Van Offenbach tot Gershwin Haagse Operettezangers zorgden voor Weense sfeer in Koksschool Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 28 JANUARI 1958 De Haagse Operettezangers treden dikwijls voor de in ons land gelegerde militairen op. Zij zijn ook reeds enkele malen in Leiden geweest. Aan succes ontbreekt het deze zangers zelden of nooit. Gisteravond heeft het uit zeven personen bestaande gezelschap wederom een vrolijk programma van meeslepende en typisch-Weense operettemelodieën gebracht in de kantine van de Doelen kazerne. Jammer genoeg was de belangstelling niet. zo groot. Vele jongens van de Koksschool zouden nl. vandaag naar de Harskamp vertrekken om aldaar oefe ningen te houden. Zij waren blijkbaar druk bezig met het treffen van voorbe-* reidingen. Adjudant J. Nieuwenstein opende de avond met een kort woord van welkom in het bijzonder gericht tot de bestuurs leden van de voetbalvereniging UVS. die als gasten aanwezig waren. Daarna be gon de romantische tocht door operette- land. Onder leiding van Cor Wijgers brachten de zangers en zangeressen een groot aantal operette fragmenten alsme de enkele Amerikaanse melodieën ten gehore. Het motto van deze avond luid de niet voor niets „Van Offenbach tot Gershwin". In snelle opeenvolging werden de meest bekende werkjes van Lehar. Zei ler. Dostal, Offenbach en niet te verge ten de grote Weense walskoning Johann Straus gezongen. M. Brinks VIJF- EN TWINTIG JAAR OUDERLING HERVORMDE GEMEENTE De heer M. Brinks herdacht gisteren het feit. dat hij vóór 25 jaar werd be noemd tot ouderling van de Leidse Her vormde Gemeente. De heer Brinks, die zichzelf thans in verband met de ophef fing van de Wijkgemeente „Centrum" als een „zwevende" ouderling ziet, was van deze kwart eeuw ruim acht jaar werkzaam in „Staalwijk" en daarna tien jaar in Wijk I om tenslotte de 25 jaar vol te maken in de Wijkgemeente „Cen trum". In zijn kwaliteit van ouderling „diende" hy onder de predikanten Kuil man. Van Apeldoorn en Kleermaker. Tergelegenheid van dit zilveren jubi- leum kwamen velen gisteren de heer BrinksSn zijn woning aan de Steen straat gelukwensen aanbieden. Onder hen waren o.m. ds. J. de Wit, scriba van de Centrale kerkeraad, ds. M. Ottevan- ger, de heren A. Versteeg en H. van Hooidonk, alsnog resp. wnd. voorzitter en scriba van „Centrum", tal van ouder lingen en diakenen, een deputatie van het College van Diaconie- en Kerkcol- lectanten en vele vrienden van de jubilaris. Tal van geschenken werden aangeboden. Verkeer in gevaar gebracht Een tegelzetter uit Leiden had op 12 augustus j.l. met een auto op de Heren weg te Warmond gereden, terwijl hij geen rijbewijs had en de remmen van het vervoermiddel ondeugdelijk waren. Het gevolg was geweest, dat hij bij uit wijken naar links niet tijdig had kunnen stoppen en tegen een autobus was opge reden, waardoor veel schade was ont staan. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, die op de ernstige gevolgen wees van een handelwijze als van ver dachte, eiste voor het ontbreken van een rijbewijs f. 30.— boete of 15 dagen, voor het mankement aan de remmen een zelfde straf en voor de aanrijding f. 40.— boete of 20 dagen. De plv. kantonrechter mr. De Clercq veroordeelde hem bot tweemaal f. 30.boete of tweemaal vijftien dagen en f. 40.boete of twintig dagen, tezamen f. 100.of vijftig dagen. Op 3 november j.l. had een inwoner van Leiden op roekeloze wijze over de Zoeterwoudseweg gereden. Na de tram baan gepasseerd te zijn, had hy nabij de Eltax-garage een gevaarlijke manoeu vre gemaakt, waardoor een drietal wiel rijders was komen te vallen. De officier van justitie, mr. Van der Schans, eiste f. 50.boete of twintig dagen, met in trekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden. De plv. kantonrechter mr. De Koning wilde rekening houden met de gevolgen van intrekking van het rijbewijs en veroordeelde hem tot f. 75. boete of 25 dagen. „HET MIDDEN-OOSTEN SPEELBAL OF TOETSSTEEN" Van maandag 3 tot zaterdag 8 maart zal op Kasteel Oud-Poelgeest de vierde jaarlijkse ontmoetingsweek voor Neder landse en Duitse studenten plaats vin den. Tijdens deze bijeenkomsten zal men zich bezighouden met de internationale ontwikkelingen van na de oorlag en de daarbij aan de dag tredende noodzaak van een nieuw internationaal ethos, waaraan speciaal de kerken een actief aandeel zullen moeten leveren. Dit jaar is het thema „Het Midden- Oosten speelbal of toetssteen". Het programma zal bestaan uit inleidingen over cultuur-historische ontwikkelingen van de islam; economische situatie en potentie van de landen van het Nabije Oosten; de positie van Israel en de Ara bische staten, waarbij de voortdurend terugkerende vraag zal zijn met welke mentaliteit het Westen en vooral de Westerse kerken deze ontwikkelingen tegenmoet zullen treden. Vooral de duetten en koorzangen uit ,.Die Fledermaus", „Der Vogelhandier" en „lm weissen Röss'l" oogstten bij zonder veel bijval evenals de fraai door de alt Suze Beumer en de sopraan Ans van Baaien gezongen Barcarole van Jacques Offenbach. Bijzondere vermel ding verdient het optreden van de voor al technisch goed geschoolde coloratuur sopraan Dany Zonnewa. die zich op het podium bovendien op allercharmantste wijze wist te bewegen. Een kunst die lang niet alle vocalisten verstaan! Deze zangeres had haar keuze o.m. laten val len op het ontroerende lied „Warum hast du mich wach geküsst?" en een ge deelte uit de „Ungarische Hochzeit". Lex Goudsmit. een uitstekende bari ton. kan zingen én schertsen. Behalve een groot aantal ondeugende en gemak kelijk in het gehoor liggende liedjes zong hij o.m. ook het bekende ,.Qld Man River". Vanzelfsprekend ontbrak het „Nonnenkoor" evenmin op het pro gramma. Er was dus voor elck wat wils. Behalve de reeds genoemde solisten traden verder nog op de tenoren Rinze Gorter en Bart Ravensteijn. Eerstge noemde was evenals Cor Wijgers door verschillende oorzaken ietwat gehandi capt. Aan het geheel deed het echter weinig afbreuk. Aan het Hammondorgel zat Jos Carpay. Hij was een voortreffe lijk begeleider. Aan blijken van waar dering heeft het de Operetteznrisers na afloop van het concert niet ontbroken. Al met al was het een genoeglijke avond, die veel te vlug naar de zin van de aanwezigen was afgelopen. Dierenmishandeling door kantonrechter gestraft Voor het Leidse kantongerecht stond gisteren een boerenknecht uit Noordwy- kerhout terecht, omdat hij op 3 oktober j.l. een jonge koe op zeer pijnlijke wijze vervoerd had. Zijn patroon, een land bouwer uit Sassenheim, moest zich even eens verantwoorden, omdat hij de knecht opdracht had gegeven. De koe was eerst met een lang touw aan de achterkant van een landbouwtractor gebonden, maar later was het touw ingekort en om kop en kaken vastgebonden. De wachtmees ter bij de Rijkspolitie J. Kuijn, die eerst genoemde verdachte had aangehouden, verklaarde, dat het touw in de onder kaak gedrongen was. waardoor een ern stige wonde was ontstaan. Het vervoer was zeer pijnlijk geweest, hetgeen hij met foto's aantoonde. De landbouwer uit Sassenheim verdedigde zich met de ver klaring, dat de koe op een drukke ver keersweg moeilijk in bedwang kon wor den gehouden als het touw te lang was. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, eiste tegen de knecht f. 50. boete of twintig dagen en tegen de landbouwer f. 75.boete of 25 dagen. Omdat eerstgenoemde op last van zijn patroon gehandeld had, veroordeelde de plv. kantonrechter, mr. De Koning, de Gezag centrale regering beet sterk in Ook aanvallen op Duitsers In een overzicht over de politieke toestand in Indonesië schrijft een cor respondent van het Westduitse Pers bureau D.P.A. o.a-, dat de centrale regering in Djakarta vrijwel haar ge zag in de helft van het Indonesische grondgebied heeft verloren. „De enige werkelijke staatsinkomsten zijn thans nog slechts afkomstig van buitenland se in het bijzonder Amerikaanse -- oliemaatschappijen en de opbrengst van enkele kleine belastingen. Het gat in de staatskas wordt met de dag groter". Ook de straatjeugd buit de algemene onzekerheid uit en valt steeds weer bui tenlanders, zonder onderscheid te ma ken in nationaliteiten, aan. „Ook het gebouw van de Duitse club in Djakarta is door deze jeugd licht beschadigd. Sindsdien hangt steeds uit één van de ramen van het gebouw de driekleur van de Bondsrepubliek. Auto's van Duitsers hebben grote plakkaten op de ruiten met het opschift „Milik djerman" (Duits eigendom)". „De in Indonesië werkende zaken lieden uit landen, die een neutraal standpunt innemen in het Indone- sisch-Nederlandse conflict, hebben over het algemeen hun firma's opge dragen tot nader order geen investe ringen in Indonesië te doen en ook geen andere verplichtingen aan te gaan. De buitenlandse ondernemingen zien onder de huidige omstandigheden geen waarborgen voor hun eigendom men". De correspondent van DPA schrijft tenslotte, dat ook de vele deskundigen, die voor de Indonesische regering wer ken, hun bezorgdheid over de toestand uiten. Onder déze deskundigen zijn vele Duitsers artsen, docenten en voor malige officieren. „Een voormalig officier van de Duitse Marine werkt mee aan de opmetingen voor de nieuwe grens van de territoriale wateren van Indonesië". Er wordt in Djakarta op gerekend, dat ondanks de moeilijkheden West- Duitsland het onlangs gesloten verdrag voor technische bijstand volledig zal nakomen. Onder de bepalingen van dit verdrag zullen nog meer Westduitse des kundigen naar Indonesië worden uitge zonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 28 Januari Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg andijvie 55-75. kroten 6-7. kroten, ge kookt 18. boerenkool 21-31. rode kool 7-13 gele kool 12. groene kool 8-14, prei 14-39. spruiten A 19-88, B 18-91. uien picklers 4- 15, waspeen 13. winterpeen 8-16. witlof 34 -61. per 100 stuks: knclselderle 15-21. sla A 9 80-12.10, B 9 00-14.00 LEIDEN. 28 januari. Vette varkens- markt. Aanvoer: 238 vette varkens. No tering: lichte varkens f 1.62, 1.64 en f 1,65, zeugen f 1.40 tot f 1.45 per kg levend gew Handel redelijk BODEGRAVEN, 28 Januari Kaas markt. Aanvoer 29 partijen Prijs f 2 07- 2,26. Handel kalm ROTTERDAM. 28 Januari Veemarkt. Aanvoer in totaal 3056 Weektotaal 4657. Vette koelen en ossen 375, gebruiksvee 726. vette kalveren 260. graskalveren 202, nuch- 108 bedrijven te Djakarta overgenomen Tot dusver zijn, blijkens een medede ling van de voorzitter van de commis sie van toezicht op Nederlandse onder nemingen, majoor Mamesah, te Dja karta 108 Nederlandse zaken overge nomen door de militaire autoriteiten. Hij voegde hieraan toe, dat 119 zaken van kleinere omvang nog zullen wor den overgenomen. Premier Djoeanda: „Indonesië wacht af" Premier Djoeanda zeide voorts in zijn verklaring men zie elders de Indo- nesische regering heeft geen bepaalde aanleiding nm spoed te betrachten om met Nederland onderhandelingen te be. ginnen .Zij is bereid, zodanige politieke ontwikkelingen in Nederland af te wach ten die de voorwaarden scheppen voor een realistische politiek van Nederland jegens Indonesië, een gedragslijn waarin wordt vooruitgezien, niet gebaseerd op tijdelijke winsten en die de grondslag in zich houdt, voor betrekkingen die op de lange duur aan beide landen ten goede zullen komen. Djoeanda voegde hieraan toe: „Juist omdat wij er zeker van willèn zyn, dat eventuele verdere onderhandelingen niet zullen mislukken, dienen wij er ons van te overtuigen, of de wens om er toe te geraken, volkomen voortspruit uit de wens om alle geschillen tussen Nederland en Indonesië, op een billijke grondslag bij te leggen dan wel of dergelijke on derhandelingen alleen ten doel hebben de positie van de Indonesische regering, zowel binnenslands als tegenover de buitenwereld te verzwakken". In een overzicht van meningen in het buitenland over de campagne voor Ned. Nieuw-Guinea releveerde Djoeanda het succes van de bezoeken, die president Soekarno heeft gebracht aan verschil lende Aziatisch-Afrikp.anse landen en Joego-Slavië. Garantieverplichting Ned.-Indische leningen Het ministerie van Financiën deelt mede: In verband met zijn garantie verplichting en voor zolang Indonesië zelf niet fonds heeft bezorgd bij de be- taalkantoren, biedt de Nederlandse Staat aan, de coupons vervallende per 1 februari 1958 van de 3% Nederlandsch- Indische coriversle-leenine 1937 bij de voor deze lening aangewezen Neder landse betaalkantoren voor zijn reke- ning over te nemen. Het aanbod is van I kracht met ingang van 1 februari 1958. Deze gedragslijn zal ook worden ge- j volgd voor de coupons van genoemde lening, de 3Nederlandsch-Indische leening 1935 en de 3*7 Nederlandsch- j I Indische leening 1937 a. welke op latere j data nog zullen vervallen. 775 Nederlanders vertrokken Het hoofd van de Nederlandse diplo matieke missie in Indonesië, de heer H. Hasselman. deed heden te Tandjong Priok 775 Nederlanders uitgeleide, die aan boord van de „Zuiderkruis" naar Nederland vertrokken; onder hen zijn 80 zieken. VOORSCHOTEN f f ,n y.„f. - o. tere kalveren 962. varkens 103, biggen 104. knecht tot f. 10 boete of 4 dagen en de paar(jen 57, veulens 4. schapen of lamme- landbnuwer conform de eis. ren 245, bokken of gelten 18 j Prijs in cents per kg.: vette koelen le kw. 300-325. 2e kw. 280-300. 3e kw 260- 280. vette kalveren 270-280. 250-270. 200- 240. slachtpaarden 245, 200. 190 Prijs ln guldens per stuk: graskalveren le kw. 450, 2e kw. 300. 3e kw. 250. nuch tere kalveren 58. 48. 40. biggen 40. 30, 25. schapen 95, 80, 70, lammeren 85. 70, 60. kalfkoelen 1250. 1000 800. melkkoeien 1250 1000 800. vare koelen 850 700 600. vaarzen 880. 780. 580. pinken 575, 475 en 375 gld landbouwer conform de eis. INBRAAK KLEUTERSCHOOL In de Prinses Julianakleuterschool aan de Herenstraat is gedurende het af gelopen weekeinde ingebroken. De die ven klommen over een muur en druk ten een glasruit in. Een bedrag van f.140 wordt vermist. SCHAAKNIEUWS j De uitslagen van de onderlinge wed strijden van de Schaakvereniging Voor- schoten luiden Groep I: Sluiter—Kooy 1—0; Jansen —Van Os Waasdorp—dr. Van Schaick 1—0; Sluiter—Waasdorp 1—0; Smit—Braggaar 1—0: Van Os—v. d Kooi Groep II: Boxman Kuneke 1—0; Boxman-Groenenberg 0—1; v. d. Werf M Segaar 0—1; Maat—Braggaar 0-1. Groep IIJ Berkhuizen Grobben 0-1: Hulleman—Honsbeek 1—0; v. d. Akker —Anker 1—0; Kouwenhoven—v. d Geest 11- 0; Grobben - Hulleman Aardige thriller „Onder verdenking' BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Miralda Francis, dr van I D de Ridder en H. A. van der Linden. Berend Johannes zn van J. Drijber en M. Halbertsma, Syl via Clementine Constance, dr van J. J. Erades en J. B. van der Tuin, Cornelia Eli sabeth. dr van J. T. de Mooij en M. van den Haak, Adrlanus Cornells Maria, zn van J. G. Olijerhoek en M. C. Roos. Edward Leonardus Johannes, zn van T. van Leeu wen en B. S. P. Zandvliet. Conny. dr van P. van Vliet en E. M. de Vries. Hermanus zn van A. J. Bavelaar en M. Teleng. GETROUWD A. J. Rodenburg en C. C. de Groot. N. Boom en T. M. A. de Boer. J. A. Zlrkzee en A. Zandvliet. OVERLEDEN J. P. van der Zwet. 64 Jaar. man. W. Mol 82 jaar, vrouw. A Lardé. 20 Jaar. dochter, W. F. de Haan. 80 Jaar. man. D. Bergman. 79 jaar. man. S. de Tombe. 69 Jaar echt genote van B. Pardon. N. van Leeuwen. 59 jaar. man, H. C. P. van der Wulp. 54 Jaar, van J. C. van Beek, G. W. Brussee. 46 Jaar. weduwe van J. van Dijk, A, C. de Reus. 10 dagen, dochter. M. Baart. 65 Jaar. echtge note van H. Zwart. A J, Sommeling, 92 Jaar, vrouw. A. C Carrière, 77 Jaar, man. Rotterdammers gaven er een goede vertolking van Als vyfde abonnementsvoorstelling hebben de Rotterdammers eens een thriller gebracht en wel „Onder ver denking" van Dorothy en Campbell Ohristie, een thriller van oud beproefd recept, maar die het nog altijd wel weet te doen. Het gaat natuurlijk zullen we de inhoud niet breeduit vertellen, want dat zou voor de nog komende voorstelling het effect grotendeels doen wegvallen om een moord op een kindermeisje, waarbij machinaal de verdenking gehe°l op een onschuldige wordt gericht, al maakt die het. zelf daar wel naar door een netwerk van leugens en halve waar heden Maar tenslotte wordt de werke lijke moordenaar toch ontmaskerd; het is natuurlijk degene, die men het minst verdenkt. De makers van deze thriller zijn er in geslaagd om een climax te bewerkstel ligen: een vrij kleurloos eerste bedrijf ir. t.wee taferelen, een aan spanning stijgend tweede bedrijf en een vol spanningen naar het beslissende slot leidend derde bedrijf! Bepaald groots wordt het stuk niet, maar het houdt in ieder geval de be langstelling gaande en het slot voldoei ongemeen. Daarbij is er een aardige dialoog, die af en toe zelfs dwingt tot een gulle lach. Voor de vertolking hebben de Rotterdammers onder regie van Jan Teulings nu eens geen kopstukken van stal gehaald; zy hebben het stuk geheel bezet met goede bijrol-vertolkers en dezen hebben hun kans over het alge meen benut, zodat er een goed sluitend spel werd verkregen. Ina van Faassen beeldde het jonge vrouwtje aardig uit, al bleef het wat aan de oppervlakte. .Ton van Duinhoven was de verdachte. Wim v. d. Brink diens bazige vader en zo zouden we het gehele program kun nen opnoemen, doch dit zullen we na- laten om reeds genoemde reden. De volle schouwburg toonde zich zeer dank baar; Ina van Faassen en Thera Ver heugen als haar zuster kregen bloemen. WASSENAAR JAARVERGADERING K.A.B. In het Verenigingsgebouw werd gister avond de jaarvergadering gehouden van de KAB afdeling Wassenaar. Aangezien de secretaris ziek is werd het jaarver- slag na een welkom uitgebracht door de j voorzitter, de heer A. C. Duyvestijn. die 1 ir. verband met de pessimistische toon j I opmerkte, dat de belangstelling inder- j daad minder was. maar dat thans de I goede weg wordt bewandeld met het I I houden van gesprekavonden. Hij wees er voorts op, dat in de onderafdeling 1 i wel zo het een en ander wordt gedaan, i Het verslag van de penningmeester luidde inkomsten f. 3327.25. uitgaven f. 2881.82. De begroting werd vastgesteld op f. 3705, met een tekort van f. 515.-. Bij de bestuursverkiezing werden her- kozen de heren G. A. van Leyenhorst en F. van Leeuwen, terwijl in de plaats van de heer A. Hartmans. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. van den Berg. Door de heer A. J. van Bemmelen, voorzitter van de R.-K. Bouwvereniging, werd een woordje gesproken ten gunste van het lidmaatschap van die vereniging De g.a. kapelaan Van den Burg. zei naar aanleiding van de klacht van de secretaris over de slechte opkomst op de vergaderingen, dat de grotere huiselijk heid juist een goed ding is. Hij spoorde aan om maar liever met de vaste kern door te werken. Vandaag vijf doden op eiland Cyprus Bij nieuwe ongeregeldheden tussen Turkse Cyprioten en Britse militairen op Cyprus zyn vandaag vijf Turken gedood drie in Nicosia en twee in Famagusta en twee zwaar gewond. De Turken betoogden evenals maandag voor verde ling van het eiland tussen Grieken en Turken. De Britten openden het vuur om de demonstranten te verspreiden, nadat zy met stenen waren bekogeld. Zij hadden eerst traangas gebruikt. In Famagusta is een avondklok ingesteld. Dit was giste ren al in de Turkse sector van Nicosia gebeurd. Gisteren werden by ernstige ongere geldheden twee Turken gedood. 109 per sonen werden gewond, onder wie veertig Britse militairen. Pineau voorstander van raketbases De I ranse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft gisteren in een vraaggesprek voor de Franse televisie verklaard, dat hy niet kan in zien waarom lanceerplaatsen voor ra ketten in Frankrijk gevaarlijker voor het land zouden zyn dan lanceerplaat sen in de Sovjet-Unie. De Russen bouwen lanceerinrichtingen in Oost-Europa. In oorlogstijd zouden juist, die gevaarlijk zyn, niet de lanceer inrichtingen in eigen land, zo zei Pineau, di< overigens meende dat een laneeerin- richting voor raketten eigenlijk niet meer is dan een kanon met grote reik wijdte. 0 Het grote vraagstuk is de ontwape ning, niet de kwestie van de raketten, aldus de minister. Er kan geen zeker heid van vrede zyn zolang er geen doel- matige controle op de bewapening is. Het Poolse voorstel voor een zone zonder kernwapens in Europa zou vol gens hem tot neutralisering leiden, die misschien het vertrek van de Russen uit. sommige Oosteuropese landen tot gevolg zou hebben, doch die zeker het vertrek var. de Amerikanen uit Europa zou betekenen. Dan zou er echter een verleiding voor een oorlog met gewone wapens ontstaan, die een einde zou maken aan de onafhankelijkheid der Westeuropese landen. Voorts verklaarde Pineau, dat hij hoopt op overeenstemming tussen de Russen en de Amerikanen, doch de andere landen mogen niet uitgesloten worden van een overeenkomst, die het lot van de wereld regelt. Pineau was voorstander van een topconferentie. De ministers van Buitenlandse Zaken zou den een agenda voor een dergelijke con. ferentie moeten opstellen, doch zich niet met de problemen zelf dienen bezig te houden. Werkgevers voldaan over herstel samenwerking Het herstel van de samenwerking tussen de drie grote werknemersorga nisaties is in werkgeverskringen met een zekere voldoening ontvangen, aldus verklaarde een woordvoerder van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond. Reeds bij de verbreking van deze samenwerking is namens het Verbond verklaard, dat dit zeer werd betreurd en dat spoedig herstel gunstig zou zijn. Nu de formele afsluiting der onder handelingen over nieuwe samenwerking een feit is geworden, kan dit niet anders dan met voldoening worden begroet. Eigenlijk verandert deze formele bevesti ging niets aan de reeds bestaande toe stand, omdat het overleg reeds tot sa menwerking leidde, aldus de woordvoer der van het Centraal Sociaal Werkge versverbond. Goede slag voor de politie Zeventig inbraken (Speciale berichtgeving) Met de arrestatie van de ontvluchte gedetineerde men zie elders heeft de Larense recherche een hijzonder goede slag geslagen. Met hem is een inbreker gegrepen, die door het gehele land in de laatste maanden inbraken aan de lopende band heeft gepleegd. Sinds augustus van het vorig jaar komt zijn naam in ieder opsporingsblad voor. Naar schatting heeft hij ongeveer 70 inbraken op zyn naam staan, waar van hij er tot nu toe 27 heeft bekend. Zijn werkterrein strekte zich uit tussen Groningen en Hulst (Zld.>. Vrijwel in alle Gooise gemeenten heeft hij ingebro ken. Hij is ook de man, die kort geleden in Hilversum in één nacht zeven inbra ken pleegde. Thans begint voor hem een uitgebrei de tocht langs de vele tientallen politie korpsen, die hem zoeken. Een gedeelte van de gestolen goederen werd achter haald. Dodelijke ongevallen Op de rijksweg tussen Witmarsum en Bolsward is vanmorgen als gevolg van de gladheid een zeer ernstig auto-onge val gebeurd, waarbij de bestuurder van een uit 't Zand bij Den Helder komen de personenauto, de 30-jarige K. Baken, om het leven kwam. Vier andere inzit tenden van de door hem bestuurde auto werden gewond, van wie twee ernstig. De zesde inzittende kwam met de schrik vrij. Te Grijpskerk is vanmorgen in de vroegte een auto. waarin een aantal veehandelaren zat, op weg naar de vee markt. in Groningen, tegen een boom gereden. Hierbij werd de 60-jarige vee- nandelaar Th. Hilboezen uit Buitenpost gedood. WOTlW«WMI«WHIII>WHIl!^iiimilBlhai.HUIllll!aiBlllBtlili Jlt.. K libUllli tal :M Misbruik het materiaal van de Leidse Reddingsbrigade niet. In geval van nood moet het in goede staat beschikbaar zijn. BEURSOVERZICHT Claims Dordtsche gevraagd; K.L.M. zeer vast Amsterdam, 28 januari De hoek waar de claims van de ge wone en preferente aandelen Dordtsche ter beurze worden verhandeld, genoot vanmiddag ongetwijfelt de grootste be langstelling. Het feit, dat de aandelen Dordtsche bij die van de Kon. Olie. sinds de claimhandel. weer zeer ondergewaar deerd liggen, heeft de aandacht van het publiek. Meer en meer wordt tot rui lingen van aandelen Kon. Olie in die van de Dordtsche overgegaan. Met de bedoeling, deze ruilingen later met winst te kunnen afwikkelen Vanmiddag kon aan de vraag slechts tegen hogere prij zen worden voldaan. Deze prijzen waren resp. f1020—1043 en f 510-522. Ten op zichte van gisteren betekende dit een winst van resp. f 23 en f 16. De markt sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. De slotkoersen in Wallstreet vielen in Amsterdam mee. Men had op lagere koersen gerekend. Aandelen Kon. Olie bleven op f 143.60 een paar dubbeltjes boven gisteren, doch circa f 070 bene den pariteit New York. De claims wer den op een vrijwel onveranderde prijs van f 3.80 verhandeld Pariteit New York bedroeg f3.91. De handel in de Koninklijke Oliehoek neemt gestadig af Aandelen Philips moesten zich ten gevolge van wat middenkoers aanood in een zeer kleine markt een verlies van 2 punten getroosten. Unile vers en Aku's prijshoudend. KLM we derom zeer vast. De koers van van middag van f 108.50 was wederom bijna f 3. hoger dan de vorige slotprijs, doch ligt nog ruim f 1 beneden die van New York. Scheepvaarten verdeeld met fluctua ties binnen nauwe grenzen, evenals cul tures. De obligatiemarkt was vast, speciaal voor de Staatsobligaties. In week van 16 t.m. 22 januari 1958 GEVESTIGD F. Schiffersteln en fam. chef-hofmeester Hoflaan 87. G A. de Haak en fam. arts. Hoge Rijndijk 50a. J. C. M Belt geb. van Hassel en fam. Wiardl Beckmanstr. 19. H. A. Hiemstra en fam. arts. Breestraat 54. J. H. van Loon en fam. arts. Burggravenlaan 54 J. W Roskam en fam. militair. Bevrij dingsplein 19. W. Schuitema en fam.. le raar ambachtsschool, Valdezstr 4, K C. van Oossanen en fam.. predikant, vyf Mei laan 33. J. van RIJnswou en fam,. hoofd boekhouder. Buys Ballotstraat 28. H W. Otto en fam., tegelzetter. Margrietstraat 1. J A. de Reuver en fam, techn. ambt. SLF. Vijf Meilaan 61. H. N. Smit en fam.. be drijfsleider. Oppenhelmstraat 11. J. Andrea geb. de Roode en fam. hulshoudster. Mul dersstraat 37. F. L. van Affelen van Snem- foort en fam.. adm. rijksambtenaar. Wiardl Beckmanstraat 21, W. BUJleven en fam.. smid SLF. Sn. Hurgronjestr. 29, K. van den Bos en fam. bedr. ass. kettingfabr., Wiardl Beckmanstraat 26. W. Wlllems. kan toorbedlende. Meerhof 20. E Blackstone. Jan van Goyenkade 15. J. M. C. van Kam pen geb. Briër, werkster. Varkenmarkt 7. O. C. A. Vaillant geb. de Vries, onderwijze res. Pleterskerkgrt 12. W. J. Broers geb. Koppler. Walraven v. Hallstr. 3. P. M. van den Bosch. Kersenstr 28. J de RoolJ. Hoge Rijndijk 270, W. R. Fnber, Rapenburg 110,: M van As geb. van Veen. perster, Lange- straat 43. F. J. M. Hesllnga. wetensch. I ambt. RU. Bevrijdingsplein 15. A. K. A. j Burgdorffer, onderwijzer, a/b ws Haarl- trekvaart. G. G. Oosterveen. kraandrijver. Kraalerstraat 6. C. P. A Geppaart, rijks- ambt. belastingen, Breestraat 85. T. Tiel- roolj. onderwijzeres. Frulnlaan 3, H. Slag- 1 man. radio-monteur, Nleuwsteeg 17, C. W. I J. Moes. onderwijzeres. Witte Rozenstraat j 26. G. C A. Baaij, buschauffeur, Morsweg 158a. A. Danser, geb. Stam. a/b Utr. Jaag pad t/o no 62, L. Hertel, verpl., RJJnsbur- 1 gerweg 10, A F. Goedbloed. Gerecht 7, G. A van Affelen van Saemsfoort geb. Hoo per. Wiardl Beckmanstr. 21. A. Steenber gen. matroos. Gas6tr 72. E. Leeflang. on derwijzer. Plantsoen 93. M van Karnebeek med. analiste. Morssingel 8. W. P F H. de Graaff. Drie Octoberstr 45a. C. A. van Bommel geb. Coppens. Modderman6tr. 4, G. G. Alting. verpleegster. RIJnsburgerweg 10. E J. M Roijen. Const. Huygenslaan 21. G P M Leger, chemicus. Wasstraat 12. P. W van Leeuwen, timmerman. Konlnglnne- laan 15. A. N. Leenderts. I06 werkman. H. de Vrlesstraat 51. H H. Barendrecht. He renstraat 126, H A. Czlesso, RUnsburger- weg 22. R. T. R Salomon, militair, Mnrsstr 62-64. H W de Jel. zendeling, de M van Streefkerkstraat 34. H de Vries, boekhan delaar. Morsweg 30a. H Knottenbelt, ass. bedr. leider. Jan van Goljenkade 38. M Berkowltz Plet Paaltjenspad 1, A M Khelr lector. Cobetstraat 42. P J van den Berg, werktuigkundige, Warmonderweg 21, W. van der Marei, chauffeur. P de la Court- straat 85 VERTROKKEN C W. H. Prlemu6 en fam. van Appel6tr. 4 naar Oss. Kard. de Jongpleln 25. L. Ouwerkerk en fam. van Hoge Ryndijk 14. naar Oegstgeest. Hazeyboslaan 6. K Hooge steger en fam, van Utr. Veer 27. naar Dor drecht, Rijnstraat 0. J. Houwellng en fam. van Spleghelstraat 12. naar Gorlnchem. Hellebaardlerstr. 17a. H. Elsbach en fam. van Rljnsburgerweg 23. naar "s-Graven- hage. Laan van Meerdervoort 1130. T F Jansen en fam.. van Kanaalweg 89. naar Ned. Antillen. N. van Alphen. van Kam- pensteeg 8. naar 's-Gravenhage. v. Geen straat 39. J G. Gobets. van Marnlxstraat 32. naar "s-Gravenhage. P. Gabrlëlstr 109. E K. Bakker geb. Meijer, van Boerhaave- laan 13. naar Hazerswoude, Rijndijk 176. A Meines, van Hooigracht 38. naar Gro ningen. Tulnbouwstrant 160a. W M Ver hulst geb. Boot van Jacobsdochtershof 10. naar Hilversum. Hengellaan 2. H van Bre- ro. van Hoge Morsweg 38. naar Leiderdorp Koningstraat 41, M. J. van Brero geb. van Houten, van Morsweg 11. naar Leiderdorp Koningstraat 41. J E. Kapteijn. van Bree straat 143a. naar Coevorden. Burg Feith- singel 52. C. I. E. Leyder Havenstroom. v. Rijnsburgerweg 10. naar Amsterdam. Wees- perpleln 1. W. J. M. van Poelje, van Rijns burgerweg 10, naar Arnhem. Utrechtseweg 196. A. F. J. Helversteljn. van Heemskerk- straat 64. naar Doetlnchem. K 35. M. M. i van der Sluljs. van Morsweg 22a naar Har- 1 denberg. K43. C. Deen van Valdezstr. 6a, I naar Katwyk, Kerkstraat 20. W. Salm geb. 'Scheffer. van Pieterskerkhof 2a. naar Zwit serland. A A. Bicgel. van Rijnsburgerweg 62. naar Verenigde Staten van Noord- Amerika. H. M Koet. van Pr. Wilhelmina- straat 31. naar Luxemburg. H. C. W Koe- kebakker geb Troost, van Zoeterw. singel 11. naar Frankrijk. E. Wierlnga. van Rijns burgerweg 10, naar Katwijk. Drleplassen- weg 17. T. Stam van de Mey van Streef- kerkstraat 34. naar Hilversum. M v. d Weteringstraat 22. P de Graaf, van Mar nlxstraat 151. naar Den Helder. Buiten haven 5, J. Hessellng, van Langestraat 22 naar '.s-Gravenhage, Sonoystraat 6. L. Gu- lelj, van Boerhaavelaan 8, naar 's-Graven- hage. Papestraat 21, E. M. B. van den Eijn- den geb Witthaus. van Warmonderstr. 5a. naar Geldrop. Kettlngstr 18. A. C. Breg- man geb den Held. van de Genestetstraat 78a, naar Benthuizen, Dorpsstraat 32. J P. Veelenturf, van Oude Singel 12. naar Bo degraven, Nleuwstrnat 52. L. van der Horst \an Rijnsburgerweg 10. naar "s-Graven hage. Ribesstraat 48. J Leenheers geb. de Kunder. van Kapteljnstraat 17, naar Til burg, Paduapleln 11, J. E. F Guldenaar, van Rijnsburgerweg 10. naar Voorburg. Pr. Bernhardlaan 190. W A. van Belkum van de Sltterlaan 46. naar Warmond. Padox- laan 8. B Veterman van de Sltterlaan 34. naar Zutphen. Laarstr. 95. J A. J. Knljff, tan Oude Vest 35. naar Zwolle, Hanekamp 48. E de Raad. van Rijn- en Schlekade 24. naar Schiedam. Aleldastraat 6b. J H Er- kelens van Lage Morsweg 65. naar Am sterdam. Jan de Greefstraat 45. H. C. van der Hammen geb. van der Wagt, van Ka naalstraat 13. naar 's-Gravenhage, van Mierisstraat 111, A Blzonnl. van Drucker- straat 21, naar Leiderdorp. Zyioordkade I 20. A A. Trouwborst van Zoeterwoudseweg i 102, naar Zuld-Afrlka, I. M. Burghold. van Burggravenlaan 251, naar Zwitserland. Beurs van Amsterdam Dinsdag 28 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 88 88 Grootboek obl. 3% 80 Ned. '47 3Mi (3) 85% 851» Ned. '51 3% 90 Ned '53 <3%) 86% 87% Ned. '56 3% 87% 87»» Ned '48 3% 82% 82% Ned '54 3% 0311 84 Ned '55 I 3% 84% 84 Ned '55 n 3% 86% 86% Ned. *37 3 79 83% Ned W.B. lening 6% 106fj 107 Dollarlng '47 3 84^ 84i7» InVesteringscert. 3 89 Vi Ned. 62-64 3 90fi 90% Cert NWS 65 it Indie '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 86% 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 18% 1914 Nat. Handelsbank 69 68% Ned. HandelmU148% 151 Amst. Rubber 37% 37 b Deli Mij en (Ver.) 52% 52 H.V.A79% 78% Java Cult22 29 Senembah 38% 38% Vorstenlanden 7% 7% AiC.U155% 155 Berkel's Patent (v) 182% 183 Calvé Delft -cert. 269 270 Kon. Pap v Gelder 178 180 Hoogovens cert245 245 Müller en Co N.B 312 311 Ned Kabelfabr 225 223 Philips 236 234% Philips pref 148 147 Unilever 325 327% Wilton Feyenoord 204 205 BUiton 2de r 178 178 Dordtse Olie gew 669 Kon Petr (f 20.—) 143 60 144.20 idem (50 a 1 20.-) 143 40 143 85 Holl Amer li)n 136% 137% Java China Paket 107% 107% K1.M 105 60B 108 60 Ned Stoomv MU 128% 132% Kon Paket M1J 99% 100 Stoomvaart Mij Ned 128% 130 Nievelt Goudr cert 151% 150% v Ommeren cert 198% 199% Kon Rott Lloyd 116 116 Ned Scheepv Unie 106% 108 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% 91 b Den HaaR 1937 1 3. 80 Leiden 1947 67 s B R'dam *37 I-IH 3% 88% 90 b Indnstr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen 92 B 93 b 85 A'dam '56 I 2% 82 B 83% A'dam '56 II 2% 92 91% Eindhoven '54 2% 79% 79% Enschede '54 2% 80% 80% Den Haag '52 I 2% 91 B 92 89 B 91% R'dam '52 I 2% 87% B 93% 94 b Utrecht '52 2% 88 88 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank 205 207% HB.U eert178 179 Rott. Bank 172 174% Twentsche Bank 170 172 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 205 B Borneo Sum. H. MIJ Ned G. en Sp fabr Kon Ned Grofsm Internatio Rott Droogdok Mij Tieleman en Dros Ned Mij Walv.vrt Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 25 A Intern Nickel 72% Anaconda 42% Bethlehem Steel.... 39 Cities Service 50% General Motors 34% Kennecott76% Republic Steel 43% Shell Oil 62 Union Pacific 25% Un States Steel 65% 205 B 29 30% 161% 162 96 95 49 491 475 B 480 6% 52% 54% 25% 72% 421» 38 50 34 A 76% 42 62% 26 54% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 27 1 Edelmet Kon AA 49 Pref wa Idem 56% 57GB Electrolas B 280 B 282 Holl Constructie 295 296GB Ing our v Bouwnijv 1 loB Int Kunststof! Ind 31 B 29% Leidsche Wolsplnn 143 B 145B Slkkens Lakfab "53 360 3 f* Ver Touwfabrleken 144 GB 145GB Wernink's Betonm 69 69 Van Wijk Textiel 70% 71%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5