzitter, de heer J. P Zwanenburg, hield de heer M. Scheffers van het Verkoopkantoor Nehobo, een causerie over vloersyste men. waarbij hy speciaal aandacht vroeg voor het systeem Nehobo. Bijzon der interessant waren deze avond de films „Van Groninger steen" en „De pannen worden nat", waarin de moge- ïykheden en variaties van een bepaalde steensoort duidelyk aan het licht traden. „Oranje" volgeboekt naar Nederland Het op 29 Januari uit Djakarta ver trokken m.s. „Oranje" van de Stoom- Haag en thans wonende te Cleethorpes. vaart Maatschappij Nederland, under ^ÊÈA commando van kapitein H. Zeilmaker, is na Singapore te hebben aangedaan, op 2 februari volgeboekt uit Be la wan vertrokken Er bevinden zich 854 passa giers aan boord. De „Oranje" wordt op 21 februari in Amsterdam verwacht. Lancashire. England, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Een zelfde feit herdenkt vrijdag mr. J. J. Boasson. ge boren te Middelburg en thans wonende te Den Haag. STe beantwoorden vóór 1 sept. 1959 De Leidse Universiteit zai op de dies. op 8 februari a.s.. een aantal prijsvragen •Kschrijven voor studerenden aan een Nederlandse instelling van hoger onderwijs. De prysvragen omvatten onderzoeken, beschouwingen of beschryvingen over twee gegeven onderwerpen in de faculteiten der godgeleerdheid, der rechtsgeleerdheid, der geneeskunde, der wis- en natuurkunde en der letteren en wijsbegeerte. De antwoorden dienen voor 1 september 1959 te zyn ingediend by de secretaris van de senaat der ryksuniversiteit. Op 8 februari 1960 zal het oordeel der faculteit over de ingekomen verhandelingen worden bekendgemaakt en aan de schryvers der meest voldoende antwoorden, die door de faculteiten de eer der bekroning zijn waardig gekeurd, de gouden erepenning worden uitgereikt. De Inzendingen moeten getekend zijn met een kernspreuk en daaraan dient een verzegeld briefje te worden toegevoegd, dat dezelfde kernspreuk heeft en dat de naam. het studievak en het adres van de schryver bevat. .Photoflux"

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3