Laatste Berichten MR. DR. P. G. KNIBBE RIDDER IN ORDE VAN ORANJE-NASSAU VRIJDAG 31 JANUARI 1958 In verband met zijn afscheid als I secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken van Rijnland heeft het bestuur van de K.v.K. he- j denmiddag mr. dr. P. G. Knibbe in I Café-restaurant ..In den Vergulden Turk" een lunch aangeboden. j Tijdens deze lunch heeft de bur- i gemeester, jhr. mr. F. H. van Kin-\ schot, medegedeeld, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Knibbe te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Onze foto brengt het ogenblik in beeld waarop de burgemeester de nieuwe ridder gelukwenst met zijn hoge onderscheiding. (Foto L D./Van Vliet) Op eenvoudige en boeiende wijze hield spreker een psychologische beschouwing van de mens. die spreekt en schrijft. De mens, die van nature behoefte heeft aan contact met anderen. De mens, die ge boren wordt met goede, maar ook met slechte eigenschappen. Spreker ging de verschillende perioden na in de ontwik keling van het zieleleven van de mens. Hoe de mens zich op een bepaalde leef tijd achter een masker gaat verschuilen en hoe deze zich dan ten opzichte van andere gaat gedragen. Hoe het contact (gesprek) met anderen van hart tot hart kan gaan, maar ook slechts van uit de buitenkant of tot aan de buitenkant (bij de ander). Na de pauze ging spreker nader in op het andere belangrijke communicatie middel. de brief. Niet altijd is de grote afstand de reden waarom de mens een brief schrijft. Sommige dingen worden liever geschreven dan gezegd. Een brief is duurzaam en de geadresseerde kan er mee doen wat hy wil. Redenen, die tot nadenken stemmen als we gaan schrij ven, aldus spreker. Ten slotte vertelde de heer Van der Linde hoe volgens hem een goede brief behoort geschreven te worden, waarbij o.m. rekening dient te worden gehouden met de belangstelling van degene aan wie de brief gericht is. Drie ongelukken op één dag Gisteren is voor Voorschoten een on geluksdag geworden. Het begon reeds om ongeveer kwart voor tien bij het gevaar lijke kruispunt van het Haagse Schouw, waar op dat moment het verkeer met lichten geregeld werd. Er stond een file auto's uit de richting Amsterdam, toen I een vrachtwagen naderde, die doorgleed, toen de bestuurder wilde stoppen. De vrachtwagen reed op een personenauto, die weer op een daarvoor staande per sonenauto gedrukt werd. Deze middelste auto werd voor en achter zeer zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Ook bij de beide ongelukken, die later op de dag met de blauwe tram gebeur den was alleen aanzienlijke schade. Om 1 uur botste, zoals wij gisteren reeds meldde, een vrachtauto ten hoogte van de Kon. Marinelaan tegen de tram. De bijrijder van de vrachtwagen kreeg een hoofdwond. Om ongeveer 4 uur kwam een perso nenauto uit de Rouwkooplaan. De be stuurder uit Voorburg zag de tram wel aankomen. Toen hij remde gleed de wagen door, en toen hij zijn auto achter uit wou zetten sloeg de motor af. De tram reed erop in en beschadigde de auto zeer ernstig aan de voorzijde. De tram had geen schade. Ver. van Vrijz. Hervormden benoemde een vicaris LEIDERUORI Geslaagd Onze plaatsgenote mej. J. IN. J. Schipper slaagde te Amsterdam voor het Textiel Brevet. OEÜSTCjEESI VROUWENGROEP V.VJ). Gisteravond sprak in het Witte Huds Het bestuur van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Leiden/Oegst- j geesi heeft op verzoek van het Theoio- j gisch Seminarium der Nederlands Her- I vormde Kerk tot vicaris benoemd, de heer R. van der Kley, kandidaat alhier, i te Oegstgeest mevr. mr. E. A. J. Schei- Ter kennismaking met de Vrijz. Her- tema—Conradi voor ide Vrouwengroep vormde gemeente zal de heer Van der in de V.V.D. aver „De nieuwe bande- Kley op 16 februari voorgaan in de Wil- lingsbevoegdheden van de gehuwde lem de Zwijgerkerk te Oegstgeest en op vrouw". 23 februari in het Leidse Volkshuis. De opkomst was groot en afgezien 1 van het onderwerp vermocht ook mevr. Scheltema's spreektrant allen zeer te boeien. In historische volgorde werden de verschillende pogingen om de huwe lijkswetgeving te herzien behandeld en de luisterende leden raakten nog beter Stadsgehoorzaal "een Belcanto-avond Jjfïf11.?.?2Ld5«£0tT SSiïïS riepvwr ion mprtpwpr- de heeL Limburg, minister Opera-Festival in Stadsgehoorzaal A.s. Donderdagavond vindt in de plaats, waaraan ongeveer 100 medewer kenden op de planken verschijnen. De medewerkende solisten hebben op operagebied naam gemaakt zowel in bin nen als buitenland, allereerst de Itali aanse gast van deze avond, de tenor Nino Adami van de Italiaanse radio, voorts Maryke v .d. Lugt, de dramati- schb sopraan van de Nederlandse opera en Henk Weimar (bas). Extra medewer king verleent het Moerwijks opera-koor. Aria's en Koren van beroemde opera componisten als Verdi, Mascagnl, Bel lini, Donizetti, Puccini, Leoncavallo en Gounod worden gezongen. Ver. van Vrijz. Hervormden in jaarvergadering bijeen In „Over't Hoff" kwam de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden gisteravond in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, prof. dr. K. A. H. Hidding, opende met een bezinning over het wezen en het doel van de vereniging. Deze beoogt als godsdienstige vereniging een versterking van het geloof in de laatste waarheid, niet als een individuele aangelegenheid, maar om te voldoen aan de behoefte, hieraan gemeenschappelijk uiting te geven. Wij voelen het als onze taak om van deze zo belangrijke zaak als de laatste waarheid is, te getuigen en menen als vrijzinnige Hervormden een eigen plaats en taak te hebben. Ten op zichte van de Hervormde Kerk houdt dit in, dat wij in deze kerk een ruimte verlangen, groot genoeg om ons er in thuis te kunnen voelen. Ons streven is in de Hervormde Kerk een plaats te krijgen, volledig erkend zoals wij zijn. Dit vragen wij niet alleen voor ons zelf, maar ook voor de velen, die nog buiten de kerk staan en op wie juist wij als vrijzinnige mensen met weinig traditie en dogmata zulke goede kansen hebben. Voor ons, zo besloot prof. Hidding zijn inleiding, ligt een groot werkterrein open. Vervolgens las de secretaris, de heer A. Parmentier zijn jaarverslag, dat in zyn bijzondere omvang een duidelijk beeld gaf van de grote activiteit, welke de vereniging in het afgelopen jaar in velerlei opzicht en in haar afdelingen heeit ontplooid. Bij de bestuursverkiezing werden bij acclamatie herkozen mejuffrouw zr. J. j J. de Groot en de heer L. P. H. Haaks- ma, beiden te Oegstgeest en tot nieuwe leden de heer mr. H. Eveleln te Oegst geest en de heren W. de Gast en 8. van Meijgaarden te Leiden. De voorzitter dankte de scheldende bestuursleden, de heren A. Parmentier. A. D. Fokker en P. A. Wisse voor het vele werk. dat zij in hun functies voor de vereniging hebben verricht en besloot met een woord van welkom tot de nieuwe bestuursleden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. Recht de heren H. O. Th. Hugen- holtz (Wassenaar) en A. W. Rednink (Leiden). Donker, mej. Tendeloo. professoren Meyers, Van Oven en Polak en de bui tengewoon hoogleraar De Bruin. De vele juridische moeilijkheden èn mogelijk heden werden op heldere wijze beknopt uiteengezet. Heel wat wijizer keerden de leden huiswaarts, nadat de voorzitster, mevr. Smiits—'Witvliet, de spreekster uit aller naam hartelijk dank had gezegd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rudolf W. M„ zn van H. T. Duivenvoorden en A. G. van Schie, Caro line Renée. dr van R. Porthelne en S. M. D. Metsers. Jaap. zn van T. A. J. van der Leden en E. T. van Houten. Ondertrouwd: C. L. Heemskerk en A. M van Grieken. Getrouwd: J. Kooien en R. J. Jonker. A. Nederburgh en L Gros. VOORSCHOTEN Gesprekken en brieven CHR. VROUWEN BIJEEN In de kleine zaal van het Cultureel Centrum was gisteravond de' Chr. Vrouwenbond bijeen onder leiding van de presidente mevr. A. Rietmulder—van Citterd. „Het gesprek en de brief in ons leven" was het onderwerp, waarover de heer A. G. van der Linde, directeur van het postkantoor te Voorschoten, een causerie hield. WARMOND VERGADERING K.A.B. In hotel „De Zon" hield de K.A.B. afdeling Warmond haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer S. P. van Rijn, sprak in zijn openingswoord de beste wensen uit voor 1958. Tevens herdacht hij het overleden lid J. v. d. Zwet. Vervolgens deelde hij mede, dat op zaterdag 1 februari en zondag 2 februari door de toneelvereniging de wlnteruit- voering zal worden gegeven. De kaart avond zal worden gehouden op maandag 10 februari in de koffiekamer van hotel „De Zon". Voorts deelde hy mede, dat er omstreeks de vastentijd een vergade ring zal worden gehouden van alle vak- besturen. De kasverslagen van de verschillende penningmeesters sloten alle met een batig saldo. WASSENAAR „Oostdorp" vierde feest In het Verenigingsgebouw organiseer- i de gisteren het bestuur van de Buurt- i vereniging Oostdorp en Omgeving voor de leden een feestavond. Aangezien de vereniging momenteel geen voorzitter i heeft werd geopend door de vice-voor- j zitter, de heer P. Zegwaard, die de aan. I wezigen hartelijk welkom heette, in het I bijzonder de wethouders K. Huibregtse j en mr. dr. J. Hazenberg. Hij dankte spe ciaal de heer Hazenberg voor diens voor spraak in het college van B. en W. als het gaat om de belangen van het Oost- dorp. Voorts begroette hij de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. Bol- i ten, de vertegenwoordigers van de zus terverenigingen e.a., waarna hij de To neelvereniging Leidse weg-Noord uit Voorschoten inleidde. Met de uitnodiging aan deze vereni ging om voor O. en O. op 'te treden deed het bestuur een goede keus. Opgevoerd werd de klucht „Annemariezeg jij 't maar'' en dat gebeurde op de juiste wijze zonder haperen en met veel ple zier. Het spel was daardoor zeer goed. en voor de aanwezigen animerend. Hot dankwoord van de vice-voorzitter was op zyn plaats. Een gezellig samenzijn was het ge bruikelijke slot van de avond. Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers - - Uit het jaarverslag van de afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers blijkt van de vele activiteiten door het bestuur en de leden in 1957 aan de dag gelegd Medewerking werd verleend aan een inzameling van capsules voor het Blindengeleidehondenfonds, het bevol- I kingsonderzoek op t.b.c.. een lotenver- I koop ten bate van de kankerbestrijding. Koningin was vannacht in Budel H.M. de Koningin heeft vannacht in de legerplaats Budel de aankomst van de repatrianten van de „Himalaya" bijgewoond en tal van gezinnen per soonlijk begroet. Het Engelse stoom schip „Himalaya" was gisteren te Rotterdam gearriveerd. Met 30 auto bussen werden de 400 thuisvaardera naar Budel gebracht. Van twee tot vier uur 's nachts woon de de Koningin de aankomst bij. Zij begaf zich tussen de gerepa trieerden, aan wie zy tal van vragen stelde. Na een korte nachtrust ontbeet de Koningin om acht uur in de cefétaria- eetzaal. Ook enkele gezinnen van de „Himalaya" waren hierbij aanwezig. De Koningin en haar gevolg gebruikten het ontbijt temidden van de repatrianten en evenals de jongste thuisvaarder schoof de Landsvrouwe aan by de lange ry van wachtenden voor de doorgeefluiken. Als allen kreeg zy een plateau met het ont- byt: een paar boterhammen, een paar plakken kaas. chocola en een mok thee van het militaire keukenpersoneel. Een ontroerend ogenblik was het toen commandant Maris tydens het ontbyt H.M. vanaf het podium namens de staf en de gerepatrieerden gelukwenste met de verjaardag van Prinses Beatrix. Om half negen verliet de Koningin de eetzaal om het kledingmagazyn te be zoeken. Na de Koningin enige geschenken aangeboden te hebben, is zy in stilte uit het kamp vertrokken. „Waterman" morgen in Rotterdam MET O.A. GROOT ZIEKEN. TRANSPORT Indien de mistige weersomstandighe den het niet verhinderen, zal het s.s. „Waterman" met 804 repatriërenden uit Indonesië, o-w. 334 kinderen bene den 12 jaar, morgenochtend te Rotter dam aankomen. De ontscheping der passagiers, die I byna allen zelf geen huisvesting in Ne- j derland hebben, zal 's middags om 2 uur een aanvang nemen. Met de „Water man" toomt een groot ziekentransport van ongeveer 50 t-b.c.-patiënten in Ne derland aan. Een extra medisch team, bestaande uit de Zwolse longarts dr. A. Hoogendyk en elf speciale verpleegsters, bevindt zich hiervoor aan boord. Stagnatie door mist De enorm zware mist heeft ernstige stagnatie veroorzaakt in de lucht- en scheepvaart. Op Schiphol kwam van morgen geen machine "binnen. Wel gin- gen er vliegtuigen uit van de intercon- 1 tinentalc diensten maar van de Europe- se ïynen alleen van de lange trajecten. Omdat het er tegen de middag naar uitzag, dat de mist zou blijven hangen j ging de KLM ertoe over een deel van de diensten via Dusseldorp uit te voeren waarheen passagiers, die van Schiphol zouden vertrekken en transltorelzigers per bus werden vervoerd. MAAND GEVANGENISSTRAF VOOR WAARZEGGENDE ZIGEUNERIN (Van onze Haagse redactie) Veertien dagen geleden stond een 28- jarige zigeunerin van Poolse origine te recht voor het Haagse Gerechtshof ter zake oplichting, zy zou vorig jaar november een dame te Wassenaar by „het lezen van de hand" voor f. 66 heb ben opgelicht. De Procureur-Generaal van het Hof had toen bevestiging van het vonnis van de Haagse rechtbank, zes weken gevangenisstraf, gevorderd. Het Hof heeft thans de waarzeggende zigeu nerin vrygesproken van oplichting, maar haar met een maand gevangenis wegens verduistering gestraft. KUNSTRUDEN Hedenmorgen zyn te Bratislava de Europese kampioenschappen kunstrn- den voortgezet met de wedstryden voor dames. Na de tweede verplichte figuur luidde de stand: 1. Ingrid Wendl (Oost.) 215.4 pnt.. 2. Walter 'Oost.) 207.4 pnt., 3. Joan Haan appel (Nederland) 197.6 pnt.. 4. Sjoukje Dykstra (Nederland) 195.6 pnt., 5. Peach (G.B.) 193.9 pnt., 6. Kramperova (Tsj. SI.) 192.7 pnt.. 7. Frohner Oost.) 182.6 pnt., 8. Erdos (Fr.) 181.2 pnt.. 9. Rigou- lot (Fr.) 176.5 pnt., 10. Galmarini (It.) 175.9 pnt., 23. Jeanine Ferrir (Ned.) 133.7 pnt. de Anjeractie, de collectes voor het Ko ningin Wilhelminafonds, Simavi, het Po liofonds en ae reclassering, aan de ver koop van kinderpostzegels en het Wel fare-werk van het Rode Kruis. In het Kerkehout en het dorp werden de weke- ïykse sociëteiten voor ouden van dagen verzorgd, waarby ook extra een St.-Ni- colaasfeest en een kerstfeestviering wer den gehouden. In verband met de ver mindering van de gemeentesubsidie voor de sociëteiten werd een bazar gehouden welk f 1100 opbracht. De afdeling, welke rechtspersoonlykheid heeft, telt 15 be stuursleden en 127 leden- BURGERLIJKE STAND Geboren. Cornells J.. zn van C. van der Kamp en J. Cossee. Ferdinand, zn v A Bruyn en J A. Kruithof. Maria H K dr van J. Verbeek en M M. van Breemen Derk. zn van J. G. Gerritsen en J. B. van Beek. Elisabeth dr van D van Leeuwen en W. E. Bekooij, Antonlus M.. zn van W. J Hopman en J J. van Wissen. Cornells M.. zn van T. M. Staal en B. B. M. van der Meulen. Ondertrouwd: J. A. Gladpootjens en A C T W. Bellekom. A. G. van Tolen en M. Hendrlksen, P. A. A. van Dorp en T. J. Borsboom. Getrouwd: L. N H. de Bruy en A. Vis ser, J C. Zandvliet en C M H. van den Berg, E. E Beyer en S. G. Remmerswaal, C. van Helden en J. H Pflug. J H. van Haaster en M. B H van der Kroft, G J. J. van Gent en F. M J. Borsboom. Overleden: Th H Tolldo, 66 Jaar. J. M. Groen. 86 Jaar. wed. van H. Borsboom. P L. Stennekes, 83 Jaar, wedn. van U B. Welslnk. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 31 Januari. Veemarkt. Aan 3 stieren. 50 melkkoeien. 220 vette koelen 19 varekoelen, 61 vette kalveren. 134 nuchtere kalveren, 25 vette schapen, 695 vette lammeren, 1 zuiglam, 34 zeugen. 446 schrammen. 698 biggen. 2 paarden. 3 gel ten. Totaal 2391 stuks. Notering: melkkoeien 1850-1050. vette koeien per kilogram scboon gew. 2.60-3 10 varekoelen 60-80. vette kalveren per kilo gram levend gewicht 1.80-2.50, nuchtere kalveren per kilogram levend gewicht 1.20 1.50. vette schapen 65-85, vette lamme ren 65-90, drachtige zeugen 225-300 schrammen 60-95, biggen 32-36, (extra 38-45). Handel: melkkoeien willig, vette koelen redeiyk, varekoelen kalm. vette kalveren stug, nuchtere kalveren graag, vette scha pen en vette lammeren traag, zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN. 31 Januari. Kaasmarkt. Aangevoerd: 7 partijen Goudse kaas. No tering: eerste kwaliteit 12.11-2.23, tweede kwaliteit f 2.00-2.10. handel traag. KATWIJK AN DEN RIJN. 30 Januari. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 4.70-6.90, Idem A binnenland (per kist) 3 00-6 60. idem B (per kist) 1.50- 2.40. selderie 14.00. prei 6 00-12.00. LISSE. 29 Januari. Plantgoedveiling GLADIOLEN. De aanvoer van gladiolen plantgoed was heel wat groter dan vorige week, waaraan de hoge pryzen van ver leden week zeker wel van invloed zullen zijn geweest. De belangstelling was groot hoewel de pryzen voor de meeste soorten niet op het niveau van voorheen konden komen. GLADIOLEN 6/8 4/6: Allard Plerson 1.20 0.90. American Express 6/8 1.40. Aranjuez 4/6 1.30. Denarls 6/8 1 20, Bloem fontein 1.30. Dr Fleming 1.40, Flower Dream 1.40 1.00 Gold Dust 1.20. Hawaii 1.10, Holland's Glorie 1 30 Java 4/6 1.10. Johan Strauss 1.40 1.00. Leeuwenhorst 150 1.00. Lelf Erickson 4/6 1.20. Maria Gorettl 6/8 1.50. Morning Kiss 150. Nleuw Europa 2.40 1 50. Pactolus 150 0.90. Pax 4/6 0 80. Poppy Day 1.60 1.20. Pride of Holland 1.50 1.20. Red Fox 1.50 1.00, Sans 8oucl 1 30 0.95. Sneeuwprlnses 1 20 1.00. Splc and Span 6/8 1.50. Spotlight 1.60 1.20 Sunny Boy 1.30 0.95. Topscore 1.60 Chu 4/6 1.60, Washington 6/8 1 40. OLADIOLENKRALEN per liter: Abu Hassan f 4.50. Red Fox 1.50. Acca Lauren- tla 1.25. Splc and Span 1.50, Firmament 1.25, Sneeuwprlnses 1.25. Han van Meege ren 1.50. Benjamin Britten 1.20. Nleuw Europa 1.70. Allard Plerson 2 00, Mansoer f2 75. ROELOFARENDSVEEN. 30 Januari. Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 32-56. per bos van 20 st., Anemonen 71-93, Nar cissen: Frühling 70-76. Cragford 63-66. Carlton 50-55, Earley Glorie 52-70. King Alfred 65-66. Whrestler 52-57. Tulpen: Rose Copland 90-1 09. Krelag 57-71. We ber 60-68. v. d. Eerden 76-93. Wlntergold 70-88, Hlllegarde 66-74, Zenober 71-72. Purper Copland 98-1.02. Paul Richter 1.00 —1.01. Br. Star 48-58. Oranje Nassau 70- 71 Golden Harvest 90-1.03. Plquante 95- 9ö'. E. Eddy 80-1.00, Hoangho 80-83. White Sail 1.00-1.17, Lustige Witwe 90-96 per boe. Am. Anjers 1028 per stuk. VARIA Een krant in het Deense stadje Ren ders maakte een pyniyke vergissing. By het blad kwam een kort bericht binnen: „Premier Hansen overle den". Een yverig journalist snelde daarmee naar een feestzaal, waar Juist de plaatselyke voetbalclub een groot bal hield. Ingetogen luisterden de meer dan 1200 aanwezigen naar het overlydensbericht en de gevoel volle woorden, die daarna door ver schillende sprekers aan het adres van de overleden minister-president werden gericht. Het orkest speelde plechtig het Deense volkslied en diep onder de indruk gingen de aan wezigen vroegtydig naar huis. Toen er na het korte telexbericht echter op de krant geen verdere medede lingen aankwamen, begreep men. dat het een vergissing moest zyn, maar de hele zondag waren er in Randers nog mensen, die zich verbaasd af vroegen, waarom de radio en de kranten toch zo halstarrig bleven zwygen over de dood van de minis ter-president. BEURSOVERZICHT K.N.S.M. als verrassing Amsterdam, 31 januari De beurs werd vandaag verrast met de bekendmaking van het dividendvoor- stel van de KNSM. Speciaal in de scheepvaarthoek werd het voorstel van 12',2 waarvan desgewenst 10 in aandelen met grote vreugde ontvangen. Vorig jaar bedroeg het dividend 10 Niettegenstaande het publiek van deze dividendverhoging nog niet voldoende op de hoogte was. verbeterden de aandelen vanmiddag 4 rr. De fluctuaties van de overige aandelen in deze sector bleven binnen nauwe grenzen. Aan de hausse van de aandelen en claims Kon. Olie is vandaag weliswaar geen einde gekomen, maar de stemming was niet zo vast als de vorige dagen. De claims bleven op een prys van circa f. 4.35 slechts 3 cent beneden pariteit New York. De aandelen die verhandeld werden tegen rond de f. 148. slotprys gisteren f. 146.80, bleven circa f. 1.50 be neden New York. De winst voor de claims t.o.v. gisteren bedroeg circa 17 cent. De hoogste prijzen van de avond- handel van f. 150.60 en f. 4.60 konden vanmiddag lang niet gehaald worden, mede ten gevolge van het feit, dat de koersen uit Wallstreet niet op het hoog ste punt sloten. Het buitenland (Londen) was weder om aan de koopkant, zy het minder dan vorige dagen. Voor de claims van de gewone en pre ferente aandelen Dordtsche was de be langstelling vandaag belangrijk minder dan gisteren. Het aanbod overheerste en dit was duidelyk aan de prys te merken. Deze bedroeg voor de claims van de gewone aandelen circa f. 1170 en voor die van de preferente aandelen circa f. 580. Deze prys kwam vrywel overeen met de slotkoers van de vorige dag. De vraag voor aandelen Unilever bleef ook vandaag aanhouden. Aan de koers winst van 9 punten van gisteren werd vandaag nog eens 2 punten toegevoegd. Ook Philips lagen wederom goed en op een prys van 242 circa 1% hoger. De goede berichten over de Ver. Glanzstoff van gisteren, deden eerst vandaag haar invloed gelden op de koers van de AKU De aandelen waren 3 pun ten hoger. AKU heeft een meerderheids belang ln de Ver. Glanzstoff. KLM ver- beterde f. 1 op het onveranderde divi dend van 7 waan-an 3 reeds eerder betaalbaar werd gesteld. Staatsfondsen verder iets in reactie en cultures 1 punt hoger voor Amsterdam Rubber. Aandelen Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij werden 3 punten hoger bieden (150) vernomen op het onveran derde dlvidendvoorstel van 10 WISSELKOERSEN Amsterdam, 31 Januari Londen 10 58'10.59. New York 3.78%—3.79'4, Montreal 3.864—3.86*, Parijs 89824— 89 92 4 Brussel 7 594—789%, Frank furt 89.884—80984. ZUrich 86314— 86364, Zürióh <vr. fr.) 88414—88464, Stockholm 73 014—73.064, Kopenhaeen 54.65454.704Oslo 52 884—$2.934, Milaan 60.604—80.664, Wenen 14-51% —14 624. Vanmiddag om twaalf uur zou met het m.s. Oranjestad van de KNSM met aan boord een detachement van 70 man der Kon. Landmacht naar Suriname vertrekken. De potdichte yskoude mist die het Y geheel aan het oog onttrok, 'belette echter de afvaart. Het schip bluft in afwachting van het optrekken der mist aan de kade liggen. Gisteren begonnen in Nederland cn het kampioenschap N.N.B.B twee biljartkampioenschappen, n.l. j driebanden te Eindhoven. Een en het kampioenschap van Nederland ereklasse driebanden, onder auspi ciën van de K.N.B.B. in de biljart- sociteit St.-Joriste Amersfoort ander is het gevolg van de recente moeilijkheden in de Nederlandse biljartwereld. De foto laat tien hoe de spelers voor de aanvang van het toernooi in Amersfoort even poseerde. Van itnks naar rechtsJ. H. Sweering. W. van Braam. NF. Stikkelman, J. Broekhuizen. L. J. G. Teegelaar en L. van Bommel. Beurs van Amsterdam Vrijdag 31 Januari ACTIEVE OBLIGATIE8 Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 34 884 88 Grootboek obl. 34 80 Ned. '47 3 4 3) 85 4 864 Ned '51 34 90% 8014 L Ned '53 34) 87 4 87% Ned '56 34 87)1 874 Ned. '48 34 82% 83 Ned '54 34 84 4 84 Ned. '55 I 34 84% 844 Ned '56 II 34 874 874 Ned. *37 3 83 4 83 4 Ned. WB. lening 6% 106 1054 Dollarlng '47 3 88 4 89 Investerlngscert. 3.. 904 894 Ned. 62-64 3 89% 89% Cert. NWS 64 1 Indlë '37 A 3 87 86A Grootboek '46 3 864 ACTIEVE AANDELEN Clt Handl enlnd B 22 204 Nat. Handelsbank ..69 69 Ned. Handelmy1504 160 Amst Rubber 384 384 Deli My.en (Ver.) 534 80% H.VA 814 804 Java Cult26 26 Senembah 40% 404 Vorstenlanden 84 64 AKU 156% 1594 Berkel's Patent (v) 187 1R9B Calvé Delft cert 282 185 Kon Pap v Gelder 183 28u Hoogovens cert 254 258 Mtiller en Co N.B 324 325 Ned Kabelfabr 226 230 Philips 2404 242% Philips pref 146 147 Unilever 340% 3444 Wilton Feyenoord 214 2114 Biliton 2de r 180 1824 Dordtse Olle gew 669 Kon Petr (f 20.—) 147 148.31 Idem (50 a f 20.—) 146 75 148.40 Holl Amer- UJn 145 146 Java China Paket 114 116 KJL.M 107.05 Ned Stoomv MU 1354 139 Kon Paket My 101 99% 8toomvaart My Ned. 1314 130 Nlevelt Ooudr cert 155 152% v Ommeren cert 201 4 2024 Kon Rott Lloyd 116% 116% Ned 8cheepv Unle 110 1094 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (34) 8 91 91 Den Haag 1937 1 8 80 Leiden 1947 87 4 B R'dam -37 I-ID 34 91 89% Industr. Obligaties Philips Dollar lng '51 94 94% Premieleningen A'dam '53 3 94 93 B A'dam '61 24 86 88 A'dam '56 I 24 83 A'dam'66 n 24 83 824 Eindhoven '54 24 84 83% Enschede'64 24 81% 81 Den Haag '52 I 24 924 B Idem II 24 02 B 944 R'dam '52 1 24 92 91% Idem n 24 94% 95 Utrecht '52 2 4 89 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredletlnstelUngen Amst. Bank 205 204% HB.U. cert 181 loll Rott Bank 172 174% Twentsche Bank 168 168 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 209 B 210 B Borneo Sum H My 31 30 Ned G en Sp fabr 165 162 Kon Ned Grofsm 94 L 92 L Internatio 47 4 48% Rott Droogdok My 491 B 491 Tieleman en Dros 6% Ned My Walv.vrt 54% 54% Spoorwegen Dell Spoorweg My 8 84 Amertk tondaen Canadian Pacific R 25A 25A Intern Nickel 73f| 73% Anaconda 45 45 Bethlehem Steel.... 39A 38% Cities Service 514 50% General Motors 35 34% Kennecott 79% 79% Republic Steel 434 424 Shell Oil 61 60% Union Pacific 264 26A Un States Steel 56% 56 Nog ehkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 30/1 Edelmet Kon AA 49 Pref w.a idem 57GB Electrons B 283 283 Holl Constructie 298 299 Vi lng uui v Buuwnyv ->B j Inl Kunststof! (no 29 29 Leidsche Wolspinn 150 4 150% I Slkkens Lakfab '53 368 365 1 Ver Touwf abrieken 146 147 I Wernlnk's Betonm 68 4 68 i Van wyk Textiel 70% 70»

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7