Weinig rooskleurige toestand voor Nederlandse agrariërs Laatste Berichten Landelijke jaarvergadering van C.J.B.T.B. in Alphen a. d, Rijn DONDERDAG 30 JANUARI 1958 Onderzoek kernfusie van prof. dr. J. Kistemaker Mededelingen, die de Amsterdamse wethouder mr. A. de Roos tijdens de raadsvergadering van 14 dagen geleden heeft verstrekt aan de raadsleden over de aard en de betekenis van de werk zaamheden in het Amsterdamse labora torium voor massaspectografie, kunnen naar zijn mening niet in twiifel worden getrokken. Het is de wethouder bekend, dat prof. dr. J. Kistemaker uit Leiden die deze werkzaamheden verricht, gebonden is aan een afspraak, zelf naar buiten geen inlichtingen te geven. De wethouder zei de kwalificatie ..waanzin" die prof. dr. J. A. Cohen gisteren tijdens een pers conferentie in Den Haag heeft gebezigd over de uitlatingen van fte wethouder, gaarne voor diens rekening te laten- Prof. dr. J. Kistemaker vertoeft thans in Amerika, zodat hem de mening van prof. Cohen niet kan worden voorge legd. ..Het, onderzoek van prof. Kistemaker betreft wel degelijk een fusie-onder zoek en indien prof. Cohen dit meent te moeten ontkennen dan bewijst dat zijn grote onkunde op dit gebied zo zei de president-curator van het Instituut voor Kernfysisch Onderzoek te Amsterdam, prof. dr. J. de Boer. Prof. de Boer zei voorts dat Drof. Co- hen uit interne rapporten van de Stich ting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (FOM) van prof. Kistemakers onderzoek naar de kernfusie had kennis kunnen nemen. Vanwege het grote be lang van het onderzoek naar theono- mucelaJire reacties, da zioh nog steeds in een experimenteel stadium bevindt heeft de FOM nog deze week bekend gemaakt, dat vier werkgroepen ziin op gericht. waarvan die onder leiding van prof. Kistemaker er een is. LEIDERDORP Raadsstukken TEGEMOETKOMING VRIJWILLIGE BESCHIKBAARSTELLING VAN WOONRUIMTE. By schrijven van 19 november 1957 heeft de minister van Maatschappelijk Werk aan de gemeente een regeling doen toekomen inzake tegemoetkoming bij vry willige beschikbaarstelling van woon ruimte met verzoek hieraan medewer king te verlenen. De vergoeding door het Rijk aan de gemeente zal 75% be dragen van door de gemeenten te be talen vergoeding. B. en W. juichen de regeling van harte toe, doch menen dat de vergoeding zich niet verder dient Uit te strekken dan tot het maken van *n eenvoudige tweede keuken, het plaat sen van een watercloset en het maken van een stookgelegenheid. Bij het maxi mum van f 800 door de regering gesteld zal het bedrag voor de gemeente dan f 200 zijn. B. en W. stellen de raad voor een desbetreffend besluit te nemen. WATERLEIDINGVERORDENING B. en W. delen mede, dat binnen af zienbare ty'd een voorstel by de raad zal komen om de waterleidingtarieven te herzien. In afwachting hiervan wordt mede in verband met de nieuwe huur waardebepaling voor de personele be lasting een kleine wijziging voorgesteld. Door de nieuwe indeling springt onge veer 8% van de aangeslotenen van de 4e naar de 6e klasse over. B. en W. stel len nu voor, voor klas 6 het toegestaan verbruik van 80 op 90 m3 te brengen. BENOEMING BADMEESTER B. en W. delen mede, dat in overleg met het bestuur van de zwemvereniging een oproep is geplaatst voor de functie van badmeester. Het is zeer moeilijk een badmeester te vinden alleen voor het seizoen. Daar in verschillende gemeen ten een badmeester is voor het gehele jaar, stellen B. en W. voor dit ook hier zo te regelen en dan deze functionaris een deel van het jaar in gemeentedienst te nemen in dier voege dat hij 8 maan den bjj de zwemvereniging in dienst is en de overige tyd by de gemeente. In de winterperiode zal hij dienst kunnen doen bij het waterleidingbedrijf. B. en W. stellen voor te benoemen de heer L. Lans uitkaarden. VOORSCHOTEN Vrachtauto botste tegen tram Hedenmiddag is een vrachtauto ter hoogte van de Kon. Marinelaan tegen de tram in de richting Leidschendam gereden. De vrachtauto kwam uit de richting Voorschoten en wilde linksaf de Kon. Marinelaan indraaien. De be stuurder bemerkte de tram, die uit Voor schoten kwam, niet op en zo ontstond een botsing, waarby de vrachtauto met de linkerzijde de rechterzijde van de tram raakte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De materiële schade was aanzienlijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Antonius L. T., zn. van A. L. Degenaar en E. L. T. Waöhters; Ma ria A. J. B., dr. van H. J. A. van Don gen en Y. L. J. G. Dewez; Nelleke, dr. van C. Grootveld en J. Huijser; Marian ne. dr. van M. de Koning en A. Korte- kaas; Victorius J. J., zn. van C- V. Zoe temelk en W. van Wissen; Michiel P. G zn. van B. Hobbelink en P. Belloni. Ondertrouwd: G. Thierry en J. C. H. Broeren. Getrouwd: C. Scheentjes en A. Stam mers; F. J. van Hest en E. L. M. Duyn- stee. Overleden: A. Jansen 75 j., weduwe van F. G. Troost; L. J. Boesberg. 57 j., weduwe van A. C. den Boer. De vergadering van de Woning commissie van dinsdag 4 februari is ver zet tot woensdag 5 februari 's avonds 8 uur. Dan is er bovendien spreekuur voor woningzoekenden. WASSENAAR KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING De heer J. Konings, eerste voorman bij de duinwaterleiding der gemeente 's-Gravenhage, en wonende alhier, ont ving de eremedaille in brons, behorend by de Orde van Oranje Naussau. De 28-jarige T. P. Overtoom uit Den Haag viel bij werkzaamheden aan een plafond in Kasteel Oud Wassenaar van een ladder en liep een hoofdwond op. Hy werd naar het R.-K Ziekenhuis te Den Haag gebracht Doordat hij op de oversteekplaats voor wielrijders in de Schouwweg bij de Drie Papegaaien geen voorrang ver leende aan een auto werd de 21-jarige bromfietser A. H Hoornweg uit Den Haag aangereden. Hij liep een hersen schudding en een gekneusde enkel op. Hij werd vervoerd naar het R.-K. Zie kenhuis te Den Haag. Tegenstelling: niet-boer" .boer en (Speciale berichtgeving) De stedelijke bevolking van ons land ziet de agrariërs als een aparte bevolkingsgroep. Als mens acht men de boeren „anders". De opinie over de boer is stereotiep van karakter. Er is zo sprake van een tegenstelling tus sen boer en stedeling, beter gezegd: tussen boer en niet-boer. Dit blijkt uit een rapport, in op dracht van het Landbouwschap uitge bracht door een commercieel en in dustrieel ontwerpbureau te Amster dam. Bij het onderzoek is men enqueterend te werk gegaan in een achttal steden en stadjes t.w. Amsterdam, Leiden, Delft, Alkmaar, Hoorn, Leeuwarden, Enschede en 's-Hertogenbosch terwijl in totaal ruim 500 mensen ondervraagd werden, door toeval geselecteerd. Hierbij is gebleken, dat de geënqueteerden van de boer als mens een overwegend ongun stig beeld hebben. Beschouwt men de boer als een ondernemer, die een boe renbedrijf voert, dan is het beeld daar entegen uitgesproken gunstig. Verder is het. opmerkelijk gezien de negatieve beoordeling van de boer als mens dat een meerderheid meent dat de boer zijn arbeiders beter behandelt dan de indus triële werkgever. De kern van de on gunstige beoordeling van de boer als mens wordt gevormd door: egoïsme, materialisme en minder intelligentie. De voorstelling, die de stedeling zich van de tuinder maakt, wijkt op essen tiële punten af van die van de boer. De gunstige eigenschappen overheersen na melijk. In het algemeen beschouwt de stedeling de agrariërs niet als een der groepen, die onvoldoende gedeeld heb ben in de welvaartsvermeerdering. Ca. 70 acht hun inkomen redelijk, slechts 7 te laag. Het loon van de landarbei ders wordt tenslotte in meerderheid on toereikend geacht. Mr. Beyen bood geloofsbrieven aan Boodschap van Koningin De buitengewoon en gevolmachtigd Nederlandse ambassadeur in Frankrijk, mr. J. W. Beyen, heeft te Parijs op het Palais de l'EIysee in tegenwoordigheid van staatssecretaris Maurice Faure van Buitenlandse Zaken zijn geloofsbrieven aan president Coty van Frankrijk over handigd. Mr. Beyen bracht president Coty een vriendschapsboodschap van Koningin Juliana over. waarop deze antwoordde dat het hem een genoegen was mr. Beyen te kunnen verwelkomen, die nog niet lang geleden hem verwelkomde op zijn reis in Nederland, waaraan de pre sident de beste herinneringen bewaarde. ..Ik begroet in U een der voornaamste beschermers van een Verenigd Europa, waarvoor wij samen hebben te werken aldus president Coty. Onderhoud KishiSoekarno De Japanse premier Kishi heeft van daag een bezoek gebracht aan president Soekarno in het regeringshotel te Tokio, waar deze logeert. Tijdens dit onder houd, sprak de Japanse mini ster-presi dent er zijn vreugde over uit, dat de kwestie der herstelbetalingen tijdens zijn bezoek aan Djakarta in november vorig jaar, door de persoonlijke beslis sing van de president kon worden gere geld. President Soekarno verklaarde, dat de „psychologische barrière" die tot dus ver tussen Japan en Indonesië heeft be staan, na het bezoek van premier Kishi aan Indonesië en de ondertekening dea* verdragen uit de weg is geruimd. STADSNIEUWS De wereldtentoonstelling te Brussel BIJEENKOMST DEPARTEMENT LEIDEN NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Tijdens een hedenmiddag in „De Doelen" gehouden koffiemaaltijd van het Departement Leiden van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, heeft jhr. ir. F. E. C. Everts, adj. com missaris-generaal voor de Nederlandse deelneming aan de Wereldtentoonstel ling te Brussel, het een en ander verteld over deze in april te openen tentoon stelling, waarover wjj reeds in ons Blad van j.l. zaterdag uitvoerig schreven. In het begin van zijn causerie gaf spreker allereerst een uiteenzetting van de algemene opzet van deze expositie, waarvoor circa 600 miljoen gulden wordt uitgegeven. Het is dan ook een groot evenement wat ons, aldus spreker, straks te wachten staat. Jhr. ir. Everts heeft echter de verwachting, dat het in de komende maanden voor bezoekers aan Brussel niet goedkoop zal zyn. Iedereen in Brussel en België wil aan deze ten toonstelling verdienen. In totaal nemen 48 landen aan deze expositie deel. Met uitzondering van Zweden. Denemarken en Polen nemen alle landen in Europa deel. Jhr. ir. Everts, die vervolgens aandacht schonk aan de Nederlandse deelneming, zeide, dat ons land als Beneluxpartner door België, wat de plaats en de opper vlakte van de paviljoens in totaal 2% ha betreft, met voorkomendheid is behandeld. Naast een ontvangstcentrum treft men in de Nederlandse afdeling paviljoens voor het vervoerswezen, de metaalnijver heid, elektrotechniek, textiel, woning inrichting en de chemische industrie aan. In grote lijnen is bij de inzendingen een grote mate van collectiviteit aan de dag gelegd en z.g. parade der naamlozen. Philips, dat naar een ontwerp van Le Corbusier een ultra modern paviljoen liet bouwen, maakt hierop een uitzonde ring. Bij de Nederlandse inzending is het buitenterrein als onderdeel van de expo sitie opgenomen. Totaal genomen heeft jhr. ir. Everts de indruk, dat Nederland op behoorlijke i en waardige wijze voor de dag zal komen. CARMIGGELT VOOR 'T NUT Gisteravond trad in het Verenigings- 1 gebouw op uitnodiging van het bestuur van het Departement Wassenaar van het Nut op Simon Caimiggelt met een causerie onder het motto .Humor in de krant". De voorzitter, mr. R. de Bruyn. deelde by de opening mee. dat op de aankon- diging van de avond vermelde plannen van het bestuur om per autobus naar de tentoonstelling te Brussel te gaan zeer veel aanmeldingen zijn binnenge- j komen. Hierna was het woord aan de heer Carmiggelt, die met een verhandeling over de humor, verhalen over zijn werk en uit zijn boeken, de \"ele aanwezigen j een vrolijke avond bezorgde. ZOETERWOUDE Concert prot. en r.-k. koren Zij, die zich gisteravond naar het Pa rochiehuis aan de Schenkelweg hebben begeven, zullen hiervan geen spijt heb- i ben gehad. De R.-K. Gemengde Zang- vereniging Sanct-a Lucia (dir. de heer F. Cappendijk) tezamen met de Chr. Gemengde Zangvereniging Zingt den Heere (dir. de heer W. Jansen) gaven een concert, waaraan medewerking werd verleend door het Haags Kath. Sym- phonie-Orkest, dat onder leiding stond van de heer H. Hoog er vorst. De beide koren zongen alle liederen gezamenlijk, waarby zij verschillende malen door het orkest werden begeleid. De eerste drie nummers. „Gods ere in de natuur", van Beethoven, „In stille nacht", van Brahms en Locus Is te", van Brückner, werden zonder orkest gezongen, het eerste onder leiding van de heer Cappendijk en de twee laatste onder leiding van de heer Jansen. Het volgende nummer, „Laudate Do- minum", van Mozart, werd met orkest begeleiding gezongen. Het geheel stond onder leiding van de heer Hoogervorst. De solopartij werd gezongen door mej. Riet Bos. uit Stompwijk Vervolgens voerde het orkest de ouverture „Alceste" van Chr. W. Ritter van Gluck uit. Na de pauze werd vervolgd door koor en orkest met „Lentekoor" van Haydn, onder leiding van de heer Cappemdijk. Alvorens over te gaan tot de ouver ture ..Egmont", van Beethoven, zette de heer Hoogervorst uiteen, wat een ouver ture was. daarbij wijzende op het grote verschil met de eerst uitgevoerde ouver ture „Alceste". Na eerst enige delen uit de „Egmont" te hebben laten horen, werd de gehele ouverture ten gehore gebracht. Het programma werd voortgezet met het Zigeunerkoor van Verdi, terwijl be sloten werd met „Aan de mooie blauwe Donau", van Joh. Strauss, eveneens door orkest en koor, De prachtig uitgevoerde muziek en de zeer goede zang heeft alle aanwezigen bekoord. Dit bleek wel uit het applaus, dat vaak tot een ware ovatie uitgroeide. De heer Hoogervorst wees er nog op. dat het samenwerken in Zoeterwoude van kath en prot. koren aan vele gro tere gemeenten ten voorbeeld kan wor den gesteld. De heer P. de Vogel van Sancta Lu cia sprak een dankwoord tot allen, die aan het welslagen van deze avond had den medegewerkt. Hij wees nog eens bij zonder op de door de gemeente gestelde garantie, waarmede een eventueel te kort van deze avond kan worden gedekt. Het was een prachtige avond en wij hopen, dat deze nog door verschillende andere zal worden gevolgd. Leidse Friezen bijeen FILMS OVER ZEILSPORT In „Den Burcht" hield iwr. dr. 1. Hui- tema uit Wassenaar voor Selskip „Fryn- lan" een causerie over „Plat- en rond- bodem jachten". welke verlucht werd met fraaie op het doek geprojecteerde dia's. De spreker behandelde de histo rische ontwikkeling van de botenbouw en dan met name die van de aak en 'de boeier. Het Friese type van de eerste is de Lemster aak, waarvan het aan Prin ses Beatrix ten geschenke gegeven jacht ,De Groene Draeck" een prachtig voor beeld is. zoals het Friese Statenjacht een fnaai exemplaar is onder de boeiers. In vroegere tijden reeds van om streeks 1200 af heeft Friesland in de bouw van rondbodem- en platbodem- schepen een vooraanstaande plaats in genomen. Met name heeft tot de ont wikkeling bijgedragen de Admiraliteits- werf te Dokkum. later overgebracht naar Harlingen en daar thans als par ticuliere grote scheepswerf nog in ex ploitatie. Grote naam in het bouwen van I boeiers hebben zioh verworven de be- I kwame scheepstimmerlieden Eeltsje Holtrop van der Zee en diens zoon Auke. Aan de kenmerken van het boeiertype voldoen alleen de van hun l werk te Joure afkomstige prachtige j exemplaren ten volle. Enkele jaren ge- I leden zijn deze kunstenaars in hun vak door vele bewonderaars postuum ge huldigd en werden de door "zeilliefheb- I 'bers aangeboden gedenkstenen ont- huid. Van deze plechtigheid, de daar- aan voorafgaande optocht der fraaie schepen naar Joure en de erop vol gende wedstrijden op het Sneeker Meer, I werd een indrukwekkende kleurenfilm vertoond. Als amusante tussennoot bracht mr. 1 Huitema een zeilfilm uit 1919 op het doek. waarna een interessante rolprent werd gedraaid van het befaamde i „skütsjesilen" te Grouw. j De voorzitter prees in zijn slotwoord de spreker als een boeiende verteller en j een goede filmoperateur. Watertoeristen zagen films De kring Den HaagLeiden en Om streken van de Unie van Watertoeristen hield gisteren in een der bovenzalen van café-restaurant „In den Vergulden Turk" een z.g. kajuitavond. Dank zij de medewerking van het Voorlichtings bureau voor de Voeding konden op deze avond enkele interessante films vertoond worden. Voorzitter C. Alers opende de bijeen komst met een kort woord van welkom. Daarna werd het voorlopige zomerpro- gramma bekend gemaakt. Hierop staan o.m. vermeld een Briellestertocht. een 5 eilandentocht, een Biesboschstertocht en een stertocht naar Oude-Wetering. De eerste film, die vertoond werd, was getiteld „Verse mosselen". Zij gaf een duidelijk beeld van de mosselcultuur in ons land. „Vieren maar" is een uitste kende documentaire over de Nederlandse treilvisserij. Deze bekroonde film heeft indertijd ook in het buitenland zeer de aandacht getrokken. Voorts werd ver toond ,,'t Schot is te boord", een film over de jacht op malse maatjes. De aan wezigen zullen deze uitstekende rolprent van Herman van der Horst ongetwijfeld op haar juiste waarde hebben weten te schatten. BEURSOVERZICHT Kon. Olie vast; Unilever willig Amsterdam, 30 januari De gunstige stemming voor de aande len en claims Kon. Olie blijft aanhou den. Londen was ook vandaag weer gangmaker in Amsterdam en nam de claims uit de markt. Het geringer aan bod van de claims veroorzaakte vanzelf- sprekend hogere prijzen, om aan de vraag te kunnen voldoen. Bij opening werd f. 4.25 voor de claims betaald te gen gisteren als slotprijs f. 4. Later daalde de prijs. De aandelen werden bh de opening verhandeld op f. 147.50 tegen de dag daarvoor als slotprijs f. 145.30. Ook hier kon de hoge openingsprijs niet gehand haafd blijven; bij het slot was de koers teruggevallen tot circa f. 147. Aandelen Philips openden 3% hoger. De stemming voor de claims van de gewone en preferente aandelen Dordt- 1 sche blijft prima. Betaald werd circa 1 f. 1170 (f. 1106) voor de claims gewone en f. 581 (f. 551) voor de claims van de preferente aandelen. Er is meer vertrouwen en het publiek j kopit met kooporders. Hiervan profiteer - I den vooral aandelen Unilever die zich I circa 9 punten konden verbeteren ver geleken bij de vorige slotprijs. AKU's profiteerden van gunstige berichten over de Ver. Glanzstoff. waarin de AKU een meerderheidsbelang heeft. De aandelen werden met een koerswinst van 2 pun ten verhandeld; KLM verder in reactie op f. 107.20 (f. 107.90). De Scheepvaarten ontmoetten wat meer belangstelling dan de vorige dagen. Er lagen nog wat verkooplimites in de markt die werden opgeruimd. De stem ming was ook hier prijshoudend tot vast en de koerswinsten bedroegen 13 pun ten. De cultures reageerden niet op de berichten uit Sumatra. Men hield het hoofd koel al waren de koersverbeterin- gen voor Deli's en HVA's 1 punt. Senem- bah verbeterde circa 2%. De situatie op de beleggersmarkt was van dien aard. dat door het aanbod, de verplichte f. 200.000 vraag voor de Staf- fellening, kennelijk geen invloed op de koers van dit papier kon uitoefenen. Deze obligaties ondergingen een reactie van circa 3 4%. Op de overige obligatie- markt bleven de koersen vrijwel onver- anderd. De inzameling van speelgoed vöor de gerepatrieerde kinderen in Bu- del heeft een vlot verloop gehad, en de hoeveelheid speelgoed is ge weldig meegevallen. In de open bare school b.v. waar dit plaatje gemaakt werd, had men ongeveer 10 grote kartonnen dozen vol. Er was van alles: prachtige poppen, auto's.spelen, poppenhuisjes en nog veel meer, waar kinderen zo graag mee spelen. Voor velen moet het een grote opoffering zijn geweest een stuk mooi speelgoed af te staan! Het leuke van deze actie is dat het initiatief eigenlijk is uitgegaan van de kinderen zelf. Ouders heb ben het plan nader uitgewerkt en in enkele dagen tijd is er een grote hoeveelheid speelgoed verzameld, dat vandaag naar Budel is ver voerd. Op de foto ziet men een deel van het speelgoed dat in de openbare school is ingezameld, terwijl twee jongens bezig zijn het verzamelde in te pakken. (Foto L-D./Van Vliet) Aandelen Union rijwielen waren 3% hoger bieden op 105 (102) op het divi- dendvoorstel van 10% (9%). WISSELKOERSEN Amsterdam. 30 januari Londen 10.57%—10.58%. N. York 3 78%—3 79%, Montreal 3.86—3 86%. Parijs 89 77%— 89.87%, Brussel 7 58%—'7.59%, Frank furt. 89.83%—89.88%, Zürich 86 28% 86.33%, Zürich C.T. fr 88 41%—88 46%, Stockholm 73.00—73.05. Kopenhagen 54 63—34 68. Oslo 52.84%—52 89%-Mi laan 60.42%—60.47%, Wenen 14.51%— 14 52%. Gistermiddag is in de zaal van het paviljoen Avifauna te Alphen aan den Rijn de tweedaagse jaarvergadering begonnen van de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond, die onder leiding stond van de bondsvoorzitter, de heer Joh. de Jong uit Alphen. Uit alle delen van ons land waren afgevaardigden naar Alphen gekomen, die na een onderlinge kennismaking door de voorzitter op hartelijke wijze werden begroet. De heer De Jong heette in het bij zonder welkom de heer W. P. Cnossen afgevaardigde van de Chr. Boeren- en Tuindersbond en de heer Joh. Ver- kuijl adviserend bestuurslid van de bond. De heer De Jong zei voorts ver heugd te zijn over de grote belangstel ling. Hienia sprak hij een kort openings woord. waarbij hij er op wees, dat een zeker optimisme nodig is om elkander in deze eerste maand van h-t jaar nog een goed landbouwjaar toe te wensen. „Laten wij maar rustig vaststellen dat het er voor de agrariërs niet zo heel rooskleurig uitziet" aldus de voorzitter. Ook in de landbouw worden wij steeds weer met nieuwe zaken geconfronteerd, zo vervolgde de heer De Jong. Wie in de landbouw werkt heeft het druk. Niets mag de boer ontgaan en hij moet alles blijven volgen, als het kan op de voet. Deze wetenschap moet voor de boer een voldoende stimulans zijn om het idea lisme te behouden. Spreker liet een waarschuwend ge luid horen tegen een te sterke af vloeiing van jonge boeren uit de land bouwsector. Het kon anders wel eens gebeuren, dat wij over twintig jaar boeren te kort komen. Het is ieders plicht om er voor te zorgen, dat de jonge boeren wat ontwik keling betreft niet achter komen. Wij leven thans in een tijd. dat vrijwel alles verandert, maar hoe moeilijk wij het ook zullen krijgen, aldus spreker, laat ieder steeds daarbij denken aan de profetische woorden „En Gij doet wel". JAARVERSLAGEN. Vervolgens gaf de secretaris, de heer R. Bos. een korte toelichting op het keurig uitgevoerd jaarverslag, waarna zich een aantal discussiegroepen vorm den. Verschillende vragen werden door de leden gesteld, waarbij het vooral ging over de vrije tijdsbesteding van de jonge boeren en de medewerking, die hiertoe door het hoofdbestuur verleend kan worden. Ook werd opgewekt tot activering van het culturele werk. Alle vragen werden door de secreta ris uitvoerig beantwoord. Met algemene stemmen werd vervol gens beslotei- de jaarlijkse afdracht van de contributie aan de bond te ver hogen met een gulden. Het verslag van de kascommissie werd uitgebracht door de heer Th. van den Broek uit Alphen. Bij de rondvraag wees de secretaris er nog op, dat er dit jaar boerenzoons voor een jaar of kor ter kunnen worden uitgezonden naar Canada teneindt daar op een agrarisch bedrijf te gaan werken. Hierna sloot de heer De Jong deze eerste vergadering. Des avonds s er een contactbijeen komst. die onder leiding stond van de heer K. Verduijn, voorzitter van de Kring de Rijnstreek. Leden van de Alphense afdeling van de C.J.B.T.B. voerden met succes het blijspel in drie bedrijven „Deining om de dorpsdokter" op. Met zang en muziek werd een en an der omlijst. Het was een gezellige avond die door een groot aantal belangstellen den werd bijgewoond. Hedenmorgen is de jaarvergadering voortgezet met de behandeling van het voorstel tot wijziging van de statuten. Vervolgens hield de heer J. Aantjes uit Heemstede een causerie over het onderwerp „Het landbouwschap en wij" Beurs van Amsterdam Donderdag 30 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.- Vorige Slotkoers koers v heden Ned '53 3% 88% 88% Grootboek obl 3% 80 Ned '47 3% (3) 86% 85% 90 90% b 87% 87% 87% 87*| 82% 82% 84% 84% 84% 84% Ned '55 n 3% 87% 87% Ned. *37 3 83% 83% Ned. WJB. lening 6% 106% 106 Dollarlng '47 3 89% 88% Investeringscert. 3 90 ,V 90% 8911 89% 65 r. 64 1 Indië '37 A 3 87 87 Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 19% 22 Nat. Handelsbank 69 69 Ned Handelmi). 150 150% 37% 38% Deli Mij.en (Ver.) 52% 53% 80% 81% Java Cult 26 26 38% 40% Vorstenlanden 8 8% AÜ.U 155 156% Berkel's Patent (v) 185 187 Calve Delft eert. 275 282 Kon Pap v Gelder 180% 183 Hoogovens eert 250 254 Müller en Co. N.B 319 324 Ned Kabelfabr 225 226 Philips 239% 240% 146 146 332% 340% Wilton Feyenoord 211% 214 Biliton 2de r 179* v 180 Dordtse Olie gew 669 Kon Petr (f.20.— 146 50 147 idem (50 a f 20.—) 145.35 146.75 Holl Amer. lijn 142% 145 Java China Paket 111 114 K.L-M 107.90 107.05 Ned Stoomv Mij 135% 135% Kon Paket Mij 99% 101 Stoomvaart My Ned. 132 131% Nievelt Goudr eert 153% 155 v Ommeren eert 200% 201% Kon Rott Lloyd 116% 116% Ned Scheepv Dnie 110 110 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 91 b 91 Den Haag 1937 1 3.. 80 87% B Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94 Premieleningen A'dam '53 3 96 9* A'dam '51 2% 85 86 A'dam '56 I 2% 83% 83 A'dam '56 II 2% 91% 83 Eindhoven '54 2% 83% 84 Enschede '54 2% 81% 81% Den Haas '52 12% 92 b 92% B Idem n 2% 91% 92 B R'dam -52 I 2% 89 b 92 Idem II 2% 94% 94% Utrecht '52 2% 89 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 205 205 H.B.U eert 180% 181 Rott. Bank 174% 172 Twentsche Bank 170 168 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 205 200 B Borneo Sum H. Mij 30 31 Ned G en Sp. fabr 163 165 Kon Ned Grofsm 95 94 L Internatio 49 1 47% Rott Droogdok Mij 486 491 B Tieleman en Dros 6% Ned MU Walv.vrt. 54% 54% Spoorwegen Deh Spoorweg Mi) 7% 8 Amerik fondsen Canadian Pacific R 25% 25 A Intern Nickel 73 73** Anaconda 44 45 Bethlehem Steel39A 39 A Cities Service 51 51% General Motors 34% 35 Kennecott 78A 79% Republic Steel 41A 43% Shell OU 61% 61 Union Pacific 26 26% Un States Steel 55% 56% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving R'dam *37 I-m 3% Aandelen VK 29/1 Edeimet Kon AA 49 Pref w.a idem 57GB Electrolas B 285 283 Holl Constructie 298 298 Ing our v Bouwnyv i DB Int Kunststof! Ind 29 29 Leidsche Wolspmn 145B :50% Slkkens Lakfab *53 365 368 Ver Touwfabrleken 145GB 146 Wernink's Betonm 68% 68% Van Wijk Textiel 70% 70%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7